cco EP. a jen. IE. M, ma, De man Gilray genaamd. r, a, o o- t. annex )et. FIRMA II. BRANDENBURGH Firma TROMP, Sneek, Oosterdijk, Tel. No. 208 Fijn van Smaak ve RECLAMEKOLOM L E E L IJ K Nieuwstijdingen. Officieel Orgaan der Gemeente Sneek. SNEEKER COURANT en WYMBRITSERADEEL Zaterdag 24 Maart 1917 33e Jaargang No. 51. Ie O ■r I cl. iet. t t e Verechijnt DINSDAGS en VRIJDAGSAVONDS Uitgevers Snkek Telefoon No. 150. eg, (Licht, Middel of Zwaar) Restant-Sigaren. ,rn, 1. Abonnement: per jaar f2. fr. p. post f 2.50. Losse [Nos. 5 ot. Advertentiën 1 5 reg. f 0.35 verder per regel 6 cent. Bij Abon nement belangrijke korting. Onze Abonné’s hebben recht op gra tia Verzekering tegen Ongelukken - betreffende de definitieve regeling der werkloozenverzekering en der arbeidsbe middeling. Punt XX. Voorstel van Burg, en Weth. tot wijziging var art. 40 der bouwverorde ning der gemeente Sneek. VERGADERING van den Gemeen teraad van SNEEK op Maandag 26 Maart 1917, 's avonds 7% uur. Punten van Behandeling: Punt I. Notulen van de vergaderingen van 13 Februari, 28 Februari en 7 Maart 1917. Punt II. Ingekomen stukken. Punt III. Benoeming van stembureaux voor de in 1917 te houden verkiezingen. Punt IV. Rapport der Commissie voor rekeningen en begrootingen betreffende wijziging der begrooting van het Old Bur ger Weeshuis over 1916. Punt V. Rapport dier Commissie betref fende af- en overschrijving op de begroo ting voor 1916 voor de algemeene arm- voogdij. Punt VI. Advies van Burg, en Weth. op het adres van het bestuur der aid. Sneek van den Alg. Ned. Typ. Bond, houdende 'verzoek het drukwerk der gemeente aan te besteden of het te doen uitvoeren enkel bij die patroons, die aangesloten zijn bij den Nederlandschen Bond van Boekdruk kerijen. Punt VII. Advies van Burg, en Weth. op het adres van A. Faber, weduwe A. v. d. Zijl, om te worden ontheven van de pacht van de bruggelden bij de Woud- vaart sbrug. Punt VIII. Advies van Burg, en Weth. op het adres van B. van Delden, baas aan de gasfabriek en de waterleiding, hou dende verzoek om verhooging zijner be zoldiging. Punt IX. Advies van Burg, en Weth. op het adres der „Vereenigde gasbewerkers" houdende verzoek den toeslag op het loon van f 2 per week, wegens de duurte der levensmiddelen, te vervangen door een loonsverhooging van f 3 per week, met be houd van den kindertoeslag. Punt X. Advies van Burg, en Weth. op het adres van het Bestuur der Vereen, voor Christelijk schoolonderwijs te Sneek om verkoop vqn een perceel gemeente grond aan de Bloemstraat. Punt XI. Advies van Burg, en Weth. op het adres van het Bestuur der Bakkerver- een. „Sneek", houdende verzoek om vast stelling eener verordening tot het tegen gaan van den nachtarbeid in broodbak kerijen. Punt XII. Voorstel van Burg, en Weth. tot wijziging der begrooting voor 1917. Punt XIII. Voorstel van Burg, en Weth. tot betaling uit den post voor onvoorziene uitgaven der begrooting voor 1916 en uit die voor 1917. Punt XIV. Voorstel van de Commissie voor de strafverordeningen tot vaststel ling eener verordening op het gewicht van het brood. Punt XV. Voorstel van de Commissie voor de strafverordeningen tot vaststel ling eener motor- en rijwielverordening. Punt XVI. Voorstel van Burg, en Weth. tot wijziging van het raadsbesluit van 13 Februari 1917 no. 1, betreffende beperking van het gasverbruik. Punt XVII. Voorstel van Burg, en Weth. tot onderhandsche verhuring van den zgn. trekschippersstal aan den trekweg te Leeuwarden voor den tijd van 1 jaar. Punt XVIII. Voorstel van Burg, en Weth. betreffende de aanvaarding der noodrege- ling inzake werkloozenverzekering. Punt XIX. Voorstel van Burg, en Weth. 3 a 10 cent. Per kistje van 100 f3.30. 50-1.65. NIEUWE SNEEKER COURAHT geëindigd. t Die Schöpiung. IV. Wordt vervolgd. naar haar echtgenoot te zenden, niet ten uit voer brengen? Zij was een lafaard en te bang voor de gevolgen. Met een zucht om haar eigen zwakheid deed Elsie een diamanten armband af. Het was een kostbaar stuk en zou den afperser wel een paar dagen den mond snoeren. Maar op deze manier zou zij spoedig geen juweelen meer over hebben. Haar echtgenoot kon elk oogen- blik thuis komen en de diamanten verlangen te zien en wat zou hij dan tegen haar zeggen? tengevolge het aantal leerlin gen iets lager was dan andere jaren. Die leer- 9 0 i> SLOTEN, 19 Maart. De lessen aan de am- zijn voor dezen winter Deze school, gesubsidieerd wat ik IJ zeg. Dit stuk papier was getypt zonder onder- teekening. Als zij den schelm maar in handen kon krijgen, hem van aangezicht tot aange zicht zien. Maar daarvoor was hij te slim. Wan neer hij geld of juweelen noodig had. wist hij altijd weer een nieuwe handige manier om het te kijgen, zonder daarbij de minste kans te loopen gesnapt te worden. Eenmaal had Elsie het geprobeerd, maar was daarbij totaal verslagen. Waarom vertelde zij het Phil Tem ple niet? Waarom miste zij den moed daar- OORSPRONKELIJK VERHAAL UIT HET ENGELSCH. Geautoriseerde vertaling,. Jubileum. Den 1 April a.s. is de heer Priester 25 jaar werkzaam geweest als directeur der fa. Van Gend Loos alhier. Verkoop Steenfabriek. Naar men aan de Bolsw. Crt. bericht, is de steenfabriek „De Tijdgeest”, aan de Workumer- vaart te Bolsward, door de firma Gebrs. Eis ma verkocht aan de firma D. v. d. Werf Gzn., te Bolsward en Sneek. Het ligt in de bedoeling, dat deze onderne ming zal worden omgezet in een naamlooze vennootschap. Het bedrijf zal binnenkort vol ledig worden hervat. VAN DE LEEUWARDER RECHTBANK. Zitting van Woensdag 21 Maart 1917. Diefstal te Sneek. De 22-jarige schippersknecht Lubbert B„ ge domicilieerd te Harlingen, moest den 23sten Febr. turf brengen ten huize van den heer Zijlstra in de Peperstraat alhier. In diens huis zag hij een mantel hangen. In den mantel be vond zich 'n beurs, ’n Beurs met f5.10. Bekl. nam het geld, bond ’n steen aan de beurs en liet die in de vaart zinken. Toen de politie bij hem kwam, om de zaak te onderzoeken, had-ie nog f 3.95 over, welk bedrag in beslag is genomen. Portemonnaie en geld behoorden toe aan de dienstbode Atje v. d. Horst. De subs.-officier, het ten laste gelegde feit bewezen achtende, overweegt, dat beklaagde al vier malen wegens diefstal is veroordeeld geweest, ofschoon hij een paar gezonde armen aan het lijf heeft. Zal hij tot beterschap komen, dan moet hij hard worden aangepakt. Eisch 4 maanden gevangenisstraf. De toegevoegde verdediger, mr. J. A. Stoop, te Leeuwarden, is van een andere opinie dan de subs.-officier. De jongen heeft jegens pleiter spijt over het gebeurde betuigd en gezegd, dat hij zich niet aan herhaling van diefstal zou schuldig maken, als-ie maar weer naar buiten zou kunnen varen. Pleiter gelooft dat en ver zoekt de rechtbank, zijn cliënt geen gevange nisstraf op te leggen. Met gesloten deuren. De deuren worden in het belang der open bare zedelijkheid voor eenige oogenblikken gesloten. De 30-jarige broodventer L. J. te Sneek treedt binnen. Hij wordt beschuldigd zich den 3 Jan. jl. schuldig gemaakt te hebben aan het plegen van ontuchtige handelingen met iemand beneden den leeftijd van 16 jaar. Eisch: 4 maanden gevangenisstraf. Vonnissen: in de zitting van 14 Maart hebben terecht ge staan .1. H„ 28 j. en G. S„ 31 j., losse werk lieden te Sneek, wegens diefstal aldaar. Ge- eischt ieder 14 dagen gevangenisstraf en tot die straf veroordeeld. een zekeren prijs voor. En Lady Silverdale was ten einde raad hoe aan geld te komen. Verder was er ingesloten een getypt stukje (Samenvatting der vorige feuilletons: In- "specteur Sparrow van de politie te Londen stelt een onderzoek in naar de vermoord ge vonden John Gilray, die met ven huishoud ster woont in een deftig huis in Ponder Ave nue. Philip Temple, journalist, wont liet on derzoek bij. Bij het verhoor van de huishoud ster krijgt de inspecteur niet veel uit haar. Zij zegt dat zij nog pas een week in dienst is, als opvolgster van de vorige dienstbode. Es mi door haar genoemd, die in dit Luis is overleden. Sparrow zoowel als Temple krij gen den indruk, dat Gilray onder een aan genomen naam leefde. In de kamer waar liet lijk van den vermoorde ligt, vindt Temple een getypte bladzijde, welke naar het hem voorkomt, een fragment bevat van een ver haal, dat aan zijn blad ter plaatsing is aan geboden. Hij zal het onderzoeken en begeeft zich naar zijn bureau. Omtrent Temple zelf vernemen we nog. dat hij verloofd is geweest terland, Doniawerstal en Wijmbritseradeel. De rekening gaf de volgende eindcijfers: inkom sten f 1229.97, uitgaven f 1256.7714. GAASTERLAND, 21 Maart. Adspirant-re- serve-officier van gezondheid (arts) P. G. de Vos, is werkzaam gesteld bij den geneeskun digen dienst van de troepen in Gaasterland. De Staatscourant bevat de wijzigingen in de statuten van de Vereeniging tot bevorde ring van Gereformeerd schoolonderwijs te Scharnegoutum en Omstreken. Gebrek aan hooi. In Friesland hebben tal van boeren gebrek aan hooi. Door de enorme prijzen van het krachtvoeder is dit gebrek des te nijpender. Het hooi wordt eiken dag duurder; er wordt zelfs 10 cent per Kilo betaald. Sommige boe ren met groote beslagen vee berekenen, dat ze tegenwoordig 1000 gulden per week uitgeven, om hun vee te kunnen voeden. Aanvüllingsbroodkaarten voor locomotief- personeel. De minister van Landbouw heeft bij circu laire aan de burgemeesters medegedeeld, dat het hem wenschelijk voorkomt, dat het loco- motiefpersoneel desverlangd aanvullingsbrood- kaarten kan krijgen. De Interpellatie-Kleerekoper. In de Tweede Kamer was Woensdag aan de orde de interpellatie-Kleerekoper, betreffende de mishandeling door een hoofdofficier van een minderen militair in de Poten te Den Haag. De heer Kleerekoper stelt, na mededeeling van de feiten en voorlezing van de getuigen verklaringen, de volgende vragen: 1. Is het incident, dat zich op 14 Maart jl. op de Korte Poten heeft voorgedaan, onderzocht en wat is het resultaat geweest van dat onderzoek? 2. Welke maatregelen zijn door Z. Excellen tie naar aanleiding van dit incident getroffen? 3. Is de minister bereid in ‘s lands vergader zaal een woord van gestrenge afkeuring uit te spreken naar aanleiding van dat voorval, opdat daardoor het gevoel van gerustheid en rechtszekerheid worde bevorderd? 4. Is de minister bereid de verplichting om te salueeren aanmerkelijk te verminderen, met name te beperken tot die superieuren, onder wie de mindere zijn dagelijkschen dienst ver richt? Spreker is over den maatregel, genomen tegenover den hoofdofficier, niet tevreden. De minister van oorlog antwoordt, dat het geval is onderzocht. Daarbij is gebleken, dat de soldaat onder geleide was, bij een vraag van den hoofdofficier even aan zijn sigaret trok en daarop een klap ontving. De minister zelf heeft geen maatregelen genomen. De opper bevelhebber echter heeft den officier ernstig terecht gewezen en den pijnlijken maatregel getroffen den betrokkene te ontheffen van de betrekking van adjudant van den opperbevel hebber. Ook spreker is bereid zijn strenge af keuring uit te spreken over de handelwijze van den hoofdofficier, die hij volstrekt ontoelaat baar acht. Spr. is echter niet bereid verande ring te brengen in de voorschriften omtrent salueeren. De interpellatie wordt daarna gesloten. papier met instructie, waar het geld gezonden moest worden. Het hindert niets, of U geen geld hebt, diamanten zijn even goed. Stuur wat goede diamanten, zooals de vorige keer, maar ik moet van avond wat hebben. Doe, wat ik U zeg, dan zal U morgen nog een vierde gedeel te van dezen brief toegezonden worden. Zoo als gij weet houd ik altijd mijn woord. Een ring of een ander sieraad is ook goed. Ik wist, dat U van avond hier zoudt komen, daarom stel ik U het volgende voor. Zoodra gij dezen brief ontvangen zult hebben, ga dan naar het einde van den tuin tot gij bij een zomerhuisje komt, waarvoor een zonnewijzer staat. Leg den zinnige armband of wat het zijn moge rechts op den van angst deed kloppen. Dat gevoel van hul- wijzer; ik zal U gadeslaan tot ge weg zijt peloosheid was ellendig en het was vreeselijk, en het dan gaan halen. Dit is voor de eerst- 'dat zij moest toegeven. volgende dagen voldoende, maar de volgende J Zij verborg den brief en stond op van haar week heb ik een groote som gelds fnoodig: die plaats en wandelde tusschen de babbelende kunt ge mij verschaffen door Uw andere ju- menigte door, dankbaar door niemand opge- weelen te verpanden. Daarvoor krijgt ge dan houden te worden. Weinig intieme vrienden een geheelen brief, cara mia. En ga nu doen, 'schenen op het oogenblik in de nabijheid te 'zijn. Langzaam en lusteloos begaf zij zich naar het eenzame gedeelte van den tuin, aangewe zen in den brief. Zij kon den zonnewijzer zien, aangegeven door het flauwe licht der lanta rens. Ongetwijfeld stond de man, dien zij vreesde, nu al met gretige oogen haar gade te slaan. Zij ging naar den zonnewijzer en deed, alsof zij dien bekeek met den armband in haar hand. Toen stapte zij op het voetstuk en legde den armband op de aangewezen plaats. Dadelijk ging zij er weer af, haar ge laat spierwit en trillende aan al haar lede maten. Zonder achterwaarts te zien, wandelde zij naar het huis terug. Maar een kreet ont snapte haar, toen zij Philip Temple zag staan. !Ze kon zien, dat zijn gelaat ernstig stond en zijn lippen wit waren. Het zijn mijn zaken niet, zei hij, maar ik zou toch wel eens willen weten, waarom je dien armband op den zonnewijzer liet liggen. Jaarverslag St. Anthonius Ziekenhuis. Uit het jaarverslag van het St. Anthonius bachtsteekenschool Ziekenhuis alhier ontleenen wij het volgende: 'weer geëindigd. -- Het aantal patiënten, ter verpleging opgeno-jdoor rijk, provincie en gemeente, verkeert in men, bedroeg 501; daarvan werden verpleegd: ^loeienden toestand, ofschoon in de le klas 20 patiënten, 2e klas A 73, 2e klas van den mobilisatiedruk het cc B 84, 3e klas 324. Aantal verpleegdagen 15937. 'gen iets lager was dan andtiv .w.- Het aantal groote operaties bedroeg 271, Hingen kwamen uit de gemeenten Sloten, Gaas- terwijl 350 chirurgische behandelingen van kleineren omvang werden verricht. De poliklinieken van Dr. Bouma en Hooren- man werden bezocht door 342 patiënten met 1875 visites. Door de zuster belast met de wijkverpleging werden bij niet-betalende patiënten 1011 be zoeken gebracht, en 1380 bezoeken bij beta lende patiënten. van model, maar De hr. zangvereen. „Hosanna in Excelsis”, directeur de heer P. Gaillard, gaf Dinsdag avond in Amicitia voor een vrij goed bezette zaal eene vertolking van Haydn’s meester werk: „De Schepping". Medewerking verleen den mevr. Wassenbergh-Kolb (sopraan), in plaats van inej. Den Hartog, die door onge steldheid verhinderd was, de heeren E. Miede- ma (tenor) en W. v. d. Weg (bas), terwijl de heer J. Godefroy aan de piano zat. Een jaar of zes geleden waren we in de ge legenheid dit oratorium te hooren uitvoeren door een koor van 160 personen, met begelei ding van het Groninger Orkest. Overweldigend was de indriik, dien het werk toen op ons maakte. En nu zou H. i. E. hetzelfde geven? Neen, we wisten wonderwel, dat hoe hoog het koor ook staat, een vergelijking in haar nadeel moest uitvallen. En de vraag rees: Gaat een werk als dit niet eenigszins de krachten van een klein koor te boven? Evenwel dat beslist hier niet. De vraag, die op wederwoord wacht is: Slaagde het koor, met de haar ten dienste staande middelen, er in Haydn’s werk te vertolken op een wijze, die een indruk kon geven van wat er „in” zit? En op die vraag meenen-we volmondig „ja” te mogen antwoorden. Voor iemand, die wel eens wat musiceert, zit er in dergelijke com posities te veel, om alles te verwerken. Niettemin wisten koor én solisten op menig moment ons het hart te roeren. De vertolking van den chaos, die heerschte voor het eigen lijke scheppingswerk aanving, de strijd der ele menten het razen van den storm, het wentelen der schuimende baren, de verschijning van den trotschen adelaar, den grimmigen leeuw, het stampende en brieschende ros, al deze tafe- reelen werden in machtige tonen geschilderd. En welk een teerheid van klank bij het uit beelden van het doorbreken van het licht, het zachte murmelen van het beekje, het stralen der zilveren maan, enz. En dan die machtig bruisende accoorden om den lof en den roem des Scheppers te ver kondigen. Hoe innig gaven bas en sopraan weer de teere band, die het eerste menschenpaar ver bond: zij, smachtend naar hem; hij, niet ge lukkig zonder haar, en tezamen genietende al de schonheid van het nog onverdorven Para dijs. De hoorbare stilte van het publiek, het af en toe hartelijke applaus, bewezen, dat men genoot. Ook de solisten, waarvan de tenor door zijn eenvoud en zijn zuiveren helderen klank ons bijzonder boeide, droegen bij tot het succes van dezen avond. De bezieling, waarmee werd gezongen, werd niet weinig versterkt door de leiding van den heer Gaillard, terwijl de heer Godefroy een reuzenwerk volbracht door den geheelen avond met meesterhand de piano te beheerschen. In 't kort: H. i. E. bezorgde ons een aange- hamen avond en gaf blijk wel wat aan te durven en.... wat te kunnen. F. vervolgt die duivel mij? Als ik maar wist, wie hij was. Had ik die kans maar en zou ik liet Phil Temple maar durven vertellen. Voor een oogenblik had zij de schitterende omgeving vergeten en leefde fn haar eigen wereld. Maar haar bevende vingers werden stevig en langzaam scheurde ze de enveloppe open en las met een dauwen glimlach op de lippen. Heel wat nieuwsgierige oogen waren op haar gevestigd en zij moest voorzichtig zijn. Zij zou wel willen weten, hoeveel hartver scheurend ellende verborgen was onder die vergulde vroolijkheid; zouden er nog anderen zijn, even ellendig als zij? De enveloppe bevatte twee blaadjes; het eene, een kwart blad uit een brief gesneden, waarvan het gezicht het bloed naar Elsie’s wangen dreef. Het was niet moeilijk het schrift te herkennen het was haar eigen hand. Zij kon zich de juiste omstandigheden herinneren, waaronder elk woord geschreven was. De woorden waren uit het diepst van haar hart gekomen op het oogenblik, toen zij aarzelde tusschen liefde en plicht, of zij met Silverdale zou trouwen of niet en de brief was aan Temple gericht. Er stond geen woord in, waarover zij be hoefde te blozen. Maar zij was hartstochtelijk, stijfhoofdig en onvoorzichtig. In de handen van een scherpen rechtsgeleerde kon er een vreeselijke beteekenis aan gegeven worden. Zij las de woorderf weer, zonder eenige wroe ging. Waarom zou zij niet schrijven, wat zij voelde? De brief was alleen voor Phil Temple bestemd en hij zou dien begrijpen. Ze had er ple niet? Waarom miste zij den moed daar- ongeveer tien geschreven en had Phil ge- toe? En waarom weerstond zij den schurk niet vraagd ze te vernietigen. Misschien dacht hij en liet hem zijn bedreigingen van alle brieven wel, dat hij het gedaan had; in elk geval had hij niet het minste vermoeden, dat ze in andere handen gevallen waren. Chantage! Dat was de eenige benaming. De een of andere schelm had die brieven gestolen en bedreigde nu de schrijfster. Zijn methode was wel origineel; hij nam telkens een vierde deel van een brief, De Sleutel der Gezondheid. Een groot aantal vrouwen zijn door de bloed armoede ondermijnd. De bloedarmoede komt voort uit slapte van het bloed en gebrek aan bloed. Het is in dit gebrek der hoedanigheid en in dit te kort der hoeveelheid van het bloed dat het uitgangpunt ligt van ongelukkige en met lijden overvulde levens. De ongelukkige bloedarme lijdt noodwendig aan velerlei kwa len en haar leven is een waar martelaarschap; het leven heeft voor haar geen bekoring, iedere dag brengt haar nieuw lijden. Gelooft gij dat zij lust in het leven heeft, die arme vrouw, die voortdurend gebukt gaat onder een vreemd soortige matheid, dat arme meisje die door het minste werk bovenmatig vermoeid is en die altijd het eind harer krachten nabij voelt9 Ziet gij niet dat de verandering harer trekken haar uitputting aanduidt, dat haar moeielijke gang, haar vermoeide houding, dat alles een ellendige» gezondheidstoestand bewijst? De vrouwen willen, ongelukkigerwijze, geen aan dacht wijden aan de eerste verschijnselen der zwakte. Zij zullen zich later wel verzorgen ep zij rekenen er te gemakkelijk op dat hare krachten van zelven zullen terugkomen. O, welk een ernstige dwaling! Hoe langzamer het kwaad komt, hoe langer het zal noodig hebben om weg te gaan, en in den tusschen- tijd heeft de zwakte in het tengere vrouwelijke organisme verwoestingen te weeg gebracht, die de krachtigste gestellen erg aantasten. Er moet onmiddellijk gehandeld worden. Zoodra de vrouw bemerkt dat hare krachten een weinig wankelen, moet zij zich onderwer pen aan de behandelng met de Pink Pillen, die het bloed zullen verhinderen nog meer te ver armen. De Pink Pillen geven bloed met iedere gift en geven aan de verzwakte organen alles wat noodig is om de kracht der beste dagen terug te vinden. De Pink Pillen zijn het beste ver sterkingsmiddel voor de vrouwelijke organis men. Zij geven eetlust, zij geven krachten, zij versterken de maag, bezorgen een goede spijs vertering; zij verspreiden in geheel het lichaam een groote levenskracht en geven dat uiterlijk van welzijn, dat zeggen doet: „Zij is een en al gezondheid!” Welke Storingen, welke on gemakken zijn er al niet vermeden door de Pink Pillen, op het juiste oogenblik genomen! Pink Pillen. De Pink Pillen zijn verkrijgbaar a f 1.75 per doos en f 9 per zes doozen bij het Hoofd depot der Pink Pillen, Dacostakade 15, Amster dam. Voor Sneek en Omstreken bij de Erven Joh. W. Meijer en fa. B. Meindersma te Sneek en bij alle goede Apotheken en Drogisterijen. Wat een ellendige wereld was het toch. Een ding scheen toch wel zoo goed als ze ker de man, die de brieven had, verkeerde in goede kringen. Het scheen wel, of hij zelfs in Harringay Huis kwam. Dat was ook al een ontdekking, zoover was Elsie nog niet ge komen. Misschien kon zij zich verbergen. Zijn spoor volgen en zoo de waarheid te weten komen. En als zij dat wist, zou zij wel wraak weten te nemen. Maar die gedachte zette zij spoedig op zij haar vijand kon op die ma nier niet gevangen worden. Zij was bang voor het eerst van haar leven. Er was iets in de donkere en geheim- methode van dien man, dat haar hart gen van Harringay in Pary Lane verdale was niet van die feesten en was liever naar bui- I ten gegaan om uit te rusten. Maar Silverdale wou dat niet toestaan. Zijn wacht. mooie vrouw was gekocht en betaald en in Zij dankte den man en keek onverschillig ar pioiseung krampachtig I vragen. Zij ging verder met een glimlach op de lip pen, een woord hier, een woord daar, tot zij (met een paar vrienden naar het schitterend tooneel in den tuin en de verlichting in de I I. L X_ Lady Sil- Een lakei kwarp bij haar met een brief op Lady Silverdale liep lusteloos door de. volle zalen, schitterend van lichten en doortrokken met bloemengeur, in de richting van den tuin. Alles was overdadig op Harringay-huis, want de hertogin was een dollar-prinses, die naar Harringay gekomen was met haar handen vol millioenen. Het was een aangename afleiding voor haar geweest een hertog te koopen en toen zij dat gedaan had, werd ze verliefd op hem. Hij was een flinke, vroolijke sportman en hield veel van zijn mooi vrouwtje. Het is echt lief van U, dat U gekomen bent, zei de Hertogin hartelijk. Ik weet, dat U niet van feesten houdt ik weet niet eens zeker, of ik zelf er wel van hoüdt. Maar ik heb hier eenige meisjes van den overkant en ik wil ze laten zien, dat New York niet het eenige dorp in het bosch is. Ik denk, dat zij er wel spijt van hebben, dat ze Sadie Mac- greger vroeger wel eens met den nek hebben aangezien daar bedoel ik mezelf mee. lieve. Is Silverdale hier? Silverdale is in Noorwegen, geloof ik, zei Elsie, terwijl ze het land aan zich zelf had om den leugen. Ten koste van haar vrijheid zelfs had ze met geen mogelijkheid kunnen zeg gen waar Silverdale op het oogenblik was. met Elsie Gordon, dië later?toet?haarvader Tenminste was vai’ Rlan er heen te «aan. zijn rijkdommen verloor, gehuwd is met lord Maar U weet, hij doet altijd wat hij wil en is Silverdale. Deze lord Silverdale behandelde [n>et gewend mij te vragen. zijn vrouw slecht en bleef soms weken lang van huis.) Ook nu was Silverdale weer afwezig op een een hoek van de kamer bereikte, waar zij met van zijn geheimzinnige uitstapjes. Lady Silverdale had zich gekleed en was t uitgegaan. Er was een tuinfeest bij de Herto- boomen zat te kijken. en I onder de genoodigden. Zij hield een presenteerblad. foocron o„ u..: Die werd voor U bezorgd, Lady Silver- 'dale, zei hij. Er wordt niet op antwoord ge was gekocht en betaald en in zekeren zin was hij trotsch op haar. Hij hield naar het briefje in haar hand; maar plotseling er van, dat andere mannen haar zouden zien, grepen haar vingers de enveloppe 1 haar schoonheid zouden begeeren en hem be- vast en was het of ze het bloed in haar ooren (stuurde die dan bij afleveringen en vroeg er nijden om het bezit van iets, dat hij zoo wei-'voelde suizen. r?“ -J— O!1 1"1'' nig op prijs stelde. Dit was één van de fol- Zal ik dan irooit een oogenblik vrede en teringen. geluk vinden? vroeg ze zichzelf af. Waarom

Sneeker Nieuwsblad nl | 1917 | | pagina 1