n Westerhof's Koffie. Vóór den oorlog was do pry's van het bekende merk „MYLORD” SNEEKER COURANT ^.Jaargang)WYMBRITSERADEEL (14* Jaargang) P. SLUIS MEUBELFABRIEK NEDERLAND naar 64 Officieel gedeelte. Nieuwstijdingen. an RECLAMEKOLOM. Onze prijzen zijn kwaliteit 6775 85 ets. per pond Vrouwenregeering Firma Johs.Tromp, Rijkspostduivendienst. Zaterdag 14 October 1916. 33e Jaargang. Ie I J. HUEZINGA, Groningen. Bewaarplaats voor Inboedels. WAARSCHUWING legen kwade praktijken hij keurino ren dienstplichtigen. VOCU-EN PLUIMVEEVOEDER Telefoon 118. 1. 2. 'I 5 cent. i. 86 z f is Spoorzaken tor spoedige z de Voorz. de Verg. Beleefd aanbevelend, XXX. Al en hij aan- Wordt vervolgd. s Thans kost die Sigaar bij ons x 5 cent. Ouden prjjs dus en oude kwaliteit Kloek model. WAAR VOOR UW GELD De Burgemeester van Sneek waarschuwt de dienstplichtigen ernstig zich met tusschenperso- nen in verbinding te stellen, om voor den dienst afgekeurd te worden, omdat, indien zij inder daad ongeschikt zijn, de afkeuring ook zonder de tusschenkomst van die personen zou plaats hebben. x Tevens wijst hij daarbij met nadruk op art. 206 van het Wetboek van Strafrecht, luidende als volgt: Met gevangenisstraf van ten hoogste twee jaren wordt gestraft: 1°. hij, die zich opzettelijk voor den dienst bij de militie ongeschikt maakt of laat maken; 2". hij, die een ander op diens verzoek op zettelijk voor dien dienst ongeschikt maakt. Indien in het laatste geval het feit den dood ten gevolge heeft, wordt gevangenisstraf van ten hoogste zes jaren opgelegd. Sneek, den 1? October 1916. De Burgemeester vOornoemd, P. J. DE HOOP. in alle onderdeden nagaande, komt hij tot de conclusie, dat hij .alleen waarheden heeft ge zegd en geen aansporing tot dienstweigering of verzet heeft gedaan. Hopen en wenschen, zoo- als bij die uitspraak, zijn toch niet strafbaar. Het optreden tegen hem geeft z. i. weer een eigenaardigen klank aan het woord recht. Ver- oordeeling lijkt hem een onrechtvaardige daad toe. Uitspraak over 14 dagen. Kerkdiefstal. Zondag 3 Sept, zijn er twee kandelaars uit de R.-K. kerk in de Speelmansstraat te Leeu warden ontvreemd. Door eenige personen was echter gezien dat twee mannen op verdachte wijze de kerk waren binnengeslopen: deze had den de politie gewaarschuwd. Die snapte de dieven, van wie de 28-jarige sigarenmaker J. B. de hoofdpersoon was. De 37-jarige losse ar beider A.- G. fiad zich door B. laten overreden hem tc helpen. B- is intusschen een goede bekende van de justitie. Ondanks zijn 28 jaren heeft hij reeds 19 veroordeelingen achter den rug. De eisch luidt dan ook tegen J. B. 3 maanden, tegen A. G. 1 maand gevangenisstraf. ROMAN NAAR HET DUITSCH (Weiberregiment) van A. OSKAR KLAUSMANN. (Geautoriseerde vertaling) (Nadruk verboden.) Er kwamen allerlei stukken om geteekend te worden. Werner maakte ze in orde en ging na afloop met 98 en 101 der Militiewet: zoolang hij land- weerplichtig is, de artt. llbis, liter, 20. 22 tot en met 36 en 38 der Landweerwet. 5. De adspiranten-verzorgers, die niet tot eene verbintenis, als in het vorige punt om- T schreven, worden toegelaten, alsmede de ver- zorgers, wier verbintenis tusschentijds is be ëindigd, worden ingedeeld bij dat onderdeel van het wapen der infanterie of der landweer- infanterie, waartoe zij naar de beginselen van de Indeelingsregeling behooren. Aan de adspiranten-verzorgers die, hoewel niet tot de verbintenis toegelatep, blijk hebben gegeven aan de voor den verzorger gestelde eischen te voldoen, wordt "een getuigschrift uitgereikt, volgens een door den Chef van den Generalen Staf vast te stellen model. Zij kun nen bij eene tusschentijds ontstane vacature alsnog tot het aangaan van een verbintenis worden toegelaten en worden alsdan, zoo'tioo- dig. overgeplaatst bij het 7e Regiment Infan terie. Sneek, den 12 October 1916. De Burgemeester voornoemd, P. J. ÜE HOOP. Een andere diefstalzaak komt dan aan de orde. De 18-jarige opperman J. F. uit Bolsward heeft, toen hij op 24 Juni aan een boerderij onder Parrega werkte, lood gestolen, dat toe behoorde aan den timmerman Voets. Het is reeds de tweede maal dat hij voor een dergelijk feit terecht staat. Thans wordt er 1 maand gevangenisstraf tegen hem geëischt. VONNISSEN. A. D., 20 jaar, J. B., 19 jaar, en een 17-jarige mededader, de eerste en de derde van boeren bedrijf, de tweede smid, allen te Oenkerk, we gens erfvredebreuk te Giekerk (strünjen). Ge- eischt elk f 10 boete, subs, voor D. en B. elk 10 dagen hechtenis, subs, voor den minderjarige I maand tuchtschool en tot die straf veroordeeld. M. de W„ 41 jaar. koopman te St. Nicolaas- ga. wegens veroorzaken vian lichamelijk letsel door schuld en overtreding der Motor- en Rij- wielwet onder Hindeloopen. Geëischt 1.4 dagen hechtenis en ontzegging van het recht, om een motorrijtuig te besturen vpor den tijd van 1 jaar. Tot 14 dagen gevangenisstraf veroordeeld. P. S„ 19 jaar, arbeider, laatst te Bolsward, thans in garnizoen te Amersfoort, wegens mis handeling met een mes te Wolsum. Geëischt 6 maanden gevangenisstraf, voorwaardelijk, met 3 jaar proeftijd, en tot 2 maanden gevan genisstraf veroordeeld. L. G„ 34 jaar machinist te Hommerts. we- .ge diefstal van hout aldaar. Geëischt 1 maand gevangenisstraf en tot' f 50 boete of 12 dagen hechtenis veroordeeld. ten melktreln» Om te voorzien in de Amsterdamsche melk- uood vervoert eiken dag een extra trein 50.000 L. melk uit Friesland naar Amsterdam. De - trein vertrekt 's morgens 5 uur van Anjuiu via Dokkum LeeuwardenSneek naar Sta voren. Een extra pont zorgt voor de over tocht. Om 12 uur ’s nachts is de molk in Amsterdam. Een 32-tal fabrieken moeten deze melk le veren Schoenzolen wan autobanden. Bij het 21e regiment infanterie zal, naarde „Tel.” meldt, eén proef genomen worden met schoenen, voorzien van zolen en achterlappen die vervaardigd zjjn van oude autobanden. Gi’Ottori in faurge.-. Door den minister van Oorlog is bepaald, dat dienstplichtigen, aan wie is toegestaan t jdens hun verlof burgerkleeding te dragen, in afwijking van het ter zake'gestelde in de reglementen op don inwendigen dienst, niet verplicht zgn in die kleoderdracht hunne meer deren te groeten. en dat bij ’t gemeentebestuur stappen worden gedaan ter voorkoming van verder ongerief in de Houkeeloot. Vcor kennisgeving aangenomen. ff Verzoek van de Afd. Sneek der R. K. Handelsrcizigersvereenigirg om adha sie aan haar adressen aap de H. IJ. S. M en de N. T. M. ter verkrijging van 10 rittenboekjes op de Ijjnen SneekStavoren, SneekBolsward, Sneek—Joure, Sneek—Heerenveen en Sneek Lemmer. Wordt besloten dit stuk in handen te stel len der commissie van afdoening. h Prospectus van de Jaarmarkt te Lyon op 115 Maart 1917, toogezenden door, het Franscho Consulaat te Rotterdam, Daar geen voorstellen worden gedaan, sluit NIEUWE SNEEKER COURANT Wat moest er nu echter verder gebeuren? I zou hij naar het wanhopigste jniddel grij pen, al zou hij zich- doodschieten - voelde grooten lust daartoe dan nog zou zijn dwaze daad niet ongedaan zijn gemaakt. Die was nu eenmaal geschied en daar alleen moest hij rekening mee houden. Wat dan? Hier was alles aigeloopen in Das burg en in den omtrek had’ hij geen kansen meer voor de toekomst. Er bleef hem niets anders over, dan de rest van het jaar door te worstelen, zich zoo gereserveerd en voorzich tig mogelijk te gedragen en zelfs voordat er negen maanden verloopen waren, te verklaren, dat hij de vaste benoeming niet aannam, al thans, indien hij voor dien tijd reeds niet zijn ontslag kreeg. Doch op deze wijze zou het ont slag van beide kanten begeerd zijn en hij zou zichzelf dan bespaard hebben, eens smadelijk weggejaagd te worden, zooals'zijn voorgan ger te beurt gevallen was. Het was toch wel verstandig van hem geweest een proeftijd te bedingen. Loodzwaar zou de gedachte voortaan op hem drukken, dat hij moest weggaan, en dat zijn tij hier verloopen was. Zou hij verder nog iets kunnen doen, om zijn dwaasheid w'eer goed te maken? Dat was niet mogelijk. Hij kon zich natuurlijk uiet bij Dora pen en onhandigen ondergeschikte ontdoen. Werner reed met zijn auto naar de Theresia- rnijn terug en bracht hier de zwaarste uren door, welke hij sedert jaren had doorstaan. Dit antwoord van Dora vernietigde hem. En haar optreden was een antwoord op zijn onbedacht zaamheid, een overduidelijk antwoord, dat_ hem tegen den grond sloeg. Zij onttrok zich aan verdere toenadering. Waarschijnlijk had zij in dien tusschentijd de zaak overdacht en had zij geen anderen uitweg gezien, dan die, welke ze bij zijn voorganger ook had toegepast. Haar besluit om op reis te gaan, en nog wel voor gtruimen tijd, moest heel plotseling gekomen zijn. Den vorigen dag had zij er nog met geen enkel woord van gerept en waarschijnlijk ook er niet aan gedacht. Ze ging hem uit den weg. zij wilde hem in het geheel niet meer zien, daarom was zij klaarblijkelijk dezen middag naar Neuenburg gereden, om boodschappen te doen. Den volgenden morgen stond Werner op na een onrustigen nacht. Hij steeg te paard en nam zijn weg m<^t opzet niet over Saarkirchen om Dora niet te ontmoeten als zij misschien op dat uur jiaar het station reed. Hij vermeed ook Das burg. omdat Dora waarschijnlijk daar vandaan afceisde. Hij reed rechtuit naar Ivershofen, voorbij het slot vait mevrouw Glover, om daar na het bergwoud in te rijden. Hier, in de een zaamheid van het ruischende woud, kwam een nieuwe ondraaglijke aanval over hem van zelf verwijt en schaamte. Een jaar van zijn leven zou hij er graag voor over hebben, om het ge beurde bij de bewaarplaats der kleintjes on gedaan te maken. Wrevel tegenover zichzelf en tegen het noodlot, diepe neerslachtigheid over het ongelukkige toeval en het verliezen van zijn zelfbeheersching teisterde zijn binnen ste. 's Middags voor drieën reed hij naar Saar kirchen en zette zich in het directie-bureau zooals, gewoonlijk aan zijn schrijftafel. Ijverig ging hij aan het werk, doch zoo nu en dan hield hij even op om met ingehouden ade'm te luiste ren, of hij Dora niet hoorde in haar kamer, die aan de zijne grensde en die slechts door een deur daarvan gescheiden was. Niets bewoog zich echter in die kamer. Dora had niets te vragen en niets gewichtigs was er te bespre ken, waarvoor haar beslissing moest worden verkregen. Tegen het eind van het uur kwam de oude bureau-chef, de grijze Hartmann, bin nen met een aantal stukken, die moesten wor den onderteekend. Nadat dit werk achter dén rug was, zei de oude man. alsof het de meest ongewichtige mededeeling was: „Juffrouw Buchwald is naar Neuenburg gereden, om inkoopen te doen. Morgen- gaat ze voor geruimen tijd op reis. Zij zal over een paar dagen haar adres opgeven, zoodat ge wichtige zaken, waarover zij beslissen moet, haar kunnen worden 'toegezonden”. „Zoo, zoo”, zei Spalding, „er is op het oogen- biik niets aan de hand”. Toen Hartmann echter de kamer had ver laten, .zag Werner er niet zoo onverschillig uit. 1 Dat was het antwoord op zijn tactloosheid. Hij werd dus precies net eender behandeld als zijn dwaze voorganger: alleen kon men hem niet direct opzeggen. Evenwel, ook dat was nog niet zeker. Weliswaar had hij een contract, dat liep tot het einde van het jaar: maar niemand kon de chef beletten, hem te doen mededeelen, dat hij onmiddellijk kon vertrekken. Men was alleen verplicht hem zijn tractement tot het einde van het jaar uit te betalen. Wanneer Dora zulks verkoos, kon zij zich zonder verderen omhaal van haar lastigen, opdringerigen, lom- Voetbal. Zondag a.s. wordt de competitie Friesche voetbalbond geopend. In de eerste afdeeling spelen voorloopig 5 clubs, nl. „L. S. C.”, Sneek, vFriésland”, Leeuwarden, „V. A.C.”, Heeren veen, „Workum”, te Workum en „H. V. C.”, te Harlingen. „L. S. C.” ontvangt hier Zondag a.s. de kampioen „V. A. C.”, van Heerenveen. 't Belooft een interessante kamp te worden, daar beide clubs zeer versterkt opkomen. Ver moedelijk zal voor „L. S. C.” in ’t komende seizoen het doel verdedigd worden door haar ouden doelman J. Vrind. OPPENHUIZEN, 11 October. De districts- veearts constateerde miltvuur bij een der run deren van den veehouder W. G. Abma alhier. Het cadaver is verbrand. VAN DE LEEUWARDER RECHTBANK. Zitting van Woensdag 11 October. Opruiing. Terecht heeft gestaan de 25-jarige typograaf P. v. d. V. uit Sneek. thans in voorloopige hechtenis als dienstweigeraar. Hij wordt be schuldigd zich aan opruiing te hebben schuldig gemaakt door op 11 Juli onder de latidstorm- plichtigen, die onder de wapenen moesten ko men, een manifest te verspreiden, waarin de toekomstige militairen, volgens de dagvaar ding, worden opgemekt-tot desertie en dienst weigering. Bekl. bekent bet verspreiden van het ge schrift. Hij meent daarmee eén goede daad te hebben gedaan, daar hij de inhoud, niet straf baar acht. Zijn eenig doel is geweest propagan da tegen het militarisme te maken: niet, óm terstond dienstweigeraars te kweeken, omdat de dienstweigering een gevolg van een goed gevestigde overtuiging moet zijn en dan alleen ook voor beklaagde een oorzaak tot blijdschap is. De subs.-officier acht het ten laste gelegde bewezen. Het manifest is wel mooi opgesteld en de ambtenaar kan zich met het eerste ge deelte volkomen vereenigen. De middelen, die beklaagde aanprijst, hebben sprekers sympa thie evenwel niet: ze zijn integendeel sterk af te keuren. Het geschrift draagt wel degelijk een opruiend karakter en beklaagde heeft een straf baar feit begaan. Hij geeft een veel onschuldi ger voorkomen aan zijn manifest dan de in houd werkelijk is. Vooral aan bet slot is de inhoud zeer bedenkelijk. Beklaagde is de groot st vijand vah den staat en van deze maat schappij, hoewel het mooi is, dat hij daarvoor zoo rond uitkomt Eisch: 2 maanden gevangenisstraf. Ter zijner verdediging zégt bekl. o. m., dat het z. i. geen strafbaar feit is, als men zijn medemenschen een ernstig woord toespreekt. Dit wordt veel te weinig gedaan. Zijn manifest wel moclit? Doch ook dan nog was zijn opmerking'onge past geweest. Ook dan had hij zich brutaal en vrijpostig gedragen en moest Dora zich wel gegriefd voelen. Werner sliep dien nacht slecht. Bij zijn ont waken cehter voelde hij zich niet meer zoo diep terneergedrukt als eerst en er kwam een trots over hem. Wat had hij eigenlijk misdaan? Hij had verraden dat hij Dora lief had. Nu, binnen korteren óf langeren tijd'zou dat toch gebeurd zijn. Dit was even onvermijdelijk als een natuurverschijnsel. In vertwijfelde oogenblikken klemt men zich menigmaal vast aan spreekwoorden. Werner herinnerde zich een Oostersch spreekwoord dat zegt: „Liefde is als reukwerk: men kan het wegsluiten, doch het dringt door de meest dichte wanden heen”. Vroeg of laat zou hij zich verraden hebben: dan was het maar beter, dat het nu al gebeurd was. Des te eerder zou hij tot klaarheid over alles komen en zijn toekomst afgebakend zien. Nu moest hij zoo spoedig mogelijk naar een betrekking omzien. Hij had nóg eenige maan den tijd en het zou hem niet moeilijk vallen, ergens een plaats te vinden. In het Mijnbouw kundig Tijdschrift had hij eenige dagen geleden een advertentie gelezen voor een vacante betrekking, waar hij zeer goed voor in rherking zou kunnen komen en daar zou hij da delijk op ingaan. Hij had grooten schroom, Dora voor het eerst terug te zien. Hoe de betrekkingen tot haar den eerstvolgenden tijd zouden zijn, hing geheel van haar af. Des middags zou hij haar voor het eerst terug zien en het leek hem, alsof de komende weken onder een drukkend ge heim zouden staan, alsof deze tijd een marte ling voor hem zou worden. Doe niet gelijk de Struisvogel. Het is bekend, dat de struisvogel meent zich onzichtbaar te maken dpor zijn kop in het zand te verbergen, wanneer er gevaar dreigt. In me nig geval zijn verscheidene lieden even onnoo- zel als deze woestijnvogel. Als de ondergang voor de deur staat gaan ze toch door, blinde lings geld uit te geven, als hunne wankele ge zondheid hen waarschuwt, dat de ziekte hen bespiedt, willen zij de waarheil 'niet zien en onder voorwendsel zich te verzetten, verspillen zij hun laatste zenuwkrachten. Het is niet góed te veel op zichzelf te letten, maar men moet daarom toch ook zijn temperament en zijn or ganisme geen geweld, aandoen. Men doet geheel verkeerd, wanneer men niet Iet op sommige storingen die op zich zelf niet ernstig zijn, maar die de ernstigste gevolgen kunnen hebben voor de gezondheid Als gij aan maagpijnen lijdt, aan slapeloos heid. aan hartkloppingen, als gij U sedert ver scheidene dagen door eene afmatting bevangen gevoelt, die, wanneer zij een paar dagen ver mindert daarna des te sterker terugkeert, dan komt dat, omdat LIw bloed iets van zijn kracht en zuiverheid verloren heeft, omdat Uw ze nuwstelsel verzwakt is, gij moet dus- aan Uw bloed de grondstoffen terug bezorgen die zijn rijkdom uitmaken en aan de zenuwen hun weer- stajidsvermogen terug geven. Daarvoor is de ^eenvoudigste en tegelijkertijd de werkdadigste geneeswijze eene behandeling met de Pink Pil len. Deze Pillen Ifebben hoedanigheden die op het bloed en de zenuwen een verster kende en bijzonder krachtig opwekkende uit werking hebben. Zij versterken bovendien de eetlust op krachtige wijze en regelen de natuur lijke. functies. De Pink Pillen zijn verkrijgbaar a f 1.75 per doos en f9 ner zes doozen bij het Hoofd depót der Pink Pillen. Dacostakade 15, Amster dam. Voor Sneek en Omstreken bij de Erven Joh. W. Meijer en fa. B. Meindersma te Sneek en bij alle goede Apotheken en Drogisterijen SNEEK, Oosterdgk, Tel. 208. De Burgemeester van Sneek brengt ter ken nis van belanghebbende militieplichtigen, dat gelegenheid bestaat om te wotden opgeleid tot Verzorger bij den Rijkspostduivendienst. Daaromtrent gelden de volgende bepalingen: 1. Tot de opleiding tot verzorger bij den Rijkspostduivendienst kunnen worden toegela ten voor de infanterie bestemde dienstplichti gen bij de militie te land van de Januariploeg. die hiertoe vóór 1 November voorafgaande aan hunne inlijving, het verlangen te kennen geven aan den Directeur van den Rijkspostduiven dienst. en zich daarbij schriftelijk bereid ver klaren tot het aangaan eener vrijwillige ver bintenis als verzorger bij den Rijkspostduiven dienst, krachtens art. 7, eerste lid, der Militie wet. Minderjarigen rhoeten voorts overleggen een bewijs van toestemming tot het aangaan der verbintenis! afgegeven 'door hem of haar, die de ouderlijke macht of voogdij uitoefent. De Chef van den Generalen Staf doet zoo mogelijk een onderzoek instellen naar de ken nis aangaande postduiven en de' intellectueele ontwikkeling van hen, die zich voor die oplei ding hebben aangemeld. 2. De opleiding geschiedt bij één of meer, daartoe door den Chef van den Generalen Staf aan te wijzen, rijkspostduiven-stations, onder leiding van den Directeur van den Riiks- postduivendienst. 3. Op F April wordt door den Directeur van den Rijkspostduivendienst aan den Chef van den Generalen Staf een rapport ingediend be treffende de geschiktheid der in opleiding ge nomen miliciens. Zij, die het best voldaan heb ben, worden door den Chef van den Generalen Staf, tot een aantal van 12, toegelgten tot een vrijwillige verbintenis als verzorger bij den Rijkspostduivendienst, krachtens art. 7, eerste lid, der Militiewet. 4. De verbintenis, in punt 3 bedoeld, geldt van het tijdstip af, dat zij wordt gesloten tot het tijdstip, waarop voor den betrokkene de landweerdiensttijd eindigt, met dien verstande, dat de verbintenis op elk tijdstip door den Chef van den Generalen Staf kan worden beëindigd. De betrokkene verbindt zich: a. voor eerste-oefening in werkelijken dienst te blijven tot den Isten Februari van het jaar, volgende op dat, waarin zijn eerste-oefening bij de militie is aangevangen: b. voor herhalingsoefeningen in werkelijken dienst te komen, in het geheel voor ten hoog ste zeven weken, in één of twee perioden, op zoodanig tijdstip of zoodanige tijdstippen als door den Chef van den Generalen Staf zal wor den bepaald: c. in werkelijken dienst te komen en te blij ven, wanneer en gedurende den tijd', dat de dienstplichtigen van de militie of van de landweer op grond van art. 185 der Gtondwet in werkelijken dienst worden opgeroeoemen ge houden. Krachtens Koninklijke machtiging, zijn voor den verzorger bij den Rijkspostduivendienst, voor zoover toepasselijk, van kracht, zoolang hij militieplichtig is. de art.. 81. 83. 85 tot en 1 zz^Sk. zzzzzzzzzr verontschuldigen. Dat zou de zaak van kwaad tot erger maken en haar voorkomen als nieuwe lompheden en opdringerigheden. Tegen den ge heimraad kon hij zich niet uitspreken, want deze was op reis en per brief liet zich zoo’n kwestie niet behandelen. Zelfs tot zijn vriend, graaf Klinter, kon hij zich niet wenden, want ten eerste zou deze hem toch weinig raad kunnen geven en boven dien was ook hij sedert eenige dagen op reis. VERGADERING van do KAMER van KOOPHANDEL en FABRIEKEN to SNEEK op Dinsdag 10 October 1916. Aanwezig de heeren P. Reinouts van Haga, Voorzitter, S. Henstra, W. Nieveen, E. Pries ter, S. v. d. Meulen Sz. en-J. Lindeman, Secre taris. Afwezing met kennisgeving de heoron H. Brönninkmoger en R. Gorter. 'Punten van Behandeling De Voorz. opent de Verg. Lecture en goedkeuring der notulen van de Verg, op 12 Sept, ea de buitengewone Verg, op 29 Sept. jl. 3. Lecture der uitgegane stukken f Adhaesieadressen bij Verzoeken om uit stel van opkomst order de wapenen g' Schrijven aan den heer P. Gorter inzake de verkrjjgbaarstelling der cokes van. do Gas fabriek h Tweede verzoek aan den Raad dezer ge meente om meerdere weegtoestellen op de vaa> kensmarkt i Advies aan B. en W. van Sneek inzake de uitvoering der distributiewet in onze ge meente. opgemaakt in dé buitengewone Verg, der Kamer op 29 Sept. jl. 4. Behandeling der vólgende ingekomen stukken Verzoeken om adhaesie aan adressen om uitstel van opkomst. Antwoord van hh. Ged. St. van Friesland op missive 680 dd. 29\ Aug. jl. dat aan de gegronde klacht dor Kamer is gevolg gegeven van zijn bureau-tijd huiswaarts. „Wat nu, wat nu?” vroeg hij zich honderd maal af. Hij moest afwachten, wat er gebeurde. Hij zelf kon in geen geval ingrijpen: hij moest in allen gevalle afwachten, hoe Dora zich verder tegenover hem zou gedragen. Waarschijnlijk zou zij, om geen absoluut onhoudbare positie te scheppen, doen alsof ze zijn dwaasheid niet begrepen had. Dat zou het verstandigste en voor beide partijen ook het aangenaamste zijn. Te gelegener tijd zou ze hem dan zijn ontslag zenden en hij zou geen motiveering vragen; hij wist dan, waaróm men hem liet gaan. Ook hij moest doen, alsof er niets was voorgevallen: hij moest in niets tegenover Dora van houding veranderen. Wie weet, of hij haar wel zien zou de eerstvolgende dagen. In elk geval was zij bij het afscheid bij het Theresia-werk niet onvriendelijk geweest. Ze had hern zelfs een hand gegeven, zij het ook na een kleine aar zeling. Dat moest ze echter wel dóen, als zij de tactloosheid van Werner wilde negeeren. Zoo nu en dan kwam bij Werner ook de dol zinnige gedachte op, dat Dora misschien heele- maal niet boos op hem was. Indien hij haar eens niet geheel onverschillig was en zij hern

Sneeker Nieuwsblad nl | 1916 | | pagina 1