De man Gilray genaamd. Firma TROMP, Een Hoofere Handelsschool. Centrale Keukens. s. FIRMA H. BRANDENBURGIi f annex SNEEKER COURANT en WYMBRITSERADEEL Nieuwstijdingen. RECLAMEKOLOM. e p u Officieel Orgaan der Gemeente Sneek. GIJ WEET NIET „DEZE”, 33e Jaargang No. 62. H. Woensdag 2 Mei 1917 n te e. In verschillende plaatsen hier te lande, ook in onze provincie, zijn centrale keu kens opgericht, die, in verband met de brandstoffennood, een deel der bevolking voorzien van een voedzaam warm mid dagmaal tegen kostenden prijs. Te Bolsward, Workum en ook te Leeu warden heeft men,ze. Te Utrecht zullen op verschillende pun ten der stad 8 centrale keukens worden opgericht. De prijs van het voedsel zal 10 cent per liter bedragen. De gemeente raad heeft hiervoor een crediet van f 20,000 verleend. Wij merken op: wat elders kan, kan ook hier! Het is een kwestie van initiatief en snel handelen. Welke vereeniging hier belast zich met het oprichten van de eer ste centrale keuken? jongelui de hand zal leggen en grootere eischen aan hunne opleiding stellen. Wij behoeven maar te wijzen op de positie welke ons land na den wereldoorlog, als liggende tusschen de thans strijdende par tijen, zal innemen, op de tc verwachten groote uitbreiding van onze havens, van ons verkeer metIndië (Indië economisch weerbaar!), op de verbetering in onze eco nomische voorlichting'in het buitenland. Ook in enger kring zal de behoefte aan meer en beter opgeleide kooplieden zich doen gevoelen. Onze Friesche coöperatieve zuivelin dustrie een exportindustrie van groote beteekenis streeft, als .wij ons niet ver gissen, naar een nieuwe gedaante, waarin het handelstalen! ruimer plaats zal inne men dan tot dusver. De ook in onze pro vincie te constateeren bankconcertratie zal waarschijnlijk tot gevolg hebben dat de banken krachtiger dan tot heden deel zullen nemen aan de leiding van handel en industrie, en ruimer deel zullen hebben aan hun bloei. Waarschijnlijk dus zal, wij schreven het boven reeds-, de vraag naar goed opgelei de kooplieden in de niet ver af zijnde toe komst snel toenemen. Mede onze Hoogere Handelsschool zal het zijn, die in deze meerdere vraag zal kunnen voorzien, mits zij onder leiding van een prima kracht kome, die ook rekening weet te houden met de praktische eischen van den handel. Dan gaan wij, na de reorganisatie van ons Lager Onderwijs met gerustheid, wat ons onderwijs betreft, de toekomst tege moet. Met groote ingenomenheid begroeten wij hét raadsbesluit betreffende de subsidie- aanvraag voor het stichten eener Hoogere Handelsschool alhier, aansluitende aan 'de I 3e klasse der H. B. S. Dit besluit toch getuigt er-van dat zoo wel bedoeld college als zij, van wie de plannen tot deze stichting uitgingen, in een tijd, die zoozeer alle energie en denken in beslag neemt als de huidige, de eischen I van de toekomst niet uit het oog verliezen. Terecht wijst de directeur der H. B. S. I er in zijn rapport op, dat, nu waarschijn- I lijk aan oud-leerlingen der H. B. S. het jus I promovendi zal worden toegekend, deze I school meer en meer het karakter van voorbereidend hooger onderwijs zal krij gen. Voor hen dus, die om de een of an dere reden geen plan hebben later naar I de universiteit te gaan, zal een andere op- i leiding, die naar algemeene ontwikkeling voert, gewenscht zijn. In die, straks ontstaande behoefte, gaat de Hoogere Handelsschool voorzien, zij zal zich belasten met de meer praktische-vor- I ming voor handels- en administratieve be- I trekkingen. Reeds thans gaat, zoo merkt de direc teur in zijn rapport op, de helft der leer lingen, die hier ter plaatse de H. B. S. verlaten in dergelijke betrekkingen. Voor hen, zoowel als voor degenen die thans na drie jaar de studie aan de H. B. S. op- j geven, wegens de moeilijkheden, welke het onderwijs in de exacte wetenschappen in i de 4e en 5e klas biedt, wordt de nieuwe inrichting de school. Bovendien verwacht I de directeur een toenemend aantal buiten- i leerlingen, daar alleen Harlingen in onze provincie zulk een inrichting rijk is. Daarbij komt, zoo merken wij op, dat I de handel in de'toekomst op meer eit meer Abonnement: per jaar f2. fr. p. post f2 50. Losse Nos. 5 ct. Advertentiën 1 5 reg. f 0.35 verder per regel 6 cent. Bij Abon nement belangrijke korting. Onze Abonné’s hebben recht op gra tis Verzekering tegen Ongelukken Verecliijnt DINSDAGS en VRIJDAGSAVONDS Uitgevers HEEREN ROOKERS wat een SIGAAR is, zoolang U niet hebt geprobeerd onze 3 cents Aanbevelend, SNEEK, OOSTERDIJK. Telef. No. 208. NIEUWE SÏJEEKER. COURANT ■=i bespeeld I HOOFDSTUK IX. Een bloedspoor. l- l- n Wordt vervolgd. fa—KO] E<a—ro] ld ar oni- pla- C=3 f een wereld als de tegenwoordige, waarin ka pitalisme, militairisme en imperialisme de heer- schende machten zijn, noodwendig tot derge lijke uitwassen moet lijden; g e 1 o o v e n, dat eens deze wereld plaats zal maken voor een socialistische, waarin de aanleiding tot oorlo gen zal zijn weggenomen. Zoo, zegt spr., spraken wij op de beide vo rige oorlogs-Meifeesten. Thans kunnen wij dat met nog meer overtuiging doen dan vroeger, omdat de laatste tijd zich teekenen hebben vertoond, die pntegenzeggelijk in de richting Ben je daar absoluut zeker van Temple, zei Sparrow. Zoo zeker als van mijn leven, antwoord de Temple. Laat ik je de feiten voor den geest roepen. Gedurende ons onderzoek in Ponder Avenue vonden wij een gedeelte van een verhaal; je gaf mij een bladzijde te lezen en het kwam me bekend voor. Maar toen hadt je het verhaal van Seaff nog niet gelezen. Neen, maar ik moet het toch al doorge zien en terzijde gelegd hebben voor verdere kennismaking. Ik heb zooveel te lezen, dat ik wel eens in de war kom. In elk geval is er zeker iets van blijven hangen in mijn hersens. Tenminste toen ik het fragment in Ponder Avenue las, was het me niét vreemd. Toen mijn geheimzinnige vriend me gisterenavond op zoo’n vreemde manier bezocht, brandend van Verlangen om zijn verhaal terug te heb ben, was ik natuurlijk erg nieuwsgierig om te zien, wat hij geschreven had. Ik las het en er ontbreekt een bladzijde aan. Zelfs toen ver bond ik de gebeurtenissen niet dadelijk met elkaar, maar plotseling kwam het bij mij op. Reken er op, dat die Seaff ons alles zou kun nen vertellen. Het is zeker een buitengewone aanwij zing, zei Sparrow. Precies een boek, op ’t zelf de oogenblik, dat wij bijna niet weten wat te OORSPRONKELIJK VERHAAL UIT HET ENGELSCH. Geautoriseerde vertaling. Rijksnormaallessen. Aan de rijksnormaallessen alhier zijn bevor derd van klasse 1 naar klasse II: W. Faber, G. van der Goot, T. van der Horst, S. van der Meulen, S. de Vries, D. B. Wijnterp, J. Lootsma en T. Tolsma; van klasse II naar klasse III: H. de Boer, IJ. van Gosliga, G. Jagerlengh, F. Knossen, T. Sweris, F. Venema, A. IJpes, S. Daum en G. S. Jonkmans; van klasse III naar klasse IV: A. A. Bax, C. C. de Boer, B. de Graaf, J. de Jong, G. Jongbloed, E. van der Meulen, E. Pino, N. J. Velsing, H. van der Zijpp, K. de Haan, F. Kooijenga, G. Siedsma en J.' Tolsma Afgewezen geen. Gemeente-administratie. In de commissie voor het afnemen van het examen in de gemeente-administratie hebben dit jaar uit Friesland zitting de heeren E. van Douwen, secretaris van Baarderadeel; J. H. H. Piccardt, burgemeester van Wonseradeel; J. Post, secretaris van’ Weststellingwerf en P. Sikkes, secretaris van Sneek. En spr. noemt de Russische revolutie wel geen proletarische omwenteling, en waarin wel zeer duidelijk ook andere krachten hebben ge werkt maar toch een machtige stap voor waarts op den weg van vrijheid en beschaving. En dan, zegt spr., wat nog belangrijker is: de socialisten-conferentie in Stockholm. Zijn niet aller oogen thans op die plaats in ’t Noor den van Europa gericht, en gaat niet aller hoop er naar uit dat het de socialisten daar zoo verscheurde wereld? Er zijn meerdere teekenen: de hervormings- drang in Duitschland, Oostenrijk, Engeland. Er zijn teekenen in ons eigen land, als daar ’n Minister Treub heel het verzekeringsbedrijf wil naasten en tot Staatsmonopolie maken, of als minister Posthuma een Export-centrale voorstelt, die alle export onder haar controle neemt en de voordeelen in’ de Staatskas doet vloeien. Dat alles, ?egt spr., wijst er ons op, dat het geen „idealen” zijn die wij nastreven, maar dat heel de maatschappij zich in de richting van ons streven beweegt. Maar daarbij moogt gij niet blijven zitten tot u de vruchten in den schoot vallen; gij hebt mede te arbeiden en door uw steun-de komst van een betere tijd te helpen bevorderen. Luid applaus gaf den bijval der vergadering te kennen. Na een paar voordrachten van Joh. v. d. Veer, werd een mooi propagandastukje opge voerd „Zij die nableven”, dat ons al de ellende schildert van hen, die nableven, terwijl hun mannen, zonen, verloofden ten strijd zijn ge trokken. Het stelde hooge eischen, maar werd uit stekend gespeeld. Vooral Martha hebben wij wéér bewonderd om de schitterende vertol king van haar zware rol. Onder ’t zingen 'van de „Internationale” ging de goed geslaagde vergadering uiteen. Wat heeft dat met den moord op Gilray te maken? vroeg Sparrow. Temple glimlachte en stak een cigaret aan. Dat moet je zelf maar uitvinden, zei hij. Je verzocht mij een getypte bladzijde door te zien, waarschijnlijk een fragment van een ver haal, dat in Gilray’s studeerkamer lag. Dat deed ik zonder eenigen twijfel is het een gedeelte van het verhaal, dat Seaff zoo gaar ne van mij terug wilde hebben. Begin je nu het verband tusschen die twee te zien. Een uitroep van vreugde en goedkeuring ontsnapte Sparrow’s lippen. Zeilvereeniging Sneek. De 'zeilvereeniging Sneek hield Vrijdag avond Op de bovenzaal van „Onder de Lin den” haar jaarlijksche algemeene vergadering, die op verre na niet zoo druk was bezocht als andere jaren. Wegens afwezigheid van den voorzitter bleef ’t jaarverslag absent, ’t Rap port van de commissie voor ’t nazien der re kening luidde dat de ontvangsten in 1916’17 van den wedstrijd hadden bedragen f 1060.83, onzer ideeën wijzen, de uitgaven f 997.64, batig saldo f 63.19; de ontvangsten van het kermisterrein f 491.42, de uitgaven f 309.18, batig saldo f 182,24. Samen dus een voordeelig slot van f245.43. Besloten werd van die f 245.43 één aandeel ad f 100 af te lossen en de rest te besteden voor den aankoop van ’t z.g. Kraaiennest, dat nog steeds voor f 15 per jaar gelr.iurd wordt. Begroo- ting voor 1917—’18 werd hierna behandeld. De uitgaven voor ’t wedstrijdterrein werden geraamd op f 1025, de ontvangsten op f 888.19, gelukken zal, weer eenheid te brengen in onze geraamd nadeelig saldo f 136.81. Ontvangsten eigen terrein f 410.74, ub gaven eigen terrein f 300, batig saldo f 110.74. Alzöo tezamen een geraamd nadeelig saldo van f 260.07. Bij bespreking van den wedstrijd op 22 Aug. a.s. werd allereerst door ’t bestuur meege deeld, dat dit jaar de klasse beurt- en vracht schepen wordt uitgesloten. De ondervinding, een vorig jaar met enkele schippers opge daan, as van dien aard geweest, dat men voor 1917 die menschen maar onderling een wed strijd wil laten houden, waar ’t bestuur zich hoegenaamd niet mee wenscht te bemoeien. Alleen de prijzen er voor zal men beschikbaar stellen en ’tbenoodigd materiaal In bruikleen dien dag afstaan. De dag voor dezen wedstrijd werd bepaald op Donderdag 23 Augustus. Door een der leden werd gevraagd of er geen mogelijkheid bestond in de klasse jachten en boeiers niet op meting, zooals de gewoonte is, maar dit jaar eens met handicap te varen; dat vond spreker rechtvaardiger. v ’t Bestuur meende dat dit moeilijk zou gaan, omdat men gehouden is aan de bepalingen van ’t Internationaal Wedstrijdcomité. Gaarne wil ’t bestuur echter vragen om in deze dispen satie te verleenen, maar ’t vreest dat ’t bitter weinig zal geven. Herkozen werd als bestuurslid de heer N. J. Wouda, die de benoeming weer aannam. Als leden der commissie voor ’t nazien der rekening over 1917T8 werden gekozen de h.h. R. Sevensma' en F. de Groot Boersma; plaatsvervangers werden de h.h. A. Dekker en Dr. H. Klein. Uitgeloot, werd aandeel.-no. 45 inde geld- leening ten laste der vereeniging. Bij de rondvraag wees ’t bestuur er op dat de statuten der zeilvereeniging spreken van een minimum-contributie van f 2.50. Daarom werd een hooger bedrag in 't belang der kas den leden ten zeerste aanbevolen. Snebk Telefoon No. 150. als sleepcommissarissen. Bij de rondvraag werd er op aangedrongen de wedstrijden voor de kleinere schepen Voortaan in de Houkesloot zoo dicht mogelijk bij de stad te houden. Het Sneeker publiek zou er dan meer van kunnen profiteeren en daardoor ook meer belang gaan stellen in 't werken van de S. Z. C. 't Plan vond vrij al gemeene instemming, zoodat 't bestuur over weging toezeide. Vereeniging van Vrijzinnig Hervormden. De Vereeniging voor Vrijzinnig Hervormden hield Vrijdagavond haar jaarvergadering, 't Jaarverslag herinnerde aan gehouden verkie zingen en deelde mee dat 't aantal leden was geslonken van 255 tot 244. De rekening van den penningmeester over 1916 sloot met een batig saldo van f 192.42. In de bestuursvacature, ontstaan door 't overlijden van dr. Niemeijer, werd voorzien door de benoeming van den heer G. Elzer. Als leden der commisie voor ’t nazien der rekening over 1917 koos men de h.h. De Boer en v. d. Meer. De heer A. Hingst hield na behandeling der agenda een inleiding over „Goede Vrijdagvie- ring”. Hij had maar behoeven te schrijven en het was dadelijk afgegeven ge worden. Waarom hij zijn eigendom trachtte te stelen, is mij een raadsel. Gebruikte hij geen geweld? In het geheel niet. Hij maakte ook niet den indruk op mij, alsof hij bang was; hij scheen zelfs niet te beseffen, dat hij kwaad deed. Toen hij zag, dat hij zijn verhaal niet kreeg, ging hij kalm weg. Nadat hij zijn naam en adres had gege ven? Ja, maar die had ik niet behoeven te vra gen, omdat ik wel wist, dat ik die op het ma nuscript zou vinden. En dat is alles, wat je weet? vroeg Spar row. Ja, ik geloof wel, zei Temple nadenkend. Neen, bij Jupiter, het is niet alles, ik heb nog een belangrijk punt vergeten. De man loog, toen hij vertelde, dat het verhaaltje pas twee dagen bij ons was. Toen ik het boek nazag, bemerkte ik, dat het al negen dagen in ons bezit was. XIII. Met dit compliment aan het adres van Seaff ging Temple verder. Spoedig was hij geheel in het lezen verdiept; bladzijde na bladzijde werd omgeslagen tot hij plotseling moest op houden een van de bladzijden ontbrak. Er waren er ongeveer vijftig tezamen .een van de bladzijden ontbrak en de schrijver had zich niet de moeite gegeven ze aaneen te rijgen. Misschien was het ontbrekende blad bij ver gissing aan het eind gekomen, maar ofschoon Temple ze zorgvuldig nazag en zelf de bladen telde, was de verloren bladzijde nergens te vinden. Hé, wat is dat vervelend! mompelde Tem ple, en zooals gewoonlijk, juist in het boei endste gedeelte daar wèet ik alles van met mijn ondervinding. Toch wordt mijn theorie versterkt; als ik mij niet vergis, zal ik Spar- I row morgenochtend een verhaal kunnen doen, waarvan hij zal ophooren. Het is buitenge woon! Wat een verwonderlijke manier om tot een oplossing te geraken. Als ik de ont brekende bladzijde maar kon vinden, God, dan zou alles zoo helder als daglicht zijn; maar ik moet nog wachten met mijn oordeel. Kom. ik zal de rest van het verhaal uitlezen. Nadat het verhaal uit was, ging hij het nog eens zorgvuldig door. Het was omstreeks elf uur den volgenden morgen, toen hij naar het politiebureau ging om inspecteur Sparrow te spreken. Hij vond hem op zijn kantoor in een toestand van diepe terneergeslagenheid. Hoe schiet de zaak op? vroeg op. De zaak schiet heelemaal niet op, ant woordde Sparrow. Ik wil je wel vertellen Temple, ik ben verslagen; ik heb de laatste 24 uur Tiet geheele land opgebeld en tot nu toe heeft niemand nog eenige inlichtingen omtrent den vermoorde verzocht. Precies zooals ik zei.... Als hij familie had, weten zij nu alles, Meifeest. Zondagavond vierden de Sneeker Bestuur- dersbond en de afd. Sneek S. D. A. P. het Mei feest in Amicitia. De zaal was geheel gevuld toen de voorz.- de heer Joh. Faber de verga dering opende. Daarna sprak ds. G. H. de Haas een krach tige Meirede. Spr. wees op de verschrikkelijke gruyVelen van den oorlog, die nog steeds rond om ons woedt. Maar, zegt spr., de sociaal- demotraten zien dat alles, maar ze worden er niet door overweldigd en ontmoedigd, omdat zij begrijpen en gelooven. B e g r ij p e n dat wat er gebeurd is, zoodat ze nu ook al beslo ten zijn de zaak te laten rusten.... van dien kant geen hulp te verwachten dus. Maar dat is toch niet alles, zei Temple. In een omgeving als Ponder Avenue zwerven toch wel eens opvallende individuen rond. Niemand, antwoordde Sparrow. Gewoon lijk komen er in dergelijke gevallen getuigen genoeg, die alle mogelijke sprookjes komen vertellen. In negen van de tien gevallen zijn het leugens of onzin, ofschoon er toch wel eens iets uit te halen is. Bij deze zaak is niemand komen opdagen ik weet werkelijk niet, hoe ik beginnen moet, Temple. Ik zit hier te pein zen en te denken, tot mijn hersens uitgeput zijn. Dat is vervelend, zei Temple medelijdend. Heb je ook iets in de studeerkamer gevonden? Absoluut niets. Ik ga er zoo meteen weer heen, misschien heb ik een kleinigheid overzien. O, dan loop ik even met je mee, zei Tem ple vlug. Gisteren was het mij onmogelijk, maar vandaag, heb ik wat meer tijd. Je hebt toch niets verscheurd geen papier of iets dergelijks? Mijn beste jongen, zei Sparrow geraakt, we laten altijd alles liggen, zelfs een afgebran de lucifer. Maar kom mee en zie we kun nen ons gesprek even goed daar voortzetten. Temple glimlachte, maar zei niets. Zoodra hij in de slaapkamer was, wierp hij een haas tigen blik op de tafel. Zoover hij kon zien, lag alles nog precies als bij de ontdekking van den moord. Toen nam hij de papieren op en doorzocht ze; na een paar seconden glimlachte hij tevreden en legde het papier weer neer. Nu moet je dit eens even zorgvuldig door zién, zei hij. Herinner je je, dat je eergisteren avond een getypte bladzijde vond, oogen- schijnlijk een gedeelte van een verhaaltje en dat je toen dacht dat Gilray schreef? Nu moet ik me al zeer vergissen, als dat losse blad njet po. 46 is; als het zoo is, moet ik je iets heel belangrijks vertellen. Als het niet zoo is, neem me dan niet kwalijk, dat ik je nieuwsgierig heid heb opgewekt. /- Dit alles zei Temple op zoo’n geheimzinni- gen toon, dat Sparrow’s volle aandacht ge- er een bladzijde aan mankeerde.... doen, krijgen wij een aanwijzing, die alles dui delijk schijnt te maken. Toch zijn er gapingen. Die zijn overal in, zei Temple ongedul dig. Wat bedoel je? Nu moet je niet boos worden Temple, zei Sparrow vergoelijkend, ik ben je heel dank baar voor je hulp en ik geloof ook wel, dat je flink er voor werkt, maar dat komt er op het oogenblik toch minder op aan. Wat denk je van dien Seaff? Hij schijnt mij zeer excentriek, misschien wel een lichte krankzinnige, maar er komen zooveel rare menschen op het kantoor van een redacteur. Zou hij een vreemdeling zijn? O, dat denk ik wel. Zijn naam natuurlijk niet, maar zijn manieren, zeker. Hij was op gewonden en overspannen en zeer zeker een zenuwlijder, net wat je van een schrijver of dichter zou kunnen verwachten. Hadt je hem anders zijn manuscript te ruggegeven? Natuurlijk. Sneeker Zeilclub. Gisteravond hield de S. Z. G. jaarvergade ring. Ze was als steeds flink bezocht. De secretaris, de heer S. J. Oly bracht een uit voerig verslag uit, waaruit bleek, dat de club in 1916 heel wat had gepresteerd. ’t Aantal leden bedraagt 104 en 6 damesle- den. De kas sloot met een batig saldo van f 235.8414. Deji.h. H. v. d. Zee en G. Borneman, perio diek aftredend, wenschten niet voor een her benoeming in aanmerking te komen. In hun plaats werden benoemd de h.h. P. Sipma en R. Sevensma. De h.h. J. Hofstra en S. J. Oly brachten hul de aan den heer Van der Zee, die 14 jaar voor zitter van de club was geweest, en onder wiens leiding deze steeds ih bloei was toegenomen. Op voorstel van den heer Oly werd hem het eere- lidmaatschap aangeboden. De h.h. Sipma en J. R. Feenstra werden als redactie-commissie voor het clubboekje aange wezen, de h.h. T. Ferwerda en Johs. Zwart trokken werd. Hij zag de papieren door, tot hij eindelijk de losse bladzijde vond, door Tem ple bedoeld. Daar heb je het, zei hij, ik weet niet, wat je er mee voor hebt, maar dit blad papier is genummerd 46. Temple’s oogen glinsterden triomfantelijk. Heb je het? riep hij uit. Kom dadelijk mee naar mijn kantoor. Bin nen een uur tijd zal je den nToordenaar van Gilray gearresteerd hebben. Ben je gek, riep Sparrow uit. Heelemaal niet, antwoordde Temple. Ik zal je zijn naam ook noemen. Hij heet Edward Seymour Seaff en woont Sarsenetstreet 99, Berough. Sparrow zag Temple aan met zekere toe gevendheid; de amateur-detective was geens zins nieuw voor hem. De gedachte, dat Temple geslaagd was, waar het hem mislukte, kon hij voor een oogenblik niet goed verdragen. Temple begreep wat er in zijn hoofd ging en wilde Sparrow nu eigenlijk wat gen. Geloof jij in toeval? vroeg hij. Neen, zei Sparrow kortaf. Het is geen detective-verhaaltje, maar werkelijk leven. In boeken gebeurt er altijd iets of op het kritie ke oogenblik, dan komt er onverwacht ie mand opdagen en maakt alles-in orde. Dit is* geen boek, Temple, ofschoon ik wel zou wen- schen dat het er een was. Maar wie is toch Seaff? Dat heb ik zooeven al verteld, zei Tem ple ernstig. Hij is een novellenschrijver en een heel goede schrijver ook. Het verwon dert mij alleen, dat ik nooit tevoren van hem gehoord heb. Hij kwam gisteravond heel laat bij mij, meer dan angstig om een verhaal te- 'rug te hebben, dat hij bij ons ingezonden had. Hij was zoo verlangend het te hebben, dat hij feitelijk inbrak in mijn kantoor in zijn on gerustheid. Ik wilde hem het verhaal niet te ruggeven om verschillende redenen, maar hoofdzakelijk, omdat ik het nog niet gelezen had. Toen ben ik_gaan lezen en ontdekte, dat Verjaardag Prinses Juliana. Ter gelegenheid van de verjaardag van H. K. H. prinses Juliana vlagden gisteren de open bare gebouwen zoowel als een aantal parti culiere huizen, 's Middags werd het carillon terwijl ’s avonds het Sneeker Mu ziekcorps op het Schaapmarktplein een con cert gaf, dat veel publiek trok. SNEEK. Tot opzichter bij „Vijf deelen Zee dijken Binnendijks” is op een salaris van f 1500—f 2000 met vrije woning benoemd de heer L. v. d. Meij, opzichter-teekenaar bij de gemeentewerken alhier en oud-leerling van de Middelbaar Technische School voor Bouw kunde te Sneek. Biljartclub. Hier ter stede is een biljartclub opgericht. Tot bestuursleden zijn gekozen de heeren P. Gorter, W. Zandstra, E. Priester, K. van Wijk en J. G. van der Valk. Op de voordracht voor leeraar in de Ne- derlandsche taal en geschiedenis aan het gym nasium te Deventer komt voor mej. dr. A. Kals- hoven alhier. Te Arnhem slaagde voor de acte L. O. onze vroegere stadgenoote mej. H. F. v. d. Feer.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1917 | | pagina 1