te TROMP, SNEEKER COURANT (67ste Jaargang) en WYMBRITSERADEEL (14de Jaargang) id. 33e Jaargang. Woensdag 10 Januari 1917. No. 30. véél SIGAREN Nieuwstijdingen. I. E. >ch t. d. Vrouwenregeering iel, ken nd. .45 .55 .55 .50 RECLAMEKOLOi X E X n. IT- 58, H. L I i '40 .45 .40 OOSTERDIJK, GEEN WONDER is het, dat we als en Paarden. Gevangenen in 1916. ir- Onlusten in de Batak-landen. ren ld. Dienst EnkhuizenStavoren. lL- l XLVII. iet op toch 1. KERSTEN”. Wordt vervolgd. ..V I te Dit geldt zoowel voor particulieren wederverkoopers. Beleefd aanbevelend, Ita- Mei lor- Wegens ’t mijnengevaar in de Zuiderzee is de avonddienst Enkhuizen-Stavoren tot nader order uitgeschakeld. f7395 -6825 -6700 -6560 -6337 -6261 -6260 riep ver- Van bevoegde zijde wordt medegedeeld, dat in deze week de Paardertverëeniging eiken dag ongeveer 400 paarden zal overnemen, o. a. te Leeuwarden 10 dezer aan de Veemarkt. De termijn van overneming loopt tot half Fe bruari uiterlijk en daarna is het niet meer mo- gelijk paarden te leveren. Zeep. Naar het Hdbl. verneemt, zal er een over gangsmaatregel worden vastgesteld, waardoor, in afwachting van de regeeringsdistributie, de zeepverstrekking weer geregeld zal kunnen plaats hebben. ne ten De en ns in- ROMAN NAAR HET DU1TSCH (Weiberregiment) vsn A. OSKAR KLAUSMANN. (Geautoriseerde vertaling) (Nadruk verbodaa.) Dezen brief stuurde hij met den koetsier naar Saarkirchen. Tegelijkertijd zond hij eenige regels aan het directie-kantoor, waarin hij ver zocht, om de dringende zaken bij hem thuis te zenden, daar hij wegens oververmoeidheid de „Mejuffrouw Dora Buchwald, Saarkirchen. Daar mijn zoon na zijn huwelijk de exploi tatie van een aantal zandgroeven, zoowel hier in de omgeving als in andere streken, wil lei den, en ik natuurlijk in de eerste plaats ver plicht ben, hem gedurende den eersten tijd helpend terzijde te staan, ben ik niet in staat, de generale leiding van uw werken, die ik voorloopig op me genomen had, te blijven uit oefenen na den 31sten Maart. In elk geval moet je je dus tegen dien tijd van een anderen chef voorzïen. Met groeten, De Zeeland. Het prijsgerecht te Hamburg heeft bepaald, dat het met steenkool naar Frankrijk bestem de Nederlandsche stoomschip Zeeland 1 April 1916 terecht in den grond is geboord. Men seint uit Batavia, dat volgens telegra fisch bericht van den resident van Tapanoeli dd. 3 dezer een opstand is uitgebroken op de Tobahoogvlakte (Bataklanden), als gevolg van de Tarhoedamdambeweging. Volgens de laatste berichten uit Tapanoeli is de tijdelijk civiel-gezaghebber W. C. Muller vermoord in de onderafdeeling Baroes, nabij de grens van de Toba-hoogvlakte. Drie brigades soldaten onder twee officieren, en een brigade gewapende politie met contro leur W. J. Beek treden nu in die streek op. Het terrein levert groote moeilijkheden op. Kapitein Meijroos en de politie treden zeer stoutmoedig op. Reuter’s berichtgever in het Fransche hoofd kwartier schrijft: Het aantal gevangenen, door de geallieerden op de onderscheiden fronten in Europa in 1916 gemaakt, bedraagt rond 6Ü0.000. De Franschen hebben 78.500 Duitschers gevangen genomen, waarvan 26.660 bij Ver dun. De Engelschen 40.500 Duitschers, de Italia nen 52.250 Oostenrijkers, de Russen ongeveer 400.000, meest Oostenrijkers, het Balkanleger 11.173 Bulgaren, Turken en Duitschers. In deze cijfers zijn niet begrepen de door de Roeme- niërs, en door de Engelschen in Egypte en Duitsch Oost-Afrika, gemaakte gevangenen. Bevordering van den vrede. Het lid van de Tweede Kamer, de heer Van Best, had 27 Dec. betreffende stappen ter be vordering van den vrede o. a. de volgende vraag ingezonden: Munitie-aanmaak. Uit Zaandam wordt aan Het Volk gemeld, dat in de artillerie-inrichtingen aan de Hem- brug de voorraad mesing zoo goed als geheel is afgewerkt, met het gevolg, dat reeds een 80 arbeiders zijn ontslagen en ook gisteren weer aan een 40-tal ontslag is aangezegd. Daarbij is voor enkele honderden arbeiders de arbeidsduur aanmerkelijk verkort. ding tot dit ontslag geweest. Spalding kent de vrouwen beter dan ik. Ze zijn allemaal ver schrikkelijk ,en daarbij onmeedoogend. Men stuurt een zieken man toch niet een derge lijke ontijdige, beleedigende tijding thuis, vóór hij nog een stap buiten heeft gedaan. En dat alles achter mijn rug en zonder mij met een enkel woord te raadplegen. Vrouwenregeering, vrouwenheerschappij!” De oude geheimraad ergerde zich op deze manier urenlang. Hij at ternauwernood iets van het maal, dat zijn huishoudster hem voor zette en voelde eerst wat verlichting, toen hij zijn toorn eens goed had lucht gegeven. Dat gebeurde door een brief aan Dora, dien hij met opzet vormelijk hield en waarbij hij zelfs den aanhef: „Mijn lieve Dora!” of „Kindlief!” vermeed, hetgeen hij toch anders altijd placht te doen. Hij schreef eenvoudig: Werner glimlachte zoo eigenaardig, dat het zijn vriend opviel en antwoordde toen: „Het is totaal buitengesloten, dat ik het oogenblik een verlof neem. Dat zou heel slecht opgevat kunnen worden. Waarom zou ik je de zaak verzwijgen ik heb zoo juist mijn ontslag tegen het eind van Maart van juf frouw Buchwald gekregen. Over vier maanden ben ik een vrij man en kan gaan waarheen ik wil. Ik weet ook ai, waar ik heen zal gaan, namelijk terug naar Noord-Amerika.” Graaf Klinter wa,s zoo verbluft, dat hij bleef staan en Werner sprakeloos aanstaarde. „Je ontslag?” vroeg hij. Werner greep in den binnenzak van zijn jas en zei: „Overtuig je zelf; hier is de brief”. Graaf Klinter beet zich op de onderlip, las den brief, vouwde hem weer dicht’ en gaf hem Werner terug. Zwijgend liep hij naast hem en zei dan op een toon, die Werner werkelijk trof: „Het spijt me onzegbaar, je te moeten ver liezen. Wat heb ik me verheugd op de komen- e tijden, als je weer heelemaal beter was. oe prettig had ik me een nauwere vriend- :hap met je voorgesteld!” sWerner drukte hem de hand en zei: „Ik weet hoe je er over denkt, ik ben je er nkbaar voor en waardeer het ook zeer. verkoopen, want wat we geven voor een matigen prijs is alles overtreffend van kwaliteit. Kan de minister mededeelen, of ook de Ne derlandsche regeering naar aanleiding van Wilson’s nota en de Zwitsersche sympathie betuiging stappen ter bevordering van den vrede heeft gedaan en indien zulks niet ge schiedde, kan de minister mededeelen, waar om die niet werden gedaan? Het antwoord van den heer Loudon, minis ter van buitenlandsche zaken, luidt: De Nederlandsche regeering heeft geen stappen ter bevordering van den vrede gedaan naar aanleiding van de genoemde gebeurtenis sen; zij deed zulks niet, omdat zij overtuigd was, dat zoodanige stappen harerzijds onder de omstandigheden van het oogenblik het be oogde doel niet zouden dienen. Vereeniging van Duiteche deserteurs. Gisteren heeft te Alkmaar de vereeniging van Duitsche deserteurs vergaderd en is de Sigaren voor Rusland. Naar de N. Ct. meldt, zijn in ons land groote orders geplaatst voor het maken van sigaren voor Rusland. Congres S. D. A. P. Het Volk meldt, dat het congres der S. D. A. P. 11 Februari a.s. te Zwolle zal worden gehouden. Mr. N. P. van den Berg, f Op 85-jarigen leeftijd is te Amsterdam over leden mr. N. P. van den Berg, oud-president der Nederlandsche Bank. De oudste predikant. De oudste dienstdoende predikant der Ned. Herv. kerk in ons land, ds. G. Boer te Ermelo, die nog met steek en korten broek door de ge meente ging, is in den ouderdom van 87 jaar overleden. Gevaarlijk goedje gestolen. Te Zandvoort is een koperen vuureylinder, waarin droge springstof, van een aangespoelde mijn ontvreemd. Voor opkoopers een mooi kansje om in de lucht te vliegen, zegt de N. Ct. Geslepen diamant per onderzeeboot naar Amerika. Men schrijft aan het Hbl.: In den diamanthandel te Scheveningen was de laatste dagen der vorige week een plotse linge en zeer sterke opleving merkbaar, als ge volg van het feit, dat een combinatie van assu radeuren in Duitschland zich bereid had ver klaard een zending geslepen diamant ten be drage van ten minste een millioen mark te verzekeren en voor die waarde per Duitsche onderzeeër naar Amerika te expedieeren. Oneerlijke concurrentie. Een costumier te Rotterdam, wiens zaken Als alles mis gaat. Verschijnselen van nierzwakte, zooals onna tuurlijke vermoeidheid, schemeringen voor de oogen, rugpijn, waterstoornissen, spit, nier- gruis, -steen, rheumatiek en waterzucht, zijn voldoende om iemand het gevoel te geven of alles mis gaat. Hoe spoediger zulk een stand van zaken veranderd wordt, des te beter, want uit ver- waarloozing komen vaak ongeneeslijke nier ziekten voort. Misschien hebt gij te veel vleesch of ander zwaar voedsel gebruikt, u te veel zorgen gemaakt, en niet voldoende lichaams oefening, frissche lucht en slaap genomen. Als dit het geval is, wees dan geregelder in uw gewoonten en een poos zorgvuldiger met uw diëet. Dit is een verstandige, nuttige raad, maar dat is niet voldoende, want de door een of an dere oorzaak verzwakte nieren kunnen niet van zelf beter worden. Zij hebben behoefte aan een speciaal niergeneesmiddel. Het eenige, waarop de echte Foster’s Rug pijn Nieren Pillen ooit aanspraak maakten, was dat zij een speciaal geneesmiddel voor de nie ren en blaas zijn. Als bijtijds met dit middel begonnen wordt, vóór de nieren ernstig ziek werden, dienen de goede resultaten duurzaam te zijn. Maar verwaarloos uw nieren niet te lang. Te Sneek verkrijgb. bij Erven Joh. W. Meijer. Eisch de echte Foster’s Rugpijn Nieren Pillen, voorzien van het handelsmerk de man met zijn handen in de lendenen op de verpak king. Toezending geschiedt franco na ontv. v. postwissel a f 1.75 p. doos of f 10 p. zes dooen. Aanleiding tot het ontwerpen van deze ver ordening is de omstandigheid, dat ’t gewenscht is ook het verbruik van brandstoffen ten be- hoeve van het pompstation van de drinkwa terleiding zooveel mogelijk te bezuinigen. Prof. H. P. G. Quack, f Te Amsterdam is op 82-jarigen leeftijd over leden Prof. H. P. G. Quack, oud-hoogleeraar in de rechten, directeur der Ned. Bank. Prof. Quack is de schrijver van ’t standaard werk: de Socialisten. Aartsbisdom Utrecht. De dekenaten visitaties van 1916 in het aartsbisdom Utrecht, verdeeld in 17 dekena ten, toont aan dat het bisdom ruim 405.600 katholieken telt. De meeste katholieken tellen de dekenaten Oldenzaal met 45.685, Arnhem met 44.975, Utrecht met 43.891, de minste de dekenaten Sneek met 10.489, Leeuwarden met 10.422, Heerenveen met 4.943. Diefstal van een brandkast. Uit het bureau van den administrateur van de etappeninspectie aan den Ouden Dijk te Rotterdam is een brandkast, inhoudende onge veer f 32.000, gestolen, ofschoon het gebouw door schildwachten bewaakt werd. vereeniging definitief opgericht. Hoewel men gemeend had den naam Teutonia te moeten kiezen, vandaag meende men den naam te moeten veranderen, aangezien men had ondervonden, dat thans onder Teutonen worden verstaan de uitvoerders van de Duit sche gruweldaden en daarmede wenschte men zich in geen enkel opzicht verbonden te ge voelen. Besloten werd de vereeniging te noemen Deserteursvereeniging De Vrge Arbeiders. Als leden kunnen toetreden deserteurs van dke buitenlandsche nationaliteit. eerste dagen niet op het bureau zou kunnen komen. „Vrouwenregeering”, zei hij, toen de brieven weg waren. „Spalding had maar al te veel ge lijk. En ik zelf heb den armen kerel hierheen gelokt en hem in de meest benarde toestanden gebracht. Een mannelijk chef had zich er geen haar van aangetrokken, of zijn directeur duel leerde of niet, maar Dora sprong haast uit haar vel, omdat ze waarschijnlijk aannam, dat Wer ner in nadere verhouding tot mevrouw Glover stond en omdat ze jaloersch was. Dora, die dwazin, heeft zich niet alleen beroofd van haar eminenten directeur, maar ze heeft zich tevens den weg tot haar geluk afgesneden. Maar ik zal me niet meer in deze zaken mengen, de hemel beware me daarvoor! Men heeft er niets dan narigheid van. Het is een booze tijd, men komt niet meer uit de ergernis en de opwin ding....” „Heel verstandig van Spalding”, dacht de geheimraad voort, „dat hij naar Amerika wil gaan, dan stopt hij hier alle praatjes-monden. De vrouwen blijven altijd ontoerekenbaar en ik heb ze, geloof ik, mijn heele leven nog niet juist kunnen beoordeelen. Dat moet mijn ver ontschuldiging tegenover Spalding maar zijn. Als Dora Buchwald niet gauw besluit er een naamlooze vennootschap van te maken en weer opnieuw met haar vrouwenheerschappij begint, zal ze haar werken heelemaal naar den kelder helpen. Maar wat gaat mij dat aan! Ik wil met de heele zaak niets meer te maken hebben. Ik heb het recht, boos te zijn, want ik heb Spal ding hierheen gehaald; Dora had hem niet mo gen ontslaan, zonder met mij overlegd te heb ben. Dit ontslag kan voor mij ook gelden als een votum van wantrouwen”. U kunt hot feonatateeren door een proef <A -Si te nemen. slecht gingen, richtte met een ander in zijn keuken een fabriek van bouillonblokjes op, welke hij verkocht als „Haggi’s bouillon-blok- jes”, terwijl de verpakking bedriegelijk veel geleek op die van de bekende „Maggi’s bouil lonblokjes”. Voor dit feit van oneerlijk mede dingen, is thans voor de Rotterdamsche recht bank f200 boete tegen hem geëischt. Burgemeester Stavoren. Benoemd tot burgemeester van Stavoren de heer N. Nammensma, commies ter secretarie te Franeker. Ongekend hooge inkomsten. Dat de uitkomsten der Zuiderzee-visscherij dit jaar ongekend gunstig zijn geweest, moge blijken uit het feit, dat terwijl vóór den oorlog op Urk f2600 een hooge besomming was voor één botter, thans eindbesommingen van vijf duizend gulden regel zijn, terwijl deze voor sommige zelfs tot tienduizend gulden opliep. Staking bij de post. De hulpbrievenbestellers aan het postkantoor te Delft hebben om een lOoneisch het werk ge staakt. De bestellingen worden met groote vertra ging gedaan door het vaste personeel. Adresseerende ëchtgenooten. De echtgenooten van twee tot den landstorm van 1910 behoorende personen hebben in een adres aan de Koningin gevraagd, het alsnog daarheen te leiden, dat de huidige verlofrege ling (verlof om de 14 dagen) blijft gehand haafd. Mocht aan dit verzoek niet worden tege moet gekomen, dan verzoeken zij, dat haar van rijkswege de onkosten worden vergoed om met haar gezin ter plaatse waar haar man nen zijn gestationeerd, te gaan wonen. Straatschrobben verboden. Aan den Haagschen gemeenteraad is een verordening ter vaststelling aangeboden ter be perking van het gebruik van water. Artikel 1 luidt: Behoudens van gemeente wege en onverminderd het bepaalde bij art. 16 van de Algemeene Politieverordening, is het verboden de straat, de trottoirs, de portieken of de al of niet afgesloten stoepen aan de straat of het trottoir te schrobben, te spoelen of daar over water te storten of te laten vloeien. Tegen overtreding wordt een maximum- boete van f 25 subsidiair 6 dagen hechtenis bedreigd. Maar Wij kunnen toch, meen ik, met elkander blijven omgaan, ook al ben ik in Amerika; we kunnen althans blijven correspondeeren en ik blijf toch niet mijn leven lang in het buitenland. Weliswaar denk ik de eerste tien jaren zeker buitenslands te blijven; misschien vijf jaar in Noord-Amerika en dan naar Australië, om de mijntoestanden daar te leeren kennen; dan is het echter nog de vraag, of ik in het vader land een betrekking aan zal nemen of buitens lands zal blijven. Wees echter overtuigd, dat ik nooit zal vergeten, hoe hartelijk en vriend schappelijk je tegenover mij bent geweest.” De zaak scheen veel indruk op Klinter te maken. Vroeger dan anders vertrok hij en toen hij in zijn auto steeg, beval hij den chauffeur: „Naar Dasburg, naar geheimraad Kersten” Graaf Kinter was verontwaardigd over de bruuske manier, waarop men Werner aan den dijk had gezet en moest deze verontwaardiging ergens luchten. Hij kon zich niet denken, dat Kersten het met deze manier van doen eens was en wilde daar nadere inlichtingen gaan vragen. Hij trof den ouden geheimraad aan in zijn huis, waarheen hij nu uit het sanatorium was vertrokken. „Hoe maakt uw zoon het?” vroeg de graaf. „Goed, goed, beste vriend. Na het gebeurde van gisteren gaat hij uitstekend vooruit, dat kan je wel begrijpen. Geluk maakt de men- schen altijd gezond.” „Ik wensch hem een voorspoedige genezing”, antwoordde Klinter. „Maar ik kom voor een andere aangelegenheid bij u, mijnheer Kersten. Weet u, dat Spalding zijn ontslag heeft gekre gen van Dora Buchwald?” De oude geheimraad was even verbluft als Klinter, toen hij het bericht vernam. „Ik zie al, dat u er ook niets van afweet. Het is anders een rare zaak, ik vind toch, dat men iemand, zoo eminent als Spalding, niet zonder NIEUWE SNEEKER COURANT Nekkramp in Indië. Onder de soldaten van het fort „Vasten burg”, aan de Solo, is, naar aan de Tel. uit Weltevreden wordt gemeld, nekkramp uitge broken. Een paar dagen geleden bevond zich wel ongeveer 3 ton in de gestolen brandkast, zoo- dat de dieven nog niet het voordeeligste oogenblik hebben gekozen. Nader meldt men: De brandkast is Zondagmorgen bij laag wa ter uit de Schie nabij de Melkmarkt, opgehaald. Zij was gestopt in een groote houten spekkist; de achterwand is er geheel uitgehakt om bij den inhoud te kunnen komen. Er was nog f 1.32% in. Verschillende personen zijn reeds in verband met dezen diefstal in verhoor genomen, maar tot nog toe heeft dit niet tot een aanhouding geleid. Nader is gebleken, dat zich in de brandkast oorspronkelijk een bedrag bevond van f51.175 en eenig kleingeld. De etappendienst looft een belooning uit van f300 aan dengene, die zoodanige aanwijzingen geeft, dat de daders aan de politie kunnen wor den overgeleverd. Overstroomingen in Limburg. Het ziet er in Limburg, vooral in Zuid-Lim- burg, allerbedroevendst uit. In tal van steden en dorpen ziet men, zoo ver het oog reikt, niets dan overstroomde weiden en velden. Deze overstroomingen vinden goeddeels hun oorzaak in het buiten de oevers treden van Maas en Geul. Het stadspark te Maastricht staat gedeelte lijk onder. Zoo is ’t niet alleen in Maastricht, doch in alle plaatsen langs de Maas en Geul gelegen. Zoo te Venlo heeft de Maas aan de bewoners van huizen in de op de Maaskade uitloopende straten veel last veroorzaakt. Er is daar bijna geen huis of het water staat er op eenige hoogte in. Niet het minst heeft Valkenburg geleden, niet echter van het Maaswater, maar van dat van de Geul. Alle beemden staan er blank. Zelfs in het dorp zelf welde het water door de straten en binnen de huizen, tot zelfs in de kerk. meer aan den dijk zet, vóór den tijd nog wel. Evenmin zendt men zoo iemand zijn ontslag, terwijl hij nog herstellende is. De geheele ma nier waarop de man behandeld is, is zoo kwet send en onverantwoordelijk, dat het mij niet duidelijk is, hoe Dora Buchwald haar naam er onder heeft willen zetten”. „Ik ben als uit de wolken gevallen”, sprak de geheimraad. „Ik weet natuurlijk niets van de heele zaak. Gistermiddag heb ik Dora nog gesproken en haar het engagement van mijn zoon met mévrouw Glover meegedeeld; maar ze heeft mij niets gezegd. Er is ook geenerlei reden voor een ontslag”. „Dat dacht ik ook”, antwoordde Klinter, „en het spijt me voor dien armen Spalding, wiens reputatie door dit eigenaardige ontslag min of meer geschaad wordt”. „Je ziet me geheel van mijn stuk”, Kersten. „Ik heb allerlei mogelijkheden wacht, slechts niet deze eene. Maar goedma ken laat zich de zaak niet, want ik ben over tuigd, dat, al slaagde ik' er in het ontslag te doen terugnemen, Spalding daarin toch niet treden zou.” „Neen, dat kan hij ook niet”, beaamde Klin ter. „Deze beleediging is te groot. Neem me niet kwalijk, dat ik u zoo’n onaangename bood schap breng, maar ten slotte moest u de kwes tie toch hooren”. „Ik ben u heel dankbaar, graaf Klinter”, ant woordde Kersten, „ik vind het prettig, dat ik van u de zaak verneem vóór dat ik op het directie-kantoor officieel er van hoor. Ik ben nu tenminste voorbereid”. Toen Klinter weggegaan was, kwam de er gernis eerst goed los bij den ouden heer en bezorgde hem een aanval van woede. „Vrouwenregeering!” riep hij overluid. „Vrou wenregeering! Spalding had gelijk. Een vrou- wengril en niets meer, ijverzucht, een misver staan van de heele situatie, dat is de aanlei- Duitsche deserteurs. Te Dinxperlo is Zaterdag een Duitsche deserteur uit Gladbach over de grens geko men. Aan den politiepost aan de Oosterkade te Rotterdam heeft zich gemeld de Duitscher H. S.. die in zijn vaderland uit militairen dienst is gedeserteerd. Volgens aangifte van den fotograaf E. P. de H., te Rotterdam, zijn twee Duitsche deser teurs zijn woning binnengedrongen en terwijl een hunner hem vastgreep, ging de andere er met zijn jas van door, spoedig door zijn mak ker gevolgd. WOUDSEND. Uitslag aanbesteding vertim- mering aan de Zuivelfabriek alhier. J. ,S. de Jong, Woudsend G. Rijnja, id. F. van Hes, id. S. Faber, id. P. de Jong—Steringa, id. P. Rijnja, id. E. de Boer, id. Gegund aan den laagsten inschrijver. OOSTERWIERUM. Benoemd tot pastoor al hier de WelEerw. heer W. S. de Jong, kape laan te Montfoort, geboren te Harlingen. HEEG. Ds. W. de Jonge alhier, is beroepen bij de Ger. Gemeente te Nigtevecht. OOSTERZEE. Commissarissen van de Am- sterdamsche Jongemannen-Vereeniging hebben tot directeur voor den arbeid benoemd den heer N. Padt, thans predikant bij de Ned. Herv. gemeente alhier. De heer Padt hoopt binnen kort zijn nieuwen werkkring in te treden. GAASTMEER. Naar we vernemen, hoopt ds. P. Siemelink 28 Jan a.s. afscheid te nemen van de Ned. Herv. Gemeente te Meliskerke en den daaropvolgenden Zondag 4 Febr. zijn in trede te doen bij de Hervormde Gemeente al hier, na des voormiddags bevestigd te/zijn door ds. G. van Dorssen te Oudega (W.). Mr. Goeman Borgesius ongesteld. De voorzitter van de Tweede Kamer, mr. H. Goeman Borgesius, die a.s. Donderdag 70 jaar hoopt te worden, is sedert eenige dagen vrij ernstig ongesteld. De zieke heeft een he vige koorts. De heer Borgesius zal in de| eer ste weken zijn werkzaamheden niet kunnen verrichten. SNEEK, TELEFOON No. 208

Sneeker Nieuwsblad nl | 1917 | | pagina 1