A De man Gilray genaamd. Dames- en Heeren-Artikelen Firma TROMP, Sneek. n SNEEKER COURANT (67ste Jaargang)WYMBRTTSERADEEL (14de Jaargang) I 1 No. 42. Woensdag 21 Februari 1917, 33e Jaargang. ij g Nieuwstijdingen. RECLAMEKOLOM. Het valt U mee, V wwwwwwwwwa f 22880. - 22700. - 21400. - 19777. 00 AIIEX j f>Die houden wy er niet voor f 1125. der trofeeën, loer lanen MOORD. MOORD. van op HOOFDSTUK I. De daad. 500 BELOONING. Groningen. Leeuwarden. Amsterdam, Iteng. Stavoren. OORSPRONKELIJK VERHAAL UIT HET ENGELSCH. Geautoriseerde vertaling. per vel. f 20.- - 25.71 - 28.25 - 28.25 - 28.25 - 28.25 - 28.25 Zeeland te zgn gereisd, ze famillie en daar kwa- eenige dagen na hun vermissing op- beider S. M. komen bjj een dat wij over zooveel sor- teering beschikken in wanneer U onze uitstal lingen ziet. Concurroerende prijzen Vertrouwd adres voor wederverkoopers. Beleefd aanbevelend, Oostordijk. Telef. No. 208. Delfstrahuizen. Koudum. keurings- wordt hg en wordt hem gevraagd, bg welk wapen hy te dienen verkiest. Het boertje antwoordt: »Ik scoe wol by de „luchtvaart” wolle« bijgaan om zijn reputatie hoog te houden. Hij stelde er een eer in op bijzonder goeden voet niet de politie te staan en had daardoor meni- gen goeden slag voor zijn principalen geslagen. In den nacht van den moord, het was onge veer twee uur, werd hij opgescheld door in specteur Sparrow om dadelijk op het politie bureau te komen. Iets bijzonders? vroeg hij. - Dat schijnt wel, antwoordde inspecteur Sparrow. In elk geval heeft de misdaad bij zondere eigenaardigheden, wel geschikt om sensatie te verwekken. Ik ben zelf nog niet in Ponder Avenue geweest, omdat ik nu pas van den man, welke die wacht had. hoorde, wat er gebeurd was. Moord natuurlijk? vroeg Temple. Wel in elk geval een ongeluk, dat den dood iemand ten gevolge heeft gehad. Och, het zal we] moord zijn. Het slachtoffer is een zekere mijnheer John Gilray, die een der hui zen van Ponder Avenue bewoonde. Ik weet werkelijk nog geen verdere bijzonderheden dan die, welke ik kreeg van den agent, die soms de ronde doet in die buurt. Hij zegt, dat hij Gilray wel van aangezicht kende. Uit zijn beschrijving maak ik op, dat hij een aristocra tisch uitzienden man was van ongeveer vijftig jaar. Ik geloof, dat zijn omgeving hem zeer geheimzinnig vond, ofschoon hij weinig of in 't geheel niet de aandacht trok. Hij moet geld gehad hébben ook, anders had hij niet in Pon der Avenue kunnen wonen. Temple knikte goedkeurend. Hij kende Ponder Avenue heel goed, een paar vrienden woonden in de onmiddellijke nabijheid. Het was een rus tige straat met zeer mooie vrije huizen, waar van vele bewoond werden door eerste klas artisten, journalisten en musici. De huizen hadden voor en achter een tuin en zagen er 1 Symphonia. Volgens advertentie in dit nummer zal muteiekvereeniging „Symphonia” alhier W.V.V.—F.U.A. en Harlingen—Friesland. De plaatselijke ontmoeting tusschen de beide Sneeker clubs kon niet plaats vinden, daar 1 i in ver- d. Meulen, per- aan F. W. Wie- Verandering in oude gewoonten maakt u gezond. Als GIJ verschijnselen van nierzwakte hebt, zooals waterstoornissen, onzuiver bloed, rheu- matiek, ischias, spit, niergruis of -steen, rug pijn of onnatuurlijke vermoeidheid, beproef dan de nieuwe Foster’s methode: Geef rust aan uw gestel door minder vleesch, thee, koffie of opwekkende middelen van wel ken aard ook te gebruiken, en drink meer wa ter en meer melk. Vermijd te veel inspanning en zorgen. Geniet meer frissche lucht, slaap en lichaamsoefening in de buitenlucht. Breek onmiddellijk met alle twijfelachtige gewoonten. Deze verstandige methode is goed voor elk, maar men kan natuurlijk niet verwachten, dat de nierzwakte zonder verdere hulp verdwijnt. Zieke nieren vereischen behalve zorg een nier- geneesmiddel. Mochten uw nieren verzwakt zijn of worden, herinner u dan Foster’s Rugpijn Nieren Pillen, het speciale geneesmiddel dat de nieren regelt zooals laxeermiddelen de ingewanden regelen. Foster’s Pillen en Foster’s Betere Gezondheid methode passen allen mannen en vrouwen, oud en jong die reden hebben om hun nieren te verdenken. Wacht u voor namaak, elke echte doos i draagt de handteekening van James Foster. Foster’s Rugpijn Nieren Pillen zijn te Sneek verkrijgb. bij Erven Joh. W. Meijer. Toezen ding geschiedt franco na ontv. v. .postwissel a f 1.75 p. doos of f 10 p. zes doozen. U bedoelt dat de man eigenlijk een Bohemen- leven leidde. Wel, dat is zoo ongeveer hetzelfde, wat de agent zei. ’t Schijnt, dat zeer weinig vrien den Gilray kwamen bezoeken en ik veronder stel dat hij een onafhankelijk type was. Hij dineerde gewoonlijk buitenshuis, hield verba zend veel van theaters en concerten en kwam altijd per rijtuig thuis. Men zegt, dat hij bijzon der smaakvol gekleed was, zoodat hij over ruime middelen heeft moeten beschikken. Nog eens knikte Temple goedkeurend. Hier waren alle voorwaarden voor een eerste klas sensatie, dat zei hém zijn journalistiek instinct. Gegeven een eenzame man met onafhanke lijke gewoonten en ruime middelen, die zelfs voor zijn alles gemakkelijk nemende buren een bron van geheimzinnigheid was. Hoogstwaar schijnlijk een man met een geschiedenis, van wien niemand iets wist. Hij scheen welgesteld en zag er nog jong uit en was met vijftig jaar nog niet te oud voor een liefdesverwikkeling. Temple brandde nu van verlangen om dade-1 lijk naar de plaats van het ongeluk te gaan. Ik kan zeker wel met U meegaan, niet waar? zei hij. Daarom heb ik U juist laten roepen, ant woordde Sparrow. En hoe vlugger we maken, dat we wegkomen, hoe beter. We zullen een taxi nemen. Temple verlangde niet beter. Het eenige, waarop hij nu nog hoopte, was, dat zijn courant alleen het nieuws in het ochtendblad zou heb ben. Er was nog tijd genoeg. Zij warendadelijk in Ponder Avenue: geen enkel teeken van op winding was er te zien. No. 2, het huis waar de geheimzinnige misdaad gepleegd was, was het eenige, dat verlicht was; alle lichten wa ren opgedraaid. In de hal zat een grimmige NIEUWE SNEEKER COURANT Bovenstaande belooning wordt uitgekeerd aan de(n)gene(n), die inlichtingen kan (kunnen) verschaffen, welke kunnen leiden tot arrestatie van den onbekende, verondersteld te zijn een zeeman of zeevarend persoon en direct of in direct betrokken in den moord met voorbedachten rade John Gilray. Ven den vermiste kan geen nadere omchrijving, gegeven worden. Alle in lichtingen kunnen afgegeven worden aan het districts-politiebureau. de op Donderdag a.s. ’s avonds 8 uur in Amicitia een Volksconcert geven. De lage entréeprijs doet ons verwachten, dat velen van de gele genheid zullen profiteeren, om ons Sneeker Strijkorkest eens te hooren. De uitvoering van Dinsdag jl. gaf blijk van veel vooruitgang door ernstige studie. Daarbij ligt nog bij velen in herinnering het eerste „op treden” van Symphonia bij een Volksconcert op het Schapenplein. Het publiek heeft toen ge toond goede muziek te waardeeren. Niet onaardig* Een plattelandsch landstormplichtige van de jaarklasse 1906, verschynt voor de raad. Na geneeskundig onderzoek geschikt voor den dienst bevonden artistiek en verfijnd was. Klaarblijkelijk was er geen geld gespaard en was de voormalige bewoner van het huis bekend geweest met den een of ander, die veel gereisd had. Wa penen. trofeeën, verzameld in Zuid-Afrika. hingen aan den muur en op den eenige dierenvellen, veel mooier dan men ze ooit in den winkel koopen kan. Temple zag, dat de weinige schilderijen goed waren; ver der merkte hij op, dat er een overvloed van bloemen was van de beste en duurste soor ten. Zonder twijfel had Gilray geen gebrek aan geld gehad. Tegenover den agent stond bleek en bevend een vrouw met hoed en mantel aan. Ongetwij feld was zij een dienstbode en leek ze op de gewone meid-huishoudster op haar Zondagsch. Haar oogen stonden vol tranen, haar geheele houding drukte verdriet en schrik uit. Ik ben blij, dat U er bent. Inspecteur, zei de agent. Dit is de huishoudster van Mr. Gilray, ze zegt, dat ze Jane Martin heet. Zoo, dan zult gij ons misschien wel alles omtrent de zaak kunnen vertellen, merkte Sparrow op. Tracht kalm te zijn gij hebt er niets mee te maken, weet ge ik wil alleen, dat ge ons alles vertelt en mijn vragen beant woordt. Naar uw kleeding te oordeelen, zijt ge zoo juist thuis gekomen. Nog al laat om uit te zijn, nietwaar? Ik kwam thuis om half twee, mijnheer, zei het meisje. Mijnheer vond goed, dat ik uit ging, ziet U. Ik ging naar huis, omdat mijn broer jarig was. Ik werd niet eerder thuis ver wacht dan half twee. Hadt gij den sleutel? vroeg Sparrow. O, neen, mijnheer, dat was niet noodig. Mijnheer Gilray ging op z’n vroegst om twee uur naar bed. Hij had de straatdeur aan laten staan en zoo kon ik dadelijk naar binnen gaan. binnen om te zien of mijnheer nog iets noodig had, voor hij naar bed ging. En toen, zoodra ik de deur opende en in de studeerkamer keek ’t Meisje begon zenuwachtig te snikken. Het duurde eenigen tijd voor zij kalm genoeg was haar verhaal te vervolgen. - Het is vreeselijk, mompelde zij. Alle lich ten waren aan en er was niemand dan mijn heer in de kamer. Hij lag op den grond, zoo als U hem gezien hebt, vóór den haard. Er was een vreeselijke wond in zijn borst en ik kon dadelijk zien, dat hij dood was. Ik ging de politie halen en dat is alles, wat ik U vertellen kan. Het is alles zoo geheimzinnig, dat ik nauwelijks weet, wat ik doe. Ik verondertel, dat de andere dienstboden al naar bed waren. Er zijn geen andere dienstboden, zei het meisje. Er is niemand anders dan ik. Mijnheer Gilray hield er niet van veel menschen in huis te hebben. Hij moest alleen iemand hebben om het huis te onderhouden en de deur open te maken, als er iemand kwam. Ziet U, hij stond nooit vroeger dan 's mid dags op en daar hij bijna altijd buitenshuis at, had ik het heel gemakkelijk. Ik zal nooit een betere betrekking krijgen, al was het soms een beetje saai. Vertel me nu eens wat van de gewoonten van Mijnheer, zei Sparrow. Had hij veel vrien den? Misschien kunt gij ons dan hun namen zeggen. Zoolang ik hier ben, is er nooit visite geweest, zei het meisje. Er is nergens een kaartenbak. Wat, is er zoo lang U hier bent, nooit iemand geweest? vroeg Sparrow. Niemand, zei het meisje. Maar ik ben hier pas een week, ziet U. De keuringsraad op na Het boertje heeft daarop zyn antwoord dra gevonden, en met een glundere lach weerklinkt het door de zaal »Dan scil ik mar salang wachtsje, tot die er is.« IJLST, 19 Febr. Hedenavond kwam de com missie voor regeling dér distributie-artikelen in vergadering bijeen. Medegedeeld werd dat B. en W. het wenschelijk achtten om 3 leden uit de burgerij met 3 leden van de organisaties samen te doen werken. Besloten werd hier mede accoord te gaan. Vanwege de organi saties werden benoemd S. Groenveld, F. Nobbe en J. G. Rameau. Door B. en W. werd dit drie tal aangevuld uit de burgerij met S. v. d. Goot, C. Nauta en S. v. d. Wal. WIJCKEL. Ds. J. van Henten alhier heeft bedankt voor het beroep naar de Ger. Gem. te Hijlaard en Cubaard, en aangenomen naar Oldékerk. OUDEGA (W.) 17 Febr. Hedenmorgen had alhier, in een vergadering van belangstellenden de oprichting plaats van een melk-contróle- vereeniging, waarbij zich staande de verg. 25 leden hebben aangesloten. In het bestuur werden gekozenals voorz. Jac. Hettinga, Oudega seer. W. Kuipers, Hei denschap Penn. Witteveen. Idsega. De heer IJ. Hoekstra *e Dokkum is als con troleur (standplaats Gaastmeer) dezer vereeni- ging benoemd en heeft deze benoeming aan genomen. GOENGA. Zaterdag, 17 Febr. had bier een vreeselyk ongeluk kunnen gebeuren. J. Durk- stra had zijn beide kinderen, meisjes van 13 en 6 jaar, meegenomen naar de gsvlakten in de nabijheid van het Sneeker meer. Hg had zyn werk op de „Groene dyk” en de kinderen konden in de nabjjheid van den vader nog een beetje schaatsen. In een onbewaakt oogenblik gingen de meisjes echter een eindje verder rg- den, tegen het uitdrukkelijk bevel van den va der in, en raakten in de „Gauwster Kolk”. Op *t hulpgeschrei vloog de vader, bijge staan door eenige schippers, ter plaatse en 't gelukte, ra veel moeite, beiden van een wissen dood te redden. POPPINGAWIER. Ter jaarvergadering van de vereeniging »De Laatste Eer” bleek, dat de inkomsten met het kasgeld van het afgeloopen jaar f 254.86, de uitgaven f 32.75 hebben be dragen. Voor het graftnaken en afleggen is f 0.25 verhooging toegestaan. Het aftredend bestuurslid, de heer B. Sixma, is herkozen. De vereeniging heeft in het afgeloopen jaar eenmaal hare diensten bewezen. De diefstallen in het InterneerinBe- kamp. Voor den krjjgsraad te Arnhem hebben Za terdag terechtgestaan de sergeant-ir ajoor-op- zichters bij het Interneeringskamp Gaasterland B. en N., thans gedetineerd, terzake dat zy in de loop van 1916 als magazijnmeesters goede ren hebben verduisterd uit het levensmiddelen- magazyn. In ’t totaal bedroeg da verduiste ring verscheidene zakken boonen en erwten. Tegen beide beklaagden werd 6 maanden militaire gevangenisstraf geöischt, met ontzeg ging van het recht om te dienen voor vijf jaar. Tegen den beklaagde N. werd bovendien 3 maanden geöischt wagens verduistering van 125 K.G. spek. Ten slotte stond ter zake van heling terecht de tijdelyke militaire opzichter L. P. B. die van beklaagde N. ongeveer 5 K.G. peulvruch ten ten geschenke had aangenomen, wetendo dat die peulvruchten door misdrgf waren ver kregen. Een gevangenisstraf van 6 weken, met degradatie werd gevorderd. Nekkramp. De aan nekkramp lydende patiënten te Amers foort gaan goed vooruit. Zaterdag is weer ver lof verleend. Te Zaltbommel is in 't gezin van den ar- ------ 2. een geval van nekkramp voorge- 8-jarig meisje. Verdronken. De 19-jarige M. M., van de werf Conrad te Haarlem, is Zaterdagavond bij het schaatsen rijden op den Zijlsingel te Haarlem met een meisje door het ijs gezakt. Het meisje werd met een reddingsbaak gered, doch haar bege leider is verdronken. f 8000 gerold. Op het traject Rotterdam—Delft is in den trein den makelaar van E„ uit Amsterdam, die was ingeslapen, een portefeuille met f8000 ont rold. De vermoedelijke daders van den dief stal stapten te Delft uit. De ledige portefeuille werd in de coupé terug gevonden. Arme kinderen. Op den Velperweg te Arnhem heeft de politie Zondag twee knaapjes aangetroffen, die in zeer uitgeputten toestand verkeerden. Op het po litiebureau bleek, dat de kinderen uit armoede door hun vader, een Nederlander, die in Ham- born (Duitschland) werkte, waren gezonden naar zijn broer te Amsterdam. De twee kin deren, resp. 14 en 12 jaren oud, hadden den geheelen weg loopende afgelegd, ’s nachts sla pende in een schuur of een stal. Ze waren door langdurige ontbering en honger thans zoo uit geput, dat zij niet verder konden en zelfs het eten, dat men hun op het politiebureau aan bood, niet meer konden gebruiken. De kleinste zakte, toen hij op het bureau was, ineen. Hij is naar het kinderziekenhuis overgebracht, ter wijl de oudste in een tehuis voor kinderen is opgenomen, totdat zij beiden naar hun oom te Amsterdam zullen kunnen worden gebracht. Het drama bij Sittard. Omtrent het bloedige drama te Born bij Sit tard lezen we nader het volgende: De vrouw van den «houthandelaar S. had reeds eenigen tijd buiien van zwaarmoedig heid, maar men beschouwde hare geesteskrank- heid niet als gevaarlijk voor hare omgeving. Te 4 uur in den nacht werd de man plot seling in zijn bed overvallen. Hij kreeg een geweldigen bijlslag op zijn arm, die hem den pols verbrijzelde, en daarna nog een slag in het gezicht. Zijn eerste gedachte was, dat hij met een inbreker te doen had. Hij sprong het bed uit en zag toen, dat het zijn vrouw was, die hem vermoorden wilde. Ijlings vluchtte hij de woning uit om hulp bij de buren te gaan halen, daar hij de vrouw niet baas kon wor den. Terugkomende aanschouwde men een afschu welijk tooneel. Overal bloed. 4 kinderen dood, 1 stervende, terwijl de 2 overige eveneens vreeselijke wonden door de bijl hadden ont vangen. In volle kracht schenen de bijlslagen op de hoofden der kinderen te zijn neergekomen, de wanden van het vertrek waren met bloed bevlekt. In een vlaag van waanzin had de ongeluk kige moeder het heele huisgezin willen doo- den. De gewonde vader en zijn twee nog ern- tiger verwonde kinderen zijn in het hospitaal opgenomen. Toen de dokter kwam, zat de arme vrouw doodbedaard haar handen te warmen bij de kachel met de bijl naast haar. Zich niet bewust van de vreeselijke daad, zeide zij van haar kindertjes engelen te hebben gemaakt. De toestand van den vader is redelijk; ook die van een der twee nog in leven gebleven kinderen; het andere is stervende. Postkantoor Sneek. Lyst van de aan dit kantoor ter post be zorgde brieven en briefkaarten, gedurende de le helft der maand Febr. welke wegens on bekendheid van de geadresseerden niet zijn kunnen worden uitgereikt. Brieven. Binnenland. Mej. T. Groen Groeneveld (Postwissel) Heer en mevr. Boomv.d. Hoeff Dr. P. Ketting S. A. de Vries Briefkaarten, Sneek geen elftal kon samen stellen band met de mobilisatie. Daarvoor kreeg men een vriendschappelyken wedstrijd tusschen een zeer zwak L.S C.-Elftal en een sterk samengesteld Frisia-team van Leeuwarden. De gevolgen bleven dan ook niet uit, de Leeuwarders wonnen de modderpartg met 122 goals. Beter had L.S.C. gedaan om het terrein af te keuren, daar het niet bespeelbaar was. W.V.V.-F.C.A. terrein afgekeurd. Harlingen-Friesland 4-4. By de Zaterdag door B. en W. gehou den aanbesteding van het drukken van ’t offi ciéél raadsverslag voor 1917 was ingeschreven door de hh. Riemersma en Weissenbach Drukkery „De Motor” L. Boscbma A. J. Osinga Firma H. Brandenburgh Boek- en steendr. v/h A. Flach A. J. Wiersma De laatste vijf met voorwaarden. Gegund aan drukkerij „de Motor”. Voor de terzelfder tijd gehouden aanbesteding van de levering der leermiddelen en schoolbe- hoeften over 1917 was ingeschreven door de hh.-.- Perceel I (schoolbehoeften) R. v, d. Meulen Perceel II (leerboeken enz.) R. v. d. Meulen met 10 °/0 korting cartonnoeren 4 ct. F. W. Wielinga met 10 °/0, cart. 4 ct. R Feenstra Johzn. met 10 cart. 4 ct. Perceel 1 gegund aan R. v ceel 2 by loting gegund linga. Voor rekening van den heer Dr. J. Hannema alhier is onderhands aanbesteed Het verbouwen van een woonhuis, staande aan de Stationsstraat en Verlengde Westersingel, onder architectuur van den heer G. Stapensés Ingeschreven alsvolgt Biljartkampioenschapi De te Groningen gehouden biljartwedstrijden om het kampioenschap van Nederland zijn on beslist gebleven. De Friesche matador Wiemers en de Hollander Bos behaalden ieder 6 winst punten, zoodat in een tweede wedstrjjd, welke te Leeuwarden gehouden zal worden, de be slissing zal moeten vallen. Verder wonnen Thiele 5 partjjen, Boelstra 4, Robyns 3, Dommering 2, Landweer 1, Bos 1. Robjjns, die jarenlang Nederlandsch kampioen is geweest, heeft ’t er ditmaal niet best afge bracht. De kamp tusschen hem en Wiemers was zeer interessant.^ Op de stand 268—250 maakte Wiemers met ’n serie van 50 de party uit. De heer’Wiemers'kreeg de medaille voorde hoogste serie (126) met de hoogste steunserie (91.) Een heerlijk thuis. Men schrjjft uit Schellingwolde Gistermor gen ontstond hier een familieruzie, waarvan het gevolg was, dat de vader door een 20-ja- rigen zoon op straat werd gegooid. De politie werd op order van moeder gehaald en deze moest vader dan maar eens vertellen, dat hij niet brutaal tegen zgn kinderen mocht wezen want anders mocht hjj niet meer in huis. De politie slaagde er in de gemoederen tot kalmte te brengen, en zoo werd vader dan weer in de familiekring opgenomen. Diefstal van lood. Door de politie te Groningen, zjjn aange houden de 41-jarige J van T. en diens broer D. H. van T., oud 35 jaar, verdacht van diefstal (van een groote party lood van een der daken van de gasfabriek. Vermiste knaapjes. De beide Haarlemmertjes, broertjes van 7 en 10 jaar, die vermist werden, blgken in eer goederenwagen naar Zeeland te zgn gereisd. Óp Tholen hadden men ze dagen. Beleedlglnp door eenVpredikant op den preekstoel. Te Wedde, in Groningen, bestaat nog de gewoonte dat de predikant roggepaebt van de boeren ontvangt als deel van inkomen. Nn was een der boeren nalatig in het betaler daarvan en de predikant, ds. A. Tiessen, bracht dit op den preekstoel door in zgn Oudejaars- avondpreek te zeggen „De menschen, die met God willen leven, moeten anders doen dan Geert W. (den bewusten boer wiens naam hg voluit noemde), die zyn roggepacht niet be taalt.” Naar aanleiding van deze beleediging deed de boer klacht, en de zaak werd gister voor de Winschoter rechtbank behandeld. Waar ’t evenwel bleek, dat de klacht niet op de juiste wyze bij den burgemeester was inge diend, werd de zaak geschorst. De boer zal nu eerst een nieuwe klacht moeten indienen Een leeps doodkist. Op het afgemeene begraafplaats te Edam werd bg de ontruiming van’een^graf oen kist gevonden zonder eenigen inhoud. Ongeveer 23 jaar geleden was^deze kist in het graf geplaatst en men meende dat daarin het stoffelijk overschot van iemand was gelegd. JZijn vader bestolen. ((De minderjarig jongen I. B. uit Gappelle a(d. IJsel, die zgn vader voor een bedrag var f 160 had bestolen, is aangehouden.” Het veel belovend jongmensch had bij zijn Aanhouding nog ongeveer nog f 120 in) zyn bezit. f. Verdronken. Te Delft is gisterennacht omstreeks halftwee de badmeester J. A. M. in de gracht aan de Houttuinen geraakt en verdronken. A. Fortuin Mej. A. de Jong Voetbal. Pas is de ysvreugde afgeloopen of de voet bal wordt weer voor den dag gehaald. V oor Zondag j.l. had de F.V.B. drie competitie wedstrijden uitgeschreven, n.l. SneekL.S.C. Drie weken achtereen kon elk Londenaar dit plakkaat lezen. Het was een kort epistel, dat een dier buitengewone misdaden samenvatte, waardoor Engeland van tijd tot tijd uit haar rust wordt opgeschrikt. Het eerst werd de aandacht van het publiek er op gevestigd door middel van de Southern Daily Herald, een po pulaire courant, welke in Londen door dezelfde firma werd uitgegeven als de Southern Weekly Herald, een weekblad, dat op ruime schaal in het Zuiden van Engeland verspreid wordt. Toevallig was de voornaamste verslaggever van het dagblad ook de redacteur van het C. Faber Ch. Koster Gebr. A. en B. v. d. Zee A. J. de Graaf en F. de Wolf Het werk is niet gegund. De heer A. de Jong Kz. alhier is be noemd tot tijdelijk gemeente-ontvanger gemeente IJlst. Wordt vervolgd. agent met zijn helm op de knieën. Temple zag met één oogopslag dat de meubileering over ’t algemeen zeer aantrekkelijk uit. Ik begrijp wel, wat U bedoelt, zei Temple. Ik zag onder de deur van de studeerkamer door het licht branden en toen ging ik naar iveekblad. Philip Temple was een scherpzinnige journalist, die nooit een gelegenheid liet voor-

Sneeker Nieuwsblad nl | 1917 | | pagina 1