De Eur&pe&sclie Oorlog. r. e. Firma H. Brandenburgh, V II Van de Leeuwarder Rechtbank. Verhuizingen. Nieuwstijdingen. I Rectificatie. Friesland Wij den heer Looyenga als het OUDE zoowel Nieuwe Adres. Billijke Prijzen. ter in- Sneek. Fabrieken op Dinsdag tificaten en 2 5a- IN, van het Departe- 1, eg A. ik. en zuurkool, te worden afgedaan en daardoor nu telkens aan den secretaris veel buitengewone werk zaamheden opleggen, wordt met algemeene stemmen besloten, het bestuur der Kamer n.l. den voorzitter, vice-voorzitter en socretaris te machtigen deze aanvragen in ’t vervolg te be handelen en af te doen. Hierna sluit de voorzitter de vergadering. Wij ontvingen een prach tige collectie van vele NIEUWE voorgeschreven eeden aflegt veer als volgt door den V o o gesproken. Mynheer Looyenga, Ik heet u welkom en feliciteer u met het vertrouwen dat de kiezers in u hebben ge steld. Ik hoop dat u dat vertrouwen zoo danig zal worden geschonken, dat u langen tijd met ons mede moogt werken in het be lang onzer gemeente. De heer Looijenga neemt zijn zetel in. Punt I. Notulen der vorige vergadering. Mededeelingen. Ingekomen stukken. De Voorzitter leest de notulen der vo rige vergadering, welke onveranderd worden goedgekeurd. De heer N a u t a vraagt het woord en deelt mede dat hy in de laatst gehouden gemeen teraadsvergadering niet tegenwoordig was. O.m. deed de Voorz. in die vergadering mededeeling zijne herbenoeming tot burgemeester van - o---1. namens den raad, den voorzitter geluk met deze her- vastgesteid op f 472 die voor Men leze in de Adv. „Vrijzinnigen in het hoofdblad inplaats van „be antwoorden” BEANTWOORDT. en in het vervolg van de bemiddeling van een winkelier of winkeliers gebruik te maken. Voorts is den Voorz. uit een bespreking met de bakkers gebleken dat deze geen moed hadden mede te werken tot het verstrekken van ongebuild tarwebrood aan de gemeente naren. Wel zal .worden begonnen met het ver strekken van roggebrood, tegen vastgestelden prijs, waarvoor de noodige verordeningen bij punt 8 worden voorgesteld. res. van Ged. St. waarin medegedeeld wordt dat bij dat college geen bezwaar bestaat tegen toelating van den heer Looijenga als raadslid. Alle stukken worden voor kennisgeving aan genomen. De heer v. d. Goot vraagt of, als er in de gemeente een drang ontstaat om ongebuild tar webrood bij de bakkers verkrijgbaar te stellen, de bakkers dan ook gedwongen kunnen worden dit brood te bakken. Spr. meent nl. dat dit broed goedkooper is dan roggebrood en bovendien eten tal van menschen het gaarne. De Voorz. zegt dat als een dergelijke drang in de gemeente ontstaat de bakkers vermoe delijk wel vrijwillig zullen overgaan tot het bakken van ongebuild tarwebrood. Uit eene mededeeling van den heer Nauta blijkt dat roggebrood per 5 pond ongeveer 25 ct., ongebuild tarwebrood ongeveer 30 ct. zal kosten. De heer v. d. Goot zegt dat dan zijn ar gument dat ongebuild tarwebrood goedkooper zal zijn dan roggebrood, vervalt. Punt Ill. Vaststelling van eene strafver ordening omtrent roggebrood enz. Z. h. st. worden deze verordeningen vastge steld. De eene verbiedt het voederen van rogge, hetzij in den vorm van brood of anders aan vee, paarden en pluimvee. Op overtre ding staat 6 dagen hechtenis of f 25 boete. De andere bepaalt dat uitsluitend roggebrood zal worden verkocht van een gewicht van 2*/a of 1 K.G. met een speling van 5 °/o. Ook op overtreding van deze verordening staat hech tenis van 6 dagen of boete van f 25. Niets meer aan de orde zijnde sluit de Voorz. de vergadering. BOZUM, 13 Mei. Op de begraafplaats te IJsbrechtum is dezer dagen een graf steen nedergelegd met het volgende op schrift>Het leven is een onderneming, die de moeite niet loont. Daarom is het beter niet te leven. Op uitdrukkelijk ver langen van den overledene, een voormalig ingezetene van Bozum, zjjn deze woorden in den steen gebeiteld. Het werk van het maken van een stroom kanaal van de Groote Brekken tot de Te- roelster Kolk, ter lengte van 1893 M., be- roorende tot de werken tot verbetering van de afstrooming van het overtollige boezem water in de provincie, is door Ged. St. van Friesland toegewezen aan de heeren Joh. Kraageveld en E. van Noordenne te Slie- drecht voer f 127.000. De raming was f142.000. Cornelia worden twee feiten ten laste ge legd 1. huisvredebreuk, door in vereeni- ging met Gerrit tegen de gesloten deur der woning van J. de Jong te trappen, die deur in te drukken en wederrechtelijk ge noemde woning binnen te dringen; 2. mis handeling van Jan de Jong, door dezen met de vuist een pjjnljjken slag op den schouder toe te brengen. Gerrit zelf staat terecht voor moord, door na reeds eeni- gen tyd te voren het voornemen te hebben opgevat, om Johanna Kammenga, vrouw van J. de Jong, van het leven te berooven opzettelijk deze vrouw met een mes een diepe steek- of snjj wonde in de borst toe te brengen, tengevolge waarvan zjj kort daarna is overleden. Subsidiair wordt hem zware mishandeling, subsidiair mishandeling ten laste gelegd. In de laatste zaak waren 18 getuigen, onder wie 5 deskundigen gedagvaard. Beklaagden waren beiden zeer onder den indruk. Cornelis liepen de tranen langs de wangen. Gerrit schreeuwde en snikte ze nuwachtig. Tegen Cornelis eischte de subst.-officier 6 maanden gevangenisstraf met vrijspraak voor de mishandeling. Tegen Gerrit werd wegens zware mis handeling van vrouw De Jong, den dood tengevolge hebbende, vjjf jaar gevangenis straf gevraagd. Als een jongedame gekleed (vertelt de L. C.) geel costuum, geel met blauw hoedje komt beklaagde de zaal binnen. Het is de 18-jarige dienstbode Geertje B., die sinds 1 Maart bjj B. Feitsrua te Leeu warden diende. De ouders Oranjewoud en April bezoeken. boren te Eindhoven, wegens eenige dief stallen en poging tot diefstal met inklim- ming en braak, te Leeuwarden en te Hui- zum gepleegd, bjj herhaling van misdrjjf, Geëischt 3 jaar gevangenisstraf en tot jaar veroordeeld. Voor den Hoogen Raad zjja behandeld en bepleit de cassatieberoepen van den pro- cureur-generaal bjj het gerechtshof te Leeu warden tegen de arresten van dat hof, waar- bjj dertien personen werden vrijgesproken van overtreding der Loterjjwet met betrek king tot Tjjdgeeststukken en één persoon werd vrijgesproken van Loterijwet-overtre- ding ten opzichte van stukken van Het Witte Kruis. Het golden de zaken o.a. tegen A. G. F. R., ‘Th. W. H„ beiden te Bolsward H. van der W. te Soeek, W. S. te Leeu warden, Chr. Th. J. M. en J. v. G. beiden te Saeek. aan ons bureau opgave te doen van als het Abonné’s die verhuizen, verzoeken beleefd De toestand. Niet zonder succes, -maar ook niet meer dan plaatselijk succes, ondernemen de Fran- schen met sterke troepenmachten aanvallen op de Duitsche linies bij Atrecht. Zij maak ten daar tot Woensdagavond 4000 Duit- schers gevangen en veroverden een aantal stellingen. Een doorbraak daar is hun niet gelukt. Bij Yperen doen de Duitschers nog al tijd hevige aanvallen op de Engelsche le gers, die echter, nu de manschappen met rookmaskers beschermd zijn tegen de ver gil Jge gassen, taaier weerstand bieden dan aanvankelijk. De slag daar is een der ver- bitterdste van den oorlog. De verliezen der Duitschers worden door de Engelschen ont zettend genoemd, de aanvallers kwamen n.l. voortdurend onder vuur van machine geweren. Maar de Engelsche loopgraven werden door de Duitsche artillerie „aan flarden” geschoten zoodat ook de Britten zwaar leden. In Galicië zetten de Duitsch-Oostennjk- sche legers hun vervolging der Russen voort, die echter, naar zij melden tijd ge had hebben versterkingen aan te voeren en gereed zijn voor den tegenaanval. Volgens Russische berichten hebben de Duitschers en Oostenrijkers hun zege met 100.000 man aan dooden en gewonden moeten betalen. Het blijkt dat de Oostenrijkers voor dien aanval hun legers hadden samengetrokken in Galiciëj(de Russen beweren zelfs dat 5 le gers tegen een Russisch leger stonden)en hun front in Boekowina daardoor hebben ver zwakt. De gevolgen zijn niet uitgebleven, want de Russen zijn daar over een lengte ven 60 K.M. tot den aanval overgegaan, hebben de Oostenrijksche troepen terugge dreven en 5000 gevangenen gemaakt. Dinsdagavond is de nota van de Ver- eenigde Staten naar Duitschland geseind. Zij is nadrukkelijk in haar bewoordingen en roept Duitschland ter verantwoording voor het omkomen van Amerikaansche bur gers en de schending van Amerikaansche rechten. Zij verlangt dat zulke gebeurte nissen zich niet zullen herhalen en zegt dat de Vereenigde Staten op alle gebeur lijkheden zijn voorbereid, indien Duitsch land met deze nota geen rekening houdt. Officieel wordt medegedeeld dat 139 Amerikanen bij de ramp van de Lusitania zijn omgekomen. De Italiaansche regeering heeft nog geen beslissing genomen over hare houding. De partijen schijnen het er niet over eens te zijn, doch naar gemeld wordt kan een* be slissing niet lang meer uitblijven. van Geertje woonden in het dezen zou ze op 3 en 4 Ze kwam evenwel den avond, toen zjj vertrekken wilde, te laat bjj den trein en keerde stilletjes naar het huis waar ze diende terugze bleef er dien nacht, zonder medeweten van Feitsma. Den volgenden morgen met den eersten trein ging Geertje naar het Oranjewoud. Maar met gepoogd hun stommencyfer totmffioenen 6 eeu ha8r m8ester topbehoorend geH. nn tp vnnrfin. rip 'zalrfyn zminon anafiTS ÉfelOO- - i kistje mei inhoud mee, na het m een krant te hebben verpakt. Geertje kwam bjj hare ouders, waar ze een of twee nachten verbleef. Methetkisje was ze vrjj wel verlegen. Zjj verborg het in een sloot, niet ver van de ouderljjke woning, waar het later door kinderen is gevonden. Het bevatte ongeveer f 700 aan geldswaarde en een premielot der gemeente Amsterdam van f 100. Toen da verdenking op Geertje viel, heeft ze eerst ontkend, maar bjj de voortzetting van het verhoor viel ze door de mand. Voor de rechtbank bekent ze volmondig. De subs-officier is van oordeel, dat Geertje zich aan een ernstig misdrjjf heeft schul dig gemaakt. De president heeft evenwel tercht opgemerkt, dat zjj nog nauweljjks de kinderschoenen ontwassen is en boven dien wil de ambtenaar in aanmerking ne men, dat hst meisje in een toestand ver keert, die een lang verbljjf in de gevange nis niet wenscheljjk maakt. Eisch 2 maanden gevangenisstraf. VONNISSEN. In de zitting van 5 Mei heeft o.a. terecht gestaan Wilhelmus K., 21-jarig tapjjtwever, ge- SOORTEN Vlugge Levering. Vraagt Modelboek ter inzage bij GED. POORTEZIJLEN, (Hoek KLEINZAND.) Monsterboekjes liggen tevens zage bij: C. SCHOTANUS, Kloostersfr. S. J. SCHMIDT, Achterom R. SMALLENBURG, Woudvaart S. van KONINGSVELD, IJIst. A. WIJNTERP, Hommerts. J. BOEI JENGA, Woudeend. J. J. de JONG, D. K. ZIJLSTRA, Heeg. R. G. de BOER, Oppenhuizen. E. v. ZANDBERGEN, Idskenhuizen. T. ZIJLSTRA, Oudega (W.) J. VISSER, Molkwerum. J. J. WASSENAAR, Hindeloopen. VERGADERING van den Raad der Ge meente IJLST op Woensdag 12 Mei, ’s avonds 63/t uur. Voorzitter de heer H. P. Flodderus, burge meester. Aanwezig 6 leden een vacature, ter vervul ling waarvan het nieuw gekozen raadslid de heer B. Looijenga zal worden geïnstalleerd. Na opening der Verg, met gebed wordt het eerst behandeld Punt II. Bééediging en installatie van het nieuw benoemde raadslid. De Voorz. verzoekt de hbAbma Bakker den nieuw gekozene, den heer B. A. Looijenga, binnen te leiden, waarna deze de en daarna onge- r z. wordt toe- Te Groningen slaagden Woensdag voor het verpleegsters-diploma de Eerw. zusters Boniface en Willebrord van het St. Antonius Ziekenhuis alhier. Bjj de gisteren te Bolsward gehouden seriewedstrjjden behaalde Sneek I den len prjjs, L. S. C. alhier den 2en en Friesland van Leeuwarden den Ben prjjs. Bovendien ontving Sneek I de medaille voor hoogste score. Met dit onderwerp trad gisteravond in „Ami- citia”, voor de Vrije Soc. Vereen, alhier op, de heer F. Kamstra van-Blaricum. Na opening der vergaderifig met een woord van welkom, door den Voorz. P. v. d. Veen, kreeg de Spr. van den avond het woord. Deze betoogde dat de uitdrukking, „de oorlog is de schuld van het kapitalisme” niet geheel juist is, de oorlog is z.i. veroorzaakt door de onvolmaaktheid van het kapitalisme, dat n.l. thans nog grenzen kentverschillende groepen kapitalisten concurreeren thans nog met elkaar, en daaruit vloeide de oorlog voort. Was het kapitalisme volmaakt, over de gren zen heen zouden de kapitalisten zich met elkaar verbroederen ter behartiging hunner gemeen schappelijke belangen, die juist tegenstrijdig zijn met die der arbeiders. Spr. schetste vervolgens hoe z.i. reeds in 1870 in de houding van Karl Marx het „Duitsche systeem" uitkwam, waarover thans zooveel wordt gezegd. Marx keurde n.l. toen reeds af, dat Bebel en Liebknecht zich van stemmen voor de oorlogscredieten onthielden, daar het naar zijn (Marx’) inzicht voor de Duitsche arbeidersbeweging noodig was dat de Fransche arbeiders, de Fransche commu nards, klop kregen. Aan internationaal medegevoel ontbreekt het de Duitschers ook thans, het geheele Duitsche volk ziet thans in den Keizer do behartiger van de algemeen Duitsche belangen en beseft niet dat die belangen de poging tot uit breiding van afzetgebied voor de industrie behartigd worden ten kosten van die van een ander volk. Hadden de Duitsche sociaal-democraten ech ter voor den oorlog den moed gehad propa ganda te maken voor het ware socialisme, en 1 -x-x.x _;n- op te voeren, de zaken zouden anders geloo- pen zijner zouden menschen zijn gekweekt die geweigerd zouden hebben ook maar één militaire daad te verrichten en daarmede zou elke veroveringsoorlog, ook van de zijde van andere landen, onmogelijk zijn geworden. Nagaande wat het Christendom gedaan heeft, betoogde Spr. dat de gebeurtenissen het fiasco daarvan hebben aangetoond. In theorie prach tig, heeft het Christendom zich in de praktijk vastgehecht aan de tegenwoordige maatschappij met al haai’ fouten en de soc. democratie handelt thans niet anders. Ook zij wordt op geslorpt door alles en allen, die de tegenwoor dige maatschappij in stand houden door haar zelve worden langzamerhand alle klassever- schillen weggedoezeld. Aan de vrije socialisten de plicht, een voor- loopig wellicht ondankbare taak, de arbeiders er op te wijzen, dat het den verkeerden weg opgaat. Spr. gelooft dat de vrije soc. bij het slooperswerk, dat zij voorloopig moeten ver richten echter ook nog wel opbouwend kun nen werken, de arbeiders moet n.l. geleerd worden de productie over te nemen. Want dat waait iemand maar niet opeens aan, dat heb ben de oorlogsmaanden geleerd. Zijn betoog met eenige voorbeelden illustree- rende, wees Spr. er vervolgens op hoe weinig werkelyk beschaafd de tegenwoordige maat schappij feitelijk is ingericht. Ten slotte uiteen zettende wat profijt de oorlog voor de arbeiders zou kunnen opleveren, betoogde Spr. dat dit profijt zeer groot zou kunnen zijn, wanneer de arbeiders in de lan den, waarvoor zij thans strijden, gezamenlijk in ternationaal besloten niet eerder de wapenen uit handen te geven dan nadat de regeering hunne eischen hadden ingewilligd. Hier echter stuit men nog af op gebrek aan internationale solidariteit, welke, was zij er werkelijk, ook elke oorlog ónmogelijk zou kun nen maken wanneer de arbeiders slechts wei gerden in wapenfabrieken te werken. Al komt het echter niet tot daden, de oor log draagt voor de arbeiders lessen in zich welke zij goed dienen te bestudeeren en welke kunnen leiden tot een verdieping van het in zicht in de maatschappelijke verhoudingen. Er was geen debat. Met een woord van dank tot Spr. voor zijn, onder applaus ge ëindigde rede, sloot de Voorz. de Verg. OUDEMIRDUM. Ds. J. C. Karres al hier heeft bedankt voor het beroep naar de Ned. Herv. Gemeente te Lsge Zwaluwe. LEMMER. Daar begin dezer week door sommige onzer visschers enkele ansjovisjes is de haringnetten waren gevangen, zjjn de laatste nachten door een paar visschers an sjovisnetten in zee gebracht. De vangst was echter zoo slecht en de averij aan de netten zoo groot, dat de visschers met het oog op deze slechte resultaten de ansjovisnetten heden weer hebben opgeborgen en weer aan de haringvisscherg zjjn gegaan. Zitting van Woensdag 12 Mei. Terechtstaan de 26-jarige Gerrit H. en de 36-jarige loodgieter Cornelis T., die bjj een ruzie op de Groeneweg te Leeuwarden met het gezin van de familie J. de Jong op 18 October 1914 de woning van deze de Jong binnendror gen en thans beschul digd worden van het volgende. VERGADERING van de Kamer van- Koophandel en 11 Mei 191K Aanwezig de heeren S. Henstra, voorzitter, W. Nieveen, E. Priester, H. Brenninkmeijer, R. Gorter en J, Lindeman, secretaris. Afwezig met kennisgeving de heeren P. Reinouts van Haga en 8. v. d. Meulen Szn. Punten van Behandeling: 1. Lezing en goedkeuring der notulen van de vorige vergadering. 2. Lecture van de uitgegane stukken. a. Schrijven aan het Bestuur der Openb. Leeszaal alhier over ’t afstaan van boeken. b. Mededeeling aan de R. K. Handelsrei- zigers Vereeniging omtrent toelating commis- sionnairs tot het perron. c. Verzoek aan de Commissie van de Frie- sche Veehandelaars tot het houden van een conferentie inzake de veemarkt alhier. Verder deelt de secretaris mede, dat in de vorige maand door hem zijn afgegeven 4 cer- van oorsprong bij zendingen kaas en wijnen van firma’s alhier naar ’t buitenland. 3. Behandeling der volgende ingekomen stukken. a. Schrijven van B. en W. van Sneek, dat de Rekening der Kamer over 1914 door den Raad is goedgekeurd met terugzending der bescheiden. Voor kennisgeving aangenomen. b. Mededeeling van de Amerikaansche Ka mer van Koophandel voor de Nederlanden, dat de firma Edward N. Breitung te New-York, na kennis genomen te hebben van het door haar aan den rapport genegen is aan de Regeering te Washington gezon- ■~L inzake te weinig scheepsruimte, scheepsgelegenheid naar Holland te bieden. Belanghebbenden kunnen zich dus direct met genoemde firma in verbinding stellen. Als voren. c. Schrijven van N. J. Tanja te Peins, dat de commissie van de Friesche veehandelaren wel genegen is met de Kamer, naar aanleiding van haar verzoek, te confereeren. Tijd en plaats zal daarvoor eerstdaags worden toege zonden. Als voren. d. Schrijven van het Bestuur der Sneeker Zeilclub waarin het wijst op de slechte, meer malen onvoldoende doorvaartruimte van het Zomerrak. Het Bestuur had het wenschelijk gevonden, dat aan het verzoek der Kamer om een strook land bij de Kalkovens af te graven door Ged. Staten was voldaan of dat een deel van het terrein bij Koks molen werd afgegra ven, hetgeen Ged. Staten wel noodig oordeel den, maar waartoe het initiatief moet uitgaan van de gemeente Sneek. Moge het zijn, dat voornoemde middelen voorshands niet te be reiken zijn, véél zou reeds volgens aan wij zing van Ged. Staten verbeterd worden door het verbod van aanleg van vaartuigen aan de Oostzijde alsgroote tjalkschepen, welke veelal vooraan bij den molen van Kok liggen te mestladen, vele woonschepen, pramen enz, Hierdoor toch wordt de drukke stoom- en zeilvaart zeer belemmerd niet alléén, doch wordt d i k w ij 1 s kans op tijdverlies en averij voor handelsschepen en andere vaartuigen ge- loopen. Redenen, waarom het Bestuur aan de Kamer haar gewaardeerden invloed ver zoekt om hierin zoo spoedig mogelijk verbete ring te krijgen. Den 14 October heeft *de Kamer reeds tot den Raad der Gemeente Sneek een schrijven hierover gericht, met bijvoeging van een af schrift van het Extract uit de Res. van Ged. Staten. Nu echter nog voortdurend klachten bij haar inkomen wordt met algemeene stem men besloten zich tot den Raad te wenden en met aandrang hierin verbetering te verzoeken. 4. Voorstellen en Besluiten. Wegens de vele aanvragen van verklaringen door gemobiliseerden, welke met spoed dienen Den 11 den dezer werd door het »Nut” de gewone voorjaarsvergadering gehouden. Zjj wss zeer slecht bezocht: behalve het bestuur waren slechts drie leden aanwezig. Tot afgevaardigde naar de op 26 Mei te houden Algemeene vergadering werd be noemd de heer J. Velsing, da heer O. A. Zelvelder tot plaatsvervanger. Het aftredend bestuurslid, de heer P. Sipma werd herko zen. Hetzelfde was het geval met de af tredende bestuursleden der Instellingen, even wel werd Dr. D. H. Posthumus, die niet dadel jjk herkiesbaar was, als bestuurslid der Nutsgymnastiekschool vervangen door den heer F. H. Pyttersen. De begrootingen van de Gymnastiekschool, de Volksbibliotheek en ment zelf werden daarna in inkomsten en uitgaven respectievelijk f3270.27, f U4.54i/2 en het Vrge Speelterrein kon niet behandeld worden, daar het ongelukkigerwyze niet vaststaat, of deze nuttige Instelling voor het volgende jaar op subsidie van het Hoofd bestuur mag rekenen, De subsidies van hei Departement wer den voor 19151916 bepaald op: Nuts- bibliotheek f 50, Speelterrein f 40, Ambachts school f 25, Comité voor Stelselmatige Volks ontwikkeling f10, Openbare Leeszaal f 5, Vacantiekolonies f 5, Vereeniging voor Zwak zinnige kinderen f 5. De beschrijvingsbrief gaf geen aanleiding tot opmerkingen. Het Departement ves tigde voor lid van het Hoofdbestuur zjjn keus op den heer A. J. Brouwer, hoofd- redacteur der »Arnhemsche Courant”, vroe ger van de >Leeuwarder Ct.<. die vergadering mededeeling van IJIst. Van ganscher harte wenschtSpr. benoeming. Hij hoopt dat de Voorz. nog lange jaren als burgemeester, onder Gods on misbaren zegen, tot heil der gemeente moge werkzaam zijn-” De Voorz. dankt voor deze woorden. Met genoegen constateert Spr. dat zijne samenwer ken met den raad steeds aangenaam was. Hij spreekt de hoop en het vertrouwen uit dat dit zoo moge blijven, zoodat hij en raad met Gods zegen, samen nog lang zullen blijven dienen de belangen der gemeente IJIst. De Voorz. doet vervolgens de volgende mededeelingen a. dat door Ged. St. is goedgekeurd een wijziging van de begrooting 1914 b. idem het le kwartaal schoolgeldkohier c. dat in April binnen den kosteloozen kring besteld zijn 50 telegrammen d. dat weder een patiënt in een krankzin nigengesticht is opgenomen. dat met medewerking van een winkelier van het steuncomité betrokken, tegen bepaalde prijzen in de gemeente wordt ver kocht en dat men de aankomst van snijboonen verwacht. Voorts heeft het gemeentebestuur 100 pond gebakken visch ontboden, welke in een half uur tijdswas verkocht; meer zou ook verkocht zijn. De proef kan dus als geslaagd worden beschouwd en zal worden voortgezet. De be doeling is goedkoop volksvoedsel te verstrekken BH 1.65 ra Zalcrtai 15 Mei 1515 OiifflPl ra lis NIEUWE SNEEKER IIR MJ8 e. TROUWKAARTEN. De bemaling van Friesland’s boezem. Diefstal door dienstbode. De Loterljwet. De Lusitania. Italië. VOETBAL. „Godsdienst, Beschaving en de Oorlog.” De moord op de Groeneweg te Leeuwarden. Departement „Sneek” der Maatsch. tot Nut wan *t Algemeen. Goedkoops lewcnsmiddelen.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1915 | | pagina 5