B 1 f 7 I 7 Officieel gedeelte. MILITIE. Ingezonden. k 1 H. I I ver- aan- hulde werd gezonden partij voor de door t t Onderzoek betreffende de eischen van voorgeoefendheid. De soc. dem. arbeidersparty hield Zon dag te Utrecht eene demonstratie tegen het ontwerp Landstormwet. Het woord voerde de hr. P. J. Troelstra (uit wiens rede o.a. bleek dat de Regeering waarschjjnlyk zal begin nen met de oefening van 12000 man ge durende drie maandenvervolgens weer 12000 man enz.) en de heeren F. M. Wi- baut en dr. J. van Leeuwen. Ten slotte werd met algemeene stem men aangenomen een motie, waarin wordt gezegd dat dit wetsontwerp aan de Regeering de bevoegdheid geeft om een reusachtige legeruitbreiding tot stand te brengen, zon der over de daardoor aan het volk opge legde lasten volledige voorafgaande ver antwoording schuldig te zyn dat dit wetsontwerp niet bevat een voor stel tot invoering van een volksleger, wyl de oude legerorganisatie ten volle bljjft gehandhaafd dat dit beteakent het gevaar vergrooten, dat chauvinistische elementen in het land, waartegen de demonstratie krachtig pro testeert, door die groote legermacht ge sterkt zullen worden in hun onverantwoor delijk dry ven dat deze legerversterking schade zal doen aan het vertrouwen door de oorlogvoerende landen in de neutraliteitspolitiek van Ne derland. Om al deze redenen vereenigt de meeting zich met het voornemen der Soc. Dem. Kamerfractie om tegen dit wetsontwerp stel ling te nemen. Eveneens werd aangenomen eene reso lutie waarin werd toegejuicht de toenemende beweging onder de socialisten der oorlog voerende landen naar eene spoedige vrede op den grondslag der internationale soc. congressen. Een telegram van aan de Duitsche soc. laar thans aangenomen houding, welke jljjkt uit het vredesmanifest, gepubliceerd in de Vorwarts. De ondergang van de Ceres.” De directie van de Koninkljjke Neder- andsche Stoombootmaatschappij deelt mede, dat zjj van den consul te Stockholm het volgende telegram heeft ontvangen De kapitein van de >Ceres« verzoekt mede te deelen, dat de >Ceres< hedenmorgen 25 Juni) bp Söderarm getorpedeerd of op een myn geloopen en gezonken is. De be manning is gered en te Stockholm aan wal gebracht. (Het Ned. stoomschip >Ceres< werd ge jouwd in 1908, is groot 1749 ton bruto en 1078 netto. De »Ceres« is den 19en Juni van Amsterdam naar Hudiksval ver trokken. Söderarm ligt aan de Oostzee.) De behandeling van het ontwerp-Land- stormwet in de Tweede Kamer wordt, zoo schrijft het >Hdbl.”, pas in de tweede helft van Juli verwacht. Naar het blad verneemt, raakt de oppo sitie tegen het ontwerp niet het principe der wet, doch komt zjj voort uit de over weging, dat het ontwerp, zooals het thans uidt, ver over den oorlogstoestand heen reikt. Immers de algemeene oefenplicht, zooals het ontwerp dien in uitzicht stelt, zou eerst na drie of vier jaar tot de man nen van 30 jaar kunnen worden uitgebreid. Het aantal Belgen van 18 tot 25 jaar, ie zich in het onbezette gedeelte van 3elgië en in Frankryk hebben aangegeven voor de militie, bedraagt 20.144. In de »Onder-de-streep-rubriek« van het j landelsblad lezen wy »Souffl0ur<. Waarde O. d. S. Dezer agen deelde u ons mede, dat men in de luitsche tooneelwereld het woord Souf fleur* is gaan verduitschen en vervargen wil door iets Duitsch als by voorbeeld »Unterirdischer Wortgedaehtnisunterstüt- zer«. Nieuw zou die benaming niet zyn ik herinner my van vroeger reeds dit lang ademige woord voor >souffleur< »Unterirdischerkastenschlechtauswendig- ernenderschauspielergedaahtnisaushelfer*. (Buiten verantwoordelijkheid der redactie.) Vergun mij waarde Redactie op de ziens wijze van „een Veehouder” in uw Courant van 25 dezer te antwoorden. Het is eigenaardig, dat de hooge melkprijs nu tot reden heeft, hooge men in den winter hoort van onlangs was het omdat de LEMMER, 28 Juni. Door den raad der gemeente »Lemsterland< is met algemeene stemmen besloten met het oog op de tijds omstandigheden dit jaar de kermis te Lem mer niet te doen doorgaan. STAVOREN, 26 Juni. Hedenmiddag zou de sleepboot „Adriana Catharina” de baggermachine „Jonge Jasper", van Zalt- bommel, en een z.g. bak in de haven sleepen. Door den sterken wind en den grooten windvang der baggermachine geraakte de bak tegen de steenen van ’t noorder haven hoofd, stiet lek en zonk. De baggermachine bekwam ook lekkage deze kon echter nog in de haven gesleept worden, waar ze langzaam begon over te hellen en weldra kantelde. De opvarenden konden zich vooraf in een sloep begeven, zoodat een en ander zonder ongelukken afliep. STAVOREN, 28 Juni. De vorige week nog aangevoerd door gemiddeld 4 booten ongeveer 30000 stuks ansjovis. De prjjs bedroeg f5.65 per 1000 stuks, tegen f5.50 de voorgaande week. Met 1 Juli neemt de visschery een einde. STAVOREN, 28 Juni. Benoemd als onderwijzer aan de O. L. School te Echten de heer W. J. Hoenen, tydelyk onderwijzer alhier. gevoelt legt de plicht op allen, dus ook op en melktappers, om gemeenschap pelijk die last te dragen en als zij met wat Tijdeljjk is opgeheven het uitvoerverbod minder overwinst tevreden waren, waaruit men c. Sprong met schuinen aanloop, 0,80 M. hoog, met de staaf in de van het spring- toestel afgekeerde hand. Twee sprongen, één met afstoot met den linker- en één met afstoot met den rech tervoet. d. Vèr, 3,50 M. Twee sprongende staaf beurtelings, in de linker- en de rechterhand, aanloop en afstoot vrij. e. Driesprong, 8,50 M. Met aanloop en afstoot links, rechts, links en neersprong met gesloten voeten of rechts, links, rechts en neersprong met gesloten voeten. II. Gemengde sprongen. a. Polsstoksspringen. 1. Hoog, 1.70 M., aanloop en afstoot vrij. 2. Vèr, 4 M., aanloop en afstoot vrij. b. Springen over een hek, hoog 1,20 M., Het opspringen tot steun aan een stok, heining, hek of muur op hoofdhoogte. E Gewichtheffen. Met eene staaf of halter van 30 K.G. de naast de schouders gebogen armen zesmaal omhoog strekken en buigen. F. Steenstooten. Een nagenoeg ronde steen of- massief ijze ren kogel van 7,25 K.G. beurtelings met den linker- en rechterarm 6 M. vèrstooten, zonder aanloop. G. Werpen Een ijzeren staaf van 3 K.G. met het voor einde tegen een doel werpen van 2 M. hoogte en 1 M. breedte, dat op een afstand van 8 M. is geplaatst. om gemeenschappelijk de lasten te dragen, ook w ij behooren tot de gemeenschap, staat maar al te vaak op laag peil. (Dit niet alleen voor veehouders.) Bedrijven kunnen de dure productie-mid- delen terug bekomen door verhooging der pro ductieprijzen, maar de burgerstand kan op nie mand het te veel betaalde verhalen. „Een veehouder” ziet nu reeds het nog duurder worden der landerijen, moet de burgerij mis schien n u reeds daarvoor betalen Als de huismoeders in het algemeen wat meer door tastend waren om niet meer dan een behoor lijke prijs voor de melk te besteden, zouden de huurders wel voorzichtig worden bij het opdrijven der landhuren; tot nog toe moer de burgerij het toch betalen. Sk. N. Toesteloefeningen. Eene voldoende geoefendheid in oefenin gen aan den rekstok, de barren en het paard strekt tot aanbeveling. De geoefendheid, bedoeld onder L, M en A van het bovenvermelde programma, wordt door de Examen-Commissie uitsluitend be oordeeld uit getuigschriften, welke door den dienstplichtige bij het onderzoek aan deze Commissie worden overgelegd. Uit die getuigschriften, ingericht naar voorgeschreven Model, moet blijken, dat de dienstplichtige zich, gedurende de drie jaren aan het onderzoek voorafgaande, geregeld- heeft geoefend en eene voldoende geoefend heid heeft verkregen. Bevoegd tot het afgeven van de getuig schriften zijn, voor: korfbalhet bestuur van den Nederland- schen Korfbalbond; voetbalhet Bestuur van den Nederland- schen Voetbalbond zwemmenhet Bestuur van den Nederland- schen Zwembond; de oefeningen aan den rekstok, de barren en het paard a. de Directeuren van openbare en bij zondere Hoogere Burgerscholen met 5-jarigen cursus, voor zooveel betreft de leer lingen of gewezen leerlingen der school on der hunne Directie b. de Rectoren van openbare en bijzon dere Gymnasia, voor zooveel betreft de leer lingen of gewezen leerlingen der school on der hun rectoraat c. het Nederlandsch Gymnastiek-Verbond. foordeelen, aan het bewijs van voorgeoefend- heid verbonden. De manschappen, die het bewijs, dat zij voldoen aan de hierboven omschreven eischen van voorgeoefendheid, hebben ver worven, worden bestemd voor het korps en het garnizoen hunner keuze, voor zoover zij daartoe geschikt zijn en het met de belan gen van den dienst is overeen te brengen. Zij, die worden toegewezen aan de infante rie, de vestingartillerie of de genietroepen en niet bestemd zijn voor opleiding tot mi- licien-telegrafist of -telephonist, worden twee maanden later ingelijfd dan zonder het be wijs het geval zou zijn. Voor hen, die wor den ingelijfd bij de onbereden korpsen, met uitzondering van de pantserfortartillerie en de torpedisten en van hen die bestemd zijn voor opleiding tot miliciens-telegrafist of -telephonist, bedraagt de duur der eerste- oefening ten hoogste 6'/2 maand. Sneek, 29 Juni 1915. De Burgemeester voornoemd. P. J. de HOOP. SNEEK. Zondagmorgen had naby den »Ouden Dyk« op den Macadamweg tus- schen Sneek en IJsbrechtum een vry ern stig ongeluk plaats. De heer H. van der Werf en echtge- noote, van Tirns, met paard en tilbury op weg naar Sneek, zagen, toen zy op ge noemd punt van den weg gekomen waren een van Sneek komende tram naderen. Voor alle zekerheid stapte de heer v. d. W. daarom uit het rytuig en hield het paard by den toom vast. Zyn echtgenoote bleef in het rytuig. By het paseeeren van de tram schrikte het paard en steigerde ach teruit, met gevolg, dat ’t wiel van’t rytuig tegen de tram botste en de vrouw van v. d. Werf uit het rytuig op den wegviel en haar voet door de tram werd overreden. Van ’t rytuig was ’t wiel geheel verzet. Dr. Bouma verleende eerste heelkundige hulp en hem bleek by onderzoek, dat de groote teen in tweeën gespleten was. Ver der was het been geschaafd en bloedde een der ooren. De patiënte is ter verdere verpleging in het St. Antonius-Ziekenhuis opgenomen. Haar toestand is bevredigend. LEMMER, 28 Juni. Een zoon van on- zen jager K. Deinum heeft aan de Zeedyk ten W. van ons dorp een jonge vischotter gevangen. Het is een prachtexemplaar. Er is dan ook naar den directeur van artis te A’dam geschreven om het daarheen op te zenden. voor particulieren landhuur, terwijl duur stalvoer, en fabrieken enorme pry zen besteedden. De verhou- t -van Qe fabrieken tot die de particulieren is niet billijk, te meer i i 1 t 31__1 _1_ J.., kortbesteedden en die voor de burgers vrijwel stationnair blijven. Gaarne gun ik de veehou ders behoorlijke prijzen voor hunne producten maar het gaat niet aan, nu de fabrieken de prijzen aanmerkelijk verlagen, van de burgerij te halen wat er nog te halen is. De verzuch ting van „een veehouder” dat hij geruimen onderdèei van eënig”ve*rva“ardi?gd ar“tikZi“ |Üd voor de m°lk heeft rondgebracht waarvan zink geen hoofdbestanddeel vormt. ,ku?T 've laten v°or t geen het :s De zware goou uvvnucc.» «u v .v J t die fe„enw00rd1g op de maatschappij drukt Voorts is verboden de uitvoer van me- en waarva» de klein8b rij de grootsto druk lasse, van staaldraad en daaruit vervaardigde gevoelt legt de plicht op allen, dus ook op artikelen en van alle zeep, niet in poeder, veehouders stangen of stukken. thans evenwel met aftrek van het voorarrest. A Thans uitspraak doende veroordeelde de rechtbank hem tot 10 jaar gevangenisstraf. Verboden is de uitvoer van zink als grondstof en bewerkt, tenzy gebruikt als H. Klimmen. In één touw met behulp der beenen tot 5 M. boven den grond. I. Optrekoefening. Met gestrekte armen en vrij gekozen greep hangende aan een horizontaal touw of stok, inermaal de armen buigen en strekken. J. Evenwichtsoefening. Vóór-, achter- en zijwaarts gaan over een ronden balk of boom, die hoogstens 1 M. boven den grond gesteld, 5 M. lang is en een middellijn van 15 tot 20 cM. heeft. II. Uit den stand op den balk of boom overgaan in de zit en omgekeerd. K. Marcheer oefening. Twee marschen van onderscheidenlijk 25 en 30 K.M., af te leggen op twee achter eenvolgende dagen, respectievelijk binnen 6 en 7*/ï uur. De marschen worden gemaakt over harde wegen, zonder bepakking en in gewone kleeding. Als eisch wordt gesteld, dat de deelnemer aan het einde van den marsch verkeert in goede lichamelijke gesteldheid. Opmerking. Bij het examen in de voren genoemde onderdeelen is het gebruik van gymnastiekschoeisel niet toegestaan. L. Spelen. Eene voldoende geoefendheid in een der volgende balspelen, zijnde korf-, slinger-» voet- en vuistbal strekt tot aanbeveling. M. Zwemmen. Eene voldoende geoefendheid in zwemmen op de borst en op den rug strekt tot aan beveling. wekkend. Agent mishandeld. By een vechtparty op den Nieuwen Dyk te Amsterdam is in den nacht van Zater dag op Zondag een politieagent op dusda nige wyze mishandeld, dat hy per auto- ziekenwagen naar het Binnengasthuis werd vervoerd. Hy trachtte de vechtenden uit een te jagen; men gooide hem toen op den grond en schopte hem op het hoofd, zoo dat hy ernstig werd verwond. Later werd de bende met de blanke sabel uiteenge jaagd. Op aanwyzing van eenige personen is later een bankwerker gearresteerd als verdacht van deze mishandeling. De rechtbank te Utrecht deed uitspraak in de zaak tegen den 43-jarigen molenaars knecht Andreas Schelle te Kamerik beschul digd in den avond van den 3en Januari 1915 opzettelyk en met voorbedachten rade Jacob Maayer van het leven te hebben be roofd. Zoowel in eerste instantie op 17 Mei als na het plaats gehad hebbende wapenonder- zoek op 21 Juni eischte het O. M. beklaag- des veroordeeling tot 15 jaar gevangenisstraf, Te Leeuwarden is gehouden de jaarver gadering van de Vereeniging van schoolop zieners en onderwijzers aan de Rijksnor maallessen in Friesland. De voorzitter, de heer Prakken, deelde o.a. mede, dat in de provincie Groningen een vereeniging bestaat uit alle opleiders by openbare en bijzondere inrichtingen van opleiding. De heer Reinders, die het vorige jaar als secretaris fungeerde van de examencommis sie, waarvan spreker toen voorzitter was, verklaarde zich bereid tot de oprichting eener dergelyke vereeniging in Friesland de helpende hand te leenen. Da heer D. W. Rsinders van Groningen leidde in het puntOpleiding en examen. Radicale verbetering der opleiding tot on derwijzers was slechts mogelyk door her ziening van Wet en Koninkljjke besluiten. Spreker wilde thans alleen pleiten voor za ken, die zonder dat alles verbeterd kunnen worden. Gegeven de zorg van de regeering en ’t schooltoezicht zyn de resultaten veelal droevig. De opleiding aan een rykskweekschool kost per leerling ruim f 4000, aan een an dere kweekschool f 760, aan rijksnormaal lessen f 950, aan andere normaalscholen f 420 (onderwijsverslag 1911). Gemiddeld kost de opleiding Ook yver en toewijding kunnen zeker aan de opleiders niet worden ontzegd toch is en blpft 't percentage geslaagden laag, soms droevig laag. Voor een groot deel wyt spreker dit aan te weinig voeling, con tact, correspondentie tusschen opleiding en examen. Om tot deze te komen, acht hy een vereeniging wenschelyk. een vereeniging van opleiders en schoolopzieners. Verande ringen en noodige verbeteringen worden op hun vergaderingen besproken en overwogen, opdat wijzigingen eerst by de opleiding en pas later by de examens worden ingevoerd, niet omgekeerd. Graphische voorstellingen worden door den inleider vertoond om te laten zien, hoe verschillend de uitslag kan zyn in verschillende jaren en op verschil lende plaatsen. Verder toonde de inleider eveneens gra- phisch aan, dat de bestaande opleiding voor den onderwyzer tot veel ongunstiger kans tot spoedige plaatsing aanleiding geeft, dan voor de onderwijzeres. De BURGEMEESTER van SNEEK, brengt ter kennis van belanghebbenden, dat het onderzoek betreffende de eischen van voorgeoefendheid, bedoeld in art. 70 der Militiewet, zal aanvangen op Dinsdag 27 Juli a.s. en zoo noodig op twee of meer volgende dagen zal worden voortgezet. Het wordt gehouden in de gemeentenAm sterdam, Den Helder, ’s-Gravenhage, Go- rinchem, Breda, Venlo, Arnhem, Kampen, Leeuwarden, Assen en Utrecht. Aanmelding voor het onderzoek. Aan het onderzoek kunnen deelnemen de dienstplichtigen, die bestemd zijn om voor de lichting van het volgend jaar bij de militie te worden ingelijfd. Zij, die aan het onder zoek wenschen deel te nemen, moeten zich voor 9 Juli as. aanmelden bij den bur gemeester der gemeente, voor welke zij zijn ingeschreven voor de militie. Bij de aan melding geven zij op, in welke gemeente zij aan het onderzoek wenschen deel te ne men. Zij, die niet verblijf houden in de ge meente, waar zij aan het onderzoek wen schen deel te nemen, geven tevens te ken nen, of zij gedurende het onderzoek voor Rijksrekening legering en voeding wenschen te genieten. Eischen van voorgeoefendheid. A. Staaf oefeningen, (De onderdeelen dezer oefeningen worden op afzonderlijk bevel uitgevoerd). I. Uitgangshoudingde handen in bo vengreep aan de uiteinden van een ijzeren staaf, welke 3 K.G. weegt en 1 Meter lang is. 1. De beenen diep buigen, de armen voorwaarts hoogheflen. 2. De beenen strekken, de armen voor waarts omlaag brengen en met het linker been over de staaf stappan tot beenplaat sen voorwaarts, de punt van den voet op den grond. 3. Terug in de vorige houding. 4. Stand. 5. 6, 7, 8. Dezelfde oefening, doch over stappen met het rechterbeen. II. UitgangshoudingAls bij I. 1. De beenen diep buigen, de armen voorwaarts heffen. 2. Het linkerbeen zijwaarts strekken en plaatsen en de armen omhoog brengen. 3. Het rechterbeen strekken en bij het inker aansluiten, de armen omlaag brengen. 4. 5, 6. Dezelfde oefening met zijwaarts strekken van het rechterbeen en aansluiten van het linker. III. Uitgangshouding: als bij I, doch de handen in gemengden greep (de linkerhand in ondergreep en bij de oefening naar de andere zijde omgekeerd). 1. Kruisuitvalstand rechts (het linker been schuinsrechts achter het rechter plaat sen, de punt van den voet op den grond en het rechterbeen buigen,) de staaf aan de rechterzijde van het lichaam schuins achter waarts heffen (de linkerhand voor den rech terschouder, de linkerelleboog ter hoogte van den linkerschouder). 2. Uitval schuins links voorwaarts, de staaf in de richting van den uitval door de linkerhand schuins omhoog stooten. 3. Het linkerbeen strekken, het rechter achterwaarts heffen, den rechterarm door omlaag schuins achterwaarts brengen. 4. Houding als bij 2. 5. Houding als bij 1. 6. Stand. 712. Naar de andere zijde. B Vrije oefeningen. (De onderdeelen dezer oefeningen worden op afzonderlijk bevel en in 4/4 maat uitge- voerd.) I. Handen- en voetensteun (ligsteun) voor-, zij- en rugïings (zesdeelige oefeningen.) II. Oefeningen in den ligsteun voorlings. III. Langzaam marcheerén 60 pas sen in de minuut) IV. Gestrekt marcheeren 115 passen in de minuut.) G. Loopen. I. Duurloop, 5C0 M. af te leggen in hoog stens 3 minuten, de staaf in de linker- of rechterhand. II. Snelloop, 100 M. af te leggen in hoog stens 16 seconden. De looper mag uit een vrijgekozen houding beginnen en is daarbij onbelast en in gewone kleeding. D. Springen. Zonder plank; de plaats, waar afgestoo- ten wordt, moet hard, die, waar neerge sprongen wordt, zacht zijn. I. Vrije sprongen. a. Hoog 1 M. Twee sprongen, met drie passen aanloop een met afstoot met den linker- en een met afstoot met den rechtervoet. Bij den afstoot links is de rechter- en bij den afstoot rechts is de linkerhand met de staaf belast. b. Loopsprong, d. w. z. atstooten rechts of links en neerkomen links of rechts, met i eerste categorie moet dus steeds veel groo- ter aanvulling plaats hebben, terwyl he aantal, dat van de twee categorieën by he onderwys werkzaam is, zich thans verhoudt als 5—6 (10,000 en 12,000). Naar aanleiding van den uitslag gedu rende een reeks van 10 jaren van de exa mens voor onderwyzer(es) kwam spreker toi de conclusie, dat die uitslag voor de betrok ken candidaten in de 2e inspectie belang- ryk gunstiger was dan in de andere. Dit werd door den inleider hoofdzakelyk toe geschreven aan het bestaan in die inspectie van een vereeniging, als waarvan de voor zitter in zyn inleidend woord gewaagde, waardoor tengevolge van de onderlinge be sprekingen meer eenheid komt in de op vatting omtrent de exameneischen en om trent de verschillende programpunten. By het debat noemde de heer H. Polle- ma o.a. in verband met de klacht van den inleider omtrent den slechten uitslag van de onderwijzersexamen, als middel tot ver- j etering 1. dat by de toelating de eischen te laag zynryp en groen wordt toegelaten2. dat, wanneer de jongelui na een of twee jaar de lessen te hebben gevolgd en blyken geven deze niet te kunnen volgen, deze dienen te worden verwyderd. Den heer Reinders werd hierop dank ge zegd voor de gehouden inleiding en volgens met algemeene stemmen der wezigen besloten tot wyziging de vereeni ging in eene, die zal bestaan uit allen, die met de opleiding der onderwijzers in be trekking staan. De heeren mr. C. J. Prakken, 0. A. Zel- velder, districts-, mr. A. Hingst en H. Pol- lema, arrondissements-schoolopzieners, met de heeren E. H. Boddé en S. de Boer direc teuren der rijksnormaallessen te Leeuwarden en Sneek, en de heeren Strikwerda, direc teur der bjjzondere kweekschool te Dokkum en de Visser, directeur eener byzondere nor maalschool te Bolsward, zullen als voor- loopige bestuurders der nieuwe vereeniging voor deze de statuten ontwerpen. Na de pauze trad de heer O. Nieuwen huis, hoofd eener openbare school te Har lingen, op met het onderwerp >Het lezen op de normaallessen en op de akte-examens.“ Hem werd aan het einde zijner rede door den voorzitter de dank der vergadering ge bracht, waarna deze werd gesloten. In de pauze was de rekening nagezien. By monde van den heer K. Harts werd geconstateerd, dat de ontvangsten, met het aanwezige batig saldo ad f 34.24, bedroe gen f61.247», de uitgaven f 34.89, goed saldo dus f 26.357». De rekening werd goedgekeurd. De heer K. W. uit Hillegom is Zater dagnamiddag, toen hy zyn motorrywiel aan den straatweg van Amsterdam naar Haar lem naby Sloterdyk stond te herstellen, door een voorbijsnorrende auto aangereden, meegesleurd en van den wegkant in de sloot geworpen. Bewusteloos werd hy door een boer, voor wiens huis het ongeluk ge leurde, uit de sloot gehaald en een dokter uit Sloterdyk verleende de eerste hulp. De geneesheer stelde beenbreuk op twee plaat sen en armbreuk vast. Verder is de heer W. zeer ernstig aan hoofd en rechterschou der gewond. Per auto is hy naar zyn wo ning vervoerd. Het nummer van de automobiel, die het ongeluk heeft veroorzaakt, is niet bekend. )e inzittenden hebben zich niet om het slachtoffer bekommerd. Da toestand van den patiënt is zorg- Polsstoksspringen. 2. Vèr, 4 M., aanloop en afstoot vrij, met steun op beide armen. c. een kranige zwemmer, weet zyn redder* gelukkig spoedig op het droge te brengen. van afval van vlas geschikt voor de werk- garenspinneryen. zou kunnen zien dat ook by hen dat plicht besef doordringt, dan zou dat hen zeker niet tot oneer - - de staaf in de linker- of de rechterhand. Vier achtereenvolgende sprongen over hor strekken. Het plichtbesef ook w ij den, springkoorden of -latten van 0.80 M. e xi 5 C S( f De uitbreiding van den landstorm. Belgische militie. In- en uitval. De melkprijzen. Geen kermis. Vischotter. ding der melkprijzi UOH veruvrueeung vut w j «u ™Or f bk(jn die booge prijzen slechts Uitvoerverboden. Moord. Schoolopziener* en Onderwijzer*. f IOOO per onderwijzer. Door de auto. Tegen het ontwerp Landstormwet. Z i. I

Sneeker Nieuwsblad nl | 1915 | | pagina 2