De man Gilray genaamd. i 6 RECLAMEKOLOM. FIRMA H. BRANDENBURG!! annex SNEEKER COURANT en WYMBRITSERADEEL N ieu wstijdingen. I Officieel Orgaan der Gemeente. Sneek. Het verhaal in het verhaal. van Punt XII. Wiizlging van de geméente- Verschijnt DINSDAGS en VRIJDAGSAVONDS Uitgevers begrooting, dienst 1917. ::1 c.-». Hl VERGADERING van den Raad der gemeente WYMBRITSERADEEL op Donderdag 7 Juni-1917, des voormid- dags 10 uur. Punten van behandeling: Punt I Notulen van den 3en Mei 1917. I unt II. Ingekomen stukken en mededee- hngen. ]JJi-^00rs,tel tot wÜziging van het huishoudelijk reglement van de Commissie tot wering van Schoolverzuim. ?tiniJV’i RaPP°rt van commissie be treffende het onderzoek der rekening van het Burgert. Armbestuur over 1916. Punt V. Adres van de heeren I. Nooit- gedagt en A. .1. Nanta te Ylst, betreffende wegaanleg van Ylst tot den weg naar Deeg Punt VI. Adres van A. Bijl e. a. te Jut- rim om het z.g. Binnenpad aldaar te ver beteren. Punt VII. Adres van J. S. Huitema om eervol ontslag als onderwijzer aan de O. L. school te Wolsum. Adres van w- van der 7ee te Uitwellmgerga om een gedeelte van de z.g. Hooiwijk aldaar in koop te mogen ont vangen. Punt IX. Adres van de armmeesters om te mogen ontvangen. Punt X. Bezwaarschrift van Johs. Vis- ser te Heeg tegen de schatting van de huurwaarde zijner dranklocaliteit. Punt XI. Behandeling van de staten oninbare nosten. dienst 1916. NIEUWE SIÏEEKEH courant en villa, hadden G bracht I last was geen telefoon In Ponder er U kunt Het ver Wordt vervolgd. XIX. of tweemaal, mijnheer. SNEEK. Door mej. H. Miedema, overleden te Enkhuizen, doch vroeger alhier woonachtig, is^aan de Geref. kerk alhier, aan de diaconie dier kerk en aan de Vereen, voor Chr. School onderwijs elk f 300 vermaakt, vrij van alle rechten. haast heeft. Als men weèt, hoe een geval moet eindigen Verwachtte u een spoedig einde in dit geval? Wees eerlijk, dr. Misgrave. 1913— ’14 1914— ’15 1915— ’16 HOOFDSTUK XIV. Verwerkte mk. in K.G. 449.024.491 464.364.235 522.368.051 Netto ontv. Gld. 23.713.015.89 getelefoneerd om te zeggen, dat zij dood was en Misgrave had de noodige doodsbewijzen gegeven. Waarom? Op het oogenblik kon die vraag onmogelijk beantwoord worden. Het meisje heette 2smé en ze kwam ook ergens uit het buitenland. Waren zij dezelfde? En stond een van hen beiden in betrekking tot den dood van Gilray? En wie was de man, die getracht had op het kantoor van de „Herad” in te breken en daar na ingebroken had in den winkel in Sarsenet street? Ik heb nog heel wat uit te vinden, mom pelde Phil. Met klein verlof. Behoudens onvoorziene omstandigheden zul len de dienstplichtige korporaals en manschap pen yan de militielichting 1912, die bestemd zijn om later naar de landweer over te gaan, dus uitgezonderd hen, die behooren tot de be leden korpsen, de pantserfortartillerie en de zei de dokter. Er was longontsteking en dan weet men nooit, wat ervan komen kan. Als men dat zeker wist. Daarover wilde ik het nu juist hebben, zei Phil droogweg. Uw patiënt wordt plotse ling erger en stort in op een tijd, dat u haar onmogelijk kunt opzoeken. U krijgt een bood schap, dat zij dood is en dan geeft u in het gewone geval een doodsbewijs. Als er geen verdachte omstandigheden zijn, natuurlijk, zooals bij het geval in Ponder Avenue. - Juist. Berichtte mijnheer Gilray u zelf? Ja, hij telefoneerde mij ik herkende zijn stem: hij dood was. Maar Avenue. Neen, dokter. Snekk Telefoon No. 150. Gewetensgeld. De ontvanger der registratie alhier heeft van onbekende personen ontvangen voor te weinig betaalde vermogensbelasting en verde- digingsbelasting la f 153.60 H en f 38.08. Diploma Schoolraad. Voor bedoeld diploma slaagden o.m. de hee- ren R. Asselman, onderwijzer met hoofdacte alhier; P. Briiihsma, id. te Koudum, S. Rie- mersma, id. te Workum. vertelde mij, dat het arme meisje OORSPRONKELIJK VERHAAL UIT HET ENGELSCH. Geautoriseerde vertaling RAUWERD, 3 Juni. Ter gelegenheid van het tienjarig bestaan had onze kaatsvereeniging „Wez Wis” heden een wedstrjjd onder de le den. Van de leden boven 30 jaar is de prjjs gewonnen door J. M. Greben en P. Talsma, on do premie door W. Lanting en K. Sixma van de jongeren wonnen Th. de Groot te Bo- zum en M. Venema den prjjs en Joh. Wiersma T. Venema de premie. Zij achter wier na men geen woonplaats is vermeld, wonen to Rauwerd. Phil ging terug naar zijn kamers om te di- neeren. Hij was er zeker- van, dat hij veel ver der gekomen was dan Sparrow; hij had wel niets bepaalds om op af te gaan natuurlijk, maar hij had toch een aardige theorie opge steld. Misschien zou de lezing van het verhaal hem verder kunnen inlichten. Hij las het en kreeg weer den vreemden indruk, dat het niet af*was; er waren gapingen hier en daar, voor namelijk op een plaats, alsof de schrijver het langer had willen maken, maar van gedach ten veranderd was. Zoo knap als het van op zet was, miste het evenwicht. Er waren nog wel minstens twee hoofdstukken noodig om het volmaakt te doen schijnen in de oogen van een goeden criticus. Phil zat hierover na te den ken met een sigaret in zijn mond; hij staarde vol verwachting naar de bladen, toen de asch van zijn sigaret op het bovenste blad viel. Hij wreef die eraf met zijn vinger en bemerkte dat het papier op die plek ruwer en oneffener was. Glimlachend bezag hij het nauwkeuriger bij het schelle electrische licht. I witst, maar er was een zekere rusteloosheid in hem, een vreemde blik in zijn oogen, welke Temple iets deed gissen. Er zijn maar weinig doktoren, die drinken, maar er zijn er meer, die slaapmiddelen gebruiken en het scheen Phil, of Misgrave een van die Uatsten was. Overspanning eh gebrek aan slaap zijn ge woonlijk de twee demonen, die den dokter verleiden; hij had medelijden met Misgrave. Ik kom u eenige vragen doen, zei hij. Ik behoef u niet te vragen of u bekend is met de Ponder Avenue-tragedie, daar u een patiënt in dat huis had. Dat is zoo, antwoordde Misgrave ernstig. Een dienstbode, die daar gestorven is. Bent~u er zeker van, dat zij dood 'is? ■Vroeg Phil koeltjes. De dokter zag hem verontwaardigd aari. -Ik weet niet, wie u bent en wat u ver langt mijnheer, zei hij; maar als u denkt door brutale vragen inlichtingen van mij te verkrij gen, dan heeft u het mis. Mijn vragen zijn niet brutaal. Hebt u het lijk van uw patiënt gezien? Misgrave beefde, maar toch was zijn hou ding nog onvriendelijk. Wie bent u toch, voor den duivel, en waarom valt u mij lastig? Zeker iemand van Scotland Yard? Neen, dat ben ik niet, maar ik zal u zeg gen, wie ik ben. Ik ben Philib Temple, redac teur van de „Southern Daily Herald”, ook re dacteur van de „Weekly” en ik zou leelijke dingen kunnen vertellen van doktoren, die doodsbewijzen afgeven ^zonder het lijk gezien te hebben. Er wordt gezegd, dat zulke dingen meer voorkomen dan men wel zou denken .Ik zou u als voorbeeld kunnen aanhalen in een hoofdartikel en dat zou u niet bevallen, vriend. Misgrave klom een sport lager. Het wordt dikwijls gedaan, zei hij. Voor zeker, als er niets meer aan te doen is en men Een schadepost. Een pas aangekochte stier van een landbou wer bij Workum brak bij nacht los en dronk uit een vat, waarin nog wat petroleum was, een paar liter van dat kostbare goedje. Den volgenden dag is het dier, waarvoor f 700 was geboden, aan de gevolgen van z’n snoeplust gestorven. Duitsche deserteurs aan het werk. Een 19-jarige Duitsche student uit Dusseldorf, als deserteur over de grenzen gekomen, heeft zich te Rotterdam aan ladelichten schuldig ge maakt. Hij is gearresteerd. Te Amsterdam pleegden twee Duitsche deserteurs inbraak met diefstal van goud en zilver, ter waarde van f 1000. Mei Mei Mei De laatste periode valt geheel in oorlogs- vliegen döor deze nu af en aan. De bewoner tijd. Het aantal liters verwerkte melk steeg der dat geloof ik niet, antwoordde de Hij telefoneerde misschien van een publiek telefoonstation of bij een winkelier. Er was niets verdachts in en een instorting is iets, dat zeer goed mogelijk is bij longontste king. Ik gaf het bewijs af. Ik moet zeggen, dat ik het een schande lijke manier van handelen vind, zei Phil opge wonden. Begrijpt u niet, in wat voor vreemde positie u zou komen, als dit publiek werd ge maakt? U wilt toch niet zeggen, dat het meisje niet dood is? antwoordde Misgrave. Nu vond Phil toch, dat hij een beetje te ging. Hij verlangde het allerminst eenig ge praat over het onderwerp. Indien hij Misgrave alles vertelde wat gebeurd was, zou hij zijn geheel goed opgezet plan kunnen bederven. Zooiets zeg ik niet, antwoordde hij; ik en af, tot de jongen uit de eitjes te voorschijn zullen komen. Geknoei bij de militaire keuringen. Een onderzoek van den minister. „De Gelderlander” meldt, dat het Kamerlid voor Nijmegen, mr. M. J. Ch. M. Kolkman, den minister van Oorlog ad interim persoonlijk heeft overhandigd het artikeltje „Herkeuring”, in haar blad geschreven naar aanleiding van de door dit blad uit „De Telegraaf” overge nomen onthullingen, betreffende de malver saties bij de keuring van lahdstormplichtigen. De minister zeide, dat hij onmiddellijk een streng onderzoek zou gelasten. Smokkelen, Onder Njjmegen is, naar de bladen aldaar moedeelen, een militaire troep aangehouden, die bestond uit mannen van den vriiwilligen land storm, van de landweer en burgers, gekleed i i militaire uniform. Zij deden zich voor als een militaire patrouille, doch waren niet anders Jan brutale smokkelaars, die hun ransel en broodzak gevuld Èadden met kwatta chocolade, welke ze op deze wijze ongemerkt raar de grens brachten. Reeds lang was bij het commando van den «rjjwilligen landstorm en bij de marechaussée deze truc bekend, welke reeds meermalen moet <pn uitgevoerd, doch het mocht nu eerst ge lukken deze rooversbende, die onder commando stond van een adjudant-onderofficier, te vatten. Op enkelen na, die ontvlucht zijn, werd het heele troepje, ongeveer 40 man, gevangen ge nomen. Er zjjn 50 kistjes kwatta, elk van 100 reo pen, in beslag genomen. Granaat ontploft. Te Eede (Zeeland} is eergistermorgen in den tuin bij een werkman een door de Duitschers op een vlieger afgeschoten granaat ontploft. Er werd geen schade aangericht. Brandstichting. Het openbaar ministerie bjj den hoogen raad concludeerde tot verwerping van het cassatie beroep van C. Sdoor het gerechtshof ver oordeeld tot 3 jaar gevangenisstraf, wegens brandstichting op het motorschip „Speculant”, geladen met Ijjnolie. Duitsche boot gestrand. Zaterdagavond is ten noordwesten van Schier monnikoog een Duitsche vrachtboot gestrand. Het schip ligt gevaarlijk. Twee sleepbooten zjjn ter assistentie vertrokken. De Bioscoop bij de Waag. Als hoofdnummer in bovengenoemde inrich ting gaat deze week „Sadounah” (de lijdens weg rfner moeder), een drama in 5 afdeelin- gen. De hoofdrol wordt vervuld door de be roemde Fransche artiste Regina Badet, wier spel onberispelijk is. Ook de rollen van Mr. Salandry en, Henri Laroche worden zeer ver dienstelijk gespeeld. „In het land der Chrysanten.” geeft een prachtige natuuropname te zién uit Japan. „Een mislukte vermomming” is de titel van een klucht in 2 acten, gespeeld door de be kende Amerikaansche komieken. De minister van oorlog a. i. ffeeft o.a. be noemd in de commissie, door welke in dit jaar het toelatings— (aanvullings-) examen tot de Koninklijke Militaire Academie te Breda zal worden afgenomen tot lid de heer mr. dr. P. C. Andreae, leeraar aan de gemeenjelijke hoo- gere burgerschool met 5-jarigen .cursus alhier. Men meldt ons Naar wjj vernemen zal hier in het gebouw van het Leger dos Heils a.s. Donderdag 8 uur een goede bekende van de oude Legervrienden in deze plaats spreken nl. staf kapitein F. Pal- stra. Wij verwjjzen tevens naar de adverten tie in dit nummer. De Internationale Kaatswedstrijd, De volgende parturen zullen elkaar op de Internationale Kaatswedstrijd, 24 Juni a.s. al hier te houden, bestrjjden Belgische Parturen E. Hoyois, G. Herphelin en A. A. Decastieau, L.' Thirimont, en V. Paternoster. wijs u alleen op wat zou kunnen gebeuren. U stelt toch zeker ook belang in het Ponder Avenue-geval? Men heeft toch niet veel door zicht noodig om te zien, dat Gilray een man Wel, om u de waarheid te zeggen, neen, was met vreemde methodes-en van zeer twij felachtige antecedenten. Ik verzoek u alleen te willen erkennen, dat u onvoorzichtig bent geweest in deze zaak. Ik zon de laatste zijn, die iemand last zou willen veroorzaken, maar U heeft volkomen gelijk, zei Misgrave haastig en ik hoop, dat u mij zult vergeven, mijnheer. Ik heb heel hard gewerkt den laat- sten tijd en heb een zeer vervelenden tijd ach ter den rug; ik ben een van die menschen, die niet kunnen slapen, als zij twee nachten na elkaar uitgeroepen zijn. U zoudt mij een groot genoegen doen.... O, ik zal niets zeggen, viel Phil hem in de rede. Ik heb mijn bijzondere redenen waarom ik mij voor deze zaak interesseer en eigenlijk heeft het meisje er weinig mee te maken. Vergeet de geheele geschiedenis maar; toch zou ik het prettig vinden, als u mij van dienst wilt zijn. Met wat u wilt, zei Misgrave. altijd over mij beschikken. Phil was tevreden en nam afscheid, scheen, dat hij op een geheel onverwachte wijze dichter bij de waarheid kwam; tot nu toe klopte alles uitstekend. Hét was zeer dui delijk, dat het meisje Esmé niet dood was; de getuigenis van den dokter bevestigde dit, zoo- dat Jane Martin de waarheid had verteld. Hét werk van dien morgen was niet slecht- geweest en hij was meer dan tevreden. Ergens in Londen was een meisje, dat bin nenkort de geheele zaak zou kunnen uitleg gen en dit meisje was in betrekking geweest bij John Gilray; vermoedelijk had Gilray om den een of anderen reden' jde hand gehad in haar vreemde verdwijning. Hij had den dokter Nederlandsch graan voor België en Frankrijk. Naar wij vernemen heeft de Nederlandsche regeering met het oog op de groote schaarsch- te aan levensmiddelen in België en Noord- Frankrijk, 12,000 ton graan ter beschikking van de Hulpcommissie gesteld. Deze hoeveelheid zal worden teruggegeven zoodra de voorraden, die voor rekening van de commissie thans onderweg zijn, hier te lande zullen zijn aangekomen. Waternood. In het Waterland van Noord-Holland heerscht groot gebrek aan drinkwater. Het wordt per vaartuig of wagen van Amsterdam en Purmerend aangevoerd. Mijngasverstikking. Zaterdag zijn 2 gehuwde arbeiders in de do- miniale mijn te Kerkrade tengevolge van gas verstikking doodgebleven. De klokken af. Alle kerkklokken in Wiesbaden zijn door de Duitsche regeering opgeëischt voor vervaardi ging van oorlogsmateriaal. In onderling over-, leg hebben nu de Evangelische en Katholieke gemeenten van die stad die klokken op den Tweeden Pinksterdag van 7 tot 8 uur laten luiden, om een laatst vaarwel aan de inwo ners toe te roepen. Een-en-twintig menschen door het onweer gedood. De „Tel.” verneemt uit Batavia, dat op Oost-Sumatra bij een onweer niet minder dan een-en-twintig koelies zijn gedood. Betoogingen te Boedapest. Naar uit Boedapest gemeld wordt, aldaar Vrijdag 35 arbeidersvergaderingen, zon der toestemming der politie, plaats. De politie greep echter niet in.' xHet kwam tot enkele ordeverstoringen. In de vergaderingen werd er op gewezen, dat door Tisza donkere invloeden tegen de arbeidersbeweging in werking zijn gesteld. De arbeiders’ eischten het algemeen, gelijke, ge- heime en directe kiesrecht. Hoe België ingelicht wordt. Er is een Belgisch blad, dat op zeer bijzon dere wijze nu al zoo lang de oorlog duurt het bezette deel van België inlicht over den alge- meenen toestand, zonder dat de Duitsche cen suur er invloed op heeft, ’t Is de „Klaroen van den Koning”, in België bekend als het „lucht supplement” van de Libre Belgique. Deze „Kla roen” is stellig de kleinste courant van de wereld: zij is' n.l. slechts 15 bij 25 c.M. groot en weegt niet meer dan één gram. Het blaadje wordt te Havre gedrukt en geeft minstens één maal per maand een kort overzicht van den algemeenen toestand. Bij Zuidwestenwind laat men, meldt het HbL, aan het Belgische front kleine luchtbalonnetjes opgaan, die elk drie kleine pakjes met 350 exemplaren van het blaadje meenemen. Deze pakjes zijn verbonden door een Bickford- draad, waarvan men het uiteinde in brand steekt bij het oplaten van de ballonnetjes. Gedurende de luchtreis brandt de draad langzaam op. Na een half uur valt het eerste pakje los en 350 exemplaren fladderen door de lucht. Zoo gaat het ook met de beide an dere pakjes. Van een gemiddelde hoogte van twee duizend meter regent het aldus tot drie maal toe hartversterkend nieuws voor de Bel gische bevolking, achter den prikkeldraad be sloten. Een Rittergutsbesitzer veroordeeld. Een Duitsche Rittergutsbesitzer te Godes- berg, die een ambtenaar van de belastingen trachtte om te koopen, teneinde een paar wa gons smokkelwaar over de grens te krijgen, is door de rechtbank te Arnhem veroordeeld tot 8 maanden gevangenisstraf, terwijl de in beslag genomen goederen verbeurd verklaard zijn. Abonnement: per jaar f2. fr. p. post f 2 50. Losse Nos. 5 ct. Advertentiën 15 reg. f0.35; verder per -regel 6 cent. Bij Abon nement belangrijke korting Onze Abonnó’s hebben recht op gra tis Verzekering tegen Ongelukken torpedisten, op 15 Juni a.s. in ’t genot van on bepaald (klein) verlof worden gesteld. De vervolging van „De Tribune”. Naar „De Tribune” meldt, staat thans vast, dat vervolgd zullen worden de heeren Ceton, Luteraan, Van Ravesteijn, Sterringa en Wijn koop, omdat zij, hebben uitgegeven de num mers van „De Tribune”, waarin voorkomen „artikelen van opzettelijk beleedigenden aard” tegen den minister van Landbouw, driemaal en Prins Hendrik éénmaal. Een Zeppelin boven Nederl. grondgebied. Zaterdagnacht ongeveer 4.20 uur passeerde op geweerschothoogte boven Hoogèzand een luchtschip, dat blijkbaar de richting van de spoorbaan volgde naar Groningen. Eenige oogenblikken later keerde de Zeppelin terug, waarna zij in Oostelijke richting verdween. Er is hevig door de Nederlandsche grenswacht op geschoten. Een veilige schuilplaats. Op een villa onder Oud-Wassenaar is een vogelnestje met een zestal eitjes kunstig ge bouwd in eefi.... brievenbus. De beestjes, 28.939.613.53)4 kwikstaartjes, hadden zich toegang verschaft 49.430.086.72 door de smalle gleuf aan de buitenzijde. Ze zeer gelukkig met deze gasten, sedert 1913T4, maar indien voor 1915T6 waakt nauwlettend, dat geen brieven of an- een zelfde kwantum wordt gerekend, dan zou dere stukken in de bus geworpen worden, dat hebben opgebracht f 42.657.000 tegen wacht in spanning af, t:t f: P f 23.713.000 in dat jaar. Eenzelfde kwantum melk bracht dus bijna 20 millioen gulden meer op dan voor den oorlog. Kaatsen. De uitslag van de internationale kaatspartij, te St. Jacobi Parochie is: Prijs van f120 en drie zilveren Iepens gewonnen door het partuur Belgen Aug. van Lierde. E. Hoyois en G Herphelin, verblijf houdende te Harderwijk premie van f 60 door J. Bierma en G. Feringa te Holwerd en S. Grijpstra te Hantum. Aan het partuur J. Reitsma Jr., Pingjum, A. Rienstra en A. Decastieau te Sneek en het partuur R. Wijngaarden, W. van Noord enE. Louwenaar, allen uit St. Jacobi Parochie zjjn premies van f15 toegekend. De zilveren me daille, uitgeloofd voor de meeste bovenslagen in een partij, is behaald door E. Hoyois en die voor den besten opslag door J. Reitsma Jr. Diefstallen. Bij de politie te ’s Gravenhage kwam een heer aangifte doen, dat een vrouw hem in een perceel aan het Zieken f 15.160 had ontstolen. Onder Zaandam is een arbeider, die Schiedam te veel eer had bewezen en op den dijk lag te slapen, door drie Amsterdammers van zijn spaarbankboekje met f 270(Yen f 125 aan bank papier beroofd. De man droeg het boekje om den hals. v. Lierde. Ij. N*6uray M. Pouleur, P. ürbain en V. Paternoster. C. Heyndrix, D. Carton en Ferrin. Friesche Parturen J. Reitsma, A. Rienstra en A. Smids I. Roukema (H.), K Faber en M. Miedema. I. Roukema (W.), R. Zaagmans, on J. Vlietstra. J. P. Djjkstra, W. Baarda en R. Yetsinga. Getorpedeerd. De groote raderbooten Groningen en Hol land van den veerdienst Enkhuizen—Stavoren, die verleden jaar naar Frankrijk zijn overge bracht en gebruikt werden voor kolenvervoer, zjjn naar men aan de N. R. Crt. meldt, on langs in he( Engelsch Kanaal getorpedeerd. TERZOOL, 4 Juni. Benoemd tot tijdelijk ondbrwgzer te Terhorne de heer H. Riemer- sma alhier. STAVOREN. 4 Juni. Benoemd tot stations- assistent te Uitgeest H. Kingma alhier. DEERSUM, 4 Juni 1917, Donderdag jl. had alhier de begrafenis van den heer J. Bleek- sma plaats. Onder de talrijke belangstellenden werden o.m. opgemerkt de heer Burgemeester onzer gemeente benevens de Wethouders. Door den predikant van ons dorp ds. v. d. Veer word in de kerk alhier een indrukwek- kende Ijjkrede gehouden. De plechtigheid was hiermede afgeloopen. Maar een of tweemaal, mijnheer. Ze gaf me niet veel moeite en de verpleegster I was er voor den dag; de laatste twee dagen kwam de verpleegster niet meer. Kun je mij den naam van den dokter zeg- gen, die haar behandelde? - Het was een vreemde naam.Mis- I grave. Ja, ik weet het zeker, dat zijn naam Misgrave was, omdat ik eens naar zijn huis moest om een flesch medicijnen te halen. Het j was ergens in Weaverstreet, ik herinner me het nummer niet meer, maar zijn naam staat op de deur het is nog een jonge man. Temple stelde nog eenige weinig beduiden- de vragen en ging tevreden weg. Hij was ver der gekomen dan hij verwacht had; het feit, dat hij gehoord had, gaf een nieuwe wending aan dit geheim; maar dat het meisje Esmé niet dood was, was In elk geval zeker en Temple verwachtte veel van Esmé. Het was nu de tijd jiiet om te gissen, waarom zij op zoo’n geheimzinnige manier Ponder Avenue verlaten had, maar misschien kon de dokter hem beter inlichten. Temple begaf zich naar Weaverstreet, waar hij zonder moeite de wo tting van dr. Misgrave vond. Het was bijna 'lunchtijd, toen hij er aankwam en hij was zoo gelukkig den dokter thuis te treffen. Het was een klein huis, niet al te goed ge meubeld, dat allen schijn had van’de woning Ite zijn van een man, die er met moeite kwam. Misgrave’s manieren waren goed en zelfbe- De gasprijs. HEERENVEEN, 1 Juni. Met ingang van he den is de gasprijs van 10 tot 12 cent per kub. M. verhoogd. ZuivelontVangsten in Friesland. Volgens de verslagen van den Bond van Coöperatieve Zuivelfabrieken in Friesland ver hielden het aantal verwerkte K.G. melk en de netto-ontvangsten zich in de laatste 3 jaar als volgt: Het middel voor haastige menschen. „Ik heb geen tijd om ziek te zijn”, zeggen dikwijls de werkzame menschen. Dat neemt niet weg dat zij het even goed en zelfs som wijlen meer dan anderen zijn, juist wegens hun overmaat van bedrijvigheid. De haastige, zeer werkzame menschen, voor wie de minuten zoo kostbaar zijn, doen verkeerd door te gelooven dat men zich een ziekte even gemakkelijk van den hals schuift als een onwelkomen bezoeker. De ziekte is een indringer die zich nestelt en opdringt, langzaam-aan, onder schijnbaar zeer onbeteekenende vormen. In den aanvang bemerkt gij zijn nadering niet. Hoofdpijnen die u op sommige oogenblik ken overvallen, vertraging van den eetlust, onrustige nachten, gevoel van algemeene af gematheid, dat alles zegt u niets. Gij stelt die ongemakken op rekening van den overmaat van arbeid en, daar gij werk zaam zijt, wilt gij u er tegen in zetten. Daarin slaagt gij voor eenigen tijd; maar bedrieg u niet, de ziekte verwijdert zich slechts voor een oogenblik om u daarna beter te kunnen omvatten. Reeds kan men waarnemen dat uw weerstandsvermogen hetzelfde niet is. De on gemakken die gij ondervindt, brengen wel de gelijk aan het licht dat onder den invloed van geestelijke of lichamelijke overspanning, zorgen enz., .de kracht van uw bloed verminderd is, dat uwe zenuwen niet meer dezelfde veer kracht hebben. Er mag dus niet geaarzeld wor den: nu hebt gij de Pink Pillen noodig. want het is voldoende er eenige doosjes van te ge bruiken, om aan uw bloed zijn bedorven rijk dom weer te geven en om uwe zenuwkrach- ten te herstellen. De Pink Pillen zijn, om meer dan een reden, kostbaar voor allen die veel werken en niet kunnen rusten zonder hunne belangen in ge- vaar te brengen. Onafhankelijk van hunne machtige werkzaamheid tot wederopbouwen van het bloed, tot versterken der zenuwen en tot opwekken der lichaamsfuncties, hebben de I ink Pillen inderdaad dit te waardeeren voordeel, geen bijzonderen levensregel noodig te maken en in niets de dagclijksche gewoon ten te hindererft De Pink Pillen zijn verkrijgbaar a f 1.75 per doos en f 9 per zes doozen bij het Hoofddepöt der Pink Pillen, Nassaukade 314, Amsterdam „,V“r Sneek en Omstreken bij de Erven Joh. W. Meijer en fa. B. Meindersma te Sneek en xerder hij goede Apotheken en Drogisterijen.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1917 | | pagina 1