H IRMA H. BRANDENBURG tl Koffie en T*ue- Brandspiritus. annex SNEEKER COURANT en WYMBRBTSERADEEL Nieuwstijdingen. ficieel Orgaan der Gemeente Sneek. inschrijving voor do Militie Officieel gedaeHe. Maximumprijs Koffie. 34e Jaargang sk. L. )0. tg Woensdag 12 December 1917 20."°/ o 5. r 28 sht ITOTOIEKBE OTüBAIT et* 3 .N, uur sau eerste net ÖA B. de meerderjarige niet-Nederlander, die i 3o. ieder mannelijk niet-Neder ander, die van het voogd in de en de de reis 1 2 dan wor- Broodkaart. De directeur van het Centraal Broodkantoor maakt bekend, dat de Ifroodkaart van het 35ste tijdvak geldig is van 10 tot en met 20 December. er- agt )N- jat. ES, tar. ■P, ËL- >ud- e k, tat m- der N. 2D jze be an. WILHELMINA. De minister van Buitenlandsche Zaken, J. Loudon. De minister van Justitie, B. Ort. De minister van Staat, minister van Binnenlanl- sche Zaken, Cort v. d. Linden. De minister van Marine, J. J. Rambonnet. De minister van Financiën, Treub. De minister van Oorlog, de Jonge. De minister van Waterstaat, C. Lely. De minister van Landbouw, Nijverheid en Handel, Posthuma. De minister van Koloniën, Th. B. Pleyte. de koloniën of bezittingen des Rijks in an dere werelddeelen woonplaats gehad heeft, tenzij hij in den zin dezer wet een vader öf moeder heeft en deze elders dan binnen ES, het Rijk woonplaats heeft; naam en F. C. A. van Bolsward. Hier was de uitslag 41 ten voordeele van Leeuwarden. Zaterdag j.l. is aan de Universiteit te Amsterdam met goed gevolg afgelegd het can- didaatsexamen in de Rechtswetenschap door onzen stadgenoot den heer D. Wierstra. RAUWERDERHEM. Bg het vorige week alhier gehouden boereboelgoed van den vee houder P. J. Sgbrandi te Deersum weiden fabolachtig hooge prijzen gemaakt, zoowel voor het vee als voor al het andere aangebodene. Twee hoopen kuilvoer brachten rt sp. op f 2200 en f1600, zoodat per koeseten mag gerekend worden ongeveer f 400. Een vloertapijt, dat ruim 25 jaar dienst had gedaan en voor f 25 was ingekocht bracht f27 op. SCHARNEGOUTUM Wij vernemen, dat voor nieuw omgeecheurde greide ongeveer f 4Ofr huur per pondemaat wordt beloofd. HEEG, 6 Dec. Do onderafdeoling van de V. P. N. Reeg en omstreken hield heden hare jaarljjksche Vergadering. Door de loden wer den verzonden 13.329 eieren voor een geza menlijk bedrag van f1182. Aangeboden Verschijnt INSDAGS en V RIJDAGSAVOM'S Uitgevers 8hï®k Telefoon No, 150. indien hot een minderjarige betreft, op zijn vader, moeder of voogd, mits de vader, moeder of voogd binnen het Rijk, in het Duitsohe Rijk of in het Koninkrijk België woonplaats heeft, of indien de voogdij is opgedragen aan eene rechtspersoonlijk heid bezittende vereeniging, aan eene stich ting of aan eene instelling van weldadigheid op de bestuurders; b in dien het een meerderjarige betreft, die onder curateele staat, op zijn curator. 3. De minderjarige, die in den zin dezer wet geen vader, moeder of voogd heeft, of wiens vader, moeder of voogd niet binnen het. Rijk, in het Duiteche Rijk of in het Koninkrijk België woonplaats heeft; is, be houdens het bepaalde in het volgend lid, steeds zelf tot het doen van de aangifte ver plicht. 4. Hij, die is opgenomen in een der in art. 16 vermelde gestichten en inrichtingen of behoort tot de in het tweede lid van ge noemd artikel bedoelde personen, dan wel in dienst is bij de zeemacht, bij het leger hier te lande of bij da koloniale troepen, behoeft niet ter inschrijving te worden aan gegeven. gende op dat, waarin hij het 18de levens jaar volbracht, en vóór het intreden van bet 21ste levensjaar zijne woonplaats binnen het Rijk, in het Duitsche Rijk of in het Konink rijk België gevestigd heeft; 5o. ieder mannelijk meerderjarige, die na 1 Januari van het jaar, volgende op dat, waarin hij het 18de levensjaar volbracht, en vóór het intreden van het 21ste levensjaar Nederlander of opnieuw Nederlander is ge worden, zoo hij binnen het Rijk, in het Duitsche Rijk of in het Koninkrijk België woonplaats heeft; 6o. ieder mannelijk niet-Nederlander, die na 1 Januari van het jaar, volgende op dat, waarin bij het 18de levensjaar volbracht, en vóór het intreden van hut 21ste levensjaar ingezetene of opnieuw ingezetene is gewor den in den zin van art. 12, tweede lid 7o. hij, die vóór het intreden van het 21e levensjaar ophoudt te verkeeren in een der gevallen, bedoeld in art. 13, indien hij overi gens, hetzij volgens art. 12, hetzij volgens het hiervoren onder lo6o bepaalde, inge schreven zou moeten worden. 2. Met betrekking tot het bepaalde on der lo6o gelden art. 12, laatste lid en art. 13. 3. Ten aanzien van de gemeente, waai de inschrijving of de inschrijving opnieuw moet geschieden, ge'ldt art. 14, eerste lid, met dien verstande, dat de plaats van in schrijving wordt bepaald naar de gemeente of bet Rijk, waar de woonplaats gevestigd is of was op den dag, waarop de in te schrijven persoon of zijn vader, moeder of voogd is geraakt in een der in het eerste lid van dit artikel omschreven gevallen. 4. Ten aanzien van de aangifte of op gave ter inschrijving of ter inschrijving op nieuw gelden de artt. 15 en 16, met dien verstande, dat de aangifte geschiedt binnen dertig en de opgave binnen tien dagen na den dag, waarop de in te schrijven persoon of zijn vader, moeder of voogd is geraakt in een der in het eerste lid van dit artikel omsebreven gevallen. Strafbepalingen. Artikel 102. 1. Met hechtenis van ten hoogste veer tien dagen of geldboete van ten hoogste honderd vijftig gulden wordt gestraft: lo. de in art. 15, eerste of tweede lid, bedoelde persoon of diegene der in laatst genoemd lid bedoelde bestuurders, dieniet voldoet aan eene hem bij dat art. of bij art., 17, vierde lid, opgelegde verplichting; 2. Met gevangenisstraf van ten hoogste twee maanden of geldboete van ten hoogste zeshonderd gulden wordt gestraft hij, die op zettelijk een der in het eerste lid bedoelde feiten pleegt. Sneek, 6 December 1917. De Burgemeester voornoemd, P. J. de HOOP. bon no. 9 eener Thee- en Koffiekaart 0.05 K.G. thee 10 0.1 koffie. 4o. Bons nos. 7 en 9 voor thee en nos. 8 en 10 voor koffie, door detaillisten van verbrui kers in ontvangst genomen, kunnen door Jen betreffende» detaillist dadelijk aan zijn leve rancier wor-den afgegeven; nader zal worden bekend gemaakt, welke hoeveelheden de leve rancier op deze bons na 31 December 1917 zal mogen afleveren aan den detaillist. Sneek. 11 December 1917. De Min. van Landb., Nijverh. en Handel, Voor den Minister, De Sëfcretaris-Generaal, VERSTEEG. De Burgemeester voornoemd, P. DE HOOP. Voetbal. De voor Zondag j.l. aangekondigde voetbal wedstrijden zijn alle gespeeld. De terreinen waren evenwel verre van bespeelbaar. Vooral het L. S. (’.-terrein was één modderpoel men begreep daarom ook niet waarom scheidsrechter niet tot afkeuring besloot. De uitslag is: L. S. C. Friesland 52, bovendien boekt het Nederlandsche stoomschip „Leda” (1140 ton eigendom der Ned. St Mij.) op de En- gelsche kus*, ten gevolge van liet loepen op een mijn, is vergaan. Zeven man van de equi page werden vermist. Het schip was voor zoover b<kerd bestemd voor het kolenhalen uit. Engeland. Bericht aan de Belgen. Om na de bevrijding van het grondgebied in België te mogen terugkeeftn, zullen de Bel gen, die in Holland hebben verbleven, in het bezit moeten zijn van verschillende identiteits- stukken. Daar het aantal uitgewekenen groot is, zal het opmaken dezer stukken veel tijd vragen. Dientengevolge worden alle Belgen, die in Ne derland verblijven, dringend verzocht zich zon der verwijl te laten inschrijven op de be volkingsregisters der Nederlandsche gemeen ten waar zij tijdélijk vervlijven. Tevens wor den zij verzocht zich eveneens te laten inschrij ven op het Consulaat van het district wadr zij zich hebben gevestigd. Deze Consulaten zul- ophouden van L. S. C. zoodat de stand wordt 102 ten voordeele van Friesland. Sneek trok onvolledig uit naar Harlingen, en wist ondanks dit nog met 31 te winnen. Te Leeuwarden speelden de club van dien i raad eerste lid, onder 3o., indien hij minderjarig is a. zoo zijn vader, moeder of voogd bin nen het Rijk woonplaats heeft, in de ge meente der woonplaats van vader, moeder of voogd b. zoo hij in den sin dezer wet geen va der, moeder of voogd heeft of zoo zijn voogd niet binnen het Rijk woonplaats heeft, in de gemeente, waar hij zelf woonplaats heeft B. van hem, bedoeld in art. 12. eerste lid, onder 3o.indien bij meerderjarig is in de gemeente, waar hij woonplaats heeft. 2. De in het vorig lid als plaats van in schrijving aangewezen gemeente is die, waar Januari van het jaar, volgende op dat, waarin de in te schrijven persoon het 18de levens jaar volbracht. Ten aanzien van hem, wiens inschrijving te Amsterdam of te Rotterdam moet geschieden wegens woonplaats onder scheidenlijk in het Duitsche Rijk of in het Koninkrijk België, wordt de gemeente, waar de inschrijving moet plaats hebben, bepaald naar het Rijk, waar de woonplaats geves tigd is of was op 1 Januari van het jaar, volgende op dat, waarin de in te schrijven persoon het 18de levensjaar volbracht. Aangifte of opgave ter inschrijving. Art. 15. 1. Hij, die volgens art. 12 moet worden ingeschreven is verplicht zich daartoe aan te geven bij den burgemeester der gemeente, waar de inschrijving moet geschieden. 2. Indien hij ongesteld of afwezig is, rust de verplichting tot bet doen van de aangifte a. indien het een minderjarige betreft, Ab onnementper jeer f2 4r p post f 2 50. Losse Nos. 5 et. Advertentiën 1 5 reg. f 0.35 verder per regel 6 cent. Bij Abon nement belangrijke korting. Da adrertentie-prijzen zijn tijdelijk ver hoogd mst een oorlogstoeshg van Overwegende dat bij de wetten van 29 No vember 1917 (Staatsbladen nos. 660—662, op de voorgeschreven wijze, een herziening is tot stand gekomen van het Ilde, lilde en IVde Hoofdstuk, van artikel 192 en van de Addi- tioneele Artikelen der Grondwet; dat volgens artikel 197 der Grondwet die verandering plechtig moet worden afgekondigd en bij de Grondwet gevoegd; Hebben goedgevonden en verstaan, gelijk Wij goedvinden en verstaan bij deze: 1. In eene plechtige openbare zitting van den Hoogen Raad der Nederlanden, van elk der gerechtshoven en arrondissementsrechtban ken zullen op- den 12den December 1917, des middags te twaalf ure, door den griffier wor den voorgelezen, van welke voorlezing proces verbaal zal worden opgemaakt: De wet van 29 November 1917, (Staatsblad no. 660) tot verandering in het Ilde, lilde en IVde Hoofdstuk der Grondwet; de wet van 29 November 1917, (Staatsblad no. 661) tot verandering van artikel 192 der len te hunner beschikking eene inschrijvings- Grondwet; de wet van 29 November 1917 (Staatsblad no. 662) tot verandering in de Additionneele Artikelen der Grondwet, voor zooveel be treft de 1, 6, 7 en 8 dier wet; 2. Op genoemd tijdstip van den 12den De cember 1917, des middags te twaalf ure, zal deze Onze publicatie worden afgelezen in iedere gemeente van de pui of voor de deur van het huis der gemeente; 3. De bij voormelde wetten van 29 Novem ber 1917 (Staatsbladen no. 660662) vastge stelde bepalingen vormen van het oogenblik der plechtige afkondiging af, met de onver anderd gebleven hoofdstukken en artikelen, de Grondwet van het Koninkrijk der Nederlan den. Onze ministers van Justitie en van Binnen- landsche Zaken zijn belast met de uitvoering van deze publicatie, welke in het Staatsblad zal worden geplaatst. Gegeven te ’s-Gravenhage, den 29sten No vember 1917. 1.07 Kieinhandelprijs: j u. 1.20 per K.G. i Voor koffie-extract bevattende ten minste l) pet. koffie, tusschenhandelprijs f0,12. klein- landelsprijs f 0,18 per deciliter excl. flescli. Sneek, 11 December 1917. De Burgemeester voornoemd, P. .1. DE HOOP. i De Burgemeester van Sneek brengt de vol jende beschikking ter algerneene kennis: De Minister van Landbouw, Nijverheid en iandel; I Gezien artikel 8 der Distributiewet 1916 en, krtt. 5 en 7 van de Distributieregeling van thee tn koffie dd. 5 October 1917 Afdeeling Crisis taken no. 808, bureau A. Z. - Heeft goedgevonden te bepalen: i lo. De leveranciers van Thee en Koffie aan letaillisten zullen in het tijdvak van 1 tot en net 28 December 1917 aan detaillisten thee eu i'iifie mogen afleveren en wel op een hun door Hen detaillist over te leggen: f bon ito. eener Thee- en Koffiekaart 0.(15 K.G. thee, I 0.05 koffie, I 0.05 thee, 0.1 koffie, I geldende daze hoeveelheden als voorziening In de behoeften van den detaillist voor de ge- jieele maand. f 2o. Gedurende het tijdvak, aanvangende 1 December en eindigende op 15 December 1917, pil door detaillisten aan verbruikers mogen porden afgeleverd op; II bon no. j eener Thee- en Koffiekaart 0.05 K.G. thee I 0.05 koffie. 3o. Gedurende het tijdvak, aanvangende 16 lecember en eindigende op 31 December 1917, ;al door detaillisten aan verbruikers mogen borden afgeleverd op: i. .1 ii -iriri- -i 11- i—- w De Burgemeester van Sneek maakt bekend, ït de Minister van Landbouw, Nijverheid en andel heeft goedgevonden vast te stellen eene aximum-kleinha-ndel prijs voor brandspiritus an 85 pct. per flesch van 0.7 Liter fl. 0.90 cclusief flesch. afgehaald in den winkel. Sneek, 11 December 1917. De Burgemeester van Sneek, P. J. DE HOOP. I De Burgemeester van Sneek brengt ter Igemèene kennis, dat de Minister van Land ouw, Nijverheid en Handel heeft goedgevon- en vast te stellen de volgende maximumprij- en voor koffie: Tusschenhandelprijs: fl. 1.04 per K.G. los. 1.07 netto verpakt. j Russische soldaat, verblijf hield geheel alleen in de bosschen, in Friesland nog 5 doelpunten wegens te vroeg^en Rrondi met een hol als kamer. Dienstweigering. 33 man van een compagnie Infanterie welke in St. Kruis lag, hebben voor het Hoog Mil. Gerechtshof terechtgestaan wegens weigeripg een marsch voort te zetten. Voor den krijgs- raad waren zij veroordeeld tot 2 maanden ge vangenisstraf. Het vonnis van het Hof moet nog uitgesproken worden. De ftmet®s.81ssin” opgehwuden. De N. O. T. heeft van de Britsche gezant een schrijven ontvangen waarin gezegd wordt, dat het stoomschip „Nieuw-Amsterdam”, dat to Halifax is aangehouden een lading bevat voor do Belgiscly> Reliéfcommissie en geen vrijgeleide heeft en geen onderscheidingstee- kenen voort, terwjjl het schip bovendien pas sagiers aan boord heeft. Onder-deze omstandigheden kan de Britsche rogeering, met het oog op de kort geleden plaats gehad hebbende aan houding, door Duit- schers van het Belgische reliefsehip „Do Hae len”, die eveneens een volle lading voor de Reliefeommissie vervoerde welke gedekt wordt door het gebruikelijke certificaat, de verant- woordelgkheid niet op zich nemen om „Nieuw-Amsterdam” toe to staan haar voort te zetten, Nederlendsch schip (jezoisken. Uit Grimsby is het bericht ontvangen, dat Jachtavontuur. Toen dezer dagen door eenige jagers een drijfjacht werd gehouden bij Vlijmen ontdekte er een. dat er iets bijzonders uit den grond j gegevens. Deze kaart zal op aanvraag, te voorschijn kwam. Juist wilde hij schieten alle l.„1 i toen hij bemerkte dat het een mensch was toegezonden. Naderbij gekomen bleek het een gevluchte De Belgen die aan dezen oproep geen gevolg Russische soldaat, die gelijk de dieren zijn j zouden geven, stellen zich bloot aan onaange name gevolgen: Zijn nochtans van deze formaliteiten ont slagen de 'geïnterneerden. de Belgen welke in de vluchtoorden ver blijven. de families van geïnterneerden die in de nooddorpen bij de interneeringskampen opge richt zijn -gehuisvest. Het m:jnengevasr. Po grooto mgn, die door haar gevaarlgke ligging bg het Rcolo Klif bij Stavoren zooveel schrik en ontsteltenis bracht is tot geruststel ling vin do bewoners gisteren door een enkel marineman zond'-r stoornis gedemonteerd. Geen br-oorfprije-wer!ioog«M<?» Do minister van Landbouw heeft aan hot hoofdbestuur der NederlandscheVoreeniging van Werkgevers iu het Bakkersbedrijf medegedeeld, dat aan hot verzoek, om verhooging van maximum-prijs van wittebrood, niet kan don voldaan. De Grondwetsherziening. Woensdagmiddag twaalf uur zal van de pui van alle gemeentehuizen in den lande de le publicatie worden afgelczen: Wij Wilhelmina, bij de gratie Gods, Koningin der Nederlanden, Prinses van Oranje-Nassau, enz. enz., enz. Aan allen, die deze zullen zien of hooren lezen, sahit! De BURGEMEESTER dergemeenteSneek herinnert de belanghebbenden, in het bij zonder de jongelingen, geboren in h-t jaar 1899, en hun vader, moeder, voogd of cu rator. aan de verplichting tot bet doen van aangifte ter inschrijving voor de militie. Daarvoor zal ter secretarie zitting worden igehouden op Woensdag 9 Jan. a sdes voor- middagsvan912 uur voor de diensiplich tigen. wier geslachtsnamen beginnen met een der letters A tot en met G, des na middags van 3—6 uur voor de dienstplich tigen, wier geslachtsnamen beginnen met een der letters H tot en met P en op Don derdag 10 Jan. as. voor de dienstplichtigen wier geslachtsnamen beginnen met een der letters R tot en met Z. Verder kan eiken werkdag gedurende de maand Januari aangifte worden gedaan. Bij de aangifte ter inschrijving be staat gelegenheid om op te geven de reden van vrijstelling die de in ie schrijven per soon vermot delijk zal kunnen doen gelden De aandacht der belanghebbenden wordt voorts gevestigd op de volgende bepalingen der Militie wet. Wie moeten worden ingeschreven. Artikel 12 1. Behoudens het bepaalde in art. 13 wordt voor de militie ingeschreven lo. ieder minderjarig mannelijk Neder lander, die op 1 Januari van het jaar, vol kende op dat, waarin hij het 18de levens jaar heeft volbracht, binnen het Rijk, in’ het Duiteche Rijk of in het Koninkrijk België woonplaats heeft, of wiens vader, moeder of voogd op genoemd tijdstip in 'een dier Rijken woonplaats heeft; 2o. ieder meerderjarig mannelijk Neder lander. die op genoemd tijdstip in een der igenoemde Rijken woonplaats heeit; op genoemd tijdstip ingezetene Rijk ie. 2. Voor ingezetene in den zin dezer wet wordt gehouden A de minderjarige niet-Nederlander, die jbinnen het Rijk woonplaats heeft. lo. indien zijn vader, moeder of voogd hm binnen het Rijk woonplaats heeft en gedu- llUa rende de voorafgaande achttien maanden in het Rijk of in de koloniën of bezittingen des Rijke in andere werelddeelen woonplaats gehad heeft; I 2o. indien bij zelf gedurende de vooraf- rate gaande achttien maanden in het Rijk of in en kaart houden met aanduiding van alle noodige aan belanghebbenden ter invulling worden Januari van het jaar, volgende op dai, waarin de in te schrijven persoon het 18de levensjaar volbracht. 6. Voor hem of haar, die tot het doen van de aangifte verplicht is, kan de aan gifte geschieden door een ander, daartoe ecbriftelijk gemachtigd. Art. 16. 1. De bestuurders van krankzinnigen-, idioten-, doofstommen en blindengestiouten, van gevangenissen, van rijks werkinrichtin gen, van rijksopvoadingsgestichten en van tuchtscholen zenden jaarlijks vóór 10 Januari eene opgave, ingericht in den door Ons te bepalen vorm, van de daarin opgenomen de woonplaats gevestigd is of was op 1 mannelijke personen, die alsdan voor de militie moeten worden ingeschreven, aan Onzen commissaris in de provincie, binnen welke de inschrijving moet plaats hebben. 2. Ten aan zien van de mannelijke per sonen, die ingevolge art. 39 van het Wet boek van Strafrecht ter beschikking van de Regeering zijn gesteld en niet in een Rijks opvoedingsgesticht zijn opgenomen, geschiedt gelijke opgave vanwege Onzen Minister van Justitie. 3. De inschrijving van de in het eerste en het tweede lid bedoelde personen, zoo mode van die, welke in dienst zijn bij de zeemacht, b(j het leger hier te lande of. bij de koloniale troepen, geschiedt overeen komstig door Ons te geven voorschriften. Wie latei* nog insohrijvingspliohtig kunnen worden. Artikel 17. 1. Voor de militie wordt ook ingeschre ven of wordt opnieuw ingeschreven lo. ieder minderjarig mannelijk Neder lander, die na 1 Januari van hei jaar. vol gende op dat, waarin hij het 18de levens jaar volbracht, en vóór het intreden van het 21ste levensjaar zijne woonplaats binnen het Rijk, in het Duitsche Rijk of in het Koninkrijk België, gevestigd heeft en wiens vader, moeder of voogd niet reeds in een dier Rijken woonplaats had 2o. ieder minderjarig mannelijk Neder lander, die niet in een der genoemde Rijken woonplaats heeft, doch wiens vader, moeder of voogd na 1 Januari van het jaar, vol gende’ op dat, waarin de minderjarige het 18de levensjaar volbracht, en vóór het in treden van diena 21ste levensjaar zijne of hare woonplaats binnen een dier Rijken ge vestigd heeft; 3o ieder mannelijk minderjarige, die na 1 Januari van het jaar, volgende op dat, waarin hij het 18de levensjaar volbracht,^ vóór het intreden van het 21ste levensjaar Nederlander of opnieuw Nederlander is ge worden, zoo hij of zijn vader, moeder of voogd binnen het Rijk, in hat Duitsche Rijk of in het Koninkrijk België woonplaats heeft 4o. ieder meerderjarig mannelijk Neder; De aangifte geschiedt in de maand pnder, die na 1 Januari van het jaar, vol— binnen het Ruk woonplaats heeft en gedu rende de voorafgaande achttien maanden in het Rijk of in de koloniën of bezittingen des Rijks in andere werelddeelen woonplaats gehad heeft. 3. Voor de toepassing van het bepaalde in het vorig lid wordt gehouden voor minderjarig hij, die minderjarig is in den zin der Nederlandsche wet voor meerderjarig hij, die meerderjarig ie in den zin der Nederlandsche wet. Wie niet insohrijvingsplichtig zijn. Artikel 13. Voor de militie wordt niet ingeschreven lo. de ingezetene niet-Nederlander, die blijkt te behooren tot een Staat, waar de Nederlanders niet aan den verplichten krijgsdienst zijn onderworpen of waar ten aanzien van den dienstplicht het beginsel van wederkeerighëid is aangenomen 2o. hij, die blijkt in de koloniën of be zittingen des Rijks in andere werelddeelen woonplaats te bebben, mits dit niet zij ter zake van krijgsdienst. Plaats van inschrijving. Artikel 14. 1. De inschrijving geschiedt lo. van hem, bedoeld in art. 12, lid, onder lo a. zoo zijn vader, moeder, of binnen het Rijk woonplaats heeft, gemeente der woonplaats van vader, moeder of voogd b. zoo hij binnen het Rijk woonplaats heeft, in da gemeente zijner woonplaats, tenzij hij in den zin dezer wet een vader, moeder of voogd; heeft en deze in een an dere gemeente binnen het Rijk woonplaats heeft c. zoo zijn vader, moeder of voogd in het Duiteche Rijk en hij niet binnen het Rijk woonplaats heeft, in de gemeente Am sterdam d. zoo zijn vader, moeder of voogd in het Koninkrijk België en hij niet binnen het Rijk woonplaats heeft, in de gemeente Rotterdam e. zoo hij in het Duitsche Rijk en zijn vader, moeder of voogd niet binnen het Rijk of in het Koninkrijk België woonplaats heeft, in de gemeente Amsterdam; f. zoo hij in het Koninkrijk België en zijn vader, moeder of voogd niet binnen het Rijk of in het Duiteche Rijk woonplaats heeft, in de gemeente Rotterdam; 2o. van hem, bedoeld in art. 12, eerste lid, onder 2o a. zoo hij woonplaats heeft binnen het Rijk, in de gemeente zijner woonplaats b. zoo hij woonplaats heeft in het Duit sche Rijk, in de gemeente Amsterdam; c. zoo hij woonplaats heeft in het Ko ninkrijk Beigië, in de gemeente Rotterdam 3o. A. van hem, bedoeld in art 12, werden door de leden 267 kippen en hanen, waarvoor werd uitbetaald f 499.50. Tot eier- verzamelaar werd weder benoemd R. Bosma. Tot bestuursleden werden herkozen F. v. d. Leen (voorzitter) F. Venema (Oom. van toe zicht.) Tot afgevaardigde naar Leeuwarden den Heer M. J. Pek HEEG, 8 Dec. Benoemd tot eerste Con troleur aan de Zuivelindustrie der Firma N. J. Lankhorst Osingahuizea den heer W. v. d. Weide thans als zoodanig werkzaam aa de Zuivelfabriek te Witmarsum. TERHORNE, 10 Dec. Ds. F. Mooij te Tricht heeft het beroep naar de Ned. Herv. Kerk alhier aangenomen. BALK, 8 Dec. Bij den dienst der directe be lastingen is verplaatst van Balk naar Hallnm de heer M. Scheer, commies 2e klasse en van Hallum naar Balk de commies 2e klasse P. H. Pijning.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1917 | | pagina 1