n Firma IJ. ten CATE. ip. SNEEKER COURANT <67ste Jaargang)WYMBRITSERADEEI, (14de Jaarflanfl) HET ZAL NIET LAIGIEER DUREN GESLOTEN. DE VRIES, Opticus MEPPEL is a.s. Dinsdag 3 Oct. in ’t Hotel SCHRAM te Sneek te spreken en te ont bieden voor de levering van BRILLEN voor alle ooggebreken. MEUBELFABRIEK NEDERLAND 32e Jaargang. No, 105. Bericht. na 10 uur is ten. ïjd. Zaterdag 30 September 1016. Vrouwenregeering Sigaren Reyzensorteering Sigaretten. Firma Johs.Tromp, Ooggebreken. Oogzwakte. Nieuwstijdingen. JFT ZE3 C L JX M El K.OLOM Heeren I ;om- ngel J. A. HUIZINGA, Groningen. TAPIJTEN -GORDIJNEN. AH. A8KEX I. aan- de leiding van de intercommunale arbeids- jezins en t'. XXVII. het van lions- I' eer- inden nors, i, en met ’rins- op- ,ar ’t cent. cent. cent. cent. van werd, dat men verhoudingen niet beter Toch ondervond hij 116. CHE snder door met ireau f 365 - '395 ten een van 00.00. CÏÏT Juup- ien lijks- Oc- laan- l. kost lozer. neek. Telefoon 118. 85 16 45 22 130 12 i den Rz., aarin Kin- d te No. eder- Mej. ROMAN NAAR H ET D U I T S C H (Weiberregiment) van A. OSKAR KLAUSMANN. (Geautoriseerde vertaling) (Nadruk verboden.) willekeurig langzaam, om de schoonheid van de natuur met volle teugen te kunnen genie ten. Op den top van een der heuvels stond een geweldig groote bruine beuk, met wijd, uitste kende takken, waarvan het donkerroode looi wonder mooi afstak tegen de witte berken stammen, hef donkere groen van de na'aldboo- I men en het diepe geel van de eikenblaren. Bet veelkleurig tafereel, dat zich aan zijn oogen voordeed, was zoo imposant, dat hij onwille keurig, geboeid door zooveel schoons, bleef staan. Het was alsof de natuur, alvorens ter ruste te gaan, met een laatste opflikkering van schoonheid van den' zomer en den herfst ging afscheid 'nemen. Onwillekeurig zette Werner zich neder op' de bank, die daar stond. "Hoe mooi, hoe idyllisch mooi was het hiei. blijven en zich voorgoed aan de werken ver- koopt U per stuk, per kistje en per duizend nergens voordeeliger dan bij ons. Voordeelig beteekent in dit geval belegen droog en tegen ongehoord concur reerenden prjjs! Uit alle deelen der provincie ontvangen wij orders, en wat meer zegt, steeds nabestellingen. Ziet de etalage en neemt proef, en vergelekt de kwaliteit onzer Sigaren met die van iederen groot.cn of kleinen concurrent. Beleefd aanbevelend, SNEEK, Oosterdjjk, Tel. 208. Heel in de verte klonk het geluid van machines, en ook 'het fluiten van de vele locomotieven, die in de nabijheid daarvan hun werk verricht ten, was zwak te hooren. Ja,< het was hier schoon en niet alleen in het berkenbosch. Werner had. hier een werk kring, waaraan hij zich met hart en ziel kom geven, een overvloed van arbeid viel hier voor zijn hand te verrichten. Tot zelfstandig schep pend werkzaam zijn bestond hier de meest ruime gelegenheid. Werner had de kunnen wenschen. Toch ondervond hij een licht gevoel van onbehagen en vrees voor iets dat komen zou en dat hij niet kon ontwijken. Hij voelde, dat hij door de ofstandigheden werd voortgedreven, geheel tegen zijn wil, zonder dat hij zich daartegen kon verweren. Tegen de gevoelens, welke hij voor Dora koesterde, verzette hij zich in het geheel niet meer; die waren zoo machtig, zoo onoverwinnelijk, dat u», 'TirtnrnnriiiwwrTi - u 1111 1 -l het dwaasheid zou zijn geweest deze te wil len onderdrukken. Hij was er trotsch op, dat het heilige, schoone en edele gevoelens waren, welke hij ten opzichte yan Dora koesterde. Zij was voor, hem een ideaal van een kuische, be minnelijke en lieve vrouw, aan wier betoove- ring men zich na eenig tegenstribbelen gaarne overgeeft. Wat hij voor Dora gevoelde, was meer nog vereering dan liefde. Vreugde be zielde hem, bij de gedachte dat er iemand als Dora bestond. Hij had geen tijd om geregeld na te denken, laat staan om te dweepen. Hij deed weinig moeite om klaarheid in zijn gevoelens te brengen. Slechts zooveel was hem duidelijk, dat hij zijn belangstelling voor Dora nimmer mocht verraden. Indien hij hier wilde Ondergeteekende baricht aan hare ge achte Cliëntèle, dat de Winkel vanaf 1 October a.s. ZONDAGSMORGENS takken: de voorbereiding en uitvoering van eene wettelijke regeling inzake arbeidsbemiddeling: C. Andere onderwerpen, met voorkoming en bestrijding van werkloosheid of leniging harer gevolgen in verband staande. binden, dan moest hij alles vermijden, wat aan leiding kon geven tot een conflict, zooals met zijn voorganger had plaats gegrepen. Doch stond hij wel tegenover Dora, zooals die opdringerige minnaar had gedaan? Voelde Dora niets voor hem? Hij wist het niet, doch hij hoopte het vurig. In elk geval had hij het gevoel, dat hij haar sympathiek was. Des te voorzichtiger moest hij tegenover haar zijn, opdat ze hem niet voor een geldjager zou houden, zooals ze er al zoo velen zich had zien ontpoppen. Ze stelde vertrouwen in hem en voelde ook waarlijk iets als vriendschap: dat had ze door het in elkaar zetten van den fakkeloptocht bewezen. Ze deed alle mogelijke moeite, om hem het leven aangenaam te ma ken, voor zoover zij dat in hunne verhouding kon doen. Van des te grooter belang was het voorzichtig en gereserveerd te zijn. Wordt vervolgd. van Hurdurwyk heeft te be- klaeht iugudiend tegen den bet interneoringdepöt, uit- D« Zomertijd. .Nu met 1 October de normale tjjd weer in eere wordt hersteld, moeten alle uurwerken een uur worden teruggezet. De Nederlandsehe Bond van Horlogemakers geeft in verband hiermede eenige practische wenken: 1. Alle uurwerken die niet ?laan, mogau een uur worden teruggedraaid. 2. Voor uurwerken met slagwerk en datum- uanwijzing is het eenvoudigste deze a.s. Zondag een uur te laten stilstaan, welk uur van stil stand men kan controleeren op een te voren één uur achteruitgezet horloge. 3. Uurwerken mot slagwerk en geen datum- aanwjjzing kan man elf uur vooruit zetten, waarbij in acht moet worden genomen elk heel rn elk half uur te laten staan. 4. Voor klokken met elect rische beweeg kracht geldt eveneens het voorschrift van een uur stilstand door don slinger van de hoofd of moederklok vast te houden en oen uur la ter woei voorzichtig aan den gang to brengen. De ovorgang van den zomer- naar don Amster- damschen tijd, zal op de Nederlandsehe spoor wegen plaats hebben in den nacht van.Zaterdag 30 September op Zondag 1 October, ie 3 uur. Op dit uur zullen alle uurwerken op de stations een uur worden teruggezét. De tijdsaanwijzing 2 uur ’s nachts komt dan tweemaal voor en zal worden aangeduid door 2 uur Z. T. (zomertijd), en 2 uur A. T. (Amsterd. tjjd.) NIEUWE SNEEKER COURANT „Ik heb bergraad Spalding .reeds op hoofdbureau voorgesteld: je kunt nu met hem bespreken, welk uur van den dag het meest geschikt is om dagelijks hier te komen. Het is wel noodig, dat je d.an ook hier bent om te kunnen worden geraadpleegd, zoodat je, in dien noodig, beslissingen kunt nemen. We moe ten, er wel op rekenen, dat de bergraad weinig tijd heeft”. „Ik kan mijn werk altijd zoo verdeelen, dat ik mij naar de wenschen van juffrouw Buch- wald kan schikken”, verklaarde Werner. „Over deze wenschen behoeven we in het geheel niet te spreken”, zeide Dora beslist, ..mij schikt ieder oogenblik van den dag. Het betreft hier gewichtige zaken, waarvoor men altijd tijd moet hebben”. „Wanneer de dienst van het hoofdbureau op dezelfde wijze is ingericht als op de andere bureau’s, zal het waarschijnlijk het beste zijn, dat ik 's middags tusschen drie en vier uur hier kom. Dan zijn de brieven, die in den loop van den dag inkomen, doorgelezen en ge agendeerd, terwijl een eventueele beantwoor ding kan zijn gereed gemaakt: ook de dage- band daarmede de progressie te verhoogen. Aftrek van f 50 per kind van inwonende of aangehuwde inwonende kinderen tot inkomens van f3000. Eigen aangifte en het benoemen van een controléur, om de aangiften te controlee ren. Een commissie, bestaande uit de heeren S. de Boer, J. de Jong en F. Harms, is benoemd om een en ander nader te regelen. Onze vroegere stadgenoot, de heer B. de Vries, is te Utrecht geslaagd voor het 2e Na tuurkundig examen veearts. VAN DE LEEUWARDER RECHTBANK. Vo n n i s s e n. Terecht hebben gestaan: H. Z., 34 jaar, zeevisscher te Hindeloopen, wegens bedreiging van een politie-agent in functie aldaar met doodslag. Geëischt 2 maan den gevangenisstraf en tot die 'straf veroor deeld. E. K., 43 jaar, koopman te Workurn, wegens mishandeling aldaar. Geëischt 1 maand gevan genisstraf en tot die straf veroordeeld. KOUDUM, 27 Sept. Bij de Geref. Kerk te Oenkerk c. -a. is beroepen ds. S. W. Bos, al hier. WOUDSEND, 26 Sept. Benoemd tot onder wijzeres aan de Chr. school alhier, mej. K. Vonk, te Hei -en Boeicop. WOUDSEND. 27 Sept. Uitslag van de ten overstaan van notaris Mulder gehouden ver- kooping, van het huis, laatst bewoond door de wed. Bakker, alhier, is dat koopers werden J. en S. Veldkamp voor f 688. HEEG. Onze vroegere plaatsgenoot de heer F. Albertsma verwierf te Rotterdam het politie- diploma met aanteekeniiig. Keuring Fokvee en Tuigpaarden. HEEG, 28 Sept. De gisteren gehouden keu ring van fokvee en tuigpaarden door de afd. Heeg der Friesche Mij. had den volgenden uit slag: Enterstieren, geb. na 1 Oct. 1914. Ie prijs Klaas III van R. D. Algera, te Gaastnieer: 2e prijs Kees XXII, van Sj. Asma, bij Heeg; 3e prijs Daisy,Reino, van H. v. d. Hoek Jr„ te Hommerts; eervol Paulus, van D. v. d. Gaast, te Hommerts. Stierkalveren, geb. van 1 Nov. tot 1 Febr. ie prijs Pel Bruinsma-, van P. F. de Haan, te Koevorderpolder; 2e prijs Herman, van J. de Vries, te IJpecolsga: 3e prijs Pel Jan, van Johs. Oppedijk bij Woudsend; eervol Tiesma, van .1. de Vries, te IJpecolsga; Pel Daisy XIII, van H. v. d. Hoek Jr„ te1 Hommerts. Stierkalveren, geb. van 1 Febr. tot 1 April 1916» le prijs August, van M. J. Nauta, te Jut- rijp; 2e prijs Bauke Zwartbont, van A. Tromp, te Teroele: 3e prijs De Verwachting, van Sj. Landman, te Oudega; eervol Hercules IV, van Wed. Ydema en Zn., te Abbega. Stierkalveren, geb. na 1 April 1916. le prijs Jonge Jan VI, van Y. P. Sybrandy, te West hem. Koekalveren, geb. van 1 Nov. tot 1 Febr. (bij tweetallen), le prijs Emma II en Marie lil, van P. F. de Haan, te Koevorderpolder; 2e prijs Streep H en Trijntje, van D. A. Rijpkema, te Ijlst. Koekalveren, geb. van 1 Febr. tot 1 April (bij tweetallen), le prijs Leentje en Afke, van Sybrandy, te Oudega; 3e prijs Neeltje III eti Johanna VIII, van Y. P. Sybrandy, te West hem: eervol Minke en Jantje, van J. Bouma. te Heeg. Koekalveren, geb. na 1 April 1916 (bij twee tallen). le prijs Esther V en Janke V, van Y. P. Sybrandy, te Westhem. Hokkelingen, geb. van 31 Oot. ’14 tot 1 Febr. T5 (bij tweetallen), le prijs Bruinsma III en Terpstra III, van P. F. de Haan, te Koevorder polder: 2e prijs Kees XX en Anna X, van Sj. N. Asma bij Heeg. Hokkelingen, geb. na 1 Febr. 1915 (bij twee tallen). le prijè Jetje IV, en Reitsma 11, van P. F. de Haan, te Koevorderpolder; 2e prijs Vet- ------1 minuten. Het is heerlijk weer; een wandelin getje zal me goed doen”. Het gropte en goed onderhouden park, dat het heerenhuis van Saarkirchen omgaf, ging geleidelijk in het landschap over, dat verderop uit berken- en naaldboscli bestond. Een breede en diepe sloot scheidde het bosch van het park. Het berkenbosch droeg zijn naam niet geheel terecht, daar ook vele andere boomen de schoonheid van het geheel verhoogden. De witte berlgenstammen met hun licht groen loof vormden hier en daar een wondermooi con trast tegen het donkergroen van het naaldhout en de knoestige oude eikenstammen. Ook deze bosschen waren het eigendom van de familie Buchwald. Zij waren parkachtig aan gelegd, zonder echter aan het natuurlijk aan zien van het landschap afbreuk te doen. Eenige wegen liepen er dwars door heen. Het terrein was heuveiachtig. Hier en daar genoot het oog een schitterend uitzicht. Verschillende heuvels waren van banken voorzien, om den wande laar in de gelegenheid te stellen, vandaar uit den blik te laten weiden over het omliggend landsphap. Ook een beek kronkelde zich tus schen het geboomte en maakte het geheel tot een heerlijk stukje natuur, waarvan de bewo ners van Dasburg gaarne pleegden te genie ten. Reeds de oude Buchwald had het publiek vrijen toegang tot het bosch verleend, steeds had hij er zich tegen verzet, dat café’s of speel tuinen werden opgericht, om het landelijk ka rakter niet te doen verloren gaan. De herfst begon reeds zijn intrede te doen. Het loof van berken en eiken vertoonde hier en daar reeds een gele tint. Hoewel Werner honger had en wist dat juffrouw Wolf met het middageten op hem wachtte, liep hij toch on- ke Vil, van Joh. Oppedijk bij Woudsend: 3e algemeenen aard of voor bijzondere bedrijfs- prijs Geertje X. van Y. P. Sybrandy, te West hem; eervol Tjeerd XII, van Sj. N. Asma bij Heeg: Akke, van P. Huizinga, te Blauwhuis. Twenterrieren (bij eental). le prijs Dikke V, van H. Tiersma, te Heeg; 2e prijs Winia, van P. Huizinga, te Blauwhuis; 3e prijs Anna VII, van Sj. N. Asma, bij Heeg. Fokkoeien (bij eental). le prijs Tietje XIX, van Y. P. Sybrandy; te Westhem: Wietske II, van R. D. Algra, te Gaastmeer: 2e prijs Hee- ringa, van Johs. Oppedijk bij Woudsend; 3e prijs Turk, van D. W. de Gavere, te Dijken bij Woudsend: eervol Anna VI, van Sj. N. Asma bij Heeg; Reinschje II, van R. D. Algra, te Gaastmeer; Jikke, van S. de Boer, te Heeg; Froukje, van W. Piersma, te Osingahuizen. Ooilammeren bij tweetallen, le prijs tweëtal ooilammeren, van Sj. N. Asma'bij Heeg: 2e prijs tweetal ooilammeren van dezelfde; 3e prijs tweetal ooilammeren, van R. Sijbrandij, te Oudega: eervol tweetal ooilammeren, van D. Reitsma, te Heeg; tweetal ooilammeren, van Wed. Ydema Zn., te Abbega. Ramlamrrteren bij eentallen. le prijs een rarri- lam van Sj. N. Asma bij Heeg; 2e prijs een ram- lam van dezelfde; 3e prijs een rainlam van Wed. Ydepia en Zn., te Abbega; eervol een ramlam van dezelfde. Melkeschapen bij tweetallen, le prijs twee tal melke Lincoln-schapen, van Sj. N. Asma bij Heeg; tweetal enterschapen, van A. Aukes, te Indijk; 3e prijs tweetal melke Lincoln Enter schapen, van Wed. IJdema en Zn., te Abbega; eervol tweetal melke schapen, van’D. Reitsma, te Heeg. Ter opluistering: le prijs twee vroegkalve koeien Kroontje VII en Jantje, van IJ. P. Sij brandij, te Westhem; een 2J4-jarige Lincoln- ram van Sj. N. Asma bij Heeg; Sjoukje en Anna V, van S. v. d. Meer, te Heeg; Prins, van P. W. Cnossen bij Woudsend; Hokkeling IJbeltje, van H. v. d. Hoek Jr„ te Hommerts; 2e prijs een overjaarsche Lincoln-ram, van Wed. IJde ma en Zn., te Abbega; tweetal melke koeien, van L. de Boer, tè Heeg; een oude ram, van P. F. de Haan, te Koevorderpolder; 3e prijs: een overjaarsche ram, van D. Reitsma, te Heeg: een dito, van A. Piersma, te Osingahui zen; eervol twee jonge melke koeien, van IJ. P. Sijbrandij. te Westhem; een overjaarsche ram, van A. Aukes, te Indijk; Botermijn I, van G. S. v. d. Meer, te Heeg. Tuigpaarden. le prijs Hans, van K. Breenw- sma, te Abbega; 2e prijs Juliana, van Sj. Landman, te Oudega; 3e prijs Olkje, van B. Kramer, te Ijlst: bestuursprijs Emma, van J. A. Bouma, te Heeg: Nelly, van G. Geerligs bij Heeg: Donkerbruine merrie van M. P. IJl<ema te Oudega (W.). Werkloosheidsverzekering en arbeids bemiddeling. Bij Kon. besluit is, overwegende, dat liet wenschelijk is gebleken, irj te stellen een dienst der werkloosheidsverzekering en arbeidsbe middeling, mej ingang van 1 October bepaald: Art. 1. Er is te ’s Gravenhage gevestigd een dienst der werkloosheidsverzekering en ar beidsbemiddeling. Art. 2. De werkkring van den in art. 1 ge noemden dienst omvat de volgende onderwer pen: A. Werkloosheidsverzekering. De bevorde ring van de werkloosheidsverzekering zoo door het verleenen van geldelijken steun aan werk lozenkassen als anderszins; de voorbereiding en uitvoering van een wettelijke regeling in zake werkloosheidsverzekering; B. Arbeidsbemiddeling. De bevordering van dat er in ons kkiue land nog duizenden, ja tienduizenden gevonden worden, die niet, nf liiina niets van een of meer der vreemde tal**n kennen. Want er iai nu gelegenheid oL op prettige eenvoudige wijze FRANkCH, DUITSCH of EXGEL9CH te leeren en dat tesen zulk een billijken prijs, dat niemand in zijn geldeljko ometandigheden een reden Kn zien hieraf geen dU le nemen. Voor den pry. van f 0.50 per maand ont- van^t U wekelMka oen blad, dat U geleidelijk maar zeker zoover brengt, dat L een een voudig boek in de vreemde taal kunt lezen, dat U in staat zyt eenvoudige correspon- dentie in die taal te VQsren. Proefnummer, worden gratis ‘?^oaden- DeZC .rvlegenheid moogt U niet laten passeeren. VRAAGT I ROEFNUMMER8. A. F. G. LEIDERITZ, D. H. SCHENK, Hoofdonderwijzors, Witte de Withstraat 23, AMSTERDAM, Telefoon Zuid 4072. lijksche rapporten zijn dan binnen en kunnen reeds gecontroleerd zijn. Ik houd dan altijd nog tijd over, om naar het Theresia-werk te rijden, om daar de brieven te onderteekenen. Ook de andere werken zal ik zoo vaak moge lijk moeten bezoeken, al was het alleen maar om mij op de hoogte te stellen van de bedrijfs- verhoudingen.” „U stelt den bergraad aan de chefs van de verschillende bedrijven voor?” zeide Dora half vragend tot Kersten. „Dat is niet noodig. De bergraad kent alle leiders van de bedrijven persoonlijk. Een rond schrijven, uitgaande van het hoofdbureau, waarin wordt medegedeeld, dat de bergraad mij zal vervangen, is voldoende. Dit schrijven kan van middag nog uitgaan en is dan morgen ochtend reeds de verschillende bureau’s ge passeerd. „Ik zal onmiddellijk voor een dergelijk rond schrijven doen zorg dragen", verklaarde Dora. „En nu moet ik weg", zei Kersten, „ik moet nog verschillende voorbereidingen treffen voor de reis. Van avond vertrekken we. Hoe eer we hier vandaan zijn, hoe beter. Lothar wilde je eerst nog komen opzoeken, om de vroegere vriendschap nog eens op te halen; echter zal hij later zijn schade wel inhalen, als we weer terug zijn". „Ik wensch u beiden goede reis”, zeide Dora, „en tevens veel succes, wat de gezondheid van Lothar betreft”. Werner en Kersten namen afscheid Dora en bij de deur vroeg Kersten: „Hoe kom je nu thuis? Rijd met me mede, tlan kan ik je bij de villa afzetten”. „Dat is niet noodig. Wanneer ik door het berkenboschje ga, dan ben ik er in twintig De onlusten op Sumatra. Volgek den correspondent van de „N. R. Ct,’,’ to Soorabaja moet'do regeering bericht hebben ontvangen, dat de opstand in Djaurbi te vroeg in Tembeti is uitgebroken het schijnt, dat een nel uitgobreider opstand was beraamd met ver- tukkingon in de Lampongi, Palembang, Djambi, Bankoelen, de Westkust. Dit feit wordt beves tigd door brieven on beschikkingen op boden gevonden, die aan de greüS van Djambi zjjn gevangen genomen. Er heersebt groote onrust. De garnizoenen in Koriniji en Palembang zijp versterkt, de manoeuvres op Java zijn gestaakt. Be o.nsuur. De burgemeester voegde r pl latse een commandant van oefenende het militair gezag te Harderwijk, we gens het toelaten van de opneming in de on der diens censuur staande „Harderwijksche Courant” van een gedicht: Speenhof!’ bjj den Prir s”, gescheven door het Kamerlid Kleereko- per iu de Oproerige Krabbels” in het dagblad „Het Volk”, en uit dat blad overgenomen. Suiker. In de eerste weken van .October zal de suiker van de nieuwe campagne in den handel komen. Mocht het weer meevallen, dan zal ia de eerste dagen van den volgenden maand reeds suiker verkrijgbaar zjjn. In dit verband wordt er de aandacht op gevestigd, dat aan de suikerfabrikanten bier te laede belangrijke schade wordt toegebracht, indioa thans nog voorraden suiker worden ge maakt of vastgehouden. Een ieder kan er op rekenen dut binnen enkele weker, de nieuwe suiker in distributie komt. pot IV en Uiltje, van Y. P. Sybrandy, te West- de arbeidsbemiddeling, met inbegrip der inter- hem; 3e prijs Baudina en Djoeke Vlll van R. communale en der internationale arbeidsbemid- D. Algra, te Gaastmeer: eervol Anna 111 en deling, zoo door het verleenen van geldelijken Esther IV, van Y. P. Sybrandy, te Westhem. steun ten behoeve van organen der arbeids- Rieren (bij eentallen). le prijs Esther 1L, van i bemiddeling als anderszins; Y. P. Sybrandy, te Westhem; Janke. IV, van 6: L’T 2. 1. H. v. d. Hoek Jr., te Hom'merts; 2e prijs Rins-bemiddeling, en van centrale inrichtingen van SNEEK. Met ingang van 13 October is de wachtmeester der marechaussee P. Leutscher, van de brigade alhier, aangesteld als opper- wachtmeester te Sloten, en vanaf dien datum belast met het commando der brigade aldaar. Hooidetiike Omslag. In een vergadering van ambtenaren, bèamb- c:i anderen, alhier, die verplicht zijn in pensioenfonds bij te dragen, is besloten, den raad dezer gemeente schriftelijk te ver zoeken, den aanslag in den hoofdelijken om slag, dienst 1916, te verminderen met het be drag, dat als hoofdelijke omslag geheven wordt de bijdrage voor liet pensioen. Betoogd 2_. hoofdelijken omslag betaalt voor iets wat men niet ontvangt, en dat dus niet inkomt. Nog is besloten, den gemeenteraad te ver zoeken, de verordening op de heffing van den hoofdelijken omslag te wijzigen door het opne- men der bepalingen: Dat van het onzuivere in komen wordt afgetrokken de pensioenbijdrage en premiën voor levensverzekering tot een bedrag van hoogstens f 100. Den aftrek voor noodzakelijke levensbehoeften te verhoogen en van f400 op f500 te brengen en verder in ver- Gij redeneert natuurlijk zeer juist. Een wijsgeer heeft gezegd, dat wij als een man die juist redeneert dengene beschouwen, die redeneert zooals wij. Welnu, zonder twijfel zijt gij van hetzelfde gevoelen als wij wat betreft de volgende drie punten: 1°. De gezondheid is het kostbaarste goed. 2°. Een goede gezondheid hangt voorname lijk af van de zuiverheid en den rijkdom van het bloed alsmede van den goeden toestand van het zenuwstelsel. 3°. De zuiverheid en de rijkdom van het bloed moeten regelmatig onderhouden wor den en het zenuwstelsel moet op vaste tijden versterkt worden. Er is tevens nog een ynder punt waarover wij het zeer-zeker eens zijn nl. dit: vanaf het eerste oogenblik dat sommige storingen der gezondheid eene verandering van het bloed of eene verzwakking der zenuwen verraden, bv. bij overmatige vermoeidheid, maagpijnen, sla peloosheid, duizelingen enz. heeft iedereen het in zijn macht zich met de Pink Pillen te be handelen om die verstoringen te verdrijven en de ziekten die op het punt staan uit te breken, te verhinderen. Degenen, die de Pink Pillen gebruiken, zijn verrast door hun spoedig en volslagen her stel, nadat zij eerst zoovele andere middelen zonder succes gebruikt hadden. Dat komt alleen daarvandaan dat de Pink Pillen het versterkingsmiddel bij uitstek zijn van het bloed en de opwekker der zenuwen. De uitwerking der Pink Pillen is zeker tegen bloedarmoede, bleekzucht, maagpijnen, neu rasthenie, zenuwziekte, algemeene zwakte. Zij zijn bovendien een bijzonder krachtdadige prikkel tot eetlust en alle natuurlijke functies. De Pink Pillen zijn verkrijgbaar a f 1.75 per doos en f9 per zes doozen bij het Hoofd depot der Pink Pillen, Dacostakade 15, Am sterdam. Voor Sneek en Omstreken bij de Erven Joh. W. Meijer en fa. B. Meindersma te Sneek en bij alle goede Apotheken en Drogisterijen.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1916 | | pagina 1