IS F, De Man uit Frankrijk. RECLAMEKOLOM MEUBELFABRIEK NEDERLAND J. Bk, HUIZiNOfê? Groningen. Brandenburg!], Boschma&Co. t. Kohier Hoofdelijken Omslag. annex SHEERER COURANT en WYMBRITSERADEEL t. et 5 Nieuwstijdingen. Officieel Orgaan h Gemeente Sneek. .40 .75 .06 .10 .25 .60 .25 .65 275 .27 .25 .25 .90 Officieel gedekte. 100 Zaterdag 21 September 1818 34e Jaargang LINOLEUMS. lez rrije SstsEK Tdefoen No, 150. VERGADERING van den Gemeenteraad van SNEEK op Maandag 23 Sept. 1918, 's namiddags 7% uur. Punten van behandeling: Punt 1. Voorstel van B. en W. betreffen de het geven van onderwijs aan de Bur geravondschool gedurende den cursus 1918/1919. Punt II. Advies van B. en W. op verschil lende adressen, houdende verzoeken om aansluiting aan het buizennet der gemeente- gasfabriek. Punt III. Verdere behandeling van het voorstel van B. en W. tot reorganisatie van het lager onderwijs. Punt IV. Voorstel van B. en W. tot vast- vaar verrichte redoing stelling van verordeningen op de heffing en invordering van schoolgelden voor het on derwijs op dé openbare scholen in de ge meente Sneek. NIEUWE SNEEKER COURANT 1EA gld. bij verlies Ivv één hand, voet oi Telefoon 118. Westersingel 2. geen XVI. jongste dochter door (Wordt vervojgd). I Aan de Woensdag j.l. alhier gehouden najaarspaardenmarkt werden in totaal aange- om Men om M. telegraafdraad gestolen en onder Wassenaar langs den Groot-Hazebroekschen weg 2000 M. Langs de spoorbaan der H. S. M. tusschen den Kleiweg en het Haantje onder de gemeente Rijswijk is ongeveer 18(0 meter rijkstelefoon- draad gestolen. Mede is ongeveer 1200 meter te lefoondraad gestolen langs den Rotterdamsche- weg nabij Delft, ten nadeele van de Algemeene Telefoonmaatschappij voorheen Ribbink en Van Bork Co. i die vindt hij Overigens is dit DINSDAGS en VRIJDAGSAVONDS Uitgevers I van 7C hand, voet of oog. v EEN AVONTUUR VAN GEOFFREY GILL, DETECTIVE, door IVANS. Gevaarlijke „Ersatz”. De 15-jarige W. P. R., wonende Zalmhaven te Rotterdam, kocht bij een drogist op den Nieu wen Binnenweg een fleschje hoofd-eau-de co logne. Na gebruik is het haar grootendeels uit gevallen. Haar moeder, die eveneens van de eau- de-cologne gebruikt had, is waarschijnlijk ten gevolge daarvan, ongesteld geworden, zoodat zij zich onder geneeskundige behandeling moest stelten. Een scheikundig onderzoek naar den aard der samenstelling van het middel wordt ingesteld. Mr. Hendriks, zeide hij. De gebeurtenissen, die in mijn huis hebben plaats gehad, maken, dat ik geen model-gastheer ben. Mylord, antwoordde ik, het feit alleen, dat ik eigenlijk een ongenoode gast ben, zou het al hoogst onbehoorlijk maken, wanneer ik zelfs maar toegeven zou, dat er reden voor u is om verontschuldiging te vragen. ’t Was een mooie zin keurig afgerond. Maar ik voelde, dat hij meer uit mijn verlegen heid, dan uit mijn hart voortsproot. En toch had ik zoo graag hartelijk willen zijn! Maar het be wustzijn van het onbegrepene, het geheimzinn- ge drukte mij neer. Lady Maud had gesproken over een atmosfeer van achterdocht, die over Stockton-Court hing: ik was daaraan niet ont snapt. Lord Stockton schudde langzaam het hoofd. Dat zijn mooie frases, Mr. Hendriks, zei hij. Ik weet heel goed, dat u, als mijn gast, iets be ters van mij wachten kondt dan zwijgen aan ta fel en 'n sombere stemming daarna. Ik begrijp, dat u verdriet hebt, Mylord! In derdaad, verontschuldigingen zijn onnoodjg. Lord Stockton keek mij een oogenblik scherp aan. U begrijpt dat ik verdriet heb! Begrijpt u ook wélk verdriet? Ik vrees van niet, tenzij die diefstal Mijn gastheer maakte een verachtelijk gebaar. Die diefstal beteekent als zoodanig niets voor mij. Ik zie, dat u er werkelijk niets van begrijpt. De laatste woorden klonken niet hard, maar buitengewoon vriendelijk, alsof hij zich mijn niet-begrijpen opgelucht voelde. Er heerschte nu opnieuw stilte; het gesprek wilde niet vlotten, wat onder de bestaande om standigheden niet verwonderlijk was. Het zwij gen begon drukkend te worden, want mijn po gingen, om over onverschillige onderwerpen te spreken, stuitten allen af op de verstrooidheid Dat helpt. In een Duitsch blad klaagt een lezer zijn nood lover een bedriegerij, waarvan hij het slachtoffer geworden is. Hij had van een Berlijnsche firma een prospectus ontvangen, waarin een middel werd aangeprezen tegen „uitstaande ooren”. Prijs 8 Mark 50; succes reeds na 10 minuten waarneembaar. Hij had het middel besteld en kreeg tegen rembours een pakje, dat hem 13 M. 50 kostte en dat een fleschje lijm bevatte, met de volgende gebruiksaanwijzing: „Men verwarme 1 de lijm, bestrijke daarmede de achterzijde van de ooren en plakke ze daarna aan het hoofd vast. Onmiddelijk succes.” Feitelijk heeft de 1 man geen recht van bedrag te spreken, want het middel is inderdaad afdoend! Dwaze ouders. In het ziekenhuis te Rotterdam overleed een kind van een jaar, dat door de ouders als mid del tegen hardlijvigheid op een pot met kokend water was gezet. Het kind bekwam daarbij zulke brandwonden, dat het is overleden. De geloofsbrieven. De Tel. verneemt uit Deventer: Naar aanleiding van de berichten als zouden er fouten zijn ingeslopen in het optellen van de stemmencijfers bij de Tweede Kamerverkiezing voor Deventer en Enschedé hebben wij een on derzoek ingesteld. Ons werd medegedeeld, dat in de eerste plaats het optellen in den zin., der kieswet, niet te Deventer of Enschedé, doek te Zwolle is geschied. Hier zijn slechts de proces- sen-verbaal opgemaakt, die, gelijk voorgeschre ven, allernauwkeurigst zijn gecontroleerd. De leden der stembureaux, waaraan van gemeente wege ter controle een ambtenaar ter secretarie was toegevoegd, hebben elkaar gecontroleerd, en gewerkt met dubbele lijsten. Onwaarschijnlijker nog wordt Geen matrassen en geen schoenen meer. Uit een brief uit Aarschot (België): „De wei nige matrassen, die in de stad nog mochten overblijven voor de zieken, zijn nu ook aan de Duitschers afgeleverd. Op het oogenblik slaapt nu iedereen op pluimen van zes voet lang: op stroo. Iedereen loopt op klompen, en wie nog een paar schoeneru-heeft, moet houten zolen dragen.” GEMENGD NIEUWS. Langs de tramlijn tusschen Hoorn en Schel- linkhout is wederom een groote hoeveelheid koperdraad gestolen. De telefonische verbinding is verbroken. Te Voorschoten is langs de spoorlijn 1000 wanneer men bedenkt, dat, terwijl gesproken wordt van 2500 verkeerd opgetelde stemmen de grootste kieskring van Deventer slechts 1100 kiezers omvat. Van een fout te Deventer kan al dus geen sprake zijn. Koffie. Van 1—15 Oct. lis bon 38, van 15—31 October bon 39 eener koffie- en theekaart geldig voor 0.05 K.G. koffie. De verloste. Onmiddelijk nadat de namen van de nieuwe ministers bekend waren, vertoonde zich in de straten van Den Haag een deftig uitziend heer, die telkens op zeer uitbundige wijze zijn vroo- iijkheid te kennen gaf. Hij zong, danste, sprong de stoepen op en af en wou zelfs het standbeeld van Willem II beklimmen. Een agent van politie informeerde eens naar den naam van dezen zon derling en deze jubelde uit: „Ik ben Posthu- ma, ik heb zooeven mijn portefeuille overge dragen. Hiep, hiep, hoera!” De agent vond vrijheid den man aan te houden. Door het noodlot achterhaald. Qnmiddeliijk nadat de namen van de nieuwe dam, was Vrijdag in den bij Weesp verongeluk ten trein geweest, doch was toevallig te Zwolle uitgestapt voor zaken. Zaterdagavond ging hij te Rotterdam naar zijn barbier en, even moetende wachten, begaf hij zich naar de W. C„ deed een verkeerde deur open en viel van een trap af. Met een schedel breuk werd hij opgenomen. De ongelukkige werd naar het ziekenhuis gebracht, waar men den dood constateerde. gld. bij verlies van een duim. leiding geven kon. Met steeds groeiende-ver bazing bemerkte ik, dat Lord Stockton bleek was geworden. Hij probeerde te spreken, maar er kwam geen geluid over zijne lippen. Plotseling trad G. G. op hem toe. Mylord, wilt u mij vertrouwen? vroeg hij met grooten nadruk, terwijl hij hem de hand reikte. Lord Stockton keek hem een oogenblik strak aan. Toen nam hij de hem toegestoken hand, drukte die hartelijk, en.het volgende oogen- blük zonk hij op zijn stoel terug, leunde achter over en bedekte zich het gezicht met beide han den. Ik was verstomd. G. G. echter legde hem de hand op den schouder en zeide zacht en harte lijk: Moed, Mylord, wij zullen slagen. Op dit oogenblik werd er op de deur geklopt. Lord Stockton richtte zich onmiddellijk op en toen de butler-binnentrad, had zijn gezicht den gewonen plooi aangenomen. Er is een persoon in de voorhal, die Mr. Gill wenscht te sprekenzeide de butler. Ik viel van de eene verbazing in de andere, maar mijn vriend scheen de zaak heel gewoon te vinden. Hoe ziet hij er uit? vroeg hij. Een dikke, jonge man, in ’n werkmanspak, antwoordde de butler. U permitteert even, Mylord? vroeg G. G. en, op een toestemmend gebaar van Lord Stockton, verliet hij het vertrek, maar niet, voordat hij mij met 'n sarcastisch lachje had toegevoegd: Waarschijnlijk onze gemeenschap pelijke vriend, Willy. Lord Stockton en ik waren nu alleen, en ik gevoelde de situatie als zeer pijnlijk. Men denke zich in mijn plaats: wat moest ik zeggen of doen, na de scène, waarvan ik zooeven getuige was geweest? Gelukkig was het mijn gastheer zelf, die na eenigen tijd de stilte verbrak. Ik ben u een woord van excuus schuldig, Bij D. v. G., aau den Ringdijk te Oude- Wetering, zijn groote voorraden cacao, kaag, boter, koffie, thee, enz., ter gezamenlijke waarde van ongeveer f 16,000 in beslag genomen. de dames Edith ons eigen een- -- duidelijk en gedeci- ;gcn: Papa, ik heb een groot ver zonden we niet tóch nog voor en- Londen kunnen gaan? De eigenaardige schok deed mij 1- hem Burgemeester en Wethouders van Saeek maken bekend, dat het primitief kohier van den hoofdeljjken omslag dezer gemeente, dienst 1918, goedgekeurd door beeren Gedeputeerde Staten van Friesland, aan den gemeente-ont vanger tor invordering is ter hand gesteld. Een afschrift van dit kohier ligt van heden af gedurende vijf maanden ter secretarie dezer gemeente ter inzage, op werkdagen van 'smor- gens 9 uur tot ’s-namiddags 1 uur. SNEEK, 18 September 1918. Burgemeester en Wethouders voornoemd, P. J. de HOOP Burgemeester. P. SIKKKS, Secretaris. voord 380 stuks, t.w. 338 paarden en 42 veu lens welke' alsvolgt werden verhandeld le soort f 1000—f 1300. 2e soort f 600—f 900. 3e soort f 250f 450. Veulens f 250—f 350. V De handel was levendig. De Vossenjacht. De S. Z. C. doet ons toekamen het volgende reglement voor de vossenjacht, welke de club voor Zondag a.s. heeft uitgeschreven: De deelnemende jachten worden ingedeeld in eskaders van ieder ten hoogste vijf vaartuigen. De verschillende eskaders zijn kenbaar aan een gekleurde vlag. Aan ieder deelnemend vaartuig wordt des morgens voor den aanvang der jacht een gekleurde vlag uitgereikt. Deze vlaggen moeten op duidelijk zichtbare wijze gevoerd worden. ons dat bezorgen tenminste iets goed maken van 1 heeft. Toe, Pa, zeg ja. Lady Stockton keek haar bestraffend aan. Ergerlijk. Maandagmiddag was ik, zoo schrijft men aan het N. v. d. D. aan het station Dieren-Doesburg. Onder de reizigers, die oi>k met den trein 152 naar Zutphen moesten, waren een arme man en vrouw, doch de vrouw werd op het perron onwel en sterft. Van het geheele stationsperso- neel bood niemand de behulpzame hand en in de wachtkamer scheen geen plaats te zijn hot lijk tijdelijk onder dak te brengen, raadde den man een kruiwagen te leenen het lijk te vervoeren. Zoo geschiedde ook. De man kreeg een krui wagen te leen en kruide zelf zijn overleden vrouw naar het lijkenhuisje op het kerkhof on der geleide van den veldwachter. Geen dokter werd ontboden, om te ziaa-of er nog hulp kon gegeven worden of om den dood te constatee- ren. Het was in één woord ergerlijk. Abonnement: per jaar f2. fr. p, post f2.50. Losse Nos. 5 et. Advertenties 15 reg. f0.35 verder per regel 6 cent. Bij Abos- uemea-i belangrijke korting* De advertentie-prijzen zijn tijdelijk ver hoogd met een oorlogstoeslag van 2O°/o. CA gld. bij verlies van vv een wijsvinger. nanciën wederom de gebruikelijke nota, be treffende den toestand Van 's lands financiën, overgelegd. Over het dienstjaar 1918 verwachtte men een tekort van ten minste rohd f 30 millioen. Aan de andere kant werd echter uit de middelen in de eerste 7 maanden van het loopende jaar f 8.000.000 meer verkregen dan in het zelfde tijdvak in 1917. Mocht de opbrengst in de laatste vijf maan den gelijk zijn aan die in de overeenkomstige periode van 1917, dan zou de ontvangst in het geheele jaar 1918 rond f 25.000.000 meer be dragen dan de raming. Voor het dienstjaar 1919 raamt men de uit gaven: gewone dienst f 335.850.863.40 bui tengewone dienst f 78.999.175, crisisdienst f23.361.740, totaal f 438.211.778.40%de ont vangsten: resp. f298.217.737.56, f9.315.510.14, nihil f307.533.247.70. Tekort: gewone dienst f 37.633.125.84 buitengewone dienst f 69.683.664.86, crisisdienst f23.361.740. Totaal f 130.678.530.70%. Op grond van verschillende omstandigheden zou het tekort op den gewonen dienst kunnen worden teruggebracht tot f 33.525.598.80 De minister stelt zich voor zoo spoedig mo gelijk de indiening te bevorderen van de noo- dige wetsontwerpen tot dekking van het te kort op de gewone dienst, waarbij hij tevens de gelegenheid zal hebben uiteen te zetten, hoe, naar zijn oordeel, de middelen zouden zijn te vónden ter bestrijding van de verdere uitgaven, welke in de naaste toekomst het gewone budget zullen bezwaren en niet in de ontwerp-be- grootingen voor 1919 zijn opgenomen. Papa heeft rust noodig en alleen hier zei ze streng. C geen onderwerp om aan tafel te behandelen. Zij had gelijk. Edith, die van nature vorme lijk scheen, moest wel erg in de war zijn om over dergelijke plannen te spreken in tegen woordigheid van den butler en de bedienden. Toen kort daarop de dames ons verlaten hadden, bleef er nog eenigen tijd een gedrukte stilte tusschen ons heerschen, die eindelijk ver broken werd door Lord Stockton. U hebt natuurlijk vernomen, Mr. Hendriks, weke onaangename en onverklaarbare ge- De politie te Geldermalsen heeft beslag gelegd op ruim 8000 eieren, welke per schip naar elders zouden worden vervoerd. Mede werd een hoeveelheid aardappelen in beslag ge-< nomen. In de Molenstraat te Helvoirt stonden sinds een paar dagen eenige woonwagens. De bewoners van twee dier wagens kregen ruzie met elkaar en de een stak den wagen van don ander in brand, zoodat deze met den boelen inhoud in de vlammen opging. Daarna ver trokken de beide gezinnen in den wagen van den brandstichter. het water van 22 Juni 1918. Jongfrysk* Mienskip» Woansdcitomiddei is to Ljouwert fenwego de Jongfryske Mienskip ut hjar leden in ófdieling for letterkinde en muzyk oprjuchto. Forskate MiensklpsiedoD, dy’t de Fryske skrif- tenkennisse ef de muzyk biotfenje, wieren by- wêzicb, w.o. ek de hear Jhr. Humalda feu Eysingha. De hear Sipma, Mieuskips-foarsittor, iipend, wiist op do öntjowing fen de Mienskip en de nudtakelikens fen it splitsen yn êf- dielings en docht den it ótstel in aparte öf- dieling for letterkinde en muzyk op to rjuchtsjen. Mei algemiene stimmen sa bisletten. Den diaecht de hear Sipma it foarsitterskip oer oan de hear D. Kalma, dy’t oer yn rjuchting, wirk- semheden, gearkomste-yndieling en sa mear eat meidielt. Dernei wirdt ta foarsitter keazen da hear Kalma, ta skriuwer de hear N. v. d. Zijpp, wat beide oannimme. De leden drage it bistjür op de soargen for in karbrief De 'ófdieling telt 20 leden. Dit tal seil fést fordftbölje. De gearkomsten dy’t oankundige wirdo yn in Mienskipsbléd, binno tagonkelik for alle Mienskipsteden, dy’t yn de bioefoning fen letterkinde ef muzyk bilang stelle. Staatsbegrooting 1919. Ter begeleiding van de stukken betreffende de Staatsbegrooting heeft de minister van Fi- beurtenis zich hier gedurende uw afwezigheid heeft afgespeeld. Op aanraden van Mr. Gill, in wiens bekwaamheid ik alle vertrouwen stel (een beleefde, maar stijve buiging), heb ük be sloten de politie voorloopig buiten de zaak te laten. Maar ik vertrouw dan ook (hij zeide dit met grooten nadruk), dat hij alles in het werk zal stellen om de oplossing van het geheim te vinden. Eerlijk gezegd, Mr. Gül, begrijp ik niet goed', hoe u, hier blijvende, nader tot die oplos sing komen zult. Ik kan u daarop alleen antwoorden, dat ik reeds nader tot haar gekomen ben zeide G. G. rustig. Lord Stockton keek hem verwonderd aan. Ik begrijp zeer goed, Mylord, vervolgde G. G„ dat deze duistere zaak u ergeren en prikkelen moet. Ik begrijp ook, dat u in een grooten tweestrijd verkeert, of u mij zult blij ven vertrouwen of de politie erin zult halen. U ziet geen merkbare vorderingen van mijn dan men opperviuwvis. i Een oogenblik bleef alles stil. Toen riep dy Maud: Als die akelige inbreker kon, zou hij t- wat hij misdreven van mijn gastheer, zoodat ik ze eindelijk had opgegeven. Loirdt Stockton stond ten slotte op. Ik voel, dat ik weer verontschuldigingen vragen moet voor het afdwalen van mijn ge dachten zei hij met een droevigen glimlach. Helaas, Mr. Hendriks, ze dwalen niet naar vroo- lijke onderwerpen! Laten we de dames in de „drawing-room” gaan opzoeken. «1 Wij vonden alleen Lady Stockton en Lady Maud. Lady Edith was dadelijk na tafel naar bo ven gegaan. Zij had over zware hoofdpijn ge klaagd en niemand verwonderde zich daar over Dezen avond zong Lady Maud niet. Ik had niet den moed, haar, onder de bestaande omstandig heden, daarom te vragen. Het was duidelijk merkbaar, dat ook zij begon te lijden onder de diepe neerslachtigheid, die overal in huis heerschte. Toch hield zij zich goed; en haar zonnige natuur scheen telkens heen door de wolken van treurigheid, die zoo zwaar op haar omgeving rustten. Nadat wij eenigen tijd over verschillende za ken gepraat hadden, waarbij Lady Maud en ik hoofdzakelijk aan het woord waren, verscheen z G. G. in de „drawing-room”. ’t Was zoo, Willy, zei hij, terwijl hij mij toe knikte, en dadelijk begon hij een geanimeerd ge sprek met Lady Maud over de kans, die wij hadden op een mooien, drogen zomer. Het scheen, dat zijn lofzangen op het Engel- sche landschap bij zomer Lady Maud weder her innerden aan de genoegens van den „season” te Londen. Zij was het tenminste, die het gesprek bracht op het aan tafel plotseling door haar zuster uitgesproken verlangen, nog voor eenigen tijd naar Londen te gaan. en Souburg is het Zondag neergekomen En- gelsch vliegtuig gedemonteerd. Het vliegtuig sloeg daarbjj om oa kwam terecht op don daar op schildwacht staanden milicien De Groot, uit Amsterdam, die onmiddellijk over leed. ikaht, u begint meer en meer te twijfelen, het ondervragen van uw huisgenooten en uw per soneel heeft u doelloos geschenen en ontstemd. En tóch, Mylord, hier stond G. G. op en zijn stem nam een toon aan, dien ik nooit gehoord had, een plechtigen toon bijna ik bezweer u, onttrek mij uw vertrouwen niet. Ik weet pre cies wat ik doe en wat ik verlang, en ik zeg u, Mylord, zonder eenige bijbedoeling, uitsluitend in uw eigen belang en dat van uw familie: nie mand anders 'dan ik kan deze pijnlijke geschie denis tot een goed einde brengen, goed,.in de eerste plaats voor uzelven. Meng toch vooral niemand meer erin vooral de politie niet! Als eerlijk man, Mylord, beloof ik u plechtig: ik zal slagen, en de wolken, die zich over uw huis samentrekken, zal ik verdrijven! Beslist, Mylord, vertrouw mij! Ik was verbaasd over dezen woordenvloed, temeer omdat ik niet begreep, hoe een zij liet ook geheimzinnige diefstal daartoe aan- Het oogenblik naderde, waarop van tafel zouden gaan, toen Lady plotseling verraste, door op Jiaar toonige wijze, maar zeer d—- deerd te zeggen: zoek aan u. i- kele weken naar L«„—„ -- - t 2. van G. G. s hooid beseffen, dat deze eenvoudige vraag verraste en dat zij van meer belang was dan men oppervlakkig oordeelen zou. Het Nederlandsche watervliegtuig H 1 is bij een daling in het Marsdiep over den kop geslagen. De inzittenden, sergeant-consta- bel Van Witte en fotograaf-opnemer Kreuger bekwamen lichte verwondingen. Do N. V. Dutilh’s Vlashandel is tot de ontdekking gekomes, dat er uit haar pakhuis aan het Haringvliet te Rotterdam 48 balen vlas zijn gestolen. De waarde bedraagt circa f20,000. Te Groningen worden reizigers, die geen gepast geld hebben, niet in de tram toe- gelaten Aan do Pruisisch-Gelderscho grens be waken thans mannen tusschen 47 en 50 jaar de grens. Het weekblad Het Onderwijs deelt mee, dat de Oud-Gastel (N.-Br.) do onderwijzers zich wendden tot de Koningin om verbetering te krijgen in hun zeer laag salaris. De raad hield tot straf voor zooveel snoodheid don ge meentelijken duurtebijslag in. Te Beetsterzwaag heeft zich een bur gerwacht gevormd, bestaande uit een 40- tal „vrijwilligers,” om ’s nachts te surveilleeren. De vorige woek vermiste een inwoner ?an Delft zjjn hond, een fraaien boxer. Het lier bleef zoek totdat de man deze week ver lam, dat zijn zoontje voor fl het dier had rerkocht aan een stadgenoot. Deze had wegens >ebrek aan brood den viervoeter geslacht en met zjjn huisgenooten smakeljjk opgegeten. TC gld. bij verlies van een vinger. Aan het heen en weertrekken van groe pen Duitsche kinderen schjjnt geen einde te komen. Bjjna dag aan dag passeeren er te Zevenaar troepjesnaar ons land komen zg thans met beperkt aantal en verwekken dus minder opzien dan de groote transporten. Niet temin houd de kindertrek gestadig aan, al wordt de toestand ook in ons land steeds be- nepener. Op het vliegterrein tusschen Vlissingen Bid- bij levens- TAA gld. ingeval van o ver- ZVVU lange invaliditeit. Avv lijden binnen 30 d. het bericht Volgens voorwaarden overeengekomen met de Hollandsoh* Aig«ms«ns Vsrze- kcrisig«-B«niz ts Schladam zijn onze Abonné's verzekerd tegen ongelukken voor Voor ieder eskader wordt een vos aangewe zen, herkenbaar aan de gelijkkleurige vlag als die van het eskader, waarboven een V vlag. De deelnemers mogen alleen jagen op de vos, welke voor hun eskader is aangewezen. Bij de gekleurde vlag, wordt aan de deelne mers eene bal verstrekt, waaraan zij een kaartje vermeldende hun naam en die van het jacht moeten bevestigen. Getracht moet worden de ze bal aan boord van de vos te werpen, zoo dat de bal daarop of daarin blijft liggen. Indien dit gelukt is de vos gevangen en moet hij zich overgeven, hetwelk de vos'kenbaar maakt door het strijken der nok. De gevangen vos wordt- daarna door het ge heele eskader opgebracht naar het Commissie- Vaartuig, kenbaar aan de Vereenigingsvlag. Indien de vos door meer dan een jager ge lijktijdig getroffen wordt, zal de prijs worden verloot. De jacht vangt aan direct na het lossen van een schot en eind'igt bij het lossen van een tweede schot. De vos welke niet gevangen wordt, krijgt dan den prijs toegewezen. Aan de Firma Joh. Volkers Zoon te Sneek werd heden opgedrageu het maken van Blik- semafleider-inslallaties (Kooi-systeem) op de Vliegtuigloodsen en eenige andere gebouwen der Kon. Ned. Marine, nabij den Helder en op Texel De loodsen beslaan een oppervlakte van circa 62Ü0 M2. In de vergadering van de Ver. van Vrij zinnig Hervormden alhier, welke Dinsdag avond zeer druk was bezocht, werden tot can- didaat voor de op 7 Oct. a.s. verkiezing van Gemachtigden in ’t Kiescollege gesteld de heer P. Meijer en de aftredende leden; voor de ver kiezing van 4 notabelen de h.h. U. Sietema en K Baanstra, terwijl men twee vacatures in l.g. college voor de rechtzinnige partij open liet. De bespreking over ’t v^or en tegen van hef fing van hoofdelijken omslag in de Kerk, aan de hand van een schema van den heer Berg mans, gaf aanleiding tot drukke discussie. Bij Kon. besl. is, als blijk van goedkeuring en tevredenheid de bronzen eerepenning voor menschlievend hulpbetoon en een loffelijk ge tuigschrift toegekend aan P. de Jong te IJs- brechtum, wegens de door hem met levensge- van een drenkelinge uit de Franekervaart te Sneek, op

Sneeker Nieuwsblad nl | 1918 | | pagina 1