Rechtbank Heerenveen. Per Telegraaf. Nieuwstijdingen, •x i Burgerlijke Staud. >5 1 Oorlogsnieuws. IH ffl Ss NIEUWE SNEAKER CODRANT Ki. 9 i» Mm 50 Offlta 1915 A 9. tamelijk goede I aan t van van van Overleden Blindeman. i logische van den van den Tempel is nog Hij was vroeger schil- en Ut je GeborenLijsbeth dv Minne v. d. Hoek en IJtje Cnoisen te Opponhuizen. Gertruda dv Jacob Mie- dema en Maria IJdema te Heeg. Overleden: Jacob Kuipers ruim 1 jr. te Hommerts. Bink Nagelhout 72 jr. wed. van Doede Boorda te Oudega. lotgenooten er ziek van was, Moord. Uit Maren (N.-Br.) wordt gemeld, dat men mej. F. V. een ongehuwde vrouw van middelbaren leeftjjd, als waarnemende huis houdster inwonend bjj haar zwager Ch. J. W., dood te bed heeft gevonden. Bjj de lijkschouwing constateerde dr. Wiegersma, dat de vrouw vermoord was. Het gerecht uit ’s Hertogenbosch deed de sectie op het In Duitschland. Spoedig zal men in Berlijn twee dagen per week in geen winkel en geen eethuis meer eenig gerecht dat met vleeseh te maken heeft, kunnen krijgen. Nog twee andere dagen per week zal ieder, die in openbare lokalen eet, zich met gekookt vleeseh moeten behelpen om vet te sparen. Een vijfde dag nog zal het varkensvleesch niet verkocht mogen worden. Te Berlijn doen sedert enkele dagen postzegels als ruilmiddel dienst. Om het gebrek aan klein geld te verhelpen, worden op de post kantoren kleine bedragen in postzegels uitbe taald. Wie er bezwaar tegen maakt om dit papieren ruilmiddel in ontvangst te nemen, is spoedig overreed wanneer er op gewezen wordt, Zwijndrecht be- in strijd met verordening op lijk verrichten. De vrouw had verschillende diepe wonden aan den hals. Genoemde Ch. J. W. is intusschen in hechtenis ge nomen. De nieuwe Gouverneur-Generaal. Tot gouverneur-generaal van Neder- landsch-Indië is benoemd de heer mr. J. P. graaf van Limburg Stirum, gezant van Nederland te Stockholm, ter}vervanging van den heer A. W. P. Idenburg, wien op de meest eervolle wjjze ontslag is verleend. De benoeming zal ingaan met den datum van overneming van het bestuur, hetwelk vermoedeljjk in Februari zal plaats hebben. De niewe gouverneur is ongeveer 40 jaar oud en staat bekend als een der lei dende diplomaten van Nederland. Kamerverkiezing Amsterdam IX. Bij de gisteren gehouden stemming ter verkiezing van een lid van de Tweede Ka mer in het district Amsterdam IX (vaca ture W. Vliegen) zijn uitgebracht 13,439 geldige stemmen (volstrekte meerderheid 6770 aantal kiezers 24,967.) Op den heer J. van den Tempel (S. D. A. P.) waren uitgebracht 7121 stemmen, op den heer W. de Vlugt (A. R.) 5897 en op den heer D. Wijnkoop (S. D. P.) 421 stemmen, zoodat gekozen is de heer J. van den Tempel. De heer Jan geen veertig jaar. dersknecht. Het dlenstwelgerings-manlfest. In de raadzitting van Sittard werd be handeld het voorstel van B. en W. tot ont slag van den onderwijzer G., wegens onder- teekening van het manifest-Bahler, c. s. Het voorstel werd, aldus de >Tel.« na geheime beraadslaging, door den gemeenteraad ver worpen, onder voorwaarde dat G. zjjn naam van het manifest terugneme. De Arnhemsche politie is de daders op het spoor gekomen van verschillende in en nabij Arnhem gepleegde inbraken. Het eigen aardige bij de inbraken was, dat er nooit veel gestolen werd, doch wel veel vernield. De daders, vier jongens van 15 tot 18 jaar, noemen zich de roovers der prairiën. Zij schij nen zoowat roovertje te hebben gespeeld. Namens den Franschen consul te Vlis- singen verzoekt de commissaris van politie al daar opsporing van de verblijfplaats van Julia Lemaire. Einde Juli heeft zjj eenige dagen te Vlis- singen vertoefd, daarna is zij spoorloos ver dwenen, en het vermoeden schijnt niet onge- een terugkeer tot de gezonde en opvatting nopens de vervulling post van minister van oorlog. De houding van Roemenië. LONDEN, 28 Oct. (N.R.Ct.) Woens dagavond seinde de correspondent der Daily Telegraph uit Rome Ik verneem van zeer betrouwbare zijde uit Boekarest dat er eeh ministerieele crisis ophanden is. De mogelijkheid der vorming van een Duitschgezind kabinet kan geheel terzijde worden gesteld. Bratianu zal aan het hoofd van het ministerie blijven, dat zal worden versterkt door voorstanders van de onzijdigheid, doch niet door Duitschge- zinde elementen. De Engelsche verliezen. LONDENf Off. 29 Oct. Tot 9 October bedroegen de totale Engelsche verliezen 493294 man. De Russische vloot. PETROGRAD, Off. 28 Oct De Rus- dat van een ieder ter wille van den oorlog, Msche vloot bombardeerde de Bulgaarsche zooal geeh offer, dat toch een zekere inschik- haven Warna. Duikbooten In Engeland zijn weer eenige Duit- sche spionnen, die inlichtingen trachtten te verkrijgen over de vloot, doodgeschoten. v. Feikj’o kelijkheid inag worden verwacht. Groote win kels hebben zich ook al voor belangrijke hoe veelheden postzegels van 5 en 10 pfennig aan geschaft om als wisselgeld te bezigen. Reuter meldt uit Kristiania, dat een daar wonend Zweedsch ingenieur Wulff Nor- melli een nieuwe en zeer hevig werkende ont plofbare stof heeft, ontdekt, die boofdzakeljjk uit ammonium nitraat bestaat. Hij voorziet, dat zij een belangrijke toepassing zal vinden bij de vulling van granaten. De ontplofïingskraeht van de nieuwe stof moet 25 pet. grooter zijn dan die van andere. Er zal een vennootschap opgericht worden, om de uitvinding te exploi- teeren. De Weensche correspondent van de N. R. Crt. meldt: De kardinaal van Weenen heeft bevolen alle klokken in zijn diocees, die te ontberen zijn en geen historische of kunstwaarde hebben, aan de oorlogscommissie af te leveren, om te wor den omgesmolten. In het Lagerhuis heeft de Engelsche regeering nog eens verklaard dat zij er niet aan dacht op vredesonderhandelingen in te' gaan. In Amerika liepen geruchten dat Duitsch- land weder voorstellen had gedaan. De Engelsche bladen melden dat de laatste dagen enorm veel mannen zich laten aanwerven, vermoedelijk in verband met den oproep door den Koning tot de bevolking gericht. Rcgeeringsmaatregelen aangaande de melkvoorzlening. DEN HAAG, 29 Oct. De minister van Landbouw maakt eene regeling gereed om de geheele bevolking van Nederland van melk te voorzien. Al degenen, zij het na tuurlijke of rechtspersonen, die vroeger het publiek van melk voorzagen zijn verplicht ook thans dat te doen. Doen zij het niet, dan wordt daaruit afgeleid dat zij de melk tot andere producten verwerken, en zij grond, dat zij in verkeerde handen is gevallen, zullen dan geen enkele vergun ning tot uitvoer kunnen krij- g e n. Bij de regeling wordt er rekening mede gehouden dat de productiekosten hoogstens ll/2 ct. per L. zijn gestegen. Slechts voor enkele zoetboeren met 2 ct. De commissarissen der Koningin zijn uit- genoodigd districtscommissies van produ centen en consumenten in te stellen voor de regeling der voorziening. (Uit het bovenstaande schijnt te mogen worden afgeleid dat de prijs in onze om geving op hoogstens 10 cent, maar ver moedelijk daar beneden zal worden gesteld.) Servische vestingen genomen. SOFIA, 28 Oct. De vesting Zajetsar is door de Bulgaren genomen. SOFIA, 28 Oct. De Bulgaren hebben de vesting Pirot na lange, bloedige gevechten veroverd. De verbinding tusschen de Bulgaarsche en Austro-Duitsche legers is verkregen. Duitsche pleizierjachten prijs verklaard. LONDEN, 28 October. Het prijshof heeft het jacht Germania, behoorende aan Krupp von Bohlen, tot goeden prijs ver klaard. Het jacht, welks waarde op 45.000 pd.st. wordt geschat, was den 30en Juli 1914 te Cowes aangekomen om aan den zeilwedstrijd deel te nemen en den 6en Aug. d. a. v. in beslag genomen. Drie an dere Duitsche jachten zijn ook prijs ver klaard. Nieuw ministerie in Frankrijk. PARIJS, 28 Oct. (N.R.CL) Er komt waarschijnlijk een ministerie-Briand, waarin Briand en Gallieni de hoofdfiguren zullen zijn. Briand is een staatsman met schitte rende hoedanigheden, begaafd met een scherpzinnig verstand, die den moed heeft te regeeren en verantwoordelijkheid te dra gen. Gallieni is een groot militair en een Koninklijk bezoek aan Friesland. Naar wij vernemen, zal het bezoek van H.M. de Koningin aan verschillende deelen onzer provincie plaats hebben op Dinsdag 2 November a.s. Ongeveer half negen ’s morgens komt H.M. te Harlingen aan. In den Koninklijken trein worden daar eenige personen ontvangen, waarna per auto wordt gereden over Sexbierum, Min nertsga, de Bildt-dorpen, de Leije, Hallu- merhoek, Hallum, Ferwerd, Blija, Holwerd, Brantgum, Bornwerd naar Dokkum, waar ten stadhuize wordt uitgestapt. Na een oponthoud van een half uur gaat de tocht over Murmerwoude, Valom, Zwaag- westeinde, Quatrebras naar Veenwouden, waar de Koninklijke trein wacht. Na ont vangst van eenige personen gaat de reis per trein naar Wolvega (aankomst onge veer 2 uur) en vandaar wordt per auto gereden over Olde- en Nijeholtpade, Olde- berkoop naar Noordwolde, waar een half uur wordt vertoefd in de Rijksrietvlecht- school. Vervolgens wordt gereden naar Peperga, waar de Koninklijke trein weder wordt bereikt, die H.M. naar Leeuwarden brengt. Te ongeveer half vijf komt H.M. daar aan en begeeft zich naar de woning van den Commissaris der Koningin. Nadat aldaar de thee is gebruikt en eenige per sonen zijn ontvangen, vertrekt H.M. onge veer 7 uur in de richting Groningen. Afd. Sneek Vrljz. Dem. Bond. De afdeeling Sneek van den Vrijzinnig Democratischen Bond hield gisterenavond op de bovenzaal van „Onder de Linden” een ledenvergadering. Als afgevaardigde naar de algemeene vergadering te Arrhem, die 43 en 14 Nov. a.s. wordt gehouden, koos men den heer C. A. Zelvelder. Daarna kwam aan de orde de behan deling van den beschrijvingsbrief, welke aanleiding gaf tot dikwijls zeer interessante discussies. De heeren Dr. Bos en Mr. Marchant door het bestuur aangezocht om dezen winter een spreekbeurt te komen vervul len, zonden bericht door drukke werk zaamheden verhinderd te zijn. Men zal nu trachten in eigen kring de krachten te vinden, die ’t program van den V. D. B. in den breede uiteen zetten of een onderwerp behandelen, ’t welk indirect de beginselen van den Bond raakt. Nog werd de idee geopperd propaganda buiten de gemeente te voeren voor ’t stich ten van nieuwe afdeelingen. Te Groningen slaagde voor de acte vrije en ordeoefeningen de heer N. E. Dralsma alhier. Opera Solisten-Ensemble. Wij vernemen dat het „Opera Solisten- Ensemble" bestaande uit Mej. Marie Jan sen, sopraan van de Nederlandsche Opera, Jos. Mastenbroek, eerste tenor van de Opera te G^nt, Anton Dirks, eerste baryton van de Vlaamsche Opera te Antwerpen en J. van Schaik, pianist-accompagnateur te Ant werpen, op Vrijdag 5 November as. inde Concertzaal „Amicitia“ een Opera- en Lie derenavond zal komen geven. Wij herin neren ons dat dit ensemble in ?t begin van dit jaar reeds een concertavond hier heeft gegeven, voor een, jammer ge noeg, te klein auditorium, wat evenwel niet verhinderde dat deze concertavond een succes was. De concerten door het ensemble op zijn verdere tournée 1914’15 gegeven, wer den door de geheele Nederlandsche pers onverdeeld gunstig beoordeeld. J. S. Brandts Buijs zegt in het Utrechtsch Dagblad Ieder hunner zou aan elk onzer Nederl. Opera’s tot een sieraad strek ken, ieder hunner bezit stem, muzikaliteit, warmte, vuur enz. Jan de Nobel zegt o.aDe solo- en ensemblezang van het Opera Solisten En semble is subliem De concertgevers hebben op hunne tour nee 1914 hunne reputatie hier in ons land gevestigd. Het is te hopen dat het ensemble ook hier veel belangstelling van ons kunstmin nend publiek zal mogen ondervinden. De heer K. Brouwer, ambtenaar ter secretarie dezer gemeente, is benoemd tot adjunct-commies eerste klasse, ter secretarie der gemeente Velsen. De melk- In verschillende streken van Fries land hebben de fabrieken reeds melk voor 9 ct. de liter beschikbaar gesteld. De ge meentebesturen van ’s Gravenhage en Rot terdam hebben zich tot den minister ge wend met het verzoek een regeling te treffen waarbjj de melk op 9 ct. wordt gebracht, terwgl de burgemeester van Am sterdam heeft medegedeeld dat hg ook zal blgven gveran voor het vaststellen van een dergeljjken prgs. Het vrouwencomité, dat een adres den burgemeester tot het verkrijgen van een normaal-prjjs voor melk ter tee- kening bjj de huismoeders alhier heeft doen rondgaan, heeft dit adres Donderdag j.l. ten stadhuize aangeboden. Er is 2 a 3 da gen mee gewerkt, waarna het van 2191 handteekeningen voorzien was. Hat bedoelde comité heeft den burgemeester verzocht, nu er met ingang van 1 Nov. een provin ciale maximumprijs van 10 cent per liter 's vastgesteld, zjjn invloed aan te wenden tot het verlagen van dezen maximunprgs, aan gezien deze nog minstens 1 cent per liter te hoog is. Ook drong men aan op het verkrijgbaar stellen van goedkoop rund- vet, waarvoor een normale prgs dringend gewenscht is. Naar wjj vernemen zjjn ook te dezer stede de groentehandelaren in de gelegen heid gesteld verschillende soorten groenten van rjjkswege zóó goedkoop te betrekken, dat de verkoopsprijzen vrjjwel zullen over eenkomen met die, welke voor den oorlog gevraagd werden. Het is te hopen, dat de handelaren aan de gestelde voorwaarden zullen kunnen en willen voldoen, opdat ook op deze wjjze de economische druk, waaronder tegenwoordig breede lagen der bevolking te Ijjden hebben, eenigszins ver minderd worde. LEMMER, 28Oct. De brug over het nieuwe stroomkanaal in den grindweg tus schen hier en Tacozjjl, is voor het verkeer geopend. Ook met het te graven kanaal maakt men goede vorderingen. Over 6 we ken hoopt men dit van de Groote Brekken tot de Teroelster kolk, klaar te hebben. STAVOREN, 27 Oct. In de heden ge houden vergadering van volmachten van het waterschap Hemelumer Oldephaert c.a. is sfwgzend beschikt op een verzoek van J. Faber Sr. te Stavoren tot onderhandsche verpachting van de contributiefenne. Ge- Ijjke beschikking is genomen op een ver zoek van P. Sikkes te Hindeloopen ten op zichte van den Nieuwlanderdjjk aldaar. Vastgesteld is de begrooting van inkom sten en uitgaven, dienst 1916, in ontvang ?n uitgaaf op f17958.365. Tot plaatsvervangende leden van het djjksbestuur voor 1916 zjjn benoemd de heeren P. Gaastra te Workum en IJ. Sik kes te Molkwerum. De vergadering vond geen aanleiding de schaal, waarnaar het stemrecht wordt uit geoefend, te wjjzigen. STAVOREN, 28 October. De paling- visscherg langs de kust met fuiken is af- geloopen. Hoewel bjjna doorgaande de ge legenheid ongunstig was tengevolge aflan- iigen wind, zjjn de resultaten bevredigend te noemen. Slechts één nacht waren de vangsten overvloedig, liepen hier en daar de fuiken vol, zoodat de paling dood of flauw werd opgehaald. Per boot bedragen de totaal vangsten 1000 pond. Op den gewonen prjjs van 25 cent per pond kunnen de visschers re kenen, terwjj eenige verhooging niet bui tengesloten is. Mond- en klauwzeer. BOZUM, 29 Oct. Onder het gestalde vee van den heer J. de Groot is mond- en klauwzeer uitgebroken. Dit is het tweede geval in deze gemeente. Zitting van 28 October. ’t Was 28 Sept, harddraverij te Heeren veen. De militair met verlof P. Njjenhois te Langezwaag had zjjn fiets neergezet te gen het cafe Hielkema. Toen hjj weer ver trekken zou, was de fiets verdwenen. Twee dagen daarna werd H. v. d. R. uit Tjjnje te Groningen aangehouden, waar hjj de fiets beneden de waarde te koop aanbood. Het O. M. vorderde heden tegen hem l‘/j jaar gevangenisstraf. In Duitsche gevangenschap. De heer Petri, een Nederlander, die voor een klein vergrijp in België werd opgesloten in het gevangenkamp in Holz- münden in Duitschland, deelt aan de pers mede dat hij daar een ellendige tijd heeft doorgemaakt, Het eten was niet te gebruiken gemalen eikels, gemalen kastanjes, atval uit de conservenfabrieken, zelfs vischgraten, werd soep bereidEn het brood, dat verstrekt werd, was gebakken uit lijnmeel en zóó zuur, dat honderden werden. Ergerlijk dat de gevangenen naar huis een gedrukt menu moesten zenden, waardoor men, wat geheel in strijd was met de werkelijkheid, den indruk kreeg, dat de gevangenen-kost nog zoo slecht niet was. Weigerde men het menu op te zenden, dan werd dit gestraft met acht dagen streng arrest en twee maanden verbod van schrijven. Pr. G. Ct T. uit Amerika waren aangevoerd. Kort gemengd Nieuws. In de N. Crt. oppert iemand het idéé dat alle schoolkinderen in Nederland met me dewerking der onderwijzers een dag zullen be steden aan eikelen zoeken. Zij zouden 125000 H.L. kunnen bijeenbrengen welke f 625000 zouden kunnen opleveren. Dit bedrag zou het N. Steuncomité ten goede kunnen komen. Te Gouda worden pogingen aange wend tot het stichten van een vereeniging tot het coöperatief uitbesteden van inge- kwartierden. De gemeenteraad van 7 sloot met 8 tegen 5 stemmen, het advies van B. en W., een de winkelsluiting in te voeren. De gemeenteraad Van ’s Hertogenbosch heeft in geheime zitting besloten 9 ambtena ren en werklieden van de gasfabriek met Maart 1916 eervol te ontslaan, o.a. den hoofd- boekhouder-administrateur. Ambulance naar Servië. In verband met den oproep van de Ne derlandsche commissie tot steun van het Servische Roode Kruis verzoekt men mede te deelen, dat, zoodra de middelen het veroorloven, op kosten van de commissie een nieuwe ambulance voor Servië zal worden uitgezonden. Tijgers in Indië. Twee Inlanders van Doekoe, in het onder- district Kota Tengah in de Ommelanden, wa ren eenige dagen geleden naar het bosch ge togen, om daar brandhout te kappen. Nauwe lijks hadden zij in het woud een met hoog gras (ilalang) begroeide plek betreden, of een hunner werd door een tijger besprongen, ten gevolge waarvan hij ter aarde viel. Het roofdier pakte den armen kerel met zijn klauwen bij z’n kuiten en toen het juist zijn vreeselijk gebit op hem probeeren wilde, beukte de aangevallene zoo krachtig met zijn vuist op den snuit van het ondier, dat dit hem onthutst losliet en in het bosch verdween. De kameraad was inmiddels, zoo vlug als zijn bee- nen hem konden dragen, weggeloopen. De zoo wonderbaar aan den dood ontsnapte kon, hoe wel deerlijk aan zijn beenen gewond, zijn wo ning bereiken. De bevolking heeft op de plaats van den aanval thans een tijgerval gebouwd, meldt de Sum. Bode. De smokkelhandel. Eenige politiemannen uit Rotterdam heb ben te Ngmegen aangehouden de heer H. Tb. M. van B., lid van de in de Groene- straa) aldaar gevestigde firma van B., fa brikant van steenbescherming. De aange houdene wordt verdacht van de poging tot uitvoer van de dezer dagen te Rotterdam aangehouden en voor Duitschland bestemde partjj benzine. Hg moet tevens, zoowel te Ngmegen als te Rotterdam, de zandsteenen zuilen vervaardigd hebben, waarin de voor uitvoer bestemde bestemde benzine gebor gen was. De aanhouding van zjjn broeder, eveneens lid der firma, die zich uit de voeten ge maakt heeft, is verzocht. Zondagmiddag is te Winterswgk een waggon met eikels aangehouden, die uit Epe naar Duitschland was eezonden. Bjj aankomst in Winterswgk was het loodje van de doorsluiting verbroken. Op de eikels lagen 3 pakken met leer, te zamen 900 pond, die door bemiddeling van de N. O. Zij is 20 jaar oud, 1.50 M. lang, heeft don kerbruin haar en was destijds gekleed met ge heel bruin costuum. In het militair-hospitaal te Bergen-op- Zoom heeft zich een milicien laten opnemen, die beweert, dat hij geen dienst kan doen, wegens hevige pijnen in den rug. De officier van gezondheid, die na grondig onderzoek overtuigd is van simulatie wegens luiheid, heeft, aldus de „Tel.”, den man voorgeschre ven, dat hij te bed moet blijven, gedekt met 13 wollen dekens en omringd van vijf warme kruiken. Sedert geruimen tijd werden van het laboratorium van het O.-I. huis te Amsterdam verschillende artikelen vermist. De verdenking viel op een 15-jarigen iongen, die, ondervraagd, ten slotte bekende de voorwerpen ontvreemd te hebben. De gezamenlijke waarde van de gestolen goederen bedraagt ongeveer 1000 gul den. De jongen verkocht ze bij versehillende opkoopers. Aan de grens bij Zevenaar zjjn Dinsdag 31 paarden aangehouden, waarvan 12 bij het Aertsche Veer en 19 in de buurtschap Ooy. De smokkelaars, die de 19 paarden vervoerden, begonnen, toen de maréchaussees naderbij kwa men, op .hen te vuren, waarop de maréchaus sees het schieten beantwoorden. De smokkelaars konden zich uit de voeten maken. Omstreeks half één gisternamiddag is de 18-jarige dekknecht C. N. van de stoomboot Eensgezindheid tusschen Hpendam en Purmer- land, toen hij een emmer water wilde sehep- per, door het breken van de leuning overboord gevallen en verdronken. Bij het spelen van den jongen met lu cifers zijn gistermiddag in de ouderlijke wo ning aan den Groenen Hilledijk te Rotterdam, de kleeren van den 7-jarigen 0. R. in brand geraakt. AJet zware brandwonden aan rug, borst en armen is de jongen naar het zieken huis vervoerd. Ook te Dresden worden met ingang van Dinsdag melkkaarten ingevoerd. Kinderen - tot 1 jaar zullen daarop dagelijks 1 L. melk, gr°°t bestuursman. Zijn benoeming yare kinderen tot 6 jaar en zieken dagelijks L. kunnen krijgen. Pas wanneer in hun behoefte voorzien is, mag de melk ook aan anderen verkocht worden. De verkoop van melk in flesSchen, die den prijs duurder maakt, is voorloopig geheel verboden. Engelsche duikbooten hebben op de Oostzee 4 Duitsche stoomschepen in den grond geboord. i van den vijand vielen haar zonder resultaat aan. In de Oostzee nam de duikboot Alligator een Duitsch stoomschip. BERLIJN, Off. 29 Oct. In Frankrijk en Rusland geen nieuws. In Servie gaan onze legers voorwaarts. Bij de bestorming van een Servische stelling werden 1300 gevangenen gemaakt. De Bulgaren vervolgen de Serven. Gezonken. ROTTERDAM, 29 Oct. Het ijzeren tjalkeehip Holland-Friesland, geladen met steenkool is hier gezonken. De schipper J. Hommema is gered, zijn vrouw S. Boonstra verdronk. Koning George van Engeland van het pasird gevallen. LONDEN, 29 Oct. Bij eene wapenschou wing is Koning George, door het-struikelen van zijn paard, gevallen. Zijn schouder werd ernstig gekneusd. Hij had een nacht. Geen complicaties. 8WKEK Van 26—28 Oct. Jacob Vroman 52 jr: echtg. WUMBRITSERADBBIL. Van 26—29 06t. Lijbbeth dv Minne v. d. Hoek IJdema te Heeg. Rink Nagelhout 72 jr. wed. van

Sneeker Nieuwsblad nl | 1915 | | pagina 9