De man Gifray genaamd. J j FIRMA II. BRANDENBURG» MEUBELFABRIEK NEDERLAND Telefoon 118. ^nnex RECLAMEKOLOH N ieuwstijdingen. WYMBRITSERADEEL Officieel Orgaan der Gemeente Sneek. SHEERER COURANTen WYMBRITSERADEEL I Punt III. Voorstel tot wijziging van het Punt I. Notulen van den 3en Mei 1917. Punt 11. Ingekomen stukken en mededee- lingen. tot wering van Schoolverzuim. Punt IV. Rapport van de commissie be tredende het onderzoek der rekening van het Burgerl. Armbestuur over 1916. Punt V. Adres van de heer en I. Nooit- gedagt en A. J. Nauta te Ylst, betreffende wegaanleg van Ylst tot den weg naar Heeg. Punt VI. Adres van A. Bijl e. a. te Jut- rijp om het z.g. Binnenpad aldaar te ver beteren. J. A, Groningen. ,4>e algemeene vergadering van den Gro-< ninger Landbouwbond, Punt Vil. Adres van J. S. Huitema om eervol ontslag als onderwijzer aan de O. L. school te Wolsum. Punt VIII. Adres van W. J. van der Zee te Uitwellingerga om een gedeelte van de z.g. Hooiwijk aldaar in koop te mogen ont vangen. Punt IX. Adres van de armmeesters om een duurtetoeslag te mogen ontvangen. Punt X. Bezwaarschrift van Johs. Vis ser te Heeg tegen de schatting van de huurwaarde zijner dranklocaliteit. Punt XI. Behandeling van de staten van oninbare posten, dienst 1916. Punt XII. Wijziging van de gemeente- begrooting, dienst 1917. 1 de kerkvoogden en de diaconie en eigen ZICHTZENDINGEN FRANCO. In I ons RAADSVERGADERING een k XX. I Apropos, Ik heb zelfs Wordt vervolgd. Voor kennisgeving aangenomen. Door de Staatscommissie te Amsterdam is tot arts bevorderd de heer H. Feikema, ge boren te Sneek. - Dinsdag boden zich alhier bij de Waag ongeveer 150 maaiers en hooiers aan, meest mor- mis- maar. en liet hem gaan zonder verdere vragen te stel len. Als er wat te weten was, zou. hij het bij tijds weten en de eer zou 'hij toch krijgen. Temple was daar heelemaal niet op gesteld, zoolang hij maar het nieuws het eerst in zijn courant kon opnemen. I i OORSPRONKELIJK VERHAAL UIT HET ENGELSCH. Geautoriseerde vertaling. keek hem na, toen hij de straat uitging en de tranen kwamen haar in de oogen. O hemel, hoe lang zal het "nog duren? vroeg zij zichzelf af? Hoe lang nog zal ik zulk een ellendig bestaan moeten verduren? Mis schien is er nog meer ellende in de wereld, maar ik kan hek bijna niet gelooven. Waarom ïs het pad van den plicht zoo moeilijk te be gaan? Sparrow gaf den sleutel van het huis niet een o Werl. Schoolstraat verkocht Haveman, benoemd hoofd aan voor de som van f 6500. dadelijk met het gebruik te beginnen. rrii z-l-no Otl volzor zelfde kunnen schrijven wat Mevr. Francine I van op Donderdag 7 Juni 1917, ’s voormiddags 10 'uur. V o o r z. de heer H. M. Tromp, burgemees ter. S e c r. de heer J. Poppinga. Aanwezig 14 leden. Afwezig de heer Oppedijk. Na opening der vergadering op de gebrui kelijke wijze is aan de orde: Deze worden gelezen en onveranderd goed gekeurd. Ingekomen zijn verschillende goedkeuringen door Ged. St. van raadsbesluiten, o.a. betref fende de aankoop van het plein te Heeg. Deze worden alle -voor kennisgeving aangenomen. Voorts was ingekomen: a. Schrijven van het hoofd der school, de heer Bijlsma te Ysbrechtum, waarbij hij ver- Verechijnt DINSDAGS en VRIJDAGSAVONDS Uitgevers Snkkk Telefoon No. 150. B. en W.. adviseeren den raad o.a. goed te keuren dat de jaarlijksche belooning van den- secretaris wordt gebracht van f 25 op f 50 en af te wijzen het verzoek het presentiegeld van de leden der commissie van flop! 2.50 te brengen. Z. h. s. aldus besloten. De commissie adviseert deze rekening, die aldus luidtj ontvang f 29351.97, uitgaaf f 27058.94, batig saldo f 2293.03, gged te keu ren, evenals die van het armhuis te Heeg, welke luidt: ontvangsten f 2799.45%, uitga-, ven f 3147.90, nadeelig saldo f 348.44%. De commissie dankt den raad voor zijn be sluit tot aankoop van het armhuis te Heeg, waardoor menig oudje een rustige oude dag geniet. Z; 41. s. neemt de raad het advies der com- NIEUWE sneekeh courant missie aan. Weg VistHommerts. B. en W. stellen voor wel .sympathie met het plan te betuigen, doch daar het geen al gemeen belang is geen bijdrage aan de plan nen te verleenen. Slechts enkele particulieren in deze gemeente zijn er bij betrokken. Weti- schelijk is het dat het waterschap Hommerts Heeg de weg aanlegt. Z. h. s. aldus besloten. Het waterschap HommertsSneek blijkt niet bereid deze zaak ter hand te nemen. Kerk voogden van Jutrijp willen wel 50 pet. der kosten dragen wanneer de gemeente ook 50 pet. voor haar rekening neemt. B. en W. stellen voor deze 50 pet. van de totaal geraamde kosten ad f 800 (300 M. moe ten worden bestraat) voor rekening der ge meente te nemen onder voorwaarde dat de bewoners het werk uitvoeren en onderhouden. Op een vraag 'van den heer W e s s e 1 i u s antwoordt de Voorz. dat de bewoners der per- ceelen die verplichting tot onderhoud ook aan Abonnement: per j'aar f2. fr. p. post f2 50. Lósse Nos. 5 et. Advertentie a 15 rag. f0.35; verder per r^gel 6 cent. Bij Abon nement belangrijke korting. Onze Abonné’s hebben recht op gra tis Verzekering tegen Ongelukken feiten en ik heb theoriën ‘en zij sluiten prach tig in elkaar. Nu zou je lachen, als ik je mijn theorie zou vertellen, maar over een week lach je niet meer. Dus dat beteekent, dat je me nu niets vertelt? vroeg Sparrow. Juist inspecteur. Misschien kan ik je - De heer F. Blok, aannemer alhier, heeft door hem gebouwd burgerhuis aau de 1 aan den heer J, school No. 2 Verspilde goede voornemens. Bij het lezen van de getuigschriten van ge nezing door de Pink Pillen, die hier gepubli ceerd worden, zullen velen onder haar die nu aan bloedarmoede lijden, tot zichzelven gezegd hebben: „Vanavond nog ga ik die goede pillen koopen en ze innemen”. Daarna hebben zij gedaan als die lieden die Vrijdags het heldhaf tig besluit nemen 's Maandags onverwijld aan het werk te zullen gaan. Een voorbijgaande verbetering verleidt de zieken tot uitstel en v, zoo verspillen zij het goede voornemen dat wijzend hen op den weg van. het goede middel had j<omt Ck - gebracht. Zieken, denkt er wel aan, dat in den Wesselius jn de vorige raadsvergadering strijd- tegen heb kwaad, de eerste plicht tegen- over u zelf is zuinig met de minuten te zijn, Ieder uitstel wordt betaald, ’t zij door een ver ergering der pijnen, ’t zij door uitstel der ge- nezing. Dus waar het u overvloedig-bewezen js Op die van onderwijzeres tez Jelsum de da mes: 1. M. Dijkstra te Kempens; 2. J. v. d. Laan te Poppingawier; 3. C. Madiol te Wier; 4. J. Swierstra te Stavoren. De afsluiting der Zuiderzee. de jaarvergadering van den Groninger Landbouwbond, te Groningen gehouden, werd de volgende motie' op voorstel van den heer L. H. Mansholt, lid van Ged. Staten, aange nomen: gehoord de discussies tusschen de heeren dr. Beekman en Mansholt over .de gevolgen van de afsluiting der Zuiderzee, van meening, dat geenszins fs uitgesloten, dat door deze afdamming de stormvloeden Iangs.de kust van Friesland en Groningen hoo- ger zullen oploopen en de zeeweringen gedu rende langeren tijd aan golfslag zullen zijn blootgesteld, draagt het dagelijksch bestuur op bij gemoti veerd adres bij de Tweede Kamer der Staten- Generaal aan te dringen op het doen instellen van een ernstig deskundig onderzoek, vóórdat een beslissing genomen wordt over het wets ontwerp tot indijking en drooglegging der Zui derzee”. Adressanten beloven de tonnen af te staan of aanschaffing daarvan te vergoeden. heid ik heb, geloof ik-, een belangrijke ont dekking gedaan. Ik heb vandaag iets ontdekt, waar je Versteld van zult staan, al ben je nog zoo handig in je vak. Geen bureaucratische tegenwerpingen, Sparrow. Nu, ik zal je je zin maar geven, zei Spar row. Maar ga er liev* niet bij dag heen; als je morgenmiddag hier komt, zal ik je de huis sleutel geven. Dank je wel, hoor, zei Phil, wanneer wordt Gilray begraven? Dat is nog niet' vastgesteld; het lijk is nog in huis, zooals je weet; we willen na tuurlijk geen begrafenis, zoolang er nog eeni- ge kans is, dat hij door zijn vrienden herkend wordt. Misschien over een week. Waarom? O, nergens om ik kom vandaag den sleutel weghalen. Temple legde de papieren weg en ging naar bed. Als zijn theorie juist was, zou alles goed "komen. Den volgenden middag bracht hij een visite aan Lady Silverdale. Ze was juist bezig met de lunch en inviteerde Phil te gaan zitten. Ze zag er wel wat opgewekter uit en begroette hem glimlachend. Nadat zij hun koffie hadden gebruikt en Phil een sigaret had aangestoken, vroeg hij: Is er verder niets gebeurd? Geen ano nieme brieven meer? Neen, niets meei^sinds dién avond bij de Hertogin van Harringay, zei Elsie. Ik heb veel over^die geheimzinnige gebeurtenissen, die er op volgden, nagedacht, Phil; hoe meer ik er over nadenk, hoe geheimzinniger het schijnt. Zou het niet een valstrik geweest zijn? Ik geloof het niet, zei Phil nadenkend. Ik zou zeggen, dat het de schrijfster wel ernst was, waarschijnlijk heeft zij van de nadeelige gevolgen van het een of ander schandaal te lijden gehad. Apropos, heb je nog wat van dien Voordrachten. Op de voordracht voor onderwijzeres te Goutum komen voor de darnels: 1. J. van der Laan te Poppingawier; 2. M. Dijkstra te Hem pens; 3. C. Madiol te Wier; 4. J. Swierstra afkomstig uit het oosten en zuidposten onzer te ^Stavoren, provincie. Er-was over 't geheel zeer weinig vraag, zoodat velen onverrichter zake moes ten terugkeeren. Enkelen kregen een boer en bedongen f 25 a f 30 boven den kost voor maaien en hooien beide. Maaiers alleen wer den haast niet meer gevraagd door het vele gebruik van maaimachines. JOURE, 6 Juni. Benoemd is tot bouwkun dige bij den dienst van het loodswezen, kust en oeververlichting, zeewerken enz. de heer O. Jelsnfa, opzichter bij den provincialen wa terstaat alhier. HEMELUM, 6 Juni. Ged. Staten van Fries land hebben benoemd tof lid-werkman der plaatselijke commissie, bedoeld bij art. 86 der Ongevallenwet 1901, gezeteld in de gemeente Gaasterland (vacature-Bijlsma), IJ. Luinen- burg alhier. SPANNENBURG, 6 Juni. Het Stroomkanaal nadert langzamerhand de voltooiing het deel van de Koevorde tot hier is gereed en tot Spannenburg-Brekken voor de helft. Overal langs de kanten zijn palen geslagen, waartus- schen Rijshout wordt gevlochten om later in de ruimte met den wal riet te planten, ten einde zoo het wegslaan van den wal te voor komen. De brug is reeds eenigen tijd in ge bruik; vanaf St. Nicolaasga rijdt men langs hei logement over de brug en dan splitst de weg zich in de richting TjerkgaastSneek. Vanhier is men in enkele minuten bij de ma chine en de zuiger; ’t is interessant bij de werkzaamheden een kijkje te nemen. VAN DE LEEUWARDER RECHTBANK. Zitting van Woensdag 6 Juni. Twee burgers van Sneelj, de 33-jarige koop man J. G. en de landbouwer J. Koopmans. Het zijn vijanden, schrijft de L. C„ al geruimen tijd. En als ze elkaar ontmoeten, dan komt terstond het onweer los. Zóó den 20 Maart, toen G. het café van Bokma verliet, juist, toen Koopmans daar voorbij ging. ■Nauwelijks zag G. mij, verklaart laatstge noemde, of hij begon te schelden. En dan her haalt- getuige woorden, die men bij voorkeur niet in zijn mond neemt. Beklaagde beweert, dat zijn stadgenoot hem getart en gesard heeft, om maar ruzie te krij gen. Wat hem zelf aangaat, hij heeft gezegd: „ik ben geen. En Koopmans verklaart in denzelfdèn trant, heeft G. eveneens toegevoegd: „ik ben geen...” Het staat vast, dat de aanklager veel last van G. heeft, meent de officier. Beklaagde is de partij, die aanleiding geeft. Als ie daarmee doorgaat, zullen zware straffen moeten volgen. Eisch: f 50 boete of 50 dagen hechtenis. De verdediger mr. P. S. Gerbrandy te Sneek is van oordeel, dat de wrok van de zijde van Koopmans komt en verzocht-de rechtbank, als het schuldig moet worden uitgesproken een zeer lichte boete op te leggen. Vonnissen: - Terechtgestaan hebben: E. L„ 35-jarig bakker te Terzool, wegens overtreding der distributiewet. Geëischt be krachtiging van het vroeger bij verstek gewe- z<^i vonnis, zijnde f 75 boete of 30 dagen hech tenis en tot f 5 of 2 dagen veroordeeld. S. L„ 33-jarig brievengaarder te Rauwerd, wegens het plegen van ontuchtige handelingen aldaar. Veroordeeld tot 6 maanden gevangenis straf (voorwaardelijk, 3 jaar proeftijd). ‘T. V., voerman te Sneek, wegens overtreding der Distributiewet. Het vroeger gewezen von nis (f 75 boete of 30 dagen hechtenis) bekrach tigd. De Kamerverkiezingen. Dinsdag hebben plaats gehad de verkiezin gen voor de Tweede Kamer der Staten-Ge- neraal. Zooals bekend was door de partijen in verband met de Grondwetsherziening over eengekomen ditmaal bij enkele candidaatstel- ling te laten zitten wat zit. Niet overal kon men zich echter met dit besluit vereenigen, en als gevolg daarvan ontstond een oppositie van diverse pluimage, die heeft bewerkt dat in ettelijke districten soms ter elfder ure nog tegen- en protest-candidaten zijn gesteld. In het district Franeker is naast hefaftr. Kamer lid Helsdingen candidaat gesteld de chr.-soc. ds. L, de Baan. In het district Leeuwarden naast Troelstra (aftr. s.-d.) ds. A. de Jong (chr.-soc.), in Schoterland naast Mendels (aftr. s.-d.) Rysewijk (S. D. P.), in Tietjerksteradeel naast ds. Van der Voort van Zijp (aftr. anti- rev.) ds. M. C. van Wijhe (S. D. P.) In Dok- kum is bij enkele candidaatstelling herkozen mr. R. van Veen (chr.-hist.), in Harlingen mr. Ankerman (chr.-hist.), in Sneek dr. "Scheurer (anti-rev.) De totale uitslag over het heele land is, dat bij enkele candidaatstelling zijn gekozen 51 leden, n.l. 2 soc.-dem„ 2 vrijz. dem., 6 unie-lib., 4 vrij-lib., 6 chr.-hist., 9 anti-rev. en 22 r.-kath„ en er moet dus ondanks het partijen-accoord nog in 49' districten gestemd worden. De op positie heeft in die 49 districten tegen aftre dende Kamerleden 67 tegen-candidaten ge steld, zoodat 13 soc.-dem., 6 vrijz. dem., 15 unie-lib., 6 vrij-lib., 4 chr. hist., 2 anti-rev. eh 3 kath. hun zetels zullen moeten' verdedigen. De S. D. P. en de Christen-socialisten komen in 35 districten uit, het comité van actie te gen de aanhangig^ grondwetsherziening in 21, de Algem. Staatspartij in 6, de Plattelands- partij in 4, de chr.-democraten in Den Helder, en de 80-jarige mr. Sam. van Houten als on afhankelijk liberaal in Groningen. De stemming zal plaats hebben op 15 Juni, .de herstemming zoo noodig op 22 Juni. Dure schilderijen. Bij een schilderijenveiling te Amsterdam werd verkocht een schilderij van Albert Cuyp voor f 16000, een van Frans Hals voor f 26000, een van Aert v. d. Neer voor f 31500, een van Rembrandt voor f 19000. zoekt tot 1 Juli nog ziekteverlof te mogen hebben. B. en W. hebben dit verlof verleend en z/ h. s. bekrachtigt de raad dit. b. Een mededeeling dat de verkiezing voor den gemeenteraad als ‘volgt is geregeld: can didaatstelling 26 Juni; .stemming en herstem ming, zoo noodig, 5 Juli en 16 Juli, c. Adres van kerkvoogden der Ned. Herv, Kerk e. a. te Oosthem om het tonnenstelsel al daar te doen invoeren in de woningen eigen aan c_ aan derden. de volgende bezitters hunner perceelen zullen opleggen. Z. h, s. wordt’ liet voorste) van B. en W. aangenomen. Wordt* z. h. st. eerVol verleend en wel op voorstel van den heer l>c Boer met ingang van 1 September a.s. (De heer Oppedijk komt ter vergadering.) Dit gedeelte zou worden gebruikt voor op slaan van stalmest. De opzichter adviseert het verzoek af te wijzen omdat het .boezemwater dan de aan grenzende perceelen niet kan bereiken en ook verontréinigd zou worden. De heer Jorritsma bevestigt de mëe- ning van den opzichter. Er‘zou een zeer on- gewerischte toes’tand ontstaan. Waar adres- sant woont is geen plaats voor koemelkerij. Z. h. s. wordt besloten afwijzend op dit ver zoek te beschikken. B. en W. stellen voor het B. A. te machti gen ieder over 1917 f 100 duurtetoeslag te geven. Wat betreft het verzoek van den heer •de Vries om een tegemoetkoming voor een ondergane operatie, adviseeren B. en W. daar op afwijzend te beschikken. Z. h. s. wordt het advies Van B. en W. aan genomen. De herschatter Rijnja adviseert de huur waarde van het perceel niet hooger te stellen dan f 85. Destijds stelden B. en W. voor deze op f 105 te stellen, welk voorstel zij thans handhaven. De heer Wesselius verwondert er zich over dat B. en W. niet meegaan met het ad vies van den herschatter. De Voorz. zegt: de ervaring heeft anders geleerd. Het voorstel van B. en W. wordt ver werp e n met twee stemmen tegen 13. Alleen de wethouders stemden voor. Het vergunningsrecht dat bij aanneming van het voorstel van B. en W. tot f 37.50 zou zijn verhoogd, blijft nu f 25. Besloten wordt een aantal pasten nog nader te onderzoeken. 7.. h. s. aangenomen als voorgesteld. Er blijkt o.a. dat de zes noodwoningen totaal heb ben gekost f 3900. Bij de rondvraag pleit de heer Koop mans voor on middellijke invoering van het tonnenstelsel te Goënga, Gauw en Offingawier. De Voorz. zegt toe dat B. en W. deze zaak nog eens zullen overwegen. Alles is ech ter nog zeer duur. De h.h. K o o i s t r a en Landman vragen nog eenige inlichtingen over de brandstofre- Igeling en het abonnement op het Staatsblad, waarna de Voorz. de openbare vergadering sluit. - Neen, zei Lady Siverdale. Daar heb ik juist naar gezocht en dat vind ik niet het minst vreemde van alles. Waarom vraag je dat, Phil? Temple ontweek haar vraag; hij had ont dekt, wat hij weten wilde en het feit voldeed hem het versterkte zijn theorie. Ik geloof zeker, dat je vriend, de afper ser dood is, zéi hij als hij nog iets langer geleefd had hadt je waarschijnlijk ook je arm band tenuggekregen. Hij had geen tijd meer het weg te.bergen met wat ik maar noemen zal, het overige van het gestolen goed. Op mijn woord, Elsie, het is een vreemde zaak. Ik kan mij wel voorstellen, dat er afpersers bestaan, maar gewoonlijk doen zij het om geld. Mij dunkt, hij had genoeg geld en juwee- len van mij, zei Lady Silverdale bitter. - Ja, maar je vertelt me, dat je het' alle maal terugekregen hebt. Het schijnt dat de schooier niet verlegen was om geld, anders zou' hij niet alles, wat hij van jou gekregen had zoo voorzichtig en geheimzinnig bewaard heb ben. In elk geval ben ik er bijna zeker van, dat je niets meer van hem zult hooren. Lady Silverdale hoopte innig, dat het zoo zou zijn; het was bijna meer geweest, dan ze had kunnen verdragen. Zij had ook niets van haar echtgenoot gehoord en had niet het flauw ste idee waar hij zich bevond. Niet, dat ik me 'ervoor interesseer, zei, zij koeltjes; het zou me toch niet geven, af was het zoo. Die vreemde reizen van Silver- dale zijn de lichtpunten in mijn levén, als hij me niet af en toe zoo zou verlaten, zou- ik, geloof ik, krankzinnig worden. Het eenige na deel is, dat hij elk oogenblik terug kan ko- mén; hij houdt -me voortdurend in spanning. Phil mompelde iets; het was wreed, dat een goede, onschuldige vrouw zoo gefolterd werd. Den een of anderen dag zou Silverdale nog oogenblik kon dóen, was zijn "Sympathie te be tuigen en zijn gevoel zoo sterk mogelijk te on derdrukken. Wij leven in een vreemde wereld, zei hij. De fabel van den Spartaanschen jongen en den vos is heden nog even goed van toepas sing op de meesten als eeuwen geleden; je moet maar het- beste hopen, lieve. O, dat doe ik ook, zei Lady Silverdale met een flauwen glimlach. Ik durf soms niet eens bekennen, wat ik werkelijk hoop. Hoe kan ik ooit verwachten gelukkig te zijn zoo lang Silverdale leeft? Phil. Er zijn tijden, dat ik bijna om zijn dood zou kunnen bidden. Ik zou niet-alleen kunnen, ik hoop er echt op, ze! Phil koeltjes. Waarom mag zoo’n schurk vrij op aarde ronlloopen? fiij heeft nooit ie mand goed gedaan sinds zijn geboorte; nooit een edelmoedige gedachte gehad en nooit iets voor iemand gevoeld. En toch is hij gezond en schatrijk erbij. Als vergelding werkelijk be staat, hoop ik, dat zijriiier toegepast wordt. De klok op den schoorsteen sloeg drie en Phil sprong op. Al zoo laat? riep hij uit. Ik moet weg, Elsie. Mag ik morgenavond terug komen misschien heb ik nieuws voor je. Lady Silverdale schudde mismoedig het hoofd. Er was maar een nieuwtje, dat kalmte kon brengen aan haar gewonde ziel en dat zou Phil haar toch niet kunnen brengen. Zijgen om dezen tijd heel veel vertellen, keek hem na, toen hij de straat uitging en schien ook niet; geef me nu den sleutel Sparrow overhandigde Phil den sleutel Voor prae-advies in handen van B. en W. gesteld: d. Adres van de gemeenteambtenaren de h.fr. Boeyenga en Scheltinga, die melden dat hunne namen niet voorkomen op de lijst voor duurtetoeslagen. Zij verzoeken dóarop alsnog geplaatst te worden. Het adres is niet in orde in verband met de nieuwe Zegelwet en wordt teruggezonden. e. Een schrijven van den heer Pel, dir. der zuivelfabriek te Heeg, over het verzoek van den raad om "een toeslag voor woningbouw. Daar er niet gebouwd is, heeft het bestuur af- 1 op dit schrijven beschikt. De heer Pel op tegen de. insinuatie door den heer ge- uit, n.l. dat de zuivelfabriek den raad om den tuin heeft geleid. Waar de heer Wesselius voorts sprak van de. „rijke” zuivelfabriek, wijst de directeur er op*dat deze rijkdom dan -- .u verworven in den tijd, dat de heer is dat de Pink Pillen genezen, aarzelt daar 4 Wesselius voorz. was der fabriek, toen was niét u vanavond nog een doosje aan te schaf- er een belangrijk deficit, fen en In weinig dagen zult gij ons dan zeker het- Forest KRue'ede'''Macon," te' Mont<^ reglement van de Commissie (Frankrijk) ons in den volgenden brief schreef: c-»— 1,Jk heb het genoegen u te berichten dat uwe (Frankrijk) plUèn mij genezen hebben van een bloedar moede wadraan ik reeds vele maanden leed. Ik was bleek, ik had geen eetlust meer en ge- I voelde mij nooit goed. Men had mij wel uwe Pink Pillen aangeprezen, maar daar die groote j uitputting zich zonder schijnbare oorzaak had geopenbaard, dacht ik dat zij met wat rust w,el zou overgaan en heb ik eenigen tijd ge- wacht. Toen ik zag dat ik toch niet beter werd, maar integendeel verergerde, heb ik uwe goe de pillen genomen en ben zeer spoedig herT steld. Het spijt mij alleen ze niet eerder te hebben genomen”. De Pink Pillen zijn onovertroffen tegen I bloedarmoede, bleekzucht, algemeene zwakte, maagkwalen, plaatselijke pijnen etb zenuwuit- I putting. De Pink Pillen zijn verkrijgbaar a f 1.75 per doos en f 9 per zes doozen bij het Hoofddepöt 1 der Pink Pillen, Nassaukade 314, Amsterdam. 1 Voor Sneek en Omstreken bij de Erven Joh. I W. Meijer en fa. B. Mbindersma te Sneek en 1 verder bij goede Apotheken en Drogisterijen. Ik zal er zeker last mee krijgen, brom de hij net iets voor mij. In elk geval heb ik het je zoo gemakkelijk mogelijk gemaakt; de agent van de ronde heeft je signalement en heeft order gekregen er niet op te letten," als hij licht door de ramen ziet schijnen. Dank je hartelijk, zei Phil, heb jij wat uitge-voerd? Neen, kerel, ik heb niets uitgevoerd, zei Sparrow met het air van iemand, die vindt, dat hij de Voorzienigheid iets te verwijten heeft. Ik tast nog evenzeer in ’t donker als achtig-en-veertig uur geleden, geen afgebrande lucifer om een theorie op te bouwen; ik heb zitten denken, tot ik er hoofd pijn van gekregen heb. En jij hebt natuurlijk ook niets gevonden? En waarom niet, lachte Phil. Vergeet het refrein niet: Een versche recruut heeft oók de kans Napoleon dood te schieten en ik ben zoo’n heel versche recruut niet. Ik vind juist, dat ik heel goed opgeschoten ben, Spar row; ik heb wel geluk gehad ook, maar ik heb jk heb gelijk, mompelde hij, hier is iets f uitgelaten; ook de nummers van de hoofdstuk- I ken zijn veranderd. De cijfers zijn geradeerd i en overgetypt en er zijn woorden uitgelaten, een ervan scheen wel een eigennaamik haal I een loupe. Onder het sterke vergrootglas kwamen de veranderingen nog meer te zien. Tot bladzijde I twintig was er geen spoor van radeeren, daar na was elke genummerde bladzijde veranderd i en elk nummer boven de hoofdstukken. Hier en I daar was een naam uitgeveegd en door het 1 vergrootglas kon Phil zien, dat die naam Paul 1 Taylor geweest was om de een of andere reden was Paul Taylor uit het verhaal ge- licht. Waar zouden die andere bladen toch (zijn? Die moefen toch om een gewichtige re den er uit gelaten zijn; het verhaal is er niet beter op geworden, integendeel. Een goede schrijver moet dat toch zelf inzien, misschien zijn die papieren nog in Ponder Avenue. Zeer weinig schrijvers vernietigen geschreven ma teriaal; het zou al heel vreemd zijn, als die bladzijden gebruikt moesten worden voor een Ivolgend verhaal. Phil ging naar de telefoon en schelde Spar- row op. Wat, wil je de sleutel van het huis in Ponder Avenue hebben? Dat is toch wel een beetje vreemd, Temple. I Ja, maar de omstandigheden zijn ook vreemd, antwoordde Phil. Miin beste iorwen Ik ga er niet heen uit louter nieuwsgierig- met de rest van de juweelen? heid zie# te verkrijgen. Alles, wat hij op het dat zei hij Phil dan ook. I 1

Sneeker Nieuwsblad nl | 1917 | | pagina 1