F SCHELTIHGA, Kleinzand. Scheltinga‘s Roomboter HENSTRA's WINKEL Thee is duur. H. ZANDSTRA. tegen laatst genoteerde prijs. Handels-en Marktberichten. Veemarkt te Leeuwarden. 1 l Koemelkerij te Koud» Oogst 1915. cent de 5 ons. Per Telegraaf. I Broodkaarten. WINKELHUISc.a. I Flink Meisje gevraagd, voor ’e morgens en 2 heele dagen. Mej. ELZER, Koopmansgracht. Een flinke Sehildersknecht gevraagd. een best Heeren Bijwiel met freewiel en prima banden voor slechts f30 bij JOH. RUITER. 1 Boelgoed onder Oosthem. f B5, t79 19 cent per ons en hooger. TE HUUB SnijboonmoleR, Koolschaaf. Snijboonmesjes. Ged. Pol. J. AÜKEMA. Hervatting der Privaatlessen PAUL GAILLARD, Muziekleeraar. AVONDCURSUS voor VOLWASSENEN. Gemeubileerde Kamers met of zonder pension. Actieve Agenten. Terstond gevraagd een BOEREKNECHT, goed kunnende mel ken, bij H. HIJLARIDES, Draaisterhuizen LANDSTORM. Advertentiën. De Leden der S. S. V. berichten hiermede, dat zij, met het oog op de sluiting der grenzen voor Varkens, vanaf heden weder VARKENS VLEESCH voor hun clientèle beschikbaar stellen HET BESTUUR. Winkelhuis Kleinzand, Burgerlijke Stand. Fabriek WARNS, 1 Wij verkoopen nog Thee voor NEEMT PROEF. Ontvangen s Oorlogsnieuws, F 15 het on- F 6f TRAPt k I TE IJLST. f 180 vette en f 65 f 75, f322. Betaling 1 Jan. Verf diem houc meei Ai der daar zgde Telefoon No, 196. De Fijnste en goedkoopste kost yy5 bij IJlst. R. J. REITSMA Rzn., Oosterdijk 101. TE KOOP kant< makt J. Li archi is o] stra Geboren: 14 Juli j.l. TEUNTJE ENGELINA MARIE, Dochter van H. S. BAARSLAG en M. BAARSLAGStüvel. Cariboostreet 1305 New-Westminster B. C. Canada. op oefer SI van Kan W urin het duit heid valli moe spie weej idt j zij lichs H< jicht als oorz Oj de t stof Hf urin gane met vero Hf moei hiori Pille her s Dooi ren, king wort Te Reuzen Grauwe Erwten Noord-Holl. Capucijners 25, 28 Groene Erwten 22 Friesche Gort 22, 20 Telef. No. 36. Aan de BURGERAVONDSCHOOL is verbonden een cursus voor VOLWASSENEN, (18 jaar en ouder) in VAKTEEKENEN, terwijl hieraan verbonden zal worden derwijs in BOETSEEREN, HOUTSNIJDEN, DRIJVEN, en zoo noodig in meerdere vakken, indien van genoegzame deelname blijk wordt ge geven. Inschrijving van deelnemers op Maan dag 30 Aug. ’s avonds van 79 uur in de Ambachtsschool. De Directeur van de B. A. S. JOHs. VOETBERG. dag met twee derde der uitgebraehte stemmen besloten, voor de nieuwe oorlogskredieten te stemmen. Keizer Franz Jozef is 85 jaar geworden. Zijn verjaarfeest is in Oostenrijk-Hongarije geestdriftig gevierd. Vluchtelingen In Rusland. In de groote Russische steden verder het binnenland in, zijn thans 41/, millioen vluch telingen, uit de door Duitschers bezette stre ken, aangekomen. De nood onder die vluchtelingen en gekwet- De Noiaris W. WTERDA te IJlst zal op Maandag 23 Augustus 1915, ’s mor gens 9 uur, ten sterfhuize van E. Tjeerd- I sma op Nijezijl onder Oosthem, bij boel- goed verkoopen Den INBOEDEL, w.o.eiken kabinet, kook- en kolomkachel, staartstukklok, ta fels, stoelen, statenbijbel met tafeltje, 2 bedden met toebehooren, kastje, 2 kisten, plaatstoof, schilderijen, petroleumstellen, zil veren tabaksdoos, dito roomlepel, 2 kerk boeken met zilveren haak, lijfdracht, linnen en hetgeen meer te voorschijn zal worden gebracht. S. SIERKS, Notaris te Koudum zal op Maandag 23 Augustus 1915, ’s avonds te 71/2 uur, bij den heer M. Elgersma te Koudum, finaal verkoopen voor de erven van wijlen de echtelieden Abe P. Visser en Doedtje Abma-. Eene BURGERHUIZENGE, bevattende o.m. kamer met 2 bedsteden en kast, 2 kamertjes, waarvan één met bedstede, gan getje met kleerkast, gang en ruimen kel der, met afzonderlijk staande SCHUUR, waarin stalling voor 7 koeien en ruime hooiberging, open met beste pomp WERKPLAATS en kampje weiland met tuingrond, waarin diverse vruchtboomen, erf en aanbehooren, alles staande en ge legen op de Konijnebuurt te Koudum, ka dastraal groot 9 are 7 centiare. Geveild in drie perceelen, waarop ge bodenf 1010, f350 en Aanvaarding dadelijk. 1916. Nadere inlichtingen verstrekt de notaris. Per kop. 34 ct. uriSLermorgen werd er g den heer B. J. B. aan den Terwenakker te Rotterdam. De dienstbode, die open deed, zag I De nooa onaer aie vluchtelingen en gekwet- twee net gekleede jongelui van wie er een haar I sten eischt maatregelen, die schatten kosten, een brief gaf, waarin stond dat zij op het I Reeds lang te voren was politiebureau moest komen, met f 20, zegge I om tot leniging van den nood, gebruik te twintig gulden, artikel 134 wetboek Strafrecht. I maken van de groote rijkdommen van de kerk. De dienstbode loopt met het getypte briefje I Thans heeft de Heilige Synode bevolen, dat naar i bewust; mevrouw zegt, dat zij haar niet heeft Isteld als hospitalen, aangeklaagd en van niets weet, doch 1 J— 1 - - die er ook aan 1 Donderdag 26 Aug. a.s. Aanvang der nieuwe Cursus 1 Sept, a.». Aangifte dagelijks bij ondergeteekende, alwaar prospectus verkrijgbaar is. Dipl. Kon. Cons. v. Muziek. Vioo’cursus Leerlingen der Rijks Norm. Inr, wordt hervat op Donderdag 2 Sept. a.s. en dat zij de kosten van en verpleging zelf zullen moeten Leeraar vraagt begin September Fr. br. met prijsopgave onder nr. 195 aan Firma J. T. SWARTSENBURG’s Adv.- Bureau, Gouda. Voor vrij Dokter, Apotheker en Zieken huis, worden gevraagd Met goeden wil kan men zich hiermede een aardig inkomen verschaffen. Franco brieven onder No. 152 aan het Bureau van dit Blad. LONDEN, 19 Augs. (N. R. Ct.) Lloyd’s verneemt dat het Noorsche stoomschip Magda in den grond is geboord. De kapitein en 15 der bemanning zijn gered. BERLIJN, 19 Aug. (N.R.) Langs een om weg verneemt men hier uit Athene dat de koning van Griekenland aan Wenizelos den door hem gevraagden bedenktijd van vier da gen heeft toegestaan. Naar verluidt zijn de koning en Wenizelos tot volkomen overeen stemming geraakt. BERLIJN, 20 Augs. (Off.) I BERLIJN, 20 Augs. (Off.) Ten O. van I I Kowno wordt de vervolging der Russen met I I succes voortgezet. Na van de linie Augustowo Grodno teruggeworpen te zijn, biedt de vijand I nieuwe tegenstand. Het leger-Von Gallwitz I had veel succes en maakte 2650 gevangenen. I I Van de bezetting van Nowo-Georgiewsk, I 185000 man sterk, werden in het eindgevecht alleen 20000 man gevangen genomen, 700 ka-1 nonnen werden veroverd. De legergroepen-Prins Leopold van Beieren en Von Mackensen dringen verder vooruit. I Voor Brest-Litowsk werd terrein gewonnen. ZWOLLE, 20 Augs. Tegen den stations-1 klerk, die de schuld draagt van het spoor wegongeluk bij Hattemerbroek|is 4 maanden hechtenis geëischt. Oproeping voor den werkeiijken dienst. De Burgemeester der gemeente Sneek brengt ter kennis van belanghebbenden, dat de dienst plichtigen van den landstorm der jaarklasse 1915, ingeschreven in de registers voor den landstorm van deze gemeente, in werkeiijken dienst moeten komen op DINSDAG 24 AUGUSTUS 1915, voorm. 9 uur te Leeuwarden, Beursgebouw. Aan eiken landstormplichtige, die in deze op roeping is begrepen, zal, voor zoover zijn adres bij den burgemeester bekend is, een oproepings brief worden bezorgd, uitgereikt of toegezon den. De dienstplichtige, die zonder geldige reden niet voldoet aan de oproeping voor den wer keiijken dienst, stelt er zich aan bloot, als De Burgemeester vau Sneek maakt be kend lo. dat de Broodkaarten verstrekt voor den termijn van 27 Juli tot en met 23 Aug. 1915, Maandag a.s., tusschen de uren op de Broodkaart (laatste alinea) vermeld door de belanghebbenden zelf of een van de leden van het huisgezin ter Secretarie (beneden) moeten worden inge leverd, alwaar dan nieuwe Broodkaarten kunnen worden verkregen 2o dat bij niet tijdige inlevering der broodkaart geen nieuwe wordt verstrekt. Sneek, don 19 Aug. 1915. De Burgemeester voornoemd, P. J. de HOOP. de oproeping er zich aan deserteur te worden behandeld. Zij die wegens kostwinnerschap voor den dienst bij de militie voorgoed of lijdelijk zijn vrijgesteld zullen voorloopig niet worden pp- geroepen. Sneek, 19 Augustus 1915. De Burgemeester voornoemd, P. J. DE HOOP. De notaris W. WIERDA te IJlst zal op Dinsdag 24 Augustus 1915, des avonds zeven uur, op de bovenzaal van G. de Vries te IJlst finaal verkoopen De WINKELHUIZINGEmet daarnaast gelegen PAKHUIS, voorerf, achtererf en hok c.a., ten westen van de Stads Ee te IJlst, bij W. G. Wijbenga in eigen ge bruik geweest. Geboden f1474. Biljetten te verkrijgen en voorwaarden te vernemen ten kantore van den notaris. Krikke te Woudsend. Haaije zv Pieter Cnossen en Gepke de Jong te IJsbrechtum. IJLST. Van 13—20 Aug. Geboren: Tina Je»ina dv Willem Lodder en Talie Knotnerus. irnrwiwiiiiini iinnMiaiimi «HiiiHDiiiMiiiinm rawTiimminiBiwTinimnRiiwiiii 1 n trom irnr»riwiwwrniwww i i i11| MTnur^^nnnrTM— Reeds lang te voren was het plan geopperd van C 1 J /^ndergeteekenden betuigen hunnen op- rechten dank voor de vele be wijzen van belangstelling bij hun 25-jarig huwelijksfeest ondervonden. Sneek, 20 Augustus 1915. D. WIERSTRA. S. WIERSTRABoette en Kinderen. - De ADMINISTRATEUR van het le BAT. L A N D W. IN Fie. zal op DINSDAG 31 AUGUSTUS a.s., ten 11 uur voorm., bij het voorm. Ziekenhuis, Westersingel te Sneek, aan den meest biedende verkoopen, een HENGSTVEULEN van 3 maanden oud. De Administrateur, J. J. BRAND. Uit de hand te koop of te huur de Winkelhuizinge met of zonder Pakhuis ruimte, aan het Kleinzand te Sneek, vroe ger in eigen gebruik bij nu wl. Mej. de Wed. G. A. Visser. Te bevragen ten Kantore van Notaris HERINGA. I te pas komt, zegt als bij I dragen. De Russische minister van binnenland- I sche zaken heeft alle gouverneurs bij circulaire 11 gelast om lijsten op te maken voor de tweede 11 lichting van den landstorm en die uiterlijk I midden Augustus bij den minister van oorlog I in te dienen. I De Engelsche politie heeft eergisteren I een inval gedaan in het bureau te Londen I van het blad Labour Leader. Bijna een wa lgen vracht drukwerk werd in beslag genomen. De „Arabic” gezonken. De groote Engelsche mailboot „Arabic” van I der White Star Line (welke ook eigenares was der Titanic) is, naar uit Londen geseind wordt, I op weg van Liverpool naar New-York gezon- I ken. Alle passagiers zijn gered. Het zinken I is te wijten aan een duikboot. In de laatste dagen hebben deze duikbooten I wel een tiental andere schepen tot zinken I gebracht. Een Duitsche duikboot heeft o.a. het Noor- I sche s.s, Haakon VII aangehouden en gelast I alle drukwerken en postpaketten voor Enge- I land, Frankrijk, Italië en alle Duitschland vijandige koloniën overboord te werpen. De I brieven en aangeteekende brieven zijn aan I boord van de duikboot genomen. I Behalve de Noorsche post had het s.s. zeven I postzakken van Denemarken naar Londen aan I boord. Op den spoorweg Moskou—Brestlitowsk I is het reizigersverkeer tot voorbij Brestlitowsk I opgeheven. De directie van genoemden spoor weg te Brestlitowsk is naar Minsk voerge- bracht. I WEENEN, 19 Augs. (Off.) De Oostenrijksch-1 Hongaarsche strijdkrachten onder bevel van aartshertog Jozef Ferdinand en generaal Von I Köwess hebben ten Noorden van Janow en I Konstantynow den overtocht over de Bug be-1 vochten. Meminow en andere plaatsen aan den I Noordelijken oever zijn stormenderhand geno- I men. De vijand is teruggeworpen. De troepen die Brest-Litowsk insluiten, waaronder afdeelingen van veldmaarschalk Von Arz, hebben den vijand eenige vooruitgescho- I ven veldstellingen bij Wladimir Wolynski ont rukt. Van het Italiaansche gevechtsterrein. I WEENEN, 19 Augs. (Off.) De zware ar- I tillerie der Italianen heeft de beschieting van I onze vestingwerken ook gisteren en vannacht I voortgezet. De gevechten in de Noordelijke sectoren van het kustfront nemen in hevigheid toe. Gistermiddag en avond hebben de Italianen tot zes maal toe vergeefs aanvallen gericht op het Zuidelijke deel van het bruggehoofd van Tolmein. Ook ’s nachts is er verwoed gevoch ten. Het bruggehoofd is nog altjjd stevig in ons bezit. Minstens 600 lijken van Italianen liggen hier voor onze loopgraven. KOPENHAGEN, 20 Augs. Een Engelsche duikboot is op de kust vastgeraakt. Zij staat in brand. PETROGRAD, 20 Augs. Voor een over macht trokken onze schepen zich verder in de golf van Riga terug. De Arabic getorpedeerd. LONDEN, 19 Aug. (N. R. Ct.) De Arabic vertrok gistermiddag van Liverpool naar New- York. Hedenochtend te kwart over negenen is zij zonder waarschuwing in den grond ge boord. Naar verluidt, waren er geen eerste klas passagiers aan boord, ongeveer 170 tweede en derde klas en een bemanning van 250 kop pen. Onder de passagiers was een aantal Amerikanen. De maatschappij deelt mede dat thans een vijftiental booten op weg zijn naar Queenstown, maar het is nog niet bekend of er menschenlevens zijn verloren gegaan. LONDEN, 19 Aug. (N. R. Ct.) Volgens de laatste berichten is de Arabic binnen 11 mi nuten gezonken. Een sloep heeft de passagiers en bemanning van 11 booten overgenomen en is nu onderweg naar Queenstown. Het weder is mooi, de zee kalm. Officieel wordt gemeld dat 375 menschen zijn geredomtrent 48 is nog geen bericht. Nowo-Georglewsk gevallen. BERLIJN, 20 Aug. (off.) De vesting Nowo Georgiewsk, het laatste bolwerk der Russen in Polen, is na hardnekkigen strijd genomen. Gis teren waren reeds 20000 gevangenen gemaakt en een onafzienbare hoeveelheid materiaal ver overd. De Keizer is persoonlijk zijn dank gaan brengen aan den belegeraar generaal Von Beseler (de veroveraar van Antwerpen) en zijn troepen. BERLIJN, 20 Aug. (off.) De Engelsche onderzeeër E 13, (825 ton) is in de Sont door een Duitsche torpedoboot in den grond geboord. De Arabic. LONDEN, 20 Augs. Er worden 8 passa giers van de Arabic (15800 ton) vermist, waaronder 3 Amerikanen. De stoomschepen Baron Ernskin (5500 ton) en Restornel (3000 ton) zijn getorpedeerd. LONDEN. 19 Aug. (N. R. C.) De Engelsche stoomschepen Maggie en Serbino zjjn in den grond geboord de bemanningen zijn gered. LONDEN, 19 Aug. (N. R. Ct.) Het En gelsche stoomschip Dunsley is getorpedeerd. LEEUWARDEN, 20 Aug. 1915. Boterprijs f 1.76 4 f Noteebing van de Commissie, le kwaliteit Fabrieksboter f 1.76. Eierenmarkt pl.m. 18500 kilo’s aangevoerd, f 1.15 per kilo. Eendeieren 250 K.G. a f0.90 per K.G. 20 Aug. 1915. Stieren, enter f 90 tot f 180, twenter tot f 350, Ossen f tot f Koeien f 200 tot f 370, melke kalve Koeien f170 tot f 340, Pinken tot f 110, vette Kalveren f 50 tot Graskalveren f 45 tot f 65, Nuch- teren dito f 10 tot f 16, vette Schapen f 28 tot f 46, Weide Schapen f 20 tot f 30, Lammeren f 16 tot f 22, vette Varkens f 70 tot f 120, magere Varkens, f 40 tot f 45, vette Biggen f 65 tot f 100, magere dito f 12 tot f20, Bokken en Geiten f tot f Paarden f 80 tot f 140, Veulens, Ezels. Ovorzicht van den Handel: Enter stieren, twenterstieren ruime aanvoer, handel stadig. Ossen weinig aanvoer. Vette koeien, melke- en kalve koeien, Pinken, tengevolge grensslui- ting handel kalm. Geen kooplust uit Holland. Vette kalveren, Graskalveren, Nuchteren kal veren, tengevolge grenssluiting weinig aanvoer. Geen handel. Vette schapen, weide schapen, lammeren, flinke aanvoer, handel kalm. Vette varkens 43 tot 45 ct. p. p., Magere varkens, Vette biggen 34 tot 38 ct. p. p., magere big gen, ook al tengevolge sluiting grenzen slappe handel, geen groote aanvoer. Paarden vlugge handel. PURMEREND, 17 Aug. Fabrieksbaas f 53.—. Boerenkaas f 53.50 Middelbare kaas f Commissie f 49.00. Aangevoerd 172 stapels. SNEEK. Van 1719 Aug. GeborenSiemon zv Sikke Bergima en Klaaske van der Werf. Jeteke dv Hendrikus Jorna en An neke Schilstra. Overleden: Catharina Arends oud 37 jr. won. te Nunspeet echtgen. van Dirk Willem Dikland. Ekke Dikland 76 jr. overl. te Hemel. Oldeph. en Noordw wedn. van Trijntje Schotanus. WIJMBRRITSERADEEL. Van 17—20 Aug GeborenJan zv Willem Schotanus en Richtje Tijdelijk gezantschap bij den Paus. Reuter seint uit Rome Mr. Regout is door den Paus ontvangen en heeft zijn geloofsbrieven overhandigd. De Paus sprak de hoop uit, dat de benoeming van den heer Regout een belangrijke factor zal vormen in de naaste toekomst voor het herstel van den vrede in Europa. Een nieuwe truc van rljwleldleven. Gistermorgen werd er gebeld ten huize van --- Rotterdam. De dienstbode, die open deed. een brief gaf, waarin stond dat zij op twintig gulden, artikel 134 wetboek Strafrecht. I maken van de groote rijkdommen van de kerk. mevrouw, want zij is zich geen kwaad I de kloosters beschikbaar moeten worden ge- ijjnheer, I onderhoud aangeklaagd en 1 die er ook aan 1 x ingeving tegen de dienstbode: loop spoedig naar beneden en kijk naar mijn fiets. Toen de dienstbode beneden kwam, waren de jongelui verdwenen en ook de fiets van mijnheer, die in de gang achter een deur ge staan had. Het was de fietsdieven natuurlijk te doen om de dienstbode uit het portaal weg te hebben, nu ze toegang verkregen hadden. Dit I is wel de nieuwste truc, die zij bij het stelen van fietsen uitgehaald hebben. Kort gemengd Nieuws. Aan de Pruisische grens bij Dinxperloo werden Zondag de personen, die gewoonlijk de kerk te Suderwick bezoeken, niet over de grens toegelaten, als ze hun kerkboek bij zich droegen. Te Erica (Dr.) zijn drie Fransche mili tairen aangekomen, een officier met twee min deren. Zij waren gevlucht uit Meppen (Duitsch land), waar zij op 13 Augustus waren aange komen, om in de veenen te werken. Het drietal had een voorspoedige reis gehad en verlangde weer naar het front. De Maatschappij tot Exploitatie van Staatsspoorwegen heeft bepaald, dat met het oog op de goede bedrijfsresultaten de volgende maand aan het personeel een extra week salaris zal worden uitgekeerd. -J Per zeilschip Berandina is voor een waar de van ongeveer f 100,000 aan bloembollen verzonden naar Zweden voor rekening van de fa. Nieuwenhuis Zonen te Lisse. Het jacht Columbia, dat tweemaal met succes den America-beker heeft verdedigd, I zal zijn looden kiel moeten afstaan aan del munitie-fabrieken. De kiel weegt 100 ton. Tegen een 65 jarig Rotterdamsche I fruitkoopman, die een 31 jarig orgeldraaier! bij een twist vitriool in het gezicht had ge-1 worpen werd 1 jaar gevangenisstraf geëischt. Men schat, dat te Dallas in de Ameri- kaansehe staat Texas een honderdtal menschen zijn omgekomen door een orkaan. De katoen- oogst heeft zeer geleden. Te Galveston zijn 14 menschen gedood en 500 huizen ingestort. Uit Griekenland. Het Berl. Tageblatt meldt, volgons uit Athene ontvangen particuliere berichten, de volgende bijzonderheden over de eerste verga-1 dering van de eerste Kamer van Groot-Grie- kenland. De marmeren zaal van het Grieksche par lement heeft nauwelijks plaats voor de 139 aanwezige afgevaardigden. Ook de tribunes on de kleine zaal zijn overvol. In de diplomatenloges ziet men de gezanten van Bulgarije en Italië en vertegenwoordigers van andere gezantschappen. De afgevaardigden van de kort geleden bezette gebieden van Epirus en van de eilanden Imbros, Tenedos, Casteloriso werden luide toegejuicht. Over hun stemrecht zal de Kamer in de eerste plaats moeten beslissen. Daarop hoort men de menigte buiten het gebouw luid jubelen en Wenizelos treedt de zaal binnen. Enkele minuten later verschijnen de ministers met den minister-president Goe- naris aan het hoofd. Nadat de beslissing over de quaestie van het stemrecht van de afgevaardigden van Epirus en van de genoemde eilanden tot later verdaagd werd, werd overgegaan tot inzamelen van de stembiljetten der afgevaardigden, die hun stem uitgebracht hadden voor den presi dent der Kamer. De uitslag is bekend Zavitsianos, de We- nizelist, kreeg een meerderheid van 57 stem men. De benoeming werd van de banken van Zavitsianos’ partjjgenooten met donderend ap plaus begroet, seint de Atheensche correspon dent der Daily Chronicle. Goenaris, de minis ter-president, deelde terstond het besluit van het kabinet mede om af te treden. Hierna sprak Wenizelos nog een kort woord, waarna de zitting werd gesloten. Een lid van het Grieksche gezantschap te Rome heeft zich tegenover een medewerker van de Turijnsche Stampa alsvolgt over de kabinetscrisis in Griekenland uitgelaten Als Wenizelos weer aan de regeering komt, zou dat een onmiddellijk ingrijpen van Grie kenland in den oorlog beteekenen. Een Wenizelistisch kabinet zonder Wenizelos als minister-president, zou weliswaar uitstel mee brengen, doch het zou de terugkeer van Wenizelos stellig voorbereiden. De zegsman van de Stampa geloofde niet dat de koning zich zal verzetten tegen de meerderheid der Kamer en van het volk, die den oorlog wil. Een ontbinding der Kamer zou z.i. een om wenteling tengevolge hebben. Hjj achtte het verder waarschijnlijk dat Bulgarije zich bij de middenrijken zal aansluiten en dat de Duit schers en Oostenrijkers eerlang een nieuw offensief tegen Servië zullen beginnen om langs dien weg Turkjje te bereiken. De Duitsche Rijksdag. De Duitsche Rijksdag is gisteren bijeen ge komen. De Rijkskanselier hield eene redevoe ring waarin hg herinn erde aan de geweldige overwinningen de laatste maanden op het Oos telijk front behaald. Dank werd aan Nederland betuigd voor de hulp bij de uitwisseling der gewonden verleend, terwijl de Duitsche beschuldigingen tegen En geland op uitvoerige wijze werden behandeld. Naar de Vorwarts meldt, heeft de sociaal democratische partij uit den Duitschen Rijks

Sneeker Nieuwsblad nl | 1915 | | pagina 6