I 22e Bondswedstrijd FIRMA H. BRANDENBURGH Aan de Burgerij van Sneek. Woensdag 22 Mei 1918 34e Jaargang ■o. 66. annex SNEEKER COURANT en WYMBRITSERADEEL 8 Ned. Kaatsbond. Oificieel Orgaan der Gemeente Sneek. Q en. ele in- vJ op den 13den Juni' gebeurt? I, S, NIEUWE SUEEKEH GOÏÏHANT M '7E gld. bij verlies CA gld. bij verlies van TC IJ van een duim, JV een wijsvinger. Lv J. Heeg, Oos- Tj. W. Kooi- 6-6. D. D. Gewonnen door No. 5 met 5-1 en Gewonnen door No. 11 met den opslag in Gewonnen door No. 22 met Gewonnen door 26 met 5-4 Gewonr.en V. door 29 met 5-3 Gewonnen door No. 34 met slaat, ’t Sneeker partuur is in ’t krjjt de Tj. de Vries, G. Tol- no. dag doet vers„u;neT. VIERDE HOOFDSTUK. (Wordt vervolgd.) A :k der kamer en sloeg de kalender die naast haar scheurde zij er een af en hield ditie. den stand No. 38 No. 13. 8-8-8-2-8-8-6-8 2-6-2-8-4-2-8-6 door een gld. bij verlies van een vinger. na teel or- No. 38-40. 5-3 en 6-4. nl. bg vergissing de door Vlietstra opge slagen bal in de hand,«n Franeker worden twee punten toegekend. Stand 6-6. Dan slaat Franeker de kaats voorbij en is de stand 2 spel gelijk. Hierna neemt Franeker met 8-2 aan de telegraaf de leiding. Stand 5-4 eersten. Zal ons kranig partuur dan toch moeten er- je- Verschijnt DINSDAGS en VRIJDAGSAVONDS Uitgevers Sxkkk Telefoon No. 150. Zij ging het salon binnen en nam plaats vofir de piano. Zij speelde de Mephisto-wals, die zij se- Toen stond zij op, schoof de beide tusschendeu- ren open en kwam in de bibiotheek. Tot haar verrassing zag zij daar mijnheer Cressler in zijn leuningstoel zitten met zijn rug naar haar toegekeerd. Hé, ik wist niet dat u hier was, mijnheer Cressler, sprak zij naar hem toe komend. Zij legde haar hand op zijn arm. Maar Cress ler was dood. En toen Laura hem aanraakte, viel zijn hoofd opzij en zij zag de kogelwonde in den slaap vlak boven het oor. De zelfmoord van Charlie Cressler had den lOden Juni plaats gehad en de tijding daarvan met het treurige verhaal hoe zijn vriend ten slotte toch voor de verleiding was bezweken, bereikte Curtis Jadwin ‘s morgens vroeg op den andere dagen? t er en Rienstra best. No. 17-19. 5-5 en 6-4. No. 22-23. 5-3 en 6-2. No. 26-27. en 6-2. No. 29-32. en 6-6. No. 34-35. Nö. 38-13. is op 6-2 voor Ried, met den stand 8-4. Rienstra iets, dat by het de kaatsbond niet geoorloofd en G. Geer- 25. H. Hiemstra, J. P. Dykstra en W. Baarda, „V. v. V. Excelsior” te Menaldum. Abonnement: per jaar f2. fr. p. post f2.50. Losse Nos. 5 ot. Advertentlfin 15 reg. f0.35 verder per regel 6 cent. Bij Abon nement belangrgke korting De advertentie-prijzen zijn tijdeltjk ver hoogd met een oorlogstoeslag van 20°/o. 3 eersten. Dan doet reglement van is. Op den stand 6-4 voor Sneek neemt hy bg vergissing de door Vlietstra opge- en L. Nauta, l Dat het zoover is mogen komen is inderdaad voor een niet gering deel te danken aan be stuurders en oud-bestuurders-oprichters der vereeniging „Sneek”. Ter receptie in Amicitia heeft de heer D. Zui- derbaan, de tegenwoordige voorzitter der ver- eeniging dan ook niet nagelaten na een woord van welkom bij een terugblik op den twin- tig-jarigen loopbaan, welke zij dit jaar voltooit, een woord van hartelijke hulde te spreken tot de oprichters, waarvan een viertal, de h.h. Boer- rigter, Ypes, Minkema en Christian ter receptie aanwezig waren. „Laten wij,” zeide spr. o.a., „dit werk met kracht en moed voortzetten”, waarbij hij nog wel niet vermoed zal hebben dat denzelfden middag dat werk gekroond zou wor den door de overwinning. De overwinning, waaraan ook deze spr. zelf, dank zij zijn volhardend streven hier de kaats- sport ingang te doen vinden, zulk een ruim deel heeft. en Th. de en A. Zyl- te cp/1 HAR' DIJK BRE At Vc gens Vo daR8 in mjis van rnij van den, waaraan zij niet zonder ontroering zullen I kunnen terugdenken. Na twintig jaren van onafgebroken werken hier in onze stad, aan de grens van het Friesche kaatsgebied, zien zij hun streven beloond, met de hoogste belooning voor de kaatsers wegge legd, met de Muliersprijs, de Zilveren Wandel- bal zien zij de door hen opgekweekte kaat sers Rienstra, de Vries en Jillings Sneekers in merg en bloed als sterren van de eer ste grootte op het kaatsveld. Verbaasd schudqe hij het hóofd. Neen neenif Laura nam een schTeef woorden op het blaadje; Zij bracht haar man die luid las:. „Laura Jadwin’s- Wel, waarachtig Herklaard.e hij overeind zittend. Dat is ook zoo! ‘Dat is ook zoof Zeker, de 13e Juni. En ik was. beest genoeg er niet aan te denken! Schatje, h scjbjnt dat ik tegen woordig niets kan ontho 1]den. Maar nu zal je het 'onthouden? Nu mag je het niet vergeten. Die avland za[ bet begin zijn worden? De woorden n.l. „zal het ook niet goed zijn, dat gij eens de zee over gaat naar de Hollandsche velden? Opdat ook daar eens in de kaatskamp „neist de Leechlanske flagge ek us swanneblommen waeije scillè?” Zal Holland voor de kaatssport veroverd wor den? Het hoofdbestuur is vol goeden moed. Behalve de speeches was er ter receptie zang. En wel zang van de „Marsang” goede Friesche zang'o.a. de Silveren balsang on der leiding van den directeur den heer P. Gail lard. Knap werd er gezongen, en een welver diend woord van dank en hulde sprak de heer Westra. De heer Zuiderbaan sprak ten slotte nog een woord van dank tot hen, die medailles hadden gegeven enz. Toen gingen in ordelijke optocht de banieren, voorafgegaan door muziek door de stad naar de No’» 1, 4, 6, 7, 10. 12, 14, 16, 18, 21, 24, 28, 30, 31, 33, 36, 37 en 39. 2e omloop. Gewonnen door No. 2 met 5-4 Volgens voorwaarden overeengekomen met de Hollandsoh* Algamsen* Varza- kerings-Bank te Schiedam zijn onze Abonne e verzekerd tegen ongelukken voor *uvv en J. Kuipers, 26. B. Bontekoe, D. Walen en T. Tinga, „Leeuw. Kaatcl.” te Leeuwarden. 27. L. Bergsma, J. v. d. Zee en R. Lem- stra, „Lyts mar Krygel” te Leiden. 28. J. Hilverda, J. v. d. Meer en D. Rie- mersma, „De Boppeslach” te Balk. 29. J. Vliet, T. de Jong en terend” te Oosterend. 30. IJ. Blom, C. Adema „Makkum” te Makkum. 31. W. Bergsma, J. Postma en G. Karsten, „Zurich” te Zurich. 32. Jac. Looyenga, A. v. d. Meulen en S. A. de Haan, „Gerrits Piers” te Berlikum. 33. K. Faber, R. Hofman en S. de Boer, „Kaatsclub Drachten” te Drachten. 34. I. Roukema, S. de Vries en A. van Veen, „Eendracht” te Harlingen. 35. J. v. d. Zee, G. Brun ia en D. Helfrich, „Kimswerd” te Kimswerd. 36. B. Wolthuizen, A. Welbedacht en U. Wassenaar. „M. E. T. O.” te Bolsward. 37. KI. Terpstra, J. Dykstra en J. Bosma, „Oef. Kw. Kunst” te Beetgum. 38. P. Stap, A. v. d. Ploeg „Klaas Mug” te Ried. 39. P. Terpstra, Th. Geerdink dink, „Nieuw Leven” te Hitzum. 40. H. Frankena, H. Westerhuis en R. Brink, „Onder Ons” te Oosterlittens. In de eerste omloop wordt er uitstekend gekaatst. Meermalen hangt alles aan de tele graaf. Het Sneeker partuur is vooral in vorm en weet Marssum te kloppen met 5-0 en 6-2. Mooie partyen krijgt men te zien tusschon de No’s 21 en 22 Rauwerd-Franeker en 33 en 34 Drachten-Harlingea. In deze omloop vielen af 5e omloop. Riod-Sneek. ’t Eerste half spel Eerst gelijk wordt het Met 6-0 krijgt Sneek het spel. Delopslag van J. de Vries voldoet iederen deskundige uitstekend. Weinig wordt er J hem geknoeid. Jillings bezorgt Ried groote kaats. Op 6-4 krygt Sneek 3 eersten doordat Ried een bal laat zitten. Ried geeft nu alles aan Sneek achter in ’t perk, want Rienstra die voorin staat, slaat groote kaatsen en bovenslagen. Doch Jillings is er niet voor bevreesd, hij is voor zijn taak berekend on zendt de ballen retour naar de bovenlyn. Op den stand 6-4 haalt Sneek resp. 2 spel en 5 eersten doordat Ried op genoemde standen een bal laat zitten en een kaats niet voorbij 'i en blijft in con- Tenslotte wint Snoek deze party met 6-2. Verloop van ’t spel: 8-4-0-4-4-4-2 2-8-8-8-8-8-8 Om le en 2e prijs „Dèr giet Frentsjer mei wei”, hooren wy achter on» zeggen, en Staalstra, de beroemde uitslager van het Franeker partuur, geeft ook aan zijn partuur de voorkeur, tenminste hij wil er zelfs „een tientje” om verwedden. Maar spel blyft spel. Het Sneeker partuur dat op dezen dag in vier ontmoetingen, zoo schitterend werkte, is ook niet vervaard om tegen dit partuur den strijd aan te binden. Na een kleine pauze neemt de eindparty een aanvang. Sneek in ’t perk, Franeker aan den opslag. 11 den. Hij en Gretry zaten op Jiui gewone plaat.;. in Gretry’s kantoor en hét nieuws verduisterde den zonneschijn, die de kamer binnendrong. Na den eersten schrik zaten beiden elkaar sprake loos aan te kijken. Vreeselijk! vreeselijk! kreunde Jadwin, alsof hij stervende was. Hij was in de troep van Crookes en wij hebbert het niet geweten -f- rk beh hem vermoord, Sam. Ik had best zélf dat pistool kunnen vasthouden. Hij stampte op den grond en sloeg zijn vuist tegen zijn voorhoofd. Mijn beste vriend Charlie Charlie Cressler! Sam, ik word krankzinnig als dit... Bedaard, bedaard, J., waarschuwde de makelaar zijn hand op Jadwin’s schouder leg gend. Wij moeten vandaag ons verstand bij el kaar houden. Wij moeten aan heel wat dingen denken. Charlie komt later. Nu spreken wij over zaken. Matthewson en Knight hebben een stor ting gevraagd 20.000 dollars. O, dat kan wachten! riep Jadwin uit. Dat kan wachten tot vanmiddag. Ik kan nu niet over gedert dien avond met Corthell had geleerd, zaken spreken. Denk eens aan Carrie me vrouw Cressler ik Neen, antwoordde Gretry, p^nzend en langzaam, overal heenziende behalve in Jad wins gezicht. N-neen, ik geloof niet dat wij moe ten wachten. Ik geloof dat wij beter deden di rect dat geld te zenden. Het is altijd beter Jadwin keek op. Maar als men jou hoorde spreken zou men denken, dat ik ieder oogenblik gevaar liep fail liet te gaan. Gretry antwoordde niet. Een oogenblik van stilte ontstond. Toen bleef de blik van den ma kelaar een poos rusten op dien van Jadwin. Hm, antwoordde hij, je hebt gezien hoe ge makkelijk zij ons gisteren aan de beurs verkocht hebben. Wij moeten koopen en koopen en koo- pen om onzen prijs hoog te houden en kijk eens naar de rapporten van onze agenten alles wijst overal op een prachtigen oogst. Overal is nieuwe grond bezaaid door onze hooge prijzen. 110 werd opgericht de Naam- Icoze Vennootschap EERSTE SNEEKER STOOM-VETSMEL- TERIJ voorheen 8. BENNINGA Co., gevestigd te Sneek. Namens de Vennooten: R. GERBRN8MA, Notaris. Ondergeteekende maakt de ge achte ingezetenen van SNEEK be kend, dathii zich heeft gevestigd manik wn hen, gj^hhen mj is van mij. Niets.zal m.y jjem ontnemen; niets zal hem mij ontnemen! 1 Op een Zpntk1gmjdyag njet [ang daarna kwam Laura bij Jadw jn> op de sofa jn de rookka- 7' lezen. Hij had den heelen nacht .pen. Zij ging zitten voor de J.U Q 'a mer trachtte weer niet t. schrijftafel i; blaadjes om stond. Eindelijk het omhoog. Curtis. Meisjelief? Zie je dien ^^7 Hij keek naar' kaar. Zie je dien datum? Weet je iets dat dien dag doet vers^jjife Van Het is de dertie^„ julA Herinner jij je wat op den 13den Juni' gebeurt? Het eerste halve spel verovert Sneek op 6-4 en een buitenslag van Vlietstra. Met dezelfde stand en een groote bovenslag van Staalstra maakt Franeker gelijk. Miedema is zeer slecht, knoeitjtelkens aan den opslag. Hierna brengt Sneek het tot drie eersten met 6-0 en een kaats, en 6-2 en een bal die Staalstra laat zitten. Vlietstra enr Staalstra verwisselen van plaats, dit schynt te helpen. Mot 2 bovenslagen van Vlietstra en Staalstra, een buitenslag van J. de Vries en een kaats krijgt Franeker het spel. Stand 3-2 eersten vpor Sneek. Met 8-0 vergroot Sneek haar stand tot 2 spel. Nu gaat het gelyk op. Met 8-4 krygt Franeker gld. bij levens- IA A gld. ingeval van over- 1EA gld. bij verlies van lange invaliditeit. XUU lijden binnen 30 d. 1 Jv één hand, voet of oog. „buiten”,'galmt Rienstra, „Kobus sla niet”, volgt er achteraan enwerkelyk de bal is buiten. Een donderend hoera klinkt uit aller mond. No. 13 8-4-8-6-8-4-2-8-8 No. 22 4-8-0-2-0-8-8-0-0 Sneek heeft ook het sterke partuur van Fra neker geklopt, een kranige prestatie voorwaar, voor deze nog betrekkelijke jonge kaatsers. Sneek heeft du» den len prys en eere-prys waarvan we een beschrijving laten volgen In het jaar 1900 is deze bal door den heer W. Mulier, eere-voorzitter van den Ned. Kaats- bond als Wisselprys beschikbaar gesteld. Hy draagt de naam „Muliers-prys”. De vereeni- ging die hem wint mag hem één jaar in ’t bezit houden. i Op de bovenhelft is gegraveerd een Friesch 1 landschap, terwijl op een vry veld twee kaat- sers staan. Een bal vliegt door de lucht. De i benedenhelft is versierd met klaverbladen en -bloemen. Aan de rand van het inschrift han- gen in ruitvormige zilverblaadjes de wapens 1 der elf Friesche steden. De bal is bevestigd 1 aan een lint in de nationale kleuren, waarop drie ruitvormige zilveren platen met de wa- i pens der vroegere kwartieren van Friesland Oester go, Westergo en Zeven Wolden. Op den band die om den bal is bevestigd staat het Wij moeten onze mannen naar de beurs 1 sturen en nog een millioen schepels koopen; koop meer dan die ezels kunnen aanbieden. 1 Daarvoor is heel wat geld noodig. Meer dan waarover wij vanmorgen kunnen beschik ken. Het beste dat wij doen kunnen is alles te hemen wat de tegenpartij aanbiedt en de markt 1 steunen. Zoodra z’.y or.s aanbieden en wij koopen ze niet zooals je wel het beste weet zullen ze me* wageniadingen aanko men, de prijzen zullen dalen en wij zijn „ge- sprongen”. Denk je dat wij vandaag veel tarwe zul- len verkoopen? vroeg Jadwin. Het was nu beslist noodzakelijk geworden dat Jadwin zijn voorraad verkocht. Assurantie en bergloon verslonden veel van zijn winst. Hij moest gaandeweg zich van al die tarwe ont- 1 doen. Om dat te bewerkstelligen had hij de ge- woonte genomen de beurs te overstroomen met kooporders juist voor de sluitingsgong ging en dan wanneer de prijs daardoor steeg, snel te t verkoopen voor hij gelegenheid had weer te da- len. In het eerst was hem dat gelukt. Maar la- ter moest hij steeds meer koopen om den prijs op te houden, terwijl zoodra hij begon te ver- 1 koopen, de markt daalde. Zoodat hij nu twee schepels moest koopen om cr één te verkoopen. - Denk je dat we vandaag veel kunnen ver koopen? herhaalde Jadwin. Ik weet het niet. Misschien er is een kansje. Eerlijk gezegd, J., geloof ik het niet. De beurs begint wepr moed te krijgen. Ze zijn niet meer zoo bang voor ons. Het is de nieuwe oogst die het hem doet. Wij hebben de prijzen zoo hoog opgejaagd dat al de landbouwers tar we gezaaid hebben en gereed staan ze op ons uit te storten. Het regeeringsverslag van giste ren toonde aaft dat de geplante tarwe goed staat. 3e omloop. Op de 3e lyst treden nu No’s. 2-5, 11-13, 17-22, 26-29 en 34-38? No. 2-5 Wommels-Dokkum. Dokkum ver sloeg Wommels met 5-4 en 6-2. No. 11-13 Bolsward-Sneek. Het schynt met Sneek ernst te worden. Rienstra en De Vries werken met onversaagden moed, terwyl Jillings achter in ’t perk en als keerder buitengewoon zyn best doet. Het „Bolswarder” partuur, dat in do le on 2e omloop zoo mooi naar voren trad en waarin vooral Langenberg best was, weet niet wat het met de ;'door Rienstra en De Vries opgeslagen ballen moet beginnen. „Bolsward” krygt dan ook niets Do wedstrijden Om half tien vangt de party aan. Op de lijst komen 40 parturen voor, waarvan. St. Anna absent blyft. 1. G. Stelpstra, Jac. Stelpatra en E. Boer- sma, „Onderl. Gen.” te Huizum. 2. Johs. Struiksma, R. D. de Jong en Johs. van O, Curtis, van een heel nieuw leven. Je zult het zien. Ik zal er voor zorgen. Ik weet niet hoe, maar je zult zooveel van mij houden, dat niets, niets, geen zaken, geen geld, geen ijirwe, niets je ooit van mij kan afhouden. Daar zal ik voor zorgen. En die avond, die avond van den 13den Juni is van mij. Op dien dag mogen je zaken je hebben, van zes uur af ben je van mij. Zij knielde naast hem neer, nam zijn beide handen in de hare en zei: Hij is van mij, als je mij liefhebt. Begrijp je mij, lieveling? Je zult om zes uur thuisko men en wat er ook gebeurt o, al brandde heel La Salie Street tot den grond af en al je millioen schepels tarwe erbij wat er ook gebeurt je - moogt mij niet verlaten - of aan iets anders denken dan aan mij. Die avond is van mij en je zult hem mij geven. Ik spreek er niet meer over. Maar als je mij liefhebt denk je eraan. Neen, geen woord meer. Wij zullen er niet meer over spreken. Neen neen, handschoenen uit en vouwde haar voile op. Nu iets anders. Heb je mijnheer Cressler in den laatsten tijd gezien? Neen, stellig niet in een maand. Ik heb mevrouw Cressler onlangs ontmoet en ze zei dat ze zich ongerust maakte. Wel, wat is er aan de hand met den ouwen Charlie? Zij weet het zelf niet. Hij is niet ziek ge noeg om naar bed te gaan, maar hij gaat niet meer naar zijn zaken. Zij ziet hem iederen dag magerder worden. Hij zegt dat hij best is, maar zij vreest dat hij binnenkort erg ziek zal wor den. Morgen zal ik er eens heengaan. Den volgenden dag schelde Laura mevrouw Cressler op. Hoe gaat het u en mijnheer Cressler? vroeg zij. Ik kom bij u en mijnheer lunchen als u mij wil hebben. Q, Charlie is hetzelfde, Laura antwoordde mevrouw Cresslers stem, ik denk dat de goede man te hard heeft gewerkt. Kom maar bij ons. Als ik nog niet terug ben vóór je komt, maak het je dan zoo huiselijk mogelijk. Ik moet naar Er hoort de ■pen van een Jong-Fries toe om ten volle recht te doen aan al wat Pinkster maandag ons aan Friesche sport, Friesche zang en Friesch tooneel gaf, om fe beschrijven al de levensblijheid van ons Friesche volk, zooals die zich gisteren ter gelegenheid van het twee-en- twintigste bondsfeest van den Nederlandschen Kaatsbond uitte. De dag is een groot succes geworden voor den Bond en voor de ontvangende vereeniging, voor allen die medewerkten, maar vooral en daarom gaat het hier immers in de eerste plaats voor de kaatssport in onze stad zelve. Voor de bestuurders en oud-bestuurders der Kaatsvereeniging Sneek is het een dag gewor- Ijsbaan, waar de kaatsers der veertig deel- ----- - - nemende afdeelingen reeds druk in de weer waren. Gewonnen 5-5 en 8-6. Dit was de mooiste party in deze omloop. Het partuur uit Kimswerd hield zich kranig tegenover dat van Harlingen. Gewonnen door No. 38 met No. 2-3. en 6-6. No. 5-8. en 6 6. No. 9-11. 5-3 en 6-4. No. 13-15 Sneek-Bussum. Gewonnen door Sneek met 5-1 en 6-6. Het Sneeker partuur was aan den opslag in deze partij enorm. In uitslaan waren Jillings door No. 17 met aan de telegraaf en met een groote voorsprong 5-0 en 6-2 winnen de Sneekers ook deze party. Het verloop was als volgt No. 11. 4-4-4-0-4-2 18 punten. No. 13. 8-8-8-8-8-8 48 punten. No. 17-22 Winsum-Franeker. Door Franeker gewonnen met 5-3 en 6-2. No. 26-32 Leeuwarden-Berlikum. Deze partij werd door No. 32 gemakkelyk gewonnen met 5-1 en 6-6. No. 34-38. Harlingen-Ried. Het partuur uit Ried zorgde voor een verrassing. Harlingen werd geklopt met 5-3 en 6-2. 4e omloop. Om de prijzen moet nu nog gekampt worden tusschen de No’s 5, 13, 22, 32 en 38. 5 en 13 Dokkum-Sneek vragen thans onze aandacht. Het eerste half spel is voor Sneek. Dokkum slaat veel buiten. De Vries en Rienstra zijn by Sneek weer uitstekend, terwyl Jillings als „achterinsche” best voldoet. Een kaatser gelijk aan J. de Vries, in zui ver opslaan, trof men den geheelen dag niet aan. Hy was op dit gebied de ster van het veld. Op 6-2 krygt Sneek een spel. Het volgende spel is wederom voor Sneek met 6-4 en 6-2. verliezen? De Sneeker toeschöuwer» worden zeer Dan haalt Dokkum achterelkaar 3 eersten met de volgende standen 6-2, 6-2, 6-0. „Zoo moet het niet beginnen Sneek hoort men uit de menigte roepen. Dit slaat by de Sneekers in en moedigt hen aan. Op 6-6 en 6-0 haalt Sneek het laatste spel, en heeft ook deze party welverdiend gewonnen. Stand was als volgt No. 5 6-2-4-2-8-8-8-6-0 No. 13 f 8-8-8 8-2-2-0-8-8 No. 22-32 Franeker-Berlikum. Deze partij had een saai verloop. Franeker won tenslotte met 5-2 en No. 22 No. 32 de stad om voor spoorkaartjes en zoo te zorgen. Wij gaan naar Oconomowoc voor de wereld een dag ouder is. Gisteravond heb ik dit besloten en ik wil hem niet met al die kleinigheden lastig vallen. Jij komt maar zoodra je kunt en houdt Charlie gezelschap. Hoe is je man, Lauralief? O, Curtis is best. Soms heel erg vermoeid. Ja, dat begrijp ik. Kindjelief, wat zal hij met al dat geld beginnen? Ik heb gehoord dat J. de laatste maanden millioenen heeft verdiend. Nu, dag Laura, kom zoodra je kan. Ik zie je aan den lunch. Charlie stuurt je zijn groeten. Een uur later hield Laura’s victoria voor het huis van Cressler stil. Zij gaf bevel dat ze om drie uur gehaald moest worden en liep snel de stoep op. Annie, de kamenier, deed open. Mevrouw Cressler is uit, mevrouw, sprak zij. Mevrouw zei dat ze tegen twaalf uur terug zou komen. Laura knikte, zette haar hoed af, trok haar „Sódwal” te Lemmer. 10. Sj. Draaier, T. Dykstra en D. Westra, „Ver. v. Volksv.” te Tjummarum. 11. A. Feenstra, H. Langenberg en S. Adema, „Bolsward” te Bolsward. 12. H. Smidt, S. Schotanus eu B. Wijn gaarden, „Het Noorden” te St. Jac. Parochie. 13. A. Rienstra, J. de Vries en J. Jillipgs, „Sneek” te Sneek. 14. J. Huizinga, D. Stienstra en J. G. d. Vliet, „Foarht” te Marssum. 15. IJ. Aukema, KL de Vries stra, ,,’t Gooi” te Bussum. 16. P. Helfrich, R. Bruinsma en S. Tiche laar, „Midlum” te Midlum. 17. L. Bonnema, H. Visser en Johs. Brand- sma, „Winsum en Omstreken” te Winsum. 18. H. Boermans, G. Faber en J. Bante- ma, ,,’t Oosten” te Warga. 19. R. Leen, J. Terpstra en A. de Jong, „Baerd” te Baard. 20. W. Koning, T. Viersen en „St. Anna” te St. Anna-Parochie. 21. W. Oosterhofï, H. de Jong Groot, „Wéz Wil” te Rauwerd. 22. M. Miedema, J. Vlietstra en N. Staal stra, „Jan Bogtstra” te Franeker. 23. S. Tichelaar, D. Goslinga en sma, „Sjirk de Wal” te Dronrijp. 24. IJ. P. v. d. Werf, W. Veeman en T. G. Dykstra, „De Boer” te Stiens. 25. H. Hiemstra, J. P. Dykstra Ook de bondsvoorzitter, de heer Westra heeft ter receptie oprichters en bestuurders der ver eeniging „Sneek” gehuldigd, en daarnaast in eenige woorden van hulde tot onzen burgemees ter Franeker en dus kaatsliefhebber van ge boorte’n pleidooi weten te vlechten voor de inrichting met gemeentesteun van een sport terrein alhier, dat bij alle sportliefhebbers te de zer stede warme weerklank zal vinden. Dat de kaatssport in ruime mate op dat toe komstig terrein zal worden beoefend, liet naar de heer Westra als zijn stellige meening uit sprak, geen twijfel, daar deze sport bewezen had te zijn het openluchtspel bij uitnemendheid. Namens de afdeeling Witmarsum sprak een afgevaardigde een gul woord bij het teruggeven van de wandelbal het vorig jaar door deze afdeeling gewonnen a^n het hoofdbestuur. Als een profetie bijna klonk zijn toespraak in het Friesch tot de bal „Zult gij,” zeide hij, „zult 8che Staatscourant van Tö Mei 191», ken^iet een vid Felkers, „Wommels” te Wommels. 3. R. R. IJetsinga, J. v. d. Schel en D. Kuipers, „Arum” te Arum. 4. Sj. J. Bakker, H. E. de Boer en F. M. Kooienga, „Trye Doarpen”, te Terzool. 5. G. de Vries, G. Koster en Tj m stra, „Oostergo” te Dokkum. 6. Jac. Osinga, R. D. de Jong en 1 de Jong, „De Keatsebal” te Wynaldum. 7. J. Sieswerda, S. J. v. d. Witte en R. Wielinga, „Pingjum” te Pingjum. 8. S. A. Kooistra, H. D. Lemstra en J. A. Reitsma, „Witmarsum” te Witmarsum. 9. A. Zeilstra, J. Dykstra en K. de Vries, een paar het naar bedrukt. Men wil zoo gaarne ditmaal de fraaie „Muliers-prys” in Sneek zien, en de kansen waren hiervoor zoo mooi. De Sneeker kaatsers laten zich evenwel niet ontmoedigen. Flink pakken ze aan en hebben weldra een „schoone zes” aan de telegraaf. Dan slaat Miedema een styve bal «p die door Rienstra in een groote bovenslag wordt omgezet. Stand 5 eersten gelijk, ’t Is een zeldzaam mooie partij. Verloop laatste half spel ’t Wordt een kritiek oogenblik. Vlietstra slaat buiten. 2-0 voor Sneek. Franeker slaat een kaats voorby 2-2 gelyk. J. do Vries slaat vóór; 4-2 voor Franeker. Er wordt gewisseld met 2 kleine kaatsen. Sneek in ’t perk. De le kaats slaat Rienstra voorby 4-4 gelyk. De 2e kaats valt Franeker ten deel. Stand 6-4 voor Franeker. Miedema slaat op’; „dia zit” schreeuwen de Franekers, om de Sneeker kaat sers van de wys te brengen, maar Rienstra is aan'dit „foefje’ wel gewoon. Hy slaat met reuzenkracht de bal boven. Stand 5-5 eersten en gelyk zes. Nog één slag. Miedema moet opslaan, 1 ÏX Si I X Til J TT 1_i ’_X»t

Sneeker Nieuwsblad nl | 1918 | | pagina 1