nte rvet ater nd. s im m. iels No. 84. Woensdag 19 Juli 1916. 32e Jaargang. Belasting op openbare vermakelijkheden. Nieuwstijdingen. I. id. BK. B. «te ORT. OORLOGSNIEUWS. AIIEK SNEEKER COURANT (67ste Jaargang)WYMBRITSERADEEL (14de Jaargang) w«a rd. geval, welke voor van s f, het )8. VER- ind. onveranderd Hemelum. II. de f21723.365 -21201.56,5 4°. vere den: 5°. tot eenige aan de tentoonstelling verbonden vermakelijkheid; 3° voordrachten, welke een uitsluitend gods dienstig, wetenschappelijk, sociaal of politiek karakter dragen; alle vermakelijkheden, waarvan de zui- opbrengst strekt tot liefdadige doelein- 65 et. 65 50 45 25 50 30 aat, ■den. - geschrifte. Daarna zal hem een pas verstrekt worden, die een mfcand geldig blijft, waardoor Hausknecht de gelegenheid zal hebben, zich uit het Duitsche rijk te verwijderen. Vermoede lijk 24 Juli zal Hausknecht oVer de grens ge bracht worden. Minister Posthuma. Minister Posthuma is Vrijdagmiddag te ’s Gravenhage teruggekeerd en heeft Zaterdag zijn ambtsbezigheden hervat. VERGADERING van den Raad der Gemeente IJLST op Vrjjdag 14 Juli, ’s avonds 6% uur. Voorzitterde heer H. P. Fledderus, Bur gemeester. Aanwezig 6 leden. Afwezig de heer Abma. Na opening der vergadering mot gebed is aan de orde Punt I. Notulen der vorige vergadering. Mededeelingen. Ingekomen stukken. De notulen worden gelezen en vastgésteld. Medegedeeld wordt a dat in Juni binnen den kosteloozen kring bozorgd zjjn 61 telegrammen b dat de kassen van gemeente-ontvangor en secretaris-boekhouder van het B. A. by de gehouden verificatie in orde bevonden zijn c dat in de volgende vergadering aan de orde zal komen een wijziging van de verorde- ek. Eng.l.che ««riiezen. Ronduit geven de Engelschen toe dat zij zware verliezen aan de Somme lijden. O.a. blijkt dat ook weer uit de volgende berichten: Bljjkens de Engelsche verlieslijsten in de bladen van Vrijdag en Zaterdag zijn 202 offi cieren gesneuveld, 625 gewond of vermist. Bovendien worden 1522 manschappen als ge sneuveld, gewond óf vermist opgegeven. Onder de gesneuvelde Britsche officieren vin den wjj vermeld luit. James Henry van den Bergh, zoon van den heer en mevr. Henry van den Borgb, Londen. Den Isten Juli sneuvelde luit.-kol. Charles Cecil Archibald Sillery, oudste zoon van wij len generaal-majoor Sillery, wiens drie zoons allen zijn gesneuveld, de jongste in den Zuid- Afrikaanschen oorlog, de andere twee in dezen oorlog. Don Isten Juli sneuvelden in don slag aan de Somme de twee broers kapitein E. S. Ayre en kapitein B. P. Ayre; verder hun twee ne ven tweede-luitenant W. D. Ayre on tweedo- luitenaet F. W. Ayre. Laatstgenoemde twee waren geen broeders. Uit Saloniki wordt aan de Corriore della Sera gemeld dat daar een groot transport En gelsche ruiterij uit Egypte is aangekomen om het leger van Sarrail te versterken. In Ierland zal een troepenmacht van 40.000 man worden gehandhaafd. Op 1 Augustus heeft in Duitschland een opneming plaats van den voorraad gewe ven en gebreide goederen. - De Duitsche spoorwegbeambte, die door de marechaussee te Winterswijk werd gearres teerd als verdacht door misleiding drie ontvluch te krijgsgevangenen in handen van de Duitschers te hebben gespeeld, is na verhoor door den officier van justitie te Zutphen weer in vrjj- heid gesteld NIEUWE SNEEKER COURANT Rijwiel verduistering. Zaterdag jl. is door den opperwachtmeester van de marechaussee alhier aangehouden de 27-jarige D. S. van hier die een rijwiel van den rijwielhandelaar D. R. alhier had gehuurd ep dit had verpand in de Bank van Leening te Leeuwarden. Hjj is gisteren ter beschikking van den offi cier van Justitie te Leeuwarden gesteld. Aan het Instituut Poutsma te Leeu warden is van klasse B IV naai klasse B V o.a. bevorderd mej. H. Voetberg van hier. - Tot opz.-teekenaar in algemeenen dienst bij de gemeentewerken alhier hebben B. en W. met ingang van 1 Augustus a.s. benoemd den heer L. A. vd. Meij, thans tijdelijk als zoo danig werkzaam. Onder wijzers vergadering. Verleden week heeft in de Drie Friezen al hier de onderwijzersvereeniging in het arron dissement Lemmer vergaderd. De schoolopzie ner de heer N. Felix opende wiet een hartelijke toespraak de bijeenkomst, waarna het woord gegeven werd aan den hper P. Bonekamp, van Sloten, die een improvisatie hield over „Het nut van bewaarschoolonderwijs”, welk onder wérp de spreker op degelijke wijze behandel de. Enkelen brachten hierover later nog iets in het midden of vroegen opheldering. De heer Zelvelder, districtsschoolopziener, betoogde op psychische gronden de wensche- lijkheid van wijziging in den tegenwoordigen gang van het onderwijs. Voorbereidend lager onderwijs tot het 9e of 10e jaar en eerst dan .gewoon lager onderwijs. Vóór het 10e jaar is de hersenmassa niet tot volkomen ontwikke ling gékomen; vóór dien tijd ook geen geest- inspannenden arbeid. Na de pauze droeg mevr. Flothuisv. Dom melen gedichten of fragmenten van schrijvers uit de 16e en 17e eeuw voor. Tot bestuursleden zijn gekozen de heer P. Put te St. Nicolaasga en mej. A. Jansonius te De A. N. W. B. De jaarvergadering van den A. N. W. B„ Toeristenbond voor Nederland, is te Hoorn gehouden. De heer Steffelaar bracht een zeer uitvoerig jaarverslag uit, waaruit duidelijk de voortdu rende bloei en de gestadige vooruitgang den Bond bleken. De aftredende bestuursleden werden her kozen en besloten werd tot aankoop van een huis voor het Bondsthireau in Den Haag, ge legen aan de Falckstraat 18, en wel voor den prijs van f 55.000. Uitlevering van een Duitschen deserteur. Zooals men zich zal herinneren, vroeg de Duitsche regeering de uitlevering van den hier te lande gevangen genomen Duitschen deser teur Carl Hausknecht, wegens diefstal met braak en valschheid in geschrifte. Volgens de Tel. heeft onze regeering in strijd met het advies van de Rotterdamsche rechtbank, besloten den deserteur uit te leve ren/ De Duitsche regeering heeft zich verbon den hem niet te vervolgen wegens desertie, doch* alleen wegens de tep laste gelegde mïs- BESLUIT: I. Onder voorbehoud der goedkeuring van de Koningin vast te stellen de volgende VERORDENING op de heffing eener be lasting op openbare vermakelijkheden te Sneek. ning op het herhalingsonderwijs. Art. 1. In de gemeente Sneek wordt een be- lasting geheven op openbare vermakelijkhe den. x Art. 2. Onder openbare vermakelijkheden worden verstaan: alle bioscoopvoorstellingen, tooneel- en andere soortgelijke vertooningen, I zang- en muziekuitvoeringen, café-chantants, café-concerts, danspartijen, gymnastiekuitvoe- f ringen, tentoonstellingen, voordrachten, het laten of doen spelen van automatisch of me chanisch bewogen instrumenten, het beschik baarstellen van caroussels, hypodromes, cir cussen, luchtschortimels, krachtmeters, schiet tenten en dergelijke tot vermaak strekkende I inrichtingen of toestellen. Openbaar zijn de vermakelijkheden, welke worden gegeven in lokalen of op plaatsen die voor het publiek, of een zeker deel van het publiek, zij het ook met eenige beperking, toe gankelijk zijn, hetzij om niet, hetzij tegen be taling van entree- of abonnementsgeld. Art 3. Van de belasting zijn vrijgesteld: 1“. de openbare vermakelijkheden, welke door of vanwege de gemeente worden gege ven; 2°. tentoonstellingen van voorwerpen van land- of tuinbouw, nijverheid of kunst, niet ge- winshalve gegeven, voor zoover de entrees tot die tentoonstellingen geen toegang geven den treini gekomen. Wel wordt do klok dan van tjjd tot tijd iets vooruitgezet doch dat is geen afdoende regeling. Spr. vraagt of de des kundige op de hoogte van den toestand is ge bracht. De V o o r z. erkent dat het uurwerk te wen- schen overlaat. Of de deskundige echter in staat zal zjjn de gebreken zonder meer te ver helpen betwijfelt Spr. Wanneer de klok veel achter is wordt zij natuurljjk vooruitgezet. De deskundige is er voor dit bijzondere geval nog niet bij geroepen, maar men kan eens bij hem aankloppen. De heer de Vries wijst op het belang van het bezit van een goede klok voor de bevol king. Mocht het gebrek niét gemakkeljjk te verhelpen zijn, dan hoopt Spr. dat B. en W. op de begroeting 1917 de som benoodigd voor eene ingrijpende verbetering zullen uittrekken. De Vo on. belooft op deze wenk te zullen letten en hoopt dat de raad hem dan te zij ner tijd zal steunen. Hierna wordt de openbare vergadering ge sloten. In besloten zitting worden behandeld Punt III. Vaststelling 2e kwartaals school- geldkohier. Punt IV. Reclames en restitutie hoofdelijke omslag. Deze mededeelingen worden voor kennisge ving aangenomen. d dat ingekomen is een circulaire van Ged. St. betreffende de salarisregeling van ambte naren ter secretarie. Komt te zjjner tijd aan de orde. industrie te IJlst. e ingekomen is een schrjjven van de firma Woudstra Zoon waarin zij, de wensch uit sprekende dat de gemeente van haar bouwter rein ook een deel zeer billjjk voor de industrie zal beschikbaar houden, in de eerste plaats verzoekt dat de gemeente zal afzién van het recht van reed en drift over haar terrein, waartegenover zij zich bereid verklaart alle kosten te betalen noodig om het gemeenteland een uitweg te bezorgen 2° wat de prjjs is van de strook gemeento- land ongeveer 2 M. lang en 14 M. breed, waarop de minste baggerspecie ligt 3° de prijs van een strookje grond langs het bouwterrein van D. Woudstra. De V o o r z. stelt voor dit stuk in de vol gende vergadering te behandelen, hoewel de raad in beginsel wel sympathiek tegenover het verzoek zal staan, geldt het hier toch een be langrijke aanvraag, welke onderzocht moet worden. Üe aanrijding wan dan Prinselij&en auto. De kantonrechter te Leeuwarden heeft uit spraak gedaan in de zaak van Johannes Z., koopman, wonende aldaar, beschuldigd van „als bestuurder van een motorrijtuig daarmede over eene weg rjjden op zoodanige wijze en met zoodanige snelheid, dat de vrjjheid en de veiligheid van het verkeer op dien weg in ge vaar gebracht werden”. De beklaagde werd veroordeeld tot eene geldboete van f75, subsi diair 15 dagen hechtenis, met ontzegging van de bevoegdheid motorrijtuigen te besturen voor den tijd van acht maanden. Prow. Staten. Punt 79. Ingekomen was een verzoek van den gemeenteraad van Wjjmbritsera- deel om voor dezen weg 25 °/0 inplaats van 2Ö °/0 subsidie te verleenen. Djt in verband met het feit dat de weg f 66.418.58 heeft ge kost inplaats van de geraamde som van f 40530. Ged. St. stellen voor 20 °/u van f66.418.58 te verleenen inplaats van het bedrag van f40530. STAVOREN, 15 Juli. In de afgelóopen weck zjjn hier nog ruim 11,000 stuks ansjovis aan gevoerd. De totale vangst bedroeg 259 ankers (een anker bevat pl. m. 3000 stuks) tegen 366 in 1915. De prijs variëerde van f 11.70 tot f18.25, verleden jaar van f5.40 tot f 5.80 aan den Stationsweg; Per 1600 stuks. RAUWERD, 16 Juli. Bij den heden gespeel- den wedstrjjd onder de ledeh van de kaatsver- eeniging „Wez Wis” is de prijs gewonnen door W. J. ÓosterhoS' te Wirdum, A. J. Postma en P. Talsma, beiden te Rauwerd; de premie door P- Sijtsma, J. Wiersma en W. Venema, allen te Rauwerd, Het kunstvoorwerp, uitgeloofd door den heer H. B. v. Slooten te Zwolle, voor den versten bovenslag, is gewonnen door W. J. Ooster- hoff. Er waren 21 deelnemers. Punt II. Aanbieding gemeenterekening'. dienst 1915. Deze rekening wordt aangeboden met in ontvang in uitgaaf Batig saldo - 521.80 Deze rekening zal door eene commissie on derzocht worden, waarin de Voorz. benoemt de h.h. Abma, Looijenga en Bakker. Daar de punten voor de openbare vergade ring afgehandeld zijn, is aan ;de orde de rondvraag waarbij de heer de Vries een vraag stelt, over den toestand van h«t torenuurwerk dat in don laatsten tijd zeer, ongeregeld loopt Door de raadscommissie dezer geïneente, bedoeld in art. 166 der Gemeentewet (bestaan de uit de heeren De Hoop, Visser, Zelvelder en Brouwer) is bij den raad het volgende stuk be treffende de bovengenoemde kwestie ingezon den Wij bieden U hierbij ter vaststelling aan het ontwerp van een verordening op de heffing eener belasting op openbare vermakelijkheden, benevens dat van een verordening op de in vordering van deze belasting. Ter toelichting merken wij het volgende op. Bij de heffing van de bovenbedoelde belas ting worden in ons land twee, systemen ge volgd. In het. eene wordt de heffing in hoofdzaak gegrond op de entreegelden, welke voor het bezoeken van openbare vermakelijkheden moe ten worden betaald, terwijl in het, andere de heffing in hoofdzaak wordt gegrond op de ruimte in de voor het geven van openbare ver makelijkheden bestemde lokalen, naar verhou ding waarvan de te betalen belasting op een zeker bedrag wordt gefixeerd. Biedt het eerste stelsel het voordeel aan, dat de belasting zoo na mogelijk wordt ge heven van het bedrag dat aan entreegelden wordt ontvangen, daar staat tegenover, dat de controle, welke moet worden uitgeoefend ten einde verzekerd te zijn, dat de gemeente in derdaad datgene ontvangt, wat haar volgens de verordening op de heffing toekomt, een meer uitgebreide en gecompliceerde is en daardoor kostbaarder moet zijn, dan bij het tweede stelsel het geval is. Aangezien met de controle, welke in ’t eerst aangewezen stelsel van heffing uitgeoefend moet worden méér uitgaven gemoeid zullen zijn, dan met die, bij het tweede stelsel noodig, terwijl dan nog de mogelijkheid van ontdui king der belasting grooter is, hebben wij, mede omdat wij van meening zijn, dat in beide ge vallen de opbrengst der belasting in deze ge meente betrekkelijk gering zal blijken te zijn, aan het stelsel van berekening der belasting naar de voor het publiek beschikbare opper vlakte der lokalen de voorkeur meenen te moeten geven. In een enkel geval is van dezen grondslag echter afgeweken. Ten eerste met betrekking tot de vaste bios copen. Indien deze inrichtingen, waar regel matig voorstellingen worden gegeven, zouden worden belast naar het oppervlaktetarief van art. 4 B le der ontwerp-verordenlng op de heffing, zou o. i. de belasting te zwaar druk ken. In de tweede plaats ten aanzien van de in richtingen waarin een automatisch of mecha nisch bewogen instrument is geplaatst. Deze leenen zich uit den aard der zaak niet voor toepassing van het tarief van art. 4 B le, ter wijl belastingheffing naar dit tarief evenzeer als dit bij de bioscopen het geval Is, te zwaar zoude drukken. De verhooging van het tarief voor deze laat ste inrichtingen gedurende de maand waarin de kermis valt, schijnt ons voor zichzelf te spreken. Jn de derde plaats ten aanzien van de op de kermis geplaatste openbare vermakelijkheden. Berekening naar de voor het publiek be stemde oppervlakte zou hier dikwijls tot onge- wenschte uitkomsten kunnen leiden. Ook hef fing van de inderdaad ontvangen entreegelden zou dikwijls zwarigheden opleveren. Het be lang van een inrichting op de kermis weer spiegelt zich o. i. het beste in het als pacht- of plaatsgeld verschuldigde bedrag, waarom wij dat als maatstaf van heffing hebben genomen. Aan verdere toelichting hebben o. i. de be palingen der verordening geen behoefte. Wij stellen U derhalve voor het volgende besluit te nemen: De Raad der gemeente Sneek; Gelet op het voorstel der Commissie bedoeld in art. 166 der Gèmeentewet d.d. 14 Juni 1916, no. 267’/1915: gen in de praktijk op bezwaren stuit, welke verband houden met de inrichting van de daar toe gebruikelijke toestellen. Ten einde te trach ten tot opheffing dezer bezwaren te geraken en daardoor een betere naleving van het be doelde voorschrift te bevorderen, wordt door hem de volgende prijsvraag uitgeschreven, waarop de antwoorden vóór 1 Juli 1917 wor den ingewacht. Prijsvraag: Er wordt een prijs van f500 uit geloofd voor het beste ontwerp met model en beschrijving van een stakellicht, ten gebruike aan boord van zeevisschersvaartufgen, het welk ten genoegen van den minister van Landbouw, Nijverheid en Handel aan eischen zal moeten voldoen, welke in de „Staatscou rant" zijn genoemd. Tram HeerenveenOranjewoud. Het comité voor een tramweg van Heeren veen, Oranjewoud, Nijehorne, Oldeberkoop, Noordwolde heeft te Utrecht’ een samenkomst gehad met de directie der Nederlandsche Trarnwegmij., die dit plan gunstig gezind bleek en tot medewerking bereid is. Eerstdaags zal het comité een bespreking hebben met het college van Ged. Staten. MOLKWERUM, 17 Juli. Op de voordracht voor Hoofd der O. L. School 'alhier komen voor H. Frankena, Hoofd der O. L. School te Wjjtgaard. G. v. d. Kooi, onderwijzer-te Lisserbroek. HEEG. Onze dorpsgenoot S. C. de Vries is geslaagd voor het toelatings-examen Gymna sium te Amersfoort en onze plaatsgenoot C. H. de Jonge is voorwaardelijk toegej^ten tot klas V van de Chr. H. B. S. te Leeuwarden. G«zondhttldscommis*!es. De Commissaris der Koningin heeft be noemd tot lid der Gezondheidscommissie, ge zeteld in de gemeente Achtkarspelen, in de zelfs zijn menschen daardoor te laat bij vacature ontstaan door het aan mr. C. Briét verleend eervol ontslag, mr. R. Pollema, grif- i fier bg het kantongerecht te Bergum, on tot lid der 'Gezondheidscommissie, gezeteld in de gemeente Rauwerderhem, in de vacature voort durende door het niet-aannemen zijner benoe ming door den heer R. Schaap te Deersum, den heer Ph. J. van der Werf, notaris te Joure. Drankbestrijding. Uit het 72e jaarverslag van de Nederlandsche Vereen, tot Afsch. van Alcoholhoudende Dran ken blijkt, dat tengevolge van de tijdsomstan digheden het jaar 1915 evenmin als zjjn voor ganger een gunstig jaar voor de vereeniging is geweest. Het aantal leden daalde in het afgeloopen jaar van 17.933 op 1 Januari 1915 tot 17.583 op denzelfden datum 1916. In de eerste 4 maanden van dit jaar steeg het aantal leden met 207. Het aantal adspirant-leden ging van 1947 terug op 1724. Het getal afdeelingen steeg met 12 en groeide aan tot 372, terwijl er na 1 Januari van dit jaar 7 nieuwe afdeelingen bjj kwamen, 1 zich afscheidde. Het aantal gedrukte geschriften bedroeg in totaal 1.292.910, verdeeld over een 20-tal ru brieken. De door de afdeelingen gehouden gewone openbare vergaderingen werden bezocht door 42.688 (v. j. 42.550) personen, de gezellige bij eenkomsten door 19.594 (19.436), de openlucht meetings door 17.116 (12.497). 104 gemeenten verleenden subsidies aan af deelingen en drankweerfederaties, 12 afdeelin gen kregen in totaal f2500, de federaties, drijven:' diefstal met braak en valschheid in waarbij 44 afdeelingen zjjn aangesloten, f2800 subsidje. 44 afdeelingen hebben deelgenomen aan de 1 Mei-beweging. Verschillende afdeelingen hebben op uitste kende wjjze de propaganda onder de militairen bevorderd. Friesch Rundvee-Stamboek. Te Leeuwarden is de jaarvergadering ge houden van het Friesch Rundvee-Stamboek. Na de lezing en vaststelling der notulen van de vorige vergadering werden door den secre taris, dr. E. van Welderen baron Rengers, en kele mededeelingen gedaan. De in functie zijnde inspecteurs zijn ook voor het loopende jhar weer benoemd. De toepassing van de tegenwoordige gezond heidsmaatregelen, door de vereeniging geno men ter bestrijding van de tuberculose bij het vee, heeft reeds tot een zeer mooi resultaat gevoerd. Het van tuberculose verdacht vee in de provincie toch daalde van 26 pet. in 1915 op 20 pet. in 1916. De heer Rengers drong met het oog op dit succes er op aan, dat ajle belanghebbenden zich bij de thans toegepaste gezondheidsmaat regelen zullen aansluiten. De heer S. J. Veenland, als bestuurslid aan de beurt van aftreding, werd herkozen. Voor de keuringen, die het verloopen jaar zeer talrijk waren, werden aangegeven 14.322 dieren, het vorige jaar 11.914; Ingetrokken 1298 (1152), dus behandeld 13.024 (10.762), waarvan afgekeurd of aangehouden 7125 (6062) en dus opgenomen 5899 (4700). Het ledental steeg van 2982 op 3265, niet tegenstaande het bestuur de grenzen voor toe lating iets nauwer had getrokken. Aan de bepalingen inzake melkonderzo^k voldeden 1Ó86 leden. Het tuberculinatie-teeken werd voor het eerst voor de beslagen van 85 leden toegekend. Sprongbewijzen werden ten getale van 24.654 (25.109) ingeboekt; geboor- teberichten 10.986 (11.578) stuks. De h?er J. Hoogterp bracht namens de com missie voor het nazien der rekening rapport uit. De ontvangsten in totaal bedroegen f 53.309.06, waaronder een post „vergoeding voor uitgereikte export-certificaten ad f 17.849.75”, de uitgaven f 33.437.68, goed saldo dus f 19.871.38. Ze werd op advies der com missie goedgekeurd. Hierop hield de secretaris der vereeniging een inleiding over de vraag, in vorige alge- tneene vergadering gesteld, inzake het ver breken der bloedlijnen door het afkeuren van volbloeden. Op de inleiding volgde een tame lijk uitvoerige discussie. Toelatingsexamen Christelijke H. B. S. te Leeuwarden. Toegelaten zijn tot de le klasse: K. Abma te Folsgare, Jemina de Jonge te Heeg. Voorkoming van aanvaringen op zee. De minister van Landbouw brengt in „Staatscourant” ter kennis van belanghebben den, dat blijkens de ondervinding de naleving van het in art. 9, sub d, der „Bepalingen ter voorkoming van aanvaringen op zee” voorge- schrevene omtrent het gebruik van een stakel licht of van eene fakkel door visschersvaartui- voor een ieder kosteloos toegankelijke vermakelijkheden, welke niet gewinshalve worden gegeven: 6°. uitvoeringen op het gebied van sport en gymnastiek, gegeven door vereenigingén, wel ke van het geven van voorstellingen geen be roep maken. Burgemeester en Wethouders beoordeelen of een der in dit artikel bedoelde gevallen, waar in de belasting niet verschuldigd is, aanwe zig is. Art. 4. De belasting bedraagt: 1°. voor elke bioscopevoorstelling, gegeven in een lokaliteit, welke daarvoor inzonderheid is ingericht, f 1. 2°. voor het hebben van een automatisch of mechanisch bewogen muziek- of ander tot vermaak strekkend instrument per kalender maand f2.50, gedeelten van een maand voor een geheele gerekend. Voor de maand, waarin de gewone jaarlijk- sche kermis wordt gehouden, is het dubbele van het sub A 2° bedoelde bedrag verschul digd. 3°. voor openbare vermakelijkheden, welke tijdens den duur van de gewone jaarlijksche kermis worden gegeven in verplaatsbare lo kaliteiten of inrichtingen of door of met ver plaatsbare toestellen en die zijn geplaatst op publieken gemeentegrond, tien ten honderd van het wegens pacht- of staangeld aan de ge meente verschuldigde bedrag. B. Voor alle andere openbare vermakelijk heden: 1°. welke worden gehouden in lokalen: a. f 10 per 24 uren voor lokalen met een voor het publiek bestemde oppervlakte van 200 M.2 en daarboven; b. f 7.50 per 24 uren voor lokalen met eene voor het publiek bestemde oppervlakte van 100 tot 200 M.2; c. f 5 per 24 uren voor lokalen met eene voor het publiek bestemdè oppervlakte van minder dan 100 M.2; 2°. welke worden gehouden in de open lucht, f5 per voorstelling. Art. 5. De belasting is verschuldigd doof den ondernemer der openbare vermakelijkheid, door diegene op wiens naam of voor wiens rekening zij plaats heeft en door hem, die daar* voor zijn huis, gebouw, getimmerte, lokaliteit, erf of ander open terrein ten gebruike geeft en wel door elk hunner voor het geheel in dier voege, dat de betaling door een der belasting plichtigen den ander bevrijdt. Art. 6. Deze verordening treedt in werking op den veertienden dag na dien harer afkon diging. Voorts stelt de commissie voor vast te stel len eene verordening op de invordering der belasting op openbare vermakelijkheden te Sneek, waarin o. a. deze invordering opge dragen wordt aan den gemeente-Qntvanger.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1916 | | pagina 1