De inan’Gilfay^enaamd. MUURLING. Opticus, P. SLUIS FIRMA H.'BRANDENBURGH {MEUBELFABRIEK NEDERLAND I i SNEEKER COURANT en WYNIBRITSERADEEL annex RECLAMEKOLOM. R Nieuwstijdingen. s OHicieel Orgaan der Gemeente Sneek. Ooggebreken» 33e Jaargang Zaterdag 21 April 1917 No. 39. J I VCffiEbtN PLUTMmVOEn V erechijnt DINSDAGS on VRIJDAGSAVONDS Uitgevers Telefoon 118. J. A. HUSZIHOA; Groningen. I Complete _Meubileeringen Begrootingen gratis. i VERGADERING van den Raad der gemeente WIJMBRITSERADEEL, op Zaterdag den 21 April 1917, des voor- middags 9'A uur. Punten van behandeling: Punt I. Notulen van den 17 Maart j.l. Punt 11. Ingekomen stukken en mede- deelingen. Punt Hl. Benoeming van een wegwer ker te Oudega. Punt IV. Adres van J. Elzinga te Oude ga om ontslag als wegwerker. Punt V. Voorstel tot uitbetaling vatj ge storte pensioensbijdragen aan wegwerkers. Punt VI. Machtiging tot inhuring onder- wiizerswoningte IJsbrechtum. Punt VII. Benoeming van een lid in het bestuur der Woningstichting. Punt VIII. Verzoek van Tj. de Vries, armmeester te Woudsend om eene neven betrekking te mogen waarnemen. Punt IX. Voorstel tot aankoop van een strook gronds te Heeg, ten behoeve van de publieke straat aldaar. Punt X. Vaststelling van het primitief kohier van hondenbelasting, dienst 1917. Punt. XI. Voorstel tot wijziging der ge- meentebegrooting dienst 1916. Punt XII. Af- en overschrijving van pos ten der begrooting dienst 1916. Punt XIII. Voorstel tot het doen van rechtstreeksche betalingen uit den post voor onvoorziene uitgaven der begrooting dienst 1916. Punt XIV. Schrijven van het R. K. Kerk bestuur te Heeg om onbewoonbaar ver klaarde woningen tijdelijk als woning in gebruik te mogen geven. Punt XV. Aanvrage van het Bestuur der Woningstichting om een voorschot uit de gemeentekas te mogen ontvangen voor den bouw van woningen te Heeg en Woudsend.- Punt XVI. Adressen tot aankoop van ge deelten bermsloot. Punt XVII. Schrijven van het Bestuur van het waterschap Scharnegoïitum, be treffende kosten uitdieping vaarten ten laste komende van de gemeente. Punt XVIII. Bezwaarschrift van Johs. Visser te Heeg tegen de geschatte huur waarde van zijn vergunningslocaliteit. Punt XIX. Vaststelling van het school- geldkohier over het le kwartaal 1917. Punt XX. Vaststelling van het primitief kohier van hoofdelijken omslag dienst 1917. NIEUWE SNEEKER COURANT V Pincenez Degelijke uitvoering «8 t* I HOOFDSTUK Vil. Wordt vervolgd. Het verzoek van den schrijver. 7 lippen. De gedachte dat een inbreker in het even bij u kon komen. kantoor van een courant inbrak, vermaakte naam Sneik Telefoon No. 150. J Geëischt f40 Jboete of 20 en tot f20 of 20 dagen vor- Te Leeuwarden slaagde voor het onder- wgzers-exameis de heer H. Riemorsma van hier. WORKUM, 19 April. Ds. G. v d. Ende Jhier is beroepen bg de Ned. Herv. Gem. te Friezeveends. S. Idema alhier bij de Geref. Kerk te Hendrik-Ido-Ambacht. OORSPRONKELIJK VERHAAL UIT HET ENGELSCH. Geautoriseerde vertaling. XI. Is er iemand geweest? vroeg Temple. Een bezoeker, zeide de oudste bediende, hij vroeg om zijn manuscript-, scheen het te- rug te willen hebben. Voetbal. Zondag a.s. zal alhier op hot L.S.C.-terroin voor de Competitie lo klas Friesche Voetbal bond de wedstrijd gespeeld worden tusschen F.C.A. Bolsward en V.A.C. Heerenveen, zulks in verband met de slechte reisgelegenheid van beide elubs. i\ani w ao vi ivto ovniuuid vu uivi- (was, in den klem gedreven en niet over con- centieus om zich eruit te redden. gelegd. In een beschrijving van het slagveld ten Noorden van Reims zegt de Duitsche oor logscorrespondent nu: „Door Evergnicourt gaat de rit een weeë geur, alsof er lijm gekookt wordt, hangt in de lucht. Wij komen voorbij de groote inrichting tot verwerking van lijken. (Kadaververwer- tungsanstalt), van de legergroep. Het hier ge wonnen vet wordt tot smeer-oie verwerkt, al het andere in de beender-molen tot een poe der gewreven, dat gebruikt wordt om te ver mengen met varkensvoer of als meststof”. Rosner voegt daaraan slechts toe: „Niets mag ongebruikt verloren gaan”. den kon. Ik vertelde hem. dat het nog niet doorgelezen was en dat u het in uw lessenaar weggesloten had. Hij was woedend en zei, dat hij vanavond terug zou komen. Zoo, zei Temple, daar moet ik niets van hebben. Ik hoop, dat je hem vertelde, dat ik Donderdag na twee uur niemand kan ontvan gen. Hoe zag hij er uit? O, als een geraamte met lang haar en een bril met donkere glazen. Een soort los gebroken dichter van om en nabij de vijftig. Het leek warempel wel of het manuscript was van een tweede „Verloren Paradijs”, zoo ging hij tekeer. Ik vertelde hem, dat het niets zou geven, of Er zijn veel minder menschen ziek dan ongesteld. De eigenlijk gezegde zieken zijn in werke lijkheid weinig in aantal; daarentegen vormen zij, die zonder te zijn aangetast door een be paalde kwaal, altijd onwel en afgemat zijn en zich voortdurend over allerlei ongemakken beklagen, in één woord de ongestelden, zeker de groote meerderheid van het menschdom. Dit komt doordat de meeste menschen deze eenvoudige voorzorgsmaatregel verwaarloo- zen, die daarin bestaat dat. om het lichaam in goedeh staat te doen blijven, de kracht en de weerstand van het bloed en van het zenuw- -stelsel, die twee bestanddeelen van het vol maakt lichamelijk evenwicht, moeten onder houden worden. Deze nalatigheid is te minder te verontschuldigen, daar met de Pink Pillen, het onderhoud van het bloed en der zenuwen een eenvoudige en weinig kostbare zaak is. En waarom, zult gij vragen, hebben hei. bloed en de zenuwen behoefte zoo zorgvuldig te worden onderhouden? Heel eenvoudig omdat onder den invloed der vermoeienissen, der bui tensporigheden, der zorgen, zoowel als van de ongestadigheden en veranderingen der sei zoenen, het bloed zijn rijkdom en het zenuw stelsel zijn weerstandsvermogen verliest. En het zijn de verarming van het bloed en de ver zwakking der zenuwen die de herhaalde sto ringen voortbrengen als maagpijnen, slechte spijsvertering, schele' hoofdpijnen, zenuwpijnen enz. De Pink Pillen nu, die het bloed nieuw leven schenken en de zenuwen versterken, te gelijk dat zij de eetlust en de vkerteringsfunc- ties opwekken, herstellen zeer spoedig de ver slapte organismen. Hunne werkdadigheid tégen alle aandoeningen die de bloedarmoede en de zenuwzwakte tot oorsprong hebben, is boven dien sedert langen tijd bekend. Neemt dus de gewoonte aan regelmatig voornamelijk bij de wisseling der seizoenen een kuur met de Pink Pillen te doen (deze pillen kosten nooit meer dan f 1.75 het doosje in alle apo theken) en gij zult deel uitmaken van die soort van gelukkige stervelingen die niet over hunne gezondheid bezorgd behoeven te zijn, en dus overal beter in slagen dan anderen dit doen. De Pink Pillen zijn verkrijgbaar A f 1.75 per doos en f9 per zes doozen bij het Hoofd- depöt der Pink Pillen, Dacostakade 1'5, Amster dam. Voor Sneek en Omstreken bij de Erven Joh. W. Meijer en fa. B. Meindersma te Sneek en bij alle goede Apotheken en Drogisterijen. niet langer alleen was. Het geeft u niet, zei Temple vroolijk. U zult geen enkel voorwerp van waarde op ’t kantoor vinden, behalve de scharen en post zegels, die de inzenders bij hun manuscripten voegen. De manuscripten zijn veilig wegge sloten in de brandkast dat doe ik niet, om dat ze werkelijk waarde hebben, maar omdat de schrijvers er zooveel waarde aan hechten. Misschien heb ik dat van u ook wel. Maar de man aan de tafel scheen Temple’s opmerkingen niet te hooren. Hij keek vlug op en zijn oogen glinsterden achter zijn brille- glazen. Temple voelde zich niet op zijn gemak; er waren wel meer vreemde dingen gebeurd op het kantoor van een courant en misschien was de indringer we! gewapend. Hij stond met zijn handen op de tafel geleund, Temple aan te staren. Bent u de radacteur? vroeg de vreemde. Het is wel niet algemeen bekend, zei Temple, maar ik ben hoofdzakelijk verant- Abonnement: per jaar f2. fr. p. post f2.50. Losse Nos. 5 ct. Advertentiën 15 reg. f0.35; verder per regel 6 cent. Bij Abon nement belangrijke korting. Onze Abonné’s hebben recht op gra tis Verzekering tegen Ongelukken Dit bericht bevestigt het verhaal over deze nieuwe Duitsche industrie, dat in de „Indé- pendanse Beige” verschenen is. Dit verhaal koipt, met weglating van de meest stuitende bijzonderheden, hierop neer: Wij weten -sinds lang, dat de Duitschers hun dooden achter de vuurlinie ontklee4en en aan elkaar vastbinden. Onlangs werden er treinen geladen met dooden naar Seraing bij Luik en naar een punt ten Noorden van Brussel ge stuurd, waar inrichtingen tot verwerking van afval zijn. Er werd eenig opzien gewekt door het feit, dat dit verkeer den laatstee tijd plaats had in de richting van Gerolstein. Men merkte op, dat op iederen wagon de letters D. A. V. G. geschreven waren. De Duitsche wetenschap is verantwoordelijk voor het boosaardig denk beeld, een „Deutsche Abfall Verwertungs-Ge- kelijk een beginneling in het edele vak. Voor zoover Temple kon beöordeelen was de vreemde een man van omstreeks vijftig jaar, schamel gekleed In het zwart met een ouderwetschen pelerienjas om de schouders en een grooten deukhoed op. Zijn gelaat was half verborgen door een massa zwart haar en zijn oogen door een bril. Ineens schoot het Temple te binnen, wie de' man was. Natuur lijk was het de idoot, die op ’t kantoor was geweest om zijn kostbaar manuscript te ha len. Temple kende het soort, menschen te goed om bevreesd te zijn; zoo had hij er honderden ontmoet. In waarheid had hij geen hooge opi nie van de doorsnee-romanschrijver, er wa ren natuurlijk heel veel uitzonderingen, maar over het algemeen beschouwde Temple het vak als een hongerlijdersbaantje. De man was hoogstwaarschijnlijk niet exentrieker dan de anderen en hechtte misschien overdreven waarde aan zijn werk. Misschien dacht hij, dat Weekly Herald hem van zijn talentvol werk wilde berooven. Zoozeer was hij in zijn bezig heden verdiept, dat hij niet bemerkte, dat hij de'politia tot bekentenis van zgn overtreding gebracht. Beklaagde is absent. Eisöh f20 böete of 10 dagen hechtenis. Do 27-jarige veehandelaar T. v. d. L. te Sneek geeft toe, dat hg den 3 Maart met be hulp van een wagen ongeveer 5 korf kleiaard- appalen uit de gemeente Wonseradeel naar Bolsward heeft vervoerd, alwaar 'de potitia hem overrompelde. Hg beweert, niet van het verbod op, de hoogte te zijn geweest. -Zgn bedoeling was de aardappelen naar Sneek te brengen. Moeder en de burend zouden den voorraad deelen. Eisch f50 boete of 20 dagen hechtenis. Overtrading dlatributiewct. H. de J., 45-jarig winkelier te Terzool heeft ie dure gort verkocht. Hij leverde 1 kilo gram gort, gewone soort, voor 30 cent af aan I Reinsma, hoefd der school aldaar, niette genstaande de minister den prgs van die gort voor den kleinhandel op 26 >eent per K.G. had bepaald. Beklaagde’s verontschuldiging is, dat de gort hem- zelf te veel kostte, om ze tegen lageren prijs te verkeopen. Het was geen „regeerings- gort”. Het hoofd der school legt uit, dat de J.’s vervolging niet aan hem te wijtenis. Eisch f3 boete of 2 dagen hechtenis. Aanstaanden Woensdag, 10 uur, uitspraak. Vonnissen: In do zitting van 11 April hebben terecht jestaan A. B., 38-jarig arbeider te Workum, we gens weerspannigheid en huisvredebreuk aldaar. Geëischt 1 maand'gevangenisstraf on", tot ’die draf veroordeeld. G. H., 54-jarig voerman tèj IJsbrechtum. Overtreding Distributiewet. Geëischt! 75 boete •f 25 dagen hechtenis en tot fSOÏof 25 dagen veroordeeld. A. M., 39 jaar, K. V.,^38 jaar/en W.’v.jD. 31 jaar, allen veldarbeider': te IJsbrechtum. Alsvoren. Geëischt ieder f 15 boete of 7 dagen hechtenis en tot die straf veroordeeld. M. H., 33-jarig veehouder te Scharnegou- lum. Alsvoren. dagen hechtenis oordeeld. T. V., 41-jarig voerman te Sneek. Alsvoren. Geëischt f75 boete of 25 dagen hechtenis en tot dia straf veroordeeld. T. F., 47-jarig arbeider te Sneek. Alsvoren. Geëischt f30 boete of 15 dagen hechtenis en een langen ketting, ^ie HINDELOOPEN, 18 April. Ter benoeming van oen onderwgzer met hoofdakte aan een der openbare scholen 3e kl. te Leiden wordt o.m. voorgedragen de heer J. Beitsma, hoofd der openbare lagere school alhier. VAN DE LEEUWARDER RECHTBANK. Zitting van Woensdag 18 April. Overtreding van het verbod van aardappelenvervoer. - Met een boot, waarvan hij de gezagvoerder was, /heeft de 29-jarige T. K. te Baard op of omstreeks den 6 Januari twee zak kleiaard- appelen van Baarderadeel naar Sneek overge- bracht. Hg is na aankomst in de stad door wet dan de Landstormwet, de toekomstige ver- dat zij niet wisten, waar het was, maar dat is niet waar, mijnheer Temple. Zij hadden het mij wel kunnen geven, als zij gewild hadden. Dat hebt u ze toch zeker wel gezegd, zei Temple. zO, lach er niet om, het is een kwestie 'van leven of dood'voor mij. „Leven en dood”, WOLVEGA—HEEREN VEEN, houdt a.s. DINSDAG 24 APRIL, zitting' van 9 {tot 1 uur (Zomertijd) in Hotel „DE DRIE FRIEZEN”, Wijde Burgstra at. Voor'jevoring van Brillen en BRILLEN vanaf f 1.59 PINCENEZ vanaf f2.50., ):-:( Billijk tarief bedekkingen en maskers met mica- oogstukken. Zij zijn voorzien van stokken met haken en duwen de vastgebonden lijken naar ze met behulp van groote haken, die op een afstand van twee voet van elkaar verwijderd zijn, grijpt. De ketting brengt dan de lijken in een nauw vertrek, waar zij door een vloeistof gaan, om gedesinfecteerd te worden; vervolgens ko men zij in een droogkarrjer en ten slotte in een grooten oven, waarin zij door een toestel ge bracht worden, dat ze van den ketting los maakt In den oven blijven ze 6 tot 8 uur en worden er met stoom behandeld. Terwijl ze door een machine langzaam bewogen worden, worden ze in stukken gebroken. Deze behandeling levert verschillende pro ducten op. De vetten worden gescheiden in stearine, een soort talk en oliën, die nogmaals gedistilleerd moeten worden, voor men ze kan gebruiken. Het distillatie-proces wordt uitge voerd door de olie met koolzure soda te ko ken. Een deel van de bijproducten worden door de Duitsche zeepfabrieken gebruikt. De olie-distilleerderij en raffinaderij ligt in het Zuid-Oostelijk deel van de fabriek. De ge raffineerde olie vdordt verzonden in kleine va ten, zooals die, welke voor petroleum gebruikt worden, en heeft een geel-bruine kleur. De rook van de fabriek wordt door middel van electrische ventilatoren langs een groote buis naar het Noord-Oosteijk deel van de fabriek, gezogen, .waar zij gecondenseerd wordt. Dit overschot wordt in een goot geloosd. Er is geen hooge schoorsteen, daar elee- trische ventilatoren lucht naar de ketels en ovens voeren. Er is een laboratorium. In de fabriek werken een chef-scheikundige, twee assistenten en 78 werklieden. Alle geëmploy- eerden zijn soldaten van het achtste leger korps. Zij mogen onder geen enkel voorwend sel de fabriek verlaten en worden als gevan- j genen behandeld. Men zal zich herinneren, dat een der Ameri- kaansche consuls, die Duitschland in Februari veyiiet, in Zwitserland verklaarde, dat de Duit schers. uit lijken glycerine voor nitroglycerine distilleeren en aldus aan een deel van de grondstoffen voor hun ontploffingsmiddelen ko men. tot f20 of 10 dagen veroordeeld. BOZUM, 19 April. Alhier werd voor de dorpen Wieuwerd, Britswerd en Boznui een worhgeversorgoniiLüe opgericht. Doel is, om zoo mogeljjk in samenwerking met arbeiders verenigingen te komen tot een meer unifor me loonregeling. Alle aanwezigen traden als lid toe. Staande de vergadering werd een be stuur benoemd, bestaande uit de heeren S. de Witte, G. Speerstra en J, Tiemersma, allen te Bozum, A. Wiersma te Wiewerd en G. Fopma te Britswerd. Hotel-, café en societelfhouder»» Te Leeuwarden had de algemeeno vergade ring plaats van den Bond van hótel, café en societeithouders in Friesland. 63 Het aantal leden bedraagt thans 327, het goed’saldo f 282.041/j. Het aantal deelgenoo- ten van het verzekcringsfonds bedraagt 161, - - --- - --- zeven families kregen een uitkeering. ,naar dat wiJ als ongelooflijk ter zijde hadden Herkozen als bestuursleden zgn de hh.: M. Vermeulen en O. Bergman. .De Landstorm Een wetsoatwerp is bij de Tweede Kamer ingediend, dat het volgende drieledig doel heeft voor don vrgwilligen landstofm weg te ne men de beperking van zgn bestaan tot den tgd van oorlog, oorlogsgevaar en andere buitenge wone omstandigheden. Ten aanzien van de personen, die landstorm- plichtig zijn geworden krachtens een andere zei ik, nu, dat is misschien overdreven, maar in elk geval toch van het hoogste belang en I het was bespottelijk van die menschen om te- j zeggen, dat ze het niet konden vinden. Onge- j twijfeld hadt u het toch niet aangenomen 1 1 het verhaal is zoo origineel, dat de meeste. redacteuren er niets van zouden begrijpen. Ja, we krijgen er veel zoo, zei Temple, ik zou zoo zeggen, ongeveër drieduizend -per 1 jaar, en alle zijn ze even schitterend, volgens j de schrijvers. Er is zoo.... verbazend veel talent, ziet u en het ergste is, dat het niet alle- I maal gewaardeerd kan worden. I De vreemde maakte een ongeduldige bewe- j ging. U houdt me voor den gek, zei hij. Ik heb u uitgelegd, waarom ik mijn verhaal terug wil hebben. Ik heb mij vergist en stak het ver haal voor u bestemd, in de verkeerde enve- loppe. j Best mogelijk, zei Temple, maar dat geeft 'tl u niet het recht mijn kantoor binnen te drin- 1 gen. Als ik een ander mensch was, had ik u al 1 woordelijk voor de courant. En nu, wat kan ik - lang in handen van de polite gegeven. soort genie te zijn. origineel Weer kwam de wilde glinstering in de oogen j |van den vreemde. In sommige opzichten was - Dat wordt mper gezegd, zei hij. Maar dat hij de gewone litteraire fanations van het type, komt er nu niet op aan. Ik kwam hier van- !dat Temple zoo goed kende, maar aan den middag een manuscript terughalen, dat uw be- anderen kant was er iets sombers en drei- dienden mij weigerden te geven. Zij zeiden, :gends in hem, alsof hij een wanhopig mensch sellschaft” op te richten met een kapitaal van. vijf millioen Mark. De voornaamste fabriek van deze maatschappij is gebouwd op duizend me ter van den spoorweg, die St Vith bij de Bel gische grens met Gerolstein verbindt, dat in een eenzame, weinig bezochte streek in den Eiffel ligt, ten Zuid-Westen van Coblenz. Deze fabriek behandelt speciaal de dooden van het Westelijk front. Als de resultaten zoo goed zijn als de maatschappij verwacht, zal er een tweede worden opgericht voor de lij ken van het Oostelijk front. De fabriek is van den spoorweg af niet te zien. Zij ligt in een diep woud, met buitengewoon zwaar geboom- j te er omheen. Zij is omgeven door draadver sperringen en een speciale weg leidt er heen. De fabriek is ongeveer 200 meter lang en 15 meter breed, De spoorweg loopt er geheel om heen. Aan den Noord-Westelijken hoek van de fabriek worden de treinen gelost. Er komen treinen aan. met lijken, die door arbeiders gelost worden. De mannen dragen lederen plichtingeu in laatstbedoelde wet neer te leg gen i Te doen vervallen de bepaling, dat een deel j van den landstorm uitsluitend voor ongawa- penden dienst mag worden gebruikt. Voorts kan omtrent de landstorm nog wor den medegedeeld dat thans ook personen tus schen de 30 en 40 jaar als landstormers wor den ingeschreven, voor hunne eventu- eele oproeping is echter de totstandko ming Van’ een wet noodig. Onze wraermaoht. Bij de Tweede Kamer zgn wetsontwerpen in- gedieud tot het verlengen van den dienst voor de ingelgfden bij de militie en van den dienst plicht bij den landstorm en tot het niet ont slaan uit den dienst bg de landweer, indien do buitengewone omstandigheden na 31 Juli a. s. nog voortduren. De datum van 31 Juli bij voorgaande wet ten vastgesteld, is thans bepaald op 31 Dec ember 1917. Re bsmaanelag te Heer. Naar aanleiding van den bomaanslag heeft de burgemeester van Heer zgn ontslag als zoodanig ingediend. Drankbestrijding. In een vergadering van de Nationale Com missie tegen het Alcoholisme werd melding ge maakt van het adres, aan de Koningin gezon den, waarbij verzocht, was geworden hare re- geering op te dragen ten spoedigste maatrege len te beramen, waarbij, zoolang het gevaar voor een tekort in de voeding en verwarming zoo groot blijft als thans, de vervaardiging van bier en van sterken drank uit granen van aller lei soort verboden wordt. Uit een schrijven van den desbetreffende minister bleek, dat aan dit verzoek niet kon worden voldaan, met de motiveering. dat slechts zooveel graan sedert October werd verstrekt voor de alcoholfabri- catie als noodig was voor de gistbereiding. Met het voorbeeld van België uit het eerste oorlogsjaar voor oogen, werden door de N. C. A. bij <fe regeering stappen gedaan, die kun nen. leiden tot vernietiging van alle voorraden alcoholische dranken bij eventueel onmiddellijk oorlogsgevaar. Een adres in zake voorwaardelijk discipli nair straffen bij het leger voor overtredingen, tengevolge van drankmisbruik, kon nog niet leiden tot het gewenschte doel. Omtrent het onderzoek naar de beste wijze van bevordering van het gebruik van niet-al- coholische dranken in inrichtingen van publiek maatschappelijk verkeer, werd een commissie benoemd, bestaande uit de heeren Montijn, Si- rhopis. Staal, Vle^ming, Willemse en Balke- stein. Het dienstwelgeringsmanifest. De gevangenisstraf van 3 maanden, ds. van Wgho van Barchem opgelegd wegens de on- derteekening van het dienstweigeringsmanifest, is bg Koninklgk besluit veranderd in 35 da gen hechtenis, met ingang van 20 dezer te Arnhem te ondergaan. Een griezelige industrie. Karl Rosner, correspondent van den, „Ber liner Lokal Anzeiger” aan het Westelijk front, publiceerde Dinsdag bijzonderheden óver een griezelige industrie met de lijken van gesneu velden, waarover in Belgische en Nederland- sche bladen reeds 't een en ander had gestaan, Een grimmige lach speelde om Temple’s hij vandaag terug kwam, maar dat hij denke lijk morgenochtend even bij u kon komen, j kantoor van Door al die drukte vergat ik den naam van hem. Dat was toch wel de allerlaatste plaats, het manuscript te vragen, maar hij gaf mij zijn waar hij voor zijn moeite beloond zou worden. ’kaartje, het ligt op uw lessenaar. Een smerig j Temple nam zich al voor er een artikeltje J stukje karton, k dat er uitzag alsof het gera- over te schrijven in de „Herald” en het als deerd was, lag tusschen Temple’s papieren. 1 een goede grap te vertellen in de Pers-club. Het droeg den naam van Edward Seymour Hij stond den dief gade t& slaan, die met Seaff, 99 Sarsenet Street, Londen. I zenuwachtige haast in de papieren rommelde. Temple schoof het weg en ging werken. 'Hij had al twee laden leeggemaakt, klaarblij- Hij werkte aan. een stuk door tot acht uur kelijk zonder resultaat en was ml bezig -het “’s avond en ging toen vlug wat eten met het slot van een derde te förceeren met een pri- O, dat is niets nieuws, zei Temple. Het plan terug te komen en dan tot middernacht mitief soort looper de inbreker scheen wer- soort menschen, dat vandaag inzendt, het de door te werken. Hijwerd echter beneden bij volgende week geplaatst wil hebben en een;de directie opgehouden, en het was bijpa elf cheque verwacht per keerende post. i uur, voor hij zijn werk weer kon hervatten. Neen, dat vond ik niet, zei de bediende, j Iedereen was weg en de bovenste verdie- Hij zei, dat het bij vergissing hier was gezon-1 ping van het gebouw was zoo stil als het graf, den; ik maakte uit zijn woorden op, dat het jTerwijl Temple de trap opliep, scheen het besteld was en dat het in een verkeerde en- hem, alsof hij in zijn eigen kamer iemand hoor- .veloppe was gesloten. In elk geval, ging hij’de loopen. Door de-matglazen deur kon hij heftig te keer, omdat ik zijn verhaal niet vin- licht zien branden. Dat is vreemd, mompelde Temple. Ik had er een eed op kunnen doen, dat ik het licht uitgedraaid heb. Als één van het personeel een grap heeft uitgehaald, dan zal ik ze...... Langzaam en bedaard ging Temple verder en opende zachtjes de deuraan zijn schrijf tafel was een vreemde bezig de papieren te doorzoeken. Temple wachtte met ingehouden adem, stilzwijgend en in doodelijken ernst.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1917 | | pagina 1