i SNEEKER COURANT (67* Jaargang) M WYMBRITSERADEEL (14de Jaargang) r Woensdag 29 November 1916. 33e Jaargang. RECLAMEKOLÜM Nieuwstijdingen. Vrouwenregeering WYMBRITSERADEE L No, 17. Punt VI. Adres van den gemeente-ont- l Punt II. Ingekoinen stukken en mede- deelingen. Punt XIV. Vaststelling eener verorde ning op het gewicht van het brood. Punt XII. Behandeling reclames tegen het le suppletoir kohier van Hoold. Om slag. Punt XIII. Vaststelling van het 2e sup pletoir kohier van Hoofd. Omslag. Punt lil. Adres van P. Andela te Nij land om een gedeelte bermsloot van de gemeente frt koop te mogen ontvangen. Punt IV. Adres van het Bestuur Dorps belangen te Oudega tot het aanbrengen van gedeelten bestratingen aldaar. Punt V. Adres van Dorpsbelangen te Offingawier om de straatverlichting, al daar uit te breiden. Punt VII. Uitkeering duurtetoeslagen aan gemeenteambtenaren en bedienden. Punt VIII. Ontslag en benoeming van een brugwachter te Oudega. Punt IX. Voorstel tot wijziging der ge- meentebegrooting dienst 1916. Punt X. Voorstel tot ai- en overschrij ving van posten der begrooting dienst 1916. 1 Punt XI. Voorstel tot wijziging der ver ordening op het Burgerlijk Armbestuur. len eens per 4 jaar aftreden. De borgstelling i. RAADSVERGADERING is tijdelijk brugwachter XXXIX. elk opzien vermijden", zei ELFDE HOOFDSTUK. van om schiet men nog nauwkeuriger. Maar ik ben Wordt vervolgd. Bij verschil van meening* tusschen de beide armmeesters, zal de Burgemeester beslissen. De armmeesters, noch een der leden van hun gezin, zullen geen ambt, betrekking, be roep. bedrijf of nering mogen uitoefenen zonder der de toestemming van B. en W. De woorden ambt en betrekking worden er ROMAN NAAR HET D U I T S C H (Weiberregiment) van A. OSKAR KLAUSMANN. (Geautoriseerde vertaling) (Nadruk verboden.) van op Zaterdag 25 Nov. voorin. 10. uur. Voorz. de heer H. M. Tromp, burgemeester. Secretaris de heer J. Poppinga. Aanwezig 11 leden, afwezig de hh. Ages, Jorritsma, Rengers en Oppedijk, de eerste drie met kennisgeving.- Na opening en lezing van het formulierge bed, worden de notulen van de vorige verga dering vastgesteld, na een paar kleine opmer kingen van de hh. Abma en Wesselius. Ingekomen zijn verschillende dankbetuigin gen Voor bij de begrooting verleende verhoo- gingen van jaarweddenr Schrijven van Ged. St. houdende goedkeu ring van het 3e kwartaal schoolgeld, en mel dende ontvangst - der verordening tot wering van drankmisbruik op demobilisatiedagen. Idem mededeelende, dat met de tijdelijke waarneming van de functie van districtsschool- bpziener in het district Heerenveen is belast de heer Felix, arrondissementsschoolopziener te Lemmer. brieven schrijven. Doch dit alles leek hem be lachelijk. Hij had een goed geweten en was zich van geen schuld bewust. Men had hem tot een duel gedwongen dat overbodg was, doch waraan hij zich niet onttrekken kon. Het wilde er bij hem niet in, dat het lot hem, die on schuldig was, tot offer zou hebben gekozen. Hij wilde zijn tegenstander geenerlei letsel toe brengen; hij ging met een zuiver geweten naar de kampplaats. Werner sliep uitstekend en ontwaakte niet voor de wekker afliep. Toen kleedde hij zich aan,- ging z'elf naar de keuken en vroeg een van de meisjes koffie voor hem te zetten. Om half vijf kwam graaf Klinter, die mei hem een kop koffie dronk. De graaf stalde hoogte met pistolen?” „Ik heb veel revolver geschoten”, antwoord- handelt onder een dwang, die hem niet antwoordelijk voor zijn daden maakt”. „Het heele duel is onzin”, zei Klinter. „Als kleuren van het helste geel tot het donkerste groen. Recht tegenover haar bevond zich de Watzmannberg met de diepe inzinking aan zijn top; rechts de hooge spits, de „Watzmann", links de lagere spits, de „Watzfrau”, en daar tusschen zag men voor een gedeelte de spit sen van de zoogenaamde „Kinder". Donker blauw was het onderste gedeelte van den berg; maar boven uit de inzinking straalde het blauwachtige wit van de eeuwige sneeuw, van de zoogenaamde Watzmann-gletscher. Bene den lag het dal in lichten nevel i gehuld, wat aan het geheele landschap iets geheimzinnigs, iets wonderbaarlijks gaf. De klokken van de Kloosterkerk in het dal begonnen te luiden, de klokken van de Pa rochiekerk vielen in en daarna volgden de klokken van de Franciscanerkerk. Het liefelijk geluid steeg van uit de diepte tot Dora om hoog. Hét was zoo verheven, zoo plechtig, zoo wonderbaarlijk mooi, dat Dora onwillekeurig de handen vouwde. Een gebed kwam haar op de lippen. Ze wilde zoo graag gelooven, dat er waarheid en liefde in de wereld was, dat er ook voor haar een toekomst van geluk was. Het was, alsof de nevel meer en meer op trok en steeds schitterender wierp de zon haar stralen in het dal. Midden in het grootsche pa norama aan haar voeten zag Dora het kerk hof van de Franciscanerkerk. Ze kon de rijen graven, de onduidelijke omtrekken van de grootere graftomben onderscheiden. Die daar rustten, die hadden het goed; zij hadden voor eeuwig rust gevonden en hun hart sloeg niet meer in verlangen en twijfel. Doch Dora leefde; Dora had aanspraken op geluk en had plichten jegens het leven en je gens zichzelf. Zondagsstilte, Zondagsrust! In den vroegen morgen was Dora haar hotel uit door de Berghofstrasse naar boven gegaan tot bij het oude districtshospi- taal, waar rechts de weg naar den Lockstein afslaat. Daar aangekomen wandeld zij in het heerlijke beukenbosch, waarvan de stammen en het gebladerte als de zuilen en bogen yan een domkerk haar overwelfden. Langzaam en diep in gedachten verzonken, schreed zij door het bosch, voorbij het restau rant, waar nog geen gast zich vertoonde. Aan den zoom van het woud, waar een bank den wandelaar in de gelegenheid, stelde van het heerlijke uitzicht te genieten, vlijde Dora zich neder. Hoe vaak had zij de laatste drie weken van deze plek af naar beneden geschouwd en het wonderbare panorama van bergen en dalen in zich opgenomen! Heden scheen alles plech tiger, schooner en verhevener te zijn dan ooit. De boomen prijkten in de meest verschillende Opkomst landstorm 1917. De minister van Oorlog heeft aan de burge meesters medegedeeld, dat met wijziging zij ner beschikking van 17 November jl. is be paald, dat met de indiensttreding van de dienstplichtigen der jaarklasse 1917 van den landstorm vermoedelijk in het begin van Fe bruari 1917 een aanvang zal worden gemaakt. Tevens wordt daarin de aandacht er op ge vestigd, dat de landstormplichtige, die voor den keuringsraad verschijnt en geschikt wordt bevonden, zijn wenschen met betrekking tot de indienststelling bij de zeemacht of een be paald wapen of korps kan kenbaar maken, doch dat het niet zeker is, dat aan den wensch zal kunnen worden voldaan. Eindexamen H. B. S. Naar aanleiding van de berichten over in krimping van het eindexamen H. B. S. wordt nader gemeld, dat aan de Vereeniging van Di recteuren eenigen tijd geleden gevraagd werd, of het mogelijk zou zijn, het schriftelijk eind examen te bekorten door geschiedenis, aard rijkskunde en boekhouden niet meer schrifte lijk te vragen, wat een inkorting van ander halve dag zou geven. De opinies hierover wa ren zeer verschillend, en niet allen vonden het een vereenvoudiging. Er is toen een ander middel tot vereenvou diging aangewezen: aan leerlingen, die schrif telijk alles goed hadden of op school voldoende rapporten, het diploma te geven zonder mon deling examen, respectievelijk met geheele vrij stelling van het examen. Het wegvoeren van Belgen. In zake het wegvoeren van Belgen door de Duitschers heeft hét Tweede Kamerlid, de heer Duijs. met den minister van Buitenland- sche Zaken een onderhoud gehad. De broodkaart van 100 jaar geleden. Dat de broodkaarten niet een uitvinding zijn van dezen tijd, blijkt uit het volgende; In Duitschland waren 100 jaar geleden reeds broodkaarten. Marianne Prell bericht daarover in haar „Herinneringen uit den Franschen tijd in Hamburg, 1806—1814”. De Franschen na men in de stad en de omgeving alle meelvoor- raden in beslag en gaven daarvan de bakkers dagelijks een bepaalde hoeveelheid. De bur gers en de door de Franschen aangesteldè be ambten en arbeiders kregen van het Fransche bestuur zg. broodkaarten, waarop ze al naar de grootte van hun gezin een bepaalde portie brood bij den bakker konden krijgen. Dienten gevolge nam men, wanneer men ergens op de thee verzocht werd, zijn brood mee. ofschoon de heer Wesselius zich hier tegen verklaarde. Hij vond echter geen steun. De functie van diaken zullen de armmees ters in geen geval mogen bekleeden. Bij verhindering hunne functie tijdelijk te vervullen, zullen ze voor eigen rekening een plaatsvervanger moeten stellen, uitgezonderd in geval van ziekte. Hierna wordt behandeld als De Voorz. deelt mee, dat Wijmbritsera- deel reeds een dergelijke verordening heeft. Met het oog op de eensluidendheid voor alle gemeenten is het echter gewenscht deze te wijzigen naar het model door Ged. St. inge diend. Z. h. st. aldus besloten. Hierna wordt de openbare vergadering ge sloten en in besloten zitting behandeld; „Het is een verduivelde zaak”, merkte Klin ter op, nadat Werner hem-voor zijn hulp be dankt had. „Als ik niet op reis gegaan was, was de heele historie niet gebeurd. De jaloer- sche kapitein zou je dan niet met mevrouw Glover gezien hebben; ik zou er bij geweest zijn en twee begeleiders is altijd ongevaarlijk, zelfs in de oogen van een wanhopig verliefde. Het is dus inderdaad waar: de man is tot over zijn ooren verliefd op mevrouw Glover en hij - --ge- Het boschje was, daar het nog zoo uiterst vroeg in den morgen was, geheel uitgestor ven. Geen levend wezen was er te zien. In de nabijheid van den grooten bruinen beuk bevond zich een klein dal tusschen twee heu vels. Deze plaats was in onderling overleg door graaf Klinter en luitenant von Altenberg als kampplaats vastgesteld. Kapitein Kersten met de beide officieren verschenen een paar minuten voor vijf. Zij wa ren te voet van Dasburg gekomen. Alle drie droegen zij burgerkleeding. Een officier van gezondheid in uniform begeleidde hen. Kapitein Berger mat de tien schreden af stand uit en stelde beide partijen tegenover elkander. Hierop laadde hij zelf de beide pistolen, reikte 4e aan de beide secondanten over, die ze op hun beurt aan de tegenstan ders ter hand stelden. „Volgens wet en voorschriften ben ik ver plicht te vragen of nog een verzoening moge lijk is en of een van de beide partijen nog een Mevrouw CoelinghVorderman, de bekende actrice van het Rotterdamsche tooneel (dir. van Eijsden) gaat ons land ver laten. Ze gaat binnenkort naar onze Oost. Vooraf maakt zij echter nog een tournée door ons land en ’t zal onze lezers zeker ge noegen doen te vernemen, dat ze daarbij ook Sneek komt bezoeken. In langen tijd zijn de Rotterdammers hier ter stede niet opgetreden. Toch zullen er zeker velen onzer stadgenooten zijn, die zich mevr. Coelingh—Vorderman herinneren in een der vele rollen, waarvan zij altijd iets oijzonderS wist te maken. Ongetwijfeld zal ze dan ook 22 December op een goed, bezette zaal mogen rekenen. SCHARNEGOUTUM. De heer Klein, brie vengaarder alhier, is geslaagd voor het toe latingsexamen voor den cursus van adsistent en conducteur der brievenmalen. WORKUM. Vrijdagavond jl. werd ten over staan van notaris Mulder te Heeg publiek ver kocht voor de familie Hendriksma een slagerij en een bakkerij aan de Bagijnestraat alhier. Uitslag was dat koopers werden: van de sla gerij de heer J. C. Repko banketbakker te Workum voor f 2640, en van de bakkerij de heeren A. Blom, koopman, en A. Hendriksma, werkzaam aan een boterfabriek, beide te Wor kum, voor f 2224. BALK. Beroepen bij de Ger. Gem. te Sel- lingen ds. J. van Henten te Wijckel-Balk. KOUDUM. Ds. G. Venema alhier heeft be dankt voor het beroep bij de Ned. Herv. Ge meente te Vriezenveen. BRITSWERD, 25 Nov. Heden hield de ijs club BritswerdWieuwerd een flink bezochte jaarvergadering. Uit de rekening en verant woording van den penningmeester bleek, dat de inkomsten van ’t afgeloopen jaar bedroe- gedraagt zich als een ontoerekenbare. Ik loof zeker, dat hij haar ook gedreigd heeft, want voor eenige dagen had ik een gesprek met haar, waarbij zij zich zoo gedroeg, dat ik er heelemaal door van streek was”. „Mevrouw Glover gfaat morgen op reis, ver telde ze mij vanochtend”. „Ze wil hem zeker ontvluchten. Naar de uit latingen van mevrouw Glover moet hij haar met zelfmoord gedreigd hebben. Ben je op de NIEUWE SNEEKER COURANT de Werner, „vooral in Amerika. Met pistolen i van Een verzoek van een der Wegwerkers om herbenoeming komt in de volgende vergade- J ring aan de orde. Ten slotte is ingekomen een schrijven van Ged. St. tot vaststelling eener verordening op het gewicht van het brood. Dit stuk zal af zonderlijk worden behandeld aan het slot der agenda. Wordt z. h. st. besloten aan P. Andela het gevraagde gedeelte bermsloot in koop af te staan, tegen 50 ct. per M.2, totaal f 59.50. In 1915 is besloten een dergelijk verzoek voor kennisgeving aan te nemen. B. en W. stellen voor ook nu afwijzend te beschikken, wat betreft de bestrating van het terrein voor de huizen der woningstichting, mede in ver band met de duurte der materialen., In 1915 werden de bestratingskosten op f213 begroot, nu zullen die zeker 50 meer bedragen. De bestrating bij de opslagplaats zal volgen de zomer in orde worden gemaakt. De heer Br uinsma meent, dat juist eerst bedoelde verbetering zoo noodzakelijk is. Te genover de huizen van de woningstichting is de bijzondere school; voor schooltijd spelen de kinderen op dit terrein, dat nu bij slecht weer een ware modderpoel- is. Voor rioleering is ge zorgd, werd de bestrating nu ook in orde ge maakt, dan had men hier een behoorlijke toe stand, terwijl die nu heel wat te wenschen overlaat. De Voorz. meent, dat het niet gewenscht is een voorbeeld te stellen door zoo breede gedeelten weg te bestraten. Dat vindt men elders in de gemeente ook niet. Bovendien is de woningstichting zelve in gebreke gebleven om te voldoen aan een der voorwaarden aan •de engunning verbonden, nl. om steenen paadjes te maken van den weg naar de wo ningen. De heer B r u i n s m a meent tegenover het eerste gezegde van den burgemeester te mo gen wijzen op Woudsend, waar de bestrating heel wat beter is. De heer L a n d.m a n steunt het betoog van den heer Bruinsma. Bij slecht weer is 't er zoo'n vuile boel, dat de toestand beslist on houdbaar is, vooral door de nabijheid van de school. Ten slotte wordt echter overeenkomstig het advies van B. en W. besloten eerst eens te wachten tot de woningstichting heeft vol daan aan de voorwaarde steenen paadjes aan te leggen. Met instorting van wat grond is de toestand dan mischien wel op te knappen. Wordt voor kennisgeving aangenomen op grond van dezelfde overwegingen die golden in de vorige vergadering bij behandeling van een gelijksoortig adres uit Uitweilingerga. Naar aanleiding van een vraag inzake weg- verbetering wordt medegedeeld, dat die zal geschieden, zoodra de bestelde basalt is aan gekomen. gen f 192.99, de uitgaven f30.34, zoodat de wordt voor hen verhoogd van f 1000 tot f2000. kas sloot met een batig saldo van f 162.65. Met de contribution van de 76 leden bedraagt de som, waarover de club thans beschikt, f238.65. Tot bestuursleden werden herkozen J. J. Wiersma en A. Zijlstra en gekozen A. v. d. Meer. Tot keurmeesters werden benoemd D. Kuiken, M. Keuning, W. S. Wiersma en I. v. d. Werf. Men besloot, ijs en weder dienende, tot op aandringen van den Raad bij opgenomen, het houden van de volgende wedstrijden: le. een rijderij van mannen, 2e. een estafettenwed strijd onder de leden, 3e. een rijderij van jon gens onder de 16 jaar. LEEUWARDEN. De steenkolenschaarschte is ook in deze stad oorzaak, dat de straatver lichting tof het allernoodigste beperkt wordt, vooral wat de buitenwijken betreft. Dat dit niet alleen ohgemakkelijk is, maar zelfs ge vaar kan opleveren, ondervond ds. G. W. Heesen, de oudste der dienstdoende predikan ten alhier, 's Avonds huiswaarts keerende, had hij het ongeluk, mis te stappen, waardoor hij kwam te vallen, met het ongelukkig gevolg dat hij zijn been brak. Plan, mijn tegenstander niet te raken; de man - -t ver- stomme 1 Werner stevig de hand. „Tot morgen”, sprak hij, „ik hoop dat alles goed 'afloopt. Zijn we eigenlijk niet gek met al onze ideeën over eer en verantwoordelijk heid? Daar komt een man die absoulut zijn zinnen niet bij elkaar heeft, beleedigt je en van dezen man moet nu genoegdoening ge- eischt worden. Als men verstandig was, stuur de men om den dokter, voor mijn part naar een specialist en liet den man onderzoeken. Maar die merkwaardige begrippen van eer, die wij hebben, sluiten alle verstand uit. Ik had me dezen avond zoo gezellig voorgesteld. Ik had je iets willen vertellen, wat je, naar ik meen, ook prettig zou vinden. Nu is er echter tijd noch gelegenheid toe. Nu, tot ziens half vijf”. Werner en Klinter reden elk in hun auto weg. Werner liep in zijn werkkamer nog lan ger dan een uur op en neer en overlegde of hij geen testament zou maken en afscheids- hij bij zijn verstand was, zou hij je eenvoudig niet gebrutaliseerd hebben”. „Toch kunnen we er niet op terugkomen”, zei Werner. „Een weifelen mijnerzijds zou als lafheid aangemerkt worden en ik wil absoluut niet de verdenking op me laden, als zou ik bang zijn”. „We moeten naar huis”, zei Klinter. „Je moet nog een paar uur zien te slapen. Om halfvijf ben ik met mijn paard voor je huis en hoop je dan gereed te vinden.” „Ik zal mijn wekker op vier zei Werner. „We moeten Klinter. Ze stonden op en verlieten het restaurant. Toen ze door de kamer kwamen, waar kapi-zijn paard bij Werner in den stal en ging met tein Kersten nog met de twee officieren zat,dezen naar het berkenboschje alsof het een groetten dé tegenpartijen elkander met een wandelingetje betrof. buiging. Bij de deur drukte Klinter j Gedachten naar aanleiding van een Oud Gezegde. De gezondheid is de kostbaarste van alle schatten en toch een schat die men slecht be waart. Dit gezegde is reeds eeuwen oud en bewijst dat de menschen reeds in oude tijden slecht op hun gezondheid pasten. Wij hebben, wij moeten het bekennen, op dat punt geen groote vorderingen gemaakt; het tegendeel is waar, zou men zelfs geneigd zijn er bij te voegen. Inderdaad, nooit hebben de menschen hunne krachten minder gespaard. Men zou kun nen tegenwerpen dat het leven van toen niet met het tegenwoordige kan vergeleken wor den. Juist echter omdat wij steeds meer werk -moeten verrichten, komt het er op aan steeds meer voorzorgsmaatregelen te nemen. En dat is het nu juist waaraan wij ongelukkiger wijze te weinig denken. Wij vermoeien ons, wij over werken ons zonder acht op ons zelf te slaan, zonder er zelfs aan te willen denken, dat de geneeskunde ons heden ten dage in staat stelt de schadelijke gevolgen van het inspannende leven op ons organisme weg te nemen en zelfs dikwijls de verwoesting, die in ons wezen wordt aangericht, te herstellen. De ongere geldheden van het leven hebben steeds een zéér noodlottigen invloed uitgeoefend op het bloed en de zenuwen, die de bronnen zijn van gezondheid en kracht. De verarming van het bloed en de verzwakking der zenuwen beletten ons niet alleen werkzaam te blijven, maar le veren ons bovendien hulpeloos over aan alle soorten van ziekten. Wij moeten er dus met de grootste zorg voor waken ons bloed zuiver en rijk te bewaren en ons-zenuwstelsel krach tig te houden. Wij behoeven ons daarvoor geen bijzonderen leefregel op te leggen. Het Is voldoende op vaste tijden een behandeling met de Pink Pillen te ondergaan, waarvan een ieder door het lezen der veelvuldige verkla ringen in de bladen de merkwaardige, ver sterkende en opwekkende hoedanigheden kent. De Pink Pillen maken het bloed zuiverder en rijker en de zenuwen krachtiger. Zij wekken bovendien op bijzondere wijze den eetlust op en bevorderen de spijsvertering. De Pink Pillen, zijn verkrijgbaar a f 1.75 per doos en f 9 per zes doozen bij het Hoofd depót der Pink Pillen, Dacostakade 15, Amster dam. Voor Sneek en Omstreken bij de Erven Joh. W. Meijer en fa. B. Meindersma te Sneek en bij alle goede Apotheken en Drogisterijen. uur zetten”, Medegedeeld wordt dat door de Brandwaar- borg Mij. Woudsend f 100 is bijgedragen in vanger om hem voor het houden van kun de kosten van blussching van den brand bij toor eene jaarlijksche vergoeding te ver- T. Zijlstra te Heeg. De Brandw. Mij. Tiel was'leenen. tot een bijdrage niet genegen. j De ontvanger vraagt f200 vergoedirig voor Al deze stukken worden voor kennisgeving kantoorkosten op grond van een Kon. besluit aangenomen, alsmede een adres van ’t Comité‘Van 1908, dat het salaris zuiver moet wor- tot bevordering van geneeskundig onderzoek jen genoten zonder eenige korting. Door de voor het huwelijk. ‘verplichting tot het houden van kantoor wordt top het salaris echter feitelijk gekort. B. en W. stellen voor afwijzend te beschik ken, op grond van de overweging dat de ont vanger bij zijn benoeming bekend was met de bepaling der instructie dat hij moest zorgen voor een kantoor. De zaak wordt echter aangehouden tot de volgende vergadering; intusschen zullen B. en W. eens informeeren wat rijksontvangers van gelijke bezoldiging ontvangen voor ’t houden van kantoor en tevens of. de ontvanger bij toekenning van het gevraagde bedrag genegen is afstand te doen van zekere voorrechten in zake pensioenbetaling voor ’t weduw.enfonds. De Voorz. deelt mee, dat de uitvoering van het in de vorige vergadering genomen besluit moeilijkheden heeft opgeleverd. Waar echter, de Voorsteller van ’t besluit, de heer Rengers, thans niet aanwezig is, stelt de Voorz. voor de behandeling uit te stellen tot de volgende vergadering. De he.er Rengers heeft toen nl. voorgesteld de toeslag toe te kennen op dezelfde voorwaarde als het rijk, nl. tot een maximum inkomen uit de publieke kas van f 1500. Echter blijkt thans, dat dit maxi mum geldt voor de groote steden, voor Wijm- britseradeel is het rijksmaximüm slechts f 1250. Neemt men dat over, dan zou geen een der schoolhoofden er in vallen. De bedoeling van B. en W. is nu 'de toeslag daar toe te kennen, waar die noodig geacht wordt. Zalin de volgende verg, worden behan deld. In verband met zijn vertrek naar Sneek heeft de tegenwoordige brugwachter P. v. d. Berg tegen 1 Januari ontslag gevraagd. Waar hij echter reeds 18 Nov. is vertrok ken, stellen B. en W. voor hem op dien datum eervol ontslag te verkenen. Door B. en W. L« aangesteld C. M. Kramer, die thans naar de betrekking solliciteert. Tweede sollicitant is H. v. d. Berg. Van verschillende'schippers is een adres ingekomen, inhoudënde ondersteuning van de sollicitatie van Kramer. Nadat eenigen tijd in besloten vergadering over deze benoeming is gesproken, wordt met 9 stemmen Kramer benoemd tegen 2 op v. d. Berg. Z. h. st. besloten tot deze wijziging. De voornaamste post is die van f812-voor duur- i tetoeslagen. Eveneens z. h. st. besloten. De overschrij ving betreft een bedrag van f 150 voor aan- schaffing van 6 gummi-capes voor de veld- i wachters der gemeente. Z. h. st. worden deze wijzigingen, noodig geworden door de opheffing van de functie van een der armmeesters, aangenomen. De twee armmeesters, die er thans zijn, zul- verklaring heeft af te leggen”. Beide tegenstanders zwegen. „Dan verzoek ik de heeren hun plaats in te nemen. Ik tel langzaam een, twee, drie; op den eersten tel worden de pistolen omhoog ge heven met den mond naar boven, op den tweeden tel wordt op den tegenstander aan gelegd. en op den derden tel wordt geschoten. Zijn de heeren klaar?” Op het „ja” van de secondanten, die zich terzijde hadden teruggetrokken, riep Berger luid „Geef acht, een twee drie!" Beide schoten vielen gelijktijdig. Werner viel voorover en bleef roerloos lig gen. Kapitein Kersten was ongedeerd.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1916 | | pagina 1