Alles op zijn tijd. K Graan-Speculanten Firma 10H. TIIMP, FIRMA H. BRANDENBURG» MEUBELFABRIEK NEDERLAND annex 8NEEKER COURANT en WYMBRITSERADEEL REGLAHEKOLOM Officieel Gedeelte. N ieuwstijdingen. Officieel Orgaan der Gemeente Sneek. Behaogerij Stoffeerderij. Afkondiging. Zaterdag 19 Januari 1918 34e Jaargang No. 31. I i Verachijnt DINSDAGS en VRIJDAGSAVONDS Uitgevers J. A. HUIZINGA, Groningen. NIEUWE SNEEZER COURANT of i a Een Ik zal Hij glimlachte maar bleef in een boek (Wordt vervolgd). I Oosterdijk, Het adres voor wederverkoopers. Ziet etalages. u Hilversum. Leeuwarden. Heerenveen. Gaastmecr. n of Een verhaal uit Chicago. door FRANK NORRIS. Schrijver van „Vang-arme n”. (Vertaling van Jo Arenberg). Sn kik Telefoon No. 150. A2. Art. 4. Ingeval de inhoudsmaat op do vaartuigen niet duideljjk is aan gegeven, is de pachter of gaarder bevoegd, die bij benadering te bepalen en de belasting daarnaar in te vorderen. Bij de toepassing van do bepalingen der Wester sing el 2. Telefoon 118. artikel 2 15en Jan. voor alle vaartuigen, die op dat tijdstip in de termen dier De i verpachting, tenzij de Read tot gaardering be sluit. Briefkaarten. Binnenland. Mej. R. v. Beek J. Bouwman Jac. v. d. Meulen J. v Meon D. Ykema G. Gerritsma Mej. N. v. Goor Mej. L. Groenemeyer Secr. Hennaarderadeel W. Stilma D. Visser W. Zantema 20 15 5 Amsterdam. Poste Rest. Arnhem. Wommels. Westhem. Bozum. Art. 3. De schippers of gezagvoerders der vaartuigen, bedoeld subA1 on A2 van art. 2 der verorde ning op de heffivg, zuilen elke drie maanden bij vooruitbetaling de daar bedoelde rechten moeten voldoen. XXII. (Ongecorrigeerd.) Page, die gekleed haar zusters kamer bin nen kwam, vond haar ontstemd en zenuwach tig. Zij was somber en sprak bijna niet en ver klaarde plotseling dat de zorgen voor de huis houding haar krankzinnig maakten. Waarom kwam Jadwin juist dien dag dineeren? O, zij zou blij zijna Is de avond om was. Ze verklaarde dat zij er „bespottelijk” uit zag, dat haar kapsel haar niet kleedde, dat zij mager en leelijk werd. Zij trok de rozen van haar japon en viel neer op een stoel. Ik kom vanavond niet beneden, riep zij Jij en tante Wess’ moeten mijnheer Jadwin maar ontvangen. Ik wil niemand zien, zeker mijnheer Jadwin niet. Zeg hem, dat ik ziek naar bed ben gegaan én ik ga werkelijk naar bed, ik heb hoofdpijn. Ik ben zoo opge wonden en zenuwachtig. Luister, er wordt gescheld. Zij hoorden Jadwin’s stem in de gang. Maar Laura was nog niet te bewegen naar beneden te gaan. Neen, zij ging naar bed, zij had zenuwhoofd pijn, zij kon zelfs niet denken. Zij zag er te afschuwelijk uit. En zoo onwrikbaar was haar besluit, dat Page en haar tante alleen met Jadwin moesten dineeren en hem zoo goed mo gelijk bezighouden. werking tegelijk Abonnement: per jaarf2. fr. p. post f2.50. Losse Nos. 5 ct. Advert en tién 15 rog. f0.35 verder per regel 6 oent. Bij Abon- Demeut belangrijke korting De advertentie-prijzen zijn tijdolijk ver hoogd met een oorlogstoeslag van 20°/t Art. 2. De rechten moeten worden betaald door de schippers of gezagvoerders en bjj hunne af wezigheid door degenen, die hen vervangen. Twee of meer schippers, op hetzelfde vaartuig geplaatst, zijn hoofdeljjk voor het verschuldigde aansprakeljjk. Art. 6. De rechten, bedoeld bjj art. 2 letter B zul len, ingeval de daaraan onderhevige schepen, anders dan bjj door vorst gestremde scheepvaart, onafgebroken langer dan 14 dagen in de ge meente verblijven, voor elke 14 dagen opnieuw verschuldigd zijn. Maar toen de koffie kwam, verscheen Laura. Al haar sieraden waren verdwenen. Zij droeg een zeer eenvoudige, bijna kloosterachtige japon en geen enkelen ring. Zij was zeer kalm, sprak metz achte stem en verklaarde, dat zij alleen haar beneden was gekomen om een glas spuitwater te dringen en dan ging zij onmid dellijk naar haar kamer terug. Doch daarvan gebeurde niets. De anderen haalden haar over een kop koffie te drinken. Toen werd het dessert weer binnengebracht en onder een opgewekt gesprek met Jadwin over den naam van hun stoomjacht, at zij twee borden gelei voor zij het zelf wist. Daar na vroeg zij om salade, waarvan zij ook flink at. Ik vind dat de boot een klassieken naam moet hebben, verklaarde zij. Zooiets als „Kas- thusa” of „De Nereïde”. Zij stonden van tafel op en gingen naar de bibliotheek. De avond was somber en daarom gingen zij niet op de veranda zitten. Jadwin stak een sigaar op. Wel, noem haar de „Artemis”, stelde Page voor. Och, de namen staan heel aardig als men ze gedrukt ziet, zei Jadwin, maar ik houd er niet van. Maar als jij het verlangt, Laura Ik heb eens een jongen man gekend, be gon tante Wess’, die een boot had dat was toen wij te Kenwood woonden en die boot heette „Frauchon”. Op een dag kantelde de boot en hij en de drie dochters van een dame die ik kende werden twee dagen later gevon den op den bodem van het meer. Ze hielden elkaar allen omklemd. Sedert dien dag glim lachte de moeder van die meisjes nooit weer en haar haar werd sneeuwwit. Dat was in ’79. Ik herinner het mij heel goed. De naam van de boot was „Fanchon”. Maar dat was een zeilboot, tante Wess’, zei Laura. Het onze is een stoomjacht. Dat Aldus vastgesteld in de openbare vergadering van 5 September 1917. P. J. de HOOP, Voorzitter. P. SIKKES, Secretaris. 2°. dat vorenstaande verordening is goed gekeurd bij Koninkljjk Besluit van 17 December 1917. No. 126. 3°. dat bij de sub 1 vermelde heffings-ver- ordering behoort, de navolgende door den Raad mode den 5 September 1917 vastgesteld. VERORDENING op de invordering der rechten voor het gebruik van wateren, kaden en wallen in de gemeente SNEEK. Art. 1. invordering der rechten geschiedt bij DAMES en HEEREN kunnen voor een versnapering nergens grootere keuze vinden dan bij ons. Prima kwaliteiten. Versche waar. Geen O.W. prgzen. Beleefd aanbevelend, SNEE K. Telef. No. 208. invordering is de pachter of gaarder gehouden zich voor de meting te hameren op het Koninkl. Besluit van 20 Juli 1899 (Staatsblad no. 164); laatst gewijzigd bjj Koninklgk Besluit van den 4 April 1910 (Staatsblad no. 94). Ait. 5. Van de ontvangen belasting zullen quitantiên worden afgegeven. Art. 6. Ingeval van nalatigheid in de betaling der rechten, zal daarvan door den pachter of gaar der kennis worden gegeven aan den ambtenaar, bedoeld bij art. 261 der Gemeentewet, door wien, overeenkomstig are. 275 dier wet, pro ces-verbaal zal worden opgemaakt, hetwelk aan den Gemeente-ontvanger zal worden overhan digd. denk. En dan zorg Ik voor de oranjerie: Ut zal het wel in orde zien te brengen. Morgen zet ik de lui aan het werk twintig als het noodig is. Wei? Aangenomen? Een dezer da gen? Wat zeg je ervan? Laura aarzelde verlegen. Aangenomen, Laura? O, als je het op die manier vraagt ja Maar je zult het niet vergeten, want ik spreek er niet weer over. Beloof mij dat je het niet zult vergeten. Neen, ik zal het niet vergeten. Waarom zouden wij onze boot niet de „Thetis” noe men? Ik wou voorstellen de „Pijl” of de „Zwa luw” of zooiets om een idee "van snelheid te geven. Neen, ik houd meer van de „Thetis”. Best. Het is jou stoomjacht, Laura. Later op den avond maakte Jadwin zich gereed te vertrekken en zij bleven eenige oogenblikken in de vestibule staan, terwijl hij Art. 7. 1. Ouder schip of schepen wordt verstaan elk soort van vaartuigen. 2. Onder stoomschepen worden begrepen alle schepen, die door mechanische kracht wor den voortbewogen. Art. 8. Deze verordening treedt in werking 1 Jan. 1918. Met de inwerkingtreding dezer verordening zijn alle vroegere te dezer zake vastgestelde vervallen. zijn handschoen aantrok en een sigaar uit zijn koker haalde. Dus morgen om tien uur kom ik jelui - halen. Is dat goed? Hij sprak van den volgenden morgen, wilde Page, mevrouw Wessels en Laura voor een dag mee naar Geneva Meer nemen om te zien hoe het werk aan de buitenplaats op schoot. Best, zei Laura, om tien uur zullen wij gereed zijn. Goeden nacht. Zij stak hem de hand toe. Maar Jadwin sloot haar snel in zijn sterke armen en kuste haar telkens en telkens weer. Maar Laura verzette zich. O! riep Laura uit, ook het bouwen van die oranjerie? Hm neen, antwoordde Jadwin aarze lend. Kijk eens, Laura, het is moeilijk dat de zen zomer gedaan te krijgen. Als wij daarheen gaan, willen wij dat alles gereed is, nietwaar? Wij willen dan geen werklui in huis hebben. Ik dacht dat wij misschien met die oranjerie tot het volgende jaar konden wachten. Laura stemde toe, maar Jadwin zag dat zij teleurgesteld was. Zwijgend streek hij een poosje over zijn snor. Misschien kon het toch nog geschikt worden. Toen kreeg hij eensklaps een idee. Een weinig bedeesd glimlachend zei hij: - Laura, ik zal je wat vertellen, een overeenkomst met je sluiten. Zij keek op. Jadwin ging aan de tafel te genover haar zitten en leunde voorover op zijn gekruiste armen. Zie je, begon hij, ik dacht zoo Weet je wel, Laura, dat je mij sedert onze verlo ving nooit nooit uit eigen beweging hebt gekust? Het is dwaas van mij zoo te spreken, nietwaar? Maar drommels! Dat zou voor mij zoo zoo heerlijk zijn. Ik weet, Laura, dat je niet demonstratief bent. Mis schien mag ik niet verwachten dat je Maar ik dacht zooeven dat voor mij geen verruk kelijker iets ter wereld denkbaar was dan wanneer mijn eigen meisje op een tijd dat ik er niet op rekende uit eigen beweging haar armen om mijn hals sloeg en mij kuste. En en toch viel het mij in dat je dit nooit hadt gedaan en Laura bladeren. Jadwin vervolgde: Wij zullen dus de volgende overeenkomst sluiten. Op een dag niet te lang ermee wach ten, meisje zal je mij omhelzen, uit ejgen beweging op een oogenblik dat ik er niet aan maakt een hemelsbreed verschil. Och, al die pleizierbooten zijn gevaarlijk, antwoordde tante Wess’. Je zoudt er mij niet op krijgen. Met schitterende oogen knikte Jadwin Laura toe. We zullen ze allemaal thuis laten als wij ermee varen, Laura, zei hij. poosje later verlieten Page en tante Wess’ de kamer en Laura en Jadwin bleven alleen. Wel, meisjelief, begon Jadwin, hoe heb je het vandaag gemaakt? Jadwin boog zich over haar heen en legde zijn hand op haar schouder. Och, zoowat als altijd, antwoordde zij. Ik heb het vanmorgen Page en tante Wess’ ver teld. En wat zeiden zij wel? Jadwin legde zacht en onhandig zijn hand op Laura’s hoofd en voegde erbij: Laura, je hebt het prachtigste haar dat ik ooit heb gezien. O, zij waren volstrekt niet verbaasd. Niet doen, Curtis, dat kan ik niet hebben. Ongeduldig trok zij haar hoofd weg, maar glimlachend om haar onvriendelijkheid eenigs- zins goed te maken, sprak zij: Het maakt mij zoo zenuwachtig als men mijn ha’ar aanraakt. Neen, zij waren niet ver baasd, tenzij het was doordat wij zoo gauw gingen trouwen. Dat verbaasde hun. Je weet dat ik voortdurend zei, dat het te gauw was Waarom zouden wij het niet uitstellen, Curtis tot den winter. Maar hij wilde daarvan niets hooren en haalde eenige papieren uit zijn zak. Kijk, sprak hij, hier zijn de plannen voor de veranderingen aan het huis in Geneva. De aannemer heeft ze vandaag naar het kantoor gebracht. Hij heeft die verandering in de eet zaal aangebracht. 1 et. 15 10 5 2|>, een 3. Voor al de vaartuigen, die aan scheeps timmerwerven worden gebouwd of hersteld. 4. Voor baggermachines en de vaartuigen, die daarbij gebezigd worden, voor het vervoer der baggerspecie, gedurende den tjjd dat zij binnen de gemeente werken. 5. Voor vaartuigen in gebruik bjj do ge meente. Postkantoor Sneek. Lijst van de aan dit kantoor ter post be zorgde brieven en briefkaarten, gedurende de le helft der maand Jan. welke wegens on bekendheid van de geadresseerden niet zijn kunnen worden uitgereikt. Brieven. Binnenland. Durk Boersma Oudega (W J. Bosma Oudega (H. O. N.) Gewetensrad. De inspecteur der directe belastingen alhier heeft ontvangen f 451.36, wegens te weinig be taalde bedrijfsbelastingf548.25 en f 13.30, wegens te weinig betaalde inkomstenbelasting. SNEEK, 18 Jan. 1918. Op de jaarlijksche algemeens vergadering van de ver. Openb. Leesz. en Bibl. te Sneek (zie advertentie in dit nummer) zal, behalve de gewone punten, ook behandeld worden de vraag of de uitgave van „Onze Leeszaal”, het orgaan der vereeni- ging, al of niet zal worden voortgezet. VAN DE LEEUWARDER RECHTBANK. Zitting van Woensdag 16 Jan. Vo n n i s s e n. Terecht hebben gestaan B. M.. 36-jarig veedrijver te Sneek, wegens wederspannigheid aldaar. Geöischt 1 maand gevangenisstraf en tot 14 dagen veroordeeld. A. v. d L., boerenarbeider te Oppenhnizeu, wegens mishandeling aldaar. Geëiseht bekrach tiging van het vroeger bjj verstek gewezen vonnis, zjjnde 1 maand gevangenisstraf. Het vonnis is bekrachtigd. Loop d»r bevolking. BAARDERADEEL, 14 Jan. De bevolking dezer gemeente bedroeg op 1 Jan. 19172789 m. en 2786 vr., totaal 5577. Zij vermeerderde in den loop van 1917 door geboorte met 110 en door vestiging met 581. Vermindering door overljjdon met 80 en door vertrek met 589. De geheels vermeerdering bedroeg dus 16 zie len, zoodat de bevolking op 31 December 1917 bestond uit 2796 m. en 2797 vr., samen 5593. Er zjin 43 huwelijken voltrokken. SmoKkelen per nachthemd. De rijksambtenaren hebben een inval ge daan bij een firma te Doetinchem. In beslag werd o.a. genomen, naar het „Hbld”. meldt, een nachthemd, dat voor uitvoer gereed was gemaakt en waarin niet minder dan 960 fop speentjes genaaid waren. Smokkelen.. Men schrijft van de Oostgrens aan de Maasb. Het smokkelnieuws is de laatste dagen niet van de lucht. Vrijdagavond was de politiewacht teOlden- zaal te klein voor het stelletje wetsovertre ders een 8-tal werd daar logies verschaft. Een 6-tal smokkelaars en twee winkeliers. De eersten waren gesnapt met 50 pond thee en 400 stukken zeep, do winkeliers waren er mode annex. Reeds meer dan een week is men te Oldonzaal zonder thee. Nu blijkt het waar de thee gebleven is, ze is den ingezstenen ont trokken, om naar de andere zjjde van de grens gesmokkeld te worden. Schandelijk. De smok kelaars waren op heeterdaad betrapt, maar kon den ’t niet over zich verkrijgen hun handtee- kening te zetten onder het proces-verbaal. Daar hebben do kommiezen echter een middel voor, dat des winters, wanneer de cachotten niet verwarmd zjjn, uitstekend werkt. Ze worden namelijk zoolang in arrest gehouden, totdat de bekentenis gedaan is. Bjj het koude weer der laatste dagen waren na 24 uur alle bekente nissen reeds verricht. Huiszoekingen, tegelijkertijd bjj verschillende personen verricht, hebben nog meer opgeleverd, 15 5 2 B. Stoom- en zeilschepen, die niet in vaste beurt varen en 2 kubiekemeter of meer inhoud hebben 1. Als zjj in de gemeente komen om te los sen of te laden Voor stoomschepen per kubiekemeter* 3 ct. zeilschepen 1$,, zoodat binnenkort heel waarschynlyk nog meer onthuld zal worden. Bij dat achttal, dat Vrijdagavond met het cachot kennis maakte, bevonden zich ook een tweetal personen, die dien avond met den trein van 6.12 uit Amsterdam gearriveerd waren. Even voor Oldenzaal, ter hoogte van den over weg aan den Eekteweg, gooiden genoemde heeren een pak uit het geopende portierraam. Zij hadden echter buiten den waard, ditmaal buiten den commies gerekend, die toevallig hun reisgenoot was. Toen de trein aan het station arriveerde, legde de kommies de hand op hen. Een ging er echter aan den haal. De andere werd met een revolver in bedwang gehouden. Weldra had men ook den vluch teling weer te pakken. Een onderzoek naar het uit den trein geworpen pak ingesteld, had geen resultaat. Naar uitlatingen van de ge vangen smokkelaars zou het rubber bevatten. Een dier personen was een heer, die verschil lende vreemde talen sprak. Te Losser zaten op hetzelfde oogenblik een 7-tal smokkelaars, waaronder een drietal sol- daat-kommiezen, achter slot en grendel. Tot slot een meer komische medededeeling, welke historisch is. Toen een dezer dagen een bruiloft in vollen gang was en een bruilofts gast op de traditioneels planken stond, om een voordracht te houden, verschenen eensklaps marechausséos ten tooneele die het geheele bljjspel in een melodrama dreigden te ver anderen. De voordrager had namelgk nog 11 dagen wegens smokkelen te goed. Op z’n smeekbeden waren de dienaren der wet er mede tevreden, dat de smokkelaar zich den volgenden morgen ter beschikking zou komen stellen. Toen ging de bruiloft door en de voordrager stak zijn voordracht af met een vuur, alsof hem juist de mededeeling was ge daan, dat hjj de honderdduizend had getrokken. Verdronken. De 38-jarige voorman bjj de Generale Djj- kage M. van der Linde te Stellendam, ging met een platte boot in de duikersluis aldaar, die in verbinding staat met de haven, om werk zaamheden aan een der deuren te verrichten. Door het dichtslaan van de slagdeur is hjj in de sluis opgesloten en bjj het rijzen van het water .verdronken. Eerst om 10 uur mocht het gelukken de deur te openen. Het Ijjk van v. d. L., die gehuwd on vader van 7 kinderen was, is toen cpgehaald. Zandnood. De N. Rott. Ort. meldt dat er gebrek zal ontstaan aan het soort zand, dat met cement - verwerkt wordt, en dat uit onze groote rivie-- ren wordt gebaggerd. Aanmerkelijke hoeveol-r heden daarvan gaan in overleg met een Duit- sebe firma naar bezet Belgie, terwjjl hier w lande een rijkswerk ernstig belemmering on dervindt. De N. Rott. Crt. vraagt thans een uitvoer verbod voor dit zand. Naar Amerika. De Nieuw-Amsterdam vertrok gisteren met 1400 passagiers naar Amerika. Het schip is voor deze reis verzekerd voor 2 millioen gul den, de beide sleepbooten die het schip door de gevaarljjke zóne vergezellen voor f600.000 samen. Hooga prijzen in Dultsohland. In Duitscbland wordt sterk aangedrongen op maximumprijzen voor kleeding en andere goederen, waarvoor nog geen grens gesteld is en de prjjzen tot in het onzinnige worden op gedreven. De prjjzen voor kleeding zjjn ge middeld met 1000 (duizend) pCt. verhoogd. Onder 700 a 800 Mark is bjjna geen behoor lijk costuum moer te krjjgen; zelfs stoffen die uit papiorvezels vervaardigd zijn, kosten 10 Mark per meter 1 De prijs van hoeden is ver vijfvoudigd, kookpannen en dergelijke kosten tienmaal, parapluies, viermaal, zegellak 15 maal, glaswerk 3 a 4 maal zooveel als vóór den oorlog. De Burgemeester on Wethouders van Sneek doen te weten 1°. dat door den Raad dier gemeente in zjjne vergadering van 5 September 1917 onder No. 21 is vastgestold de volgende verordening VERORDENING op de heffing van rech ten voor het gebruik van wateren, kaden en wallen, in de gemeente SNEEK. Artikel 1. Er zal in de gemeente Sneek een belasting worden geheven van de schippers of gezagvoer ders voor bet gebruik van de wateren, kaden en wallen, voor zoover die eigendom zijn van de gemeente of bij haar in beheer en onderhoud, volgens het tarief bedoeld in art. 2. Art. 2. A1. Stoombooten in een vaste beurt op over Sneek varende Van 25 kubieke meter en daarboven, per kubieke meter of per 1000 K.G. laadver mogen l|ct. Van 20 tot 25 kub.-meter per stoomschip 30 15 20 20 5 15 10 Zeilschepen in een vaste beurt op over Sneek varende Van 25 kubiekemeter en daarboven, per kubiekemeter Van 20 tot 25 kub.-meter per schip 2. Als zij niet komen om te lossen of te laden, maar om op hunne doorvaart 12 uur of langer in de gemeente te vertoeven, per kubieke meter 1 cent. Voor den Zondag is geen recht verschuldigd. C. Jachten, boeiers, pramen en booten, die in den regel in de gemeente verbljjven, per kubiekemeter 20 cent. D. Schepen of zoogenaamde dravende batte rijen, hoofdzakelijk of uitsluitend tot bewoning dienende en ter uitvoering van bepaalde werk zaamheden, ter beoordeeling van den Commis saris van politie, in de buitenwateren der ge meente aanwezig zijnde voor elke week ver blijf in de gemeente, gedeelten eener week voor geheele gerekend, per kubiekemeter 1 cent. E. Houtvlotten, die bij doorvaart een nacht of langer in de gemeente vertoeven, per 15 vierk.meter 10 cent. Art. 3 1. De rechten sub. letter A1 ea A2 van artikel 2 bedoeld, zullen éénmaal per week worden geheven. 2. De rechten bedoeld sub. letter B van artikel 2 zjjn, behoudens de bepaling van art. 6, bij elke komst in de gemeente éénmaal ver schuldigd, onverschillig in of aan welk water, welke kade of wal bedoeld in artikel 1 on voor hoelang de schepen er verblijven. Art. 4. 1. De rechten bij letter C van vermeld, moeten jaarlijks vóór den voor een vol jaar .worden betaald TAJ 3 A 1 3 1 1 belasting vallen. 2. Voor de vaartuigen, die na dien datum in den loop van het dienstjaar belastingschul dig worden, zullen terstond eveneens de rech ten voor een vol jaar moeten worden betaald, verordening op de heffing zoowel als van de 3. Teruggaaf van rechten wordt niet verleend. Art. 5. Vrjjstelling van recht wordt verleend 1. Voor vaartuigen, die zonder oponthoud en zonder te laden of te lossen, de gemeente enkel doorvaren. Als oponthoud wordt niet beschouwd een verblijf van minder dan 1-2 uur. Als laden wordt niet beschouwd het innemen vnn winkelwaren voor eigen huishoudelijk ge bruik voor het gezin des gezagvoerders. Als lossen wordt niet beschouwd het tijdeljjk overladen van een gedeelte der vracht, in een ander vaartuig indien dit noodig bljjkt te zjjn om den lagen watersland, tenzjj j het lichter vaartuig de overgenomen vracht vervoert naar een andere plaats dan die, waarvoor het hoofd schip is bestemd. 2. Voor vaartuigen, die minder dan 2 ku bieke meter inhoud hebben. 3. Voor al de vaartuigen, die Art. 7. Deze verordening tre C' met <lie op de heffing. Aldus vastgesteld in de openbare vergadering van 5 September 1917. P. J. de HOOP, Voorzitter. P. SIKKES, Secretaris. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort den 15 Januari 1918. Burgemeester en Wethouders voornoemd: P. J. DE HOOP De Secretaris: P. SIKKES.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1918 | | pagina 1