n De Europeesche Oorlog. I Rechtbank Heerenveen. I Nieuwstijdingen. slagen te slaan, dan zij reeds deden. Aan de plaats over Sjut XIII, anders zou wachten. rieel in staat acht weerstand te bieden vijand, en len doen. Door een paar werklieden werd gister morgen te ruim 5 uur, in tegenwoordigheid van den agent van politie Voerman bg de IJlsterkade uit de Geeuw opgevischt een Ijjkje van een pasgeboren kind van het man- nalgk geslacht, eenigszins in staat van ont binding verkeerende. Door den Commissaris van politie wordt deze zaak onderzocht en is bereids de Justi tie te Leeuwarden met een en ander in kennis gesteld. Zondagavond, circa 81/, uur, liepen op het drukste gedeelte van Woeneel (Noord- Brabant) een 3-tal militairen van ’t mitrail- leurs-peleton, tegen een beruchten vechter aan, die in woede ontstoken op het 3-ta toesprong en links en rechts met een scherp voorwerp steken en slagen uitdeelde. De miliciens R. Hoekstra en J. ten Kate van hier, liepen ernstige steken op in de zg en de armen. De aanvaller vluchtte, doch werd later door de politie gearresteerd. De toestand van beide gekwetsten is thans vrjj goed. Da volgende opgave van het aantal ge vallen van besmetteljjke ziekten kwam in de week van 18 tot en met 24 Augustus uit Friesland ter kennis van den Centralen Gezondheidsraad TyphusGaasterland 3, Opsterland 1, Sneek 2 en Tietjerksteradeel 1 geval. RoodvonkGaasterland 1Idaarderadeel 1, Leeuwarden 2 en Oostdongeradeel 1 geval. 1O1, -~- Men schrijft ons Jubileums zjjn aan de orde van den dag, jjjna geen courant, of er wordt een jubi- eum vermeld, ’t Volgende is echter buiten gewoon merkwaardig. De heer Philippus W. de Wolf en zgn echtgenoote Mejuffrouw Trjjntje J. Scheffers, Rienck Bockemakade alhier, hopen Woensdag 1 September a.s. runne vjjf-en-zestig-jarige Echtvereeniging te gedenken. De krasse 87-jarige man ziet Bericht wordt thans weer dat Rosmenie neutraal zal blijven, doch in ruil voor uit breiding der grenzen de Entente beloofd heeft geen munitie naar Turkije te zullen laten doorvoeren. De Servische Kamer heeft met 103 tegen 24 stemmen de politiek der regeering goed gekeurd, zoodat het aan de zijde der Entente zal big ven en desnoods grondgebied zal afstaan aan Bulgarije en Griekenland. Over de houding van Griekenland zijn de berichten zoo uiteenloopend dat men het beste doet maar eens af te wachten. Aan de Engelsche bladen wordt Bulgarije 'gemeld De Duiteche regeering heeft de Ameri- kaansche verzocht met haar oordeel over de Arabic-zaak te wachten tot zij beschikt over officieele rapporten. Bryan beweert dat het torpedeeren van dit schip niet mag voeren tot een oorlog tusschen Duitschland en de Vereenigde Staten, Roosevelt daarentegen is er voor Duitschland direct te lijf te gaan. Er is van de geallieerden een openhar tig legerbericht verschenen over de toestand aan de Dardanellen. Daarin wordt gezegd De operatie sedert 6 dezer aan het Wes telijk uiteinde van Gallipoli, omvatte twee afzonderlijke aanvalslinies. De eerste van de Australische en nieuw-Zeelandsche troe pen, de andere van de in de Soewlabaai gelande troepen. Ook werd een aanval gedaan van Kaap Helles tot Krithia. On danks den hevigen strijd en de zware ver liezen aan beide zijden hebben onze troepen in geen van beide gebieden hun doel tot toestemt; nu toe kunnen bereiken, ofschoon zij in die richting bepaalde vorderingen hebben ge maakt en het in onze handen zijnde ge bied hebben uitgebreid. De aanval der Australiërs en Nieuw- Zeelanders was gericht op den top van den Sari-Bair- en Chimoekheuvelen, doch daar de aanval uit Soewla niet het verwachte resultaat had, waren de eerstgenoemde troe pen niet in staat hun positie te handhaven en moesten terugtrekken naar de stellin gen vlak daaronder. De aanvallen uit Soewla bracht de operatie tot stilstand, nadat onze troepen 21/2 mijl vooruitgeko men waren. Het gewonnen terrein was voldoende om ons in staat te stellen een frontlinie over een lengte van meer dan 12 mijl aaneen te sluiten. Nadat onze troe pen versterkingen gekregen hadden, maak ten zij nog vorderingen over 3/4 mijl. Na de bestorming der vooruitgeschoven loop graven, links van het gevechtsfront gele gen, kwamen alle divisies in actie en maak ten vorderingen. Daar zij evenwel den top niet konden bereiken, werden zij op het oorspronkelijke front teruggetrokken. De vijandelijke verliezen zijn veel zwaarder dan de onze en het behouden terrein is van groote waarde. Uit deze feiten mag echter het publiek niet afleiden, dat het eigenlijke doel is bereikt of dat geen ver dere inspanning zal noodig zijn, voordat de beslissende overwinning behaald is. De sterke Russische vesting Brest Litowsk is in handen der Duitsch-Oosten- rijksche troepen gevallen. Het was na al het gebeurde te verwachten, dat deze ves ting niet door de Russen zou kunnen wor den gehouden en in het Duitsche legerbe richt wordt dan ook gezegd, dat Brest Litowsk gevallen is, nadat de Duitsch- Oostenrijksche troepen de binnenste forten gordel waren binnengedrongen, waarop de Russen de vesting prijs gaven. Hieruit schijnt te kunnen worden afgeleid dat de Russische legers opnieuw ordelijk'zijn af getrokken zonder massa’s gevangenen in handen te laten van den vijand. Brest Litowsk was een eerste rangs ves ting aan den rand der moerassen, en telde ongeveer 50000 inwoners. De vraag rijst Nu Brest-Litowsk is gevallen kan men aannemen dat de Russen ook Grodno, Bjelostok en Wilna, alle belangrijke plaat sen in de tweede verdedigingslinie zullen prijsgeven, dat de Russen hun legers - thans door de achter Brest-Litowsk gelegen Ro- kitno-moerassen in tweeën gespleten - verder zullen terugtrekken; en een geweldig einc verder, wanneer de Duitschers hun niet kunnen dwingen door zeer scherpe vervol ging tot standhouden. Want na de tweede verdedigingslinie komt in Rusland het ge bied der moerassen. Zullen de Duitschers hun opmarsch naar St. Petersburg voort zetten Zullen zij dieper het onmetelijk Rusland intrekken Na eerst het sterke Dunaburg genomen te hebben, en het spoor- wegkruispunt Minsk, dat 400 K.M. Oos telijk van Grodno en Bjelostok ligt. Zullen zij de Russen volgen dwars door de 50G K.M. lange Rokitno-moerassen naar Gomel. Zullen zij dan van Minsk trekken naar Smolensk, dat weer 450 K.M. oostwaarts van Minsk ligt om Moskou te bereiken dat alweer 450 K.M. oostelijk van Smo lensk ligt Men doet het beet zich maar aan geen voorspellingen te wagen en het antwoord op al deze vragen over te laten aan de generale staven. Aan die van Duitschland en Oostenrijk om uit te maken of hun zegevierende troepen de kracht hebben nog geweldige»- Op Woensdag 1 September a.s. wordt te Leeuwarden een algemeene vergadering gehouden van den Bond van coöperatieve zuivelfabrieken in Friesland. Op de agenda komt o. m. voor 1. Behandeling van voorstellen tot sta- tuten-wgziging. 2. Een voorstel van het bestuur om het salaris van den secretaris te verhoogen tot f3200 en aan dit besluit terugwerkende kracht te verleenen tot 1 Januari 1915. 3. Voorstel om het salaris van den boekhouder met ingang van 1 Januari 1916 te bepalen op f1600 met 2 jaarijjksche verhoogingen van f100. Door den heer K. J. Terpstra, directeur der zuivelfabriek te Akkrum, zal een inlei ding worden gehouden over >uitbetaling van melkgeld.< Zitting op 26 Aug. 1915. Twee belangigke zaken werden heden behandeld. De eerste was tegen den vee houder Tj. V. te Snikzwaag, beschuldigd van diefstal vaneen koe, ten nadeele van zjjn collega Stegenga te Haskerhorne. Beklaagde ontkende, hg had de koe ge vonden op den Singel naar Smildehorne en had ze thuis op stal gezet, om ze den recht hebbende terug te geven. Het O. M. geloofde daarvan niets en eischte tegen hem 1 jaar gevangenisstraf. De tweede zaak gold een inbraak met diefstal. Daarvan beschuldigd stond terecht J. B. te Jubbega. 1 Augustus was hjj inge- Berichten uit verschillende bron maken gewag van een samentrekking van Oosten- rijksche en Duitsche troepen ten noorden van den Donau als voorbereiding van een nieuw offensief in het noordoosten van Servië met een mogelijken opmarsch door Bulgarije over Widin, Belogradsjik en Sofia. Aan Bulgarije is kennis gegeven, dat het de vrije hand zal worden gelaten, om de nederlagen van 1913 te wreken, indien het in de plannen van i i Bulgarije het lot van België broken in de woning van S. Bloemhof al daar en had daaruit verschillende zaken weggenomen. Het O. M. requreerde tegen hem 1 jaar gevangenisstraf. Voor de rechtbank te Den Haag stond terecht H. D., Zwitser van geboorte, be schuldigd van het opzetteljjk verrichten van handelingen, waardoor de konzjjdigheid van Nederland in gevaar zou zjjn gebracht. Deze handelingen bestonden volgens de dag vaarding in het bewegen en aannemen van jongelui, om ten behoeve van het Duitsche legerbestuur spionnage- en andere diensten te verrichten. Het openbaar ministerie eischte één jaar gevangenisstraf. Mr. J. H. Rolandus Hagedoorn, beklaag- des gekozen raadsman, concludeerde tot ont slag van rechtsvervolging. De plaatselgke commissie van toezicht op het lager onderwijs in de gemeente Wildervank heeft een enquête gehouden over den omvang, die het rooken door schoolkinderen reeds heeft verkregen. Het onderzoek wees uit dat van de 689 jongens, die resp. zes openbare en twee bijzondere lagere scholen en twee M. U. L. O. scholen bezoeken er niet minder dan 415 rooken. Dat is dus ongeveer 60 °/0 der jongens. In de laagste klassen van alle scholen met totaal 118 leerlingen treft men reeds 19 rookers aan. In de zesde klassen met 69 leerlingen niet minder dan 64 rookers. Op enkele uilzonderingen na zjjn alle jongens als ze de school verlaten dus al rookers. De vier plaatseljjke geneeskundigen waar schuwen de ouders met kracht dit rooken tegen te gaan, daar het erg nadeelig is voor geest en lichaam van het kind. In verschillende gemeenten van Zeeland, waar nog veel Belgen vertoeven, houden verscheidene Duitschers verbljjf, van wie men vermoedt, dat zg Belgen, die tegen het verbod in over de grenzen trekken, bespionneeren, om zoo mogeljjk hun gevan genneming, zoo zg in België komen, te t«vorderen. De Duitschers staan op hun beurt weer onder toezicht, omdat zjj ook van spionnage ten nadeele van Nederlanders worden ver dacht. Zoo is in het begin dezer week te Vlissingen een Duitscher gearresteerd, die zich gedurende de laatste weken als rond reizend koopman in Zeeland ophield. men veel wandelingen maken, zjjne 88-jarige echtgenoote is tegenwoordig Ijjdende, dit is te betreuren, daar ook zjj, getooid met de Friesche kap, met menige vrouw van een twintigtal jaren jonger kon wedjjveren. Moge zjj spoedig herstellen en de oudjes nog eenige jaren »van rustig genietenc mogen beleven. Nog zjj vermeld dat hunne echt met 14 kinderen is gezegend geweest, waarvan nog 9 in leven zjjn. Het bestuur van het waterschap »de Heerenborg c.a.” en eenige grondeigenaren hebben aan Ged. Staten van Friesland ver zocht, oprichting van een waterschap »de Sneeker Oudvaart” gelegen in de ge meente Rauwerderhem, ter grootte van ongev. 5000 H.A. LEMMER, 25 Aug. In de hedenvond gehouden vergadering van onze gymnastiek - vereeniging >D. O. 8.” is den vertrekken- den leider den heer M. J. Biekart te Hee- renveen namens de leden door den voor zitter een woord van dank gebracht voor zjjne diensten, aan de vereeniging bewezen. Tevens is hem aangeboden een geschenk, ter herinnering aan de leden van >D. O. S.” In zjjne plaats is benoemd tot leider de heer J. van der Werf te Sneek. LEMMER, 26 Augs. Onze in de Zuid westhoek bjjna overal bekende oude bot- venter J. Vos, overkwam hedenmorgen een ongeval, dat gelukkig echter nog vrjj'goed afliep. Hedenmorgen reeds vroeg was de oude man van hier naar Gaasterland vertrokken met zjjn hondenkar, geladen met levende bot en gerookte makreel, toen omstreeks 8 uur op de weg langs het huis van den heer W. Hepkema te Wjjcke! rjjdende, diens hond, de hond voor de kar van Vos ziende, op deze toeschoot en onder een hevig geblaf met dezen een gevecht aanbond, on der welk bedrjjf honden en kar in een ommezien onderst boven in de langs - dien weg loopende gelukkig drooge slooi; stortten, De heer Hepkema met zjjn huisgenooten op het hevig lawaai van de honden naar buiten komende en de verlegen toestanc waarin zich de oude vischventer bevond, ziende, kwam met eenige voorbjjgangers i Vos te hulp, en spoedig stond diens kar, die gelukkig weinig was beschadigd, weer op de weg, en grabbelde Vos zjjn botjes en makreel weer uit de drooge sloot. Kort daarop vervolgde de oude man weer zgn reis onder de uitroep »wat een geluk bjj dit ongeluk dat er geen water in de sloot stond want dan was ik mgn botjes kwjjt geweest, nu ben ik gelukkig met den schrik er af gekomen.” BOLSWARD, 25 Aug. Da vereeniging »Het Groene Kruisc te Bolsward, Burgwerd c. a., Njjland en Tirns hebben besloten, bjj voldoende deelneming, in deze 4 plaatsen een >moedercursus< te organiseeren, onder leiding van zuster J. Kapma. De bedoeling is, aan jonge moeders en aan haar, die het hopen te worden, kennis bjj te brengen van da verzorging der zuigelingen. En dat de verzorging van kraamvrouwen en zuigelingen nog altjjd te wenschen overlaat, kan bekend zgn. In de jaren 1909/T3 stierven van de 1000 zuigelingen in Friesland nog gemiddeld 66 per jaar beneden den leeftjjd van één jaar, in Noord-Brabant 158, in Limburg 159. Een der beste middelen, om tot verbete- ring te komen, is zeker wel het aankweeken van betere begrippen omtrent de kraam- verzorging. De cursussen worden kosteloos gegeven. De leeftjjdsgrens voor deelneming is bepaald op 20 jaar. Vrouwen, die later als baker wenschen op te treden, kunnen eveneens deelnemen, en worden op het einde van den cursus door zuster Kapma nog speciaal voor de practjjk onderwezen. L. C. üwl ra te Hl SIM COUHANT ft. 95 ra Mis 98 M 1915 aan waar Lijkje opgehaald. Besmettelijke ziekten. 1915, uit een beslag. Ie prijs Smalbleske XIV Zeldzaam Jubileum. TrTTr T A-.-L De Balkanstaten. De Arabic. De Dardanellen. rt hof l/xfr rrars iviln-in n_. van net eerste leger, dat verleden jaar de sla- gen bij Bergen (Mons) en aan de Öurcq heeft geleverd. MÜNCHEN, 25 Augustus. Heden, op den verjaardag van den koning, verscheen ’s mid dags een Zeppelin waarin ook graaf Zep pelin zich bevond boven de stad. Per draad- looze telegrafie heeft het luchtschip den koning gelukgewenscht. MÜNCHEN, 25 Augustus. De kroonprins van Beieren heeft den burgemeester van Bam berg op diens gelukwensch bij de verjaring van den slag in Lotharingen geantwoord Ik gevoel mij volkomen een met de bevolking van Bamberg in hot vaste vertrouwen op de overwinning onzer wapenen en het bereiken van een roemrijken vrede. Dunaburg. Men schrijft ons Tal van strategen zjjn de meening toege daan, dat de Russen zich niet zoo makkelijk over de Duna zullen laten terugduwen. Is de Duna prijsgegeven, dan staat het Duitsche leger feitelijk den weg naar Petersburg open, en hoepel dien tocht vooral in den winter z’n gevaren voor de Duitscbors zou hebben (de kans om afgesneden te worden van de hoofd macht in Polen zou tamelijk groot zijn), zou het voor Rusland toch verre van aangenaam wezen. de Russische of hij zijn troepen en mate- nog eens met succes de indringende zij dat dan zul- Een Icgsrordör van den Duitschen kroonprins. Do Saarbrücker Volkszeitung bevat de vol gende legerorder van den kroonprins van 22 Augustus Heden verjaart, voor de eerste maal de over- bij onze naburen steeds groot, hoewel telkens winning in den slag van Longwy. Welk een van groote gebeurtenissen vervuld jaar is aan ons voorbijgetrokken, sedert ook wij tegen woordig mochten zijn bij het voortdringon van de Duitsche legers over de door vestingen verdedigde grens. Met onstuimige aanvalskracht beschermden zij hof en haard op vaderlandschen grond en dreven een wereld van begeerlijke vijanden met alle verschrikkingen van den te- genwoordigen oorlog in het bloeiende vijan delijke land. Wie die heete Augustusdagen bij bet 5de leger heeft medegeleefd, toen wij van een overwinning zekere Franschen de meerder heid van de Duitschers zoo gevoelig hebben doen ervaren, zal er een onvergefelijke herin nering aan bewaren. Niet minder onvergetelijk echter blijven ons ook de lange, bittere maan den, waarin wij niet meer loslieten en ons in heiligen toorn in de vijandolijke linie vastbe ten. Op het opgewekte leven van de aanvallen in roemrijke slagen volgde onze aan zelfver loochening rijke verdediging, onze molleoorlog, waarmede wij de in onmachtige woede aan stormende vijanden in onverbreekbare bandon sloegen, en die den onvergelijklijken zegetocht onzer broeders in het oosten heeft mogelijk gemaakt. Maar zooals bij een vulkaan het on bedwingbare element zich onder de dunne korst rekt en strekt, totdat zijn krachten bij een doorbraak onder geweld vrij worden, zoo wachten wij met ongebroken strijdlust op den dag, dat de Keizer ook ons opnieuw tot den aanval roept, uit de loopgraven en mijngan gen in den strijd, zooals wij hem wenschen. Geve God, dat die dag spoedig aanbreke! Frankrijk zal ze weer leeron kennen, de over winnaars van Longwy. BERLIJN, 25 Augustus, naar aanleiding der verjaring Longwy aan Lotharingen en van f hertog Albrecht gericht en 1 leend. BERLIJN, 25 Aug. De keizer heeft in ver band met de verleden jaar behaalde overwin ningen op het westelijk front en de sedert dien onwankelbaar- gehandhaafde frontstelling, waar door het den legers in het oosten mogelijk is geworden in Rusland door te dringen, den volgenden legeraanvoerders de orde Pour le mérite verleendGeneraal von Strantz, leider van een legerafdeeling tusschen Maas en Moe zel, generaal von Heeringen, bevelhebber van het zevende leger dat op de hoogten van Ura onne staat, generaal von Falkenhausen, aan voerder der legerafdeeling aan de grens van Duitsch Lotharingen en Beneden-Elzas, gene- In Rusland. Wat nu Varkens. Gekruiste zeugen, le prijs J.Rijp- kema, Scharsterbrug. Opluistering. Twenterstier Klaas, van A. Kleefstra, Terhorne f 5. Vier melke enterscha- pen, Engelsch ras, van A. Kleefstra, Terhorne f 5. Een geit met twee jongen, van A. F. Hos per, Joure f2.50. Firma B. Benninga en Zn., Lemmer, stoomvetsmelterij, le prijs, diploma voor zilveren medaille. Volgens mededeeling van deskundigen, aldus de L. C., valt het tentoongestelde grootvee in zoover tegen, dat men gaarne wat meer ver scheidenheid van fokkers had gezien. De ten toonstelling wordt druk bezocht; het loopt aanhoudend af en aan. Joure is vol menschen en heeft een zeer levendig aanzi.m, vooral in den namiddag tegen 3 uur. Het aantal bezoe kers van de tentoonstelling, wordt op 3000 ge schat. Coöperatieve zuivelfabrieken. Diefstal van een koe. Diefstal. Dc keizer heeft van den slag bij den kroonprins, van den slag in aan den kroonprins van Beieren de gevechten aan Semois en Maas aan l von Wurtemburg telegrammen hun [de orde Pour le mérite ver In gevaar brengen van de onzijdig heid van Nederland- Rookende schoolkinderen. Onze neutraliteit. De „Staatscourant” bevat, in verband met de tusschen Italië en Turkije uitgebroken oor- J van de inachtneming onzer volstrekte onzjjdigheid. Duitsche spionnage. Aan de Duna liggen o.a. Riga, Dunamünde, Frederiksstad, Jacobsstad, on eindelijk, tame lijk ver stroomopwaarts, op de plaats, waar de Duna zich van West naar Noord buigt, Dunaburg. Dat Dunaburg is een stad van beteekenis, vooral uit militair-strategisch oog punt. Zeven spoorlijnen ontmoeten er elkaar, en eveneens komen er belangrijke straatwegen samen. Zou Dunaburg in Duitsch bezit zijn, dan zou de heele Duna-linie moeten worden prijsgegeven. De berichten, dat Dunaburg reeds zou worden verlaten door een groot ge deelte van de bevolking, mogen waarheid be vatten, aan dem anderen kant gelooven wij, dat de Russen bij Dunaburg den slag niet zullen ontwijken. Over enkele dagen zullen er zich o. i. groote gevechten ontwikkelen, en wellicht wordt het daar de langverwachte be slissende slag. Dunaburg, sedert 1893 officieel Dwinsk ge- heeten, ligt aan den rechteroever van de Duna. Het is een tamelijk groote fabrieks- en han- delsstad. In 1897 had Dunaburg 72000 in woners. Do bevolking nam sedert snel toe, en bij het uitbreken van den oorlog bedroeg het aantal zielen ver boven de 100.000 Eerst in den lateren tijd werd Dunaburg versterkt, en op het oogenblik wordt het voor een der sterkste vestingen van West-Rusland gehouden, het is omringd door tal van forten, en aan den linkeroever van de Duna heeft men een krachtig bruggenhoofd. Dunaburg dateert uit de 13de eeuw. In 1577 werd het door Czaar Iwan Wasiljewitch veroverd, maar later werd het weer door Pool- sche troepen bezet. In 1656 werd Dunaburg opnieuw Russisch Dunaburg heette toen Boris- soglebsk, maar spoedig werd de stad weer Poolseh. 1772 kwam de stad voor goed aan Rusland. Van de grens (Hunnover-Westfalen.j Men schrijft aan de N. R. Ct. De behoefte aan bruikbare werkpaarden bljjft door het legerbestuur aan de centrale com missie paarden, ongeschikt voor gebruik in ’t leger, worden afgestaan, om deze aan de land bouwers ar uitsluitend aan dezen te verkoopen. Zooals van zelf spreekt, overtreft de vraag het aanbod in niet geringe mate en vandaar dat de prijzen, zelfs voor heel wat minderwaardige dieren, hoog blijven. Zoo wer den b.v. Zaterdagnamiddag te Osnabrück door middel van het hoofdbestuur der landbouw- vereeniging 25 paarden, en wel tien merriën, drie hengsten en twaalf ruinen van twee tot drie jaar oud en van het middelzware Arden- ner ras verkocht voor tezamen 34.280 mark. De prijzen der enkele wisselden van 900 tot 1900 mark per paard. De verkoop geschiedde nog wel onder voor waarde, dat de dieren ge durende den oorlog niet weer mogen verkocht worden en dat ze steeds ter beschikking van het leger moeten bljjven? Bij het gebrek aan varkens en varkens- vleesch, hetwelk er nog voortdurend bij onze naburen heerscht, behoeft men er zich geens zins over te verwonderen, dat een groot deel der burgerlijke bevolking in geen maanden varkensvleesch of spek heeft geproefd, als men leest, dat de kamer van landbouw te Hanno ver in Februari met het legerbestuur een con tract sloot hetwelk 31 Augustus a.s. ein digt voor de levering van 160.000 varkens ten behoeve der troepen en dat die kamer thans opnieuw met genoemd bestuur gecon tracteerd heeft voor de levering van 140.000 varkens gedurende de nog resteerende vier maanden van 1915. Een nieuw waterschap. Mocdercursus. Landbouwtentoonstellini; Joure. Vervolg. Melke twenterrieren bij tweetallen, uit één beslag, le prijs en zilv. med. Dona V en Sjut X, van J. Rijpkeina, Scharsterbrug. Melke enterrieren bij tweetallen, uit één be slag. le prijs en zilv. med. Wietsche VI en Marie, van P. Winia, Follega, 2e prijs Smal- bleske XII en Sjut XIII, van J. Rijpkema, Scharsterbrug. Hokkelingen bij tweetallen, uit één beslag. Ie prijs en zilv. med. Jeltje en Wopje, van P. Winia, Follega 2e prijs Trijntje II en v. d. Leij VIII, van L. D. Hepkema, Dijken eerv. verm. Pierke VI en Geertje, van L. D. Hep- verklaring kema, Dgken. Kalverstieren, geb. na 1 Jan. 1915. 3e prijs Sipke, van E. Hcttinga, Scharsterbrug3e prijs Bonte van der Leij, van L. D. Hepkema, Dijken. Koekalveren bij tweetallen, geb. na 1 Jan. en Bleske VIII, van J. Rijpkema, Scharster brug 2e prijs Anna III en Jantje V, van L. D. Hepkema, Dijken. Schapen. Lamrammen (Friesch). 2e prjjs ram van J. Rijpkema, Scharsterbrugle prijs ram van L. D. Hepkema, Dijken. Melke schapen bij tweetallen (Friesch). le prijs twee melke schapen van L. D. Hepkema Dijken; 2e prijs twee melke schapen van J. Rijpkema, Schar sterbrug. Lammeren bij vieren (Friesch ras), le prijs 4 lammeren van L. D. Hepkema, Dijken.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1915 | | pagina 5