I r, I Hakken en zolen Firma TROMP, Sneek.! SNEEKER COURANT (67ste Jaaraana) en WYMBRITSERADEEL (14de Jaargang) F. SLUIS. Beperking wegens Kolennood. RECLAMEKOLOM. MEUBELFABRIEK NEDERLAND Telefoon 118. Zaterdag 24 Februari 1917. 33e Jaargang. No. 43. Nieuwstijdingen. L I 0. VOGEL-EN PLUIMVEEVOEDER. ANNEX DE DUIKBOOTENOORLOG. DE UITGEVERS. In Januari BÏSRR uit- f 1 In verband met de noodzakelijke beperking van ons gasverbruik zijn wij verplicht onze ruimte, beschikbaar voor nieuws, eenigszins te beperken. Onze correspondenten gelieven hiermede rekening te houden en in hunne be richtgeving naar beknoptheid te streven. 1. 2. 8. Het graan De man kreeg vijf jaar dwangarbeid en werd gedegradeerd. J. A. HUIZINGA, Groningen. BE HANGER IJ STOFFEER.DERIJ aAAAAAAAdfeaAft. In de hoofdcommissie van den Duitschen Rijks dag deelde de staatssecretaris van marine mede dat het resultaat van den duikbootoorlog de verwachtingen reeds overtrof en dat er geen reden bestond im met het verlies, maar één duikboot sedert begin Fe bruari, rekening te houden. 1. E. v. 2. E. Wouda, onderwijzer te Oude Pekela. van komen voor de h.h.: d. Meulen. hoofd der school te Goëuga. Duikbooten vernield. De Syren and Shipping, een Engelsch scheep- vaartblad’, meldt, dat drie vrachtzoekers van een en dezelfde reederij, die ter verdediging met een kanon gewapend waren, elk met een vijandelijke duikboot hebben afgerekend, waar van er twee in Januari in den grond geboord zijn. Graan- en meeldistributie. Rijksbureau voor de distributie van en meel deelt mede, dat voorloopig, althans in de eerstvolgende maand, geen Ame- rikaansch meel zal worden gedistribueerd. De reden van dezen maatregel moet gezocht wor den in de reeds sedert 1 Februari bestaande groote onzekerheid of in de naaste toekomst een voldoende en geregelde toevoer van tarwe en meel zal mogelijk blijken. Met den aanwezi gen voorraad diende spaarzaam te worden om gegaan. Engeland eischt dat Nederlandsche schepen op Engelsche havens zullen varen. Naar thans wordt medegedeeld, eischt Enge land, wanneer de Nederlandsche schepen, die thans in Engelsche havens liggen, zullen uitva ren, liet volgende: a. Voor schepen met kolen geladen: Uitkla- ring zal slechts worden verstrekt, indien voor ieder schip een ander schip met door de En gelsche regeering aan te wijzen goederen al hier beladen naar Engeland werd gezonden of wel een ander schip werd gezonden om' twee reizen van Engeland naar Frankrijk te doen tegen één reis met kolen naar Nederland. b. Voor schepen die met tarwe en veevoeder geladen uit Amerika kwamen en Engelsche havens binnenliepen: Verlangd wordt, dat alle geregelde’ Neder landsche lijnen de vaart op Engeland zullen hervatten en in afwachting daarvan wenscht Engeland slechts de met tarwe beladen sche pen te Falmouth toe te staan, hun reis te ver volgen. Punt V. Adres van A. Bijl e. a. te Jut- rijp om het zgn. Binnenpad aldaar in be- gaanbaren toestand te brengen. Punt VI. Af- én overschrijving van pos- regeeringsmaatregelen worden ten van uitgaaf der begrooting dienst 1916. Punt VII. Voorstel tot betaling eener 'pretentie uit den post van onvoorziene uit - gaven dienst 1916. Punt VIII. Voorstel betreffende regeling bezoldiging van het personeel werkzaam ter uitvoering van de levensmiddelenvoor ziening. Punt IX. Voorstel tot toetreding bij de nationale regeling betreffende de werkloos heidsverzekering. Punt X. Behandeling van het primitief kohier van hoofdeliiken omslag dienst 1917. zijn duur, maar dat moet U niet ver- hinderen, om even de ETALAGES te zien bij Ooaterdijk Telef. No. 208 WWWWWWI NIEUWE SNEEKER COURANT De rijksmiddelen. 1917 hebben de Rijksmiddelen opgebracht f 16.098.796.74“ tegen f 13.574.488.57“ in Januari 1916. Dat is voor een begin in deze slechte tijden niet kwaad. VERGADERING van den Raad der gemeente WIJMBRITSERADEEL, op Zaterdag 24 Februari 1917, des voor- middags 9% uur. Punten van Behandeling: Punt Notulen van den 27 Januari 1911. Punt II. Ingekomen stukken en mededee- lingen. Punt III. Benoeming en overplaatsing van een wegwerker. Punt IV. Adres van L. A. Faber te Ingezonden stukken worden slechts bij zeer Woudsend om een gebouw achter de rooi- ■dlleetélijn te mogen stichten. WOUDSEND. Ds. F. van Oosten te Makkum. beroepen predikant bij de Ned. Herv. Gem. alhier, hoopt 25 Februari zijn afscheid te Mak kum te houden en 4 Maart, des namiddags half twee zijn intree te doen te Woudsend, na des morgens bevestigd te zijn door den Consulent ds. De Vries van Heeg. Boerenleenbank St. Nicolaasga. Uit het verslag van de Coöperatieve Boeren leenbank te St. Nicolaasga over 1916 blijkt: De geheele omzet bedroeg f209.150.32. Aan spaargeld f 88.108.60, aan voorschotten en in loopende rekening tegoed v4m leden f 23.200. Aantal leden 49. in omloop zijn 187 spaar boekjes. In het bestuur is met algemeene stemmen herkozen de heer A. Jansma“te St. Nicolaasga. Lid van den raad van toezicht is geworden de heer A. Speerstra te Scharsterbrug. H. B. S. en Gymnasia. Een zevental Kamerleden van verschillende richtingen hebben aan de Kamer voorgesteld het einddiploma van de Hoogere Burgerscho len en Gymnasia gelijk te stellen voor zoo veel betreft de toelating tot.de universiteiten voor wis- en natuurkundige vakken en de me dicijnen. Mr. M. W. F. Treub weer minister van financiën. Wegens diepgaand meeningsverschil met den ministerraad heeft mr Van Gijn ontslag genomen als minister van financiën. In zijn plaats is benoemd oud-minister M. W. F. Treub. Nader verneemt men, dat minister Van Gijn bezwaar had tegen de hooge uitgaven welke de Distributie-wet met zich brengt. Het schijnt namelijk vast te staan, dat de ramitfg van 80 millioen over 1917 belangrijk zal worden over schreden. Minister Van Gijn had het stelsel van de wet willen veranderen, zoodanig dat zij alleen zou gelden voor de minder-welgestelden en dat de vrijheid der gemeentebesturen meer werd ingeperkt. Carnnvai. Het was een goede gedachte van hetCarna- val-Comité hier ter stede om na de beide avon den in besloten kring, een derde avond te or- ganiseeren voor de militairen hier in garni zoen en andere genoodiglen. De opgekomenen zijn zeker allen dankbaar geweest voor de gelegenheid eens te kunnen ziet», wat men voor ’t voetlicht bracht. In de eerste plaats het aardige bijspel „Mijn heer de Senator”, dat vrij goed gespeeld, de aanwezigen herhaaldeljk heeft dcon lachen om de typische tooneelen, die er in voorkomen. Het glanspunt van den avond vormden ech ter de tableaux, voorstellende groepen Sak sisch porcelein. Schitterend gemonteerd en gearrangeerd hoefde dit dilettanten werk zeker niet onder te doenAroor het beste watberoeps- artisten ons te zien geven. En ook de dansen, die daarna uitgevoerd werden, mochten gezien worden. Het geheid getuigde yr.n goeden smaak en zed schoonheidsgevoel. Het behaalde succes was dan ook ten volle verdiend. We hopen een volgend jaar weder in de gelegenheid te worden gesteld iets van ’t Snee- ker Carraval te zien en dat dan door tijdigor publiciteit meerderen daarvan zullen kunnen pre fiteeren. Op de voordracht voor de benoeming van een onderwijzer aan school no. 1 alhier komen voor de h.h.: E. Wouda, onderwijser te Oude Pekela. S. D. Muller, tijdel. onderwijzer te Sneek A. W. Berger, onderwijzer te Eenrum, Op de voordracht voor de benoeming een onderwijzer aan school no. 2 alhier Heeft de duikbootoorlog kans van slagen? De Engelschen stellen tegenover de Duitsche berichten, waarin beweerd wordt dat de En gelsche handel verlamd wordt door den ver scherpten duikbootoorlog, de volgende cijfers: Van 1 tot 14 Febr. kwamen in Engelsche Havens aan 4777 schepen en verlieten deze havens 4514 schepen. Hierin zijn niet begrepen kust- en Kanaalschepen, visschersvaartuigen en andere vaartuigen beneden de 100 ton. Minder dan één schip op de honderd, die in dien tijd de Engelsche havens binnenliepen, werd getorpedeerd. Veel resultaat schijnt de verscherpte duik^ bootoorlog dus.niet te hebben. - Uit Parijs wordt gemeld, dat in de periode van 11 tot 17 Februari dagelijks gemiddeld 108 booten de Fransche havens zijn binnengevaren. Het gemiddelde in de week van 4 tot 10 Febru ari was 92 per dag geweest. Gemeld wordt nog dat de tonnenmaat, die de Britsche koopvaardijvloot sedert het begin van den oorlog ten gevolge van torpedeeringen en mijnontploffingen is verminderd met nog geen 5 procent, waaruit de geringe invloed der Duitsche blokkade blijkt. In het Engelsche Lagerhuis noemde de mi nister van marine Carson de duikbootbedrei- ging en de verliezen daardoor geleden ernstig. In de eerste 18 dagen van Februari werden 134 Britsche, geallieerde en neutrale schepen van verschillende klassen tot zinken gebracht, maar in die periode waren 6075 schepen Brit sche havens binnengeloopen en 5873 uitge varen. Carson had sinds begin Februari berichten ontvangen van 40 ontmoetingen met duikboo- ten. Hij vermeldde de buitmaking van een duik boot door een Britschen torpedojager als een .stellig geval en verklaarde, dat hij het vaste vertrouwen had, dat men een oplossing zou vinden. De minister van marine deelde nog mede, dat 47% van de schepen gedurende de laatste twee maanden zijn bewapend. De on dervinding heeft geleerd, dat 78 van de be wapende schepen ontsnappen wanneer ze door onderzeeërs worden aangevallen. Van de on- gewapenden ontsnappen slechts 24 Onze scheepvaart. Met groote voldoening wordt vernomen, dat de door de N. O. T. met de Britsche regee ring gevoerde onderhandelingen, om het uit varen van onze graanschepen mogelijk te ma ken, welke op het oogenblik gereed liggen om in ballast naar de Vereenigde Staten te ver trekken, tot het resultaat hebben geleid, dat het vertrek is toegestaan onder voorwaarde, dat deze schepen Halifax aandoen en dat zij voor het tegenwoordige geen havens binnen kropen ten zuiden van Hatteras. Hierbij dient opgemerkt, dat de verleende toestemming niet is te beschouwen als een algémeenen regel voof de toekomst, maar dat over elk geval afzonderlijk zal worden besjist. Nieuwe maatregelen der Engelschen. De Engelschen hebben hunne blokkade-bepa- lingen zoodanig verscherpt, dat feitelijk ieder neutraal schip Engelsche of geallieerde havens moet aan doen. Nederlandsch stoomschip getorpedeerd. Bij de Furness Scheepvaart- en Agentuur- Maatschappij te Rotterdam is bericht ingeko men, dat het Nederlandsche stoomschip „Drie bergen" van genoemde maatschappij gezonken is. De bemanning is vermoedelijk te Brest ge land. Het stoomschip „Driebergen" was in 1910 gebouwd, en mat bruto 1884, netto 1185 ton. 29 Januari was het schip van Rotterdam naar Baltimore vertrokken. Nederlanders in Duitschland gevangen. Uit 2e Exloërmond meldt men, dat reeds drie weken geleden zes Nederlanders uit deze plaats in Duitschland gearresteerd en tot he den niet vrij gelaten zijn. De reden is niet bekend. Het zijn allen beruchte smokkelaars. Hun gezinnen zijn zeer ongerust. Onder alle andere smokkelaars heerscht schrik. Over de grens gekomen. Te Maastricht zju Maanda^avoid 3outviuuune Russische burgergevangenen aangekomen. By Ter Apel (Gron.) zgn Dinsdag een Bel gische en een Fransche krijgsgevangene over de grens gekomen. Bij Winterswijk zijn Dinsdag vier uit Duit sche krijgsgevangenschap ontvluchte Russen over de grens gekomen. Te Drieborg (Gr.) zjjn Dinsdag twee sche deserteurs aangekomen. Te Maastricht zjjn Dindagavond weer 3 ont vluchte Russen aangekomen. Te Almelo zijn Dinsdag 2 Duitsche deser teurs aaggekomen. Ze zouden weer naar het front vertrekken. Te Wollinghuizen (Gr.) is een Duitsche deser teur aangekomen. Nekkramp. Thans is te Amer-fjort bij het 3-jarig doch tertje van den heer de V. een vermoedeljjk geval van nekkramp geconstateerd. Het café van den heer de V. wordt veel door militairen bezocht. In de Infanterie-kazerne te Amersfoort heeft zich een nieuw geval van nekkramp geopen baard. Bg een jonge vrouw in Ljjnden is nekkramp geconstateerd. Kind verbrand. Te Rotterdam is het 4-jarig, meisje M. W. C. in de ouderljjke woning in brand geraakt. De moeder, die toesnelde, wikkelde het kind in dekens. Helaas een ter hulp geroepen genees heer kon slechts den dood constateeren. Gedood. Milicien G. uit Hengelo, te Njjmegen in garnizoen, kreeg Vrjjdag jltoen hg met een kameraad, die zjjn geladen geweer in de hand hield, aan het stoeien was, een schot in den buik. Hij is overleden. Plotseling krankzinnig geworden. De kerkdievegge A. B. te Maastricht, tegen wie verleden week 3 jaar gevangenisstraf is geöischt, is in de gevangenis krankzinnig ge- gesol, worden en zal op last van den geneesheer naar een inrichting worden overgebracht. NEDERLAND EN DE OORLOG. De eerste kolentrein uit Duitschland. Woensdag arriveerde te Arnhem de eerste kolentrein uit Duitschlan^. De trein bestond uit 42 wagons, alle geladen met steenkool. Toch school. Te Utrecht bestaat, naar het U. D. meldt, het plan, dat de ouders van de leerlingen van het gymnasium gezamenlijk ongeveer 100 H.L. cokes of anthraciet zullen afstaan: het onder wijs aan die inrichting behoeft dan niet be perkt te worden. B. en W. hebben hun toe stemming voor deze oplossing gegeven. Aanvulling van ons spoorweg-materiaal. Naar de Tel. verneemt, zullen zoo spoedig als het weer daarvoor gunstig is, ongeveer 400 spoorwagens van de Belgische Staatsspoor wegen, welke te Terneuzen, Sluiskil, enz. zijn opgeborgen, per pont over de Schelde wor den gevoerd en te Vlissingen geland, ten ge- bruike van de Nederlandsche Spoorwegen. Aardappelmeel voor de banketbakkerij. Naar de „Bakkersbondscourant", het Offici eel orgaan van den Nederl. Bakkerspatroons bond bericht, is er binnenkort een regeerings- besluit te verwachten, waardoor het gebruik van tarwebloem voor de banketbakkerij ver boden zal worden. De regeering zal dan in plaats van tarwebloem, aardappelmeel be schikbaar willen stellen. Oorlogswinst. Een koopman te Arnhem had voor de be lasting een inkomen van f5800 aangegeven. Hij werd aangeslagen voor een inkomen van f103.000. Bij boekenonderzoek bleek dit in komen zeker minstens f72.000 geweest te zijn. De man trok zijn reclame in en betaalde nu maar naar den aanslag van f 103.000. doch de zaak was reeds in handen van den rechter, die f 3000 boete of twee maanden eischte. Lage diefstal. Bij de verwerking der Engelsche pakketpost te Hoek van Holland voor de krijgsgevangenen in Duitschland is een diefstal op groote schaal ontdekt, gepleegd door eenige militairen, die bij deze verwerking hulp verleenden. Een hun ner is op heeterdaad betrapt en in hechtenis genomen, een ander is voortvluchtig; vermoe delijk zullen meer arrestaties volgen. Ue reiskosten naar In die f 2000, Naar de „Maasbode” verneemt zullen met het oog op de groote reiskosten in de eerste plaats de ongehuwde officieren naar Indië te- rugkeeren. Deze zullen de reis naar de kolo niën dan moeten maken (op de reeds mede gedeelde wijze) over New-York, San Francisco en Japan. De reiskosten voor een persoon schat men op f2000. Dc gezonken schepen. De getorpedeerde Ned, schepen Ootmarsum en Trompenberg waren aan de Amsterdamsehe beurs voor twee millioen gulden verzekerd. Aan de Stations te Rotterdam zjjn in de laatste dagen herhaaldelijk koffers, reismanden, valiesjes en dergeljjke aangehouden, waarmee van buiten de gemeente aardappelen en erw ten en boonen worden ingevoerd. Er is beslag op gelegd. De Orleans en Rochester toch op weg! Naar Fransche bladen uit New York verne men zijn de Amerikaansche stoomschepen Or leans en Rochester, wier vertrek om nog on bekende redenen was vertraagd. Zondag toch uitgevaren met bestemming naar een Europee- sche haven. Zij worden, naar men weet, in de Ver. Staten beschouwd als proef-schepen, om den ernst der Duitsche duikboot-blokkade te toetsen. KORT OORLOGSNI f U W S. Een rat voor twee mark. Belgen, teruggekeerd uit Duitsche gevangen kampen. melden dat men in één dier kampen twee mark voor een rat en vijftig voor een wilde gans betaalde. Vet van Haringkoppen. Het oorlogsbureau voor vetten en oliën in Duitschland heeft bekend gemaakt dat de re- geeringsharing voortaan zonder kop verkocht zal worden. Daar de haringkoppen vetstoffen bevatten, zullen zij verwerkt en zal het vet er uit gehaald worden. Werkstaking bij Krupp. Van een Duitscher, die aan de fabrieken van Krupp te Essen werkzaam was, en Maan dag de grens overkwam, vernam de Tel., dat bij Krupp sedert 14 dagen eene werkstaking is, waarbij 17.000 arbeiders betrokken zijn. Zij verlangen hooger loon en beter en meer voed sel. Velen dier werklieden zijn voor straf naar het front gestuurd. Om deze staking te bezweren, heeft het ge meentebestuur van Essen, volgens de Rh. Westph. Ztg. medegedeeld, dat er een trein met 26 wagons aardappelen is aangekomen, zoodat de arbeiders van de zware industrie drie pond aardappelen kunnen krijgen. Roemenen gestraft. De Roemeensche staatscourant welke thans wordt uitgegeven te Jassy maakt be kend. dat de Roemeensche gezant te Weenen. Mavrogordata, en de gezant te Konstantinopel, Mano, die geen gevolg hadden gegeven aan het bevel van hun regeering om het vijandelijk grondgebied te verlaten en hun regeering te volgen naar Jassy, uit hun ambt zijn gezet. Voorts heeft de Roemeensche generaal So- ceca voor den kiijgsraad terecht gestaan, we gens zijn bevelvoeren in den slag aan de Ar- Nabetrachting over eenige genezingen. De maatstaf ter beoordeeling van de kracht dadigheid van een middel heeft men voor zich in de lijst zijner genezingen. Men moet te recht van de Pink Pillen zeggen dat zij in dit opzicht ruim 'gemeten mogen worden. Telken male wanneer hier iets over de Pink Pillen wordt geschreven, komen een of meer voorbeelden van genezing er bij getuigen. En men lette wel op dat die getuigschriften nooit twee malen worden gepubliceerd en altijd vergezeld gaan van den naam, het adres en zelfs het portret der genezen persoon. Op die wijze zeggen de Pink Pillen: „Ziet wat wij kunnen doen", en de zieke voegt er aan toe: „Ziet wat de Pink Pillen hebben gedaan". Voor deze maal is het Me». 'laire B urgeois, wonende bij den heer Darchy, te Ouz nier-sur- Trézée (Frankrijk), die u zal zeggen wat de Pink Pillen voor haar hebben gedaan: „Ik ben zeer tevreden over de behandeling met de Pink Pillen en beveel hen voor allen die aan bloedarmoede lijden aan. Sedert langen tijd gevoelde ik dat mijne krachten met den dag verminderden en aan zekere ongemakken bemerkte ik wel dat er iets niet meer goed ging. Ik was zeer bleek, ik werkte met moeite en de vermoeienis die ik ondervond was niet in verhouding tot het werk. Klom ik een trap op of liep ik wat snel, dan was ik dadelijk buiten adem. Ik had den eetlust verloren en het weinige voedsel dat ik nam verteerde moei lijk. Voeg daarbij dagelijksche sclrele hoofd pijnen, slapeloosheid, oorsuizingen en ook een voortdurend gevoel van koude, dat mij deed denken dat ik geen bloed meer in de aderen had. Ik heb uwe Pink Pillen gebruikt, en al mijne ongemakken zijn verdwenen. Ik heb mijne krachten voelen terugkomen en ben weer ge heel hersteld.” Me], Bourgeois zegt de waarheid, wanneer zij schrijft dat het haar scheen geen bloed meer in de aderen te hebben. Zij had wel bloed, maar te weinig en het was van slechte hoeda nigheid. Zij kon niet beter doen dan zich van de Pink Pillen bedienen, die juist met iedere pil bloed geven. Dank zij dit nieuwe, rijke en zuivere bloed, zijn de organen gevoed en heb ben hunne goede werking hernomen. Wanneer alle organen normaal werken, dan is dat de gezondheid. De Pink Pillen zijn onovertroffen tegen: bloedarmoede, bleekzucht, algemeene zwakte, maagpijn en,verschietende pijnen, zenuwuitput- ting. De* Pink Pillen zijn verkrijgbaar f 1.75 per doos en f9 per zes doozen bij het Hoofd depót der Pink Pillen, Dacostakade 15, Amster dam. Voor Sneek en Omstreken bij de Erven Joh. W. Meijer en fa. B. Meindersma te Sneek en bij alle goede Apotheken en Drogisterijen. 1 3. U. Tijmstra, onderwijzer te Lemmer. 4. F. Mobach, onderwjjzer te Follegï. Benoemd tot telefoniste 2e kl. alhier mej. J. W. Gaillard (o. v.). Onze stadgenoot de heer J. v. d. Veer, behaalde op de gisterenavond gehouden Reci- teerwedstrijd te Heerenveen in de afdeeling luim den eersten prijs. Examens nuttige handwerken. Te Zwolle slaagden voor dit examen de dames E. Pino, G. Jongbloed, K. R. Steensma, B. de Graaf, C. C. de Boer, E. van der Meulen en H. van der Zijpp, allen alhier. De Commissie voor Kindervoeding. De reeds langer dan 25 jaar bestaande com missie voor Kindervoeding heeft hare taaie neergelegd. Een nieuwe commissie is thans samengesteld uit de heeren U. Rijpma, H. Brenninkmeijer, S. Schaap, J. de Ruiter en Mr. S. Veilenga. Met de verschaffing van een degelijk mid dagmaal op drie dagen der week is reeds een aanvang genomen. For Yens Neiste. Door de onthouders-tooneelclub „For Yens Neiste" zal Dinsdagavond in Amicitia ecu too- neelavond worden gegeven, waar zal worden opgevoerd „De Kandidaet”, blijspel in 3 be drijven van ij. Schuitmaker, en „It Pikelfleis- fet". Waar we weten over welke goede krachten For Yens Neiste beschikt en gezien het succes bij vorige uitvoeringen mogen wij verwachten, dat de zaal van Amicitia vol zal loopen. Symphonia. Het Volksconcert gisteravond door de mu- ziekver. Symphonia in Amicitia gegeven, is 'n succes geweest. De stampvolle zaal heeft ge noten van de uitstekend uitgevoerde orchest- nummers, evenals van de viool-solo’s door den directeur, den heer Gaillard, gegeven. Voor directeur en uitvoerenden beide was 't een mooie avond, OOSTERZEE, 20 Febr. Bij de Ned. Herv. Gem. alhier en te Echten is beroepen (toez.) ds. J. Jubbink te Wijnjeterp. hooge uitzondering opgenomen en dan die welke hoogstens 25 regels beslaan. Verslagen van vergaderingen zullen even eens beknopter worden gemaakt. Zoodra de opgeheven, vervallen ook deze beperkingen. Waar wij in verband met de gasbeperking onzen arbeidsdag met een uur hebben ver vroegd, verzoeken wij H.H. adverteerders, daarmede rekening te willen houden bij de inzending hunner advertentiën. Deze moeten zoo vroeg mogelijk, uiterlijk den dag voor de verschijning, in ons bezit zijn. Kleine advertentiën zullen uiterlijk tot 10 uur ’s morgens worden aangenomen.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1917 | | pagina 1