SIGAREN öraan-Speculanten Goedkoops Tabak kunnen wu niet verstrekken maar wel FIRMA JOHS. TROMP, FIRMA H. BRANDENBURG!! MEUBELFABRIEK NEDERLAND Hal- en Trapbetimmeringen- ■a. 49. annex SNEEKER COURANT en WYNIBRITSERADEEL RECLAMEKOLOM Nieuwstijdiugefl. Officieel Orgaan der Gemeente Sneek. Zaterdag 23 Maart 1918 34a Jaargang van Punt XI. Voorstel van B. en W. tot ver hooging van hel schoolgeld voor onderwijs aan het gymnasium en tot wijziging van het reglement voor het gymnasium. Punt XII. Voorstel van B. en W- tot vast stelling van een nieuwe verordening rege lende de brandweer. Punt. XIII. Voorstel van B. en W. tot on- derhandsche verhuring van de woning aan de Woudvaartkade, wijk 17, no. 13, aan de Wed. J. van der Spoel. INGEZONDEN. Verêohijnt DINSDAGS en VRIJDAGSAVONDS Uitgevers J. A. HUIZINGA, Groningen. Punten van behandeling: Punt I. Notulen van de vergadering 26 Pebr. 1918. Punt II. Ingekomen stukken. Punt lil. Voordracht van B. en W. voor de benoeming van een onderwijzer aan de openbare lagere school no. 1. Punt IV. Voordracht van B. en W. voor de benoeming van een onderwijzer aan de openbare lagere school no. 3. Punt. V. Advies van B. en W. op het adres van S. de Boer, hoold der openbare lagere school no. 1, houdende verzoek hem een anibtswoning te verschatten. Punt VI. Voorstel van B. en W. tot wij ziging van de bij raadsbesluit van 5 Febru ari 1918, no. 7 vast gestelde verordening tot verdeeling der gemeente Sneek in stem- districten voor de verkiezing van leden van den gemeenteraad. Punt. Vil. Voorstel van B. en W. tot voor- loopige vaststelling van pensioensgrond slagen van leeraren aan het gymnasium en de hoogere burgerschool. Punt VIII. Voorstel van B. en W. tot voorloopige vaststelling van pensioens grondslagen van gemeente-ainbtenaren. Punt IX. Advies van B. en W. op het adres van G. Busker, houdende verzoek om gebruik te mogen maken van een ge deelte van het terrein der gemeente-reini- gtng. Punt X. Voorstel van B. en W. tot inge- brtrikgeving van het zandhok der gemeen te aan de veemarkt aan den garnizoens commandant. NIEUW SNEEKER COURANT 1EQ gld. bij verlies van 7E gld. bij verlies EA IvV één hand, voet of oog. iv van een daim, vv Volgens voorwaarden overeengekomen met de Hollandsoha Algcmecne Versa» 7000 karinaa-Bnnk te Schiedam zijn onze Abonné's verzekerd tegen ongelukken voor 4 VuV keringe-Benk te Schiedam zijn onze Abonné's verzekerd tegen ongelukken voor Dam is du eerste oud-leerling gewenscht z$n voorstellen, zei de ben juist uitgerekend dat ik een half millloen mijnheer Corthell. Ik verdien niet lederen dag een half millloen! (Wordt vervolgd). (Buiten verantwoordelijkheid der redactie) dat is mijn makelaar Gretry, mijnheer Cor- 2—1 Sam zei tot mij, Laura „J.” zei hij ze noemen mij hier J mijnheer Corthell gld. bij verlies van een wijsvinger. Een verbaal uit Chicago. door FRANK NORRIS. Schrijver van „Vaug-arme n". (Vertaling van Jo Arenberg) Svkkk Telefoon No. 150. in PRIMA KWALITEITEN, ver beneden fabrieksprijzen Beleefd aanbevelend, SNEEK. (Speciale droogkamera.) rustig en waardig. En fluisterend antwoordde zij: O ja, ja. ik begrijp het. Hij hield op en keek haar een oogenblik aan. Misschien geen hooge kunst, zei hij, een weinig te „gemakkelijk” evenals de Bougereau. Houdt u van Beethoven? Ik ik vrees begon Laura. Maar hij speelde verder zonder haar ant woord af te wachten. Herinnert.u je dit? De „Appassionata” de Lmineur-sonate het tweede gedeelte Maar toen hij ophield, smeekte Laura hem verder te gaan. O, nog meer. Speel wat u wilt. U weet niet hoe of Ik geniet. Hier is iets dat ik altijd mooi heb gevon- heb verdiend. Hij viel in een stoei neer en strekte zijn ar men wijd uit. He! ik ben moe, Laura. Zou je denken dat Mary of Martha of Maggie, of hoe ze heet, mij gauw een kop sterke thee kan bezorgen? Heb je niet gedineerd, Curtis? u i een paar kerels te Liverpool een koop afge- ■■«■■HBBBHBBHBBBaBHMKaKMn Westersingel 2. Telefoon 118. Abonnement: per jaar f 2. fr. p. post f2.50. Losse Nos. 5 ot- Advertentiftn 15 reg. f0.36 verder per regel 6 cent. Bij Abon nement belangrijke korting De advertentie-prijzen zgn tijdelgk ver hoogd met een oorlogstoeslag van 2O°/o. heeft ze zelf genomen uit de orkest-partituur. Ze is moeilijk op het orgel weer te geven, maar ik geloof wel, dat ik u eenig idee ervan kan geven. Geachte Redactie Lu uw blad van 13 Maart las ik oeu proep tot steun van de N. A. O R.. of te wel de Nederlandschen Anti-Oorlog-Raad. Die oproep eindigt met de woorden ,laat niemand ach terblijven enz.”, waarna volgen zeven namen van bestuursleden ou daarna nog negen na men van heorea die verklaren hunne instem ming te betuigen met de zaak. Tot zoover is de inzending van stuk aan kasgeld. De neming van ongeveer f4000 politie verzoekt aanhouding. Verhooging der oorlogswlnstbeiasting. Op een desbetreffende vraag van het Twee de Kamerlid van den Tempel heeft de minis ter van Financiën geantwoord: Hoewel de ondergeteekende groote bezwaren ziet in eene aanmerkelijke verhooging der Oor- logswinstbelasting, gelijk door hem in de me morie van antwoord op het voorloopig verslag over hoofdstuk 1 der Staatsbegrootlng voor het loopende dienstjaar werd uiteengezet, is hij toch voornemens weldra de indiening van een voorstel tot verhooging dier belasting tot 50 pet. te bevorderen. De nood der schatkist stijgt zóó hoog, dat de bedoelde bezwaren hoe ernstig zij ook mo gen wezen daarvoor moeten wijken. Vergadering van den Raad der ge meente Sneek op Maandag 25 Maart 1918. ’s avonds 7H uur. Jadwin, die een groote actrice had kunnen zijn, die temperament had. Dat was de Laura die Meredith las, die genoot van een snellen galop door het park op een zwart paard met vliegende manen en langen staart: die zwart fluweel droeg, gitten en zwarte kant; die trotsch was op haar bleeks, statige schoonheid de Laura Jadwin die het verrukkelijk vond in de zwakverlichte. schoone schilderijenzaal achterover te liggen in een stoel en met half gesloten oogen te luisteren naar de tonen van het groote gouden orgel, naar de hartstiv:hte- lijke uitingen van Beethoven en Liszt. De laatste tonen van het orgel zonken weg in diepe stilte en langen tijd daarna ging Laura overeind zitten, streek met haar vingers door haar dik, zwart haar en haalde diep adem. O, sprak zij, het was heerlijk, heerlijk. Het is als een nieuwe taal neen, het is als nieuwe gedachten, te mooi voor woorden. - Dat heb Ik ook altijd geloofd, antwoordde hij. Volgens mijn meening is muziek de In tiemste van alle kunsten. Bij muziek spreekt de eene ziel tot de andere. De componist schreef ze voor u en voor zichzelf. Niemand anders heeft er iets mee te maken. Omdat zijn ziel zwaar was en gebroken door smart, of overvloeide van hartstocht, of gemarteld werd door twijfel of zocht naar een ongenoemd ideaal, is hij tot u gekomen met zijn muziek en hij vertelt u van zijn verlangens en zijn droef heid, wetende dat ge met hem voelt, wetend dat uw ziel evenals de zijne smart en vreugde heeft gekend. En in zijn muziek spreekt zijn ziel met de uwe, vermengt zich met haar, huwt er geestelijk mee En terwijl hij sprak werden plotseling al de electrlsche lichten in de zaal opgestoken en Curtis Jadwin trad binnen, uitroepend: Ben je hier, Laura? Beste meid, wij heb- Voetbal. De Friesche Voetbalbond kondigt voor Zon dag a.s. de volgende le klas wedstrijden aan: Eerstgenoemde club is ontvangende „F. U. A.”„Friesland „Sneuk”—,Leeuwarden.” Frisia 3”— „V. A. C.” Het huis in de Woudvaart, eigeu aan den heer A. Elzer, is onderhands aangekocht door den heer J. Aukema alhier. RAUWERD, 20 Maart. Aan de universiteit te Amsterdam is bevorderd tot doctor in de geneeskunde op een proefschrift: „Waarne mingen over het voorkomen van kanker ton plattelando" de heer J. van Dam, sedert 1893 arts alhier. (De heer vau der rijks hoogereburgerschool to Leeuwarden, die, zonder staats-examen te hebben afgelegd, den doctorstitel verwerft.) HEMELUMER,-OLDEPHAERT c.a., 18 Maart. In dc Zaterdag j.l. gehouden vergadering van den raad dezer gemeente zijn o.a. de volgende mededeelingen voor kennisgeving-aangenomen: een schrijven van Ged. Staten, dat deze de ontvangen liiededeeling, dat de Raad dezer gemeente besloten heeft niet over te gaan tot herziening der salarissen van het onderwij zend personeel der openbare lagere scholen, voor kennisgeving hebben aangenomen; dat de verpachting van het grasgewas van de bermen langs de wegen heeft opgebracht 3060, (vorig jaar 1936), de verkoop van hak hout te Üudega ƒ64, en de verkoop van 150 kub. M. compost ƒ610. Volgt de benoeming van een secretaris der gemeente (aanbeveling alphab.: R. Bosrna, le ambt, ter secretarie te Sexbierum en P. de Ja ger, le amb. ter secretarie te Koudum). Uit gebracht werden op P. de Jager, 9 stemmen, R. Bosnia 1 stem en 1 stem blanco, zoodat be noemd is de heer P. de Jager, wiens beëedi- gemeente-secretaris hierna plaats men zeer zeker volkomen in orde en niemand zal ook twgfelen of al die namen zgn van zeer welmeenende, degelijke en hoogstaande perso nen. Zouden echter door dat stuk, met die 7 plus 9 onderteekenaars, er velen zijn die zich als lid hebben opgegeven Ik betwgfel het ten zeerste. De groote stroom gaat gewoonlgk niet in op deze wgze. Persoonlgke bekendheid met de onderteekenaars zal in dergoljjke gevallen meer resultaat hebben. Door dezen vraag ik beleefd of wij hier ter stede geen commissie hebben, geen plaatselijk bestuur van de N. A. O. R. Zoo ja, sis dan de namen dier Sneeker heeren er nog eeni bij gestaan hadden zou volgens mjin bescheiden meening de oproep meer succes kunnen heb ben. Misschien heeft u het opgenomen buiten het bestuur te Sneek om Dankende voor de plaatsing, Uw Dor., DIRK J. BOUMA. M. de Redacteur! Wanneer zal eens ten onzer Raadsleden het initiatief tot een voorstel nemen om de gas- prys te verlagen. In deze benarde tijden iu alles zoo schrik barend tuur is de brandstoffen zgn haast niet te betalen worden de Sneeker burgers m.i. te zwaar belast dcor den huidigon gas- prijs. Men was al blij toen de 10 M’ van 40 ct werden afgeschaff, maar de vroede Vade ren verhoogden hot kwantum waarvoor 30 et. moet betaald worden, zoodanig dat de burgers evenveel moeten betalen. Wat men dus aan de eene kant kreeg, ver loor men aan de andere. Sneek geniet de treurige eer de stad te zgn wier burgers de hoogste gaeprgs van het ge- heele land moeten betalen. Daakend voor de plaatsing, Een Sneeker Gas^ebruiker. Sneek, 19 Maart 1918. goed was in heel Europa speciale agenten te hebben. O, nu koopen ze allemaal nu ik ze - I uv‘‘ va “vu 6VWVX.V11. op 1UJJ11 WVUi U, IA HOL) ik je vanmorgen vertelde en wij hebben in langen tijd niet zooveel achtereen gesproken. Een natuurniensch. Iemand 'schrijft aan het „Volk”, dat hij te Oldeboorn een natuuripensch heeft ontmoet. 't Is een man, die in de felste koude langs den weg leefde, nooit op een bed sliep en dit al ruim 30 jarfn had volgehouden. Nu leefde hij sinds eenige dagen zijn zigeunersbestaan in een hoekje van de werkplaats van een kennis van den correspondent. Vervuilden baard en haar, gezicht en handen zoo zwart als kool, een pet, waar de lappen bij hingen, en een lange jas van twijfelachtige kleur met diepe zakken, zie daar ’s mans beeld. Hij nam geen notitie van mij, vertelt de schrijver, en begon uit de diepe zakken eenige uien en aardappelen op te delven. Een ui be knabbelde hij alvast maar rauw. In een vieze bus, die deel van zijn draagbare have uit maakt, zou morgen het potje gekookt worden, nadat er eerst koffie in was gezet. Toen ik met moeite hem even aan het pra-' ten kreeg, betuigde hij zijn ingenomenheid met dit aardsche bestaan, door de opmerking, dat hij een groot voorrecht boven anderen had. En waarlijk ik begon het te gelooven toen ik hoorde, dat hij het geheel zonder distributie bons, ja zelfs zonder broodkaarten klaar speelde. 's Avonds laat ben ik nog even bij'hem ge weest. Te slapen zat hij met een stuk leer over de schouders en meteen was hij klaar wakker. Door nu en dan wat smidswerk te verrich ten, verdient hij de kosten van zijn onderhoud en zonder vaste verblijfplaats trekt hij in Friesland her en der. Onverwachts gaat hij en onverwachts komt hij. Voor hem bestaat geen distribntievraagstuk en geen sociale kwestie. Inderdaad een zonderling. Hij ging naar stal. De vorige week werd nabjj de gren« een tweetal paarder, behangen met smokkelwaar, in beslag genomen. De eigenaar der paarden was niet b'kend en teneinde dezen nu te kunnen opsporen, lieten de kommiezen een der paarden den vrgen teugel en volgden zijn spoor. Het dier begaf zich naar de op een uurtje van Zevenaar gelegen boerderg, om bg den stal te blgven staan. JE gld. bij verliet «v van een vinger. gld. bij levens- JHÜ gld. ingeval van over langs invaliditeit. *vV lijden binnen 30 d. Het Villapark a.d. Bolawarderweg. Mijnheer de Redacteur, Met belangstelling las ik het artikel oader I bovenstaand hoofd voorkomend in No. 47 van uw blad. Zoover er naar de dcor U gegeven teeke- ning over valt to oordeelen kan dit werkelijk een aardig geheel worden. Als belangitellende wonsch ik echter op één punt de aandacht te vestigen en wel op de beplanting langs de wegen. Mj'ns inziens zal het zeer gewenscht z|n dat het Bestuur der Gemeente Sneek of dat de corporatie welke de aanleg van dit park zal ter band nemen, alvorens omtrent de be planting een beslissing te nemen, advies in wint b|j een bekwaam tuinarchitect. Reeds eerder heb ik in uw blad er op gewezen dat do beplantingen in de Gem. Sneek nog al ’t een en ander te wenschen overlaten en dat in meerdere gevallen een onoordeelkundige keuze van 'tplansoen hiervan de grootste oorzaak ia. 't Lgkt mg gewenscht, waar het hier een ge heel nieuwe aanleg betreft, te trachten deze feut thans te voorkomen, ’t geen op boven staande wgze zeer zeker is te bereiken. Wg zijn zoo gelukkig dat ons land meer dere jonge tuinarchitecten bezit die gemakke- Igk uit de vele soorten, welke hun in dit ge val te dienste staar, de juiste keuze zullen weten te doen. U mijnheer de redacteur dankende voor de verleende plaatsruimte teeken ik Hoogachtend, OÜD SNEEKER. Naardun, 18 Maart 1918. ging als vindt. Met 19 tegen 1 stem (Schrale) is aangeno men het voorstel van Burgemeester en Wet houders om aan de woningvereeniging „Heme- lumér Oldephaert” voor den bouw van 18 ar beiderswoningen, n.l. 6 te Koudum, 4 te Warns, 4 te Hemelum en 4 te Nijega. te verleenen een bouwvoorschot van 66500, een voorschot voor grondaankoop van 4430, een jaarlijk- sche bijdrage in verband met den verhoogden rentevoet van 199.50, een jaarlijksche crisis bijdrage voor verhooging bouwmaterialen van ƒ1813.74. Het voorstel van Burgemeester en Wethou ders om art. 7 der bouwvereeniglug dezer ge meente aan le vullen met een bepaling, dat voor z.g. suitekamers de oppervlakte van één dier kamers minstens 12 vlerk. M. moet bedragen is aangenomen met 9 tegen 2 stemmen (Schrale en Brandsma.) Met 8 tegen 3 stemmen (Schrale, Martens en Krul) is besloten aan het Bestuur der Bijz. School te Nijega vergunning te verleenen tot het gebruiken van een lokaal der O. L. School aldaar. Zeer levendig en grillig dit, vindt u niet. En nu dit gedeelte, is het niet wispelturig en roekeloos als een vrouw die aarzelt en dan den grooten sprong waagt? En toch is er een zekere adel in, een gevoel voor idealen. U begrijpt dat natuurlijk.... En voortdurend die onderstroom van het zinnelijke en dat vlei ende, begèerige.en hier komt voor mij het mooiste gedeelte, de groote hartstocht, de genieting, die een ware pijn wordt.... die lange, langzame maten, gemarteld, kwijnend, werkelijk stervend. Wagner heeft hetzelfde. U vindt het terug in Isolde's motief. Laura was buiten zichzelf van verrukking. Hier was iets beters dan Gounod en Verdi, zij begreep instinctmatig de hartstochtelijke, lang aangehouden accoorden van Liszt, zij troffen totnutoe onberoerde snaren in haar hart en XXXI Laura ging achterover liggen in een lagen stoel dichtbij. De lange, smalle handen van den kunstenaar rustten op de toetsen. Corthell speelde Mendelssohn. Hoort u hierin wel de vragen en antwoor den? vroeg hij Laura. De vragen .zijn harts tochtelijk en wild en afwisselend, maar het antwoord is altijd hetzelfde, altijd kalm en veroorzaakten een schok door Hchaam -en ziel, rustig en waardig. i zoodat zij rillend en hijgend bleef zitten met tranen in de oogen en de handen ineengewron gen tot de knokkels wit zagen. Een nieuwe wereld opende zich voor haar oogen. Zij schaamde zich voor haar onbekend heid met die dingen, waarvan Corthell zoo tactvol aannam, dat zij ze wist. O, maar zij zou haar leven beteren. Corthell zou haar schilderijen voor haar kiezen, hij zou voor haar spelen de vurige, ontroerende muziek van Liszt en Beethoven. Zij verbaasde zich over zichzelf. Er waren dus twee Laura Jadwins? Een kalm en rustig genietend van een bedaard leven, houdend van haar huis, opgaand in haar plicht als huis vrouw. Dat was de Laura die hield van de een voudige, zakelijke mevrouw Cressler; die haar den. Het Is de „Mephisto-Wals” van Liszt. Hij man aanbad; die genoot van Howells romans; vplf a-ftnamon „W d» arVACf-r>ortib,„r dje njet hle[J yan ujtgaan en COnVeUtiOneele visites. Maar in oogenblikken als deze wist zij dat er nog een Laura Jadwin was de Laur» ben het er door gekregen en Ik heb vijf-honderd Omdat de O. L. School te Nijega- slechts door 10 leerlingen wordt bezocht is aan Mej. E. Teyema aldaar, met ingang van 1 Juli a.s. on gevraagd eervol ontslag verleend, zulks met 9 tegen 2 stemmen (Schrale en Krul). Met 7 tegen 4 stemmen is besloten Ged. Staten te berichten dat de Raad met de door hen voorgestelde verhooging van jaarwedden van den burgemeester, secretaris en ontvan ger niet kan meegaan. Afwijzend is beschikt op een adres van in gezetenen uit de Wouddorpen om toeslag op vet en brandstoffen. Een voorstel van de hee- ren Landman en de Jong om voor ingezetenen, wier inkomen lager is dan 700 de brandstof 25 pet. goedkooper beschikbaar te stellen, is eveneens met 9 tegen 2 stemmen afgewezen. Na een bespreking in verband met de vee- vordering voor het leger besloot de raad met algemeene stemmen een adres te richten tot de betrokken ministers om een algemeen slacht verbod uit te vaardigen, behoudens enkele ge vallen voor zieken etc. Woningvereeniging ..Heinelumer Oldephaert". Gegund het bouwen van: 6 arbeiderswonin gen te Koudum aan S. W.oudstr«t aldaar voor 21754; 4 arbeiderswoningen te Warns aan Jan A. de Vries aldaar voor 14600 4 arbei derswoningen te Hemelum aan S. T. Haarsma, Bakhuizen voor 14416; 4 arbeiderswoningen te Nijega aan T. j. van Hout te Balk voor 15641. Tuinbouw. De gemeente Bolswaïd heeft thans niet minder dan 300 perceeltjes land verhuurd aan werklieder, die hierop hun eigen wintoi provisie kunnen verbouwua. Voorts is aldaar cpgerickt een tuinbouw-vereeniging, ten doel hebbend coöperatief grond te bebouwen. Voor iedere 40 leden zal worden aangekocht eeu pondemaat bouwland, waarvoor ieder ongeveer f 40 heeft te storten. Met oeu bouwbotr te Piagjum is een voorloopig contract gesloten om alle) ge reed te maken en te bezaaien met bruine bepneu en erwten. Ook werkliiden-vereeni- gingen kunnen in de gelegenheid worden ge steld om zich aan te sluiteo. Uit do volgende cgfors blijkt, hoe de tuin bouw in ons land vooruitgaat. De eerste tuinbouw-vereeniging werd in 1892 opgericht en in 1917 was het aantal aid. tot 375 ge stegen, met een gezamenlijk aantal leden van pl.m. 50.000. Van al die vereenigingen be droeg bet cjjfer van COÖÓ. mestaankoop in 1904 f6.132.081 eu in 1913 f 17.254.396. In 1904 werd op de veiling-.! verhandeld voor een bedrag van pl.m. 6 millloen gulden en in 1916 voor pl.m. 60 millioen gulden. Verkoop wan rechten op passen. Bij do Tweede Kamer is ingediend etn wetsontwerp tot goedkeuring van den onder- handschen'verkoop aan het waterschap Woud- sen c.a. van de rechten van den staat op de plassen genaamd .Het Swin” en de „Njjcga- sterpoel”, kadastraal bekend gemeente Koudum, sectio C, noi. 257 eu 919. Het waterschap heeft aan het voortdurende bezit van bedoelde plassen behoefte, n.l. voor waterberging on voor behoud vau vaargeulen. Kerkhersteiling. De Hervormde Kerk te Minnertfga zsl ge heel in oorspronkelgken stgl worden gerestau reerd. De kap, waarmede de toren is bedekt, zal door een spits worden vervangen. Het geheele werk wordt begroot op f 60.000. Men zal trachten de helft dezer som van het Rgk te verkrijgen- Alweer oen militaire kae weg. Een wachtmeester der huzaren, tijdelyk ge detacheerd als opper-wachtmeester bg het depót te Millingen, is gedeserteerd met mede- O, ik heb ergens staande wat met Sam ge- om in het felle licht. Laura hield haar hand 1 voor haar oogen. O, ik heb je niet willen verblinden, zei Corthell, als ie sÖo.OoÖ'dollar ïn'tlën die goede tijding niet in het donker vertellen. Corthell stond op en nu pas zag Jadwin hem. - Dat is mijnheer Corthell, Curtis, zei Lau ra. Je herinnert je hem zeker? Wel stellig, stellig, verklaarde Jadwin, Corthell de hand drukkend. Blij u weer te zien. Ik had geen idee dat u hier was. Hij was opgewonden, uitgelaten, spraakzaam. - Ik geloof, dat ik u plotseling heb over vallen, sprak hij. Maar ze zeiden mij dat me- j eu na- duizend dollars verdiend. Laura en de kunstenaar keerden zich jnel bruikt. Maar w'ij waren zoo opgewonden’ dat .ze ons best zaagsel hadden kunnen voorzetten. He, he, wat ben ik moe! Je voelt het, mijnheer i uren ver haar man op haar toekomend. Maar ik wou je dient! Ja, dat kan ik mij schilder. Jadwin keek vo! triomf zijn vrouw aan. He? vroeg hij. Wat zeg je ervan, Laura? Hij sloeg met zijn groote hand op de leuning van zijn stoel. Een half millioen in één greep! Mis schien zullen zij nu nog in La Salie Street zeg- gen dat ik geen verstand heb van tarwe. Sam vrouw hier was, en ik was zoo vol van mijn thell goed nieuws. O ja, nu herinner ik mij, dat ik uutvl v.UiWlc, vanmorgen tusschen mijn brieven een briefje ,J" ik neem "mijn’hoed voor 7e aY Ik^dacht van u aan mijn vrouw vond, waarin u haar jn den beginne dat je ongelijk bad, maar Ik ge zel dat u vanavond zou komen. Ik dacht dat loof nu dat je het spelletje beter begrijpt dan het voor mij was en had het gelezen vóór ik ik.” Ja mijnheer, dat zei hij en Sam Gretry mijn vergissing bemerkte. Ik had het je eigen- handelt nu al dertig jaar in tarwe. O, ik wist lijk moeten telefoneeren, Laura, maar ik ben het wel. Ik wist dat de tarwe omhoog zou gaan den heclen dag zoo druk bezig geweest, dat Ik jk wist het van het begin af toen al die anderen liet totaal heb vergeten. Ik heb nu toch al mijn mij uitlachten. Ik wist dat die Europeesche geheim verklapt, mijnheer Corthell, zoodat ik Vraag dezen keer sterk zou zijn. Ik wist dat wel alles kan vertellen. Ik heb vandaag met het goed was tarwe te koopen, ik wist dat het sloten en moest vanavond op hun telegram- j men wachten. Het was die tarwe, Laura, waar- J den weg heb gewézen. Óp mijn woordYlk heb van 1' den koop gesloten. Mijn makelaar en Ik heb- u moet het’ mij’ niet kwalijk’nemen? mijnheer

Sneeker Nieuwsblad nl | 1918 | | pagina 1