De man Gilray genaamd. I r ■fe - s Firma Joh. Tromp annex Kamerbetimmeringen. MEUBELFABRIEK NEDERLAND Telefoon 118. FIRMA II. BRANDENBURG!! l SNEEKER COURANT en WYMBRITSERADEEL RECLAMEKOLOM, I J Officieel Orgaan der Gemeente Sneek. SIGAREN 1 Zaterdag 21 Juli 1917 33e Jaargang Ho. 85. Heeren! Nieuwstijdingen. OORSPRONKELIJK VERHAAL UIT HET i <4 J. A. HUIZIMGA, Groningen. Friesche Heersnba^ï en Frie«ah@ Baai in neze gedeponeerde verpakking zijn o - H 5 0 BETER dan andere merken lijken prijs. GGEOKOOPER dan andere soor ten van golijke kwaliteit l J NIEUWE SNEEKER COURANT do van ge bevestigde dit berecht. JÜV y r L J *4 AU LZ LA LA A den ^17 weder 3.5 millioen gulden hooger dan XXV11. HOOFDSTUK XX. Lord Silverdale’s sleutel. en jij vindt Wordt vervolgd. De rljksmiddelen. De opbrengst der Rijksmiddelen was in Juni ENGELSCH.. Geautoriseerde vertaling. go- do on zullen „blijven „School Venchijnt DINSDAGS en VRIJDAGSAVONDS Uitgevers Skeïk Telefoon No. 150. Wat zeg je. Gilray? De geheimzinnige man, zonder vrienden of familie, die zoo kalm in Ponder Avenue woonde? Bespottelijk, Phil. - Ja, ik dacht wel, dat je zooiets zou zeg gen, maar ik verzeker je, dat het waar is, het heeft allen schijn, dat die Gilray een beroeps afperser is zoo’n ellendige schurk, die ge heimen van dienstboden koopt en ze voor zijn eigen doeleinden misbruikt. Nooit wordt men iets van die menschen, noch van hun metho- het vorig jaar, toen do opbrengst reeds hoog was. koopt per stuk en per duizend nergens voordeeliger dan bij ons. Voordeelig beteekent in dit geval belegen, droog en tegen onge hoord concurreerenden prijs! Uit alle deelen der provincie ont vangen wij orders, en wat meer zegt, steeds nabestellingen. Ziet de etalage en neemt proef, en vergelijkt de kwaliteit onzer Sigaren met die van iederengrooten of kleinen concurrent. Reazensorteering Sigaretten Beleefd aanbevelend, SNEEK, Oosterdijk, Tel. 208. ■- Het was laat in den namiddag, voor Temple gelegenheid had een vluchtige visite af te leg gen bij Lady Silverdale; de thee werd juist in liet salon opgediend, en Phil was blij even rus tig te kunnen zitten. Het scheen hem toe, dat Elsie er bleek en verdrietig uitzag, haar hand beefde, terwijl jsij de thee inschonk in ge lukkiger omstandigheden had zij misschien in zijn eigen salon tegenover hem gezeten. Een lakei stond aan de theetafel, de groote, gezel lige kamer was vol rozen vreemd toch, dat zooveel ellende in zulk leen weelderige omge ving mogelijk was. Twee klontjes, geloof ik, zei Lady Silver- dale. Neem wat van die cake, .het is iets nieuws en smaakt uitstekend; die chocolade- biscuits heb ik uit Parijs, toe, neem er wat van. Phil antwoordde even oppervlakkig, zoo lang de lakei in de kamer was zoodra deze weg was, wendde hij zich haastig tot Elsie. Is er uieuws? vroeg hij. Heb je me iets te vertellen? Niets Phil, ik heb van niemand iets ver nomen. Sinds je het laatst hier was; ik geloof ook niet, dat er iets uitlekt van wat Scotland VrijgeBprokr n. Hot Hoog Militair Gerechtshof deed in hoo ger beroep uitspraak in de strafzaak tegen een reserve-twcede-luitenant der infanterie, die in eersten aanleg door den krijgsraad te 's Her- toganbosch was vrijgesproken van het te Mcok op 29 Augustus 1916 tjjdens bij dienst deed als officier van piket, een soldaat, die gearresteerd was en aan de wacht ontvluchtte, met zijn revolver dood schieten. Het hof oordeelde het vonnis door den krijgs raad met juistheid gewezen en bevestigde dit in zijn geheel. Bommen op Zi«rikze«. Naar het Haagsch Corr. Bureau meldt, heeft do Britscbe regeering haar verantwoordelijk heid voor het werpen van bommen op Zierik- zee iu den nacht van 29 op 30 April erkend. Htj kende zich zelf Een gevangene in de strafgevangenis te Gro ningen werd zijn nog te ondergane straf van vier maanden kwijtgescholden onder de voor waarde, dat hg dan voor den tijd van éénjaar geen café mocht bezoeken noch sterken drank gebiuiken. Toen men evenwel den man hier mee in kennis stelde, antwoordde hgdat hij hierop niet durfde ingaan, en dan maar liever zijn goheele straf uitzat. Dead gevonden. Aan de grens bij Reusel is het Ijjk gevonden van den Rottordamschen soldaat W. v. D. met Men heeft ver geefs een orderzoek naar de oorzaak ingesteld. Stormschade, In de omgeving van Roermond heeft Zon dagmorgen de storm, gepaard met regen en hagelslag, groote schade aan de veldvruchten en vruchtboomen aangericht. Doodgeschoten. Te Eijgelshoven werd een Duitseher, die zich tegen een veldwachter verzette en deze tenslotte met een mes in den nek stak, door een grenswachter doodgeschoten. Vijftien duizend smokkelzaken Sedert do mobilisatie zijn ann de rechtbank te Breda ruim vijftien duizend smokkelzaken cr> c 0 B 0 III 0 - lO2 I f Een gewaarschuwd man geldt voor twee. Men moet wel erkennen dat in vele gevallen, ’t zij uit zorgloosheid, 't zij uit onwetendheid, wij geen partij trekken van waarschuwingen die ons worden gegeven wanneer een onaan genaam voorval ons bedreigt. Hoevelen, bij voorbeeld, worden door ziekte aangetast om dat, zij sommige, oogenschijnlijk onbeteekenen- de ongesteldheden verwaarloosd hadden, ter wijl die toch stellige teekenen waren van een stoornis in het organisme. Indien gij ons gelooven wilt, leg dan niet, wat u zelf betreft, zulk een nalatigheid aan den dag. Behandel niet met geringschatting lichte ongesteldheden, als hoofdpijnen, maag pijnen. gevoel van afmatting, die u overvallen en u dan verlaten, om u vervolgens opnieuw heviger aan te pakken. Die ongesteldheden, die ongemakken hebben een oorzaak die zetelt in de verzwakking der twee elementen van ons lichaamsevenwicht, dat is te zeggen van het bloed en van het zenuwstelsel; welke ver zwakking zelve tot oorsprong heeft bovenma tige inspanning, buitensporigheden, geestes- schokken, en ook guurheid van het weer en sei- zoenswisselingen. Past op dat die verzwakking van het bloed en van de zenuwen, door te ver ergeren, niet erger storingen teweeg brengt, waarvan gij u daarna niet dan met heel veel moeite kunt verlossen. Gelukkig hebt gij, om die belreiging af te wenden, een zeer eenvou dig middel, daarin bestaande dat gij, zoodra gij u onwel gevoelt of, beter nog, bij iedere seizoenswisseling, een kuur doet met de Pink Pillen, welker herstellende en versterkende werking aan uw bloed zijn verminderde kracht en zuiverheid zal weergeven, uwe zenuwen zal verstalen en al uwe lichaamsfuncties krach tig zal opwekken. Gij zult dan, als door een tooverslag, ongesteldheden en afmatting zien verdwijnen en uwe volledige gezondheid terug krijgen. De Pink Pillen zijn verkrijgbaar a f 1.75 per doos en f 9 per zes doozen bij het Hoofddepót der Pink Pillen, Nassaukade 314, Amsterdam. Voor Sneek en Omstreken bij de Erven Joh. W. Meijer en fa. B. Meindersma te Sneek en verder bij goede Apotheken en Drogisterijen. De dïenstwe>ger«nde seinhuis wachter. De soinhuiswachter, die bg het aardappel- oproer te Amsterdam weigerde het signaal voor het binnenkomen van een trein met militairen op veilig te stellen en toen word geschorst, is thans door de directie dor H. IJ. S. M. ont slagen. De betrokkene heeft het ontslag aan de beslissing van het scheidsgerecht voor spoor wegpersoneel onderworpen. Uitvoer van hooi. Naar de ,,N. Gr. Ct.” van bevoegde zgde vernoemt, is in weerwil van de voederschaarsch- te consent voor uitvoer toegostaan van 4% millioen kilo hooi. Eerste Kamer. De Eerste Katner heeft met 21 tegen 18 stemmen besloten een twintigtal wetsontwer pen welke reeds door de Tweede Kamer vóór do ontbinding waren aangenomen, niet te behandelen daar ze het niet wettig achtte dat deze ontwerpen niet do nieuwe Tweede Kamer hadden gepasseerd. De twintig ontwerpen zullen dus nu eerst weer bg de Tweede Kamer moeten worden ingediend. stel, maar ik kan die spanning niet langer ver dragen ga naar Silverdale en vertel hem in welk een gevaarlijke positie hij zich be vindt. Nu je de sleutel hebt, kun je zonder eenige voorafgaande waarschuwing bij hem komen dan moet hij je wel ontvangen. Phil luisterde niet bijzonder geestdriftig naar het voorstel: hij begreep niet wat hij door dit indringen bij Silverdale zou winnen, maar een blik op het bleekc, ongelukkige gelaat en de smeekende oogen van Elsie maakten hem week. Ik zal komen, zei hij het is geen aan lokkelijk voorstel en kan misschien tot meer dere onaangenaamheden aanleiding geven, maar ik wil alles voor je doen, liefste. Schel me op, voor tweeën als je kunt. Ik zal dadelijk komen en nu moet ik' weg, ik heb nog veel werk, maar ik zal wat mee naar huis nemen en er een flinken slag in slaan na het diner. Phil sprak opgewekt genoeg, hoe meer hij erover nadacht hoe minder het voorstel hem aanstond. Hij had altijd een hekel gehad aan Silverdale lang reeds voor deze hem Elsie Gordon ontnomen had. De man was een doortrapte schurk, alleen opgehouden door zijn naam en zijn positie maar er waren nog andere dingen, waaraan Phil denken moest en dus werden de komende onaangenaamheden tijdelijk daardoor verdrbngen in zijn gedach ten. Na een stevig diner op zijn eigen kamer haalde hij een stapel manuscripten voor den dag en ging lezen tot één uur, toen legde hij het werk met een zucht van verlichting weg. Ziezoo, dat is klaar, mompelde hij; nog een sigaret en dan 't bed in; ik geloof niet, dat Elsie mij vanavond noodig he^ft mis schien.... Hallo.... De telefoon, in de hoek van de kamer weerklonk hij nam den hoorn op en luisterde: - Ben jij daar, Phil? vroeg een welbekende stem. Kun je komen? Abonnement: per jaar f2. fr. p. post f2.50. Losse Nos. 5 et. Advertentiën 15 reg. f 0.35 verder per regel G cent. Bij Abon nement belangrijke korting. De advertentie-prijzen zijn tijdelijk ver hoogd meteenoorlogstoeslag van 20%. Eindexamen HBS Woensdag slaagden te Leeuwarden roor het einiexamen H.B.S. de h.h. C. Hage, R Horn- stra, S A. Schoustra on S. Sjjbrardjj, allen van de H.B.S. alhier. De hoor F. Reitsma, handelsagent alhier heeft aangekocht hot buis aan het Singel, eigen aan de familie Alma. BAARDERADEEL, 17 Juli. Bij de herstem ming ter verkiezing van één lid van den ge meenteraad zgn 345 geldige stemmen uitge bracht. Hiervan verkreeg de hoer T. R. Hel linga (vrijzfe Hijlaard 145 en W. A. Visser (vrijz.) te Winsum 200 stemmer, zoedat de heer W. A. Visser is gekozen. Goede raad Aan ouders van kinderen, die zijn zitten” geeft de heer R. Casemir in en Leven” een nuttig en vaak wel noodig lesje, als volgt Als uw jongen niet bevorderd wordt Kom dan riet met verwijten naar de school. Zgn ze gegrond, dan hadt gij eerder moeten klagen. Zeg ook niet, dat ge er niets van begrjjpt. Gij begrijpt het gewoonlpk boel goed, maar wilt het niet, dat uw kind een ijver of aanleg heeft, die beneden het gemid delde bleef. Meen niet, dat alles nu redde loos verloren is. Zelfs knappe mannen heb ben wel eens een klas overgedaan, on de waarde van een mensch ligt op een ander gebied. En verder: Straf uw jongen positief noch negatief, als zijn vlijt voldoende is. Bjj kjjn minder vorstand behoeft hg waarlgk niet nog het leed, dat zgn vacantie vergald wordt. Het zeegevecht bij Bergen. (Off.) Het departement van marine deelt het volgende mede Vroeg in den morgen van 16 Juli verken den de kustwachtposten zeven vrachtschepen van onbekende nationaliteit in Noordelgke rich ting door de territoriale wateren varende uit later afgenomen verhooren bleken dit Duitsche koopvaarders te zjjn geweest. Ten 6 u. 15 werden door een der kust wachtposten een twintigtal vreemde oorlogs schepen gezien, welke ten 6 u. 50 ter hoogte van Petten gekomen on gedeeltelijk binnen do territoriale wateren zjjnde, deze koopvaarders bfgonnen te beschieten. Vier der vrachtschepen, die nog steeds bin nen de territoriale wateren waren, stopten deze werden door de oorlogsschepen, welke van Britscbe nationaliteit bleken te zjjr, te pl.m. 8 uur weggevoerd. Twee der koopvaar ders stoomden recht den wal in en werden, ook toen zg aan dan grond raakten, beschoten. Verscheidene projectielen vielen op het land. Een andere koopvaarder ankerde bij het on- derzoekingsvaartuig aan den ingang van bet Schulpengat. Toen het onderzoekingsvaartuig 18 Engel- sebe jagers verkende, lichtte dit het anker en plaatste zich tusschen het koopvaardijschip en de jagers; deze stoomden daarna in Zuidelijke richting weg. Zoodra ten 6 u. 52 te Den Helder bericht werd ontvangen dat Britsche torpedobootjagers binnen de territoriale grenzon raar vracht schepen toe stuurden, werden Hr. Ms. Korte- naer en 4 torpedobooten daarheen gezonden, welke ten 8 u. 25 ter plaatse aankwamen twee andere booten kregen order bg Texel en het Schulpengat te blijven kiuisen, twee tus schen Vlieland en Texel en twee bij het op Zondag jl. gestrande Duitsche vaartuig. Het staat vast, dat de aanval plaats had binnen de territoriale wateren. De Engelsche admiraliteit meldt omtrent het zeegevecht bg Bergen Enkele van onze lichte kruisers, die patrouil leerden op de Noordzee, zagen een aantal Duit sche stoomschepen en seinden om te stoppen en de schepen te verlaten. Er werden schoten af gevuurd vóór den boeg dezer schepen. De Duitsche schepen gehoorzaamden hierop niet en zetten koers naar de Nederlandscbe kust. Twoe bereikten het strand zwaar beschadigd door ons vuurde over ge zijn onderschept en genomen door onze torpedojagers, die er eer prpsbemanning aan bcord plaatsten en ze onder eigen stoom wegbrachten. Twee van deze schepen zgn door de bemanning verlaten, van de andere twee zgn de bemanningen ge vangen genomen. De vier schepen, die nu in een Britsche haven liggen zgn de „Pelworm”, „Brietzig”, „Mario Horn” en „Heinz Blum berg”. De veilige vaargeul. We vernemen, dat de sleepbooten, die bg de lichtschepen „Doggorsbank”, „Noord Dog- gersbank”, „Zuid- en Terschellingerbank” la gen ten einde deze bg gebleken noodzakelijk heid dadelijk te kunnen binnansleepen, voor- loopig weder zijn teruggeroepen. Naar het „Handelsblad” meldt zal de veilige vaargeul voorloopig niet door Engeland ver sperd worden. Ce geïnterneerd* Duitsche duikbooten. Verwacht wordt, dat da internationale com missie te Den Haag, bijeen tot het onderzoek van het feitelijke geschilpunt iu zake de in- terneering van twee Duitsche onderzeebooten, tegen het einde dezer week mot hare werk zaamheden gereed komt. Yard op het oogenblik doet de beschuldi ging schijnt mij toch ongelooflijk. - Oppervlakkig beschouwd., zeker, stemde Phil toe, maar het feit, dat de politie zekere brieven van Silverdale in Ponder Avenue vond, welke hem zeer nauw in verband bren gen met den vroegeren bewoner, is niet te ont kennen. Daarenboven vonden zij de gebruikte revolver, die zonder eenigen twijfel aan Sil verdale behoort als de geheele waarheid aan het licht komt, zullen we zien, dat Silver- dale een verbluffend dubbel bestaan geleid heeft, maar hij was altijd anders dan iedereen. Ik weet niet meer, wat ik denken moet, zuchtte Lady Silverdale. Maar je kunt je voor stellen, wat dit wachten voor mij beteekent. Als ik Silverdale maar bereiken en hem waar schuwen kon! Maar ik weet niet, waarheen hij gegaan is, hij vertelt me nooit iets; elk oogen blik kan hij terugkomen, hier binnenloopen en gearresteerd worden. Ik geloof niet, dat je je daarover onge rust behoeft te maken, zei Phil kalm. God Phil, wat doe je geheimzinnig, weet je iets? Neen, iets weten doe ik niet Elsie; ik héb een theorie echter nog te vaag om die onder woorden te brengen, misschien kan ik je morgen meer vertellen. Ik heb verscheide ne meer of minder belangrijke ontdekkingen gedaan, ik heb b.v. ontdekt, dat de vermoorde man Gilray dc persoon is, die je al dien tijd afgeperst heeft. Lady Silverdale staarde Phil vol verbazing aan. Denk niette gauw aan verandering van stu dierichting of school. Met kalm volhouden komt veel terecht. Bejammer uw kind niet dat hot. nu zgn vriendjes verliest. De jeugd is elastisch en sluit gauw nieuwe vriendschap. Maar leer uw kind dat wèl bevorderd is, dat het zgn klasgerooten, die niet meegegaan zijn, niet vergeet. Berust in het feit en tracht niet door bezoeken, klachten en dergeljjko mid delen nog een herziening van ’t besluit te krygen. Een leeraarsvergadering neemt haar besluit ra ernstig zakelgke overweging. Hliiltielichting 1914. Van de militielichting 1914 zullen de dienst plichtige korporaals en manschappen, behoo- rende tot di voorjaarsptoog der onberaden korpsen, uitgezonderd de pantserfort-artillerio, de torpodiston en de genie, op 17 Augustus a.s. mot onbepaald (klein) verlof worden zonden. Wanneer de onderofficieren van lichting 1911 on volgende lichtingen der bereden korpsen met zondanig verlof kunnen vertrekken, is nog niet vastgesteld. Hot laat zich aanzien, dat voor de lichting 1911 hot vertrek der onderofficieren niet la ter zal plaats hebben dan half September e.k. Maatregelen tegen gebrek aan veevoeder. Dc minister van Landbouw brengt in St.crt. tor kennis Mede door den slechten hooioogst zal or in den komenden winter ongetwijfeld een groot gebrek aan veevoeder ontstaan. Daarom dienen allo mogeljjke pogingen te worden aangewend, om dit gebrek tot den kleinst mogelijken om vang to beperken. Dit zal kunnen geschieden door het zooveel mogelgk verbouwen van ver- sc' illende gewassen in de stoppels van vruch ten, die vroeg het veld ruimen, dus na vroege aardappelen, wintergerst, rogge, karwg, kool zaad, vlas e. d., alsmede door er voor te zor gen, dat er zoo weinig mogelgk voedsel ver loren gaat. Daardoor zullen de akkerbouwers in staat zgn een groot deel van do door ben voor vee voeder geteelde vruchten, als mangelwortels, voederbieten en koolrapen, alsmede erwten-, boonen- en haverstroo naar elders to vorkoo- pen, om zelf producten, die zij in normale jaren niet of in mindere mate daartoe bezig den, als veevoeder te gebruiker. Daarna geeft de minister oen overzicht van de verschillende gewassen die voor bedoelde verbouw in aanmerking komen, waarna hg vervolgt Hij, die uitsluitend grasland heeft, zal ver standig doen zgn vee niet zoo lang als maar eonigszins mogelijk is, buiten te laten, doch dit wat eerder op te stallen on te voederen met gras, dat dan nog gemaaid wordt van land, een schotwond in de borst, dat men voor dit doel vroegfjjdig zonder be weiding laat liggen. Door alles wat niet meer in verschen toe stand aan het opgestalde vee vervoerd kan worden, zorgvuldig in te kuilen, kan men laat in den herfst nog heel wat kostbaar veevoe der verzamelen. Ten slotte zal het in sommige streken mo gelgk zgn door het maaien van groen riet de b'schikking te krjjgen over voeder, dat in ver- schm of geëasilearden toestand door do die ren gaarne gegeten wordt. Ook zij hier in herinnering gebracht, dat 't hakselen van hooi en stroo tot besparing van deze voedermiddelen leidt. Zg, die een voor hen onbekende cultuur van voedergewassen willen toepassen, of, terwgl ze niet voldoende vertreuwd zijn mrt het inrui len van groenvoer, daarmede willen beginnen, zullen goad doen, vooraf hot advies van rgkslandbouwleeraar of veeteeltconsulont in te winnen. den gewaar; zij werken bij voorkeur in het donker en boezemen hun slachtoffers grooten schrik in, omdat niemand, weet wie zij werke lijk zijn. Maar ik kan onomstoorelijke bewijzen leveren, dat John Gilray de man was, die je telkens die stukken van mijn brieven zond. En Gilray kwam nooit in de kringen, waarin wij verkeerden! Dat zou een sterk argument zijn, als alles heel gewoon was toegegaan, Elsie. Ik heb nooit een man Qntmoet, die Gilray heette of zelfs op hem geleek, maar toch had hij je juweelen, daarenboven heb ik een getuige, die het je zelf wil vertellen. Er moet heel wat gebeuren, voor ik dat gelooven kan, Phil. - Natuurlijk, maar ik weet toevallig, dat de getuige de zuivere waarheid vertelt. De vrouw - O, is het een vrouw dan is het geen geheim meer! Wees niet bitter, Elsie; zij is een vrouw, die meer geleden heeft door Gilray als jij, waarschijnlijk zul je haar binnen een paar da gen spieken, ik weet zeker, dat je van haar houden zult. Zij heeft den brief geschreven en je al je juweelen teruggezonden. Lady Silverdale zag Phil vol bewondering aan. Je bent eqn bewonderenswaardig mensch, zei zij toen: maandenlang heb ik mijn hersens gepijnigd om te weten te komen wie de ellen deling was, die mij vervolgde; ik heb alle mo gelijke valstrikken voor hem gespannen, die hij telkens heeft weten te ontwijken in een paar uur tijds al die verbluffende bij zonderheden uit. Phil. Heeft het meisje het je zelf verteld? Woordelijk, zei Phil glimlachend de wereld is er bepaald op vooruitgegaan nu zc bevrijd is van zoo’n schelm als Gilray. Het lijkt wel een roman je geeft mij meer lof dan mij toekomt, ik heb geluk ook gehad, Mor gen zullen wij naar Epson gaan en daar kan tellen. Heb je me anders niets te vragen? Niets, behalve, dat Silverdale weer terug geweest is. Ik ben er zeker van, dat hij gister avond laat hier in huis was; Ik kon niet sla pen en ging om twee uur naar beneden een boek halen. Toen rook ik de bijzondere geur van Silverdale's sigaretten. De deur naar zijn kamer was gesloten, maar ik zag het licht on der de deur dóórschemeren. Ik klopte, maar kreeg geen antwoord gerucht wilde ik niet maken, teneinde het personeel niet te wekken. Ik moest dus onverrichterzake terugkeeren. Bedoel je, dat hij weigerde je binnen te laten? Juist Phil, toen befi ik maar weer naar bed gegaan. Vreemd, riep Phil uit, bijna ongelooflijk; je kunt er zeker van zijn, dat het huis dag en nacht bewaakt w.ordt door de politie en toch wandelt Silverdale in en ujt, alsof er niets bij zonders voorgevallen is. Ik ben benieuwd of hij weet, wat er gaande is of dat hij vermomd komt: dat klinkt wel gezocht, maar het is toch de eenige uitlegging, welke ik kan geven om te verklaren, hoe hij hier kon komen en gaan zonder gearresteerd te worden. Nog iets? Ja, vandaag bracht een van de dienst boden mij de sleutel van de voordeur; die is nooit op nachtslot, omdat Silverdale gewend is ten allen tijde thuis te komen. De man dacht, dat het mijn sleutel was, welke ik vergeten had: ik liet hem natuurlijk in die gedachte, maar mijn eigen sleutel had ik op dat oogen blik in mijn zak. Vreemd genoeg, stak de sleu tel ook in de deur naar Silverdale’s kamers - die nam ik er uit ik zal je beide sleutels geven. - Waarom? vroeg Phil. - Ik geloof, dat je me helpen kunt: als Sil verdale vanavond terugkomt, zal ik je telefo- neeren; ik heb een stopcontact op mijn slaap kamer én kan je opschellen, zonder dat iemand het hoort. Je gaat toch altijd laat naar bed, dus behoef ik niet bang te zijn je op te hou- Esmé Legarde je zelf haar geschiedenis ver- den. Het is misschien wel een vreemd voor- 0; V “O Tï i» 4 D 61 0

Sneeker Nieuwsblad nl | 1917 | | pagina 1