SI f: Boelgoed te Stavoren fi A H- Avond-Brillen. Jongmaatje (niet beneden 17 jaar.) I Koemelkerij te Koudum- “““Iïïlïtïk Jongmensch, ter opleiding in den winkel, en voor be steldienst, eenigszins met het vak bekend. I De Best Kosthuis gevraagd met of zonder pension. Brieven onder No. 147, Bureau dezer. Cornelia Nijdam, Correspondentie. Advertenfiën. Boeierjacht te koop. Burgerhuis, WISKELHUISca. ANTJE, in den bloeienden leeftijd van S. VAN NOGGEREN II. VAN NOGGEREN LANDSTORM. Kohier Hoofdelijken Omslag Keuring Landstorm. Burgerlijke Stand. Handels- en Marktberichten. van der KALLEN, Opticiën Terstond gevraagd een flink GROENHOUT, Gros sier, Suupmarkt. Werkhuizen gevraagd te Sneek. V.g.g.v. Brieven onder No. 146 Bureau dezer. Per Telegraaf, heden Betaling 1 Geboren 9 jaar. et., vette f 325 - 340 65 - 65 - 17 45 - 20 - 120 18 De Kauw 3. Sneek 4. Koord 5. Kied. 6. ren ga 7. Drom 8. Sneek 9. Oostei 10. sma, I 11. perus, 12. ma, I Nai zoek hier i richt aansh trein, vertre deerer niet ti te Wi Om gelflk met ii den n te W als g Steenl Klein, Sneek, 31 Juli 1915. Hedenmorgen omstreeks half negen overleed zacht en kalm onze geliefde Vader, Behuwd-, Groot- en Over grootvader, Wed. van GOOITSKE SPEELMAN, in den ouderdom van ruim 79 jaar. Uit aller naam, L. NIJDAM. MEUBELEN en HUISRAAD en diverse andere GOEDEREN, als eikenh. kabinet, linnenkast, 2 tafels, stoelen, klok, spiegel, 2 lampen, kachel, 2 veeren bedden met Stemming van den handel Melke- en Kalve Koeien gewild. Vette Koeien duur. Kalveren gewild. Schapen gewild. Varkens vlug. Biggen prgshoudend, Nachteren Kalveren kalm. Lammeren gewild. W( Doops Langt BA bjj de komt Balk. toebehooren, vloerkleed, looper, matten en kleedjes, koperen doofpot, theestoof met ketel, bloemenstandaards, wekkerklokje, tobben en emmers, petroleumstellen, glas-, blik-, porselein- en aardewerk, timmerge reedschap, 3 konijnenhokken, 2 pieke- loopen, enz. enz. Gebouwd van staal. Luxe ingericht. Groote kajuit. Rookkamer. Aparte slaaphutten. Hulpmotor. Inlichtingen bij den Makelaar in schepen, FR. HANTZSCH Jr., ’s-Gra- venhekje 2, Amsterdam. TE HUUR op 12 Aug., een DEZELFDE NOTARIS zal op maan dag 9 Augustus 1915, ’s avonds te 71/2 uur, ten huize van mej. de wed. J. de Boer te Koudum, behoudens rechterlijke machtiging, provisioneel veilen voor de erven van wijlen de echtelieden Abe P. Visser en Doedtje Abma: Eene BURGERHUIZINGE, bevattende o.m. kamer met 2 bedsteden en kast, 2 kamertjes, waarvan één met bedstede, gan getje met kleerkast, gang en ruimen kel der, met afzonderlijk staande SCHUUR, waarin stalling voor 7 koebeesten en ruime berging voor hooi, open WERKPLAATS met beste pomp en kampje weiland met tuingrond, waarin diverse vruchtboomen, erf en aanbehooren, alles staande en ge legen op de Konijnebuurt te Koudum, ka dastraal groot 9 are 7 centiare. Te veilen in drie perceelen. Aanvaarding 1 November a.s. Mei 1916. Nadere inlichtingen verstrekt de notaris. TE IJLST. De laatste berichten uit het Oosten I cieelo berichten 160.000 Russen gevangen, melden nog voortdurende vorderingen van de Duitsch-Oostenrijksche troepen. Weer maakten zij eenige duizenden gevangenen. Von Below nam in het N. Mitau niet ver van Riga, terwijl de Centralen inhet Z.-O. hun, linies reeds voorbij Cholm wisten te brengen. Dat dit opdringen vanuit het. N. en Z.-O. voor de Russische terugtocht van uit Warschau gevaarlijk worden kan, blijkt uit wat het Engelsche blad de „Times” schrijft: De militaire medewerker van de „Times” I vestigt er nl. de aandacht op dat de tweede linie der Russen gevaar loopt doorl den opmarsch van hetDuitsche leger onder generaal von Below. De veiligheid van de geheele linie hangt er van af, of men generaal von Below schrijft hij kan beletten de Sventa op haar front van 40 mijlen te forceeren en naar Wilna op te rukken en of men tegelij kertijd kan voorkomen, dat zijn cavalerie de verbindingen bedreigt. De natuurlijke loop zou zijn, dat de grootvorst het 5e leger uit zijn reserves te Brest-Litowsk versterkt en snel een einde maakt aan deze bedreiging uit het noorden. Indien hij dit niet doet, zal von Below om Kovno heentrekken, den oostelijken oever van de Njemen vrij maken, het 10e Duitsche leger daarheen brengen en zich vervolgens versterken te Wilna en aan de linie van de Wilieka, dwars op de communicatie- linies van de Russen. De grootvorst zal stellig ook al zijn cavallerie naar het noorden sturen. Aannemende, dat dit alles gedaan is, dan is er zeer goede kans, dat de terugtocht gelukkig ten uitvoer knn worden gebracht. I Wij moeten er natuurlijk op bedacht zijn, 1 dat, zoodra de terugtocht begint, alle Duit sche legers zich als wolven op de Russische achterhoede zullen werpen en dat de eenige order uit het Duitsche hoofdkwartier zal zijn: „Met volle kracht vooruit!” De Russische troepen zijn op dergelijke oogenblikken bewonderenswaardig en laten zich niet in verwarring brengen. Van Warschau naar Brest-Litowsk is 120 mij len, of twaalf dagen marcheeren voor een gtoot leger en het zal de dure plicht van den Russischen staf zijn den terugtocht I ""“er In** den "grond heeft geboord. ”r’ WEENEN, 2 Aug. (Off.) Ten westen van Iwangorod hebben onze Zevenburgsche regimenten den vijand acht verdiepingsge- wijze gebouwde, met beton versterkte steun punten met de bajonet afgenomen. Vier van deze verdedigingswerken zijn door het 50e regiment infanterie, dat voor ’t mee- rendeel uit Roemenen bestaat, veroverd. De halve cirkel der insluiting van Iwan gorod is aanmerkelijk nauwer geworden. Wij hebben 15 officieren en meer dan 2300 man gevangen genomen, 29 kanonnen (w.o. elf zware), 11 machinegeweren, een groote hoeveelheid werktuigen, veel munitie en oorlogstuig buit gemaakt. PETROGRAD, 2 Aug. (Off). Ten N. van de Njemen namen wij 500 Duitschers gevangen. Bij Bloni wierpen wij den vijand weer terug. Bij Iwangorod wordt hard nekkig gevochten. Ten N. van Cholm na men wij een nieuw front in. PETROGRAD, 2 Aug. (Off.) Een En gelsche duikboot heeft in de Oostzee een groot Duitsch transportschip in den grond geboord. LONDEN, 3 Aug. (Off.) Aan de Dar- danellen maakte een Australisch korps zich meester van een aantal Turksche loopgra ven waardoor onze positie aanmerkelijk is verbeterd. PARIJS, 3 Aug. (Off.) In de streek Marie Therèse deden de Duitschers hevige aanvallen. Door een tegenaanval hernamen wij het grootste deel van het verloren ter rein. In de Vogezen namen wij Duitsche loopgraven en maakten wij 50 gevangenen. AMSTERDAM, 3 Aug. Opnieuw is door bemiddeling van de Javasche bank f 50000 voor het Steuncomité ontvangen. Aan de Zeeuwsch-Vlaamsche grens zijn 6 Belgische arbeiders die voor de Duit schers moesten werken over de grens ge vlucht. Bij Budel vervolgden de Duitsche posten een aantal personen die brieven over de grens wilden brengen. Twee personen wer den doodgeschoten, een, een vrouw had 6000 brieven bij zich. 6 personen werden gearresteerd. ROTTERDAM, 3 Aug. Alhier is plot seling overleden de bekende karakter-ko- miek Solzer. De notaris W. WIERDA te IJlst zal op Dinsdag 10 Augustus 1915, des avonds zeven uur, op de bovenzaal van G. de Vries te IJlst provisioneel veilen De WINKELHUIZINGE met daarnaast gelegen PAKHUIS, voorerf, achtererf en hok c.a., ten westen van de Stads Ee te IJlst, kad. groot 3 are 8 centiare, waarin gedurende lange jaren door wijlen den heer W. G. Wij ben ga handel in kruideniers waren en veevoeder is gedreven. Aanvaarding 1 November 1915 of in gevolge overleg eerder. Gelegenheid tot overname van den inventaris. Biljetten te verkrijgen en voorwaarden te vernemen ten kantore van den notaris. MARTINUS, zoon van H. WIELINGA en J. WIELINGAHaringsma. Sneek, 1 Aug. 1915. Sneek, 29 Juli 1915. Heden overleed, na eene ongesteld heid van eenige dagen, onze Lieveling en Zuster, F) EZ ELFDE NOTARIS zal op Don- Y derdag 5 Augustus 1915, ’s avonds te 7x/2 uur, ten huize van den heer U. Haarsma te Stavoren, behoudens rechter lijke machtiging, provisioneel veilen, voor de erven van wijlen de echtelieden Wouter H. de Jong en Trijntje de Vries: Eene HUIZINGE, bevattende o.m. kamer met 2 bedsteden en kast, gang, kamertje met bedstede en kast, keuken met pomp, waschhok en ruime kelder met erf en aanbehooren, aan de straat te Stavoren, kadastraal groot 2 are 70 cen tiare. Aanvaarding en betaling 1 Mei 1916. Nadere inlichtingen verstrekt de notaris. regimenten ruiterij, die aan de Oostenrijk- sche grens gemist konden worden, naar Frankrijk zijn vertrokken. De correspondent te Luxemburg van de Tijd meldt d.d.’ 30 Juli, dat in verloop van 10 dagen 140.000 man Duit sche troepen door Luxemburg naar Frankrijk en België zijn getransporteerd. Het waren geen frissche reserve-soldaten, doch hoofd zakelijk manschappen, die, naar hun uiter lijk te oordeelen, de ontberingen en ellende in den oorlog in Rusland hadden beleefd. De Duitschers en Oostenrijkers maakten alleen in Juli volgens hun offi- Inlijving van dienstplichtigen voor de lichting 1916. SNEEK, 3 Aug. '15. Boter aanvoer l/4, 0/8 vaten. Marktprijs le keur f56.00 Vereeniging le keur f a f Fabrieksboter. Aanvoer 0/s, 30/6 vaten. Marktprijs le keur f 73.00. Noteering van de Commissie der Ver. van Boter- en Kaashandelaren in Friesland f 73.—. Kaasaanvoer K. G. Prgs f VEEMARKT. Aan de Veemarkt alhier waren 1926 stuks aangevoerd en wel: prijs f 170 tot 220 30 35 10 28 12 50 12 I I j Een vertrouwd adres 9 uSml Wl hiervoor is GEVRAAGD een H. ZANDSTRA, bij de Waag. Door jonge Werkster nette 206 koeien 17 vette Koeien 7 Vette kalveren 237 Graskalveren 166 Nuchteren Kalveren - 277 Schapen 131 Lammeren 762 Vark. en vet. Biggen - 112 Kleine Biggen Stieren 1 Paarden 10 Bokken en Geiten Prijzen vette Koeien 44 h 47 Kalveren a et., vette Varkens 43 h 45 ct„ Biggen Londen a ct., alles per 1/1 kilo. In de Russische Doema heeft de mi nisterpresident nog gezegd dat het Servische leger gereed was voor een nieuwe aanval. De minister van oorlog deelde mede dat wellicht Warschau zal worden opgegeven. Om de overwinning te behalen moet het Russische leger echter weten dat het als een enorm reservoir het geheele land ach ter zich heeft. De lichting 1916 en eenige reserveklassen zullen worden opgeroepen (deze lichting alleen bedraagt ongeveer een millioen man). Overgaande tot de zoo rijke en onuit puttelijke hulpbronnen der Duitschers, wees de minister op de noodzakelijkheid, om zoo goed mogelijk het voorbeeld van Frankrijk en Engeland te volgen, die buitengewoon succes hebben met hun uitbreiding van den aanmaak van schietvoorraad. De mi nister eindigde aldusGij ziet, wie de vijand is, dien wij bestrijden. Hij moet tot eiken, prijs overwonnen worden, anders komt Europa onder het Germaansche juk. Laten wij te dien einde zonder een oogen- blik te verliezen alle krachten van het land inspannen om zijn verdediging tot ontwikkeling te brengen. PETROGRAD, 3 Aug. In de Doema verklaarde de minister-president nogIk kan de volle verzekering geven, dat de regeering, die zich ten nauwste aan de openbare meening verbonden voelt, er niet aan denkt tot vrede over te gaan voor de vijand voor goed vernietigd is (Bravo-ge- ’Iroep; langdurige toejuichingen.) Welke beproevingen ons dan ook opgelegd mogen zijn, wij moeten onwankelbaar blijven in ons besluit om den vijand te bestrijden tot aan de overwinning. Laat ons tot dat oogen- blik het vaste geloof in de eind-zege en in onze rechtvaardige zaak behouden. (Lang durige toejuichingen). LONDEN, 2 Aug. (N.R.C.) De admi raliteit deelt mede, dat een Engelsche duik boot den 26en Juli een Duitschen torpedo zoo te regelen, dat geen detachement af-1 gesneden en geen front doorbroken wordt. De vleugels van het Russische leger, bij de Naref aan den eenen kant en bij Cholm aan den kant moeten stand houden totdat het centrum van Sierok, Nowo Georgie- wisk en Warschau gelijk met hen komt en, mits het front aan Njemen en Bobr ongeschonden blijft, zal er geen gevaar bestaan. (Dit is intusschen niet gebeurd. Cholm is reeds door de troepen der centrale mogendheden gepasseerd). De terugtocht zal natuurlijk medebrengen, dat alle spoor wegen en bruggen vernield worden en de wegen opengebroken, terwijl de achterhoede der Russen actief moet blijven. Kort Oorlogsnieuws, Da „Vorwarts” weet mede te dee- len, dat de socialists Clara Zetkin te Stuttgart in hechtenis genomen en naar Karlsruhe is overgebracht. Over de oorzaak van deze arrestatie is niets bekend. De Meiergsche Courant meldt: Op het stationsemplacement te Hamont, even over de grens te Budel, zgn door de Duitschers opgegraven 60 kisten kruit, naar men zegt inhoudende 20,000 kilo’s. Naar het schjjnt, is dit kruit daar reeds verbor gen in het begin van den oorlog, want de plek was geheel met gras begroeid. In verband met deze ontdekking, er valt nog niet uit te maken of deze aan toe val of verraad te danken is, zgn gevankelijk weggevoerd de stationchef, de onder-chef en de heeren Fonteyn, A. Veleer en P. Kluntjes. Gisteren is nog gehaald de heer A. van Heugten. De Zaterdag op de werf te Wilhelms haven van stapel geloopen groote Duitsche kruiser, gebouwd ter vervanging van de „Hertha”, kreeg op bevel van den keizer den naam „Hindenburg”. De Italianen namen hoofdzakeijjk in de gevechten aan de Isonzo, 17,000 gevan genen, waaronder 880 officieren. Op Vlieland zgn gisteren 4 Zeppelins gepasseerd, komende uit noordoostelgke, gaande in westelgke richting. In Zwitserland zgn berichten uit Italië ontvangen over een aanstaande deel neming van Italiaansche troepen aan de krijgsverrichtingen tegen de Dardanellen en in Frankrijk. In havenplaatsen wachten belangrijke strijdkrachten op hun inscheping, nog deze week, naar de Dardanellen. Vrijdag van de vorige week zouden reeds SSBBHSl De geworden uit- van den dienst geworden nit- van 2. leberd Groeng Plaatsgebrek noopte ons een aantal nieuws berichten van onze correspondenten achterwege te laten. S. SIERKS, notaris te Koudum, zal op Donderdag 5 Augustus 1915, ’s nam. 2 uur, ten sterfhuize van wijlen den heer Wouter H. de Jong te Stavoren, bij boel goed, a contant verkoopen is ge zeer geriefelijk. Huurprijs f 170. Te be vragen bij TJ. BEETSTRA, Verl. Wes- tersingel. Wij waren maar Sneekers maar Snee kers Ook Reporter is een echte Sneeker, die er eer opstelt te Sneek geboren en getogen te zijn en er steeds zijn kostje verdiende (tot nu toe tenminste) en hoopt „een steentje” bij te dra gen om Sneek mee groot te maken Een zóó bloeiende handelsstad en centrum van het Wa tertoerisme 1 Ik hoop dat onze winkeliers enorm veel van de vreemdelingen profiteerenDaarom Sneekers nogmaals reserveert een tijdelijke, vaste ligplaats voor pleiziervaartuigen gedu rende deze twee maandenDat zijn we ver plicht Dank voor opname 1 Reporter. De toestand in het Oosten. Nat. Steuncomité. Van de Belgische grens. SCHURER en Kinderen. De BURGEMEESTER der Gemeente SNEEK, brengt ter kennis van belanghebbenden, dat ingevolge de wet van 11 Juni 1915 (Staatsblad no. 242) óók tot den LANDSTORM behoo- ren de Nederlanders en de ingezete nen niet-Nederlanders beneden den leeftijd van 40 jaren, die in 1911, in 1912, dan wel in 1913 vóór 24 Mei, den ver plichten of vrijwilligen dienst bij de zeemacht, bij het leger hier te lande of bij de koloniale troepen hebben verlaten, MET UITZONDERING ECHTER van diegenen hunner 1°. die ingevolge verdrag met een vreem den staat tot dienst bij den landstorm niet gehouden blijken te zijn 20. die wegens ongeschiktheid den dienst hebben verlaten 3°. die onherroepelijk zijn veroordeeld tot een zwaardere gevangenisstraf dan van zes maanden of tot een andere straf, die ontslag uit den landstormdienst medebrengt; 40. die op 17 Juni 1915 niet gevestigd wa ren in Nederland, in Duitschland of in België, zoolang zij zich daar niet vestigen 50. die als officier anders dan eervol zijn ontslagen. Zij, die vermeenen op grond van het voren staande van den landstorm deel uit te maken, worden uitgenoodigd zich ter gemeentesecre- arie aan te melden, ten einde aldaar desge- wenscht nadere inlichtingen te verkrijgen. Voor hen die verhinderd mochten zijn om ter gemeentesecretarie te verschijnen, kan de aanmelding geschieden hetzij schriftelijk, het zij door een familielid of een ander persoon. Het is wenschelijk, dat hij. die zich om be doelde inlichting tot de gemeente-secretarie wendt, overlegt het zakboekje, het bewijs van ontslag en andere bescheiden, betrekking heb bende op vervulden militairen dienst van be langhebbende. Bij voorkeur zal de aanmelding worden af gewacht op een werkdag tusschen 3 en 7 Augustus e.k., des voormiddags tusschen 9 en 1 uur. Sneek, don 2 Aug. 1915: De Burgemeester voornoemd, P J, de HOOP. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Gemeente SNEEK, brengen ter openbare kennis, dat het primitief Kohier van den Hoofdelijken Om slag dezer gemeente, dienst 1915, goedgekeurd door heeren Gedeputeerde Staten van Fries land, aan den gemeente-ontvanger ter invor dering is ter hand gesteld en een ieder ver plicht is zijn aanslag op den bij de wet be paalden voet te voldoen, dat een afschrift van dit Kohier vanaf den 5en dezer gedurende vijf maanden ter se cretarie dezer gemeente ter inzage is neder- gelegd, alle werkdagen van ’s morgens 9 uur tot s namiddags 1 uur. SNEEK, den 4 Aug. 1915. Burgemeester en Wethouders voornoemd, P. J. de HOOP, Burgemeester. J. POTTINGA Jz., L.-Secretaris. De Burgemeester van Sneek, brengt ter kennis van belanghebbenden; dat de keuring van landstormplichtigen van dejaarklasse 1915 (personen, geboren in 1895) voor deze gemeente zal plaats hebben op 10 Augustus 1915, voormiddags 10 uur, te Sneek, Paleis van Justitie. Keuring niet verplicht, doch wel wenschelijk. Hoewel de landstormplichtigen niet ver plicht zijn, zich aan de keuring te onderwer pen maakt hun welbegrepen eigenbelang het zeer wenschelijk, dat zij zich voor het onder zoek aanmelden, o.a. omdat zij, ingeval zij ongeschikt mochten blijken, nadat zij in wer- kelijken dienst zijn gekomen, en alsdan weer huiswaarts worden gezonden, daarvan moei lijkheden kunnen ondervinden ten aanzien van hun Maatschappelijke of Studiebelangen. Onderwerpen zij zich aan een onderzoek en blijkt daarbij voldoende van ongeschiktheid, dan worden zij van den dienstplicht bij den landstorm terstond ontslagen, eu staan zij niet meer bloot aan de kans, om als land- stormplichtige in werkelijken dienst te wor den geroepen. Keuring op anderen tijd en andere plaats Wenscht een landstormplichtige bij een an- n i e t wordt gehouden J11 H - uitgezonderd zij 10. die voor den dienst bij geschikt zijn bevonden 20. die bij onherroepelijk spraak voorgoed of tijdelijk zijn vrijgesteld 30. die bij onherroepelijk w spraak hetzij voorgoed, hetzij voorloopig den dienst zijn uitgesloten. Het korps, waarbij ieder ingeschrevene zal worden ingelijfd, en het tijdstip van inlijving zullen nader worden bekend gemaakt. Sneek, den 31 Juli 1915. De Burgemeester der gemeente Sneek, P. J. DE HOOP. SNEEK. Van 30 Juli—2 Aug. Jacob zv Jan de Gyk en Binskjen zv Bartie Woudstra en Lutje Hol- zv Hendrik Wïelinga en Janna Douwe Terpstra 25 jr. en Geertruida Geboren Zeilstra. Johan lander. Martinus Haringsma. Gehuwd Er van Dijk 25 jr. Antoon Visser 20 jr. en Anna Ca tharina Bruinsma 26 jr. OverledenCornelia Nijdam 79 jr. wednwn. van Gooitske Speelman. Angela Henriette ten Brink 79 jr. ongehuwd. WIJMBRITSERADEE1 Van 30 Juli—3 Aug Geboren Froukje dv Gerrit v. d. Horst en Antje Attema te Woudsend. Pieter zv Theunis van Berkum en Jeltje Postma te Oosthem. GehuwdWijbo Cnosaon 43 jr. te Oppenhuizen en Froukje Doting 43 jr. te Oppenhuizen. Ter kennis van belanghebbenden wordt ge bracht, dat de loting vcor de lichting 1916 i en dat ter inlij ving zijn bestemd alle ingeschrevenen voor die lichting, de militie on deren keuringsraad dan voor deze gemeente is aangewezen óf bij denzelfden keuringsraad op een anderen tijd en een andere plaats dan hierboven is vermeld, het onderzoek te on dergaan, dan kan hij dit vragen aan den voorzitter van den keuringsraad in het 2e district dezer provincie. Herkeuring. Luidt de uitspraak van den keurigsraad ongeschikt, dan staat het ontslag van den dienstplicht onmiddellijk vast. Luidt de uitspraak geschikt, dan staat daartegen geen beroep in den eigenlijken zin des woords open, maar behoudt de landstormplichtige ook na die Uitspraak de bevoegdheid om als nog een beslissing omtrent zijn geschiktheid voor den dienst te verkrijgen door inzending van een aanvraag om ontslag uit den dienst aan den Minister van Oorlog, onder bijvoe ging van een behoorlijk gelegaliseerde ge neeskundige verklaring tot staving van de ge grondheid der aanvraag. Deze verklaring moet zijn afgegeven door twee tot de uitoefening van de geneeskunde bevoegde personen. Die bevoegdheid heeft evenzeer de landstormplichtige, die niet voor den keuringsraad verschijnt. Oproeping in werkelijken dienst. De landstormplichtigen van de jaarklasse 1915 zullen hoogstwaarschijnlijk worden op geroepen om in de tweede helft van Augustus a.s in werkelijken dienst te komen, althans indien de voorgestelde wet tot uitbreiding van den landstorm enz., daarvoor tijdig tot stand komt. Sneek, 2 Aug. 1915. De Burgemeester voornoemd, P. J. de HOOP. In de Doema. Een Duitsche torpedojager In den grond geboord

Sneeker Nieuwsblad nl | 1915 | | pagina 6