DE STEM DER LIEFDE. SNEEKER COURANT (67ste Jaargang) e. WYMBRITSERADEEL (14de Jaarganfl) I No. 23. 32e Jaargang» Zaterdag 18 December 8915. RECLAMEKOLOM. j MtUBtLFflBRII ..NEDERLAND’ riANQCP/ Nieuwstijdingen. z Feuilleton. X .'l' het Gemeentebe- de Boer te Lingweer mond- en Sneek, 15.) vriend te Spreken.” aardig avontuur gehad,” Rotterdam, onderElshe. antwoordde Weedom, die ver- Naar het Engelsch DOOR PAUL URQUHART. 1rv. H U I TL I 'N G nog al vrjj- er recht op onzeker gevoel een motorgeraas meer zou kun- wees Spr. nog op de eischen betref- een stier, wordt af- een revolverschot, gevolgd zeer goed geweest voor iemand, die van nabjj ken”, vervolgde zij „en ik een gunstige een kwestie tengevolge hebben, dut onze veestapel nog jaren bleef aangetast, hetgeen, indien te eeniger tjjd, zooals te verwachten is, aan vee-export weder hooge eischen zul- i van De Zenuwen en de Oorlog. Alleen het lezen der dagelijksche oorlogsge beurtenissen: verhalen van moorddadige ge vechten, van bedreven gruwelen, van verwoede aanvallen, van al die stervenden, al die doo- den, heeft heel wat niet-strijders gebracht tot een staat van zennwachtige overprikkeling die zorgen vereischt. Indien dit zoo is voor hen die van verre en eenvoudig in verbeelding deel nemen aan die tafereelen van slachting, kunt gij u voorstellen dat bij de ongelukkige sol daten d\e aan dat alles hebben deelgenomen, die in die ondenkbare hel hebben geleefd, de zenuwschok nog veel sterker is geweest. In der daad, overal waar soldaten van het front terug zijn gekomen, zijn, naast de gewonden, de zieken, en onder deze laatsten lijden velen aan zenuwstoringen of hebben er aan geleden. Een Belgische soldaat die aan de hevige gevechten in den aanvang van den veldtocht heeft deelgenomen en die nu in het kamp te Harderwijk geïnterneerd is, heeft ons do uit muntende resultaten meegedeeld, door hem en zijne makkers verkregen, dank zij de behan deling met de Pink Pillen, ter verzachting eerst en daarna ter genezing van die zenuw storingen. De heer Adelson Botte, die voor den oorlog te Brussel woonde, Oude Grootmarkt no. 22, schrijft ons het volgende „Ik ben zeer vermoeid en verzwakt door de oorlogsmaanden die ik heb doorgemaakt. Se dert mijn interneering, ging het mij, ondanks rust en zorgen, niet beter. Ik was zoo ter neergeslagen, zoo afgemat, dat ik mij somwij len afvroeg of ik nog bloed in de aderen had. Mijn zwaarste lijden kwam door mijne hoofd pijnen en mijn overmatige zenuwachtigheid. Ik had zeer dikwijls als ’t ware hartkrampen en het leek mij dan dat ik zou sterven. Wan neer ik was getroffen door een verhaal of een gesprek, ondervond ik een benauwdheid in de keel. Ik was gevoelig en prikkelbaar. Ik had des nachts booze droomen en des morgens als ik opstond, gevoelde ik mij stijf en vermoei der dan dan vorigen avond. Na geneesmid delen te hebben gebruikt zonder verbetering te ondervinden, heb ik de Pink Pillen geno men en mijn toestand is dadelijk verbeterd. Ik ben met de behandeling voortgegaan en genezen. Nu ben ik wonderwel gezond en het spijt mij niet naar mijne kameraden te kun nen gaan. De Pink Pillen zijn onovertroffen tegen bloed armoede, bleekzucht, schele hoofdpijnen, ne» rasthenie, rheumatiek, maagpijnen. De Pink Pillen zijn verkrijgbaar fl.75 per doos en f 9 per zes doozen bij het Hoofddepdt der Pink Pillen, Dacostakade 15, Amsterdam. Voor Sneek en Omstreken bij de heeren Joh. W. Meijer en B. Meindersma te Sneek en bij alle goede Apotheken en Drogisterijen. VERGADERING van de KAMER van KOOPHANDEL en FABRIEKEN te SNEEK op Dinsdag 14 De cember 1915. Aanwezig de .h.h. P. Reinouts van Haga, Voorzitter, S. Henstra, W. Nieveen, E. Pries ter, S. v. d. Meulen Sz. en J. Lindeman, Se cretaris. Afwezig met kennisgeving de h.h. H. Bren- ninkmeijer en R. Gorter. Punten van Behandeling Opening der Verg, door den Voorz. Lezen en goedkeuring van de notulen uitkeert ng bij ziekte. Bjj sómmige fabrieken is men gevig, maar de arbeiders moeten krijgen, opdat ze niet altgd een omdragen als tijd van ziekte komt En dat de bondseischen uitvoerbaar zjjn toont het feit, dat reeds 14 fabrieken de uitkeering bij ziekte ge regeld hebben. Bij de anderen kan het dus ook. En dan is er nog de p en sionn Be ring, waarover wei mooi wordt geschreven, maar dat helpt niet. Hier is haast gewenscht. Hoe ouder het personeel wordt, hoe moeilijker men tot een regeling overgaat. De hier en daar bestaande persioenfondsen houden de pen- sionneering tegen. Maar ook als staatspensionneering zich uit- breidt, zullen de fabrieken zich terugtrekken. onzen 1 len worden gesteld, niet anders dan hoogst nadeeligen invloed zou zjjn. De mailvaart op Indlë om Kaap de Goede Hoop. De directie der stoomvaartmaatschappijen >Nederland« en Rotterdamsehe Lloyd maken Houtman Vjjstra Mej. R. Briefkaarten. 1 zonder adres. Buitenland. Briefkaarten. Langebochum. I handelaars van dezen toestand. Ja, sommigen zijn schier verlegen met hun winsten, zooals die boer, die verleden week in L. een 17 a f 18000 kwijt raakte. Nu voelt Spr. voor zulk een „directe actie” niet veel, maar wel treft het, hoe het perso neel in 't algemeen buiten dezen voorspoed wordt gehouden. Met personeel doelt Spr. niet allereerst op de directeuren. Die krijgen veelal loonsverhoogingen van 300 tot f 500. Dat zal ook wel niet uit zichzelf gaan, er zal wel wat achter de schermen gebeuren, maar de direc teuren profiteeren toch maar. En het andere personeel 'i Het Bestuur van den Bond van Coöp. Zui- velf. gaf den raad, niet eerst aan uitkeeringen te denken, maar te zorgen voor extra afschrij vingen en reserves; dus iets voor de toekomst vastleggen Maar is dat nu vervulling van den plicht tot leeniging van den bestaanden nood Dan komen de arbeiders kaal weg. En dat, waar hunne gezinnen direct getroffen worden door de duurte der levensmiddelen. Wie in gewone tjjden met f 10 toekon, heeft nu f12 af 12.50 noodig. In zulk een bedrijf moest toch goed voor de arbeiders worden gezorgd. En op vele plaat sen helpt men hem ook over den kwaden tijd heen, door een duurtetoeslag te geven. Want men begrijpt wel, dat men er belang bij heeft, dat de positie van den arbeider niet te zeer wordt gedrukt. De arbeiders zjjn immers de bjjen, die den honig moeten verzamelen. Maar h o e de toeslag soms gegeven wordt, bleek uit de woorden van het Tw. Kamerlid Teenstra, die het verschaffen van regeerings- brood en -spek ontried, omdat dan do boeren den toeslag aan de arbeiders zouden intrekken. Dergelijke dingen zijn werkelijk gebeurd. En in ’t zuivelbedrijf is het niet veel beter. Een toeslag van f2 a f2.50 zou noodig zjjn. Van 58 fabrieken gaven echter 12 een toeslag van 1 gulden en meer, 35 gaven minder, 11 gaven zelfs niets. Gaven nu de loonen nog waarborg tegen de duurte. Maar wie de minimum loo- nen nagaat, ziet wel anders. Van 85 fabrieken gaven 58 een loon van fll en minder, 28 gaven zelfs f10 en minder. Tegemoetkoming was hier een eerste eisch geweest. Zeker er zijn betere fabrieken, maar vanwaar de vrees voor die toeslag Men is bang, dat men de tijdelijke verhooging er niet weer af kan krij gen. Doel is alleen den arbeider wat over het ergste heen te helpen en dan keert men weer tot het oude teiug. Daarom wijst Spr. op de noodzakelijkheid, om dezen winter te probeeren den toeslag om te zetten in vast loon. Ons ledenkapitaal moet versterkt. En daarvoor is hot nu de goede tjjd. Velen begrijpen nog niet, dat aaneenslui ting eerste eisch is. Maar er kunnen wel eens mindere tijden komen. Daarom nu er bij. om te zorgen, dat althans een klein deeltje van de oorlogswinst in de zakken dor arbeiders komt. Voorts fende Terpstra K, Mond- en klauwzeer. Dinsdag is bjj een koe van den veehou der P. J. klauwzeer geconstateerd. Al het vee, 34 koeien, 2 gemaakt. Op vragen van het lid der Tweede Kamer Duytnaer van Twist heeft de minister van landbouw o.a. geantwoord: dat sedert 1 Januari 1915 als Ijjdende aan en verdacht van mond- en klauwzeer afgemaakt waren 23 108 runderen (koeien, oinken, stieren en ossen), 3120 kalveren, 4638 schapen en geiten en 7982 varkens. Door de commissarissen der Koningin werden ten laste van den dienst 1915 voor een totaal bedrag van f 7.866.896 59‘h aan assignaties tot het doen van uitgaven ter bestrjjding van het mond- en klauwzeer aau ie burgemeesters toegezonden. Da behandeling van de talrjjke aanvra gen om schadevergoeding ondervindt nu en dan vertraging door de buitengewoon drukke werkzaamheden, aan de bestrjjding der ziekte verbonden. Het gaat niet aan, om wegens tjjdeljjk verboden uitvoer van vee niet langer de meest krachtige bestrjjding van het mond en klauwzeer toe te passen. Ophouden met de bestrjjding der ziekte zon ongetwijfeld Postkantoor Sneek. Ljjst van de aan dit kantoor ter post bezorgde brieven en briefkaarten, gedurende de le helft der maand Dec. welke wegens onbekendheid van de geadresseerden niet zjjn kunnen worden uitgereikt. Binnenland. Brieven. pinken en ten maakte, toen ik verscheen. Ik hoop, dat U hem niet te veel verteld hebt Er werd geklopt. De deur ging snel open en werd door de binnentredende even vlug ge sloten, alsof die bang was, ’dat iemand haar zou zien. Voor de beide verwonderde mannen stond een zwaar gesluierde dame, bevend van opwinding. jaar veel verbeterd, hooge winsten, keeren tot 260 °/0 dividend uit. Ook het landbouwbedrijf deelt in dezen over vloed. Nooit is gehoord van een prijs van f3. voor 1 KG. boter. Ook de kaas is sinds het vorige jaar bijna 2 maal zoo duur. Do op brengst der melk was in 1914 reeds 3 cent per KG. hooger dan normaal. In 1913 bedroeg de netto-prijs der melk gemiddeld 5,2 c., thans is de netto-prjjs 10 c. per KG. Aan melk al leen leverde onze provincie een extra winst wan 25 millioen gltl. Geen wonder, dat. de boeren thans geld kun nen beleggen. En behalve de boeren, profiteeren ook de „U was juist op tijd,” antwoordde Weedom, redde mjj het leven, ik dank U daarvoor.” „Ik had eerder moeten zijn. Ik vertrok di rect, toen ik hoorde, dat zekere personen naar U geïnformeerd hadden. Ze zijn ons ontsnapt. Hebt de dame ontmoet.?” Weedom knikte. De man wist, wat zijn beroep eischte. Hij had voor zijn cliënt de persoon ontdekt, die hij wilde spreken en verder vroeg hij niets. „Ik zou meer van de oude dame willen we ten, zei Weedom. „U zult in het hotel rapport ontvangen” was het antwoord. Op den terugweg vertelde Weedom over zijn ontmoeting met de twee mannen. „Het duel was slechts een voorwendsel.” meende de ander. In een eenzaam woud kon niemand te hulp komen, dachten ze en wan neer U gevallen was door een degenstoot, zou dat voor hen niet zoo erg geweest zijn, wan neer zjj ontdekt waren geworden. Zij zouden nooit toegestaan hebben, een tweeden getuige te roepen.” In het hotel bleek het, dat Milford er niet was. De detective drukte Weedom op het hart, vooral niet uit te gaan, voor Milford terug gekeerd was. „Dit zijn geen gewone misdadigers,” meende hij, en we kunnen alles verwachten.” Weedom beloofde het, temeer, daar hij ach ter een krant gedoken iemand ontwaardde, dien hij kende. „Ook te Parijs, mijnheer Leverington vroeg hjj op hem toetredend. De Londensche detective stond op. „Ik heb juist een begon Weedom. „Ik had juist het genoegen een duel te heb ben, en zou er zonder hulp van een vriend slecht zijn afgekomen.” „Een eerezaak bepaald „Betrekkeljjk, maar het was geen eerlijk gevecht.” „Dan zullen zij vermoedeljjk in verbinding staan met zekere menseden, waarover wij gis teren spraken”, meende Leverington. Weedom voelde, dat de detective hem van terzijde aanzag. Hjj wilde echter met dezen man niet weer over het onderwerp spreken. ,,’t Schenen heethoofdige Franschen te zijn,” antwoordde Weedom. „Staat er nog iets bij zonders in de krant, die U daar leest Leverington begreep den wenk en begon over allerlei onderwerpen, totdat Milford kwam. Toen verwijderde hij zich. Weedom verhaalde opnieuw zijn avontuur, nadat beiden op Milford’s kamer gekomen waren. Ik stoorde toch niet in het onderhoud met Uw vriend vroeg Milford. „O, het was maar een kennis, waar ik oven een praatje maakte. U kent hem zeker niet Het is Leverington de detective.” „Leverington Dat is Leverington niet. Dien kan ik heel goed. De man, waarmede ge ge sproken hebt is een bedrieger die als Leve rington optreedt.” „Maar hij was aan zjjn kantoor aan West- End, toen ik hem opzocht, twee dagen geleden.” „Dat is een bewijs te meer, want Levering ton is in geen week op zijn kantoor geweest. Dat weet ik zeer beslist.” Milford ging terug naar de vestibule, doch de man was verdwenen. „Ik denk,” zei hij, bjj Weedom teruggekeerd, „dat hij zjjn vrienden is gaan waarschuwen. Ik meen hem wel meer gezien te hebben en hij schjjnt dat wel te weten, te oordeelen naar de vlugge wjjze, waarop hij zich uit de voe- Dat is ook reeds gebleken. Daarom moeten wjj er tijdig bij zjjn. Want al deze dingen komen niet, of wjj moeten de handen uitsteken. De organisatie is nog niet voldoende. Doch met feiten toont Spr. aan, welke verbeteringen organisatie reeds op menige plaats heeft gebracht. De hooge contributie mag geen bezwaar zjjn. Een loons- verhooging van f2 is wel een dubbeltje per week waard. Men houde daarom in het oog, dat de contributie goede rente oplevert! Een der aanwezigen stelde nog een paar vra gen. Twee nieuwe leden werden ingeboekt. Aanwezig warenpersoneel uit Sijbranda- buren, Oosthem, Uitwellingerga en Scharnegou- tum. F. bekend, dat zjj besloten hebben, den mail dienst van Nederland op Oost-Indië te wjj- zigen en de schepen van dezen dienst voor- dank U daarvoor. Ik moet U spreken en had ik geweten, wie ge waart, dan zou ik in het café reeds gesproken hebben. Ik durfde niet zeggen, wil ik was. Men kan bjjna niemand meer vertrouwen.” „Ik moet U een verzoek doen, dat misschien wreed is,” vervolgde de dame, „doch het is voor beide partijen het beste. Ik moet U ver zoeken naar Engeland terug te keeren.” „Naar Engeland? Nu! Terwjjl ik niets weet van Uw Hij wachtte niet wetend in welke verhou ding juffrouw Fritzgerald stond tot deze dame. „En als ik U zeg, dat het levensgeluk van iemand, die U liefhebt dan op het spel staat vroeg zjj. „Maar hoe kan dat?” riep Weedom wanho pig. „Haar eenige hulp ben ik wellicht. O, wist ik maar meer. Mij dunkt, dat ik nu wel getoond heb het vertrouwen waard te zjjn”. De dame schudde meewarig het hoofd. „Wilt U mjj misschien zeggen,” vroeg Wee dom, „of de dame zich schuil houdt voor haar vroegere vrienden of dat zjj de politie vreest Mevrouw Marcelle stond op. hebt niet het recht, dat te vragen,” zei ze verontwaardigd. „We wenschen, dat U ons verlaat „Maar als ik U zeg, dat ik deze vraag stel in verband met mjjn verder optreden,” vroeg hij, „maakt dat geen verschil Binnenkort kan ik uitgenoodigd worden, voor den rech ter mijn verklaringen af te leggen. Ik heb een belofte van geheimhouding gedaan. Dat zult U ook wel weten. Als de dame gezonden heeft, zeg haar dan, dat ik de belofte zal moe ten breken of de rechtbank bedriegen. Wor'it serwljd j der vorige Verg. 3. Lecture der uitgegane stukken 610. Verzoek aan de Dir. der H. S. M. inzake doorvoer van goederen naar Sneek. .611. Adhaesiebetuiging aan een adres van J. Eringa, alhier betreffende aanvraag zaken verlof. 4. Behandeling der volgende ingekomen stuk ken a. verzoek vah J. Eringa alhier om eene adhaesie-betuiging aan zjjn adres om verlen ging van zakenverlef voor H. E. Eringa. Aan dit verzoek is door het Bestuur op dato voldaan. b. afschrift adres van de Kamer van Koop handel te Alkmaar aan Z. E den Min. van Oorlog waarin in eerbiedige overweging wordt gegeven, zoo mogelijk en zoover de dienst het toelaat maatregelen te treffen, waardoor wordt voorkomen, dat velen van den Middenstand, door den dienstplicht voor het vaderland, zelf maatschappelijk te gronde gaan of althans hun toekomst met bezorgdheid tegemoet zien. De Kamer vraagt aan dit adres adhaesie te be tuigen. Aangezien dopr de leden der Tweede Kamer zelf reeds hiervoor is geijverd en de Regeering zal doen, wat zjj kan, wordt dit stuk voor ken nisgeving aangenomen. c. modellen van „Aanvraag” en „Vergun ning” om het contrólemerk der vereeniging „Nederlandsch Fabrikaat” te bekomen. Het Hoofdbestuur deelt mede, dat de kosten van toestemming tot het voeren van dit merk ten minste f 5 en ten hoogste f 100 bedragen. Elke aanvraag zal vergezeld moeten gaan van een verklaring van den Nijverheidsoonsulent uit het district, waarin de fabriek ligt. Bjj dezen consulent zjjn tevens de noodige inlichtingen hieromtrent verkrijgbaar. d mededeeling van het consulaat van Frank rijk te Rotterdam, dat de Gemeenteraad en de Kamer van Koophandel te Lyon hebben beslo ten tot instelling van een vaste, van 1 15 Maart te houden jaarmarkt als te Leipzig, te beginnen in het jaar 1916. De bedoeling is op deze wijze de Fransche industrie en den handel met het buitenland te bevorderen. De markt wordt niet alleen opengesteld voor koopers, maar ook voor fabrikanten uit de lan den der geallieerden en neutralen. Het ver zoekt de Kamer hiervan mededeeling tc doen aan belanghebbenden. Mede is hiervan óen afschrift ontvangen van den Agent consulaire van Frankrijk te Harlingen. e afschrift van een adres van de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Deventer aan den Directeur-Generaal der Posterijen en Tele grafie inzake de in de laatste tijden voorko mende klachten over de slechte intercommu nale telefoonverbindingen daar ter stede. De Kamer is van oordeel dat voor bet zich steeds uitbreidend telefoonverkeer geen lijnen genoeg beschikbaar zjjn en verzoekt hierin verbetering. Tevens verzoekt de Kamer te Deventer, de andere Kamers hieraan adhaesie te betuigen of een zelfstandig adres in te dienen, ingeval ook daar dezelfde klachten bestaan. Daar de telefoonverbindingen alhier op dit oogenblik in besten toestand verkeeren en er alzoo niet te klagen valt, wordt besloten dit stuk voor kennisgeving aan te nomen. Mededeeling van B. en W. van Sneek, dat de subsidie der Kamer over 1916 met f100 is verhoogd. Voor kennisgeving aangenomen. g. Antwoord van den heer Inspecteur der H. S. M. te Leeuwarden op missive No. 610 d.d. 10 Nov. j.l. dat het door den grooten aan voer van goederen per eerste personenboot uit Enkhuizen niet altjjd mogelijk is, alles met den trein van 10.30 ’s morgens naar Sneek door te zenden. Er is echter opdracht gegeven door het nemen van doeltreffende maatregelen 1- 2. Lezen Eensklaps trok de getuige een mes" en wilde zich op Weedom werpen. Deze weerde hem echter af en had juist gelegenheid een aanval van den ander af te slaan. De man met het mes wachtte gelegenheid, ’t was nog slechts van oogenblikken. Door een wilde uitval viel Weedom op een knie en hij zag het mes boven zjjn hoofd flikkeren. Plotseling klonk door andere schoten. De beide mannen snelden het bosch in en de detective kwam van de andere zijde aan- loopen. „Is U gewond vroeg hij, Weedom optil lend. „Neen, neen. Vlug ze achterna,” riep Weedom. De man liep in de richting, waarin de ban dieten verdwenen waren, doch moest onver richter zake terugkeeren. Zjj waren verdwenen en e verteïcle hem, dat hij hen niet nen inhalen. „Het was een slecht schot”, verontschuldigde zich de detective, „doch ik was bang U te tref fen, misschien dwars door den ander heen. NIEUWE SNEEKER COURANT AIMEX het achterblijven van goederen zooveel mogeljjk te voorkomen. Alles zal ook sneller gaan, wanneer de nieuwe veerboot weder in dienst wordt gesteld. De Kamer besluit hiervan nota''te nemen en haar aandacht op dit vervoer gevestigd te houden. h. Verzoek van den Keizerlijk Russischen Handels-Attaché te Scheveningen om toezen ding van verslagen en rapporten dezer Kamer in ’t gemeenschappelgk belang der wederzijd- sche handelsbetrekkingen. Hieraan zal te gelegener tjjd worden vol daan. i antwoord van H.H. Ged. Staten van Friesland op missive 604, inzake de Oppen- huizerbrug, waarin zij de Kamer verwijzen naar het Gemeentebestuur van Sneek, daar er voor hun vergadering geen aanleiding bestaat om tot deze gewenschte verbetering het inL- tiatief te nemen. De kamer besluit het antwoord van het Ge meentebestuur van Sneek op haar adres over deze zaak af te waehten. 5. Voorstellen en Besluiten. Hierbjj had een bespreking plaats over de wegen in deze gemeente. Hulde werd gebracht aan stuur van Sneek voor den goeden toestand, waarin over ’t algemeen kaden en wallen in deze gemeente verkeeren. Door een der leden werd echter opgemerkt, dat er nog te verbeteren valt aan enkele we gen buiten den kom der gemeente, vooral aan die, waaraan fabrieken liggen. Allereerst komt hiervoor in aanmerking de Oppenhuizerweg. Deze weg, aan welken 5 fa brieken en pakhuizen zijn gelegen verkeert in zeer slechten toestand. Met algemeene stem men wordt besloten aan de Commissie van Wallen en Kaden op te dragen te onderzoe ken, of er ook plannen bestaan spoedig in dien toestand verbetering te brengen. Hierna sluit de voorzitter de vergadering. De gouden tijd. Met dit onderwerp trad Woensdagavond in café Vos op do beer P. Hiemstra van Leeu warden, Voorz. van den Bond van Landbouw-, Tuinbouw- on Zuivelarbeiders. Spr. stelde zich tweeërlei doel1 verdedi ging der bekende programeischen en 2 verster king der organisatie. De actie van den vorigen winter was niet zonder vrucht geweest maar op vele plaatsen voldoen de arbeidsvoorwaarden nog niet aan de eischen. En.waar de toestanden bij verle den jaar zijn gewijzigd, is er nu alleszins re den voor actie voeren. Spr. herinnert nog eens aan de malaise in 't najaar 1914,.aan de desorganisatie vart het economische leven, aan de steeds meer kwel lende duurte der levensmiddelen, zoodat we toch de gevolgen van den oorlog nog terdege voelen. In ’t algemeen is er echter sinds verleden Tal van bedrgven maken Sch eepvaartmaatschappij en HOOFDSTUK XV. „Wil mijnheer even zien, of er iemand in ïde gang staat?" vroeg de dame. Neen, niet U,” zei ze tot Weedom. „Wilt U even gaan,” vroeg ze Milford aanduidend. Deze voldeed aan het verzoek. „Er isniemand” constateerde hjj. „U schjjnt zeer opgewonden.” „Neemt U plaats,” vroeg Weedom. De dame zonk in de haar aangeboden stoel. „U zult mjj wel kennen, mjjnheer,” begon zij zacht. „U kwam ongevraagd in mjjn ka mer en nu doe ik het in de uwe, waarvoor ik U excuus vraag.” Het was de oude dame die in het café de brieven afwachtte. Zjj keek eerst Weedom, daarna Milford aan. Deze stond op. „Ik moet even een telegram verzenden”, zei Milford en hij verontschuldigde zich, terwjjl hij heenging, de deur zorgvuldig sluitend. Mevrouw Marcelle wachtte een oogenblik, voor zij begon te spreken. „Ik heb van Uw opoffering gehoord, begon zij, „en hoop tot een vriend te Spreken.” „Bjj alles wat mij dierbaar is. wees open- hartig, mevrouw,” hoopte, de oplossing van het geheim te hemen. „u is ik zeer ij

Sneeker Nieuwsblad nl | 1915 | | pagina 1