I 5 I I MEUBELFABRIEK NEDERLAND F. SLUIS, Zaterdag 15 Juli 1916. 32e Jaargang. Feuilleton. Vrouwenregeering No. 83. Nieu wstijdingen I 1 liw1 ANNEX SNEEKER COURANT (67a. Jaargang) en WYMBRITSERADEEL (14de Jaargang) I J. s. RECLAMEKOLOM. a Telefoon 118. J. A. HUIZINGA, Groningen. BEHANQBR1J. STOFFEERDERIJ. I VOGEL- EN PLUlMVrEVOEDER KORT GEMENGD NIEUWS. om en volgende ingekomen Holl. hierin konden voorzien, niet in ’t minst de waar g- haar, „het is dadelijk voorbij. Maar moedig (Nadruk verboden.) XIV. on- iij w hebt heerlijk gezon- meer Wordt vervolgd. w )P 5H n- ir in van en heeft en „Wolkenlos strahlt jetzt die Sonne Auf die Purperwellen nieder, Wie ein Held nach Schlachtenwonne lm Triumpf sein Zelt sucht wieder.” it. n- il- ij le *s I e, ie m Ik et :t. ik er o- :n >P rt t- ROMAN NAAR HET DUITSCH (Weiberregiment) van A. OSKAR KLAUSMANN. (Geautoriseerde vertaling) hand .wordt gehouden, wordt besloten deze zaak nog eens in. handen te stellen van de desbetreffende commissie. Hierna sluit de voorzitter de vergadering. „Ozean, du Ungeheuer! Schlangengleich Haltst du umschlungen rund die ganze Welt. Dem Auge bist ein Anblick voll Grösze du, Wenn friedlich in des Morgens Licht du schlafst”. „Doch wenn in Wut du clich erhebst. o Meer, Und schlingst die Knoten urn dein Opfer her, Malmend das machtige Schiff, als war’s ein Rqhr, Dann, Ozean, steilst du ein Schreckbild vor!” De deur werd open 'geworpen en Kersten kwam binnen, nog altijd met zijn bril op den neus. „Meisjelief”, zei hij, in zijn vroolijke stem- Vliegen. Bij Kon. Besluit van 29 Juni is bepaald, dat aan het personeel der zeemacht na het beha len van het^ brevet van vlieger, vastgesteld door de 'Fédération Aeronautique Internatio nale, zoolang het bjj den marineluchtvaart- dienst geplaatst is, boven zijn verdere inkom sten bij de zeemacht een maandelijksche toe lage van dertig gulden voor officieren en van vijftien gulden voor schepelingen wordt toe gekend, welke toelage na het behalen van het militaire brevet als vlieger wordt verhoogd respectievelijk tot zestig en dertig gulden. Voor het verrichten van of deelnemen aan dienst- vluchten door het personeel der zeemacht wordt ’n vliegtoelage toegekend, die overeen komt met de bestaande toelage voor liet varen onder water. Voor de opleiding tot vlieger zullen in aan- v. d. Woude te Deersum. Klasse D: Melke-Stamboekkoeien met hooge opbrengst. Minimum vetgehalte 3.15 pet. en 180 K.G. bo ter: le prijs-Wietsche IX, van de firma Schaap te Deersum. Klasse El: Oudere melke-koeien, ingeschreven in ’t Friesch Rundveestamboek: 2e prijs: Jeltje IV, van firma Schaap te Deer- sum: Atje K, van dezelfde. Klasse E2: Oudere kalvékoeien, ingeschreven in ’t Friesch Rund veestamboek: le prijs: Anna, van A. W. v. d. Zijpp te Warns. Klasse F2: Tweetal volbloed hokkelingen, geboren op of na 1 Maart 1915: 2e prijs: Jetje V en Wietsche X, van firma Schaap te Deersum. Aan de keuring van ingespannen tuigpaar- den hebben Dinsdag 17 spannen deelgenomen. De uitslag is, dat o.a. de 5e prijs, zilveren medaille ter waarde van f 10, behaald werd doof den heer IJ. P. Veldhuis te Sneek, met Eva. Woensdag is te Amsterdam een voorma lig kellner gearresteerd, die postbewijzen kocht, wélke hij later aan de loketten aanbood, echter vervalscht. Zoo maakte hij bv. van één gulden, één gulden 95. Zoo wist hij iederen dag een paar gulden te verdienen. Hij bekende reeds twintig malen postbewij zen vervalscht te hebben. merking kunnen komen onderofficieren met den rang van sergeant en korporaal van de volgende categorieën: scheepsonderofficieren, torpedisten, konstabels en seiners. Bij gelijke geschiktheid zullen de jongere -liefhebbers den voorrang hebben. Met volle kracht zong Dora deze passage en hielp zichzelf daarmee over haar verlegen heid heen. Zij zong glaszuiver en krachtig, elke onzekerheid was verdwenen. Werner hoorde, dat de zangeres nu geen steun meer noodig had: hij paste zich nu geheel bij den zang aan en werd steeds bescheidener in zijn begeleiding. Bijna onhoorbaar was ze, toen de stem helder en klaar zong: Het is mijn schuld. „Het is mijn schuld”, kunnen de meeste menschen wel zeggen, die over hun gezond heidstoestand te klagen hebben. Zonder nog te zeggen dat de ziekte zeer dikwijls het gevolg is van een dwaling of van een misbruik, moe ten wij bekennen dat ons arm lichaam waar- wij zonder te rekenen alles vragen, dan e.--- „U moet heelemaal niet denken aan het oogenblik van optreden. Daarenboven bent u zoo zeker, dat i> werkelijk geen angst be hoeft te koesteren. Nu beste vriend, hoe be valt je de stemming hier?” „Uitstekend”, antwoordde Werner, „ik ben heusch verbaasd over de aandacht waarmee hier iedereen 'luistert naar hetgeen uitgevoerd wórdt". „Ik zei het je al”, merkte graaf Klinter op, „we hebben geestdrift en ons publiek weet werkelijk te beoordeelen, ja, is zelfs wei een beetje verwend, want we hebben hier zoo nu en dan uitstekende kunstenaars, zélfs uit Berlijn, omdat we niet zoozeer op kosten be hoeven tè zien.” Klinter keek op zijn horloge en zei: „Ik moet naar het podium, om het volgend nummer te annonceeren, dus houd je maar gereqd. Je wilt juffrouw Buchwald zeker wel op het podium geleiden.” Dora werd plotseling bleek, zoodat Werner haar bezorgd aankeek. Graaf Klinter beklom snel de paar treden naar het podium en zei tot het publiek: „Juffrouw Buchwald zal de groote aria van „Heil! Es ist ein Boot, ein Schiff Und ruhig segelt es sein Pfad Ungestört durch das Riff” Doch Dora had waarschijnlijk haar krachten voor het slot gespaard, want helder en frisch klonk haar stem tot de laatste noten: „Hüon mein Hiion mein Gatte Rettung, sie naht!” De laatste tonen der begeleiding gingen verloren in den donderenden bijyal, die de zaal -deed trillen. Dat was geen gekunstelde geestdrift-, doch het was de natuurlijke, die van zangeres en pianist op het publiek was overgegaan. NIEUWE SNEEKER COURANT „Dat zal een succes geven”, dacht Werner, „als haar stem het maar uithoudt”. Hij liet de begeleiding wat meer op den voorgrond treden, als om Dora te steunen bij de strophe: de prettige verlichting, die na men met vreeze Rezia uit de tweede acte van „Oberon” zin gen. Mijnheer Spalding is zoo vriendelijk ge weest, te elfder ure nog de 'begeleiding op zich te willen nemen.” Daarna wendde hij zich naar de trap. Dora en Spalding reeds stonden en wenkte hen. Dora s hand beefde op Spaldings arm. toen ze het podium betrad. „Moed, moed!” zei Spalding zachtjes tegen Dora was bescheiden teruggetreden en Werner stond op, om haar zijn arm te bieden, doch met hernieuwende kracht brak het ap plaus los. Dora moest komen buigen en, in een opwelling van dankbaarheid, greep ze Werners hand en trok hem mee naar den rand van het podium. Werner voelde dat hij verlegen werd door dezen onverwachten inval van Dora. Hij bood haar den arm, om haar naar de solistenkamer terug te brengen; doch nog een maal moest hij met haar terugkeeren. om bui gend te danken. Dan gingen ze het trapje af en waren alleen in de solistenkamer. Ze waren beide in zoo’n opgewonden toe stand, dat van rustig en koel nadenken geen sprake was. Dora voelde men ondervindt na afloop van een moeilijk werk, waar men met vreeze en beving aan begonnen is. Haar gezicht straalde, haar oogen glansden en een gloeiend rood bedekte ge laat en hals. „Dank u wel”, zei ze en reikte, nog steeds deze spontane ingeving volgend, Werner beide handen. Ze scheen hem zoo schoon toe, zoo begee- renswaard in dit oogenblik, als nog nimmer een vrouw hem toegeleken had. Ook in zijn oogen lichtte het, hij voelde her bloed naar zijn hoofd stijgen. Snel en vurig kuste hij beide handen van Dora; hij drukte ze en voelde een zachten druk terug. Plotseling liet hij Dora’s handen zinken, trad terug, streek zich met de hand over het hoofd als ontwaakte hij uit een droom en zei halfluid: „Het was prachtig, u gen!” ming bijna jongensachtig, „je hebt gezongen als een engel, en jij Spalding, hebt prachtig begeleid". Graaf Klinter en mevrouw Glover kwamen nu ook en ten slotte trad ook mevrouw Schot- telius binnen met een reusachtigen bontman tel. want de voorzichtige tante dacht aan niets anders, dan dat Dora er zeer verhit en op gewonden uitzag en dat zij licht koti kon vat ten. Werner onttrok zich aan alle loftuitingen en verliet de kamer. Graaf Klinter volgde hem. „Ik heb doodsangst uitgestaan", zei hij, „toen juffrouw Buchwald begon. Ik dacht heusch, dat zij zou blijven steken, zoo zenuwachtig was ze. Jij kon haar doodsbleek gezicht niet zien, maar ik des te beter. Je hebt haar door je energiek begeleiden een grooten dienst be wezen en haar met veel tact op den goeden weg gebracht. Ik feliciteer je met je succes, dat je zeker nog menige plicht als begeleider op den hals halen zal. Je hebt bepaald een aangeboren talent er voor; dat is een kunst die niet aan te leeren is, maar die men dood eenvoudig van nature heeft. Protesteer nu maar niet, want ik wil je heusch niet vleien, en bovendien aangeboren talent is nog niet eens zoozeer een verdienste. Kom je mee in de zaal? Er komt nu een mannenkoor en dan heeft het orkest weer een nummer, terwijl daarna het slot wordt ge vormd door koor en orkest met de inleiding en het eerste koor uit het oratorium „Paulus”. Daarna wordt er aan kleine tafeltjes gesou peerd. Ik zal je een plaats bezorgen”. rassen: Hoekstra, Stavoren. Konijnen. W. Boersma, Loënga. Vee. Klasse BI: 3e prijs „Marius”, van Jo hannes Koopman te IJsbrechtum. Klasse A2: 2e prijs firma Schaap te Deersum. Klasse A2: Inzending van een collectie stamboekvee van fokkers: 2e prijs, zilv. med. -f- f 15, firma Schaap, Deersum, Klasse Cl- Volbloed enter- stieren geboren vóór 1 Maart 1915: 2e prijs Jan XX. van J. S. v. d. Woude te Deersum. Klasse C2: Volbloed enterstieren geboren op of na 1 Maart 1915: le prijs Hille, van W. S. Andringa te Tirns; 2e prijs Jan Pel Ceres, van P. U. Hulstra te Scharnegoutum: Piet II. van Ds. A. S. Talnia. 5" Woensdag is te Haarlem overleden Ds. A. S. Talma. De overledene bereikte den leeftijd van 52 jaar. Hij aanschouwde in'1864 te-Angeren het levenslicht. Na zijn studiën voor predikant Voltooid te hebben te Utrecht, werd hij 29 Jan. 1888 beroepen te Heinenoord, vertrok in 1891 naar Vlissingen en werd in 1895 predikant te Arnhem. In 1901 werd hij doof de A.-R. partij candi- daat gesteld in het district Tietjerksteradeel, dat voordien mr. P. J. Troelstra naar de Ka mer afvaardigde. Met groote meerderheid werd hij daar gekozen. Den 12den Februari 1908, bij den val van het ministerie-De Meester, trad hij op als mi nister van Landbouw, Nijverheid en Handel in het ministerie-Heemskerk. Uit zijn minister schap zijn bekend de Verzekeringswetten (In validiteitswet en Stuwadoorswet). In 1913 legde hij, na de verkiezingen, zijn portefeuille neer. Den 19den Juli 1914 trad ds. Talma weer op als predikant te Bennebroek. Verschillende bestuursfuncties werden door hem bekleed. Hij was o. a. lid van het. bestuur van Patrimonium en redacteur van het door dezen bond uitgegeven weekblad van 1900 1907 en trad tijdens de mobilisatie als veld prediker in algemeenen dienst op. De eerste brievenbestelster. Naar aanleiding van berichten over vrou welijke brievenbestellers -te Leeuwarden en Neerlangbroek, kan vermeld worden dat Wel licht Tiel de eerste brievenbestelster heeft gehad, reeds vóór 55 jaren, dus 1861. Zij heette Koosje v. d. Hoeven, in de wandeling noemde men haar „Koos van San". Zij bracht de brie ven in de stad rond in eenzgn. „klep- mandje”. Bij de uitbreiding van den dienst werd zij gepensionneerd met f 1.25 per week, welk pensioentje zij genoot tot aan haar dood. Te Schijndel is de ongehuwde voerman Van Uden dood bij zijn met boomstammen be laden kar op den weg gevonden, met lichte kwetsuren aan het hoofd. Op welke wijze de man verongelukt is, kon nog niet vastgesteld worden. De politie te Ginneken, door buren ge waarschuwd, heeft de alleenwonende mevr. W. C. B. aldaar in haar woning bewusteloos op den grond gevonden, geheel met brand wonden overdekt. Zij werd onmiddellijk naar het Gasthuis vervoerd, doch is spoedig daarop overleden. De groote brandwonden op borst en rug waren, naar de dokters hebben uitge maakt, ten minste 14 dagen oud. De sergeant Van der Kam is in Atjeh ver moord. De spoorwegbrug te Bohiaboe in Ned. Indië is in elkaar gestort; 18 inboorlingen werden gedood en 15 gewond. Te Hamburg is iemand veroordeeld tot een boete van 2000 Mark (f 1200), wegens het verkoopen van leverworst, die bestond uit een mengsel van.... gummi, lijm en gemalen haar. Een hotel te Valkenburg ontving sedert eenigen tijd een onredelijk aantal groenten in blik. De kommiezen kregen argwaan en toen er 23 Juni j.l. weer een vrachtje van 1000 K.G. arriveerde, openden zij eens een der busjes. Toen bleek, dat de inhoud in plaats van uit malsche Westlandsche groenten.... uit rub ber bestond. De geheeie kostbare zending rust nu op Val- kenburgs raadhuis en wacht daar haar lot af. Een 18-jarige slotenmaker die aan levens middelenrelletjes te München had deelgeno men, is wegens verzet, 't dragen van wapens en het ingooien van een winkelruit tot 1 jaar ïtevangenisstraf veroordeeld. De recht bank overwoog in het vonnis dat zijn gedrag aan landverraad grensde. De „Münchener Neuesten Nachrichten” vertelt van een Engelsche hulde aan Immel- mann. Op 30 Juni heeft een Engelsch vliegtuig aan het Westelijk front een hermetisch geslo ten blikken doos lóten vallen. Er was een krans van versche bloemen in met een zwart lint en een in 't Engelsch gestélde brief, van dezen inhoud: „Neergeworpen op 30 Juni 1916, boven het kasteel F. Voor eerste luitenant Immelmann, gestorven in het gevecht van 18 Juni. Tot aandenken aan een dapper en rid derlijk tegenstander van het vechteskader”. Te Landshut. Silezië, is een vrouwelijkc leidekker opgetreden. Zij doet het werk van haar man, die aan het front is, en draagt er zijn kleeren bij. Een inwoner van St. Jansteen, die zich iri den laatsten tijd herhaaldelijk in Adams costuum in de bosschen bij die gemeente ver toonde, is naar Middelburg overgebracht. begonnen!" Nu stond hij met Dora aan den rand van het podium en boog met haar voor ’t publiek. Men applaudiseerde vriendelijk, want Dora was een gaarne geziene kracht in de vereeni- ging. Dora schikte nog even haar sleep terecht en nam haar muziek, terwijl Werner zich aan den prachtigen vleugel zette. Een oogenblik scheen het, alsof Dora’s rust zich eenigszins aan hem mededeelde. Het volgend moment echter sloeg hij met zeker heid eenige akkoorden aan en gaf onmerk baar aan Dora het sein te beginnen. VERGADERING van de KAMER VAN KOOPHANDEL en FABRIEKEN te SNEEK op Dinsdag 11 Juli 1916. Aanwezig de hee- I ren: P. Reinouts van Haga, voorzitter, S. Henstra, W. Nieveen, E. Priester, H. Bren- ninkmeijer, S. vd. Meulen Szn., R. Gorter en J. Lindeman, secretaris. Punten van behandeling: 1. Lezing en goedkeuring der notulen. 2. Leóture van de uitgaande stukken: a1. Adhaesiebetuigingen aan adressen zakenverlof. mn. Certificaten van oorsprong bij zendin gen naar het buitenland. o. Schrijven aan het bestuur van Volkson derwijs alhier over de zaak „Beroepskeuze". p. Schrijven aan den Directeur van ’t Post kantoor alhier over de bediening van de tele graaf op Dinsdag. q. Verzoek aan de Directie der H. S. M. tot vervoer van locale reizigers naar Sneek met trein 156 des Vrijdags en het inlaten van reizi gers op de halten tusschen Leeuwarden Sneek in trein 768. r. Verzoek aan de H. S. M. om betere aan sluiting van trein 767 met de S.S. te Leeuwar den. 3. Behandeling der stukken a—1. verzoeken om adhaesiebetuigingen bij adressen om zakenverlof. Deze 12 stukken zijn reeds door het bestuur der Kamer afgedaan. m. Antwoord van het bestuur der afd. Sneek van Volksonderwijs op missive 649. Genoemd bestuur wil gaarne vernemen, wanneer de Ka mer het kan ontvangen ter bespreking van het onderwerp „Beroepskeuze”. Wordt besloten te berichten, dat de Kamer in deze een invitatie van Volksonderwijs zal afwachten. n. Antwoord van de Directie der H. S. M. op missive 661. Op verzoek der Kamer is be sloten, dat reizigers van Beers en Jorwerd naar JellumBoxum en van Wieuwerd naar Mantgum kunnen reizen met trein 767 en daar na met trein 768 naar Sneek, zonder bijbeta ling. Voor kennisgeving aangenomen. o. Mededeeling dat te Naarden—Bussum een Kamer van Koophandel is opgericht. Alsvoren. p. Schrijven van S. Hoogland en 17 andere handelsreizigers te Sneek, waarin deze klagen over het telkens missen ,der aansluiting van trein 767 der H. S. M. met de Staatsspoor te Leeuwarden, richting Groningen. De Kamer heeft zich hierop terstond tot de Directie der H. S. M. gericht en bericht ontvangen, dat wijziging wordt overwogen, opdat bij de vol gende dienstregeling de aansluiting van dezen trein verzekerd zij. Voor kennisgeving aange nomen. q. Vervolg-antwoord van de Directie der H. S. M. op missive 651 der Kamer, wat be treft de klacht over de late doorzending van goederen uit Holland naar Sneek. De Directie deelt mede, dat de goederen niet kunnen ge zonden worden met trein 767, doch dat de eer ste gelegenheid is met trein 757, die om 8.31 ’s morgens uit Stavoren vertrekt. Indien de pont, welke op dezen trein aansluit, niet vaart, zullen daarvan de doorgaande goederen eerst met trein 775 om 10.28 uit Stavoren kun nen worden doorgezonden. Daar de Directie in haar antwoord doelt op goederen den vorigen dag te Stavoren aan gekomen en de klacht der Kamer meer gericht was op het niet dadelijk doorzenden van goe deren, die 's morgens met de eerste boot in Stavoren aankomen .wordt besloten hierover nog genoemde Directie te berichten. 4. Voorstellen en Besluiten. a. Met het oog op de uitbreiding van de handelszaken op de Gedempte Pol en den drukken verkeersweg langs die straat, zal aan B. en W. van Sneek worden verzocht in de a.s. kermis de kramen en tenten niet daar, doch ergens in de nabijheid te doen plaatsen. b. Daar er nog steeds te klagen valt over belemmeringen van het handelsverkeer des Dinsdags in onze grachten en aan voorge schreven verordeningen van den Raad, die Dora’s stem klonk ietwat onzeker en nog niet geheel helder, de zenuwen schenen haar in de keel te zitten. Werner accompagneerde sterker dan hij eerst van plan was geweest, om Dora’s stem meer houvast te geven en eventueele onzuiverheden te maskeeren. Deze begeleiding maakte Dora klaarblijkelijk zeker van haar zaak. „Een beetje sneller!” riep Werner haar half luid toe. SNEEK. Dinsdag is van hier door den Com missaris van politie naar Leeuwarden opge zonden J. van W. van Heerenveen. die alhier een dóór hem te Irnsum gehuurd rijwiel had verkocht bij den caféhouder B. op den Qoster- dijk. Van W. gaf zich zelf bij de politie aan. 't Is een oude bekende van de justitie, van beroep timmerman. Misbruik van drank heeft hem langzamerhand geheel aan lager wal gebracht. De Landbouw-Export-Tentoonstelling te Harlingen. De algemeene vergadering der Friesche Mij. van Landbouw, die deze tentoonstelling voor afging,, is Woensdag geopend door den voor zitter den heer dr. J. E. van Welderen baron Rengers. In zijn openingsrede bracht deze ter sprake het ingediende ontwerp ‘distributiewet, waarvan hij o. a. zeide: In dat wetsontwerp vindt men een artikel, waarin de mogelijkheid wordt geopend dat de bouw van bepaalde ge wassen verboden kan worden. Daartegen op te komen acht ik een plicht, want in den ont wikkelingsgang van ons bedrijf beteekent dit zoo’n stap achteruit, dat, zelfs in dezen tijd, de bezwaren aan zoo’n maatregel verbonden bij mij veel’zwaarder wegen aan de voordee- len die men er mee beoogt. Spr. was ter wille van de vrijheid van het bedrijf voor het thans nog gevolgde systeem, nl. dat der vereenigin- gen, dat z. 1. niet altijd gelukkig toegepast was maar dat men moet trachten te behouden en te verbeteren. Het jaarverslag van den secretaris werd, zooals men weet, reeds gepubliceerd. Daarna werd het woordgegeven aan dr. H. J. Lo- vink, oud-directeur-generaal van den land bouw, ter bespreking van de vraag: „Is een betere behartiging van onze econo mische belangen in het buitenland, inzonder heid vóór den landbouw, noodzakelijk?” Daarna sprak de Commissaris der Koningin in Friesland een kort woord. Hij drukte den aanwezigen op het hart, in deze buitengewone tijden goed te bedenken, Jat men zich moet wapenen tegen schadelijke invloeden. De re- geering dient- gesteund in haar moeilijke taak. Spreker riep daartoe de medewerking der vergadering in, in het belang van den bloei en de welvaart van land en volk. Ten slotte voerde de direcieur-generaal van den landbouw, de heer P. v. Hoek, nog het woord. In tegenstelling met den heer van Wel deren baron Rengers juichte hij de instelling eener distributiewet toe. De volgende bekroningen zijn op de tentoon-: stelling o. a. toegekend: Pluimvee en Konijnen. Eereprijzen: hoenders: Th. Bosma, Wötnmels, 2 prijzen. Brackels: D. T. de Boer, Hindeloopen. Andere A. R. de Jong, Heeg, Kuikens: KI. nu wel een kleine schoonmaak noodig weer opgelapt moet worden. Den huisbaas, die nooit de minste reparatie aan zijn huis uitgevoerd heeft en zich dan beklaagt dat het gaat instorten, zoudt gij voor krank zinnig verklaren. En toch zijn er veel men schen die handelen met hun gestel zooals deze huisbaas doet. Wie van ons kan er zich op beroemen, dat hij een kalm en geregeld leven heeft. Wij worden allen min of meer geslingerd naar gelang der gebeurtenissen, der hanoels- beslommeringeu. der familieomstandigheden en ook door droefenis. Nu eens branden wij, om zoo te zeggen, de kaars aan beide einden en dan weer, integendeel, zijn wij te rustig en brandt dus de kaars niet genoeg. De wijze is hij die rekening houdt, evengoed met de schok ken als met de rust, en die op het juiste oogen blik de slijtage kan herstellen of wel het gestel opnieuw in werking zet. Een kleine reparatie is gemakkelijk uit te voeren door dengeen die de Pink Pillen kent. De Pink Pillen brengen het goede aan en verwijderen het kwade. Hun samenstelling is zoo. gelukkig begrepen, dat zij rijk en zuiver bloed kunnen brengen aaji hem die te veel van zijn gestel gevergd en het daardoor versleten heeft. Dat nieuwe bloed is een bron van kracht en versterkt de zenuwen. Tegelijkertijd bevrijden zij, door een soort van ongemerkte reiniging, het gestel van alle on- zuiverheden die de organen belemmeren, ont steken en hunne goede werking verhinderen. Vele menschen die eenmaal gebruik gemaakt hebben van de Pink Pillen, bevopden zich daarbij zoo wel, dat zij er trouw aan zijn ge bleven en er altijd een voorraad van in hun huis hebben. Bij het minste verschijnsel van vermoeienis, van zwakte-, bij elke wisseling van jaargetijden nemen zij eenige Pink Pillen in. Dezen leggen dan om zoo te zeggen een klein huisbezoek af, maken een kleine inspec tie, herstellen hier en daar het noödige en brengen alles op orde. Onze getrouwen kunnen ons dan schrijven zooals de heer Radiguet, assurantie-agent, 6, rue Ernest-Renan. te Mamers (Frankrijk), dit deed: „Het is nu al meer dan tien jaren dat ik uwe Pink Pillen gebruik. Er is niets fjeters voor mijne gezondheid”. De Pink Pillen zijn onovertroffen tegen bloedarmoede, bleekzucht, algemeene zwakte, maagpijnen, schele hoofdpijnen. zenuwpijnen, plaatselijke pijnen, neurasthenie en onregel matigheden bij de vrouwen. De Pink Pillen zijn verkrijgbaar a f 1.75 per doos en f 9 per zes doozen bij het Hoofd depot der Pink Pillen, Dacqstakade 15, Am sterdam. Voor Sneek en Omstreken bij de Erven Joh. W. Meijer en fa. B. Meindersma te Sneek en bij alle goede Apotheken en Drogisterijen.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1916 | | pagina 1