Fir nie Zuinig Gasverbruik. P. SLUIS. V lieve Mevr< Lodej Dank L Handels- en Marktberichten. P Op PUBLICATIE. UI Firma H. Branden burgh. I 1 in ma; Nieuwstijdingen. Groenteveiling. Burgerlijke Stand. Ingezonden. Per Telegraaf. Heden had steding van o. m. de volgende perceelen - 10157 He Ut. Ap Ha B I A. heden - 100 Sn tot en b( belee 23 12 50 12 - 1289 - 1277 f 2379 - 2375 - 2370 f 290 - 330 - 15 - 45 - 18 VOGEL-EN PLUIMVEEVOEDER. LABELS vanaf f 1.80 per 1OOO. He Café sionet ZING de Pr van bij df Be: uur. Ze< TEN] Vr On hij zi drc hu- in hei Bel Sni H. G. CH W. W. M. C. en wel: prpa f 160 - 230 - 250 - et., vett» vette Varkens 38 f 1725 BURGEMEESTER en WETHOU DERS van SNEER, noodigen met het oog op het onzekere van den aan voer van steenkool ten behoeve van de gasfabriek, de ingezetenen met aandrang uit zoo spaarzaam mogelijk te zijn in het gebruik van gas. SNEER, 18 Juni 1915. Burg, en Weth. voornoemd P. J. DE HOOP. De Secretaris, F. SIRRES. Sla per mand Wortelen per bos Dubbel bos Aardbeien per kop Aardbeien per pond Sjalotten per pond Peulen per pond Doperwten per pond Snjjboonen per pond Tuinboonen per 100 stuks Spercieboonen per 100 stuks B loemkool Inschrijvers le perceel IJ. Dikkerboom, Oudehaske IJ. A. Waterlander J. A. Waterlander, 2e perceel J. A. Watérlander, Oudehaske IJ. Dikkerboom, De rechtsche partjjen hebben nog niei definitief besloten hoeveel candidaten voor de gemeenteraad zullen worden gesteld naar verluidt zullen het er vjjf zjjn. De heer A. Brouwer, aftredend lid, is reeds candidaat gesteld door de Chr. Hist. Kies- vereeniging Groen van Prinstererc. In afwachting van de uitspraak van de op heden Dinsdag nog te houden gecom bineerde vergadering van de Rechtsche groe pen is door dezelfde vereeniging met groote meerderheid als 2e candidaat gesteld de heer M. Oppenhuizen. De R. K. kiesver- eeniging heeft naar wjj vernemen nog geen candidaten. Te Zeist slaagde gisteren voor can didaat gemeente-secretaris de heer K. Brou wer, ambtenaar ter Secretarie alhier. De gemeenteraad van1 Apeldoorn heeft benoemd tot leeraar in de oude talen en de oude geschiedenis aan het gymnasium den heer F. v. d. Vliet, leeraar aan het gymnasium alhier. Aan het natuurkundig examen van aanstaande veeartsen heeft voldaan onze vroegere stadgenoot de heer D. Rjjpkema. HEEG. Onze vroegere dorpsgenoote mej. M. G. A. Mulder, thans tjjdeljjk werk zaam jals hoofd der school ;te Garnwerd komt voor op de voordracht voor onder wijzeres aan de openbare school te Uithui zermeeder. Ingezonden Mededeelingen 22 Juni 1915. 40—60 ct. 7—9 14- 16 7—9 13—16 15— 20 11—13 9—10 13-15 15-17 17-18 per stuk 813 Lemberg gevallen. BERLIJN, 22 Juni, 1 u. 15. (Offi cieel.) De Duitsch-Oostenrijksche troe pen zijn Lemberg binnengerukt. LEEUWARDEN,. 22 Juni. Heden had alhier plaats, ten provinciehuize, de aanbe- SNEEK, 22 Juni ’15. Boter aanvoer 2/v 0/8 vaten. Marktprijs le keur f54.00 Vereeniging le keur-f 54.a f Fabrieksboter. Aanvoer 0/8, 38/g vaten Marktprjjs le keur f 63.00. Noteering van de Commissie der Ver. van Boter- en Kaashandelaren in Friesland f 63.—. Kaasaanvoer K. G. Prjjs f VEEMARKT. Aan de Veemarkt alhier waren 963 stuks aangevoerd 97 koeien 80 vette Koeien 36 Vette kalveren 5 Graskalveren 259 Nuchteren Kalveren 8 151 Schapen 70 Lammeren 187 Vark. en vet. Biggen - 50 Kleine Biggen Stieren 16 Paarden 12 Bokken en Geiten Prjjzen vette Koeien 44 h 48 Kalveren 42 a 52 ct., \_L_ k 42 ct„ Biggen Londen a et., alles per y, kilo. Stemming van den handel Melke- en Kalve Koeien behoorlijk. Vette Koeien gewild. Kalveren prijshoudend. Vette schapen gewild, Melke- prpsh. Varkens vlug. Biggen prijshoudend. Nuchteren Kalveren stug. Lammeren prijshoudend. Oorlogsnieuwe, Nederlanders in het Duitsohe leger. W. Krikke, Oudehaske 3e perceel A. Hofman, Soest f 10600 N.V. „De Vooruitgang” Heerenveen - 10175 J. Kraajjeveld en E. van Noordenne, Sliedrecht - 10174 W. Krikke, Oudehaske 4e perceel IJ. Dikkerboom, Oudehaske W. Krikke, Later s baggerwerk le perc.de Scharsterrgn over 4420 M. 2e perc.de geul door het Heegermeer over 875 M. en de Graft over 100 M. 3e perc.de mond van het vaarwater de Luta en de nieuw te maken geul door het Slotermeer, van de opvaart naar Harich tot den mond van de Ee naar Woudeend. 4e perc.het Slotergat over 90 M. en de Ee ten zuiden van Sloten over 99 M. Ramingle perc. f 23802e perc. f 1720 3e perc. f 10200 en 4e perc. f 1290. 1 'ij ’SC 60 17 100 Ruime Sorteering. Groote hoeveelheden lager prijs 35 BUR gemee: Gezi 1904 i Brei Colleg - v 1700 N.V. „De Vooruitgang” Heerenveen - 1700 W. Krikke, Oudehaske - 1697 Men weet dat de E 11, derzeeër er passeeren en nen. Te Amsterdam kwamen per spoor uit Weenen aan 200 kisten goud, ter waarde van 10 millioen gulden, bestemd voor de Amster- damsche Bank. Zondagavond is te Tilburg vrouw V. op den Bredaschen weg door de auto van den heer T. uit ’s Hertogenbosch overreden en gedood. Blijkens de statistiek der geboorten en der sterfte naar den leeftijd en de oorzaken van den dood in Nederland over April 1915, voorkomende in de „Staatscourant” van 12 Juni, was het aantal inwoners van het Rijk op 1 April 1915 6.360.822 en bedroeg het aantal levend geborenen, behoorende tot de werkelijke bevolking, 14.283 of 27.32 op 1000 inwoners per jaar. De Gemeenteraadsverkiezingen. Uw Dw. Dn. G. V. Haemorrhoiden. Haemorrhoiden (aambeien) worden gewoon lijk veroorzaakt door verstopping, een zittende levenswijze, zwangerschap, sterk prikkelende purgeermiddelen, enz., en zij werken door de vreeselijke jeuk en stekende pijn zeer nadee- lig op het humeur van den lijder. Dikwijls worden zij veronachtzaamd, hetgeen aanlei ding kan geven tot sterke bloedingen, ver zwering, enz. Foster’s Zalf heeft vanaf de eerste aanwen ding een wonderlijk verzachtenden en hee lenden invloed. Een geschikt dieet en nauw keurige opvolging van de gebruiksaanwijzing, welke iedere doos vergezelt, doet uw kwaal spoedig genezen. Foster's Zalf (let op den juisten naam) is te Sneek verkrijgbaar bij Joh. W. Meijer, drogist. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a f 1.75 per doos. Aanbesteding. WIJMBRITSERADEED. Van 1822 Juni Geboren.Auke zv Fimme Nagelhout en Hinke Aukes te Woud send. Gehuwd Jetzo Nieuwenhuis 20 j. te Hommerts en Kelkje v. d Zee 23 jr. te Sloten (Fr.) Siebe Heinsma 24 j. te Bozum en Dieuwke Wispelweij 20 j. te Oudega. Overleden Hendrik de Jong 40 j. echtg. van Marianna Margaretha Hak te Heeg. Jan Hilverda 57 j. eohtg. van Hendrikje v. d. Wal te Sneek, overl. te Scharnegoutum. van 1 verlof drank, 6, no. en c Verlof kenint] zwarei gebrac SNE Bun SNEEK. Van 1821 Juni. GeborenAdriaan Willem zvHijlk e van der Zee en Sjoukjen Adriaans Koopmans. Casper Marinus Leendert zv Casper Wilhelm Kouw en Johanna Chris tiana Mens. Jodium zv Sjoerd Munniks en Antje de Vries. Rinske dv Jochem de Jong en Rinske de Jong, thans overleden. Overleden: Rinske de Jong 32 j. echtg. van Jochem de Jong. (Buiten verantwoordelijkheid der redactie.) De SneekerJeugd. Mijnheer de Redacteur Naar aanleiding van uw berichtje over de baldadigheid der Sneeker straatjeugd meen ik goed te doen de Politie er op te wijzen dat bet wenschelijk is het spelen om geld in het Vrije (centjes) Speelterrein tegen te gaan. Zater- dagavonds en Zondagsmiddags gaat het daar levendig toe. Om de spelers echter te ver schalken zullen de agenten zich wel in bur- gerkleeren verdekt moeten opstellenDe liefde tot het spel is intusschen reeds zeer sterk ge worden en de Bioscopen adverteeren aantrek kelijke nummers Het steenen gooien wordt in deze oorlogs tijden ook gaarne gedaan. De sintels van onze rijke gasfabriek worden keurig netjes door de stadswerklieden hier en daar tot paden in den grond gestampt. Nauwelijks is dit geschied of kmders staan mej emmers en bakken ge reed om de brandbare stukken cokes met schep of stok los te woelen en weg te voeren. Dit wordt hun ongetwijfeld van harte gegund; nooit wordt dit belet, doch de paden worden daardoor radicaal omgewoeld, waardoor de harde stukken voor het grijpen liggen om tot projectielen te dienen. Vensterruiten worden veelal welwillend door de lieve jeugd ontzien doch de ronde glazen der straatlantaarns zijn geliefde mikpunten. Het is toch wel jammer dat deze fraaie en kostbare glazen een derge- lijk lot nu en dan ondergaan. Een klein beetje meer toezicht zou wel bevorderlijk zijn om de orde in de brouwerij te houden. Sneek, 17 Juni 1915. Te Glasgow in Engeland is een werk man in een munitiefabriek, die een kameraad had geslagen, omdat deze z. i. te bard werkte en te veel granaten afleverde, veroordeeld tot drie maanden gevangenisstraf met dwangar beid, de zwaarste straf die de rechter kon op leggen. Als dit in Duitschland was gebeurd, zei de rechter, maar ik geloof niet, dat het daar mogelijk zou zijn, zouden ze u tegen een muur zetten en doodschieten. In Frankrijk net zoo. Het spijt mij, dat dat hier niet kan. Uit het geding bleek, dat de beschuldigde 55 ets. in het uur verdiende. Voor de graafschapsrechtbank te Nor wich diende onlangs een zaak van een Lon- densch wijnhandelaar met name Ehrmann, die geld moest hebben van iemand te Norwich, aan wien hij zes dozijn flesschen whisky had geleverd. De rechter weigerde den eischer te helpen, aangezien hij Duitscher was. Ehrmann nu is geboren in Nassau, in den tjjd dat dit nog zelfstandig was. Toen het vijftig jaar geleden 1“ wilde hij niet in het land blijven, maar ver huisde naar Engeland. Hij liet zich naturali- seeren en woont sedert 50 jaar in Engeland. Niettemin sprak de rechter van hem, als had hij nog den „aard van den Hun” cn als was hij „dezelfde hond met een anderen halsband.” De zaak kwam voor het hooggerechts hof en de advokaat van Ehrmann noemde de taal van den rechter die van „dol gewor den patriotisme”. Ook de hoofdreebter keurde de woorden van den rechter af. De ingenieur Blatter-Czestiak, de uit vinder van de scharen om prikkeldraadver sperringen door te knippen, is op het Ooste lijk oorlogster rein, naar Lembergsche bladen melden, op een autotocht door een over den weg gespannen ijzerdraad onthoofd. Volgens Morgenbladet, van Kristiania, heeft de Russische regeering te Londen en in de Vereenigde Staten zes millioen paar solda tenschoenen en in Canada 22.000 spoorwagens besteld. Beraovlng. Een loopjongen van een firma te Am sterdam beweerde dat hem bij een aanrijding een portefeuille met f4000 was ontrold. In verband hiermee zijn een paar verdachte personen aangehouden terwijl ook de kantoor- looper die spoorloos is verdwenen door de politie wordt gezocht. De politie vermoedt n.l. dat hij mede in het complot was, en dat het beroovingsverhaal feitelijk verzonnen was. Het voortgezet politie-roiiderzoek brengt hoe langer meer zekerheid, dat de berooving van den 18-jarige kantoorbediende S. van de firma Utermöhlen te Amsterdam inderdaad gefingeerd is geweest, en dat deze jongen, F. 8., in rela tie stond tot een heel complot, waartoe ook de Vrijdagavond gearresteerde W. D. behoorde. Zondag ig S. in de woning zijner ouders aangehouden en opgebracht naar het huis van bewaring. 14 millioen gulden voor goedkoop brood. Het wetsontwerp betreffende de bruinbrood voorziening wordt zeer spoedig van den Raad van State terug verwacht en zal binnen korten tijd bij de Kamer inkomen. Minister Posthuma vraagt in het ontwerp voor het loopende jaar een krediet van 14 millioen gulden. Tot de Nederlanders die in de Duitsche legers dienen behoort graaf Wilhelm Bentinck van Middachten. Zijn geslacht behoort tot den hoogen adel van Duitschland. Als zoodanig hebben de leden dezer familie rechten, doch ook plich ten. Bij het uitbreken van den oorlog diende nog een jongere broeder van den bezitter van Middachten als actief luitenant bij het regi ment der Gardes du Corps te Potsdam. Een zijner ooms, graaf Karei, die het kasteel Zuy- lenstein bewoond, is ritmeester a la suite van het Pruisische leger, terwijl een zoon van graaf Godard Bentinck, die op Amerongen zetelt, weder actief bij de Duitsche marine dient. Ook strijden een aantal graven van Limburg Stirum aan de Duitsche zijde. Ook diende bij het uitbreken van den oorlog een jhr. Rendorp als ritmeester bij het 14de regiment Ulanen. Met het 13e Duitsche infan- terieregiment trok als kapitein een jhr. Storm van ’s Gravesande uit. Bij het 6e veld-artil- lerieregiment fungeerde als luitenant-adjudant een jhr. de Casembroot. Bij de Saksische cava lerie komt een jhr. Hartsen als luitenant voor. Verder telt het Duitsche leger onder zijne offi cieren een de Bruyn Ouboter, een Castendijk, een Coegracht, een jhr. von Schmidt aud Alten stadt. Tot de divisiegeneraals, die zich bij het leger van Mackensen hebben onderscheiden, behoort ook jhr. Cliffoid Cocq van Breugel. Bij de mobilisatie werd over hem beschikt en werd hem het bevel over eene gemengde divisie opgedragen. In Rusland en in Gali- cië heeft die generaal van Breugel de bewijzen gegeven voor zijn taak volkomen berekend te zijn. Ook de generaal der cavalerie de Graaff, die weder in functie trad, is een geboren Neder- ander. Men heeft verteld dat Marconi bij de krijgsverrichtingen tegen Oostenrijk een nieuwe uitvinding om door muren heen te zien in toepassing zou brengen. De uitvinder heeft zich hieromtrent laten uitvragen door het Gior- nale d’Italia en meegedeeld dat hij er inder daad in is geslaagd door een 60 c.M. dikken muur heen te zien, maar dat zijn uitvinding, die op de bekende eigenschappen van ultra violette stralen en niet op een nieuwe natuur kundige ontdekking berust, in de praktijk nog niet bruikbaar is. De Tijd verneemt uit Boedapest d.d. 16 dezer Een Tsjechisch regiment is wegens hoog verraad, gepleegd bij het Galicische front, ontbonden. De soldaten gedroegen zich tijdens den grooten slag in de Karpathen op de laf- hartigste wijze, en zelfs maakten sommigen gemeene zaak met den vijand. Ziehier het ontbindingsbevel, door den kei zer bij legerorder uitgevaardigd „Van smart vervuld gebied ik, dat het 27e regiment infanterie wegens lafhartigheid en hoogverraad in den strijd tegen den vijand uit mijn leger worde gestooten. Het regiments- vaandel moet aan het regiment worden ont nomen en in het legermuseum worden opge borgen. De geschiedenis van hèt regiment, dat, van stonde af aan vergiftigd, naar het slag veld is getrokken, is van heden af geëindigd. Frans Jozef. Een kogel In heü hart. Hoe vreemd het ook klinken mag, toch is bij Pruisen werd ingelijfd, het bewezen, dat men met een kogel in het hart ongestoord leven kan. Een Beiersch in fanterist was door een Fransch projectiel ge wond. Toen men de plaats van den kogel met Röntgenstralen bepalen wilde, bleek, dat de kogel in de hartschaduw lag. De geneeshee- ren achtten dit echter onwaarschijnlijk en de patiënt werd naar het Röntgenlaboratorium gezonden van het Roode Kruis te München ter nader onderzoek. Hoeveel opnamen men daar ook maakte, de kogel bleef in het hart liggen en wel in de rechter voorkamer. De gewonde heeft ongelooflijk geboft. De kogel sloeg door de long, ging langs de groote bloed vaten, zonder deze te raken, en sloeg tenslotte door den dunnen kamerwand zonder verbloe ding te veroorzaken. De toestand van den gewonde is goed, hij klaagt niet over zijn hart. Een operatie om den kogel te verwijderen acht men te gevaarlijk. N. N. In Amsterdam moet men de gasverlich ting wegens de hooge steenkoolprijzen beper ken. In Sneek niet(Dichters f worden ver zocht hun lier te stemmen.) t) De vorige week is ook hier ter stede, in verband met de noodzakelijkheid zuinig met de steenkool te zijn, een beperkte straatver lichting ingevoerd. (Red. N. S. C.) De melkprijs. Mijnheer de Redacteur Verzoeke beleefd opname in uw veelgelezen blad van navolgende regelen Het behoeft geen nader betoog dat door de oorlogstoestand de veehouders voor hunne wa ren enorme prijzen hebben gemaakt en nog maken. Het buitengewoon hooge bedrag, door de fabrieken voor de melk geboden, had tenge volge dat natuurlijk ook de burgerij meer dan gewoonlijk moest betalen. Bedroeg de prijs tot voor ongeveer een week geleden f 0.10 per liter, thans is dat bedrag gedaald tot f0.09. Waar mij evenwel bekend is dat de fabrie ken voor diezelfde melk slechts 6 ct. per liter op dit oogenblik betalen, vind ik het kras, dat de burgerij 9 cent wordt afgevraagd. Al naar mate de fabrieken meer gingen be talen hebben de vereenigde melkslijters hier ter stede de prijzen ook voor de burgers ver hoogd nu de fabrieken minder gaan betalen brengt de billijkheid mee, diezelfde maatstaf ook op de burgerij toe te passen. Eene verlaging met 2 ct. per L. is waarlijk niet te veel gevergd 8 ct. voor 1 L, melk op een tijdstip dat het vee in de weide is en dus geen sprake kan zijn van duur stal voederen, is nóg een prijs die nimmer betaald werd. Ik hoop van harte dat dit stukje tenge volge mag hebben dat de melk thans op 8 ct. per L. wordt gebracht. Kunnen heeren melkslijters daartoe niet be sluiten, dan wordt het m. i. hoog tijd de plan nen, welke volgens geruchten bestaan om tot eene Coöperatieve Melkverbruikersvereeniging te geraken, zoo spoedig mogelijk ten uitvoer te brengen. U, mijnheer de Redacteur, dankzeggend voor de opname verblijf ik Hoogachtend, De Oorlogskosten» In het Engelsche Lagerhuis heeft Asquith, gezegd, dat hij in den oorlog geen groote ver rassingen verwachtte. Zijn hoofdindruk is op het oogenblik, dat het een reusachtige wedstrijd in weerstandsvermogen is. Laat men van ons ten minste kunnen zeggen, vervolgde de minister, dat wjj het tot het eind hebben volgehouden. Uit de cjjfers, die Asquith noemde, zij nog het volgende aangehaald. Van 1 April tot 12 Juni, d. i. 73 dagen, zijn Engelands oorlogs- uitgaven bij benadering geweest: voor het le ger 121,000,000, pd. stvoor de vloot 36,000,000, pd. st. aan vreemde on koloniale regeeringen geleend 26,000,000, pd. st. levens middelen 10,000,000, pd. st. andere diensten 1,000,000. pd. st. Die uitgaven bedroegen dus 2,660,000 pd. st. per dag, bijna 32 millioen gulden per dag. Alleen leger en vloot kostten 2,155,000 pd. si. per dag, ruim 25 millioen gulden per dag. Vermoedelijk zullen na het genoemde tijdperk de uitgaven voor leger en vloot met een goede millioen gulden per dag toenemen. Ook de voorschotten aan de bond- genooten en de koloniën zullen toenemen. Een Engelsche onderzeeër voor Constantinopel. een Engelsche on- in geslaagd is de Dardanellen te voor Constantinopel te verschij- De correspondent van de N. R. Crt. te Constantinopel vertelt van dit voorval het vol gende Het was verleden Dinsdag, den 24sten, een gure dag met heiige lucht. Aan de kade van. Galata bij de artillerie-werkplaatsen en maga zjjnen van Top Haneë heerschte groote bedrij,- vigheid. In het als transportschip bij de ma rine ingelijfde stoomschip Stamboel, werden troepen, artillerie-materieel en ammunitie in- geladen met bestemming voor de Dardanellen. kruiser, naar het schijnt, Langszij van de Stamboel en er voor en ach- tanr.tvnn *1 Dn tnmorln ter aan de kade lagen dê volgeladen lichters met al dat gevaarlijke goedje. Even voor den middag zag men een sterke deining in den ingang van de haven, alsof er een groote school bruinVisschen opdook. Op eens siste er iets door het water vlak voor den boeg van het stationschip der Unie, de Scorpion, voorbij en sloeg met een zwaren slag tegen de kade uit elkaar. Onmiddellijk daarop dook er iets op, waarin men spoedig de peris coop van een duikboot herkende. Deze schoot dadelijk een tweede torpedo af, ditmaal naar het groote schip (de Stamboel) aan de kade. Het helsche werktuig werd echter door den sterken golfslag, dien een raderboot, die juist voorbij voer, verwekte, opgeheven en op de kade geworpen, waar het zonder te springen bleef liggen. De derde torpedo, daarop ge lanceerd, trof de Stamboel eenige meteas ach ter den voorsteven, ontplofte en maakte een gat van meer dan anderhalve manshoogte hoog en breed. Daar het schip solide aan de kade gemeerd lag, en de waterdichte schotten dade lijk werden gesloteu, kon het boven water wor den gehouden en nadat het groote lek voor- loopig dichtgedekt was, in het dok gebracht worden. De duikboot, die blijkbaar al zijn torpedo’s verschoten had, dook daarop weer onder, verdween, en niemand heeft haar meer gezien. De twee ontploffingen brachten dadelijk de heele havenwijk Galata in rep en roer. Zooals dit in dergelijke gevallen steeds voorkomt, be gon men dadelijk overal alles te sluiten en werden de rolblinden voor de vensters en deu ren neergehaald, wat natuurlijk een helsch lawaai veroorzaakte, dat als een soort van alarmsignaal in minder dan geen tijd de heele stad het dreigende gevaar verkondigde, en overal een „sauve qui peut” verwekte. Nie mand wist wat er eigenlijk aan de hand wae. Aan de ware oorzaak, en dat er niets ernstigs was voorgevallen en meer te duchten was, dacht, en geloofde nog lang daarna, geen mensch. Het meeste geloof vond het in een oogwenk overal verbreide gerucht dat de Rus sen zoo pardoes voor de stad waren versche nen. In de meening dat er werkelijk iets heel ergs gaande was, werd trouwens een ieder ver - sterkt door de kanonnade, welke van alle ba t- terijen die de haven en de reede bestrijken en door het ratelende geweervuur dat overal van de oevers losbarstte naar den verdwenen vijand, en een paar uur heeft aangehouden. Generaal Christiaan de Wet. BLOEMFONTEIN, 21 Juni. Ten aanzien van de eerste acht punten der beschuldiging van verraad is generaal de Wet schuldig be vonden, ten aanzien van de beide andere niet. Het vonnis is tot morgen uitgesteld. WEENEN, 21 Juni. (Officieel). In den nacht van 19 op 20 Juni hebben onze dappere troe pen bij Plava weder twee Italiaansche aanval len afgeslagen. In het gebied ten N.W. van den Krn is de vijand uit de zadelstelling geworpen. De vijandelijke aanval in het gebied ten O. van Plöken is nog altijd vruchteloos. WEENEN, 21 Juni. (Officieel). De troepen der bondgenooten zijn doordrongen tot Zolkiew, tot in de nabijheid van Lemberg en ten Z. van de stad tot aan de Szczerzee-beek, 6 K.M. ten westen van Lemberg. De Russische troepen op deze linie worden overal aangevallen. Bij Mikolajow en Zydaczow houdt de vijand stand aan den Dnjestr. Troepen van Pflanzer’s leger hebben ver woede aanvallen der Russen ten Z.W. van Potok Zloty, bij Zaleszczyki en in het Bessa- rabische grensgebied weder met zware verlie zen voor den vijand afgeslagen. WEENEN, 21 Juni. Officieel: Op 19 Juni zijn de tanks en havenwerken van Monopole door een torpedoboot met goed gevolg bescho ten en de stations van Bari en Brindisi door onze zeevliegtuigen door middel van bommen beschadigd. In de Nocrdzee. BERLIJN, 21 Juni (N. R. Ct.) Officieelo kennisgeving van von Behnke, den waarnemen- den chef van den marinestaf. Een Duitsche duikboot heeft, ongeveer hon derd mijlen van de Firth of Forth, een aan val gedaan op een Engelschen gepantserden -_x een van het Mino- taur-type. De torpedo trof doel. De uitwer king heeft de duikboot niet meer kunnen na gaan. Dit zou dus wezen, de Minotaur, de Shannon of de Defence, dateerend van 1906 en 1907, groot 14,800 ton. - Red. N. R Ct. LONDEN, 21 Juni. Heden wordt door de Engelsche regeering de inschrijving geopend op een nieuwe 4'/2°/o leening tot een onbe perkt bedrag. PARIJS, 21 Juni, (Off.) De Duitsche vlieg- parken bij Atrecht werden gebombardeerd. 4 hangars werden getroffen en twee vliegtuigen en een ballon. In Argonne heroverden wij bijna de geheele verloren positie. Bij Gendresen in Lotharingen hebben de Duitschers hun stel lingen verlaten. Metzeral bestormden wij en maakten 200 gevangenen. ROME, 22 Juni (Off.) Van het front in Tiro] en Tessino niets nieuws. Bjj Cordighera werden sterke Oostenrijksche stellingen ont dekt. Aan de Isonzo slaagden de Oostenrijkers er niet in op de rechteroever door te dringen. PETROGRAD, 21 Juni. Bjj Rawaruska houden de aanvallen van den vijand aan. Wij trokken uit de merenstelling van Grodek naai de stellingen van Lemberg temg. Overigens slaagden de aanvallen van den vijand nergens. Generaal De Wet veroordeeld. BLOEMFONTEIN, 21 Juni. Generaal De Wet is veroordeeld tot 6 jaar gevangennisstraf en 2000 pond boete. BERLIJN, 22 Juni. Aan de Yser en in het Labyrinth werden vijandelijke aanvallen afgeslagen. In Champagne maakten wij vorde ringen. Op de Maashoogten duurt de hevige strijd voort. Wij wierpen de Franschen uit onze stellingen en maakten 130 gevangenen. Ten O. van Lunéville voorpostengevechten. In de Vogezen ontruimden wij stellingen vol gens ons plan en zonder dat de vijand ons verhinderde. Aan de Fecht werden Fransche aanvallen afgeslagen en leed de vijand zware verliezen. In Rusland is de toestand onveranderd. In Galicië duurt de strijd bij Lemberg voort. Bij Zolkiew moesten de Russen terug trekken. Sinds 12 Juni maakten de Oosten rijks-Duitsche legers 237 officieren en 58000 man gevangen en veroverden 9 kanonnen en 136 machinegeweren.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1915 | | pagina 2