I De man Gilray genaamd. I I IS I DE VRIES, nd. FIRMA 11. BRANDENBURG!! Uit de stilte. SNEEKER COURANT en WYMBRITSERADEEL annex RECLAMEKOLOM. Nieuwstijdingen. Officieel Orgaan der Gemeente Sneek. Pas dan nu op met Cacao Firma TROMP, 33e Jaargang Zaterdag 31 Maart 1917 ‘,h: ten len of weemoêdig blijde stemming, naar wat hun oorsprong is geweest. Die het ge moedsleven verdiepen en, steunende op bo ven aangegeven inzichten, een levensbe schouwing doen deelachtig worden, die, hoe ook getemperd door droefgeestigheid over het onbegrepen wereldleed, van blijmoe- digen aard is. Sn., Maart 1917. Verschijnt DINSDAGS en VRIJDAGSAVONDS Uitgevers Snkek Telefoon No. 150. Wat jammer, S Opticien KEPPEL Interc. Telefoon 215, ia a.s. Dinsdag 3 April in ’t Hotel SCHRAM te Sneek te spreken on te ont bieden voor de levering van BRILLEN van 9 tot 3 uur. IV. Hoe ik.den-godsdienst ver sta. Godsdienst moet worden beleefd. Zal dit kunnen, dan mag hij niet uitwendig, aan geleerd, buiten het gevoel staande, wezen, maar moet hij zijn inwendig, gegroeid uit innerlijk verlangen naar godsdienstig le ven. Dit verlangen openbaart zich reeds als een vaag beleven van den godsdienst. Maar voor het tot een dieper, een bewus ter beleven, d. i. een beleven, waarbij ver stand en gevoel in harmonie zijn, komt, moet de lange weg van zoeken worden af gelegd. Het verstand van den zoeker, van den van kind tot zelfstandig denker geworden mensch, vraagt in twijfel naar de bestaans mogelijkheid van den godsdienst. Het leven geeft zooveel geestelijk en li chamelijk lijden te zien. Droef stemt het, dat een groot deel van het lijden zijn oorzaak vindt in door leelijke en lage be weegredenen gekenmerkte handelingen van menschen of in verzuim. En in bange oogenbükken van eigen treurige levenservaringen bovenal, rijst de vraag: kan boven dit kleinmenschelijke gebeuren een godheid worden gedacht. Toch is het te midden dier twijfelingen de gedachte aan God, die het eigen leven vult, die staande houdt, die zelfs bijwijlen een gevoel van in veilige haven tè zijn, schenkt. Deze gedachte wint vaster vorm, wordt verzekerdheid voor het gemoed van de waarachtigheid van den godsdienst, nadat voor het verstand in het denkbeeld: niet een godheid staat boven en buiten de we reld, maar het goddelijke, een goddelijke geest doordringt en omvat al het reëel be staande, niets tegenstrijdigs meer ligt. Hoe is voor gemoed en verstand deze verzekerdheid en dit begrip gekomen? Le zen en nieuwe levensbevindingen hebben doen inzien, dat het leven zich kenschetst, meer dan door het leelijke, het slechte, door het schoone, het goede, door de krachtige worsteling van het goede om de overwinning op het kwade. r Dat de grootschheid van den wereld- bouw, grootsch in zijn onmetelijkheid, grootsch in den samenhang, in de fijne be werktuiging. in de voortdurende wissel werking, van en tusschen de onderdeden, het geloof in één alles doordringenden, al les bezielenden goddelijken geest recht vaardigt. Hoe ik dan het beleven van den gods dienst versta? Als den innerlijken drang tot goed han delen, tot overgave aan den heiligen geest, aan God. Overgave, niet alleen in stil ver- eeren, maar in dienen van God bij de kleinste verrichtingen. En als een in momenten zich verwant gevoelen met God, in snel voorbijgaande oogenblikken van diep voelen. Maar die korter of langer naglanzen in een blijde Abonnement: per jaar f2, fr. p. post f2.50. Losse Nos. 5 ct. Advertentiën 15 reg. f0.35; verder per regel 6 cent. Bij Abon nement belangrijke korting. Onze Abonné’s hebben recht op gra tis Verzekering tegen Ongelukken NIEUWE SNEEKER COURANT 2 H. •g- r oogenblik. er van Wordt vervolgd. 2 .0 Vermindering van het broodrantsoen. Naar de H. Ct. verneemt, zal het brood- gemakkelijk nige dagen herstellen. Pink Pillen. Pillen zijn verkrijgbaar f 1.75 i OORSPRONKELIJK VERHAAL UIT HET ENGELSCH. Geautoriseerde vertaling. (5 5 >0 it. it. it. it. it. dat de broodkaart, die thans geldt voor 7 dagen, voortaan bestemd zal zijn voor negen dagen. De nieuwe regeling vangt aan met de negende broodkaart, die op 2 April ingaat. De zelfde hoeveelheid, waarmee men tot nu toe een week lang moest rondkomen, zal men dan, over 9 dagen verdeeld, moeten gebrui ken. Gemiddeld zal men dus per hoofd 2800 gedeeld door 9 311 gram per dag kunnen gebruiken, in plaats van 400 zooals thans. In- tusschen zullen de brooden, naar men ver wacht, hun gewicht van vierhonderd gram be houden. Een gezin van vier personen, dat tot nu toe 4 maal 400 1600 gram per dag kon gebruiken, zal het voortaan moeten stejlen met 4 maal (ongeveer) 300 1200 gram, en daar de brooden hun gewicht van 400 gram behou den, zal het in plaats van 4 brooden van 400 gram, gelijk tot dusver, 3 brooden van 400 gram moeten nemen. De broodkaart, die 2 April ingaat, was reeds gedrukt vóór dat deze regeling tot stand kwam; er staat dus op ver meld, dat' ze voor een week geldt, maar des niettegenstaande zal ze negen dagen moeten dienst doen, evenals de drie andere. Een besluit van den minister van Landbouw 28 Maart uitgevaardigd en gericht aan de Hij was er in geslaagd eenige getuigen bijeen te brengen, maar ofschoon de opgewonden me nigte elk woord in ademlooze stilte volgde, kon men na een onderzoek van twee uur niets vinden, dat Slechts eenig licht wierp op de levensgeschiedenis van John Gilray. Nadat de lijkschouwer het onderzoek geo pend had, liet Sparrow zijn eerste getuige roepen. Dit was Mr. James Gilbert, de eige naar van het huis in Ponder Avenue. Ik maakte het eerst met Mr. Gilray ken nis ongeveer anderhalf jaar geleden, zeide hij. Hij werd mij voorgesteld door ’n makelaar in Hier was nu een rijk man, die hoogstwaar schijnlijk vermoord was door iemand, die blijkbaar geen enkel motief voor die daad-had. Als het een gewoon geval van moord en dief stal geweest was, had de aandacht van het publiek niet zoo gespannen geweest. Maar de moordenaar was niet het gewone type van een misdadiger, niet het soort man bijvoor beeld, die zijn weg tot de studeerkamer gevon den had, oimde kans iets van waarde mee te pakken. Het was duidelijk, dat niets vermist werd en nog duidelijker, dat de politie ten einde raad was om een verklaarbare reden voor het drama te vinden. Temple had er de aandacht op gevestigd in een artikel, dat druk gelezen en besproken werd aan iedere ontbijttafel In Londen den volgenden morgen. Het voorloopig onderzoek zou om tien uur plaats hebben en lang voor dien tijd was de zaal 4n het politiebureau al stampvol en hon derden stonden buiten, die geen plaats hadden kunnen krijgen. Onder hen waren inenschen, die den overledene van gezicht kenden, maar niemand had eenige werkelijk bruikbare in lichtingen kunnen geven. Lady Silverdale ging naar huis toe. Boven aan de marmeren trappen, welke naar den tuin leidden, stond Silverdale zelf. Hij zag er oud uit, niettegenstaande de be- wonderenswaardige manier, waarop hij opge- aan zijn en snor, goede werking is. Dat gij de behoefte gevoelt aan uw organisme te eten te geven, bewijst, dat gij er van verbruikt hebt, dat uwe herse nen gedacht hebben, dat uwe spieren gewerkt hebben, in één woord, dat gij geleefd hebt. ..Ik heb eetlust, dus ik besta!” Het gebrék aan eetlust is het eerste en ook het meest zichtbare en zekere verschijnsel van verzwak king der levenskrachten; en het schijnt wel, dat de vooruitziende Natuur gewild heeft, dat de dingen zoo zouden zijn, opdat hare schep selen dadelijk op hunne hoede zouden worden gesteld en men haar niet kon verwijten ons niet te hebben gewaarschuwd. Wijs dus de waarschuwing der Natuur niet af. Houdt die verstomping van uw wezen tegen, prikkel het, wek het op. De Pink Pillen zijn er om u te helpen. Dat gebrek aan eetlust, eerste ver schijnsel waaraan wij kunnen toevoegen de bleekheid van het gelaat, het gevoel van ver- dooving van geheel uw wezen, de luiheid van den geest, de zwakte der beenen, bewijst alleen reeds, dat het bloed, waarvan het geheele or ganisme afhangt, verarmd is. De Pink Pillen hebben de kracht bloed te geven met iedere pil. Iedere ingenomen pil brengt in uw bloed een weinig van hetgeen er aan ontbreekt. Gij zult een zoo eenvoudig en middel niet afwijzen, dat in wei- uwe wankelende gezondheid kan Heb je je geamuseerd? vroeg hij, met deze simpele genoegens. Wat heerlijk om zoo’n prettig humeur te hebben als jij. Hoe kom je aan dat gelukkige glimlachje? Ja, ik kan wel zien, dat je blij bent me weer- te zien’ Lady Silverdale huiverde. Waar ben je geweest? vroeg zij. Ik ben geweest, waar ik weer heen antwoordde Silverdale. Ik ga weer Jeugdige dievenbende. Te Eindhoven zijn een tweetal jeugdige kna pen gearresteerd, die waarschijnlijk de „lei dende krachten” zijn van een formeele dieven bende, die in den laatsten tijd de omgeving onveilig maakte en zelfs de offerblokken in de kerken wist te forceeren. Gezonken. De Enkhuizer tjalk Nooit Gedacht, groot 163 ton, is door de Lemster nachtboot bij Marken overstoomd en gezonken. De opvarenden kon den nog juist worden gered. Het met bazalt- siag geladen vaartuig kwam van Vreeswijk met bestemming naar Delfzijl. Diefstal van effecten. Bij de firma J. D. Co., in effecten, te Rot terdam, is door de politie in beslag genomen voor een waarde van ongeveer f20.000 aan effecten, meest buitenlandsche, die bij die fir ma ten verkoop waren aangeboden, met welk aanbod zij de politie in kennis stelde. Deze effecten zijn te Amsterdam door middel van braak gestolen. Buitenkansje. De wed. T. aan het Westerdiep te Wilder- vank had Zaterdag van een venter aardappe len gekocht. Toen zij hiervan wilde schillen voor het middagmaal, stiet het mes op iets hards. Bij nader onderzoek kwam uit een der knollen een gouden ring te voorschijn. Een buitenkansje, waardoor de dure eetwaar goed koop werd. rlnl maai* WAA0AT crpwot.pr. Brutaal. De politie te Scheveningen -heeft aangehou den een gedeserteerden marechaussee, die de laatste weken onder een valschen naam en onder bedriegelijke voorgevens, als mare chaussee te zijn aangewezen toezicht uit te oefenen, vrij kost en inwoning heeft genoten in het Belgische interneeringskamp te Scheve ningen, gedurende welken tijd hij zich ook De Pink per doos en f9 per zes doozen bij het Hoofd depót der Pink Pillen, Dacostakade 15, Amster dam. Voor Sneek en Omstreken bij de Erven Joh. W'. Meijer en fa. B. Meindersma te Sneek en bij alle goede Apotheken en Drogisterijen. maakt was. Zijn kleeren zaten als voor lijf gegoten, zijn grijze bakkebaarden I verzorgd alsof een beeldhouwer ze geboet seerd had: geen haartje van zijn plaats. Men beweerde dat zijn gelaat gevormd was naar ision. izüf baard en er in gegoten was. Zooals hij neuu daar stond, was hij misschien de netst-geklee- Ide man van Londen maar de glimlach op Izijn gelaat was cynisch en dreigend. Ik heb geen eetlust. Wanneer die woorden een enkele maal bij toeval over iemands lippen komen, is er zeker geen reden, belang te hechten aan die weige ring het lichaam te voeden. Het is ook bijwij len een maatregel van voorzichtigheid van den mensch zelf, die, geene behoeften gevoelend, een overtolligen arbeid afwijst. Maar wan neer een zelfde persoon bijna aan iederen maaltijd de woorden: „Ik heb geen eetlust" herhaalt, met tegenzin eet of zelfs alle voed sel afwijst, dat is ernstig, zeer ernstig. Het is niet: „Ik heb geen eetlust vandaag”, dat zij moest zeggen, maar: „Vandaag sterf ik iets!” Er is geen twijfel; het eenige feit, dat gij eet lust hebt, bewijst dat heel uw mganisme in buitenlandsch geld wisselde? Getuige: Ja, ongeveer voor vijftig of zestig pond elke maand. Het geld bestond ge woonlijk uit bankbiljetten, uitgegeven door een Oostenrijksche Bank. Neen, het spijt me, dat Ik U daaromtrent geen bijzonderheden kan vertellen. Ziet U, in een stad als Londen komt zoo’n ontzaggelijke hoeveelheid vreemd geld en het is onmogelijk te onthouden, waar dat allemaal vandaan komt. Lijkschouwer: U houdt geen boek die vreemde bankbiljetten? Getuige:. Neen, Edelachtbare. Dat zou te veel tijd in beslag nemen. Daarbij zouden wij er niets aan hebben. Knoeierij met gas. Bij een inval ten huize van M. H. winkelier in verlichtingsartikelen te Meppel, kwam aan ’t licht, dat deze over den gasmeter en langs een speciaal daarvoor aangebrachte leiding gas verbruikte. De man had op die wijze reeds geruimen tijd gas verbruikt, zonder er voor te betalen. Ontrouwe grenswachters. Te Valkenswaard zijn vijf infanteristen aan gehouden, die ongeveer 100 K.G. koffie en chocoladepoeder nabij de Achelsche Kluis naar België wilden uitvoeren. Nekkramp. Te Sittard werd bij een 11-jarig knaapje een geval van nekkramp geconstateerd. Na korten tijd is het kind overleden. In Alblasserdam doen zich twee gevallen van nekkramp voor bij kinderen. Een hiervan is reeds daaraan bezweken. In het kamp Vlasakkers te Amersfoort is thans barak I geïsoleerd wegens een nek- kramp-geval. Een 19-jarig militair overleed nog vóór hij naar het hospitaal kon worden overgebracht. Bij een dertien-jarig meisje aan de Zuider - weg te Hilversum is nekkramp geconstateerd. Ook bij een. 2-jarig knaapje te St. Maar- tensdtfi Een van Zaltbommel naar den Bosch ver voerde 23-jarige militair is aldaar aan nek kramp overleden. Te Tilburg is een geval van nekkramp ge constateerd bij een tienjarigen knaap, afkom stig uit Venlo, waar zijn vader militaire Wee ding bewerkte. Bij den heer v. P. te St.-Maartensdijk, eiland Tholen, is een tweede geval van nekkramp bij een kind geconstateerd. Te,Amsterdam is in het militaire hospitaal een 2e geval van nekkramp geconstateerd. De lijder is in een barak overgebracht. nog schuldig maakte aan verduistering van rijwielen, die door hem zgn. voor rijksreke- rantsoen worden verminderd in dier voege, n*nK werden gehuurd. Smokkelen. Er worden momenteel in de breede strook van Tilburg tot de grens en Helmond tot de grens blijkens opgaven van militaire zijde meer dan 200 winkelzaken door militairen bewaakt, omdat het bewezen is, dat de eigenaars de smokkelarij bevorderen. Chef militairen geneeskundigen dienst. Met ingang van Mei a.s. zal tot generaal- majoor, inspecteur van den militairen genees kundigen dienst, benoemd worden dr. E. Hal- bertsma. waarnemend stelling-arts te Amster dam. kunnen vertellen. Maar de publieke nieuws gierigheid werd weer aangewakkerd, toen een oogenblik later de procuratiehouder van een groote bank naar voren kwam. En weer werden de toeschouwers teleur gesteld. Hij had zeer weinig te vertellen; hij kende Mr. Gilray zeer oppervlakkig, alleen maar door het inwisselen van bankpapier in goud. Lijkschouwer: Waren het groot bank biljetten? Getuige: Altijd dezelfde, Edelachtbare. Gewoonlijk was het een bankbiljet van hon derd pond. Lijkschouwer: En gebeurde dit dikwijls? Getuige: Wel, ongeveer eens per maand. Mr. Gilray verlangde altijd mij te spreken en ik voldeed aan zijn verlangen. Meer dan eens stelde ik hem voor een deposito te storten, maar hij wilde er niet van hooren. Dit was al het Engelsche geld, dat ik voor hem wisselde. Lijkschouwer: Een oogenblik. U zegt, dit was al het Engelsche geld dat ik voor hem de dadelijk in den huurprijs toe, en wilde lie ver zelf alles in orde laten maken, omdat hij er op gesteld was alles bijzonder goed te heb ben. Daar hij een zeer goede huurder scheen, werd het contract geteekend en Mr. Gilray kreeg den sleutel. De lijkschouwer: Een oogenblik, dat schijnt belangrijk. Inspecteur Sparrow zei, dat het onmogelijk was tot nu toe iets omtrent Mr. Gilray te weten te komen uit den tijd vóór zijn aankomst in Ponder Avenue. Hij gaf U toch informaties? Getuige: Neen. Edelachtbare. Natuurlijk vroeg ik er om, maar Mr. Gilray weigerde die te geven. Ik merkte toen op, dat dit een zeer onaangename manier van doen was, maar mijnheer bleef op zijn stuk staan en weigerde. In plaats van referenties bood hij mij een jaar huur vooruit aan. Ik kon zien, dat hij een heer was en ik maakte uit het gesprek op, dat hij niets met zijn vrienden wilde te maken heb ben. In elk geval, recht of niet, ik nam het aanbod aan en Mr. Gilray betaalde mij een jaar huur, een dag, voor hij het huis betrok, wisselde. Bedoelt U daarmee, dat U ook wel Een half jaar geleden betaalde hij mij het Intusschen had Sparrow niet stil gezeten, tweede jaar huur. Lijkschouwer: Betaalde hij per chèque? Getuige: Neen, edelachtbare. Beide kee- met bankbiljetten en geheel schoon; ik r ren bedoel daarmee, dat er geen enkele bank- 1 stempel op stond. Daar ben ik zeker van, want ik was zelf nieuwsgierig om lets van mijn ge- heimzinnigen huurder te weten te komen en daarom lette ik er speciaal op. Eigenlijk heb ik Mr. Gilray maar tweemaal gezien sinds hij in mijn huis woonde. Iets als een gemompel van teleurstelling weerklonk, toen de getuige ging zitten. De meeste aanwezigen hadden verwacht, dat de huizen en hij vertelde mij, dat hij no. 2 Ponder i huiseigenaar van Ponder Avenue iets meer Avenue wilde huren voor drie jaren. Hij stem- omtrent de identiteit van dsn vermoorde zou genoemde regeling en luidt o. a.: De onzekerheid, welke thans nog bestaat omtrent de mogelijkheid geregeld broodkoren uit Amerika aan te voeren, heeft mij genood zaakt, te bepalen, dat het broodrantsoen, het welk tot dusver strekte voor een week, voor loopig zal moeten dienen voor een tijdvak van negen dagen, zulks met ingang van 2 April a.s. Ik meen een ernstig beroep op uwe mede werking te moeten doen om, nu het brood rantsoen venpinderd moet worden, met het uitreiken der aanvullingskaarten de grootst mogelijke zuinigheid te betrachten. De hier te lande aanwezige voorraden tarwe, rogge en bloem zijn gering en ieder, die meer brood gebruikt dan voor zijn voeding inderdaad dringend noodzakelijk is, handelt daarmede tegen het algemeen belang. Ik vertrouw dan ook er in de allereerste plaats op te mogen rekenen, dat door u, voor zoover u ter zake de beslissing is opgedra gen, geen aanvullingsbroodkaart zal worden uitgereikt dan in gevallen waarin inderdaad gebiedende noodzakelijkheid bestaat. Die noodzakelijkheid zal in het algemeen slechts aanwezig zijn bij personen die door den aard hunner werkzaamheden niet in staat zijn in den loop van den dag een warm maal te gebruiken en dus den geheelen dag alleen door middel van brood in hun voeding moe ten voorzien. De minister heeft bepaald, dat de mijnwer kers drie en het locomotiefpersoneel twee aanvullingsbroodkaarten zullen kunnen ver krijgen. Ook de aanvullingsbroodkaarten zijn geldig voor negen dagen. Als oorzaak van de vermindering van het rantsoen wordt genoemd dat 6 Ned. schepen met 'totaal 37000 ton tarwe en 4800 ton bloem (benevens 1090 ton lijnkoeken) te Halifax wor den vastgehouden, 3 andere schepen met 17000 ton tarwe en 3600 ton bloem in Amerikaansche havens liggen en ook gevreesd wordt dat deze te Halifax zullen worden opgehouden, terwijl in Engelsche havens nog twee schepen liggen met 10.000 ton tarwe en 4000 ton rogge. SNEEK. Met ingang van Juli a.s. is benoemd tot onderwijzer aan de Chr. school te Gronin gen onze vroegere plaatsgenoot de heer J. Stellingwerff, thans in gelijke betrekking te Capelle a. d. IJ-sel. Door de Geneeskundige Staatscommissie te Amsterdam is o. a. tot arts bevorderd onze vroegere stadgenoot de heer J. Houtman. Aan de Universiteit te Amsterdam is be vorderd tot doctor in de rechten op stellingen de heer M. H. de Jong, geboren alhier. Raad van Beroep te Leeuwarden. Invaliditeitswet. Behandeld zijn o. a. de volgende beroepen: S. v. 3.,te Sneek: P. D.-te Terzool: H. B. te Roordahuizum; G. B., burgemeesters bepaalt inderdaad de hierboven weduwe IJ. d. W. te Sneek, in welke laatste zaak 2 getuigen zijn opgeroepen. Al de beslissingen in deze zaken zijn beves tigd. VAN DE LEEUWARDER RECHTBANK. Zitting van Woensdag 28 Maart. Vonnissen: In de zitting van 21 Maart hebben terecht gestaan: L. B., 22-jarig schippersknecht te Harlingen, wegens diefstal te Sneek. Geëischt 4 maanden gevangensstraf en tot 2 maanden gevangenis straf veroordeeld. L. J., 30-jarig broodventer te Sneek, wegens ontuchtige handelingen. Geëischt 4 maanden gevangenisstraf en tot 1 maand gevangenis straf veroordeeld. Inmiddels overleden. FOLSGARE. 27 Maart. Tot hoofd der Chr. school alhier is benoemd de heer J. G. Lau- tenbach. thans onderwijzer te Garijp. Groene Kruis. RAUWERD. In de jaarvergadering van de afdeeling Rauwerderhera van het Groene Kruis werd als bestuurslid herkozen mej. H. DijkstraBleeksma te Deersum en gekozen tot lid van de commissie voor wijkverpleging mej. Tr. KiestraHornstr. 'O Terzool. Als afgevaardigde r 'n algemeene ver gadering werd benoemd ds. P. v. d. Veer te Deersum, tot plaatsvervangster mej. G. Schaap- Sikma aldaar. Besloten werjj tot het houden van een ba- kercursus. Het ledental bedraagt 300. LEMMER, 28 Maart. Met ingang van 16 Mei a.s. is benoemd tot assistent aan het postkan toor te Groningen J. Klaver, brieven-tele- grambesteller alhier. Een voordeeltje. Vroeger werden de afgedane stembiljetten enz. der gemeente Amsterdam verbrand. Thans, bij de duurte van het oude papier, achtte men dit „zonde”, ’t Papier "werd ver kocht en machinaal „vernietigd”, en bracht zoo in de gemeentekas een bate van ruim f 300. had ik dat maar vroeger geweten, zei U dat ook niet dikwjjlE Voor niemendal bemoeit de Regeering er zieh niet mee. Wie niet wat in huis heeft, doet goed een beetje te koopen. Groote hoeveelheden kunnen niet worden afgestaan, maar de prgzen zgn nu nog geschikt. Alle bekende merken voorradig. Er gaat bjj ons te veel om, om oud goed te hebben; ALLES IS VERSCHE WAAR Beleefd aanbevelend, SNEEK, Oosterdgk, Telefoon 208. ga, weg van avond. Misschien kom ik morgen terug, mis schien pas over drie maanden. Trek het je niet erg aan. Je kunt wel wat leugens verzin nen voor mijn afwezigheid; laat Phil Temple maar een kolommetje in elkaar draaien voor de couranten. Lady Silverdale zweeg. Ze vond zwijgen haar beste wapen. Die man mocht niet het minste idéé hebben, hoe hij haar kwetste hoe meer zij haar gevoelens bloot gaf, hoe scherper zijn tong werd. Ga je naar huis? vroeg zij. Mijn beste Lady Silverdale, ik denk niet aan. Al mijn voorbereidingen zijn getrof fen en ik vertrek dadelijk. Wees voorzichtig dat je geen koude vat blijf niet buiten zitten in die dunne japon. Ik heb de eer je goeden den schurk maar in handen kon krijgen.nacht te wenschen. Hij boog met een drogen glimlach om de lippen en verdween in huis. Buiten stond hij een oogenblik stil om een taxi te laten voorbij gaan; zijn gedachten schenen hem aangenaam bezig te houden, te oordeelen naar zijn lachje. God, wat heeft ze een hekel aan me, mompelde hij. Ze zou me nog meer haten, als ze alles wist. Wat zou ze zeggen, als ze kon zien, wat ik in mijn zak heb! HOOFDSTUK V. Geen oplossing. Het verhaal van het drama van Ponder Avenue was de groote sensatie van den dag VI. Het bloed vloog Elsie naar de wangen door den onaangenamen toon, waarop deze woor den geuit werden. Maar zij was te angstig om meer dan een oogenblik verontwaardigd te zijn. Ik ga maar liever, Phil, zei zij. Het is iets voor Silverdale om zoo onverwacht te ver schijnen. Het is beter, dat ik hier niet met je gezien word. J emple ging den tuin weer in er waren zooveel dingen waarover hij denken moest. Hij kon Lady Silverdale wel niet veel helpen, maar hij kon toch trachten haar te bescher men tegen deze hartelooze vervolging. Als hij

Sneeker Nieuwsblad nl | 1917 | | pagina 1