I Uit onze Raadzaal. s, sk. SI te» 1% SNEEKER COURANT (67ste Jaargang) en WYMBRITSERADEEL (14de Jaargang) MEUBELFABRIEK NEDERLAND teMAITABAK1 - f Zaterdag 23 September 1916. 32e Jaargang. RECLAMEKOLOM. Nieuwstijdingen. BETER dan andere merken van ge No. 103. Vrouwenregeering Firma Johs.Tromp, Sigaren Reuzensorteering Sigaretten. ■i LX Heeren J. A. HUIZINGA, Groningen. FRANCO LEVERING. y. Friesche Heerenbaai an Friesche Baai in deze gedeponeerde verpakking zijn Telefoon 118. end - 8 xC A ABHEX Punt I. Voorstel van B. en W. om J. G. van der V.alk voor den cursus 191611917 te benoemen tot directeur der Burger avondschool e. a. Punt II. Advies van B. en W. op het adres van A. Hoogeveen, houdende beroep van het besluit van J3. en W„ waarbij hem vergunning is geweigerd tot den bouw van een tabrieksgebouw met bovenwoning aan de Prins Hendrikkade. Hierna sluiting. riet gebruikmaking van lijken prijs. enz. ner rui en. XXV. Wordt vervolgd. aS l genoopt te zijn door, de voorschriften van art. *de bepalingen der bouwverordening konden be- ROMAN NAAR HET DUITSCH (Weiberregiment) van A. OSKAR KLAUSMANN. (Geautoriseerde vertaling) (Nadruk verboden.) BALK. 21 Sept. Ds. J. van Henten alhier en te Wijckel, heeft bedankt voor het beroep naar de Geref. Kerk te Exmorra. Dies tijd maakte het overige gezelschap zich ten nutte, om de aangelegenheid van de zand groeven met elkander te bespreken. Mevrouw Glover, stelde daartoe de noodige teekeningen en bescheiden aan de drie heeren ter be schikking. Deze besprekingen namen een uur in beslag. Nadien was men het er over eens geworden, dat de zandgroeven voor een hoo- ger bedrag moesten worden verpacht, dan tot dusverre het geval was, omdat door een meer intensieve exploitatie grootere opbrengsten mochten worden verwacht. Geheimraad Ker sten liet het aan Werner en graaf Klinter over, den pachtprijs te taxeeren. Hij verklaarde zich eens met het door hen genoemde bedrag en zeide verder: „Wanneer ig niemand vindt, die meer biedt dan het bedrag, dat thans is vastgesteld, ben ik eventueel niet ongenegen, zelf de groeven te pachten. Het is niet zoozeer voor mijzelf als SNEEK, Oosterdgk, Tel. 208. koopt U por stuk, par kistje eu per duizend nergens voordeeliger dan bg ons. Voordeelig beteokent in dit geval belegen droog Pn tegen ongehoord concur reerenden prijs! üit allo deelen der provincie ontvangen wij orders, en wat meer zegt, steeds nabestellingen. Ziet de etalage en noemt proof, on vergelijkt de kwaliteit onzer Sigaren mot die van iederon grooten of kleinen concurrent. Beleefd aanbevelend, dan andere soor ten T&n gelijke kwaliteit. "O L 'v d paar druppels op de jas van Lothar te morsen. Hij werd al heftiger en heftiger en daarbij zoo luidruchtig, dat alle aanwezigen in de zaal op merkzaam werden. Ten slotte ontstak hij zoo zeer in dollen drift, dat hij den kellner naai de keel vloog. Indien de geheimraad en eenige kellners niet bijtijds waren bijgesprongen, om den ongelukkige uit de handen van Lothar te verlossen, dan zou een catastrofe onvermij delijk geweest zijn. Niet alleen in het kleine gezelschap, maar ook in de geheele zaal was de rust verstoord. Lothar droeg burgerkleeding: slechts weinigen van de aanwezigen kenden hem. Er werd zeer afkeurend over hem gesproken door het aan wezige publiek, totdat er gefluisterd werd, wie eigenlijk die woesteling was en waar hij van daan kwam, leder was toen begaan met het lot van den armen ouden Kersten en men was het er over eens, dat zijn zoon ongetwijfeld aan tropen-kolder moest lijden. „Ik ken den kerel niet terug!” riep, graaf Klinter uit, „toch ken ik hem al vele jaren. het was altijd een vriendelijk en correct per soon, die met groote liefde aan zijn vader hing. Weliswaar was hij altijd wat gesloten van aard én in sommige oogenblikken en in bij- x-d'zondere omstandigheden niet in staat zich te gen iemand uit te spreken. Het heette vroeger, dat hij zich bijzonder geïnteresseerd heeft voor mevrouw Glover, ook reeds toen haar man nog leefde en dat hij eigenlijk, om uit zijn moeilijke positie te geraken, heeft geteekend voor het koloniale leger. Ik stond verbaasd, dat de oude geheimraad hem van avond mee bracht naar Ivershofen”. SNEEK, 20 Sept. 1916. Aan de heden al hier gt houden paardenmarkt waren aangevoerd 293 stuks, o.a. 273 paarden-en 20 veulens. De markt was druk bezocht eu dot handel gewild. 1’rjjzen Ie soort f550f950; 2esoort f 400— f 5§0 3e soort f 100—f 180. Veulens f 200-f 300. ling ontheffing te verleenen! Waar nu 1 ingediende teekening een gedeelte van den jwas de afwijking toe te staan, omdat andere voorgevel, nl. de bovenverdieping, niet in d.e rooilijn zoude worden gebouwd, doch naar binnen zoude afwijken, konden wij, naar onze opvatting der verordening, de gevraagde ver gunning niet toestaan.- Ook door U kan het verzoek bij wijze van dispensatie der verordening o. i. niet worden ingewilligd, waar door U bij de verordening niet het verleenen van ontheffing is voórbe- houden. Wij verwijzen in dit verband naar ons advies van 28 Februari 1916 no. 5 (raadsver- slag blz. 128) op een beroep van J. Andringa. Inwilliging van het verzoek kan alleen plaats hebben indien door U, 'met gebruikmaking van de U in het aangehaaide art. 6 gegeven be voegdheid, voor de bovenverdieping van het te bouwen perceel de rooilijn wordt bepaald op de wijze als op de hierbij behoorende teeke ning is angegeven. Naar de meening, van den Gemeente-archi- tect bestaan tegen ’t mgediende' bouwplan geen aesthetische of constructieve bezwaren. Indien de Raad tegen de'voorgenomen wijze van bouwen geen bezwaar mocht hebben, dan zou de mogelijkheid om tot het verleenen van vergunning te geraken, geopend kunnen wor den door een besluit te nemen in den boven aangegeven zin. Dan is de reden vervallen die ons in de eerste plaats tot weigering noopte. Hoewel wij ook dan tegen de uitvoering van het bouwplan nog bezwaren hebben om de wijze waarop het is geprojecteerd, zullen wij vergunning verleenen, indien de Raad zich met het door ons voorgestelde ontwerp-besluit ver- eenigt. Wij stellen U derhalve voor het volgende besluit te nemen: De Raad der gemeente Sneek Besluit: voor de bovenverdieping van het op het bovenaangeduidekadastrale perceel te stich ten fabrieksgebouw met bovenwoning de rooi lijn te bepalen als is aangegeven op de bij dit besluit behoorende gewaarmerkte teekening. De heer De Wolf begrijpt het standpunt van B. en W. niet. Er is voldaan aan de be palingen van de bouwverordening, die voor schrijft dat de benedenverdieping in de rooi lijn moet worden gebotr. d, hetgeen adressant ook wil doen. De tweede verdieping is inder daad achteruit geprojecteerd en valt buiten de rooilijn, maar daarmede hebben wij niets te maken: daarvoor geldt de rooilijn niet. B. en W. hadden de vergunning moeten verlee nen zonder den raad eerst te hooren. Iets an ders is het, of de achteruitbouw van de tweede verdieping uit schoonheidsoogpunt aanbeveling verdient. Maar daarmede heeft de raad niets te maken: er is hier geen schoonheidscommis sie. De heer Blok heeft ook met verwondering gezien welke interpretatie B. en W. geven aan het betreffend artikel van de bouwverordening. Immers schreef dit artikel werkelijk ook een rooilijn voor andere verdiepingen dan de eerste voor, dan zouden B. en W. nimmer het recht hebben vergunning tot bouwen te verleenen, maar zou men altijd bij den raad moeten komen. Het aanbrengen van erkers, balkons, loggias enz., welke steeds buiten de rooilijn vallen, zou dan niet geoorloofd zijn zónder dat de raad ontheffing van de bepalingen der bouwveror dening had verleend. Tot nog toe is steeds aangenomen; dat de grondslag van het gebouw in de rooilijn gele gen moet zijn, maar is de bouwer terecht vrij gelaten in onderdeelen, bij het aanbrengen van versiering enz. Spr. meent dan ook dat B. en W. de ver gunning eenvoudig hadden moeten verleenen. De Voorzitter zegt dat B. en W. niet anders konden handelen dan zij hebben gedaan. De heer D r. B o u m a .was persoonlijk van deed, zijn herinneringen aan hetgeen hij had doorgemaakt, te moeten wakker roepen. Hij vertelde alleen, dat hij hooge koortsen had gehad en dat het verblijf aan de kust tot her stel juist zijn ziekte nog had verergerd. De zeereis had hem goed gedaan, hoewel de .koorts nog niet geheel was verdwenen. Hij was' zelfs bang, dat hij dezen nacht wederom een aanval zou hebben te doorstaan en wanneer men zijn eigenaardig glanzende oogen aanzag, kon men er niet aan twijfelen, of voor die vrees be stond alle grond. Na een half uur namen de vier heeren af scheid, -hoewel mevrouw Glover hen nog noodde te blijven. Vóór zij aan de deur waren gekomen, wendde de geheimraad zich tot Werner en graaf Klinter en zeide tot hen: Mijn zoon heeft behoefte aan opwekkend ge zelschap, als ge mij daarom een genoegen zoiidt willen doen, zou ik willen voorstellen gezamenlijk naar Dasburg te gaan, naar het restaurant Zimmermann. Het is Zondag en ge wichtige bezigheden zullen u dus niet weer houden. Ik zou het prettig vinden, als de hee ren zich wat met mijn zoon zouden willen bemoeien. Ik ben slechts vervelend, en knorrig gezelschap voor hem”. Werner en graaf Klinter waren gaarne bereid aan het verzoek te voldoen en gingen in de auto van der; graaf vooruit, terwijl Kersten met zijn zoon in het rijtuig volgde. Het was tegen half zeven in den avond toen de heeren in het afgesproken restaurant in een kleine zijafdeeling waren vereenigd. Men was bij Zimmermann aan een goed adres. In ’t restaurant ging alles grootsteedse!: en grootscheeps toe. De keuken was voor treffelijk en de kok, die elders In groote in richtingen had gewerkt, was een meester in ‘t ifi e® OUDEGA, 20 Sept. Hedenmiddag werd in de herberg van de wed. F. van der Werf alhier ten overstaan van notaris Mulder publiek ver kocht: 1. Een perceel weiland te Nijhuizum. Koopers werden de wed. W. D. Tilstra c. a. aldaar voor 13307.80. II. Een perc. weiland te Sandfirden. Kooper werd de heer S. Buma te Sandfirden voor f5220. 111. Een burgerhuis te Gaastmeer. Gekocht door den heer A. Smit al daar voor f1201: en IV. Een huis aldaar. Ge kocht door den heer E. Terpstra te Gaastmeer .voor f 1011. Opdrijving van prijzen'. Door de c’ öparatieve groothandel-veroeni- eing*„do Handrl,kamer”. gevestigd te Rotter dam, zijn een tweetal adressen gezonden aan den minister van Landbouw, waarin wordt ge wezen op de prgsstjjging van klompen en op de hooge vraagprijzen op de binnenlandeebe markten voor peulvruchten. In beide gevallen wordt verzocht maatregelen te treffen. Inlijving lichting 1917. Blijkens een circulaire van den Commissaris der Konirgin aan de burgemeesters zal de inlijving van lichting 1917 vermoedelijk niet worden vervroegd, doch p]a ts hebben in de gewone bg;de wet vastgestelde tijdvakken. Daar hot echter toch niet onmogaljjk is, dut de inljjving vervroegd moet geschieden, behoo- ren de aanvragen om vrijstelling wegens kost winnerschap, wegens, opleiding tot een geeste lijk ambt, of wegens woonplaats of toekomstige woonplaats in de koloniën, dit jaar niet in November doch in'October te worden gedaan. Vi»ch voor Engeland. Woensdag is in de Rgksvischhalkn te IJmui- den de officieele inkoop van versche visch voor Engeland begonnen. Er worden hooge- prjjzen besteed. NIEUWE SNEEKER COURANT VOETBAL. Zondag ontvangt L.S.C. alhier op haar ter rein aan de Kerkhofslaan ’t Harlinger Militair Elftal, dat in 't begin van dit jaar L.S.C. al hier heeft geklopt met 21. Zooals men zich zal herinneren bestaat dit elftal uit le en 2e klassets N.V.B. ’t L.S.C. Elftal komt ditmaal zeer versterkt cp, en wordt (wijziging voorbehouden) als volgt opgesteld: Doel: J. Visser; Achter: Gealdine (Bele) en E. Berjsma r Midden: J. Houtman, II. Mulder, en J. de Ree; Voor: E. Vellemau, Jo Visser, D. Wierstra, J. Haga en A. Muller. HEMELUM, 20 Sept. Geslaagd voor het politie-diploma W. Schilstra alhier. OPPENHUIZEN-U1TWELLINGERGA, 19 Sept. Alhier is opgericht een boerenleenbank met aanvankelijk 30 leden. Het bestuur best ast uit de heeren P. Jousmu, A. Doting, A. Wind, P. Tiersma, H. Schraa Jr., G. F. Atema en U. F. de Jong. KOUDUM, 20 Sept. Op het tweetal voor predikant bij de Geref. kerk te Oenkerk komt voor ds. S. W. Bos, alhier. Vergadering van den raad der gemeente Sneek op Dinsdag 19 September 1916, ’s avonds 7*2 uur. Voorzitter de heer P. J. de Hoop, burge meester. Secretaris de heer P. Sikkes. Aanwezig 12 leden. Afwezig de hh. Bakker, Visser en Utsma. De heer Blok vraagt en verkrijgt verlof om na behandeling der agenda eene vraag tot B. en W. te richten over wijziging, van de veror dening op den Hoofdelijken Omslag. Bij raadsbesluit van 8 Juni 1.1. is aan den heer J. Voetberg op diens verzoek met ingang van 1 Augustus jl. eervol ontslag verleend als tijdelijk directeur der Burgeravondschool. Na ingewonnen advies van de Commissie van toezicht op het Middelbaar Onderwijs en van den Inspecteur, den lieer H. J. de Groot, bevelen B. en W. aan den heer J. G. van der Valk, benoemd tot leeraar aan die school. Met algemeene 'stemmen wordt de heer v. d. Valk benoemd. Het advies van B. en W. luidt als volgt: Wij hebben laatstelijk bij besluit van 5 Au gustus i.l. aan A. Hoogeveen vergunning ge weigerd tot het bouwen van een fabrieksge bouw met bovenwoning op het perceel kadas traal bekend gemeente Sneek sectie B no. 3539 aan de Prins Hendrikkade. wel -voor mijn zoon. Zooals u wel zult hebben opgemerkt, ziet hij er erg slecht uit; ik schrok er van, toen ik hem van morgen plotseling zoo voor mijn oogen zag 'staan. Het is niet alleen zijn uiterlijk; dat mij heeft doen ontstellen, maar veel meer nog zijn zenuwachtigheid, die, hoe vreemd het ook schijnt, tevens met een soort apathie gepaard gaat. Tot geen prijs laat ik mijn jongen weer naar de tropen terug gaan. Ik hoop, dat hij het zelf ook zal inzien en zijn ontslag nemen. In dat geval moet hij natuurlijk wat om handen hebben en nu kchijtrt mij het bestuur en het exploiteeren van de zandgroe ven juist iets, dat voor hem geschikt is. Kleine kinderen, kleine zorgen, groote’ kinderen, groote zorgen”. „Natuurlijk geef ik u de groeven liever, dan een ander”, antwoordde mevrouw Glover: „ik kan mij geen beteren pachter .wenschen: door uwe bemoeiingen kunnen de groevetr slechts in waarde stijgen. De tegenwoordige pacht loopt in drie maanden af. U heeft slechts een woord te spreken, en u hebt ze. Ik ben niet eens van plan, naar andere gegadigden te zoe ken; al zou ik, hetgeen ik nog betwijfel, een paar honderd gulden meer kunnen krijgen, dan zie ik de groeven toch liever in uwe handen. Laat ons nu echter de jonge mijnheer Ker sten weer roepen; hij zou zich anders in het park gaan vervelen”. Kapitein Kersten ging met de geheele zaak accoord en er ontspon zich een gesprek, dat uit den aard voor een groot gedeelte liep over den werkkring van een officier in de koloniën. Geheimraad Kersten poogde zijn zoon daarbij aan het praten te krijgen. Er lag echter een zoo groote vermoeidheid over de trekken en het geheele wezen van den kapitein, dat men wel kon bemerken, dat het hem pijnlijk aan- 1U1C VdU UU1UCC1 VV ctö, Udt UUU1 UC VUUISvllUniCU bouw'der tweed,e verdieping afgeweken werd •van de rooilijn, zoodat de raad alleen zou besüssen. Toen hebben B. en ÏW. de. zaak- rer plaatse onderzocht en zijn tot Verordening Koofdelüke Omslag De heer Blok wijst op de noodzakelijkheid de verordening op den H. O. te herzien, spe ciaal wat betreft de aftrek voor noodzakelijk levensonderhoud, die nog altijd op f400 staat. Dit bedrag moge vroeger voldoende geweest zijn, het is het zeker nu niet meer. Waar men nu weder aan den vooravond van de behan deling der begrooting staat, zou Spr. het ge- wenscht vinden, dat nog deze maand een ge wijzigde verordening aan het oordeel van den raad werd onderworpen. De V o o r z. zegt, dat dit niet mogelijk is. De secretaris heeft een nieuw ofitwerp’onder han den, maar dat kan niet meer voor de begroo ting 1917 behandeld worden. Wel zal het ge reed en Koninklijk goedgekeurd kunnen zijn voor de Hoofdelijke Omslag opnieuw in behan deling bij den raad komt. Overigens: de ver ordening op den H. O. heeft niets met de be grooting te maken. De heer B l o k meent van wel. omdat dan het bedrag van den H. O. wordt vastgesteld. Waar spr. echter inziet, dat de behandeling der wijziging niet rrieer kan geschieden voor dé behandeling der begrooting 1917, legt hij zich bij de toezegging van den Voorzitter neer. De heer Brouwer zegt, dat' deze wijziging inderdaad noodzakelijk is. Spr. heeft wel twin tig vrouwen bij zich gehad, die zeggen den aaiTslag niet te zullen betalen, daar zij niet kunnen. Spr. vreest dan ook dat er weinig van Wij meenden tot deze afwijzende beschikking jmeening, dat B. en W. over de kwestie volgens ,de aanslagen van f500 en f 6)10 terecht zal ko- „cnoopt te zijn door, de voorschriften van art. *de bepalingen der bouwverordening konden be- men. 6 der Bouwverordening voor deze gemeente.’slissen. Maar als niet deskundige heeft spr. zich Waar voor de Prins Hendrikkade door U geen 'neergelegd bij het advies van den deskundige, rooilijn is vastgesteld, geldt volgens art. 6 als ’die van oordeel was, dat door de voorgenomen rooilijn de lijn waarin de wederzijds belendende ibouw'der tweede verdieping afgeweken werd gebouwen- of afscheidingen staan. Aan ons komt niet de bevoegdheid toé van deze bepa- Jkunnen volgens de door den aanvrager 1de conclusie gekomen, dat het niet gewenscht -van jen was de afwijking toe te staan, omdat andere bouwers daar dit voorbeeld zouden volgen, om te voorkomen dat de kamers geeren. Men zou dan een rij huizen krijgen waarvan de- be nedenste verdiepingen allen in de rooilijn ston den, maar de volgende in zigzag-lijn liepen. Dat achten B. en W. uit schoonheidsoogpunt niet wenschelijk. De architect daarentegen had geen bezwaren uit aesthetisch oogpunt, zoo dat hier het oordeel van adviseur en van B. en W. niet parallel liep. De raad kan nu echter eene beslissing nemen. Dit kan hij in waar B. en W. van oordeel zijn, dat de ge- overgelegd,-d,oen. Het spreekt echter van zelf, dat, waar B. en W. van oordeel zijn, dat de ge vraagde vergunning niet moet worden toege staan, de leden van het D. B., die stemrecht hebben, zelve tegen het voorstel zullen stem men. De lieer W e s t r a gaat de voorgeschiedenis van de zaak nog eens na. Eerst kwam adres sant met een teekening, waarbij de geheele gevel buiten de rooilijn viel. B. en W. weiger den toen de vergunning, zooals begrijpelijk was. Toen kwam hij met een andere teekening, die nu nauwkeurig is ingegaan. Men kwam tot de conclusie, dat dè bepalingen van de bouwverordening niet toelieten, dat B. en W. zonder meer beslisten over de aanvraag, waarin opgenomen was dat de tweede ver dieping achteruit gebouwd zou worden. Spr. acht het goed, dat de verordening dat niet toe laat, want men heeft daardoor een rem op een al te groote vrijheid van de bouwmeesters. De heer -Z e 1 v e 1 d e r krijgt den indruk, dat de verordening alleen iets voorschrijft voor de rooilijn van de benedenverdieping, maar dat de bouwers vrij zijn in het optrekken van de an dere verdiepingen. Anders zou het bouwen van torentjes, balkons enz., ónmogelijk zijn. Na nog-eenige discussie, waaraan deelnemen de h.h. Westra,- Dr. Bouma, Blok, De Wolf en Brouwer, stelt de heer Blok voor de gevraag de vergunning zonder meer te verleenen. Neemt de raad dit voorstel aan, dan doet hij tevens uitspraak, hoe hij de bouwverordening wenscht 'te zien geïnterpreteerd. Het voorstel wordt aangenomen met 9 tegen 3 stemmen. Tegen de beide wethouders en de heer Bont. de kunst. In de industrie-streken wordt veel .geld verdiend en ook veel geld uitgegeven. Het geld rolt daar gemakkelijker dan elders en bij bijzondere gelegenheden wordt de beurs niet gespaard. T Beste is dan nauwelijks goed ge noeg. De geheimraad, die zich dien avond als gastheer beschouwde, bestelde een oud merk roodeh wijn .„Schloszabzug Margaux, eerste gewas". Zimmerman kwam zelf, de wenschen van de gasten vernemen en stelde met den ge heimraad een keurig menu samen Voor het souper”. Alles scheen een genoeglijken avond te be loven. Kapitein Kersten echter zou een streep door de rekening halen. Eerst zat hij apathisch aan tafel, waarbij naar het scheen het geheele gesprek langs hem heen ging. Dat werkte niet opwekkend. Een zwijgende gast aan tafel is nooit aangenaam. Nadat Lothar echter eenige glazen van den zwaren rooden wijn gedron ken had, scheen hij wat bij te komen. „Ik raad je aan, wat voorzichtig met den wijn om te springen”, waarschuwde de oude geheimraad op den vriendelijksten toon, dien men zich denken kan. „Wanneer je nog wat drinken wilt, is het misschien verstandiger, dat we een lichter merk nemen”. Door deze opmerking scheen Lothar zich bovenmate gekwetst te gevoelen. Hij dronk geen droppel meer, liet alle spijzen aan zich voorbijgaan zonder er van te nemen en sprak geen woord meer tot zijn vader. Zijn voorhoofd was gefronst en met ieder oogenblik scheen de opwinding, .die in hem heerschte, te ver meerderen. Eindelijk, nadat men twee uur met elkander aan tafel was geweest, brak de bui los en richtte zijn woede zich tegen den kell ner, die bediende en die het ongeluk had, een Voor Uwe kinderen alvorens zij twintig jaar zijn. Het ligt, slechts aan. U, Uwe kinderen het noodzakelijkste te verschaffen voor een geluk kig bestaan. Indien het noodig is hunne hoe danigheden te ontwikkelen, hun een vak te lee- ren. om hen in alle omstandigheden te behoe den tegen gebrek, toch moet men hun vóór alles eene goede gezondheid geven. Voor de gezonde jongelui liggen tal van betrekkingen open, die onbereikbaar zijn voor ziekelijken en zwakken, welke bij gelijken verstandeiijken aanleg ver achter blijven, omdat zij geen vol doende kracht kunnen ontwikkelen. De jonge meisjes van haar kant zullen misschien geheel haar leven de gevolgen ondervinden der slech te omstandigheden, waarin zij hare groei-jaren hebben doorgebracht. Op het tijdstip hunner vorming dus, moet gij bijzonder waken over de gezondheid Uwer kinderen, vooral van Uwe dochters; geheel .het organisme is gedurende dien tijd verplicht een zwaren arbeid te ver richten. Om nu de opgelegde inspanning te verdragen is het van belang dat het bloed waaruit het weerstandsvermogen geput wordt zelf sterk genoeg is om de verbruikte krachten te kunnen vernieuwen. De ouders zullen dus wijs doen met op dat tijdstip met regelmatige tusschenpoozen gedurende den geheelen ge vaarlijken tijd, hunne kinderen eene behande ling te doefi ondergaan met de Pink Pillen, die bet bloed rijk en zuiver maken: de ver sterkende hoedanigheden dezer pillen maken ze tot het uitnemende krachtmiddel voor den huwbaren leeftijd. De Pink Pillen zijn niet alleen de groote ver sterkers van het bloed, maar bovendien de krachtigste opwekker der zenuwen. Lijders aan bloedarmoede, verzwakten, overwerkten, lijders aan neurasthenie, aan maagpijnen, hoofdpijnen en rheumatiek vinden er een boven alles uitstekend geneesmiddel in. De Pink Pillen zijn verkrijgbaar f i.75 per doos en f9 per zes doozen bij het Hoofd depot der Pink Pillen, Dacostakade 15. Am sterdam. Voor Sneek en Omstreken bij de Erven Joh. W. Meijer en fa. B. Meindersma te Sneek en bij alle goede Apotheken en Drogisterijen.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1916 | | pagina 1