De man Gilray genaamd. MEUBELFABRIEK NEDERLAND FIRMA II. BRANDENBURG» annex SNEEKE^ COURANT en WYMBRITSERADEEL CHOCOLADE, Firma Tromp, Sneek Officieel Orgaan der Gemeente Sneek. N ieuwstijd i 11 gen RECLAMEKOLO^ Zaterdag II Augustus 1917 Ro. 91. 33e Jaargang h I* I - Cacao, Bonbons, Peper munt, Banket, Biscuits, Züurtjes enz. enz. J. HUIZINGA, Groningen. NIEUWE sneekeb courant 1 al- gelost was, I de t XXXI. John Lady Silverdale HOOFDSTUK XXIV. Het doodenmasker. Hij Wordt vervolgd. ■A vindt U in groote verscheidenheid in voorraad en uitgestald bij Oosterdijk. Groothandel. Telef. No. 208. UITNEMEND ADRES VOOR WEDERVERKOOPERS, COMPLETE MEÜBILEERIN GEN. Begroetingen gratis. Telefoon 118. Verschijnt DINSDAGS en VRIJDAGSAVONDS Uitgevers 8nk«k Telefoon No. 150. toen ook door een mijnheer Temple? Lady Silverdale wilde je even spreken, zei Esmé. Ze wilde je iets vragen; ze wil gaarne weten, of je haar echtgenoot al lang OORSPRONKELIJK VERHAAL UIT HET ENGELSCH. Geautoriseerde vertaling. De weg der Gezondheid. Wanneer men ongesteld is, is het niet vol doende te willen genezen om de gezondheid terug te krijgen. Deze redeneering dient in liet bizonder voor de vele personen die, zonder recht ziek te zijn, zich voortdurend in een slechten gezondheids toestand bevinden. Overmaat van arbeid, lichamelijke vermoeienissen, zorgen, ongesta dig weer, brengen een vertraging der functies teweeg en roepen verschillende troebelen te voorschijn die het organisme doen slijten en de krachten uitputten. In die gevallen altijd door versterkende middelen te nemen, zich, meestal uit zichzelf, een saamgestelden leefre gel op te leggen, heeft zeer dikwijls geen an dere resultaten dan den algemeenen toestand te verergeren. Laten toch allen die zich in deze weinige regelen herkennen, inzien dat om de gezondheid weer te vinden, het er vóór alles op aankomt voedsel en kracht te bezorgen aan de twee elementen die het lichaamsevenwiCht verze keren, namelijk het bloed en de zenuwen, en bij de te volgen behandeling daarmee rekening te houden, dat het belangrijk is het reeds ver zwakte organisme niet te overspannen. Dit brengt er 'ons toe te spreken over de Pink Pillen, die sedert lang bekend zijn als het mid del bij uitnemendheid geschikt voor de zwakke gestellen der bloedarmen.' der zenuwlijders, der uitgeputten. De Pink Pillen, welker krachtda digheid inderdaad zoo belangrijk is in de be handeling der aandoeningen van het bloed en der nieren, geven in weinig tijd aan de ver zwakte lichamen de uitgeputte krachten terug. De Pink Pillen zijn verkrijgbaar a f 1.75 per doos en f 9 per zes doozen bij het Hoofddepöt der Pink Pillen, Nassaukade 314, Amsterdam. Voor Sneek en Omstreken bij de Erven Joh. W. Meijer en fa. B. Meindersma te Sneek en verder bij goede Apotheken en Drogisterijen. Wie helpt een slag) in een prjjs aan een drogen was, maakte geen verschil en ik ge loofde hem en nam zijn verklaring als évan gelie aan. Nu weet ik pas, hoe dwaas en licht- geloovig ik was, maar ik was een vreemde ling en niet op de hoogte van de Engelsche wetten. Toen besloot ik te verdwijnen om niets meer van mij te laten hoören a ik kon den naam van Seaf voor altijd aannemen en leven van wat mijn pen mij inbracht. Gilray was zoo verlangend mij kwijt te zijn, dat hij mij met alles hielp de dokter die de zaak nogal luchthartig had aangevat bleek juist daardoor een grooten steun te zijn. Esmé Le- garde was dood en een zekere Jane Martin kwam voor haar in de plaats; alles was goed gegaan als John Gilray niet gestorven was. Flij werd vermoord, riep Lady Silverdale uit. - Het schijnt zoo, hij had zeker vijanden, misschien een slachtoffer, dat door hem ten wanhoop gedreven, zijn spoor gevonden had en hem doodde ik vond hém het eerst. U, fluisterde Lady Silverdale. Ja, ik had de huissleutel; nadat ik weg was, herinnerde ik mij. dat ik nog eenige din gen, welke ik beslist noodig had, vergeten had. Vermomd ging ik erheen en vond Gilray dood. Het was een vreeselijke, schok, maar ik bleef kalm en deed alles wat ik noodig had. Ik haalde en verpakte zelfs uw juweelen en typte het briefje op mijn machine. - En u hebt geen idee wie Esmé huiverde, zij verbleekte en een uitdruk king van hevig lijden kwam in haar oogen. Vraag mij niet, zei zij, misschien verdenk ik wel iemand, maar dat durf ik mijzelf nau welijks bekennen Zelfs indien ik het zeker wist, zou ik niets zeggen, omdat de man die de we reld van Gilray bevrijdde, die een dienst be wees. Eens zal ik de waarheid wel te weten komen, maar zoeken zal ik haar niet. - En kwam u veilig uit Ponder 'Avenue? - Ja, ik zou nooit iets met de zaak te ma ken hebben gehad, als ik er niet ingekomen was door het verhaal, dat ik onder den naam van Seaff aan de Herald zond. Maar mijnheer Temple zal u dat wel verteld hebben hebt u ooit verwonderlijker roman gehoord? - Het verwart mij, bekende Lady Silver- Abonnement: per jaar f2. fr. p, post f2.50. Losse Nos. 5 et. kdvertentlën 1 5 reg. f 0.35; verder per regel cent. Bij Abon nement belangrijke korting. De advertentie-prijzen zijn lijdelijk ver hoogd met een oorloge toeslag van 20% bij uitvoer van de Distributiewet. Het bestuur betreurt dit heengaan en op voorstel van den voorzitter werd den heer Reitsma eervol ontslag gegeven. De voorzitter bracht een woord van hulde aan den Jieen- gaanden secretaris-,yoor hetgeen hij voor den zuivel in 'i algemeen en voor de F. N. Z. in 't bijzonder had gedaan.. Zwemtocht Stavoren—Enkhuizen. Dinsdagmiddag kwam de heer Osck van Am sterdam zwemmende van Stavoren te Enkhui zen aan. De visschers, die zich aan de haven bevonden, deelen mede, dat geen vaartuig den koenen zwemmer vergezelde, zooals voor een paar jaar met Ooms wel het geval was. Met den trein zette de heer Osck, die In een ge ldleden zak zijn kleeding met zich gevoerd had en in uitstekende conditie aankwam, de reis naar Amsterdam voort. Ons dagelijksch brood. Naar „het Volk” uit den Haag verneemt, is besloten, wegens het nagenoeg geheel uitblij ven van ladingen tarwe en meel, over eenige dagen het broodrantsoen ten tweede male te verminderen. Het dagelijksch broodrantsoen wordt van 311 op 254 gram teruggebracht. Beperking van het spoorwegverkeer. Naar verluidt zal nog in den loop van deze maand, de dienst op de spoorwegen nog meer worden beperkt dan tot nu toe is geschied, in verhand met den kolennood. Nieuwerwetsche Saucijsjes. Hoe noodig een goede keuringsdienst nog is, blijkt o.a. uit onderstaande. Een huisvrouw in een der Rembrandtstraten te Leeuwarden sneed dezer dagen een witte brood open, waarin heel netjes een muisje ge bakken was. Hoewel het vleesch daar niet ruim op de tafel komt, waren de huisgenootén toch niet erg belust op dit nieuwe vleesch- brood. Nationale Commisaie tegen het Alcoholieme. Maandag vergaderde te Utrecht de Nat. Comm. tegen het Alcoholisme onder praesidium van den heer P. van der Meulen. In den a.s. winter zal een anti-alcoholcursue voor do studenten der Handelshoogesehool te Rotterdam gehouden worden, terwgl de Com missie voor de gemobiliseerden hard aan het F. N. Z. Te Amsterdam is de algemeene vergadering gehouden van den Algemeenen Nederlandschen Zuivelbond, onder leiding van K. J. R. G. baron Collot d'Escury. Door den secretaris, den heer O. Reitsma. werd eervol ontslag gevraagd wegens zijn functie als lid van de commissie van bijstand Esmé ging den tuin in en riep Brachi. kwam uit het prieeltje, waar hij ernstig had zitten praten met Temple. Heb je mij geroepen? vroeg hij. Kun je oogenblik wachten tot ik klaar ben met Gemeenteraadsverkiezing. Officieel zijn candidaat gesteld voor lid van den gemeenteraad (vacature-Bakker) de hee- ren: L. Bakker Wzn. (chr.-soc.), Y. Rienstra (onafh.), C. G. Stockmann (R.-K.), U. Sijtema (S. D.) en D. Zuiderbaan (V. D.). De stemming heeft 20 Augustus a.s. plaats. Op de aanbèveling voor leeraar in de wiskunde aan het gymnasium te Zutphen komt Oja. voor de heer dr. FI. A. Weersma alhier. Gewetensgeld. Bij den inspecteur der directe belastingen enz. te Sneek kwam in f 85.68 wegens te wei nig betaalde bedrijfsbelasting.’ inkomstenbelas ting en verdedigingsbelasting II. <ji f 76.03 we gens te weinig betaalde bedrijfsbelasting. KOUDUM. Beroepen bij de Geref. Kerk hier ds. C. J. Hakman te Harlingen. Wel animo. Voor de betrekking van keurmeester bij den Provincialen Frieschen keuringsdienst hebben zich 92 sollicitanten aangemeld. Brandstof-bijslag voor zieken. In den aanstaanden winter zal een geringe bijslag van kolen worden beschikbaar gesteld ten behoeve van zieken. (Pr. Gr. Ct.) Kamer-verkiezing Enkhuizen. De Tel. noemt de heer A. Colijn, burgemees ter van Nieuwer Amstel, als candidaat voor de Tweede Kamer in de vacature-Oosterbaan. Landweerliehting 19071913. Dienstplichtigen der landweerlichtingen 1907 tot en met 1913 met onbepaald (klein) verlof en die dit jaar nog niet bij de reserveland- weerbataljons onder de wapens werden geroe pen, zullen in September zooveel mogelijk voor één dag, heen- en terugreis inbegrepen, onder de. wapenen moeten komen ter inspectie. Ver lofgangers, op den eersten dag van opkomst met- toestemming van den minister van Oorlog zich in het buitenland ophoudende, dan wel de buitenlandsche zeevaart of visscherij uitoefe nende. zijn van opkomst vrijgesteld. De lichting 19U. De Opperbevelhebber heeft bepaald, dat 17 Augustus in het genot van onbepaald (klein) verlof zullen worden gesteld: A. de dienstplichtige korporaals en manschap pen van het eerst ingelijfde gedeelte der mili- tielichtihg 1914’van de onbereden wapens, met uitzondering van dc pantserfort-artilleric. de torpedi.sten en de genie. B. De dienstplichtige korporaals en man schappen van de militielichting 1912 van de pantserfort-artillerie en de torpedi.sten. Wie voor eigen rekening wenschen te rei zen, kunnen reeds in den avond van 16 Aug. met verlof vertrekken. Bovendien is bepaald, dat dienstplichtigen der voorjaarsploeg 1914, wien uitstel van eer ste oefening is verleend, en die bij de mobili satie hun eerste oefening begonnen, gerekend moeten worden te belmoren tot de najaarsploeg van de lichting. Deze laatster) vertrekken dus niet met verlof. dale, neen ik heb nooit zooiets meegemaakt: maar waarom wilde u tochzoo gaarne uw manuscript terughebben? O, er komeii verschillende gebeurtenis sen in voor, welke gemakkelijk in verband, ge bracht zouden kunnen worden met het geheim van Ponder Avenue. Mijnheer Temple is het niet met mij eens en misschien is het meer een kwestie van geweten toch is alles goed af- geloopen. Als ik het verhaal niet ingezonden had en als Paole Brachi niet getracht had het terug te krijgen, zouden wij al deze ontdek kingen niet gedaan hebben. De Voorzienigheid schijnt ons.toch te leiden, niettegenstaande ons- zelven. Dat.denk ik ook. zei Lady Silverdale na denkend, arm kind, wat heb je doorstaan. Esmé’s oogen vulden zich met tranen. Ja, zei zij eenvoudig, het schijnt dat ik niets gedaan heb dan lijden sinds ik alleen op de wereld achterbleef als u zóo vriénde lijk tegen mij bent, kan ik mij niet goed hou den. O, het is heel gernakkelijk over onschuld en reinheid te praten maar het zijn armzalige wapenen voor een meisje alleen in deze slech te wereld. ‘Als ik meer ondervinding had ge had, had ik John Gilray beter kunnen beoor- deelen: ik dacht dat hij anders dan alle andere mannen was; ik achtte mijzelf gelukkig zijn liefde gewonnen te hebben. Liefde! Dc man wist niet eens wat het woord beteekende, ter wijl het van mijn kant de genegenheid van een eenvoudig meisje voor een minderwaar digen schelm was. Brachi waarschuwde mij en smeekte mij voorzichtig te zijn; in mijn ver blindheid wilde ik niet luisteren, en vond ik Brachi een zwartkijker en een ongeluksprofeet. Ik had bijna getwist met hem. toen hij er op stond mij naar Engeland te volgen: een maand later dankte ik God dat hij het toch gedaan had. Wat ik zónder hem had moeten beginnen, weet ik niet. Van het begin af heb ik een sla venleven geleid, ik deed al het werk, zelfs schrobben en schuren, ik moest mij voor de dienstbode uitgeven en werd ook als dusda nig behandeld. Ik kreeg nooit een cent en had alleen wat ik in stilte met schrijven verdiende. Toen kwam de tijd, dat John Gilray mij kwijt wilde zijn en ik was dankbaar dat ik kon gaan Door een verandering in 't secretariaat te brengen heeft men den weer Reitsma echter voor de organisatie weteii te behouden. Een deel van ’t werk zal nl. aan den nieu wen secretaris, die Ben salaris van f 4000 zal genieten, worden ontnomen, en opgedragen aan een gedelegeerd bestuurslid, die het be heer over de afdeclingen. w.o. ook het secre tariaat, krijgt. De heer Reitsma is voor deze functie bestemd. I De voorgéstelde regeling werd met op één na algemeene stemmen aanvaard. KerkoGe. De minister van landbouw heeft een regeling getroffen, waardoor voorziening van kerkolie voor de z.g. Go'dslampen in de R. K. kerken verzekerd is. Per 60 da$en wordt 5 liter per kerk verstrekt. zijden menschen komen opdagen. Enkelen be- gaven zich te water, terwijl ook tal van West- llandsche schuiten onmiddellijk ter plaatse wa- ren. Binnen tien minuten slaagde men er in I de beide slachtoffers boven water te brengen en werden pogingen aangewend om de le vensgeesten op te wekken. Juffrouw Herwijer bleek overleden. Juffrouw Groeneboom scheen behouden te kunnen blijven. Zij is echter des nachts'na een bloedspuwing in huize St. Antho- liiushoeve eveneens overleden. Kievitseieren. G. M. Gongsma te Eesterga deelt het vol gende mede in „de Lev. Natuur": 't Is dit voorjaar kort dag geweest voor den Frieschen kievit. Hij is, al maar wachtende op het eindje van den winter, die van geen schei den wist, laat begonnen met leggen, en zoo werd het reeds 6 April, vóór de eerste 500 eitjes ter markt werden gevoerd. Dat is gelei delijk geklommen tot 27 April, den laatsten marktdag, toen er 25,000 werden aangevoerd. In totaal zijn er slechts 51,000 eieren gemarkt, die gezamenlijk f 7820 hebben opgebracht. Ver leden jaar was de productie: 105,000 eieren (dus ruim dubbel zooveel) en de opbrengst f 17,000, in 1915 werden 170,000 eieren gevon den. 't Is dit jaar wel extra-ordinair slecht ge weest als nimmer te voren. Dit betreft Fries land zoöals u wel begrepen zult hebben. Thans is tengevolge van koude, droogte en late hoofing het veld ruim van jonge vogels voor zien. de rest weet U. Lady Silverdale had diep medelijden met haar zij sprak werktuigelijk, want haar geest was ver weg. Er was een vreemde ge lijkenis tusschen haar huwelijksleven en de ge beurtenis in Esmé’s leven van welke zijde zij de zaak ook bezag, het verband tusschen hen beiden bleef bestaan. Brachi had hen bij elkaar gebracht en Brachi was de man door Temple ontdekt in Lord Silverdale’s kamer. Er viel nog heef wat op te helderen, toch was Lady Silverdale er niet zeker van dat Esmé dat zou kunnen doen een vreeselijke ver denking flitste door haar brein. ’Is er nog iets, dat u voor mij verborgen houdt? vroeg zij. Esmé zag haar vol onschuldige verwonde ring aan: het was onmogelijk dat mooie ge laat met de groote zwarte oogen te zien en dan aan schuld te gelooven. - Ik weet niet, wat u bedoelt”, zei Esmé. Ik zie, dat u het niet weet, zei Lady Sil verdale. Vergeef mij. een vreemde gedachte kwam bij mij op, misschien zou Brachi mij kunnen inlichten. - Brachi, herhaalde Esmé, wat zou hij u kunnen vertellen? Dat moet ik afwachten, kindlief; ik geloof, dat hij mijn echtgenoot heel goed kent: er zijn zeer veel punten van overeenkomst tusschen John Gilray en Lord Silverdale en Brachi schijnt er meer van te weten. Ik zou uw vriend Brachi heel graag iets willen vragen. Dat gaat zeer gemakkelijk, zei Esmé; hij is buiten ifi den tuin; zal ik hem roepen? H bedoelt, dat u al zijn brieven las? - Wel, de meeste ais men op zulk dun pd- pier typt als ik gebruik en natuurlijk Gilray - dan moet wel eens tiet eene blad het andere opgehouden worden. Gilray wist niets van het copie, dat hij achter liet: met behulp van een vergrootglas kon ik alles lezen; na eenigen tijd vond ik ook de plaats, waar uw juweelen waren verborgen. In een van de étui’s was een brief' van een juwelier, die berichtte, dat hij een verloren sma ragd niet kon bijkrijgen, deze brief was aan u geadresseerd en toen wist ik aan wie John Gilray zijn brieven richtte. Nadat ik inlichtin gen omtrent u ingewonnen had was ik nog meer verbaasd, iedereen sprak zooveel goeds van u. U heeft zulk een goeden naam! Dat die man u kon dwingen om geld te zenden nu begrijp ik waarom. Wat lief van u, om dat te zeggen, zei dankbaar, en toen zondt u mijn juweelen terug, hoe-kon u dat doen zon der dat John Gilray - Maar u vergeet, dat ik ze terugzond, na dat Gilray dood was; ik heb ze zelf ingepakt op denzelfden avond, dat hij stierf. Ik schreef u toch, dat uw vervolging ten einde was, dat u in de toekomst geen onaangenaamheden meer te wachten had van die schelm. - Ik dacht, dat u de woning toen al ver laten had, zei Elsie Silverdale. Dat had ik ook; ik veronderstel dat mijn heer Temple u dit verteld heeft, maar zelfs hij weet niet alles. Toen ik het huis verliet dacht men, dat ik dood was een bedriegerij, waarmee John Gilray mij geholpen heeft. Hij had genoeg van mij en was blij mij kwijt te zijn. Hij vertelde mij, dat mijn huwelijk onwet tig en zelfs de inzegening gefingeerd was, dat het een strafzaak en ik binnen het bereik der wet gekomen was. Zelfs het feit, dat ik be werk getogen is, verwachtende stenn by de legerleiding voor haar plannen te vinden. Belangrijke besluiten werden genomen ter uitvoering van de plannen bij een eventueele demobilisatie, waarvoor de steun der regeering zal worden ingeroepen. De samenstelling van een reizend Drankweer- museum kwam door de mededeeling van den voorzitter een belangrijke stap nader tot haar uitvoering. Verder werd nog ter tafel gebracht een punt van actie ten opzichte van geïnterneerden. De mededeelingen daaromtrent gedaan waren van ernstigen aard, maar stemden tot voorzichtig heid. Een commissie van enguête werd voor deze zaak ingesteld. Een actie in betrekking tot een verbod van alle alcoholhoudende dranken uit de wachtka mers der stations werd voorloopig verdaagd. De Noordam. Nadat nog zooveel mogeljjk uit de Noordam gelost was, is het schip Woensdag door een vjjftal sleepbooten naar Rotterdam gesleept, waar het verder gelost zal worden. Het gat door de mijnontploffing veroorzaakt kent. Brachi glimlachte; hij wendde zich met een' welsprekend gebaar tot Phil. U ziet wat er gebeurt, als men vrouwen in het vertrouwen neemt, zei hij; nu wil Lady Silverdale gaarne weten, hoe lang ik het on uitsprekelijk genoegen heb de vriend van haar echtgenoot te zijn. Dat komt, omdat zij weet, dat u mij in zijn kamer gevonden hebt; het is maar goed dat ik alles nu toch gauw vertel len zal. Mijn beste Esmé, zeg aan Lady Sil verdale, dat ik haar geen minuut langer zal laten wachten, dan noodig is ik ben dadelijk klaar. Welnu, mijnheer. O, ik ben al klaar, zei Phil. Het probleem is al opgelost zonder eigenwaan kan ik ge rust zeggen het was dee enig mogelijke. Maar wie heet John Gilray gedood? Brachi glimlachte, terwijl hij voorzichtig een nieuwe sigaret aanstak. Dus dat is nog de eenige vraag, zei hij; de rest is duidelijk. U bent een handig mensch, mijnheer Temple, handiger dan u zelf wel weet en het eenige dat u nog niet weet is wie John Gilray doodde, nietwaar, mijnheer Tem ple? Ja, dat is nog een raadsel voor me, mijn heer Brachi; U bent de eenige, die die vraag zou kunnen beantwoorden als u zoudt wil len. Juist ik kan die beantwoorden, als ik zou willen. Wat op het oogenblik in u omgaat, is zoo duidëlijk, dat iedere schooljongen uw ge dachten zou kunnen lezen. U denkt, dat ik John Gilray vermoord heb. Phil was even onthutst door die kalme be wering, hij had niet verwacht, dat Brachi het op deze manier zou opvatten en hij kon de aantijging niet ontkennen. De gedachte, welke telkens bij hem opkwam was, dat hij tegenover den moordenaar van John Gilray zat; toch ver toonde Brachi niet het minste teeken van schuld of verwarring. Hij glimlachte met het air van iemand, die zich vermaakte met de pogingen van een student, die geestelijke problemen tracht op te lossen, welke boven zijn begrip gaan. Havernibut. Met ingang van 6 dezer is het rantsoen van havermout bepaald op 75 K.G. per 1000 inge zetenen per vier weken. Rijstoogst mislukt. De rijstoogst op Oost-Java is mislukt, zoo wordt uit Batavia aan de „Tel." geseind. De inlandsche bevolking verkeert thans in hoogst ongunstigen economische)) toestand. Dc prijzen der levensmiddelen zijn reeds met honderd procent gestegen. De criminaliteit is toegenomen. Lucifers. Te Delfzijl is van Göthenborg aangekomen het stoomschip „liever” met eene lading van 11,900,000 doosjes Zweedsche lucifers. Een droevig ongeluk. Op de Vliet bij Voorburg heeft zich een treurig ongeluk afgespeeld. Een viertal jonge dames maakte ter gelegenheid van den ver jaardag van een liarer, de 17-jarige juffrouw J. Herweijer te 's-Gravenhage, een uitstapje naar de uitspanning De Wijckerbrug te Voor burg. Ze huurden een bootje en roeiden de Vliet op in de richting van Leidschendam. Na dat zij de spoorbrug waren gepasseerd, beslo ten ze tot den terugtocht. Eenmaal gekeerd ontwaarden ze op ongeveer 25 M. afstand een motorboot die ze te voren niet hadden kunnen opmerken en aan boord waarvan men ook de roeiboot niet had gezien, ómdat een der pijlers van de brug het uitzicht verhinderde. Tot een ongeluk zou deze omstandigheid in- tusschen niet noodzakelijk hebben moeten lei den, maar het plotseling te voorschijn komen van de motorboot maakte de roeisters zenuw achtig. Inplaats van te pogen uit de vaarlijn te komen, klemden zij zich aan elkander vast, de boot aan haar lot overlatend. De motor boot naderde intusschen. Zij had de roeiboot nog niet bereikt toen twee der inzittenden, juffrouw Herweijer en juffrouw P. Groeneboom uit Dordrecht, in hun doodsangst elkaar om strengelden en in het water sprongen. De mo torboot voer de roeiboot aan. Deze kantelde en dé beide andere inzittenden geraakten’ ook te water. De bemanning van de motorboot wist haar beiden echter onmiddellijk weer bo ven water te brengen en zij zijn met den schrik vrijgekomen. Intusschen waren op het hulpgeroep van alle is ongeveer 7 bij 3 meter. Andersom bedoeld. Gistermorgen is de Belgische visseherssloep V L 59, van Vlissingen, die op de vischvangst was, door een Duitsch watervliegtuig aange houden. Het visschersvaartuig zou naar Zee- brugge worden opgebracht, maar het water vliegtuig kreeg een defect en kapsijsde. Eeu der twee inzittenden is verdronken de ander werd door het visschersvaartuig opgepikt, dat daaarop naar Vlissingen terugkeerde. Duro tijden. Een advertentie in de Nederlander u predikant (zonder duurtetoe- groote gemeente tegen billijken solied rijwiel Overreden. Gisternamiddag is de 5-jarige J. H. in de Hugo de Grootstraat te Rotterdam door een zandkar overreden. Een wiel ging het kind over het hoofdhat meisje bleef op de plaats dood. Alweer ten. Te Eindhoven kwam gister een Duitsch vliegtuig boven deze stad en de omstreken. Het bewoog zich op geringe hoogte boven de Philipsfabriek en verdween in zuidooste lijke richting. Op verschillende plaatsen hebben militairen het beschoten. Smokkcisarslot. Te Boxmeer is gisternacht bij het smokkelen een roeibootje met 6 personen omgeslagen, van wie vier verdronkeir z’\jn. Overredan. Te Enschede is het 6-jarig dochtertje van v. d. Z. onder een met hooi beladen wagen geraakt on gedood. Zedcnmiadrijf. Te Vlissingen werd een 13-jarig meisje ver mist, dat volgens zeggen zou zijn meegelokt in de woning van een marine-schepeling op het eiland, wiens vrouw en kinderen afwezig wa ren. De politie stelde een onderzoek in, doch het meisje werd niet gevonden. De geruchten hielden evenwel aan en des nacht stelde de politie onverwachts opnieuw een onderzoek in on hot meisje werd werkeljjk gevonden. De schepeling, die zich aan zedenmisdrijf had schul dig gemaakt, legde een volledige bekentenis af. Het meisje is aan haar ouders teruggege ven. 5».

Sneeker Nieuwsblad nl | 1917 | | pagina 1