De Man uit Frankrijk. it mr Brandenburgh, Bosch maft Co. MEUBELFABRIEK NEDERLAND J. A. HUIZIHSA, Groningen. Complete Meubileeringeti. n*Mx SHEERER COURANT an WYMBRITSERADEEL REGLAMEKOLOM. Nieuwstijdingen -31 OHiciee! Orgaan h Oomeents SnseL Verschijiü ili 85® Zaterdag 19 October 3e. G. icaue. het ITBE8 DINSDAGS sn VRIJDAGSAVONDS Uitgevers Smkkk Telef&e® Ns. 150. legen aan den Wester singel, wijk 14 no. 162. Punt Xl. Voorstel van B. en W. tot het in het openbaar verpachten van bruggel den. Punt XII. Voorstel van B. en W. tot openbare verpachting van het recht tot in ning der gelden verschuldigd voor het ge bruik van wateren, kaden en wallen in de gemeente Sneek. Punt XIII. Advies van B. en W. op het adres van de Weduwe J. van der Spoel, houdende verzoek om overdracht van de huur van de woning der gemeente aan de Woudv aart kade, wijk 17 no. 13. Punt XIV. Voorstel van B. en W. tot wij ziging van het raadsbesluit van 1918, no. 1 tot vaststelling van een nieuwe regeling betreffende het verbruik en den prijs van het gas. Punt XV. Behandeling van reclames te gen aanslagen op het primitief kohier van den hoofdelijken omslag, dienst 1918. Westersingel 2. Telefoon 118. Abonnement: pa? jaaïf2. fr. p. port f2.50. Losse Noa. 5 et. Advertentiën voor Friesland 6 et. p. r., buiten Friesland 8 et. Bij Aboa- nemeitt belangrijke korting De advArtontie-prijzen zijn tgdelgk ver hoogd met een oorlogrtoealeg van 20°/o GEMENGD NIEUWS. VERGADERING van den Raad der Gemeente SNEEK op Maandag 21 October, 's namiddags 7% uur. Punten van behandeling: Punt I. Notulen van de vergadering van 23 en 30 September 1918. Punt II. Ingekomen stukken. Punt III. Voordracht van B. en W. voor de benoeming van een onderwijzer aan de o.l. school no. 1. Punt IV. Voordracht van B. en W. tot benoeming van mej. A. C. Bakker als lij delijk onderwijzeres aan den cursus in Eransch aan school no. 2. Punt V. Voorstel van B. en W. tot aan stelling van J. van Dijk, adjanct-keurmees- ter bij den provincialen keuringsdienst, als onbezoldigd gemeentelijk adjunct-keur- meester. Punt VI. Advies van B. en W. op het adres van J. Haveman, hoofd van en tij delijk onderwijzer aan den cursus in Fransch aan school no. 2, houdende ver zoek om verhooging zijner belooning. Punt VII. Advies van B. en W. op het adres van J. Giliams, concierge in het rechtsgebouw, houdende verzoek om ver hooging zijner belooning. Punt VIII. Advies van B. en W. op het adres van W. Deinum c.s. houdepde ver zoek van gemeentewege een aanvulling te geven op den bijslag, dien zij van rijks wege op hun pensioen ontvangen. Punt IX. Advies van B. en W. op adres van de Friesche Coöperatieve Zui- vel-export-vdreeniging betreffende het ge bruik maken van den trekweg der ge meente onder Leeuwarden en om verkoop van den trekschlppersstal. Punt X. Voorstel van B. en W. tot on- derhandsche verhuring van de woning, ge- IEDWE SKD COÏÏRAÏÏT 7E gid. bij verlies EA v van een duim, vv Volgens voorwaarden overeengekomen met de Hollandsobe Algameana Varxw- 700(1 keHngs-Bantk t® Sohladam zijn onse Abonné s verzekerd tegen ongelukken voor 4VVV ingeloopan. Oppassen is dus de Leeuwarden. voor zt>s i 'in ze XXL Een beleefdheidsbezoek. ■MSB nooit I I Briefkaarten. Binnenland. N. Bilder, Geb. Fortuin, P. Hoekstra, Bjjkast. Vee, Rjjksk. Verlichting, D. Schat, W. v. Veen, E. v. Waart, diefstal te fingeeren. Ongelukkig voor hem blijkt hij twee of drie Tzum Leeuwarden. A’dam. 318 317 317 310 de te zijn wa- EEN AVONTUUR VAN GEOFFREY GILL, DETECTIVE. door IVANS. Leeuwarden. A’dam. Leeuwarden. Haag. 2. korporaals gld. bij levens- lange invaliditeit. Toen ik van de eerste verbazing bekomen was, kwam ik tot de ontdekking, dat ik eigen lijk in ’t geheel niet verbaasd had behoeven te zijn. Dat Lord Lowden niet te vertrouwen, en in elk geval een verdacht persoon was, had ik zelf reeds ontdekt, deels door eigen obser vatie, deels door de zij het ook bedekte aanwijzingen van G. G. De saffieren speld, die Lord Lidderdale den vorigen avond zoo on verwachts gevonden had, had met den punt tusschen het fluweelen kussen en den wand van het kistje uitgestoken: natuurlijk behoorde die ook tot de van Lady Ackland ontvreemde kostbaarheden. Geen wonder dat Lord Low den geschrokken was, toen hij die in handen van Lidderdale zag! Maar waarom had Lord Lowden, die zelf dan toch zooveel van de justitie te vreezen had, den diefstal aangege ven? Dit scheen mij het eenige nog duistere punt in deze zaak. Doch de middag-editie der nieuwsbladen gaf reeds de verklaring: „Omtrent de in-hechtenis-neming van Lord Lowden bericht men ons het volgende: De po litie gelooft niet aan een inbraak. Zij vermoedt, dat Lord Lowden, die een verwoede verzame laar van kostbare steenen is, zich de Juweelen van Lady Ackland die waarschijnlijk zijn koopkracht te boven gingen heeft toege ëigend of althans voor zich heeft doen stelen. Daar hij voor ontdekking vreesde (men be weert, dat hij reeds door detectives werd na gegaan) heeft hij zijn buit, met de hem toebe- hoorende steenen, in veiligheid gebracht en, om Peetk&nteor Sseak. Ljjst van da aan dit kantoor en daar onder behoorende hulpkantoren terug ontvaegen brie ven en briefkaarten, over do le holft der maaad Oct., welke door onbekendheid van de afzen ders niet konden worden uitgereikt. Brieven. Binnenland. ren over. En, met al zijn geheimzinnigheid en gewichtig-doen was G. G. toch altijd ’n kom- I pas, waarop men veilig zeilen kon. Hij had mij met geen enkel woord doen weten, waar hij zat en wat hij uitvoerde, zoodat ik mij wel een beetje beleedigd gevoelde. We warem wat ons avontuur te Menton betrof,/ toch eenig^zins mede-werkers geworden en ik voelde mij ach teruitgezet, doordat ik nu zoo geheel buiten de zaak gehouden werd. Den Zaterdag, volgende op dien gedenk- waardigen Donderdag, toen wij de curiositei- ten-verzameling bewonderd hadden, las ik in de nieuwsbladen, dat Lord Stockton en familie van Stockton-Court naar Londen ren teruggekeerd en het groote huis men kan wel haast zeggen: paleis in Grosvenor- Gardens hadden betrokken. Ik besloot hun den volgenden dag mijn op wachting te gaan maken. Na de angstige da gen, die wij samen hadden doorgebracht, scheen mij dit niet meer dan natuurlijk: het was niet meer dan een staaltje van mijn schuldigen plicht, mij op de hoogte te gaan stellen van den gezondheidstoetand der ver schillende familieleden, waarvan ik er enkelen in zoo sombere en zenuwachtige stemming verlaten had. Bovéndien ik herinner er aan, dat de nuchtere remmer niet altijd meer op de wagen zat het vooruitzicht, Lady Maud te rug te zien, was niet vreemd aan den wel Wat ongewonen spoed, waarmede ik de nauw in Londen teruggekeerde familie wilde overval len. Eerlijk gezegd Lady Maud was eigen lijk de eenige, hoewel onschuldige, oorzaak van mijn gebrek aan vormen! Ik was, te haren opzichte langzamerhand in een stemming ge komen, die nu en dan aan het roekelooze grensde; ’t kon mij niets meer schelen: ik, Willem Hendriks, eenvoudig advocaat uit Rot terdam, hield onuitsprekelijk veel van de doch ter van een van Engeland’s voornaamste en rijkste Peers. Ik kwam er tegenover mijzelven nu rond voor uit, en sinds een week was mijn lijfspreuk: „Faint heart never won leu, veertig mud haver, twintig mud gerst, benevens nog een paar duizend sigaren. Ê»ss niauw bedrijf, Het groote gebrek aan meststoffen heeft het aanzijn gegeven aan een nieuwen tak van be drijf, die uitgeoefend wordt in de Rotterdam- sche straten het verzamelen van paardenmest. Reeds in de vroegte trekken mannen en jon gens met do handwagens er op uit om de uit werpselen te verzamelen. Met stoffer en blik zelfs vegen ze de straten schoon. Tuinders en bloemistea betalen gaarne eeu goeden prgs voor den zoo oaontbeerlgkeu mest. vaart op Scandinavië. Het Nederl. Correspondentie-bureau in Den Haag meldt De moeilijkheden, die ten aanzien van de scheepvaart met de Duitsche regeering waren gerezen en die ten gevolge hadden, dat voor de Scandinavische vaart van Duitsche zijde geen vrggeleidan werden verstrekt, zgn op voor Ne derland bevredigende wjjze opgelost. De vaart op Scandinavië zal in verband hiermede binnenkort worden hervat. In d« Tweed® Kamer. Tijdens de vergadering der Tweede Kamer van Woensdagmiddag deed zich naar „de Tel.” meldt, een typisch incident voor. Een van de nieuwe leden zat nameljjk heel genoeglijk in zjjn bankje een boterham op te peuzelen. De voorzitter zag hot, liet den ge- moedelgkon afgevaardigde bij zich komen en doelde hem mede, dat het niet de gewoonte is, om in do vergaderzaal te eten, zelfs niet tjjdens het levensmiddelen-debat. De geachte deputé fair Lady.” Toch was mijn hart wel ’n beetje bedrukt, toen ik voor den imposanten ingang van het verblijf der Stocktons stond: een oogenblik voelde ik weer den afstand, die mij van Lady Maud’s wereld scheidde. Maar, gelukkig, als rechtgeaard Hollander gevoelde ik wel eer bied, maar geen onderdanigheid. En toen een bediende, in de eenvoudige livrei der Stock- tons mij in de voorhal het, kon ik de mij om ringende weelderige, maar dóór-en-dóór ge distingeerde omgeving op mij laten inwerken, zonder dat zij mij neerdrukte of ontmoedigde Ik werd in een rijk-gemeubeld vertrek ge laten, dat aan de eene zijde door een zware, tot op den grond neerhangende portière geheel afgesloten was. Toen de bediende de deur bij na onhoorbaar achter zich had toegemaakt (in zulke patricische woningen schijnen de men- schen op kousen te loopen en de scharnieren van de deuren altijd versch geolied te zijn!) en iik mij verbeeldde alleen te zijn, kwam ik tot de ontdekking, dat aan de andere zijde der portière menschen waren, die blijkbaar niet vermoedden, dat hun woorden door iemand anders gehoord werden. Wat moest ik doen? Ik maakte een beetje leven door het verschui ven van een stoel, maar dat scheen niet te worden opgemerkt. Toen.... op eens herken de ik de stemmen en wat ik hoorde was van dien aard, dat ik vergat, verdere stoelen te verschuiven In de ruimte naast mij bevonden zich Lady Edith en Lord Lidderdale. lit Gods naam, Mylord hoorde ik Lady Edith zeggen (en ditmaal niet op de gewone, eentonige manier, maar met hartstocht, Ja wilden hartstocht' in haar stem) beloof mij, dat u mij van dien ellendeling bevrijden zult. An ders hier heerschte er een oogenblik dood- sche stilte,, en toen op scherpen en toch zach- ten, ’n echten wanhoopstoon: Anders wordt’t een vraag van: hij of ik! (Wordt vervolgd.) De arrestatie van Lord Lowden maakte te Londen een geweldige sensatie. Op straat, in de clubs, op soiree's en bals hoorde men van niets anders spreken en ieder had over het gebeurde zijn eigen opinie. Er waren er, zoo- als ik, die geen oogenblik aan zijn schuld twij felden; anderen verdedigden hem door dik en dun. Onder de laatsten behoorde, behalve Lady Ackland (de elkeen, zoo hij ’t niet met haar eens was, kortweg voor „gek” uitmaakte en beweerde, dat men een stomme vergissing be gaan had), vooral Lord Lidderdale. Dit ver wonderde mij wel eenigszins, omdat hijzelf den saffier (die inderdaad van den diefstal bij Lady Ackland afkomstig bleek) onder Low den’s kostbaarheden ontdekt had; maar hoewel Lidderdale heel goed begreep, dat zijn getuigenis voor den verdachte bezwarend zou zijn hij weigerde beslist aan diens schuld te gelooven. Mijn overleden oom zou Lowden zijn vriendschap geschonken hebben, als deze niet op ende op een „gentleman” was, zeide hij. En ook ik verbeeld mij, wel eenigen kijk op de menschen te hebben. Als Lowden een schurk blijkt te zijn, zal ik nooit meer in emand vertrouwen stellen. Gevraagd, hoe hij dan de aanwezigheid van alle verdenking af te wenden, zelf de kast en het bewuste kistje opengebroken, teneinde een althans van sieraden van Lady Ackland in het kistje hebben achtergelaten; waarschijnlijk waren zij zóó diep onder het kussen geraakt, dat hij over het hoofd zag. De politie is thans ijverig in de weer, om te ontdekken, waar hij de ge stolen juweelen verborgen heeft.” Geen twijfel meer! Het laatste duistere punt was opgehelderd. HOOFDSTUK XIII. de kans groot, dat er weer thee zal gedistri bueerd worden. De onlangs aangekomen zen dingen big ken dit mogelgk te maken. Omtrent het tgdstip en de hoeveelheid van de te distri buseren thee kan echter nog niets worden medegedeeld. flld. ingeval van over- 1EA gld. bij verlies van XUL lijden binnen 30 d. luu één hand, voet of oog. borg toen ijlings zga regeeringsbroodje weg.... Liofdss-driama, Een 16-jarig m-isje ontmoette op den Loosduinschen weg bij Den Haag haar aan bidder in gezelschap vaa twee ande'e jeugdige schoonen. Zjj wond zich hierover zoo op, dat ze in hot water sprong. De jongeling sprong haar na en bracht haar op het droge, maar de levensgeesten waren reeds geweken. Oudheidkundige vondst. Bij het omploegen van grasland is te Kou dum een gemetselde kelder ontdekt, ongeveer 1,20 M. laag, 70 c.M. breed en 2 M. diep, waarin enkele beenderen lagen. Onder den vloer van die ruimte, die heal soliod opgumet- seld was, moet zich nog iets bevinden te oordeels» naar den hollen klank, als man er tegen aanstoot. De vloer van het gewelf was met geen mogelijkheid open te breken. Sommi gen brengen deze vondst in verbaad met de oude stius, die vroeger ter plaatse gestaan moet hebben, hoewel het metselwerk nog zoo heel oud niet lijkt, daar de specie ijzerhard ie en uit puike bestaaddeelea bestaat. Het onder zoek zal onder deskundige leiding worden voortgezet. Oisiributi® van thes. Naar de (Chr.) Amsterdammer verneemt, is Voorbarig- Toen Zondagochtend vlak vóór kerktijd het bericht kwam, dat de Duitsche regeering de ontruimingsvoorstellen van Wilson had aan vaard, heeft de kerkeraad der Ned. Herv. ge meente te Uitgeest de morgengodsdienstoefening afgelast en in plaats daarvan des namiddags een bgzonderea dankdienst gehouden, die door een groot deel der bevolking, waaronder meerdere Roomsch-Katholieken, werd bijge woond. Belasting op advertenties? Naar de (Chr.) „Amsterdammer” verneemt zgn bg den minister van Financiën nog ver schillende plannen in overweging tot verster king van de rijkimiddelen. Onder meer moet overwogen worden bet heffen van een belasting op advertenties. Aan vankelijk was gedacht aan wederinvoering van het dagbladzegeldaarvan is men echter te ruggekomen thans wil men overgaan tot een belasting op opbrengst van advertenties van 510 pet. Door zeevisschers uit Goedereede en Ouddorp worden de laatste dagen verbazend veel vaten wjjn aasgebracht, door hen uit zee opgeviseht. Het gozamelijk aantal door hen gevondea loopt reeds tegen de 200 stuks. Te Amsterdam is een 4-jarig meisje op straat van haar bovenkleeding beroofd. In een dorpje in de provincie Gronin gen is naar aanleiding der in de stad Gronin gen gelezen bulletins over wapenstilstaad reeds een vredes-feest gevierd. Te Emmerik is een Rjjnschip aangehou den waarin voor 400.000 Mark aan smokkel waren. Onder meer werden 120.000 stukjes kwatta gevonden. Bij een godsdienstoefening in een kerk ts Rotterdam stortte plotseling een gedeelte van hot plafond naar beneden, Eenige bezoe kers werden getroffen, een hunner vrjj ernstig gewond. De nachtagenten te Groningen zullen voortaan hun dienst op klompen moeten doen wegens gebrek aan leder. Niet erg geschikt om dieven enz. onhoorbaar te besluipen 1 Aan sommige zuivelfabrieken werd de vorige week ruim 30.000 liter melk minder ontvangen dan een week te voren. Gevolg van de natte weersgesteldheid. Te Wildervank (Gr) heeft een arbei dersvrouw, een moeder van 8 kinderen, waar van een viertal aan de Spaanscho griep lagen, evenals zg zelf, in overspannen toestand zich zelf gewurgd. De Belgische vlag heeft reeds in Brus sel gewapperd, al was het dan ook maar voor korten tgd 1 Van een betrouwbaar persoon, uit Brussel te Roozendaal aangekomen vernam de „Maasb.”, dan enkele Brusselsche patriotten ia den nacht van Zozdag do Belgische drie kleur op een telefoonpaal hadden bevestigd. Vale Brusselaars hebben het duadoek met ont roering zien wapperen, maar het gros kon er toch geen getuige van zg», wgl de Duitschers de vlag spoedig naar baneden hebben gehaald. Reuter verneemt dat er tot dusver bg- kans een millioen Britsche-levens in den oor log verloren zija gegaan. T. de Boer, Bg de gehoudes stemming notabelen voor de Ned. Herv. Gemeente alhier werden uitgebracht 596 stemmen, waarvan geldig 580 stemmen. Volstrekte meerderheid 291 stemmen. Hiervan verwierven de eas- didaten der vrijzinnigen, do bh. IJ. v. d. Feer J. F. Hagtink K. Baaastra U. Sjjtema de candidaten der rech zinnigen de hh. 'Jaitso de Boer 261 J. W. Ileenik 260 R. Brouwer 259 K. v. d. Brug 257 H. Pollema 262 K. Zandbuizen 262 Gekozen zija dus de vier casdidatea der vrijzinnigen. Voor twee plaatsen moet herstemming plaats hebben tusschen de volgesde candidaten der rechtzinnigen, de hh. Jaitso de Boer J. W. Deenik H. Pollema K. Zandbuizen. Tevens had een stemmiag plaats over het voorstel tot invoering van een hocfdeljjken omslag in de Ned, Harv. Gem. alhier. Het voorstel werd aangenomen mat 386 stemmen voor, 165 tegen en 44 van onwaarde. telegraafdienst, behoorende tot de landstorm- jaarklassen 1914 en 1913, die zija in dienst gesteld onderscheidenlijk in het tijdvak van 1 tot 4 October 1915 on ia December 1915. D® Smokkelarij. Juist lagen te Anna Paulowna twee motór- schuitea, door eenige bloemistou met kisten bloembollen bevracht, zoo het heette, tot ver trek gereed, teen nog gauw even een paar controleurs aan boord kwamen om den inhoud dier kisten eens na ts zien. Het gevolg van dit onderzoek was, dat als smokkelwaar in beslag werd genomenduizend zak aardappe- Door de Geneeskundige Staatscommissie is tot arts bevorderd onze vroegere stadgenoot de heer T. Halbertsma. Gevsatcnsgald. Bij den inspecteur der directe belastingen alhier is ingokomen een bedrag van f438.90 voor te weinig betaalde belastingen. Geslaagd voor het te Leeuwarden ge houden examen vrije- en orde-oefeningen der Gymnastiek de dames G. Jdgerlengh en IJ. van Gosliga alhier. E®» oplichisfsr. Het is de politie te Deventer gelukt de hand te leggen op een sluwe cplichtster, een 21 Mei "Duitsche vrouw, die sedert 1916 in ons land vertoefde en in verschillende hotels logeerde en ter plaatse bestellingen deed, zonder logies of in ontvangst genomen goederen te betalen. Zg was deswege reeds eenigt malen in het politieblad gesignaleerd. Aangezieu zij ook te Deventer zich aan oplichterg had schuldig ge maakt, hield de politie een oog in ’t zeil en kwam haar op 't spoor. Zjj had echter Deven ter reeds verlaten err werd achtervolgd va» Apeldoorn naar Almelo on vandaar «aar Hen gelo. Zjj is naar Deventer overgebracht om verder verhoord te worden. Ook te Leeuwarden, Heerenveen, Franeker en Sneek had zij hare practgken uitgeoefend. OpgspaxtI Met zilverbons wordt tegeswoordig de vol gende truc uitgehaald. Mm sngfft den zilver- bon in tweeën, plakt aan de helft een stuk zooveel mogelgk gelijkkleurig papier tér grootte van,het ontbrekende en geeft de bil jetten dan opgevouwen in betaling. Er is reeds menigeen mee ingeloopan. Oppassen is dus de boodschap. Een in een turf kist. In een turfzist in een woning te Amsterdam werd een jongen gevenden, een armeljjk, verzwakt knaapje. Bij onderzoek bleek, dat het kind daar een weak lang had doorgebracht zonder eten of drinker-. Hg vertelde dat hij die zonderlings verblgfplaat» had uitgekozen omdat hg niet thuis durfde komen uit vrees voor straf. Hg was zoo verzwakt, dat hg per rijtuig van den geneeskundigen dienst naar de ouderljjke woning meest worden vervoerd. oabepaald v®c*lof. (Officieel) Behoudens onvoorziene omstan digheden zullin in het genot van onbepaald (kleiB) verlof worden gfesdd r 1. Ia het tydvak van 14 tot 17 Januari 1919: a. de onderofficieren, korporaals en maa- schappe» van de militielichting 1915 der vesting- ir.illerie, die zjjn ingelijfd in het tijdvak van 16 tot 20 October 1914 b. de onderofficieren, korporaals en man- schappe» van de landstormjaarklasse 1914, die zjjn in diesst gesteld in het tijdvak van 1 tot 4 October 1915 bg de infanterie, de vesting artillerie, de genie en den motordienst, met uitzondering van hen, genoemd onder 2. c. de onderofficieren, korporaals en manschap pen van de landstormjaarklasse 1913, die zjjn in dienst gesteld in het tjjdvak van 8 tot 10 November 1915 bg de infanterie, de wielrij ders est den motordienat d. de onderofficieren, korporaals en manschap pen van de landstormjaarklasse 1913, die 21 December 1915 zgn in dienst gesteld bij de genie met uitzondering van hen, genoemd on der 2. op 28 Februari 1919 de onderofficieren, i en manschappen vaa den militairen gld. bij verlies van IE gld. bij verlies een wijsvinger. 4v van een vinger den saffier in het kistje van Lord Lowden ver klaarde, haalde hij de schouders op. De politie zal dat hebben uit te maken, zei hij. Ik voor mij ben er van overtuigd, dat Lady Ackland en Lowden beiden bestolen zijn, en ’t zou mi) niet verwonderen, als de dief één en dezelfde persoon bleek te zijn. Den dag na de arrestatie kwam hij mij op zoeken in mijn club. Is het niet zonderling, zeide hij, dat deze beide juweelen-diefstallen zoo dadelijk volgen op den diefstal op Stockton-Court, waarvan ge mij verteld hebt, Mr. Hendriks? Onwillekeu rig zoek ik er verband tusschen, hoewel mijn verstand mij zegt, dat dit niet bestaan kan. En als nu eens bewezen kon worden, dat Lord Lowden op de terreinen van Stock ton-Court gezien was? kon ik niet nalaten te zeggen. Lord Lidderdale keek mij verbaasd aan. Ja, als.zeide hij. Maar hoe komt u op die vreemde gedachte? Ik weet het zelf niet, zei ik. Ik heb nog vreemder gedachten, in verband met de moordzaak te Menton, die ook u zoo leven dig interesseert. Vindt u het niet wat vreemd, dat Lord Lowden juist met ons uit Frankrijk terug is gekomen? Hoe zoo? vroeg hij, opnieuw verbaasd, en blijkbaar niet begrijpend, wat ik bedoel le. Ik durf mijn gedachten niet uitspreken, Mylord, voordat ik met mijn vriend Geoffry gesproken heb. Maar dit wil ik u wel zeggen, dat, voorzooverre ik er over oordeelen kan, het mij verwonderen zou, als mijn gedachten ook niet de zijne waren! Ge begint ook reeds ’n halve detective te worden, Mr. Hendriks zeiTjord Lidd-r- dale, opstaande en mij de hand ten afscheid reikend. De Hollanders zijn altijd scherpzinnig geweest: ge doet uw landgenooten eer aan. Ik miste in deze dagen mijn vriend G. G. en voelde dat gemis dagelijks sterker. Al meende ik den sleutel tot veel onverklaarbaars gevon den te hebben, er bleef nog genoeg te verkla-

Sneeker Nieuwsblad nl | 1918 | | pagina 1