Volkomen zuiver TROMP Graan-Speculanten I I I MEUBELFABRIEK NEDERLAND Behangerij - Stoffeerder ij FIRMA II. BRANDENBURG!! annex SNEEKER COURANT en WYNBBRITSERADEEL REGLAMEKOLOM. N ieuwstijd ingen. s ons. Officieel Oroasn der fiBntssnte Sneek 14 cent per SneeL Zaterdag 6 October 1917 34e Jaargang So. 2. a J medicinale l 5 Laura, Landry Court en Jadwin. !- J. A HÖIZIIIBA, Groningen. NIEUWE sneeker courant is de bakende. 1 Ze is overal le koop eens Haagsma 9 den regen. HOOFDSTUK II. VI. r. ot r. 18 r o Westersingel 2. Telefoon" 118. voor was 1 Vertchijnt DINSDAGS en VRIJDAGSAVONDS Uitgever? Smeek Telefoon No. 150. L s. k, De tweede Jaarbeurs. Het succes der Eerste Nederlandsche Jaar beurs is de aanleiding geweest ook een twee de te Utrecht te organiseeren en wel van 25 Februari9 Maart 1918. De inschrijving voor eventueele deelnemers wordt 15 October ge sloten. Het mag een verblijdend feit genoemd wor den, dat waar aan de. eerste Jaarbeurs door 690 inzenders werd deelgenomen, thans reeds 700 hebben ingeschreven, en. dat deze inzen- firma’s zijn. De regee- ct nationale belang de- ge- Engros alléén bij Abonnement: per j’aar f2.— fr. p. post f2.50. Loase Nos. 5 et. Advertentiên 1 —5 reg. f 0.35 verder per regel 6 cent Bij Abon nement belangrijke korting. De advertentie-prijzen zijn tijdelijk ver hoogd meteenoorlogstoeslag van 20%. De gezondheid hangt veel meer af van de voorzorgen dan van de middelen. Het is zeker dat de meeste ziekten zouden vermeden worden, indien wij minder onvoor zichtigheden begingen en indien wij iets meer de regelen der hygiëne betrachten, vooral der inwendige hygiëne, te weten van het bloed en der zenuwen, die, men bedenke dit wel, de twee factoren van het lichaamsevenwicht zijn. I De seizoensveranderingen, de groei, de keer I der jaren, het overwerk, de zorgen oefenen da- I delijk hun invloed er op uit. Men bemerkt het I aan de ongemakken die men ondervindt wan- t neer een dier oorzaken zich voordoet. Die on- gemakken verraden een bederf van het bloed -ï of een verzwakking van het zenuwstelsel, die, 1 wanneer zij erger worden, langzaam op bloed- 1 armoede en neurasthenie uitloopen. Die ver- I schillende ongemakken en hunne gevolgen zou- den in het geheel geen vat op ons hebben, in- j dien wij de voorzorg 'namen regelmatig een I kuur met de Pink Pillen te doen, want deze kuur vormt de krachtdadigste maatregel van I hygiëne voor het bloed eh het zenuwstelsel. I De Pink Pillen zuiveren en verrijken het bloed I en onderhouden den weerstand der zenuwen. Onafhankelijk van haar altijd weldadige wer- I king, heeft een kuur met de Pink Pillen dit J waardeerbare voordeel, geen bijzonder regiem i te vereischen en weinig kostbaar te zijn. De Pink Pillen zijn verkrijgbaar a f 1.75 per doos en f -9 per zes doozen bij het Hoofddepót der Pink Pillen, Nassaukade 314, Amsterdam. Voor Sneek en Omstreken bij de Erven Joh. W. Meijer en fa. B. Meindersma te Sneek en verder bij goede Apotheken en Drogisterijen. Een verhaal uit Chicago, door FRANK NORRIS. Schrijver van „Van g-a r m e n”. (Vertaling van Jo Arenberg). VAN DE LEEUWARDER RECHTBANK. Zitting van Woensdag 3 October. Drie misdrijven. De rechtbank heeft een appeltje te schillen met D. O., 52-jarig sjouwerman te Sneek, die voor drie misdrijven tegèlijk de zaal binnen treedt. Den 24 Juni liep hij in de stad zijner inwoning in kennelijken staat van dronkenschap langs de openbare straat en kwam toen bij den ingang van het kaatsterrein in aanraking met de marechaussees, die hem wilden arresteeren. O. verzette zich geducht. Eerste feit. Op 15 Juli d.a.v. was het al weer mis met O. Toen heeft hij R. Westra tegen het lichaam gestompt en in den linkerarm gebeten. De mis handelde zat juist met huisgenooten en gasten, onder wie een paar heilsoldaten, aan tafel, toen O. plotseling binnentrad en de kamer niet wil de verlaten. Hij eischte zijn jas terug, welke hij vroeger aan Westra had verkocht. Het kostte moeite hem weg te krijgen en Westra’s kleeren gingen daarbij ook nog kapot. Tweede feit. Het derde misdrijf van den beklaagde bestaat in het beleedigen op den 15 Augustus j.l., van den politie-agent H. Faber. Het spijt den president zeer, dat het nu met den beklaagde, die zich een tijd lang goed heeft gehouden, weef mis is. Alsof niét reeds genoeg veroordeelingen zijn verleden ontsie ren. Het zijn er minstens 30. Maar O. tilt daar niet zwaar over., De rechtbank is er nu mee aan, zegt de pre sident. Die niet anders .wil, dié niet anders zal. De subs.-officier eischt tegen O. 3 maanden gevangenisstraf. Een kleine straf asjeblieft, verzoekt bekl. Dat kan op het laatst niet meer, antwoordt de president. L. C. Do „Staatscourant” bevat de Kon. goed gekeurde statuten van de Vereonigisg voor Openbaar Leeszaal wezen in Friesland te Sneek. HEEG, 3 Oct. Door den Provincialen Keu ringsdienst in Friesland is tegen den veehou der en melkve^kooper P. A. de J. te Heeg prcces-verbaal opgemaakt wegens het ten ver koop voorhanden hebben van melk van ondeug delijke samenstelling (vorvalscht mtt water.) HlNDELOOPEN. Heden 5 Oct. viert de heer G. J. van Avenhorn van Nauta alhier zjjn 25-jarig ambtsjubileum als burgemeester lezer gemeente. Brsndhout-schaarschta. Mijn koninkrjjk voor een paard, heefe een van Engeland» koningen gezegd. Een ad verteerder in het N. v. Fr. ruilt geen konink rijken uit, maar hg wil toch ook een vreemde, hoewel in dezen tjjd wel begrijpelijke ruil doen. Hij vraagt wie zjjn piano tegen brandhout wil ruilen. Muziek alleen houdt jo niet warm als de bloemen op de. ruiten staan, zoo zal de man denken. L. N. wordt thans geregeld geconfereerd. En ’t is dus thans niet meer een Duitsch, maar een Nederlandsch voorstel waarover de onderhan- delingen loopen. Broodkaarten. Pe directeur van het Centraal Broodkantooi maakt bekend, dat de broodkaart van het 29ste tijdvak loopt van 5 tot en met 15 October (St.-Ct.) (Samenvatting der vorige nrs. Laura en Page Dearborn zijn met haar tante Wess’ als gasten van de familie Cressler naar de opera geweest. Zij zijn er in gezelschap I van twee haar reeds bekende jongemannen: Landry Court, een makelaar uit een groote l firma en den artist Sheldon Cdrthell en wor den voorgesteld aan den zakenman Jadwin. Corthell spreekt Laura van zijn liefde; zij I geeft een ontwijkend antwoord. Zij bemerkt dat zij indruk heeft gemaakt op den kapitalist I Jadwin. De heeren in het gezelschap praten I veel over het faillissement van den graanma- 1 kelaar Helmich, dat dien dag is uitgesproken I en groote beroering in zakenkringen heeft ge wekt). zijden van de straat van boven tot beneden verlicht. Door de vensters kon zij klerken en boekhouders over hun lessenaars gebogen zien. Elk kantoor was open en overal was men met koortsachtige haast bezig. De trottoirs waren bijna even vol als ’s middags. Loopjongens liepen heen en weer on groepjes mannen ston den in ernstige gesprekken bijeen. De heele buurt was in rep en roer, ofschoon het bijna een uur in den nacht was. Wat beteekent dat alles? vroeg zij. En Page riep uit: O, o, ik weet het. Dat is Jackson en La Salie Street. Landry heeft het mij verteld. Het „makelaaisdistrict” noemde hij het. En dat zijn de makelaarskantoren de Helmich-zaak, be grijp je? Laura keek verbluft. Hier was dus dat andere drama, voortspelend diep in den nacht, terwijl zij en al die anderen in die atmosfeer van bloemen en odeur geluisterd hadden naar muziek. Plotseling zag zij het voor haar gees tesoog, vreselijk, overweldigend. O! dit drama, waar de stroom van millioenen schepels graan en het geklater van millioenen dollars en het stampen en wilde schreeuwen van duizenden mannen de lucht met het geraas van een slag veld hadden vervuld. Ja, hier was een af schuwelijk, werkelijk drama treurspel en dood en het geluid van een doodelijk gevecht. O, dat werken in den nacht was vreeselijk. liet was als de veldhospitalen na het gevecht de hospitalen en de tenten der comman- deerende generaals. De wonden van den dag werden geteld, terwijl in hun hoofdkwartieren opgesloten, de bevelhebbers de plannen voor het gevecht van den komenden dag bespraken. Ja, ja, dat is het, vervolgde Page. Kijk, hier is het gebouw, waar mr. Helmich’s kan toren zijn. Landry heeft het mij gewezen. En daar aan het eind van de straat is de Beurs, waar men in graan speculeert waar de ko renbeurzen zijn. Laura keek om. Aan beide zijden zag zij de hel verlichte kantoorgebouwen en erboven de sombere, loodkleurige wolken, den klammen, regen, en op den achtergrond de Beurs, zwart, ernstig, een steenblok, rustend op zijn fundee- ringen als een monsterachtige sfinx met blinde oogen stil zwijgend daar neergehurkt zon der een geluid zonder eenig teeken van leven in den nacht onder den somberen sluier van Laura en Page Dearborn waren geboren in Barrington, Worcester County, Massachusetts en hadden daar gewoond tot hun vader stierf en Page juist klaar was voor het gymnasium. Haar moeder, een meisje uit Noord-Carolina, was lang te voren overleden. Bij Dearborn’s dood was gebleken, dat de fabrikant juist ge noeg geld had nagelaten om Page’s reis naar Chicago en het schoolgeld voor het gymna sium te betalen. De Cresslers hadden de beide zusters gera den te Chicago te komen en beloofd voor Page te zorgen zoolang deze studeerde. Laura had haar zuster onmiddellijk gezonden, maar was zelf in Barrington gebleven. Gelukkig waren de twee zusters niet ver plicht van haar „erfenis” te leven. Dearborn had een zuster 'gehad een tweelingzuster van tante Wess’ die hij den 'dood haars vaders den beiden meisjes een groote som geld had geschonken, waardoor zij volkomen onafhankelijk waren. Twee jaar lang bleef Laura alleen in het huis met de lage zolderingen. Vader en moe der waren dood, zelfs de tante in Boston was overleden. Tante Wess’ was het eenige ‘familielid dat was overgebleven. Page was in het laatste jaar van haar studie te Geneva Lake op twee uur afstand van Chicago. De Cresslers waren de beste vrienden der beide weezen. Tante Wess’, zelf een weduwe, woonde eveneens in Chicago en voegde haar verzoek bij dat der Cresslers. Alles scheen haar naar het Westen te trekken. En ook Laura had haar toekomstillusies; zij wilde eenmaal tooneelspeelster wórden, de rol len spelen van Shakespeare’s heldinnen, een idee dat niet verwezenlijkt kon worden in Bar rington, Massachusetts. De crisis kwam, toen Laura naar Boston reisde om de beroemde tooneelspeelster Mod- jeska in „Maria Stuart” en „Macbeth” te hoo- ren, en zij bij haar terugkomst het vaste be sluit had genomen, dit verheven voorbeeld te volgen. Voor de maand om was had zij Barrington ders bijna alle groote fi ring, overtuigd van fie zer jaarbeurzen, heeft f 35,000 subsidie geven. Het secretariaat van de Vereeniging tot het houden van Nederlandsche Jaarbeurzen heeft een smaakvol geïllustreerd boekje uitgegeven, waarin de plannen voor de tweede jaarbeurs nog eens worden ontwikkeld. Er wordt de na druk op gelegd, dat juist als handelsinstituut de Eerste Nederlandsche Jaarbeurs een suc ces is geweest en dat de deelnemers hoogst tevreden waren, speciaal wat betreft hun om zet en uitbreiding van relaties. Terecht wordt in dit boekje opgemerkt: „De Eerste Nederlandsche Jaarbeurs heeft er krach tig toe medegewerkt om niet alleen de aan dacht van het buitenland te vestigen op de belangrijkheid en de veelzijdigheid van de Ne derlandsche industrie, maar vooral om in het eigen land een warme belangstelling te wek ken voor wat de nationale nijverheid vermag, zoowel ter voorziening in de behoeften van het eigen land als voor de export”. Dat dit door groote kringen industrieelen begrepen wordt, dat blijkt wel uit de groote animo tot deelneming, grooter dan verleden jaar nog, terwijl schaarschte van grondstoffen en hulpmiddelen, gebrek vooral aan steenko len, het overladen zijn met orders voor gerui- men tijd en tal van andere factoren voor vele industrieën deelneming bezwaarlijk maakt. Een opwekking onzerzijds tot deelneming en waarschuwing, dat 15 October de laatste dag voor inschrijving is, mag eigenlijk overbodig heeten. Wij echter brengen gaarne met grooten na druk deze jaarbeurs onder de publieke aan dacht en hopen, dat ook dit jaar aan dit na tionaal instituut bij uitnemendheid alle moge lijke succes beschoren zal zijn. Maximum-prijzen. De maximumprijzen voor schoenreparatie zjjn vastgesteld als volgt4 Kinderschoenen (zolen en hakken) 25/30 f 1 idem 31/36 f 1.30 vrouwen- en ondermans- scboenen (zolen en hakken) 37/42 f 1 65mans schoenen (zolen en hakken) vanaf 40 f2.25. Verkiezing voor de Eerste Kamer. De Provinciale Staten van Noord-Hollard hebben in de vacature-wijlen prof. mr. H. L. Drucker tot lid van de Eerste Kamer gekozen den heer W. H. Vliegen (S. D. A. P.) met 41 stemmen, tegen 21 welke op prof. mr. D. P. D. Fabius waren uitgebracht. De verkiezing geschiedde bjj vierde stemmirg. Guyntmtr. Wjj vinden in de buitenlandsche bladen nog inkele treffende feiten vermeld over den ge sneuvelden Franschen vlieger kapitein Gnyne- mer. Deze was nog slechts 23 jaar en een schuchter, bescheiden jongmensch. Hij was tenger en zwak van natuur, zóó zelfs dat hjj tot vijf maal toe voor den militairen dienst was afgekeurd vóór bjj werd aangenomen. Twintig maal was hg met lof vermeld in de rapporten twee maal was hg gekwetst. Zjjn zrootste heldenfeiten verrichtte hjj op 25 Mei LI. toen hjj op één dag vier vjjandeljjke vlieg tuigen neerschoot.Guynemer had verscheiden orden. Eenigen tjjd geleden vroeg een dame hem, welke onderscheiding hij nu nog kon verdie nen en hot antwoord was: „Slechts één; een bouten kruis". Het cadeau voor sergeant Lok. De generaal-majoor Boellaard tot Herwijnen schrijft aan de Telegraaf: Aan mijn oproep om aan sergeant Lok een herinnering aan het neerschieten van een vreemd vliegtuig te geven, is in ruime mate voldaan, daar ik voor dat doel f 818.90 ont vangen heb. Een firma, die in uurwerken handelt, is zoo vriendelijk geweest een fraai gouden horloge met ketting, tegen engrosprijs af te staan, met een daarin gegraveerde inscriptie, te zanten a f 172.20. Behalve dit uurwerk heb ik aan sergeant Lok doen toekomen een bedrag van f 646.70. Het geschenk is bijeengebracht door m i n- stens 1225 personen. Najaarskeuring. Op de veemarkt te Leeuwarden werd Woens dag vanwege het Friesch Rundvee Stamboek de gewone najaarskeuring gehouden. Er waren 483 nummers ingeschreven, verdeeld over 13 rubrieken. De uitslag was o.a.: I. Vierjarige en oudere stieren. Ie prijs Ma rius, van Johs. Koopmans te IJsbrechtum. II. Stieren geboren tusschen 31 October 1913 en 1 November 1914. Ie prijs Pel Albert I, van J. E. Dijkstra te Workum; 3e prijs Dorus, van H. A. Bajema te Rauwerd. III. Stieren, geboren tusschen 31 Oct. 1914 en 1 Nov. 1915 met bekende afstamming. Ie prijs Jan XX, van J. S. v. d. Woude te Deer- sum; 3e prijs Permanent II, van Jan S. Haag sma te Workum. IV. Stieren, geboren tusschen 31 Oct. 1915 en 1 Nov. 1916, met bekende afstamming. 2e prijs Meine, van T. P. Hoekstra te Loënga en Ali Cesar, van H. Oppedijk te Hommerts; 3e prijs Kninus, van K. F. Vxolijk te Workum. VI. Stierkalveren, geboren in Januari 1917. 2e prijs Frits, van J. W. Hoogterp te Deer- sum; 3e prijs Pel Jan II, van W. S. Andringa te Tirns en Ceres Piet, van Sije S. Kooistra te Folsgare. VIL Stierkalveren, geboren 114 Februari 1917. Ie prijs Pel Foeke, van H. A. Bajema te Rauwerd; 2e prijs Permanent III, van IJ. S. te Workum en Klaas, van M. S. Koopmans te Scharnegoutum. VIII. Stierkalveren, geboren 1528 Februari. 3e prijs Ceres Albert III, van S. A. v. d. Hem te Terzool. IX. Stierkalveren, geboren 115 Maart 1917. Ie prijs Bonte, van B. W. Okma te IJpecolsga; 2e prijs Nette, van B. W. Okma; 3e prijs Jan, van S. S. Hellinga te Oosterlittens, Marinus voor goed vaarwel gezegd en was zij op weg naar Chicago, waar zij in de toekomst zou wonen. Zij kochten een huis aan de Noord-Zijde en tante Wess’ zou bij haar twee nichtjes wo nen. Tijdens het in orde maken van het huis woonden Laura en Page in een klein familie- pension in dezelfde buurt. De uitnoodiging der Cresslers was op een ongunstig oogenblik ge komen, juist toen zij bezig waren te verhui zen. De twee meisjes hadden pas één nacht in haar nieuwe woning doorgebracht en zij moesten zich bij lamplicht kleeden in haar kale kamers. Alleen het lokaas van de Italiaan- sche Opera, gehoord uit een loge, had haar onder de gegeven omstandigheden uit haar huis kunnen halen. Den ochtend na de opera ontwaakte Laura met het drukkende bewustzijn een dag van hard werken voor de borst te hebben. Buiten regende het nog steeds, de kamer was koud en een somber licht viel door de reten der luiken, die zij bij gebrek aan gor dijnen had moeten sluiten. Zij ging overeind in bed zitten, ineengedo ken tegen de koude en keek naar haar japon, die zij, bij gebrek aan een schöone kleeren- kast, aan een gasarm had gehangen. Uit de richting der keuken kwam het geluid van for nuis aanleggen. De kamer was in erge wan orde. Kisten en koffers stonden op den kalen grond. Stoelen, gewikkeld in pakpapier en zak- kenlinnen, waren op elkaar gestapeld; een rol tapijt leunde in een hoek en een stapel ma trassen in een andere. O, zuchtte Laura, waarom zijn wij niet in het pension gebleven tot alles hier in orde was? Maar in de aangrenzende kamer hoorde zij tante Wess’ zich bewegen. Zij wendde zich tot Page, die op het kussen naast haar sliep. Page, Page! Word wakker meisje. Het is laat en wij hebben veel te doen. Page.werd oogknippend wakker. O, het is afschuwelijk koud, Laura. Laten wij de petroieumkachel aansteken en in bed blijven tot de kamer warm is. O, zus, heb jij geen slaap en was het gisteravond niet zalig? Wie van ons zal opstaan en de kachel aan steken? Wij zullen „aftellen”. Ga liggen, zusje- lief, je laat al de koude lucht binnenkomen. Laura deed haar zin en de twee Zusters, Jacht. In Friesland is de groote jacht, welke j.l. Maandag geopend is, zeer ten genoege van de jagers aangevangen; het jachtveld is goed voorzien. De hazen vertoonen zich menigvul dig en vinden in de bosschen, bouwlanden en droge slooten geschikte verblijfplaatsen. Pa trijzen zijn er niet minder dan anderp jaren; zij worden in groote koppels in bosch en veld veel gezien. Korhoenders en fazanten worden nog weinig aangetroffen: zij houden zich meest in de bosschen op. Bij hoogeren waterstand verwacht men nog de komst van veel eend vogels en snippen. Omtrent de andere vogels, als houtsnippen, pijlstaarten, smeenten enz., welke trekvogels zijn, valt nog weinig te zeg gen. De jachtvelden in de provincie zijn dit jaar duur verpacht. Vliegtuigen voor ons leger» Zondag jgn, naar het „fldbl.” meldt, te Bastheim, bestemd voor ons leger, aangekomen twaalf groote vliegtuigen, welke onder leiding van den luitenant-vlieger Versteegh zullen worden vervoerd. Aaltje, van Johs. Koopmans te IJsbrechtum en Hoop, van B. W. Okma. X. Stierkalveren, geboren 1631 Maart 1917. 2e prijs Adema, van H. R. Jonkman te Utens. XI. Inzendingen "vee van fokkers. D. Besla gen van 34 en meer koeien. Ie prijs de inzen dingen van A. Th. Smeding te Deinum en firma Schaap te Deersum; deze laatste kreeg, voor een tweede inzending een 2en prijs. XII. Koekalveren bij tweetallen, geboren tus schen 31 Oct. 1916 en 1 Februari 1917. 2e prijs Gusta VI en Ceres Albertje II, van S. A. v. d. Hem te Terzool. XIII. Koekalveren bij tweetallen, geboren tusschen 31 Januari en 1 April 1917. 2e prijs Rolundje II en Annie, van J. P. Huistra te Scharnegouturn. De bommen op Sluis» Da bommen die op Sluis gevallen zijn en daar groote schade aanrichtten, zoodat het een wonder is dat er geen persoonlijke ongelukken voorkwamen, zjjn waarschijnlijk geen vlieger- bommen geweest, maar granaten die door Duit- sche afweerkanonnen op een vreemden vlieger werden afgeschoten. De aangerichte schade wordt op f 55000 ge schat. V Ongeschilde «erdappelen. Het bureau voor mededeelingen inzake de voedselvoorziening raadt aan de aardappelen ongeschild op tafel te brergen. Zulks levert een groote besparing op. De sigaren weer duurder. Do sigarenfabrikanten hebben besloten den* prjjs d‘-r sigaren tot en met 8 cent met 1 cent per stuk te verhoogen. Goedkooper brandstof. Voor hen, wier inkomen lager is dan f 1000 per jaar, zullen te Haarlem de brandstoffen eenheden niet duurder berekend worden dan fl.50, voor inkomens van f 1000 tot beneden f1500 niet duurder dnn f2 per eenheid. Duitsche kolon. Ten bewijze, dat de Duitsche Regeoring zeer geneigd is om tot overeenstemming ta komen met Nederland ten aanzien van de levering van kolen, mcge dienen, zegt het Hbl., dat zij, nadat haar voorstel dcor Nederland van d> baud is gewezen, heeft aangeboden om een van ien kant van Nederland te dcen voorstel in overweging te nemen. Er is toen een Neder- landich voorstel geformuleerd en aan do Duit sche vertegenwoordigers voorgelegd. Daarovef Na een poosje bleef Laura stil en peinzend zitten. Het was een belangwekkende avond ge weest in vele opzichten. Corthell had haar I nogmaals gevraagd zijn vrouw te worden en I zij, opgewonden door de gevoelens van het i oogenblik, had hem aanmoedigend geantwoord. Daarna had zij dat kleine gesprek gehad met I den rijken Jadwin en sedert was zij, zij wist zelf niet waardoor, kalmer, flinker geworden. De koude lucht en de regen hadden haar gloei- ende wangen en kloppende slapen afgekoeld. Zij vroeg zichzelf af of zij Corthell eerlijk en I oprecht liefhad. Neen, dat deed zij niet; eer. lijk en oprecht niet. Zij wilde niet met hem trouwen. Zij was oneerlijk tegenover hem ge- weest, maar zij kon niet besluiten hem voor goed op te geven. Als zij nu zei: „Neen, mijn- i heer Corthell, ik heb u niet lief, ik zal nooit i uw vrouw worden”, dan wist hij dat het j altijd uit was. Hij zou weggaan en het I niet haar bedoeling dat goed te vinden. Eensklaps uitte zij een kreét. In La Salie Street gekomen, zag zij de,kantoren van beide vlak bij elkaar gekropen, trokken de dekens over haar ooren en sloegen de armen om el kaar heen om warm te blijven. Lachend om haar eigen dwaasheid „telden zij af”. Page begon: lene miene mink mank Maar juist kwam tante Wess’ binnen, al heelemaal gekleed, en de beide meisjes smeek ten haar de kachel aan te steken. Om tien uur hadden zij ontbeten aan de keukentafel met keukenmessen en vorken. Wat zullen wij het eerst doen? begon Page. Landry Court behoeft vandaag niet te werken hij heeft mij verteld waarom, maar dat ben ik vergeten en hij zei dat hij kwam helpen, zei Laura. Tante Wess’ glimlachte. Landry Court was openlijk en vurig verliefd op Laura en allen wisten het. Tante Wess’ beschouwde de zaak als een grapje en sprak telkens van Landry als van „dien jongen’\ Doch Page was zeer ernstig op dit punt. Landry was een fatsoenlijke, hard werkende jonge man, die zich een weg moest banen en geen tijd kon verspillen en als Laura niet van plan was met hem te trouwen, dan was het niet netjes van haar dat zij hem aan het lijntje hield. Ik geloof, zei Laura dan, tante Wess’ veelbeteekenend aanziende, dat ons meisje zelf een goed oogje heeft op een zekeren hardwer kenden jonkman. En dan werd Page altijd driftig. Och, Laura, stoof zij op, je weet best,, dat ik dit niet graag hoor en je zegt het al leen maar om mij boos te maken. Ik wil niet dat je doet alsof ik een man naloop of er een snippertje om geef of hij verliefd is of niet. Ik heb genoeg eerbied voor mijzelf en wat Lan dry Court betreft, wij zijn beste vrienden en ik waardeer zijn handelstalent en de manier waarop hij zaken doet en hij acht mij alleen als een vriendin en gaat niet verder. Een oogje op hem! Zeker! Alsof de man niet nog geboren moest worden’, dien ik voor de twee de maal aankeek. Even na het ontbijt verscheen Landry. Wordt vervolgd.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1917 | | pagina 1