DUUR en SLECHT y 0. Firma Jobs. Tromp, V Graan-Speculanien Een verbaal uit Chicago, door FRANK NORRIS. PEPERMUNT Herijk van Maten en Gewichten. FIRMA H. BRANDENBURGH MEUBELFABRIEK NEDERLAND Bewaarplaats voor Inboedels. I annex SNEEKER COURAMT en WYMBRITSERAÖEEL 4» Officieel Gedeelte. Nieuwstijdingen. Officieel Orgaan der Gemeente Snul. 8 RECLAMEKQLOM 0 5 0 0 5* 0 •5 '0 Herziening der lijst van Inkwartiering. Zaterdag 13 April 1918 34e Jaargang - 29727 f14333 onze bedrag Telef. No. 208, SNEEK. Ja A. HUIZINGA, Groningen. 1 1 1 I NIEUWE SNEEKER COUHiM - 30480 n kom en XXXVI. wijdloopige I 33 3» 33 33 H 33 33 n 31 33 33 5» ?1 - 32000 - 30700 gld. bij verlies van een vinger. In massa f 32980 33 33 >3 3, >3 Verschijnt DINSDAGS en VRIJDAGSAVONDS Uitgevers Smikk Telefoon No. 150. Neemt proef. OVERAL TE KOOP. Engros om de eenvoudige reden dat dit ar tikel nog steeds GOEDKOOP is en ONVERBETERLIJK van kwaliteit. Westersingel 2. Telefoon 118. j j hield. Mag ik weer eens voor u spelen? Ja, ja, antwoordde zij. Ja, ik ben thuis. Ja, kom. Thuis gekomen ging Corthell bij het vuur zit ten. De klok sloeg twee uur, toen hij weer op stond. Zij is ongelukkig, fluisterde hij. Dat is niet moeilijk te zien.ongelukkig en eenzaam. O, dwaas, dwaas die ik was, heen te gaan toen ik had moeten blijven. O, dwaas, dwaas, die de kracht niet kan vinden haar nu te verlaten, nu ik niet moest blijven! Den volgenden avond bracht Corthell Laura zijn bezoek. Zij- wa§ alleen en hij las haar ge dichten voor van Rossetti. Jadwins naam werd diep gewonden] zelfs niet tusschen hen genoemd. Hun verhouding werd steeds intiemer. Cort hell sloot zijn oogen en zijn ooren. Hij liet zich door den stroom der omstandigheden leiden. Jadwin zag hij zelden. Maar bij een van die weinig voorkomende gelegenheden had Jadwin gezegd: Ik ben blij dat je gekomen bent om mijn vrouw gezelschap te houden, Corthell. Ik moet tegenwoordig zoo dikwijls weg dat Sk vrees dat ze het eenzaam zou vinden als jij niet eens kwam om met haar te praten. Hij begeleidde haar naar de schouwburgen en concerten. Hij bezocht haar twee of drie keer per week. Corthell vroeg zichzelf af hoe zij toch eigenlijk over hem dacht. Hij was zeker dat haar huwelijksleven ondragelijk was, dat zij haar man verafschuwde. Hij wist dat Jadwin heel vaak zelfs de nach ten in de stad doorbracht en wanneer hij wel thuis kwam, was hij zoo uitgeput dat hij dade lijk na het eten naar bed ging. Op een Zondagavond, den eersten werkelijk heeten dag van het jaar, gingen Laura en Page naar de Cresslers. Jadwin was, o wonder! mee gegaan. Zij had hem gesmeekt om dien eenen avond, en om den avond van den volgenden dag. Corthell kwam ook bij de Cresslers. Hij had bij de Jadwins gedineerd en was later te voet Schrijver van „Vang-armen”. (Vertaling van Jo Arenberg). M, N, O, P en Q R en S T, en V W, X Y en Z Opent». Instell. b. <1- -I- ie NIET van toepassing op beroemde zuivere medicinale licht slecht valt? Maar hij wees haar dat dit niet zoo was, doch dat het doek iets meer voorover moest hangen. Eén tijdje bleven zij staan en keken naar de schilderij. En toen zat zij eensklaps in den rieten stoel en Corthell bij haar aan het ronde tafeltje. Ik ben blij dat u mijn kamer mooi vindt. Ik breng er het grootste gedeelte van mijn tijd door. Page gaat tegenwoordig veel uit, zoodat ik dikwijls alleen ben. Gisteravond heb ik hier langen tijd in het donker gezeten. Het huis was zoo stil. Iedereen was uit zelfs enkelen der bedienden. Het was zoo warm, ik opende de ramen en zat hier uren over het meer te sta ren. Het was zoo stil, zoo stil en ik dacht aan den tijd toen ik een klein meisje was, jaren, jaren geleden. O, ik was toen zoo gelukkig een klein, zwartharig meisje, met een ge scheurd jurkje en mijn handen vol boschbessen. En met wijdgeopende oogen, de kin op de hand gesteund, vervolgde zij: Als ik toen maar had geweten dat die da gen de prettigste van mijn leven zouden zijn. Dat groote huis, al die schoonheid, al die rijk dom, wat beteekenen die? Wat helpen ze mij? O, ik zou met blijdschap alles, alles geven om weer dat kleine, zwartharige kind te zijn met mijn kleinen minnaar, die mij zijn schatje noemde, mij een blauw haarlint bracht en mij kuste achter de pomp. Aha, zei Corthell snel en ernstig, dat is dus het geheim. Het was de liefde de liefde die zelfs toen al uw leven vermoeide. Zij liet haar handen in haar schoot rusten en draaide peinzend de ringen aan haar vingers om en om. Gelooft u het niet? vroeg hij zacht. Zij boog het hoofd zonder te antwoorden. Langen tijd zwegen beiden. Laura speelde met haar ringen. Eindelijk, eindelijk keerde Corthell zich tot haar. -\U moet niet geloovën, fluisterde hij, dat uw leven thans zonder liefde is. Dat wil ik niet. Maar zij antwoordde niet. (Wordt vervolidl aan het ijkkantoor te Leeuwarden, Ooster- kade 20a, op Dinsdag en Vrijdag (behalve op Goeden Vrijdag) van 9 tot 1 uur. f. dat de milligram-gewichten niet op de herijkzitting, maar alleen aan de ijkkantoren herijkt kunnen worden. (Opzending per post franco.) dat de ijkplichtigen worden uitgenoodigd om zich op den voor hun geslachts(firma-)-naam vastgestelden dag, *s morgens kort vóór het begin der zitting, aan het herijklokaal te be vinden tot het verkrijgen van een volgnum mer, dat uitgereikt zal worden met aanwijzing van uur, waarop zij hunne maten en gewich ten ten herijk behooren aan te bieden om spoedig te kunnen worden geholpen. Sneek, den 12 April 1918. Burgemeester en Wethouders voornoemd. P. J. DE HOOP. De Secretaris: P. SIKKES. J. Keizer, Sondel W. S. de Jong, Lemmer M. de Vries en S. de Jong, Lemmer W. Krikke en IJ. Dikkerboom, Oudehaske C. de Jong, Oudega (W.) op perceel I 2 te laat ingekomen biljetten terzjjde gelegd. Massa gegund aan Krikke en Dikkerboom. Koffie. Het bureau voor modedeelingen inzake de voedselvoorziening herinnert er aan, dat tot en met 15 dezer op bon 24 der thee- en koffie- kaart 1 ons koffie is te krijgen. De volgende verstrekking van weer 1 ons zal geschieden op bon 27, en wel van 16 tot en mot 30 dezer. Hot broodrantsoen. De burgemeester van Amsterdam deelt aan de ingezetenen mee, dat hij zich tot de minis ters van binnenlandsche zaken en van landbouw heeft gewend, met het verzoek om de vermin dering van het broodrantsoen geleidoljjk te doen plaats hebben, en met het oog daarop als voorloopige maatregel voor de twee volgende perioden het rantsoen met 200 gram te ver- hoogon. Op dit verzoek is evenwel bericht ont vangen, dat de regeering het niet verantwoord acht om het rantsoen te vermeerderen zoolang de levering van buitenlandsch graan niet is verzekerd. Wat Laura dacht kon hij alleen maar raden. Zij sprak niet langer over zijn zaken. Soms ver beeldde hij zich dat hij verwijt in haar donkere oogén las, soms toorn, soms trots. Eenige maanden geleden zou hem dit ge troffen hebben. Maar nu barstte hij in woede los: Je denkt dat ik dit alles opzettelijk doe! Je weet het niet, je kunt het niet vermoeden. Ik beheersch de tarwe? Niet waar! de tarwe be- heerscht mij. De „corner” is vanzelf gekomen. De omstandigheden hebben mij gedwongen. Ik zou er nu niét mee kunnen ophouden, al wilde ik ook nog zoo graag. Of ik vanavond met jou en de Cresslers naar den schouwburg ga. Wel, meisjelief, je kunt mij evengoed vragen meê naar Jericho te gaan. Laat dien mijnheer Corthell maar in mijn plaats meegaan. En dat gebeurde ook. De kunstenaar zond haar een grooten ruiker rozen na ontvangst van baar uitnoodiging en na afloop van de voorstel ling inviteerde hij het gezelschap aan een souper in zijn kamers. Na dien tijd bracht hij haar en Page naar huis. Bij de deur gekomen zei Page: Kijk, er brandt nog licht in de bibliotheek en het is bijna één uur. Jadwin Is nog op. Laura werd plotseling stil. Hoe moest dat af- loopen! Avond aan avond werkte haar man zoo in de bibliotheek tot midden in den nacht. Bent u morgenavond thuis? vroeg Cort hell, terwijl hij een oogenblik haar hand vast- den getroffen, om hen, die door stopzetting van het bedrgf worden getroffen, tegemoet te komen. De giitvoorziening zal vervolgen» geheel moeten geschieden door de gist- en spiritusfabriek waar het, dank zjj het melasse gebruik mogelgk is met oen belangrijk mindere hoeveelheid graan dan in Schiedam toch groote quantiteiten gist af te leveren. De levsnsmlddsIsnvoorxIsninB» Het Nederl. Correspondentiebureau in Den Haag meldt: Naar wjj vernemen, is de regeering in alle opzichten diligent om de bevolking van het noodige te voorzien. J.l. Maandag is de distri butie van nuchteren kalveren tegelijk met het slachtverbod in gang gezet. Voorts is thans een aanvang gemaakt met de verstrekking van de extra-kaas, ter aanvulling van het vermin derde broodrantsoen. Zoo is naar Amsterdam 80.000 K.G. kaas afgezonden, waarvan 50.000 K.G. bestemd zjjn veor de stad zelf en 30.000 voor de omliggende gemeenten. Tegenover deze regeeringszorg dient men zich te doordringen van het feit, dat Nederland zich thans met het strikt noodige voor de volksvoeding tevreden moet stellen, en dat door berrie eu relletjes de beschikbare levens- middelenvoorraad niet kan vermeerderen. Smokkeislaotitoffer. Een 16-jarig meisje uit Brunssum met smok kelwaar beladen, wilde op klaarlichten dag de grens oversteken. Na viermaal gesommeerd te hebben om halt te houden schoot een ambte naar haar een kogel door de borst. De ge troffene overleed enkele uren later. De oorlooswinstbclastissB en de flemeenten. Bij de Tweede Kamer is een wetsvoorstel ingediend tot uitkeering aan de gemeenten uit de opbrengst der oorlogswinstbelasting. Tevens werd voorgesteld hiervoor op de be groeting van Financiën voor 1918 een bedrag te brengen van f 10 millioen. De minister van Financiën deelt in de toe lichting mede, dat het voorstel beperkt is tot die gemeenten, welker financiën door de crisis in zeer sterke mate zjjn getroffen en niet in staat zijn zich zelven te helpen zonder het leg gen van een bovenmatig zwaren belastingdruk op haar ingezetenen. Tot het bepalen van het bedrag der uitkee ring heeft de minister de medewerking der Gedeputeerde Staten van de onderscheiden provinciën ingeroepen. De adviezen dier Ged. Staten zjjn in hoofdzaak gevolgd, behoudens enkele afwijkingen. Voor Rotterdam n.l. had den Ged. Staten een uitkeering aanbevolen van f5,643,000, welke de minister met f2,000,000 heeft verminderd. Blijkens een bjjlage der memorie van toelich ting stelt de minister voor o.a. uit te keeren: Friesland f 109,200, te wetenBolsward f 2800, Harlingen f95,000, Utingeradeel f2000, en Weststellingworf f9400. Voorts aan Amsterdam f3,860,000 Rotter dam f3,643,000, ’sGravenhage niets, Utrecht f 528,000, Groningen f 406,000. Onz» schepen. De uitvoerende kommissie van de N. O. T. heeft van de Engelsche legatie bericht ontvan gen, dat, met uitzondering van kolen en pek, de ladingen der door het Britsche Ryk gerequi- reerde schepen niet gevorderd zjjn. Daar het niet doenljjk was te lossen en op te slaan, is aan de eigenaars medegedeeld, dat nieuwe la dingen van geljjke hoeveelheid zullen worden verstrekt, zoodra zjj in de gelegenheid zjjn deze in ontvangst te nemen. A en B C, D, E, F en G H en 1 J, K en L De Burgemeester van Sneek maakt bekend, dat door hem een openbare Raadsvergadering is belegd op MAANDAG 15 APRIL 1918, ’s avonds 7% uur. De Burgemeester Voornoemd, P. J. DE HOOP. Volgens voorwaardon overeengekomen met de Hollandsohe Algemeens Verxs- 700(1 kerinss-Bank te Schiedam zijn onze Abonné’s verzekerd tegen ongelukken voor AWv droog en roestvrij moeten worden aan geboden om onderzocht te kunnen worden bij de Cresslers gekomen. Laura bleef dien heelen avond vlak bij haar man. Ze haalde hem zelfs over om alleen met haar in het salon te zitten. En zij sprak tot hem: Waar zullen wij Woensdagavond heen gaan? Ik dacht dat wij misschien buitenshuis konden dineeren, als je mij wat vroeger kwam halen en dat wij naar het restaurant in het park gingen, net alsof wij nog niet getrouwd waren. O, ik hoop dat het mooi weer is. O, zei Jadwin, spreek je over Woens dagavond? Meisjelief, eerlijk gezegd geloof ik niet dat ik vrij zal zijn. Zie je, Woens dag Laura ging plotseling overeind zitten. Maar je zei, sprak zij met bevende stem, jc zei Schatje, dat weet ik, maar je moet mij toch excuseeren Zij antwoordde niet. Het was te donker om haar gezicht te zien en door haar zwijgen on gerust geworden, begon hjj een verklaring te geven. Maar Laura viel hem kalm in de rede. O, best. Neen, het kan mij niet schelen. Zeker, als je zaken te doen hebt Ja, je begrijpt, meisjelief - O, ja, ja, ik begrijp. Zij stond op. Willen wij naar huis gaan? - O ja, ik ben moe. Ik heb een dag van hard werken achter den rug. Ik heb dorst. Terwijl hij naar de eetzaal der Cresslers ging om een glas water te drinken, bleef zij al leen in de donkere kamer. Haar wangen gloei den, zij balde haar vuisten. Wat, heel alleen hier? klonk Corthells stem achter haar. Zij keerde zich snel om. Ik kom afscheid van u nemen. Ik ga naar huis. Hij stak haar de hand toe. Goeden nacht. O, herinnert u je de schilderij die u mij hebt leeren zien, die u „Wanhoop” hebt ge noemd? Ik heb ze in mijn eigen boudoir ge hangen. Wilt u meegaan om te zien of het licht zoo goed valt? Wat een prachtige kamer, zei Corthell, nadat zij het electrische licht had opgedraaidi. En wat hebt u ze veel van uw eigen persoon lijkheid gegeven. Ik had dadelijk geweten dat het uw kamer was. Als u duizend mijlen ver was en ik was er binnen gekomen, dan had ik geweten, dat het uw kamer was en ik zou ze hebben lief gekregen. Hier is de schilderij. Vindt u niet dat het Zij gaf hem haar hand en voegde er plotse ling bij: Kom mij gauw weer opzoeken Woensdagavond. En terwijl het hart hem in de keel klopte, voelde Corthell hoe een oogenblik haar hand de zijne vastgreep. - ïk kan u dus Woensdagavond verwach ten? herhaalde zij. Hij knelde haar hand tusschen de zijne drukte er plotseling een kus op. Goeden nacht, sprak zij rustig. Jadwins stap klonk bij de deur. Goeden nacht, fluisterde hij. In dien tijd was Laura wispelturiger en ze nuwachtiger dan ooit. Zij ging de rol van La dy Macbeth leeren, liet een tooneel opslaan in de balzaal, sloot zich daar op, repeteerde de rol, dre dagen achtereen, gekleed geheel vol gens haar rol. Toen begon Lady Macbeth haar te vervelen en begon zijn met Portia, Julia en Ophelia en joeg tante Wess’ schrik aan door te verklaren „dat zij misschien ook nog aan het tooneel zou gaan”. Zij dacht er zelfs over Sheldon Corthell haar portret als Lady Macbeth te laten schilderen. Toen Corthell dien Woensdagavond bij haar kwam, zei Laura na eenige minuten in het sa lon: Geheelonthouding. Dinsdagavond gaf de Ned. Ver. t. Afseh. van Alc. Dranken in Amieitia een uitvoering. Na een kort openingswoord van Ds. de Haas gaf „For yens Neiste” een opvoering van ,;Lyk as wy ek forjowe" bet nieuwe tooneel- stuk van Barend. Het stuk beviel ons wel. Hoewel jong werk, dat nog niet altgd volgroeid is, houdt dit stuk zeker een belofte in veor de toekomst. Het werd vrg goed vertolkt. Vooral ’t derde bedrjjf was mooi. Frou Weidema was heel ’t stuk doer uitstekend, terwijl in ’t eerste bedrjjf aide Harm en Klaes goed speelden. Jantsje, eerst wat stijf, was in de laatste be drijven veel beter. Als nastukje „Feest yn ’e Wilewai”, dat men naar onze meening beter had kunnen weglaten. De „Korenbloem" zong een viertal nummers, waarvan vooral ’t tweede vrij goed gezongen werd. Over ’t algemeen echter beviel ons ’t tempo niet. De zaal was halfvol. A Cspella Koor. Ten bate der Ver. „Hulp in Nood" gaf Woensdagavond het Sneeker A Capolla Koor een zeer verdienstelijke uitvoering. Het programma was met zeer veel zorg sa mengesteld. De heer Hoogslag toonde ook nu 2 Mei 9 3 6 8 io 16 16 H dat de malen en gewichten schoon, droog en roestvrij moeten worden c. dat betaald moet worden voor het jus- teeren van gewichten en wel ten bate van ’e Rijks schatkist d. dat de maten en gewichten, die gestem peld worden met het afkeuringsmerk niet in winkels enz. teruggebracht mogen worden e. dat de maten en gewichten vóór het einde van het jaar 1919 gestempeld moeten zijn met de letter Y en dat er, bij verzuim of verhindering om van de onder a genoemde zitting gebruik te maken, nog gelegenheid be staat maten en gewichten te laten herijken v.m. —12 en 1—4 uur. H 33 3) 33 Burgemeester en Wethouders van Sneek maken bekend, dat de lijst bevattende de namen der inwoners, die voor het verleenen van inkwartiering van het krijgsvolk enz. in aanmerking komen, is herzien. Deze lijst ligt van heden af gedurende veertien dagen ter Secretarie dezer gemeente ter inzage en is aan het gemeentehuis aan geplakt. Bezwaren kunnen binnen 14 dagen, na afloop van den tijd hierboven genoemd, scliriftelijk worden icgediend. Sneek, den 9 April 1918. ■v Burgemeester en Wethouders voornoemd. P. J. DE HOOP. De Secretaris: P. SIKKES. n 3) 3» 31 33 55 22 >n en weer over veel goede smaak te beschikken en ’t publiek iets te kunnen aanbieden, boven ’t gewone genre van dergelijke vereenigingen staande. Nummers, die alleszins onze aandacht verdienen. We denken bv. aan de 122e psalm van Sweelinck, een lang niet-gemakkeljjk. maar uitstekend gezongen koor^ En aan de beide nummers van Diepenbrock. Het was ons ’n groot genoegen kennis -te maken met dit.werk van dezen modernen Hollandschen componist, van wie we nog nooit (ets op ’n concert-pro gramma hier ter stedei aantroffen. Welk een muzikale rgkdom, biedt ons Diepenbrock in deze nummers, op de bem eigen, oorspronke lijke wgze vertolkt. Voor het koor hebben wij alle lof: vooral de hoeren-bezetting is prachtig. Als soliste hoorden we mevr. Verdam—Van Hees weder met zeer veel genoegen. Wat een heerlgk, zuiver gelujd, wat een sympathieke voordracht bezit deze stadgenoote. Juist door de eenvoud, waarmee ze werden voorgedragen, troffen ons zoo bijzonder de twee moderne Fran- sche nummers van \V?dor en César Frank. Dit Ijjkt ons wel het genre voor mevrouw V. Een tweetal bloemstukken boden haar wel verdiende hulde. Alle uitvoerenden kunnen met tevredenheid op deze avond terugzien. De heer T. Reisma, leeraar aan de Ambachtsschool alhier, is als zoodanig benoemd aan de Centrale Ambachtsschool voor dc Zaanstreek te Zaandam. Voetbal. De Friesche Voetbalbond kondigt voor Zon dag a.s. de volgende le klas wedstrijden aan: Eerstgenoemde club is ontvangende. Sneek—VAC. F.C.A.—Frisia III. Indien het Vrije Speelterrein eenigszius be speelbaar is gaat eerstgenoemde wedstryd door en belooft het een interessante kamp te wor den daar Sneek op het sterkst denkt uit te komen. Wint Sneek dan is ze zoo goed als zeker kampioen. VAN DE LEEUWARDER RECHTBANK. Zitting van Woensdag 10 April. Onjuist* belastingaangifte. Terecht stond J. B., 59-jarig koopman te Sneek, wien twee overtredingen zjjn ten laste gelogd. Blykens de stukken heeft hij om streeks Juni 1915 voor de R’jksinkomstenbe- lasting, uit inkomen en -• -j opgegeven f5700, niettegenstaande hjj wist, dat het meer dan f8800 was, en in Juni 1916 f 3700, hoewel hij meer dan f 13,000 had moeten opgeven. Beklaagde is niet verschenen. Als getuigen worden gehoord de inspecteur A. A. H. Sou- tendjjk te Sneek en de r jj ksaccountant A. J. v. d. Laan te Groningen. Eerstgenoemde ver klaart, dat beklaagde aan hom bekend heeft. Ook voor den rechter-commissaris is een gedeelteljjke bekentenis afgelegd. Eisch t 3000 boste of 6 maanden hechtenis. L. C. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Sneek, maken bekend a. dat dit jaar voor den herijk der maten en gewichten zitting zal worden gehouden in het voormalig Paleis van Justitie aan de Marktstraat aldaar op 1, 2, 3, 6, 8, 10, 15, 16, 17 en 22 Mei 1918 en wel Verkoopers van nieuwe maten en gewichten, Apothekers, Goud- on Zilversmeden, op 1 Mei voorin. 9—12 en nam. 1—4 uur Ijkplichtigen, wier geslachts(firma-)uaam beginnen met de lettersv.m. n.m. op 33 Vonnis. In de vorige zitting stonden terecht S. v. N., 18-jarig fabrieksarbeider, en P. de V. , 17-jarig koopmanszoon, beiden te Goënga, wegens mishandeling aldaar. Geöischt elk f20 boete of 20 dagen hechtenis en tot die straf veroordeeld. Waterschap Woudeend c.a. Op 10 April is te Balk aanbesteed het ver beteren van bedijkingen langs het Sloter- en Heegermeer. Inschrijvers de h.h. W. en H. Visser, Lemmer Uit de oude koue. Zaterdag hield iemand in het café Mendelaar te Enschede zitting ter inwisseling van goud geld. De man kon alle klanten niet bedienen het bleek, dat hij veel te weinig geld had meegebracht. Een boer kwam met 5000 tien- markstukken, wat hem een voordeel bezorgde van 5000 keer 85 centeen andere boer wis selde 1000 twintig-markstukken, waarmee hjj 1000 keer f 1.70 winst maakteeen derde bracht voor f1200 goudgeld mee, doch wilde beslist zilvergeld er voor in de plaats hebben. Van papiergeld was hjj niet gediend. Zelfmoord in da gevangenis. De venter Hendrik T., die onlangs tot twee jaar gevangenisstraf werd veroordeeld wegens verschillende diefstallen in scholen en kerken heeft zich in de gevangenis te Leeuwarden van het leven beroofd. Staklnfl* In de veenderjjen te Beets is staking uitge broken onder de ongeveer 1400 arbeiders, die verhooging van de weekloonen (volgens een be richt van het N. v. h. N. zouden ze -nu-onge- veei- f50 bedragen) en verbetering van da voedselvoorziening eischen. Aangezien ongeregeldheden gevreesd werden, zjjn te Beetsterzwaag op last van de militaire overheid de goederen uit de winkelétalages verwjjderd. Marechaussees, gemeente- enrgks- veldwachters zijn gorequireerd, terwjjl ook 600 militairen uit Leeuwarden zjjn aangekomen, die zijn ondergebracht te Bests en te Beetster zwaag. Oe Schiadamsche brandvrijen stopgezet. Het Bureau voor Mededeelingen in zake de voedselvoorziening meldt Nu de verwachting zoo gering is geworden, dat uit den vreemde nog broodkoren zal wor den aangevoerd, mag niet langer rekening ge houden worden met de overwegingen, welke tot nu toe de algeheele sluiting der Schiedam- sche branderijen als een te scherpe maatregel deden behouden. Schiedam zal dan ook geen graan mesr voor zijn branderjjen ontvangen, de voorraad, die er nog is mag worden opge bruikt, zoodat er nog voor een paar weken werk is. Intusschen zal er een regeling wor- Abonnement. per jaar f2. fr. p. post f2.50. Losse Nos. 5 et. Advertentlên 15 reg. f0.36 verder per regel 6 cent. Bij Abon nement b e 1 a n g r ij k e korting De advertentie-prijzen zjjn tijdelijk ver hoogd met een oorlogstoeslag van 20°/e 7E gld. bij verlies CA gld. bij verlies van TC i v van een duim, vu een wijsvinger. tv gld. bij levens- JAA gld. ingeval van over- |CA gld. bij verlies van lange invaliditeit. 4VV lijden binnen 30 d. Ivu één hand, voet of oog.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1918 | | pagina 1