d. c- SNEEKER COURANT (67 ste Jaargang) en WYMBRITSERADEEL (14de Jaargang) i r MEUBELFABRIEK NEDERLAND m, 3 ie- B. id. NieuwstijdbigesL No« 14. 33e Jaargang. Zaterdag 18 November 1916. RECLAMËKOLOM I Vs«ouwem«@geeriiig 4 co *C t. C z> c O cm J. A. HU1ZIMGA, Groningen. binnenbetimmeringbn. :k- of Friasohe Heerenbaai •n F r i e s o h 0 Baai in deze gedeponeerde verpakking zijn lo. ES GOEDKOOPER dan andere soor ten van gelijke kwaliteit. MKREX au kl. INGEZONDEN. or Me au ie- 1 op Men moet niet vergeten dat de herfst, even- nr tel XXXVII. TIENDE HOOFDSTUK. trekking opgeven? Hij had ervaren dat Dora Wordt vervolgd. inaar voornamelijk tot hen die verzwakt or overwerkt en daardoor arm aan bloed zijn. Men moet niet vergeten dat de herfst, even goed als de lente, het kritieke jaargetijde is Telefoon 118. De middenstand en een „Rusthuis” of „Gasthuis” te Sneek. au de re ikt een Hij >d- sr- )U- ien tel •gt re, of .er N- rel at- iw bij ijs, ;en A, II )8- en nd of at. ir- {6- en >r- U- let er. SNEEK, 14 Nov. Tot onderwijzer met acte Duitsch aan de Jan van Nassauschool alhier, is benoemd de heer D. Fokkema, onderwijzer aan de Leerschool (verbonden aan de Kweek school) te Leeuwarden. Om zes uur steeg Werner te paard en reed naar Ivershofen, waar hij Klinter zou ontmoe ten om mevrouw Glover af te halen. Het ver wonderde' hem, dat hij Klinters paard niet op het voorplein zag. Mevrouw Barbara echter kwam te paard uit de stallen en zei na de begroeting: „U moet u vanmorgen met mijn gezelschap alleen vergenoegen, mijnheer Spalding. Graaf Klinter is door een telegram weggeroepen. Hij moest onverwachts op reis, doch komt waarschijnlijk vanmiddag reeds weer terug. ROMAN NAAR HET DUITSCH (Weiberregiment) van A. OSKAR KLAUSMANN. (Geautoriseerde vertaling) (Nadruk verboden.) da advertentie betreffende de door de Rust huis- Vereeniging te organiseeren kunst-avond Terwijl de politieagent S. Postma op den avond van 19 Juni te Hindeloopen in zijn wo ning zat en naar buiten keek, zag hij iemand slingerend voorbijloopen. Het was H. Z„ 34- jarig visscherman, in datzelfde stedeke wo nende. Hij schoof de herberg van Smid bin nen. Postma ging ook derwaarts en verzocht den kastelein den bezoeker niet te tappen. Nadien is gebleken, dat de man niet dronken was, ofschoon hij wel een .graantje gepikt had. We zullen onze rit niet heel ver kunnen uit strekken, want ik moet weer spoedig thuis zijn”. Mevrouw Glover zag er vermoeid uit en er was iets zoo onrustigs in haar, dat het Wer ner onmiddellijk opviel. Ook keek zij onder het rijden voortdurend om, als vreesde zij, dat iemand haar volgde. Zoolang Barbara en Werner in galop reden, was er natuurlijk geen kwestie van spreken. Maar zelfs nadat de paarden stapvoets gin gen, werden 'er weinig woorden tusschen hen gewisseld. Enkele gewone opmerkingen wer den van weerskanten gemaakt zonder dat er een geregeld gesprek uit voortvloeide. Er moest iets aan haperen bij mevrouw Glover, dat zag Werner wel, doch hij voelde zich niet gerechtigd, ernaar te vragen. Eerder dan gewoonlijk sloeg mevrouw Glo ver den weg naar Ivershofen in en toen zij bij het park aankwamen, hield zij den teugel in en zei .plotseling: „Wilt u graaf Klinter van mij groeten, als u hem ziet? Ik denk morgenmiddag op reis te gaan. Hoelang ik wegblijf, kan ik nog niet zeggen. Maar ik heb ontspanning noodig en ga weg, zonder eigenlijk al een vast reis programma te hebben. Ik weet niet eens, waarheen ik het eerst mijn schreden zal rich ten; misschien ga ik naar Parijs of naar Lon den, maar het kan zijn, dat ik nog tot een an der besluit kom”. „Gaat u werkelijk op reis, mevrouw?” vroeg Werner en zijn stem drukte verwonde ring uit. „Ach ja, het is het gewone reis-seizoen” antwoordde Barbara. „Iedereen gaat op reis en je voelt je bepaald achterafgezet, als je ook niet de jaarlijksche reis maakt. Lang ech ter kan ik niet wegblijven, al was het alleen maar door de muziekvereeniging. In het erg ste geval moeten ze het maar zonder mij doen. Onmisbaar is niemand”. „Dat zullen we niet zoo boud beweren, mevrouw! Ik ben pas kort hier, maar ik weet x SlFTFR dan andere merken van ge K.n pri.s au Ds. J. L. Bommezijn B.H.zn., pred. der Ned. Herv. Gem. te Beek en Ubbergen, vroe ger alhier, is voornemens, na 40-jarigen dienst, met ingang van 15 April emeritaat aan te vragen. Werner ontbeet en ging naar de Justinus- mijn. Opzichter Mandllck wachtte reeds op hem en bracht hem bij de verdachte plaats in den zijgang. Op bevel van Werner was er een horizon taal boorgat gemaakt, zoover als zulks mo gelijk was. Het drong tot ongeveer twee me ter in de zandsteen in. Aan het eind van het gat was een thermometer aangebracht en het resultaat was zeer verrassend. In het binnen ste der steenwand was het belangrijk koeler dan op de plaats in den' gang zelf. Het ver schil bedroeg ongeveer twaalf graden Celsius. Aan de juistheid van dit resultaat was niet te twijfelen; in Werners tegenwoordigheid werd de thermometer er uit gehaald en afgelezen. „De zaak is onnatuurlijk”, meende Mand- lick, „en geheel verschillend van soortgelijke gevallen. In het binnenste van de wanden is het anders toch altijd warmer, dan aan den buitenkant en nu is het juist andersom en is het hier beduidend koeler”. „Het moet aan de hoedanigheid van de ver schillende lagen liggen, dunkt me”, meende Werner, „anders begrijp ik het ook niet. Maar natuurlijk geleidt brokkelige kleischiefer warmte anders dan zandsteen zulks doet. De zandsteen kan met kalk Vermengd zijn en dit laatste is wel waarschijnlijk. Misschien wordt de plaatselijke koelheid veroorzaakt door een kleilaag, waaronder zich water bevindt.” „Moeten de waarnemingen voortgezet wor den?” „Waarom niet?” antwoordde Werner. „In elk geval krijgen we op deze manier eenige resultaten, die ons materiaal voor een artikel in een vaktijdschrift geven. Men moet zulke waarnemingen den vakgenooten niet onthou den. Misschien heeft men hier of daar wel eens meer dergelijke temperatuur-verschillen op gemerkt”. van het zenuwstelsel. De Pink Pillen zijn verkrijgbaar A f 1.75 per doos en f 9 per zes doozen bij het Hoofd depót der Pink Pillen, Dacostakade 15, Amster dam. Voor Sneek en Omstreken bij de Erven Joh. W. Meijer en fa. B. Meindersma te Sneek en bij alle goede Apotheken en Drogisterijen. 0 18 voor de bloedarmen, voor de zwakken van allerlei soort en ook voor hen wier maag slecht werkt. Voor die allen is een kuur met de Pink Pillen bijzonder noodzakelijk om hun verarmd bloed te herstellen, hunne verzwak te zenuwen te versterken en een goede wer- king van hun verteringstoestel te verzekeren. De" Pink Pillen hebben merkwaardige hoeda nigheden als hersteller van het bloed en ver sterker der zenuwen. Zij wekken het organls- kunnen blijven. Het zou hem al te pijnlijk zijn, Dora steeds weer te ontmoeten. Neen, dan wilde hij maar liever het Vaderland ver laten en weer naar het buitenland gaan. Zijn financieele gesteldheid liet hem daarbij toe, niet onmiddellijk werk van een betrek king te maken, doch nog eehigen tijd zich aan de studie te wijden. In Noord-Amerika zou men hem dan- weer met open armen ont vangen, vooral in Pittsburg. Als hij van uit zijn betrekking bij de Buchwald-werken weer naar het buitenland ging, zou dat ook een beteren indruk maken. Men zou zeggen: de man heeft zijn betrekking opgegeven, om verder te studeeren en omdat hij nog steeds niet gevonden heeft wat hij zocht. Zoo had Werner zich aan alle kanten ver zekerd tegen onverhoedsche wendingen van zijn omstandigheden. Met Dora had hij slechts ambtelijk verkeerd. Hij deed haar schriftélijk alle belangrijke berichten, toekomen en ge woonlijk schreef zij dadelijk haar op- of aan merkingen er onder en stuurde ze dan terug. Zij ging altijd accoord met Werners voorstel len. Aan graaf Klinter had zij eens een Ansicht gestuurd en voorzoover Werner wist, had deze haar ook geantwoord. Dat zij aan hem, Werner, zooiets niét zond, lag voor de hand. Dit zou een vertrouwelijkheid geweest zijn, die niet te verwachten is van een chef tegen over een ondergeschikte. Voetbal. Voor Zondag a.s. worden voor de le klas F.V.B. de volgende wedstrijden aangekondigd: Sneek„Sneek”-,,Friesland”. Bolsward„F.C.A”.-„W.V.C.” Harlingen: „H.V.C.”-„L.S.C.” Rusthuisavorcd. Wij vestigen de aandacht onzer lezers Cate. Het bestuur der „Rusthuis'-vereeniging be staat uit de volgende heeren en dames: R. v. d. Meulen, S. Schaap, W. v. d. Meulenv. d. Feer, A. M. VolkersSevensma, IJ. Groe- deed, alsof er niets voorgevallen was. 'Als hij nu wegging, was dat een bewijs, dat hij zijn geweten bezwaard gevoelde. Bovendien zou NIEUWE SNEEKER COURANT Herfstgedachten. De uitwasemingen van den herfst zijn even gevaarlijk als die van de lente. Indien men moet passen op de storingen die voortkomen uit den levensdrang waardoor zich het nieuwe jaargetijde kenmerkt, zoo moet men eveneens zich in acht nemen tegen den invloed van het najaar op het organisme. Evenals in de lente, verandert in den herfst het bloed in zeker opzicht van eigenschappen. Het moet dan een rijkere voeding opnemen, om aan het lichaam een voldoenden weerstand tegen de koude en de vochtigheid te kunnen geven. Maar het zal dit niet behoorlijk kunnen doen, dan indien men gezorgd heeft het van zijne onzuiverheden te verlossen en zijne kracht, die door de zomerwarmte is vermin derd, te hernieuwen. Deze aanbeveling is gericht tot iedereen, maar voornamelijk tot hen die verzwakt of wilde de woning niet verlaten brutaal op. Eischf25 boete of 25 dagen hechtenis. Vonnissen. A. v. d. V., 50-jarig veedrijver te Leeu warden, wegens mishandeling van een dier in het openbaar te Sneek. Geëischt f 12 boete of 12 dagen hechtenis en tot f'ï of 7 dagen veroordeeld. Sljucht *n Rjucht van 18 November bevatIt Oardiel feu D. Kalma. Hjersttinzen fen R. v. Z. Bakker. Do bline oargelist fen J. P. Wiersma. Hjerst fen A. M. v. d. Hem. Aide seden en menearen binne taei fen J'. Bonsema. Folkssangen fen D. Kalma. Hwet tinkt dy biroerde kearel 1 fen D.H.Z. Selskipsnjjs. Fabriek van springstoffen. Naar de Tel. verneemt, zal ijabij Amster dam, op een terrein van ongeveer 50.00b vier kante meter, een springstoffenfabriek ge bouwd worden. Het nieuwe armenhuis is gereed. Het is een gebouw geworden naar de eischen des tijds ingericht, en zeker een groot voorrecht voor die mingegoeden. Waarschijnlijk zullen er meergegoeden zijn, die den oudjes nu juist niet dat voorrecht misgunnen, maar wel zich afvragen: wat zijn wy als kleine middenstanders dan in een veel minder gunstige conditie. Wat een werken en tobben om een klein kapitaaltje te kunnen overhouden. En dan, op lateren leeftijd als het werken, verdienen en sparen voorbij is, komen dikwijls onvoorziene omstandigheden als ziekte, hulp aan getrouw de kinderen enz. De rente van het kapitaaltje is niet meer toereikend, het zoo zuinig ge spaarde moet aangesproken worden. Daar komen de grootste zorgen. Het kapitaaltje zal zoodoende verminde ren, en als ze dan nog meer daar af moeten nemen, wat dan? Naar het armenhuis, al is ’t dan nog zoo prachtig ingericht, neen, dat stuit hun tegen de borst, daarvoor zijn ze steeds te zelfstan dig geweest. Vragen om hulp? Ze mogen, ze kunnen en ook neen, nogmaals neen, ze willen het niet. Liever gebrek lijden dan vragen. En zoo tobbende, met Jiet hoofd altijd vol zorgen, met een angstigen blik op de toekomst gaan ze steeds onrustig verder. Wat zouden hunne laatste levensdagen wor den verlicht, alsook zij, evenals de oudjes in ’t Armenhuis tevreden en rustig in zulk een tehuis plaats konden vinden. Geen geldzorgen meer, weg met de vrees den kinderen tot last te moeten zijn. En dan, wie ziet en gevoelt niet den on- houdbaren toestand van diezelfde midden stand, als neringdoenden, ambtenaars, als an- derzins. Gedrukt aan alle kante» verhoogde gasprijs, dure levensmiddelen, ja en wat er dan nog al niet bij komt. Zeker, die middenstand heeft de groot ste zorgen, vooral in dezen tijd. En dan straks, is er dan ook voor hen een „Rusthuis” of een zoogenaamd „Gasthuis” (als op zoo vele andere, ja zelfs kleinere plaatsen dan Sneek), waar ze hun leven naar behooren kunnen uitleven Gegoeden van Sneek, administrateurs van het weldoende O.B. Weeshuis, Gemeenteraad van Sneek en gij zelf, kleine en gegoede mid denstanders, helpt in dezen. Alle begin is moei lijk,, zegt ge, zeker, maar het begin is er. Een kapitaaltje van ongeveer negen duizend gulden is na jaren van onvermoeide propaganda voor de Rusthuis-vereeniging bijeengebracht. Het beheer der gelden enz. berust bij de admi nistrateurs. Wie ze zijn en waar ge u kunt vervoegen voor het verleenen van steun, om het waarlijk goede doel te helpen bevorde ren? De administrateurs van het „Rusthuis”-fonds zijn de heeren P. J. de Hoop, Mr. P. C. An- dreae, Dr. D. Posthumus, K. ter Horst, A. ten neveldKooistra. De propaganda-commissie uit de dames: A. M. VolkersSevensma, IJ. Groeneveld—Kooi stra, G. Waaijer, W. v. d. Meulen—v. d. Feer, D. Schaap—Schaap, J. Vrolijk—v. d. Leij. C. HeeremaPars. Sneek, 16 Nov. 1916. geweten bezwaard gevoelde. Bovendien Kersten net zoolang bij hem aandringen, tot dat hij zou moeten bekennen: „Ik heb domheid begaan, die ik vrijwillig boet”, kon nog altijd tveggaan, als de zaken ongun stiger voor hem gingen staan, en de termijn van de afloop van zijn contract naderde. Wanneer hij wegging, zou hij niet in de buurt toch al, dat u de ziel van de vereeniging bent en hoeveel er van uw persoon afhangt”. „Dank u voor uw vriendelijke meening", zei Barbara en gaf Werner de hand. Deze hield haar een oogenblik vast en kuste ze. „Ik ga nu huiswaarts en zal mijn best doen, niet door uw aanplantingen te rijden. Met Klinter zal ik waarschijnlijk weinig rijden, want ten eerste is hij voortdurend op reis en daartiij is hij verstrooid en gereserveerd”. „Ja, dat is mij ook al opgevallen", zei me vrouw Glover, „ieder heeft zijn pakje te dra gen. Ik hoop echter, dat het een voorbijgaand geval is bij onzen vrjéhd en dat het resultaat gunstig is. Wat u zelf betreft, doe ik een ver zoek namens al uw vrienden, om uzelf niet teveel in te spannen, opdat we na aller terug keer een gezellig wederzien kunnen vieren. Nog eens: de groeten aan Klinter”. Nogmaals reikte Barbara Werner de hand en weer kuste hij deze, terwijl hij staan bleef op de plek, waar zij afscheid genomen had den om haar na te zien, totdat zij achter de muur van het park verdwenen was. „Een prachtige vrouw!” zei hij bij zichzelf. Werkelijk, een buitengewone vrouw! Ver standig en zelfbewust in den besten zin des woords. Tegenover haar voelt men zich zoo zeker en vertrouwd, als bij een zuster.” In gedachten verzonken reed Werner den weg op naar het station Buchwald. Zijn ge dachten waren ver wèg. Onwillekeurig gingen ze van Barbara Glover naar een ander vrou welijk wezen en namen Werner daarbij zoo in beslag, dat hij pas tot de werkeliikheid terugkeerde, toen zijn paard aanstalten maak te, om over den straatweg-greppel een na burig veld in te stappen. Toen eerst schrikte hij op, trok zijn paard terug en ontwaakte uit zijn droomerijen. „Alles zal nog wel eens goed worden”, troostte hij zichzelf. Dan gaf hij zijn paard de sporen en reed in galop den weg af, over den spoorweg bij Buchwald en zoo naar zijn villa. me krachtig op en hebben den besten invloed op de maag door de eetlust en de verterings- functies in werking te brengen. Een kuur met de Pink Pillen is, zooals men zich daarvan door de aanhoudend gepubli ceerde getuigschriften kan overtuigen, de krachtigste geneeswijze in alle gevallen van verarming van het bloed of van verzwakking Toen de agent later, na het uur van sluiten, bij de leuningbank kwam, die dicht bij de her berg van Kooi staat, zat Z. in die bank en had een steil woord. Niet zoodra had hij het aangezicht van den veldwachter aanschouwd, of hij snelde naar huis en kwam vandaar met een mes terug. En terstond schoot hij op Postma toe, onder het uiten der woorden: „Ik zal je g.v.d. doodmaken”. Een jongmensch, zekere Meijners, sprong tusschenbeide en hield Z. tegen. Een geluk, meent de agent, die zeker vreesde, dat het op zijn leven gemunt was. Later in den avond is Z. op Postma’s erf gekomen en vroeg de zen, of hij ook proces-verbaal zou opmaken. Natuurlijk, was het antwoord. Dan leef je geen twee dagen meer,' dreigde Z., en het scheelt me ook niet veel, of ik snij me zelf den strot af. Met bewoog hij een mes voor zijn hals langs, dat de agent toen zag blinken. Wegens bedreiging met doodslag is bekl. indertijd door de Leeuwarder rechtbank, bij verstek, tot 2 maanden gevangenisstraf ver oordeeld, tegen welk vonnis hij in verzet is gekomen. Heden is hij ter terechtzitting ver schenen met twee getuigen a décharge. Hij beweert geen mes bij zich te hebben gehad. De subs.-officier heeft den indruk verkre gen, dat de verklaring van den agent in alle opzichten te vertrouwen is. Het ten laste ge legde feit staat vast; aan bedreiging met doodslag heeft Z. zich schuldig gemaakt. De vroeger opgelegde straf is niet te zwaar. Eisch: bekrachtiging van het vonnis. Als verdediger treedt mr. R. Römer te Leeuwarden op. Deze werpt eenige dubia op. Hij meent, dat de zaak vrij wat is opgeblazen en dat daarbij in aanmerking komt, wat Z. al. op zijn kerfstok heeft. Aanstellerij is het ware woord voor wat beklaagde heeft gedaan. De agent is niet in zijn vrijheid belemmerd ge weest. Pleiter verzoekt de straf aanmerkelijk te verlichten. Met 14 dagen zou het feit wel geboet zijn. Volgde re- en dupliek. op Dinsdag 28 November in Amicitia. Departement Sneek der Mij. tot Nut van Algemeen. Men schrjjft ons: Zij die verleden jaar op een vergadering van „het Nut” de lezing met lichtbeelden van Mr. G. J. Salm over „Een reis doer het heelal” bgwoonden, zullen zeker met grooto ingenomenheid vernemen, dat de zelfde spreker ook dezen winter weer voor het Departement zal optrfd n. Ditmaal zal gegeven worden. „Het ontstaan en de jeugd onzer aarde,” eveneens met licht beelden. De populaire, maar ook belangwekken de inhoud de fraaie voordracht en de interes sante lichtbeelden maken de lezingen van den Heer Salm tot de meest aantrekkelijke die wij op het Nut hoorden. Men zie de advertentie in dit nummer. VAN DE LEEUWARDER RECHTBANK. Zitting van Woensdag 15 Nov. Niet weer doen is ’t beste berouw. En K. de V., 20-jarig boerenknecht te Warns, be looft den president, dat hij zich niet weer aan ruitvernieling zal schuldig maken, zoo als hij in den nacht van 27 op 28 Augustus heeft gedaan, toen het jongmensch het glas deed rinkelen in de woning van Klaas Vrolijk te Warns. Eisch f 8 boete of 8 dagen hechtenis. Da zoon week naar links uit, de oude heer reed recht door, -maar nam toen beklaagde naast hem was plotseling zjjn draai, zoodat in een oogenblik beiden op elkaar op den grond lagen, ’t Was een ding van niks, volgens be klaagde, een klein ongelukje, en daarom is hjj toen de zaak voor het eerst werd behandeld, ook maar thuis gebleven, er geen flauw be grip van hebbende, dat hjj zoo slecht zou weg komen. De getuigenverklaringen zijn met deze lief lijke voorstelling in strjjd. De derde getuige a charge G. v. d. Goot, verklaart zelfs, dat het zijn opmerkzaamheid heeft getrokken, dat beklaagde zoo verbazend hard reed. En hij heeft zjjn vaart niet zichtbaar verminderd. Dezelfde getuige bevestigt, dat het signaal krachtig was, maar te laat kwam. De Subs. Off. van Justitie acht hot ten laste gelegde bewezen en vraagt bekrachtiging van het vonnis. De verdediger, mr. Hepkéma, is van oor deel, dat de aanrijding niet te ernstig dient opgevat. Inderdaad was het ongeluk op zich zelf niet van zoo veel belang, maar do gevol gen zgn nog al ernstig geweest. Nochthans moeten de verklaringen der beide van Meeke- ren’s wel ernstig gewogen worden, omdat zjj groot belang bij de uitspraak hebben, daar een schadevergoeding van f 3000 is gevraagd, tegenover een aanbod van f 150. Er dient ten deze te worden nagegaan, wie de oorzaak van het ongeluk is geweest on te dier zake is er nog een groot dubium. Spr. concludeert dan ook tot vrjjspraak. Uitspraak over 14 dagen. Het is mooi voor een spreker, dat de woor den hem gemakkeljjk toevloeien. Het moeten evenwel goede woorden zjjn en niet dezulke, als R. B., 61-jarig koemelker te Ferwoude, op den 3 September in een kwade bui te Gaast Th. Popma heeft toegevoegd. Het was een heel ristje van de grofste scheldwoorden, zoodat Popma een vervolging tegen den bespraakten man wegens beleediging instelde. Deze beweert op de terechtzitting, dat zjjn dochter, die bij Popma diende, schreiende was thuisgekomen, bewerende, dat zjj geen goede behandeling ondervond.- Om dia reden is be klaagde naar Popma toegegaan en heeft toen veel gezegd, maar wat ....ja, dat kan hij niet meer navertellen. Volgens den beleedigde, was B. zoo kwaad, dat hem het schuim op den mond stond. Hjj wilde de woning niet verlaten e« trad zeer Op den eersten Mei reden Hendrik en Mar ten van Meekeren (vader en zoon) op de fiets, met den wind in den rug, uit de richting Kott- dum naar hun vaderstad Hindeloopen. Het liep tegen den avond. Zij waren al dicht hun woonplaats genaderd, de vader rechtst de zoon links van dén weg rijdende, toen Marten eensklaps een zwak signaal achter hen hoor de, naar links uit week en zijn vader waar schuwde. Deze kon zoo. vlug niet omzien, of een motorwielrijder had hem al te pakken. Een schok, een val op den weg en het ongeluk was gebeurd. Hendrik van Meekeren, die aannemer was, moest een week het bed houden en kon geruimen tijd niet werken. De zaak is voor eenige weken door .de Leeu warder rechtbank behandeld. De beklaagde, 41-jarige koopman M. de W. uit St. Nicolaasga, bleef toen absent en is bij verstek tot 14 da gen gevangenisstraf veroordeeld.''Hij had bij het inhalen, niet voldoende gewaarschuwd en getracht, zonder zijn v^art te verminderen, tusschen beide mannen door te rijden, ten ein de hen Op die manier voorbij te komen. Beklaagde heeft van het vonnis geappelleerd. Bjj de behandeling der zaak op heden, in zjjn tegenwoordigheid, worden 3 getuigen A charge en 2 décharge gehoord, terwijl mr. M. E. Hepkema te Leeuwarden als raadsman optreedt. Beklaagde beweert, een goed signaal te heb ben gegeven en heel zacht te hebben gereden. Werner had de gedachte aan een anderen werkkring opgegeven. Het stond vast, dat zoo wel Kersten als Dora het merken zouden, als hij naar een andere betrekking solliciteerde. Het valt altijd moeilijk, iets geheim te hou den en wel in het bijzonder als het gaat om een betrekking. Waarom ook zou hij deze be- 0

Sneeker Nieuwsblad nl | 1916 | | pagina 1