3. a en. en. pen •ED, l l, t. Üit onze Raadzaal. SNEEKER COURANT (67ste Jaargang) e» WYMBRITSERADEEL (14de Jaargang) No« 99, 32e Jaargang. Sneek, MEUBELFABRIEK NEDERLAND Telefoon 118. Sigaretten. Zaterdag 9 September 1916. ro, RECLAMEKOLOM. N. Feuilleton. MA. ES 1CH Vrouwenregeering Firma Johs.Tromp, Sigaren. i a ïb i. I I raat, T. a ge ndor LK. d: a o I J In nen ze ■h I >«k. tuk. ’ct. van L en dat bben .ngst hoo- Punt II. Ingekomen stukken. b lot n, J. A. HUIZINGA, Groningen. COMPLETE MEUBILEER INGEN Begroetingen gratis 3 ct. >ond. ct. 5 1,00 Oct. 5 cao 2.00 1.05 0.55 EM- i de lote- als: 300, iden >n te ;rekt !5 4 doorlating van vaartuigen. Punt XVII. Voorstel van B. en W. tot vaststelling van het aantal lesuren der leeraren aan de H. B. S. gedurende het schooljaar 1916-1917, tevens advies op het adres van den heer Z. J. van den Bout, ANNEX Punt I. Notulen der vergaderingen van 27 Juli, 7 Augustus en 21 Augustus 1916. leeraar in het Duitsch, terzake deze aan gelegenheid. Punt XVIII. Advies van B. en W. op een adres der afdeeling Sneek van de Frie- sche Maatschappij van Landbouw, hou dende verzoek gebruik te mogen maken van een der lokalen in het gymnasium. Punt XIX. Advies van B. en W. op een adres van den Directeur der Rijksnor maallessen, houdende verzoek voor het nieuwe cursusjaar wederom gebruik te mogen maken van de teekenzaal der B. S. Punt XX. Advies van B. en W. op een adrés van de Coöperatieve vereeniging tot aankoop en bewerking van landbouw- benoodigdheden voor Friesland te Leeu warden, houdende verzoek om vergunning tot het aanbrengen van een loopbaan op drie plaatsen over den Sneeker trekweg en van een achttal steunpunten in dien weg. Punt XXL Advies van B. en W. op een adres van de gezusters J. en G. Bosch, houdende verzoek aan haar wederom op de thans geldende voorwaarden onder hands te verhuren het tolhuis c. a. aan den trekweg bij Leeuwarden. Punt XXII. Advies van B. en W. op een adres van het Bestuur der Sneeker Lawn Tennisclub,' verzoekende langs het bij de club in huur zijnde perceelsgedeelte een walbeschoeiing te mogen maken aan de zijde der Kerkhofsgracht. Punt XXIII. Advies van B. en W. op een adres van J. Stienstra en B. de Vries, aannemers van het maken en leveren van 350 stuks privaattonnen, houdende ver- Punt III. Benoeming van twee onderwij zers aan de Herhalingsschool. Punt lila. Benoeming van een tijdeliik onderwijzer aan den cursus in de Fransche taal verbonden aan school II. Punt IVXI. Benoeming van leden van verschillende commissies. Punt XII. Aanwijzing van commission voor het onderzoeken van reclames in zake den Hoofdeliiken Omslag, dienst 1916. Punt XIII. Aanbieding gemeentebegroo- ting 1917. Punt XIV. Vaststelling der gemeentere- kening over 1915. Punt XV. Voorstel van B. en W. tot het opnieuw vaststellen van verordeningen op de heffing en invordering van markt- en weeggeld voor vee. Punt XVI. Voorstel van B. en W. tot het opnieuw vaststellen van verordeningen op de helling en invordering eener belas ting voor het bedienen der bruggen tot Vergadering van den raad der gemeente r worden voor kénnisge- en W. 0 de benedenkamers wachtten hem Wordt vervolgd. troffen. Bovenal heeft het mij getroffen, dat juf- mw-r- W» De notulen hebben ter visie gelegen en wor den onveranderd vastgesteld. Ingekomen zijn: verwarming opgedragen ROMAN NAAR HET DUITSCH (Weiberregiment) van A. OSKAR KLAUSMANN. (Geautoriseerde vertaling) (Nadruk verboden.) XXIII. 2 V ikje. 5 0t. Aangewezen adres voor wederverkoopurs. Beleefd aanbevelend, Sneek, Groothandel, Tel. 208. Commissaris van politie. w. Adres van L. Theunissen, commissaris van politie, houdende bericht dat hij bereid is als zoodanig eervol ontslag aan te vragen, mits de Raad een bedrag bepaalt, hetwelk hij n n w 5 w 5 5 n j> 008., ct. Pink Pillen. De Pink Pillen zijn verkrijgbaar a f 1.75 per doos en f 9 per zes doozen bij het Hoofd depot der Pink Pillen, Dacostakade 15, Am sterdam. Voor Sneek en Omstreken bij de Erven Joh. W. Meijer' en fa. B. Meindersma te Snoek en bij alle goede Apotheken en Drogisterijen. Aan welk geneesmiddel moet men de voorkeur géven? Aan het geneesmiddel, dat bij den minsten omvang en zonder een bijzonderen leefregel noodzakelijk te maken de meeste uitwerking heeft. Zoo verstaan, zijn de Pink Pillen het ideale geneesmiddel bij alle aandoeningen, die voortkomen uit het verarmen van het bloed of uit eene verzwakking van het zenuwstelsel. Sedert talrijke jaren hebben zij de gezondheid weergegeven aan duizenden personen die leden aan bloedarmoede, bleekzucht, maagpijnen, hoofdpijnen, neurasthenie, rheumatiek, zenuw ziekte. AI deze verstoringen men geve er zich wel rekenschap van, hebben twee voor naamste- oorzaken, nï. de verz-wakking of de onzuiverheid van het bloed, of de zwakte der zenuwen. Er zijn maar weinig menschep, die niet op een gegeven oogenblik worden aan getast door een dezer kwalen, welke zich open baren ten gevolge van overspanning, buiten sporigheden, ontberingen, tegenslagen, of we. op gevaarlijke kritieke tijdstippen van het le ven: als groei, kritieken leeftijd: zelfs de ver wisseling van de jaargetijden brengt van zulke verstoringen te weeg. Met andere wóórden, de Pink Pillen zijn voor, iedereen en op zeer vele tijdstippen des levens noodzakelijk. Hare bij zonder versterkende en opwekkende hoeda nigheden maken haar tot het zekere genees middel, tegen al de aandoeningen waarvan wij spraken. i frouw Buchwald mij deze ovatie heeft bereid’’. „Nu. ik wil mijn licht niet onder de koren maat houden. Ik kan het je nu wel zeggen", meende Kersten, „dat ik ook mijn aandeel in de zaak heb gehad en Dora op het idee heb gebracht, deze feestelijkheid te arrangeeren. Ik wilde je alleen maar bewijzen, hoe onge grond je vrees voor vrouwenregeering is, hoe onredelijk het is om je onbehaaglijk te voelen en ik deed het tevens om je te toonen, dat je hier met zooveel welwillendheid en Vertrouwen wordt bejegend, dat er eigenlijk van nu af aan niet de minste grond meer bestaat om een of andere bedenking'te opperen”. „Ik dank u, mijnheer Kersten”, antwoordde Werner, „ik weet niet anders te zeggen, dan ik dank u”. fc „En nu verstandig, beste vriend", zeide Ker sten, „geen onnoodige auto-suggestie meer en niet meer je laten verontrusten door dingen, die niet bestaan! Je Ziet, men acht en waar deert je. men bewijst je buitengewone eer. Wees nu ook onbevangen en plaag je niet met hersenschimmen.” De auto kwam voor de villa aan: onmiddel lijk hamen de dames afscheid, om de heeren niet langer in hun vrijheid te storen en het sigaartje en het glaasje wijn niet in den weg te staan. Alle beambten brachten de dames tot de bij de deur staande auto. Werner kuste- de hand van mevrouw Schottelius vormelijk en die van Dora zeer warm, terwijl hij een lichten druk van haar hand meende te voelen. De auto reed weg en de gasten keerden in de villa terug, om de uitgelezen wijnen uit de kelders van Saarkirchen alle mogelijke eer aan te doen. Alsvoren. juich en met „Glü'ck auf” ontvingen. Poen Werner naar de villa terugkeerde, zag hij aan den ingang Dora met haar tante' naast Kersten en graaf Klinter staan. „De dames wilden graag de fakkeloptocht zien”, verklaarde Kersten. „We doen geloof ik het beste, als we ze naar het balkon geleiden, dan kunnen ze van daaruit het schouwspel ga deslaan”. Werner was verrast en verbluft, dat ook Dora tegenwoordig was. Zij reikte diem, terwijl ze hem met een enkel woord nogmaals^ geluk wenschte. de hand: mevrouw Schottelius had zich met haar vriendelijkste lachje getooid, hoewel inwendig waarschijnlijk de- stemming minder beminnelijk was. Lik stel er prijs op”, zeide W.erner tegen de hoofdbeambten, „om tot de arbeiders een en kel woord te richten”. i Tot de beambten, die in rijen stonden opge steld, werd onmiddellijk de uitnoodiging ge richt nog niet te vertrekken. Werner geleidde de dames naar het balcon en nadat hij ook zelf naar buiten was getreden, voerde hij geduren- den eenige minuten het wöord, waarbij hij zich inspande om door krachtige uitzetting van zijn stem zich in wijden kring verstaanbaar te ma ken. Hij besloot zijn dankbetuiging, met te wij zen op den gemeenschappelijken arbeid, welke allen te zamen verbond en noodigde alle ar beiders en beambten uit, om aan hun gevoel van eenheid in arbeid en streven uiting te geven door het aanheffen van een driewerf „hoera! op mejuffrouw Buchwald, de chef Van de gezamenlijke mijnen en fabrieken. De hoera's ter eere van Dora klonken luid en geestdriftig. Dan weerklonken de comman do's van de. opzichters en werkmeesters, de muziek stelde zich weder aan het hoofd van den stoet, die ziêh daarna in beweging zette en onder een voortdurend hoera- en Glück auf geroep trokken de arbeiders naar Norden jrood e in- technischen dienst der Friesland, houdende verzoek het salaris nog meer verrassingen. Daar werd hij niet alleen ontvangen door juffrouw Wolf, die geheim zinnig glimlachte, maar ook de beide dienaars Wan Saarkirchen in livrei trof hij aan, terwijl een gedeelte van de vertrekken tot een prach tig koud buffet was ingericht .hetwelk als door tooverslag was gereed gemaakt. Inspecteur Lenske en de hoofd-opzichter van de mijnen Mandlick waren de woordvoerders van de deputatie. In korte en krachtige be woordingen brachten zij de gelukwenschen van de beambten en van de arbeiders over, zich aanbevelend in zijn gunst. Werner ant woordde in korte en hartelijke bewoordingen. Hoewel hij anders een uitstekend spreker was, die niet naar zijn woorden behoefde te zoeken, lieten thans de gedachten, zoowel als zijn stem hem in den steek. De hoofdbeambten verzochten Werner, wel zoo goed te willen zijn, persoonlijk door de rijen der arbeiders te gaan om hunne geluk wenschen in ontvangst te nemen. Werner durf de zich hieraan niet te onttrekken. Hij zette zijn hoed op en schreed,, begeleid door de hoofd beambten, eerst naar rechts en dan naar links door de rijen arbeiders, die hem niet luid ge- NIEUWE SNEEKER COURANT a. Schrijven van het bestuur der vereeniging „Openbare leeszaal en bibliotheek’’^ houdende bericht onder dankzegging, dat het de subsidie yoor de centrale jeugdbibliotheek op de ge stelde voorwaarden aanvaardt. Voor kennisgeving aangenomen. b. Adres van C. Houwink e. a., wonende te Sneek, houdende verzoek om verbetering van den weg naar en door het Kaatsland. O. Janssen, leerares in Duitsch aan de H. B. -SZ houdende verzoek om toestemming tot waarneming van de betrek king van leerares in Duitsch aan de H. B. S. te Leeuwarden. Z. h. s. wordt op voorstel van B. en W. deze toestemming tot wederopzegging verleend. k. Adres van het Nationaal verbond van ge- meente-ambtenaren in Nederland, verzoekende verbetering te brengen in’dé salarieering der gemeente-ambtenaren, In. handen van B. en W. om praeadvies. Wordt bij de begroeting behandeld. Sneeker Muziekkorps. l. Adres van het bestuur van het Sneeker muziekcorps, verzoekende voor 1917 eene sub sidie van f 900. Alsvoren. m. Adres van de Vereeniging Openbare Lees zaal en Bibliotheek, houdende verzoek om de aan haar eventueel te verleenen subsidie af hankelijk te stellen van de inkomsten der ver eeniging, voortvloeiende uit bijdragen van par ticulieren en vereenigingen. Alsvoren. -n. Adres van de afdeeling Sneek der Maat schappij van Landbouw, verzoekende gebruik te mogen maken van de veemarkt voor het hogden eener keuring van fokvee. In handen gesteld van B. en W. ter afdoe ning. o. Adres van het Bestuur van den Handels- cursus dd. .29 Augustus 1916, verzoekende ver hooging der subsidie. y Gesteld in handen van 'B. en W. om prae advies. Wordt bij de begrooting behandeld. p. Adres van de firma W. Borneman, verzoe kende gebruik te mogen maken van het pad over het terrein der gemeentereiniging. B. en W. zullen praeadvies uitbrengen, de commissie -voor de gemeentereiniging gehoord. q. Adres van dr. D. H. Posthumus en dr. H. Klein, geneesheeren belast met de armenprac- tijk. verzoekende verhooging der salarissen. Gesteld in handen van B. en W. om prae advies. Wórdt bij de .begrooting behandeld. r. Adres van diverse drdnkbestrijdersveree- gingen. houdende verzoek om subsidie. zij zullen worden onthaald. Wellicht begeeft ge u later op den. avond nog gedurende enkele oogenblikken daarheen, om beambten en ar beiders met uw komst een genoegen te doen. ■Onze auto staat tot uw beschikking”. Men had beneden slechts op het verschijnen van Dora gewacht, om een aanval op de buf fetten te doen. Gedurende een half uur was het gezelschap, dat ongeveer uit twintig personen bestond, ijverig met eten en drinken in de weer. Daarna hield geheimraad Kersten.een korte tafelrede op Werner, terwijl graaf Klin ter zich met een kort woord hierbij aansloot, hulde brengend aan den vriend en vakgenoot Werner Spalding. Werner dankte in de eerste plaats de dames, die n'iet alleen aan hem, maar ook aan de gasten hadden gedacht door, op zoo keurige wijze een maaltijd te bereiden, ver zocht verder de aanwezige hoofdbeambten om hun kameraadschap, Kersten en Klinter om hun gunst en vriendschap, en eindigde met een dronk op Dora. Daarna stapte Werner met geheimraad Ker sten in de auto, die hen in korten tijd naar het mijnwerkerscafé bracht. De groote feestzaal bevatte ongeveer vijftienhonderd personen. Alle kamers en gangen waren vol menschen. Slechts met moeite konden Kersten en Wer ner, zich een w-eg banend door de volte, de groote zaal bereiken. Daar aangekomen beklom Werner het podium om nogmaals eenige vrien delijke wóórden tot de aanwezigen te richten. Hij dronk met de opzieners en werkmeesters een glas bier, maakte een praatje met eenige oudere mijnwerkers, die hij kende, en zoo ver liep meer dan drie kwartier, alvorens hij we der met Kersten in.de huto zat, „Zijt ge nu tevreden?” vroeg Kersten, toen de auto naar Werner's villa terugreed. „Tevreden is te weinig gezegd", antwoord- j de Werner, „ik verzeker u, dAt ik diep ben ge- Sneek op Dinsdag 5 September 1916, 's avonds 7 uur. Voorzitter de heer P.’ J. de Hoop, burge.- meester. Secretaris de lieer_ P. Sikkes. Aanwezig 13^1eden. Afwezig de hh. Visser (met kennisgeving) en IJtsma. ziging der begrooting, dienst 1916. h. Goedkeuring van Gedeputeerde Staten van het primitief kohier H. O. 1916. i. Goedkeuring van het raadsbesluit, waarbij de levering en plaatsing van een ketel voor de centrale hands is warden. Sul? f, ving aangenomen. j. Adres van mei. In zijn adres betoogde de heer Van den Bout dat hem te weinig uren werden toebedeeld. Ook het vorig jaar was dit het geval, waarom de heer Van den Bout verzoekt het door de commissie voor dit jaar gemaakte program niet goed te keuren en hem oVer het vorig jaar een schadevergoeding voor een uur per week te verleenen. Dit adres was naar B. en W. meedeelen in gekomen voordat het program der commissie was ingediend. Nu dit is ingekomen blijkt daar uit dat aan den heer Van den Bout 17 lesuren per week worden toegekend, waarmede alle grond aan zijn adres is ontnomen. Wat het vorig jaar betreft, merken B. en W. op dat de heer v. d. B. toen 14 uren had of twee meer dan waarop hij werd benoemd. Reden waarom B. en W voorstellen afwijzend op het adres te beschikken en het program als aangeboden vast te stellen, waartoe z. h. st. wordt besloten. Dit verzoek wordt z. h. st. ingewilligd. Alsvoren. den architect gelijk te stellen met dat van den secretaris. Alsvoren. u. Adres van het bestuur van den Handels- cursus te Sneek, verzoekende aanwijzing van nog èen lokaal in de H. B. S. voor een parallel- klasse, Z. h. s. wordt op voorstel van B. en W. be'- §loten het verzoek in te willigen en B. en W. te machtigen evehtueel over f 120 der gemeen tegelden te beschikken voor aankoop van ban ken. v. Adres van H. Koopmans, stadstuinman, om verhooging vrfh zijn salaris en om toekenning van verlofdagen. Voor praeadvies gesteld in handen van B. en W. De Trekweg. Deze vereeniging betaalt tot heden voor deze vergunningen totaal f 105. Nu de vereeniging nog eenige uitbreiding vraagt van haar concessies, nu tevens is ge bleken dat zij reeds eenige werken heeft doen aanbrejigen waartoe nimmer vergunning was gevraagd en de vergoeding veel lager is dan liet tarief dat in den laatsten tijd wordt ge, volgd. stellen B. en W. voor alle vergunningen aan deze vereeniging in eene te vereenigen onder zekere voorwaarden, waaronder voor komt de vérhooging der retributie van f 105 per jahr‘ tot f875. De heer K i e z e b r i n k zegt dat hij natuur lijk tegen deze abnormaal.hooge som is. Z. h. st. wordt het voorstel van B. en W. aangenomen, in de notulen zal worden aange- teekend dat de heer Kiezebrink er zich tegen verklaarde. B. en W. stellen voor deze overeenkomst op nieuw voor den tijd van drie jaar aan te gaan tegen een vergoeding van f 200 per jaar. Z. h. st. hiertoe beslóten. Z. h. s. wordt onder zekere voorwaarden gunstig op dit verzoek beschikt. Voor praeadvies gesteld in handen van B. en W. c. ' Adres van A. Hoog’eveen, fabrikant, wo nende te Sneek, verzoekende hem vergunning te verleenen tpt het bouwen van een fabriek met bovenwoning, waarvan de voorgevel bin nen de bestaande rooilijn zal worden opgetrok ken. Voörgesteld wordt het stuk voor praeadvies in handen van B. en W. te stellen, de gezond heidscommissie gehoord. De heer Blok wijst er op dat dit adres is ingezonden op 10 Augustus, terwijl het nu al September is. Naar Spr. weet hebben B. en W. het advies der gezondheidscommissie reeds ge vraagd, doch is dit nog niet ontvangen, zóodat adressant lang op zijne vergunning wachten moet. Naar Spr.’s oordeel berust de zaak op een misverstand, daar B. en W. de vergunning hadden kunnen verleenen. omdat wel degelijk in de rooilijn werd gebouwd en de raad dus geene beslissing had te nemen. Spr. vraagt of het niet mogelijk is, dat de raad zich nu maar uitspreekt over deze eenvoudige kwestie, opdat B. en W.. zoodra het advies der gezondheids commissie is ontvangen, de zaak kunnen af doen. De V o o r z. zegt, dat de raad dan een on wettige beslissing zou nemen, daar de gezond heidscommissie eerst moet worden gehoord. Het raadsbesluit zou dan aan vernietiging bloot staan. De heer De Wolf zegt, dat B. en W. vol gens de verordening het recht hadden de ver gunning te verleenen, omdat er in de rooi lijn wordt gebouwd en het er niet op aankomt hoe hoog het gebouw wordt. De Voorz. zegt dat het niet aan den heer De Wolf is om te beoordeelen, wat B. en W. moeten doen. In dit geval, nu adressant geen genoegen nam met de. beslissing van B. en W. en hij in beroep kwam bij den raad, kon het college niet anders handelen. Spr. belooft echter dat zoodra het advies der gezondheids commissie is ontvangen, men heeft nog el .moeite gedaan om het voor deze vergadering te krijgen, doch tevergeefs alle mogelijke haast met de zaak zal worden gemaakt.- De heer Blok dankt voor deze toezegging. d. Beslissing vat? Gedeputeerde Staten op een reclame in hooger beroep tegen een aan slag in den hoofdelijken omslag van J. Bos Wzn. Voor kennisgeving aangenomen. e. Adres van de afdeeling Friesland van den Nederlandschen bond van gemeente-ambtena ren terzake eene betere regeling der jaarwed den voor de ambtenaren ter secretarie. Voor praeadvies gesteld in handen van B. en W. Wordt bij de begrooting behandeld. f. Resolutie van heeren Gedeputeerde Staten, houdende goedkeuring van het raadsbesluit dd. 24 Mei 1916, waarbij is vastgesteld het Regle ment van het Old Burger Weeshuis, g. Goedkeuring van het raadsbesluit tot wij- van school 3 onder aan J. Kroes te Leeu- boven zijn eventueel pensioen van de gemeente zal ontvangen. Alsvoren. Aanbevolen worden de hh. R. Frank, M. H. v. d. Werf, K. J. Zijlstra. Voor de eerste vacature wordt benoemd'de heer Frank met 8 stemmen: de heer v. d. Werf verkreeg 4 stemmen, de heer Zijlstra 1 stem. Voor de tweede vacature wordt benoemd de heer v. d. Werf met 7 stemmen, de heer Zijlstra verkreeg 6 stemmen. Sollicitanten zijn de heer K. Groaneveld en mej. A. C. Bakker. De heer Groeneveld was tijdelijk onderwijzer aah de cursus, maar is wegens ongesteldheid voor geruimen tijd verhinderd zijn betrekking waar te nemen, waarom B. en W. mej. Bakker aanbevelen. Met 12 stemmen wordt benoemd mej. Bak ker. De heer Groeneveld verkreeg 1 stem. Deze commissies worden op dezelfde wijze samengesteld als het vorig jaar nl. als volgt: Commissie voor strafverordeningen: de hh. C. A. Zelvelder, A. Brouwer Rzn., R. S. H. Vis ser. Commissie voor de gemeentereiniging: de/hh. .1. IJtsma, F. Blok, M. A. Kuyt. Commissie voor openbare werken: de hh. J. G. W. Kiezebrink. J. J. de Boer. F. de Wolf. Commissie voor begrootingen en rekeningen: de hh. R. S. H. Visser, C. A. Zelvelder, U. Rijpma. Commissie voor de gemeente-eigendommen: dg hh. J. Huges, F. de Wolf, L. Bakker Wzn. Commissie voor de plantsoenen: de hh. J. Huges, J. H. Bont. F. Blok. Commissie voor den gemeentelijken woning bouw: de hh. .1. IJtsma, J. G. W. Kiezebrink, .1. .1. de Boer. Commissie voor de gasfabriek en waterlei ding: de hh. 1. G. W. Kiezebrink, R. S. H. Vis ser, F. de Wolf. De raad wordt in drie commissies verdeeld, die bestaan uit: le commissie de hh. Brouwer, dr. Bouma, De Wolf, De Boer en Huges: 2e 'commissie de hh. Kuyt, Westra. Visser, Bont en Zelvelder: 3 commissie de hh. Kiezebrink. IJtsma, Blok, Rijpma en Bakker. De secties worden in de volgende vergade ring getrokken. Aan eene opmerking van de tweede sectie betreffende de jaarwedde van waagmeester enz. gullen B. en W. aandacht schenken bij de behandeling der begrooting 1917. Z. h. st. wordt de rekening goedgekeurd. Z. h. st. daartoe besloten. g. h en i terug. Eenige minuten later was de straat voor de Villa, zoo juist nog verlicht door den fantasti- schen gloecl van lampen en fakkels, weer in diepe duisternis gehuld en hoorde men alleen in de verte nog de wegstervende paukenslagen. „Aan wien heb ik dat te danken?” vroeg Werner. „Wie heeft mij dejse ovatie bereid? Dat heb ik zeker aan u te danken, mijnheer Kersten?” Kersten knikte van neen en wees zwijgend op Dora. „De hoogere beambten wachten beneden", zeide Kersten, „nu kunt ge eindelijk uw hon ger stillen. We zullen de buffetten beneden alle eer aandoen. De dames waren zoo vriendelijk, spijs en drank hierheen te zenden, opdat we bij het ontvangen van de deputatie piet verlegen zouden zitten. Ik heb een geweldigen honger”. Kersten bood mevrouw Schottelius'zijn arm aan en ging, gevolgd door graaf Klinter, de kamer uit en de trap af. Werner en Öora ston den alleen. Nadat Werner eenigen tijd getracht had, zich een houding te geven, vatte hij de hand van Dora en kilste die? terwijl hij met onvaste stem uitbracht: „Ik dank u uit-het diepst van mijn hart”. Beider oogen waren vochtig, toen zij elkan der aanzagen, lang bleven hunne blikken in elkander Verzonken. Nog altijd hield Werner Dora’s hand vast. Langzaam trok Dora haar hand terug en ver klaarde: „Gij hebt honger, bergraad. Wij moeten ook aan de materieele dingen, denken; beneden wacht de deputatie”. Werner bood Dora den arm om haar naar beneden te geleiden. Terwijl zij de trap afgin gen, zei Dora tot hem: „De lagere beambten begeleiden de arbei ders naar het mijn-café in Dorotheen-hof, waar cursus 1916/1917. Voor praeadvies gesteld in handen van B. t. Adres van den bond der hoofden van den gemeentewerken in van Ook thans nog leveren wij de BESTE KWALITEITEN voor den LAAG. STEN PRIJS. Gegarandeerd droog on belegen door plaatsing in geïsoleerde droogkamers. Van alle bekende merken steeds voorraad, o.a,Simon Artz, Le Khédive, Kremlin en Peterhof, Ardath, Westminster, Crescent enz. enz. Alsvoren. s. Adres van J. L. Dijkhuis, leeraar aan de H B. S. alhier, houdende verzoek om vergunning tot het waarnemen der betrekking van leeraar aan .de Rijkszuivelschool te Bolsward voor den

Sneeker Nieuwsblad nl | 1916 | | pagina 1