j De Man uit Frankrijk. DE VRIES, MEUBELfAMIH NEDERLAND 3 Brandenburgh, Boschma Co. annex SNEEKER COURANT en WYMBRITSERADEEL RECLAME KOLOM- Nieuwstijdingen 't f HAL- et IHIPBEIISIERHIGEH. 1 Officieel Orgaan der Gemeente Sneek. Zaterdag 6 Juli 1818 34» jaargang J. A. HMBZÜRISAjj Groningen. I Mastetef. Optician - MEPPEL Sxsxk Telefoon No. 150. OORLOGSNIEUWS. ‘w M o* 7E gld. bij verlies EA u van een duim, vv I Een miilioen Amerikaansche soldaten. *n een motorboot gesto- a- in Voorweord van Hendriks. Mr. Will era II. dat (Wordt vervolgd.) i gld. bij verlies van een wijsvinger. I A. «x;a_ in zeven verspelen 'ebouw voor besmet- teljike zitktoa, behooronde tej het stedelijk j EEN AVONTUUR VAN GEOFFREY GILL, DETECTIVE. door IVANS. JVHJVH W «O, 11C4.1U, illiv 111XJ I, tot hem aangetrokken gevoeld. aardigheid om de heele rataplan natuurlgk te vergeten als men uitstapt. Twaalf honderd parapluies in ’n half jaar, dat is 200 in de maand, dat is 50 per week 1 Vijftig menschen dagen, die er eenige guldens mee en hun eigendom maar niet meer opvragen. Een vrp groote onverschilligheid dus. Er was voor de veiling niet geringe belang stelling. Het was dan ook met een gevoel van groote I hartelijkheid, dat ik hem op dien zonnigen och- I tend te Menton de hand schudde. Wel G. G„ beste kerel, hoe kom jij zoo plotseling uit de lucht vallen? klonk mijn niet heel oorspronkelijke welkomsgroet. Gisteravond met den laatsten trein uit Pa- N rijs gekomen zei G. G. op zijn gewone, korte manier. Daar 'n zaakje opgeknapt, dat me nogal terden nog wat heen en weer langs de kade en om de muziektent. Daarop scheidden we, en ik wandelde langzaam over den Quai Bonaparte naar de Promenade de Garavan, om in mijn hotel de lunch te gaan gebruiken. HOOFDSTUK II/ Een nachtelijk avontuur. Ziezoo! Ga nu zitten in dien gemakkelijken stoel, steek ’n sigaar op, endaar komt juist de koffie! ’n Gerokte kellner bracht Ons de geurige mokka, schonk ons ’n „pousje” in en verdween met ’n gezicht, alsof hij zich veront schuldigde dat-i gekomen was. Wij zaten in den tuin van „Villa Rosa” aan den rand van het terras, met het uitzicht op de Bocht van Garavan, links eindigende bij de „Rochers Rouges”, rechts uitloopende in de pier bij den „Quai Bonaparte”. Het was een heer lijke avond. Geoffrey was spraakzaam voor z’n doen. Hij vertelde het een en ander over de zaak, die hem naar Parijs geroepen had, en kon het maar niet op, dat hij ertoe gekomen was een paar dagen uit te breken om in Menton te ko men vegeteeren. Geen belangrijke zaak onder de handen; de primitieve traagheid in den mensch is bij mij tot uitbarsting gekomen en hij strekte zijn beenen behaaglijk uit, met de voeten op de leuning van het terras. Het was volle maan en de zee tintelde van een zilveren licht. De lichtjes langs de Prome nade de Garavan en den Quai Bonaparte gloei den vuriger naarmate de duisternis viel en links, bij de „Rochers Rouges”, zag men duidelijk het lichtschijnsel door de vensters van het gebouw der Italiaansche Douane, aan gene zijde van de brug, die de grens tusschen Frankrijk en Italië vormt. De lucht was bladstil en bloemengeuren drongen van alle zijden tot ons, terwijl achter ons, in het heldere maanlicht, de oranje-appelen gloeiden in het donkere groen van den tuin. Ons gesprek stokte weldra. En toch bleven we zitten, onder den indruk van onze prachtige omgeving. Vele sigaren waren in rook opgegaan, Wat In traine» achterblijft. In het vesduhuis te Utrecht had eeae ver- koopiag plaats van voorwerpen, in treinen achtergelaten. De collscti^b-stoad uit1208 parapluies, 300 wandelstokken, stapels jasses en mantels, bergan biezen reismandjes en een dozijn officiersabsls, broches, armbanden, ette- lyke gouden es zilveren horloges, een partg ringen om een goudamidszaak mee op te kuifsn, de noodige medaillons, sigarenkokers, vinger hoeden, dasspelden, boeken, kinderspeelgoed enz. enz. enz. Alles was netjes gesorteerd. En omdat het natuurlek niet aanging om 1200 parapluies stuk voor stuk te verkoopen, werden deze gebundeld bg 5 of 6 exemplaren en aldus als ’a selectie gepresenteerd. Met de wandelstokken ging hot dito dito. Voor f 3, f 8.50 of f 4 was men de gelukkige eigenaar van een verzameling regenschermen of stokken Men staat er werkelijk paf van, zegt ,.U. D.” hoeveel de menschen in huu nonchalance in den trein laten ligges, zoo goed als nieuwe jassen, capes met officierssterren er op, reis- tasschea van uitstekende qualiteit, muziek instrumenten, ki'xderhoepels, zomer- en winter- mantols. Het heeft er iets van of men in de spoor met opz«t broches en ringen afdoet en maar naast zich neder legt op de bank, voor ’n speeld. Ik kende mijn vriend genoeg om te we ten dat hij een afschuw had van de onredelijke paniek, die iemand in mijn situatie er toe ge bracht zou hebben om als een bezetene om hulp te roepen. Ik hield mij dus stil en bukte mij over den man, die daar zoo stil lag. Het was donker tusschen de hooge tuinmuren, maar de maan stond nu hoog genoeg aan de« hemel om te kunnen zien, dat hij met het gezicht naar beneden plat op den grond lag. De rechter arm lag zijwaarts uitgestrekt, de linker onder het lichaam verborgen. Hem voorzichtig betas tende, ontdekte ik, dat hem het gevest van een zwaar mes uit den rug stak; blijkbaar was hij door een krachtige hand van achteren neerge- stooten. Er was geen twijfel aan, dat de man dood was. Het scheen mij het beste te wachten, totdat Geoffrey zou terugkeeren. Ik wist, dat hij tegen over dien eenen man mijn hulp niet noodig zou hebben en het was van het hoogste belang, dat niemand de stille gestalte vóór mij nadefde of aanraakte. Gelukkig behoefde ik niet lang te wachten. Weldra hoorde ik voetstappen en mijn vriend verscheen om den hoek. Hij had een klei nen, zwarten kerel in den nek, die een zacht gekerm deed hooren en over zijn geheele lichaam beefde. Hier, Willy, neem dien kerel eens over zeide hij. Hij liep als ’n haas, maar niet hard genoeg. Er was gelukkig niemand op de kade te zien. Anders zou ’t een heel schandaal gege ven hebben. De buitenwijken van Menton zijn reeds om tien uur als uitgestorven. Er rijden dan geen trams meer en ’n mensch is een bijzonderheid. Geoffrey verheugde zich daar thans in, want hij had een groeten afkeer van alles wat naar la waai en sensatie zweemt bij de ontdekking van een misdaad. ICA gld. bij verlies van ivv één hand, voet of oog. rijk komen berichten omtrent het woeden van de Spaansche ziekte in Duitschland. Verscheidene gevallen zijn geconstateerd ia het regeeringsdistrict Frankfort en in verschil lende plaatsen van Thuringen. In Zuid-West Duitschland heeft de epidemie een grooten omvang aangenomen. Zij heerscht sinds 3 a 4 dagen in de meeste steden en heeft haar hoogtepunt bereikt te Karlsruhe, Mann heim, Ludwigshafen enz., waar zij ongeveer een derde van de bevolking heeft aangetast. In het Saargebied verschijnen dozijnen ployé’s niet op de bureaux. Te Bonn blenz zijn een groot aantal zieken. De epidemie schijnt in deze en in vele andere plaatsen geen kwaadaardig karakter te dragen. Te Keulen komen vele gevallen van influenza voor, doch hier zou de ziekte niets met de z.g. Spaansche ziekte te maken hebben. Te München, waar de ziekte reeds 2 weken geleden enkelen had aangetast, is het aantal bij zonder groot. Men schat het op meer dan 1500. Een aanzienlijken omvang heeft de ziekte ook aangenomen te Gorlitz en Stettin. Naar uit de berichten omtrent de verbreiding van de Spaansche ziekte te Berlijn blijkt, heeft de epidemie een vrij goedaardig en kortstondig verloop. Het getal zieken wordt voor Berlijn op meer dan 3000 geschat. In de scholen ontbraken vele kinderen. Op de kantoren en fabrieken is een groot deel van het personeel absent. De doktoren hebben handen vol werk, om alle pa tiënten, door wie zij ontboden worden, te be zoeken. Zij kunnen slechts rust en een streng diëet voorschrijven. Ook uit de voorsteden Spandau en Rathenow wordt de ziekte gerapporteerd. Vooral te Ra thenow zijn vele soldaten aangetast. De symptomen van de ziekte zijn: Een slimmerd. De Burgemeester van Haarlemmermeer ont ving een brief van een kiezer uit die gemeente, thans gevestigd in de omgeving van Dordrecht, dat hij r.iet ongenegen was op 3 Juli te komen stemmen, mits hij vergoeding kreeg van reis geld, daggeld en kostgeld en dan liefst.... bij vooruitbetaling. Slachtoffer van zijn beroep. Dr. H. J. M. Schoo te Amsterdam, de bekende patholoog-anatoom, lijdt aan typhus, vermoede lijk als gevolg van een infectie bij zijn onder zoekingen. Zijn toestand is ernstig. £ass ii-tó In ;eea werkmasagezin ta Leeuwarden is een drieling geborea, 2 meisje en 1 jongen, allen goed gezond, die genoemd zijn naar de drie leden vau ons vorstenhuis, n.l, Wilhelmina Helena Paulina Maria/Juliaaa Louise Emma Maria Wilhelmina en Hendrik^Wladimir Al brecht Ernst. roept S.„Bljjft maar liggen, jongens ik kan ’t alleen wel af”, daarmede willende aanduidea, dat hij nog helpers had. Niemand kwam dan ook terug. Fluks werd een toevallige voorbij - ganger naar Millingen gestuurd om hulp te vragen en toen deze met een grooten vracht wagen kwam opdagen was spoedig alle smok kelwaar opgeladen. Naar Millingen getranspor teerd, bleek ze te bestaan uit 27 zware pak ken, bevattende 12000 stukjes chocoladej en kwatta, groote busses mei olie, flesschen met oude klare, cognac, en advocaat pé-koffie boter, vet, stpfsel, een groote hoeveelheid harde toilet zeep, vlosrzeilen, schoener, manufacturen, 3600 sigaren, tabak en luoifers. De waarde ervan wordt geschat op f3000. De smokkelbende met de reserve, die er zeker achter zat telde waar schijnlijk 50 a 60, en die heele bende is op de vlucht gejaagd door den uurf en de gevatheid vaa ééa man. SSraximumprijs voor fs«sc«laön. Het Hbl. verneemt dat binnenkort een maxi mumprijs voor faecMiön zal worden vastgesteld In opdracht van den minister van landbouw nemen hoogleeraren in de scheikunde aan de Technische Hoogeschool te Delft proeven om faecaliën en afvalproducten van verschillende fabrieken te verwerken tot stikstofhoudende meststof. Men hoopt het volgende jaar voor ces groot deel in de behoefte van den land bouw aas die meststof te kunnen voorzien..- toen ik eindelijk opstond om afscheid te timen. Ik breng je naar je hotel zeide G. G. Voordat ik slapen ga loop ik meestal nog ’n eindje rond en, toen ik uit beleefdheid ’n af wijzend gebaar maakte, liet hij er wat kortaf op volgen: ’t is geen opoffering anders bleef ik thuis! De trage mensch is egoïstisch. In de verte sloeg een klok half twaalf, toen we uit „Villa Rosa” op den Boulevard traden. Deze „Boulevard de Garavan” is een breede gemaca- damiceerde chaussée, die op een hoogte van misschien 30 M. de berghellingen volgt. Aan beide zijden staan elegante, villa’s, soms met mooie tuinen en bijna steeds bedolven onder een waren schat van bloemen. Aan de zeezijde voeren hier en daar smalle voetpaden naar om laag, die na enkele minuten uitkomen op de „Promenade de Garavan”, de zee-kade, waar aan mijn hotel was gelegen en die evenwijdig met den Boulevard loopt. Een van die paden volgden wij. In 't begin was het zóó steil, dat er een dertigtal ruwe tre den in gemaakt waren om gemakkelijker bene den te komen. Daarop voerde het pad ons, langzaam glooiend en mët een paar scherpe bochten, naar een nauwen doorgang tusschen twee hooge tuinmuren, die regelrecht op de „Promenade” uitkwam. Verlichting was er niet en nergens was een levend wezen te bekennen. Toen wij den bovengenoemden doorgang be traden, zag ik plotseling, zwak afgeteekend te gen de lichten der „Promenade”, een mannen gestalte overeind rijzen, die blijkbaar op den grond geknield had gelegen. Een oogenblik stond zij onbeweeglijk, met het gezicht naar ons toegekeerd. Toen draaide zij zich om, rende als de wind den doorgang af en verdween om den hoek der „Promenade”. In een oogwenk zat Geoffrey haar op de hielen en was om denzelf- den hoek verdwenen. Ik hoorde zijne voetstap pen de kade langs ijlen, terwijl ik zelf als we zenloos, neerkeek op de gestalte van een ande ren man, die bewegingloos aan mijne voeten lag. Dit alles had zich in enkele seconden afge- President Wilson heeft een brief van den mi nister van Oorlog openbaar gemaakt, die begiat met de mededeeling, dat op 1 Juli ruim een mil- lioen Amerikaansche soldaten de havens heb ben verlaten, om deel te nemen aan den oorlog in Frankrijk. Volgt een overzicht van de militai re werkzaamheid van Amerika. Den 8sten Mei 1917 vertrok het eerste schip met militair personeel. Het had het materiaal voor een hospitaal aan boord, verpleegsters en manschappen van de reserve. Generaal Pershing stak met zijn staf den 20 Mei 1917 over. Vervolgens werden ingescheept: Mei: 1718, Juni: 12,621, Juli: 12,988, Augustus: 18,323, Sep tember: 32,523, October 38,259, November: 23,016, December: 48,840, Januari (1918): 46,776, Februari: 48,027, Maart: 83,811, April: 117,212, Mei: 244,345, Juni: 276,372 manschap pen. Daarbij aan matrozen: 14,644. Totaal: 1,019,115 man. Het totaal manschappen, dat terugkeerde of verloren ging op zee of elders is 8165. Daarvan gingen op zee slechts 291 verloren. Een schit terend getuigenis voor de bescherming, door onze vloot verleend. De voorraden en uitrusting, naar Frankrijk gezonden, zijn, volgens de laatste berichten, vol doende. De productie van de oorlogsindustrie gaat op alle punten van uitrusting en bevoorra ding vooruit. De president heeft geantwoord, dat dit nieuws overal met de grootste bevrediging zon worden begroet. zware koorts tot 40 graden, hoofdpijn, ontsteking van den hals, zware verkoudheid in het hoofd en diarrhee. EconcmiiBche» Havas seint uit Londen Eenige Nederlaadsche bladen hebben mede gedeeld, dat d» geassocieerde mogendheden bereid zgn, de hervatting der economische on- derhandelingea mot Nederland te bespoedigen, op voorwaaide, dat dit land van allen uitvoer zou afzicis. Dit is geenszins de bedoeling der geassoci eerde regieringen. Zij wensohon alleen, dat de voor uitvoer in aanmerking komende levens middelen do behoeften der daarop recht heb bende landen niet zullen schaden en dat de invoer der geallieerde landen niet kan worden beschouwd als zgade bestsmd om de leemten aan te vullen, welke zgn ontstaan ten gevolge van den onbezonnen uitvoer naar Duitschland. KORT GEMENGD NIEUWS. Eea drie-jarig kindje t» Arnham viel uit een raam der derde verdieping. De kleine kwam terecht op den rug van een voerbü- ganger, waaraan het te danken is dat de kleine niet te pletter viel en het er met ver wondingen aan mond e» neus afbracht. - In Dusssldorp kost een ei een Mark kip 25 Mark. ledsr die meer dan 2 hee- rencostuums heeft, moet die ialevsren voor de munitie-arbviders. Te Rotterdam is een motorboot gesto len met 30 ton regeeringsroggs, t»r waarde Het ocnvool nsar Ited.-lndlë, Op order van den marinestaf is de Noordam eergisteravond aan doe. Hoek van Holland op gehouden. Het schip is buitengaats voor anker gegaan, en wacht nadere orders af. Uit IJmuiden meldt men Het stoomschip Bengalis behoorende tot het Nederlaadsche convooi, vertrok eergisteravond 9.40 u. uit de sluizoa van IJmuiden, doch kreeg, nauwelüks in zee gekomen, regeerings- orders naar IJmuiden terug te keuren, De Tabaaaa, die zich nog ter roede te Nieuwediep bevond, heeft order gekregen te bljjvea liggen. De Hertog Hendrik, die reeds was uitgevaren, ontving bevel direct terug te stoomen. Abonnementper jaar f2. fr. p. post f2.50. Losöo >«5. 5 ot. Advertentiën 15 reg. fö.35 verder per regel 6 cent. Bij Abon nement belangrijke korting De advertentie-prijzen zgn tijdelijk ver hoogd meteenoorlogstoeslag van 20°/o. gld. bij levens- TA A gld. ingeval van o ver- langeinvaliditeit. 4uu lijden binnen 30 d. Ce moord te Busasim. De politie-scheikundige uit Amsterdam, de heer Van Ledden Hulsebosch heeft een uit gebreid onderzoek ingesteld naar den moord te Bussum. Het werken met politiehonden heeft geen resultaat opgeleverd. De honden volgen telkens een zeker spoor, doch stonden op den grooten weg, nabjj de plaats van het misdrgf stil. Er hebben zich naar aanleiding van den oproep van den burgemeester van Huizen enkele getuigen aangemeld, die eveneens door den rechter-commissaris zullen gehoord worden. De aangehoudene te Amsterdam, zekere van Gulik, is, volgens het „Hbld.”, iemand, die bg de Amsterdamsche politie niet al te best staat aangeschreven. Hg heeft o.a. reeds een veroordeeling on dergaan wegens berooving in een plantsoen. Eenigen tgd geleden verliet hg de ouderlgke woning in du Lindenstraat, met medeneming vaa de noodige levensmiddelenbons, die hij verkocht. De vorige week wilde hij weer „op stap” gaan, doch zgn moeder weigerde hem de bons mee te gevos, waarop hjj haar mis handelde. Tot Zondagmorgen had hjj gewerkt bij het opbouwen vaa een kermis in een der ge meenten van het Gooi. Hij is toen plotseling vertrokken. Zondagmiddag, eenigen tijd na den moord, is hij te Muiden gezien. Bij zgn verhoor door de politie te Bussum moet hg alleen erkend hebben in de omgeving van het Crailosche bosch te zijn geweest. Ia de ouder lgke woning is een geruit hemd in beslag ge nomen, dat, ofschoon het nog vrjj schoon was, Maandag moest gewasschen worden, naar hij gezegd had. Aan dit hemd waren echter geen bloedsporen te zien. Gisteren is een man aangehouden, die samen met den gearresteerden P. van Gulik aan een kermis in het Gooi gewerkt had on tegelijk met dezen Zondagmorgen verdwenen was. Hij is gisteravond aan het hoofdburean van Politie door den rechter-commissaris mr. Wiarda ge hoord. De justitie heeft een belooning van f500 uitgeloofd voor dengene, die zoodanige aanwij zingen geeft, dat deze leiden tot arrestatie van de daders. De teestand van de weduwe De Schilthuysen liet toe, dat haar gistermiddag een verhoor kon worden afgeuomen. Thans is vastgesteld, dat de volgende voorwerpen zgn geroofd een gou den dameshorloge met geëmailleerde achterplaat, een zwaar zilveron hoeren schakelketting, een zwart leeren portefeuille met geld en een zwart leeren portemounam met inhoud. citybags, een paar hondtrd fietslantaarns, De signalementen van de drie verdachten - 6 - r- - - zgn gisteravond aan de burgemeesters en politie commissarissen opgezonden. De aangehouden persoon is ter beschikking van den officier van justitie gesteld. Kordaat oistrcdc». De ambtenaar S. uit Millingen heeft dezer dagen in den vroegen morgen toevallig een kolos sale aanhaling gedaan. Van verlof terugkeerend, was hg met de laatsten trein te Ngmegen aangekomen, had zich daar nog wat opgehouden en fietste bg 't grauwen van des dag kalmpjes naar Millin gen. Op de grens van Leuth en Millingen kijkt hg over een weide en daar ziet hij een heele bende smokkelaars, zittende bij de pakken of „pummels”, zooals ze in de „sporttaal” heeteu. Van de fiets af en naar zjjn vuurwapen grg- pen, is ’t werk van een oogenblik. „Halt roept S. en onderstreept dat waarschuwinga- woord met een revolverschot. Als kaf voor den wind verstuiven do smokkelaars en laten alias in don steek. Om nog meer indruk te make® IC gld. bij verlies «u van een vinger Wester sing el 2. Telefoon 118. Intern. Telefoon 215, is a.s. Dinsdag 9 Juli in ’t Hotel SCHRAM te Snïbk te spreken en te ont bieden voor de levering: van B RI L L E N van 9 tot 1 uur. Ter gelegenheid van het ontslag van den dienstweigeraar Jo Wage, uit de strafgevangenis alhier, had de Afd. „Sneek” van bovengenoemde Vereeniging Dinsdagavond een openbare ver- I gadering belegd in het Onth. Café „de Toe- komst” Het bovenzaaltje van^bovengenoemde -■ i inrichting was geheel bezet. De Voorzitter, de heerj P. van der Veen, Ai heette in het bijzonderj?de ontslagen dienst- rtl weigeraar Wage wolkom en deelt mee dat er verschillende sympathie-betuigingen zgn inge- komen en wgst er op, dat de Afdeelisg deze I avond juist een jaar bestaan heeft. De Seer, van de Afd. ,,Gerrod|k” biedt I namens deze Afdeeling Wage een bouquet aan. 1 Namens de Afd. „Hengelo” werd Wage hulde gebracht door den heer Mantel, die er op wees dat iemand, zonder bestudeerd of belezen te tech door zgn moedig gedrag - kan meewerken het gezag af te breken. De Zangvereeniging „De Vredestem” zong daarna eenige nummers en de hh. Doornspleet en Wester deden eenige voordrachten. Daarna was het woord aan ds. Pabon, van Kampen, die de dienstweigering een daad van vertegenwoordigende kracht en van koel ver stand noemt. Het militairisme'. steunt op de lafheid van de menschen, die slaaf zgn van de Staat, terwjjl zij wel goed inzien wat groote krankzinnigheid het militairisme eigenlgk is. Alleen door de dienst te weigeren kan men zich vrg maken van de kapitalistische samen leving, die op leugen gebouwd is. Spr. wendde zich vooral tot de vrouwen, opdat zij hunne kinderen zouden opvoeden tot edels, gezond- - denkende menschen, vrg van alle vaderlands- I liefde, die weigeren mede te doen aan de groote monschenmoord, die thans plaats heeft. Door de persoonlgko dienstweigering kan elk medewerken tot het stichten van een nieuwe, betere maatschappg, die slechts tot stand kan komen door de offers van hst tegenwoordige geslaeht. Na de pauze werdsu nog een paar zang nummers gegeven en droegen de hh. Doorn spleet, Wester en Mantel nog eenige nummers voor. In zgn sluitingswoord dankte de Voorzitter namens Wage allen die msds gewerkt hadden om deze avond tot een voor hem onvergetelgk» xe maken, en noodigds hj de aanwezigen uit de anti-militairistische beweging krachtig te steunen. em- en Co- Verschgat DINSDAGS en VRIJDAGSAVONDS TT-X Uitgevers Volgens voorwaarden overeengekomen met de Hollassdsoh» Algemeens Verxu- kepinga-Bank «e Schiedam zijn onze Abonné s verzekerd tegen ongelukken voor 4 vuu Sedert waren wij vrienden gebleven.. „G. G.”, zooals zijn goede bekenden hem noemden, bleek met mij een „hartstocht” gemeen te hebben: wij waren beide groote postzegelverzamelaars. En waar ik met mijn voorliefde voor dezen tak van „sport” zooals men het postzegel-verzamelen tegenwoordig ten onrechte noemt nog al eens geplaagd werd, deed het mij aangenaam aan, dat G. G. dien zeer ernstig opvatte en zelfs be weerde, ddt hij daaraan veel te danken had met betrekking tot zijn beroep. „Het bestudeeren van mijn postzegels, van kleine afwijkingen, tandingen en watermerken” placht hij te zeg- gen „heeft niet alleen mijn oog aan het nauw- J keurig waarnemen van kleinigheden gewend, maar ook mij het noodige geduld geleerd óm 4 schijnbare nietigheden langen tijd te observee- ren.” Tusschen postzegelverzamelaars heerscht altijd een zeker soort van broederschap: deze had ons nader tot elkander gebracht. En daar G. G. een dóór-en-dóór goede en daarbij scherp zinnige jongen was, had ik mij dagelijks meer hoofdbrekens gekost heeft. En nueen paar dagen vacantie. Je ziet er patent uit, ver volgde hij, bij jou schijnt de lucht van de Rivie ra aan te slaan! Bij jou dan niet? Man, je bent er nauwe lijks! G. G. maakte een afwerend gebaar. Bij mij slaat elke lucht aan, zelfs de Londensche zeide hij, ik herinner mij niet, dat ik ooit een dag ziek ben geweest. Maar ik ontmoette in den trein een gemeenschappelijken kennis van ons, en die ziet er dan toch zóó beroerd uit, dat ik nóg onder den indruk ben. Zóó, wie dan? Lidderdale! Hij vertelde mij. dat-i ’n poos in Nice geweest was, maar dat hij zich alleron- pleizierigst voelde, ’n Week of wat geleden had hij, bij ’t passeeren van een stijger, een plank op z’n hoofd gekregen. Er was niets meer van te zien, maar hij voelt zich nog dof en half-ver- suft in z’n hoofd, ’t Was best te merken. De Lidderdale, over wien G. G. sprak, had ik in Londen leeren kennen als Sir John Whyman. Door den dood van een kinderloozen oom, was hij enkele maanden geleden Markies van Lidder dale geworden. Ik herinnerde mij nu ook wel, dat ik zijn naam in de vreemdelingen-lijst ge zien had. - Arme kerel! zei ik. Als ik dat geweten had, was ik hem eens gaan opzoeken! Apropos, G. G. waar logeer je? In Villa Rosa op den Boulevard de Gara van. Ik ben daar vroeger ook eens geweest, ’n Paar heel goede kamers met een verrukkelijk uitzicht op de zee. En waar zit jij? Ik ben in „Santa Maria” op de Promenade de Garavan; de boulevard loopt achter het ho tel, ’n dertig meter hooger. Waarschijnlijk kijk je mij op m’n dak. Neen, ik woon meer naar den kant van het station van Garavan. Ik reken erop, dat je vanavond bij me dineeren komt. Ik bof er ge weldig bij, dat ik je hier gevonden heb. Graag nam ik zijn uitnoodiging aan. Wij slen- van f9000, aa» boori. De Raad vau Dea Haag h«eft in be ginsel besloten tot dea bouw vaa ee* uieuw stadhuis, achter het Spui. Het Hbl. deelt mee, dat de goedkoopste sigaar binaenkort wel 15 cent per stuk zal gaan kosten. Het aantal diphtheritisgevallew ts Delft is zoo talrgk, dat hot gt ziekenhuis, wegens gebrek aan plaatsruimte geen patiënt meer kas opnemen. De ftpaMock» Mekt» ia Duiteeiilanü. Uit vertchiilenie xlaateea van teat Drtiache

Sneeker Nieuwsblad nl | 1918 | | pagina 1