Handels-en Marktberichten. Veemarkt te Leeuwarden. greidplaatsje Goëngamieden. 1 Pietertje Annes Ringnalda, Per Telegraaf. van Publieke Verkoop te Sneek beschadigd Kokosmeel Dankbetuiging. HUIZEN met ERVEN Goënga. Burgerlijke Stand. Ingezonden. 409e Ned. Staatsloterij. COLLECTE FRIESLAND. GREIDLAND Advertentién. N ieuwstijdingen. Sate en Landen IJsbrechtum. wo 21 September 1915. Sneek. uitbreiding van den 7e 1 1 letterkundige P. Sipma. Algemeene Geschiedenis Raderwerk van den Staat Mr. Andreae. Karaktervorming Dr. de Graaf. De aangifte wordt eerstdaags opengesteld bg het bestuur, dat steeds gaarne inlich tingen verstrekt. A. VaderlandschefGeschiedenis P. Ronner. Dr. Dgkhuis. 1 Onze hartelike Dank voor de deelne ming, ondervonden bij ’t overlijden van onze innig geliefde Echtgenote, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder EVA IIORRINGA. Uit aller naam H. SPOELSTRA. I a a 1 1 I Older sma, Duitschland. r r tot vette Varkens, i het ingezonden stukje van Uw blad, wilde‘ik J. H. DOODKORTE ïe Sneek, zal op Maandag e.k., ’s morgens 11 uur, op de Kleine Palen te Sneek, bij Boelgoed a Contant verkoopenpl.m. 320 zakken a 50 kilo Kokosmeel (Delft), door zoet water beschadigd (waarvan een kleine partij weinig) afkomstig uit de stoomboot „Meppel IV.” Te veilen in kavelingen van 5, 10, 15 of meer zakken. De notaris R. GERBENSMA te Sneek zal Zaterdag 16 Oct. a.s., des namid dags 2% uur, in het Nieuw Tolhuis on der Goënga, provisioneel veilen Zeven WONINGEN met erven en een stuk tuingrond op de zoogenaamde Polle, in de buren te Goënga, te zamen ter ka dastrale grootte van 18 are 24 centiare, tot 12 Mei 1916 in huur bij Strikwerda, Punter, Dotinga, Heeringa, Beeksma, Zeil- stra en Wed. v. d. Tempel. M. de R. Naar aanleiding van het volgende opmerken De geachte muziekliefhebber uit Goënga doet den indruk vestigen, alsof het bij de laat ste uitvoering op ’t Schapenplein een gekken boel is geweest, zoodat de mooiste muziek misschien, totaal onverstaanbaar was door een helsch lawaai van tierende en joelende meisjes en knapen. Ik geloof, dat de geachte inzender nergens een volksconcert op straat zal aantrefïen, waarbij de lieve jeugd zich zoet en netjes gedraagt. Het mag voor deze laatste reis och, ’t was immers de laatste maal wat erg zijn ge weest, goed, maar om nu daarover zoo’n mond open te zetten en de Sneeker burgerij en po litie aan de kaak te stellen, publiek, gaat mij en voorzeker velen wat te ver. De ergernis van den inwoner van het pro zaïsche Goënga kan haar oorzaak misschien ook gedeeltelijk vinden in het onbehaaglijk, onvoldaan gevoel, dat hem bekropen kan heb ben, toen hij moest constateeren, dat hij de stadsmuziek niet begreep en een paar hos- en opdringende kinderen de schuld kregen van zijn niet verstaan. Als ik ’n enkele maal luisterde en hoege naamd niets vond in die stadsmuziek, maar liever het rom-bom van ons korps hoorde, kwam het niet bij mij op, de Sneekers, jpng en oud, daarvan de schuld te geven. EEN TOPPENHüSTER. September 121 zware en veldkanonnen zijn veroverd. In Artois geen belangrijke ge beurtenissen. In Champagne hebben wij nieuwe vorderingen gemaakt bij heuvel 199 en bij le Mesniel. Door een tegenaanval kregen de D uitschors vaste voet in een deel van het terrein waar zij vroeger de neder laag hadden geleden. Door een tweeden hevigen aanval zijn zij echter weer terug geslagen. LONDEN, 30 Sept. De conferentie der arbeiders heeft bij motie uitgesproken dat de mannen voor leger, vloot en munitie- fabricage vrijwillig moeten worden verkre gen. Zij zal echter een recruteeringecam- pagne door het geheele land openen. KEULEN, 30 September (N. R. Ct.) De correspondent van de Kölnische Ztg. seint uit Sofia, dat daar de overwinnings- berichten van Fransche, Russische en Ita liaansche zijde, waarmede de Bulgaarsche hoofdstad de laatste drie dagen wordt overstroomd, wel eenigen indruk maken, doch de heerschende opvatting is dat korte episoden van voorspoed der entente een ongunstig oordeel over de kansen van de centrale mogendheden niet wettigen, nauwe lijks vermogen te schokken. LONDEN, 30 September. Een nader officieel bericht nopens onze overwinning aan de Tigris zegt dat tot dusver 1650 gevangenen zijn ingeleverd en dat er nog steeds meer aankomen. De sterkte van den vijand was 7000 a 8000 man geregelde troepen, bijgestaan door een aanzienlijk aantal inlandsche troepen. WEENEN, 30 September. (N. R. Ct.) In Oost-Galicië, aan de Ikwa en aan TT oor de vele blijken van hartelijke V deelneming, tijdens de ziekte en het overlijden van mgne lieve vrouw ANNA SIJBRANDIJ, breng ik mede namens mgne wederzijdsche familie mijn innigen dank. Sneek, 1 Oct. 1915. S. v. d. VEEN. land Holst Waarde, kapitaal en Lezen en genieten kunstwerken Godsdienst en godsdiensten Ds. de Haas. speelkrachten, we noemen bgv. de rollen van Ernest en Larousse, de bedriegende en bedrogen echtgenooten en Rose; door hen en anderen werd frisch gespeeld en gezon gen en soms mooi gedanst. Vooral in het tweede bedrgf werd er veel gelachen door het publiek. Piano-muziek begeleidde de zang. Bg de gisteravond ten overstaan van notaris Heringa gehouden finale verkoop van het Hotel de Wgnberg met achterge bouwen enz. werd geboden totaal f 28.443. De perceelen zgn ingehouden. In de Woensdagavond in Café Onder de Linden gehouden vergadering werd tot be stuur van de Ver. voor stelselmatige volks ontwikkeling, welke de bekende wintercur- sussen doet houden, gekozen de h. h. Dr. H. T. de Graaf voorz, Ds. G. H. de Haas, mevr. Weersma seer., P. Ronner penn. en P. Sipma. De cursussen worden in het ver volg gesplitst in afdeelingen A. en B. A voor de beginselen, B. voor de meer uit- gebreider cursussen zooals ze tot dusver werden gehouden. A is eigenljjk een uitbreiding van den cursus „Verstandelijk lezen.” Dezen winter zullen de volgende cursussen worden gehou den. B. Parlementaire geschiedenis. Dr. Dijkhuis. Plato, Dr- Verdam. Gewapende vrede (1890-1915), P. Ronner. Friesch, P. Sipma. Ontwikkeling der muziek, door voorbeel den aangetoond Jac. Hoogslag. De Wereldbeschouwing van Henr. Ro- Dr. Weersma. loon Mr. Andreae. van f 82 tot f95 reeds in haar bezit zijn, nog ophoudt. Reeds thans kan echter worden medege deeld dat door een reeks gevechten, welke ver- ook ten deele nog voortduren de toestand aan het front gunstig is te noemen. BERLIJN, 1 Oct. (Off.) Vijandelijke monitors beschoten zonder succes Middel- cerke. Onze tegenaanvallen bij Loos gaan voorwaarts. Bij Souchez en Neuville en in Champagne zijn Fransche aanvallen afge slagen. In totaal werden tot heden bij de gevechten in Champagne 404 officieren en 7019 man gevangen genomen. De legergroep-von Hindenburg nam weer een stelling voor Dunaburg en maakte 360 gevangenen. De legergroep-Leopold van Beieren sloeg alle aanvallen af en maakte 500 gevangenen. In September werden in totaal op het Oostelijk oorlogs terren! 421 Russische officieren en 95440 man gevangen genomen,' 37 kanonnen en 298 machinegeweren veroverd. PARIJS, 1 Oct. (Off.) Ten Z. O. van Neuville maakten wij vorderingen. In Cham pagne werd een Duitsche tegenaanval door ons vuur gestuit. De Duitschers bombar deerden onze stellingen ten N. van de Aisne hevig, zonder een infanterie aanval te doen. DEN HAAG, 1 Oct. Hedenmorgen is het lijk van Mr. v. Deventer, Kamerlid voor Assen, ter verbranding naar Wester- veld gebracht. Tal van ministers en ka merleden waren tegenwoordig. HEERLEN, 1 Oct. In de mijn Laura te Eigelshoven woedt een brand. Een dam is öpgeworpen. Geen persoonlijke onge lukken In het moerassige land, waardoor de beek Kormin stroomt, hebben O.-H. en Duitsche troepen verscheidene steunpunten van den vijand stormenderhand genomen en daarbij vier officieren en 1000 man gevangen genomen. Twee Russische vliegers zijn neerge- schoten. In Lithauen hebben de O.-H. troepen aanvallen der Rassen afgeslagen, hier en daar in gevechten van man tegen man. De vijand heeft zware verliezen geleden. WASHINGTON, 30 Sept. (Off.) Den gezant Bernstorff is verzocht de Duitsche regeering uit te noodigen maatregelen te nemen tot verbetering van den toestand der Armeniërs in Turkije. PETROGRAD, 30 Sept. (Off.) In af wachting van nadere berichten omtrent den toestand deelt de groote Russische generale staf mede dat zij de publicatie van tal van gunstige gegevens omtrent den strijd tegen De notaris R. GERBENSMA te Sneek zal Zaterdag 16 October a.s., des na middags 2i/2 uur, in het Nieuw Tolhuis onder Goënga, provisioneel veilen Een zeer vruchtbaar GREIDPLAATSJE, in één kavel zeer gunstig gelegen op Goënga mieden onder Goënga, aan en ten zuid oosten van den grintweg van Offingawier naar Gauw, bestaande uit eene zeer goede BOERENHUIZINGE met SCHUUR en erf en eenige stukken uitmuntend bin nenland, te zamen ter kadastrale grootte van 7 hectare 24 are 79 centiare (19% p.) tot 5 Maart en 12 Mei 1917 in huur bij den heer Jacob Keulen. onder Folsgare en IJsbrechtum. De notaris R. GERBENSMA te Sneek zal, mede ten verzoeke van den notaris S. van der BURG te Makkum, op Dinsdag 19 October a.s., des namiddags 1 uur> in de herberg van Schram te Sneek, pro visioneel veilen 1Een stuk bij uitstek vruchtbaar GREIDLAND onder Folsgare, tusschen den Mac-adamweg en den Tjaarddijk, tot 5 Maart 1916 in huur bij den heer W. de Boer, te veilen in twee perceelen, ter grootte van 11 %0 en 9 7/i o maal 36% are. 2. Een stuk zeer vruchtbaar GREID LAND onder Folsgare, aan en ten zuiden van den Tjaarddijk, tot 5 Maart 1916 in huur bij den heer W. de Boer, te veilen in twee perceelen, ter grootte van 104/10 en 6%0 maa* 36% are. 3. De helft in den onverdeelden eigen dom van een klein stukje HOOILAND, ter grootte van 1 are 36 centiare, aan en ten zuiden van den Tjaarddijk onder Fols gare, in gebruik bij den heer F. Alta. 4. Een stuk zeer vruchtbaar GREID LAND, met de daarlangs loopende halve opvaart onder IJsbrechtum, ter grootte van 7%-0 maal 363/4 are, tot 5 Maart 1919 in huur bij den heer S. Doting te IJs brechtum voor f315 ’sjaars. LEEUWARDEN, 30 Sept. 1915. Boterprijs f 2.28 i f Noteerixg van de Commissie, le kwaliteit Fabrieksboter f 2.28. Eierenmarkt pl.m. 12000 kilo’s aangevoerd, f 1.50 per kilo. Eendeieren 150 K.G. A f 1.10 per K.G. 30 Sopt. 1915. Stieren, enter f 90 tot f 180, twenter f 180 tot f 375, Ossen f 230 tot f 280 vette Koeien f 220 tot f 340, melke en kalve Koeien f180 t'Ót f 320, Pinken f 65 tot f 112, vette Kalveren f 45 tot f 62, Graskalveren f 60 tot f 75, Nuch- teren dito f9 tot f 15, vette Schapen f tot f Weide Schapen f f Lammeren f tot f Varkens f 82 tot f95, magere f 40 tot f 45, vette Biggen f 63 tot f 85, magere dito f 8 tot f12, Bokken en Geiten f tot f Paarden f 100 tot f 180, Ossen f230 tot f280 Veulens, Ezels/ Overzicht van den Handel: Enter stieren, twenterstieren, Ossen, ruime aanvoer, hooge prijzen, handel kalm. Vette koeien, melke- en kalve koeien, pinken, handel gehruiksvee kalm, voor vetvee kon oude prijs bedongen worden, de Poetilowka is de toestand onveranderd. Vette kalveren, graskalveren, nuchteren kalve ren, ruime aanvoer, handel koekalveren en fokstierfjes', vlug, andere soorten kalm. Vette schapen, weide schapen, lammeren, door geringe aanvoer geen bepaalde handel. Vette varkens 38 tot 41 ct. p. p., magere varkens, vette big gen, magere biggen, deze afdeeling was goed bezet, doch de handel was in ’t begin kalm, later werd deze iets beter. Paarden, kleine aanvoer. PURMEREND, 28 Sept. Fabriekskaas f 57.50. Boerenkaas f57.Middelbare kaas f 50.50. Commissie f 54 00 Goudsche Kaas f 53. Aangevoerd 175 stapels. die, hartelijk Dank zeggen voor de vele blij ken van belangstelling vóór en bij hun luwelijk ondervonden. Sneek, Sept 1915. Geboren ANNE, Zoon van B. v. d. HEIDE en B. v. d. HEIDEde Jong. Sneek, 30 September 1915. Ondertrouwd T. G. PIERSMA en J. M. BEARDA. Leeuwarden Schrans 118 Huwelijksvoltrekking 6 Oct. a.s. - Receptie te Sneek a.s. Zondag van 24. de DuitschOostenrgksche legers welke Getrouwd THEO A. WAJER en FEMI A. L. VERWER, mede namens wederzijdsche familie, PARIJS, 30 September. (N. R. Ct.) De in Artois en Champagne ondernomen acties worden aanhoudend en krachtig voortgezet en de vooruitgang duurt in Champagne voort. De Fransche troepen vallen de tweede linie in gunstige omstandigheden aan. De Duitschers geven niet twijfelachtige blijken van vermoeienis en uitputting. Troepen van ettelijke honderden geven zich over. Tengevolge van de verbreking van scheidene punten van de verbindingslijn leeft men den aanvoer van leeftocht voor de Duitschers drie dagen lang piet kunnen verzekeren. De gevangenen zijn vermagerd. In Champagne alleen hebben de Fran- schen gevangenen gemaakt, die tot 35 verschillende infanterie-regimenten behoor den. In Artois duren de gevechten met on vermoeidheid voort en is in den vooruitgang van de Franschen de top van de hoogte 40 begrepen. De gevangenen, die hier door de Fran schen gemaakt zijn, behoorden tot 28 verschillende regimenten, onder welke 4 regimenten van de Pruisische garde. Het totaal van de door de geallieerden gemaakte, niet gekwetste gevangenen was den 29sten dezer tot 25.000, onder wie 400 officieren, gestegen. Tot dusver heeft men 103 vermeesterde kanonnen als veldstukken geteld, en de telling van don buit is nog bij lange na niet geëindigd. WEENEN, 30 Sept. Off. Een aanvals- poging van den vijand op den pas ten wes ten van de Cima Presenia is door onze artillerie gefnuikt. Ook bij de Mandronhut moest de vijand na een gevecht van twee uur voor onze stellingen de wijk nemen. Bij en ten noorden van Tolmein duren de gevechten voort. Vanochtend heeft de vijandelijke artil lerie tegen den sector van Tolmein, die reeds gisteren hevig was beschoten, het vuur heropend. WEENEN, 30 Sept. (N.R.Ct.) De groote generale staf meldtNiets nieuws. De Dardanelles KONSTANTINOPEL, 30 Sept. (Off.) De toestand is onveranderd. Den 27en hebben onze kustbatterijen bij de Kereves Dere een vijandelijke torpedo boot tot zinken gebracht en de vijandelijke stellingen aan de kust bij Sed-ul-Bahr doel treffend beschoten. PARIJS, 30 Sept. (Off.) De Duitsche kustbatterijen werden door de Fransche zware artillerie in Belgie en door de Brit- sche vloot beschoten. Thans kan worden medegedeeld dat in Champagne sedert 25 De bekende melkhandelaar Bolle te Ber lijn heeft den prijs voor een liter volle melk met ingang van 3 October verhoogd tot30pf. aan den wagen en 34 pf. vrij aan huis. Een Neurenburgsche lederfabriek heeft in het afgeloopen jaar een bruto winst van 742,914 mk. gemaakt. Hierop is ruim 300,000 mk. afgeschreven, zoodat alle machines nog maar voor 1 mk. te boek staan. Aan zuivere winst bleef 433,700 mk. over. De naamlooze vennootschap werktmeteen kapitaal van 400,000 mk., zoodat ongeveer 110 pet. dividend ver deeld zijn. Tegenover zulke winsten, zegt de Vorwörts, roept zelfs de burgerlijke pers steeds x,uol val dringender om een belasting op oorlogswinsten. in het vorig nummer Reuter meldt uit St. Petersburg, dat 200 Bulgaarsche studenten te St. Petersburg weigeren aan de oproeping om bij het Bulgaar sche leger in dienst te treden te voldoen. Som migen laten zich naturaliseeren en zich bij het Russische leger indeelen. De overwinningen van de Franschen en Engelschen in Frankrijk hebben, volgens de Westminster Gazette, een uitstekenden invloed gehad op de aanwerving voor het leger. Sir John French’s depêche had, zeide een van de wervers te Londen, in achtenveertig uur meer uitgewerkt dan alle toespraken in het geheele land. In de gebergten op de Italiaansche Oostenrijksche grens wordt voortdurig hevig gevochten. Dezer dagen werden alleen door den lucht druk van een 28 centimeter-granaat, die niet trof en voorbij vloog, twee jonge Oostenrijk sche soldaten van den top van een berg geslin gerd. Zij vlogen, alsof zij zelf uit een kanon geschoten waren, door de blauwe, zonnige lucht, sen(je diep het dal in. Waar de eene heen vloog, weet men nog niet. Het verpletterde lijk van den andere heeft men ergens gevonden. - Oostenrijk zal midden October een nieu- 6% leening uitgeven. - De Fransch Engelsche leening van 500 millioen dollars in Amerika zal binnen 14 da gen worden uitgegeven. Voorspeld wordt dat zij een succes zal zijn. De Engelschen hebben in Mesopotamië de Turken verslagen. Zij maakten gevangenen en veroverden kanonnen. De Turken worden vervolgd in de richting van Bagdad. Roemenië zou sedert Mei verbintenissen jegens de Entente hebben aangegaan en zou voor de mobilisatie al 100,000 man aan de Oostenrijksch-Hongaarsche grens hebben opge steld. De Vossische Ztg. verneemt uit Kostan- tinopel: Te Saloniki zijn drie schepen meteen millioen geweren uit Italië aangekomen Deze geweren zijn voor Rusland bestemd. Naar men uit Vlissingen meldt is de mailboot Mecklenburg gistermorgen op last der Engelsche admiraliteit in Tilbury Docks opgehouden, zoodat gisteravond geen Engelsche mail is aangekomen. De mailboot Koningin Regentes zou in gereedheid worden gebracht om hedenochtend van Vlissingen te vertrekken. HEERENVEEN, 1 Oct. 1915. De mi nister heeft besloten met 1 Mei a.s. alhier een rgksdagnormaalschool te openen. Het is de eerste in Friesland. Bg operettes stelle men niet te hooge eischen. Zg, die ze met deze gedachte be zoeken, zullen zich vaak vermaken. Al be oordeelt men echter deze operette, gewgd aan het naar het schgnt onuitputtelgk on derwerp van de huwelijkstrouw, met de maat waarmede alle operettes gemeten moeten wor den, dan wil het ons voorkomen dat zg nog niet hoog staat. Wanneer men dit in aanmer king neemt en rekening houdt met de beschei den hulpmiddelen, waarover het tooneel van de Zaal beschikt, dan zal men echter moe ten toegeven dat het Ned. Operette En semble er van maakte wat er van te maken was. Dit ensemble toch beschikt over goede De notaris GERBENSMA te Sneek zal Dinsdag 19 October a.s., des namiddags li/2 uur, in de herberg van Schram te Sneek, provisioneel veilen 1. Eene buitengewoon gunstig gelegene en bij uitstek vruchtbare SATE en LAN DEN, onmiddellijk bij en ten oosten van het dorp IJsbrechtum, nabij Sneek, aan en ten noorden van den mac-adam- en tram weg van Sneek naar Bolsward, bestaande uit eene nieuwe, zeer degelijk betimmerde en doelmatig ingerichte BOERENHUI ZINGE en'eenige in één kavel daarachter liggende stukken greidland, ter gezamen lijke kadastrale grootte van 10 hectare 35 centiare (27% p.) tot 5 Maart en 12 Mei 1916 in huur bij den heer S. B. van der Velde. 2. Een BOUWTERREIN, ter kadas trale grootte van 5 are 5 centiare, aan en fen noorden van den mac-adam- en tramweg, in de onmiddellijke nabijheid der sate en landen dadelijk te aanvaarden. 3. Eene WONING met erf en bouw terrein. bij het tolhek onder IJsbrechtum, ter kadastrale grootte van 1 are 77 cen tiare tot 12 Mei 1916 in huur bij Jacob Bijl. Heden overleed in den ouderdom van 81 jaren, onze lieve Moeder, Grootmoeder en overgrootmoeder Weduwe van Jelmer Tjittes Visser, Sneek, 1 Oct. ’15. A. VISSER S. VISSER ZuiDEMA S. v. d. MEULEN IJ. v. d. MEULEN—Visser) A. VISSER IJ. VISSER—Nijdam) Grouw- en Kleinkinderen. Algemeene kennisgeving *^e Heer en Mevr. HAYTINKZuidema danken voor de vele blijken van belangstelling ondervonden bij de geboorte van hunnen Zoon. Sneek, Julianapark, Sept. ’15. T9 oor de vele blijken van hartelijke deelneming, tijdens de ziekte en bij het overlijden van onze geliefde echtge- noote en moeder, breng ik, mede namens mijne kinderen, langs dezen weg mijn inni gen Dank. Sneek, September 1915. M. KRAMER. t 2278 6865 I 1 I I 2283 6838 2322 6841 1 1 5 V 2 8NKKK Van 2830 Sept. Geboren: Sipkje en Piejer Arjen d en zv Yke Herre van der Goot en Trijntje Bakker. Theodorus Gerar dus zv Joachim van der Sloot en Annigje Sloothaak. Doetje dv Jan Greidanus en Antje Folkerts. Trijntje Tjitske dv Klaas van der Brug en Pietje Haga. Jan Nicolaas Ludovicus zv Theodorus Potma en Maria Catharina Huis in ’t Veld. Overleden Pietje de Boer 8 mnd. WIJMBRIT8EK ADHB L. Van 28 Sept.1 Oct. GeborenJarig en Sikke zns v Johannes Kijpma en Hendriua Minnema te Abbega. Marianna dv Huite Hak en Harriet Emma Newton te Heeg. OverledenHinke Tiersma 18 jr te Scharnegoutum. Uit Bulgarije. Uit Mesopotamië. Cursussen. 2295 6851 8195 2321 8057 8196 2324 8151 9130 9196 12627 13265 18416 6822 8153 9155 10473 12646 13396 18422 6845 8176 9177 10483 12653 13448 18433 Trekking Woensdag 29 Sept. 1915. 6782 f 400 Prijzen van f 70 6839 8145 9129 9149 12650 13267 18434 6862 8188 9143 9171 12655 15525 VIJFDE KLASSE. 6e Trekking Dinsdag 28 Sept. 1915. 8051 f200 Prijzen van f 70. 6863 8142 8156 8178 9178 10500 12699 MET NIKTEN. 9180 12614 12681 15530 18441 9195 12616 13235 18402 tot Lammeren f Begrafenis Mr. v. Deventer. Mijnbrand. MET NIETEN. 8165 12663 13246 13437 18447 9182 12668 13278 15506 2331 6857 12644 12669 13286 15507 6810 6880 12654 12721 13402 15537 8e trekking Donderdag 30 Sept. 1915 12619 f 100. 13288 f 100. Prijzen van f 70. 2310 8054 8194 12671 13283 13419 13846 8016 8174 12602 12677 13417 13405 MET NIETEN. 8039 12658 13279 15503 18419 2328 6871 10461 12672 13406 15535 18429 6777 8021 12638 12719 13408 18406 18440 Van het Zuidelijke gevechtsterrein. Van het Servische gevechtsterrein. Als mannen liegen

Sneeker Nieuwsblad nl | 1915 | | pagina 10