Aandacht I De Man uit Frankrijk. f z M. annex Brandenbuurk BoschmaCo. Stadsreclame. MEUBELFABRIEK NEDERLAND 25 SNEEKER COURANT en WYMBRITSERADEEL RECLAMEKQLOM •se n- I 4 in et. 4 Behan gerij - Stoffeer der ij n. .Meu wstijdingen. Officieel gedeelte. A ire ies 4 4 GEMEENTERAAD van Sneek. er- IA Officieel Orgaan der Gemeente Sneek. 1. LIGIHARI.Ze Oosterkade, Telef. 234. I, 't Knettert gezellig HAGELDROOG111 1 35® Jaargang «la. 48. it- ct. i- 1 t VERKIEZING i Firma lohs. TROMP, Sneek. 'ra Zaterdag 15 Waart 1919 ffiWTNÏEKERlÖmïT J. A. HUIZINGA, Groningen. TE gld. bij verlies EA gld. bij verlie Iv van een daim, JU een wijsvinge Volgens voorwaarden overeengekomen met de Hollandsohe Algemeen* Verxe- 7000 k*ringe«Bank te Schiedam zijn onze Abonnés verzekerd tegen ongelukken voor Avvv in het w f 11.— p: 1000 st f 12.— p. 1000 st Ct. •n P. J. de HOOP, Burgemeezter. P. SIKKES, Secretaris. VAN DB LEDEN VAN DEN WETHOUDERS van i den dag der candidaatstelling, en slenterde daarmede door Het was een tig, tot hij de achtertrap opging, waarna ik jou HOOFDSTUK XXIV. vragen wij voor onze bijzondere advertentie in dit blad. ik in mijn binnenste een weinig met je roman tische genegenheid voor Lady Maud. Maar toen Ruime openstelling van het Hooger Onderwijs gevraagd. De Senaat der Rijks-universiteit te Leiden heeft in een adres aan de Koningin gewezen op de noodzakelijkheid van een zoo ruim moge lijke openstelling van het Hooger Onderwijs voor alle klassen der bevolking. Voorts wordt H. M. verzocht bij de Staten-Generaal aanhan gig te maken een voorstel tot wijziging der Hoo ger Onderwijswet ter afschaffing van de colle gegelden. gebruik te maken. Zonder eenige poging te doen om zich te verbergen, ging hij in de „vestiaire”, gld. bij verles van een vinge tld. EEN AVONTUUR VAN GEOFFREY GILL, DETECTIVE. door IVANS. Venehijsi DINSDAGS en VRIJDAGSAVONDS Uitgever» Smbsk 15U. Inlevering Formulieren CaNDIDAATSIELLING LEDEN van den Gemeenteraad van Sneek. I afgevaardigden van le en 2e Kamer, aan de directie der Staatsspoorwegen. De belangrijkheid der provincie Friesland als provincie van Nederland, is in de oorlogsjaren voldoende in zake voedselvooziening gebleken. Middenstandsorganisaties eischt Uw recht op, opdat spoedig goede verbindingen met alle ge deelten desxlands tot stand worden gebracht en dat het afgedankte materiaal van Holland niet meer naar het Noorden verhuist. had zij haar vervolger de gelegenheid gegeven alleen met haar te zijn. Wat beteekenden de woorden: Doe wat ik gezegd heb, Uit het briefje? Waartoe wilde hij haar dwingen? Ik wist het nog niet, maar meer en meer kwam de gedachte bij mij op, dat wij voor een crisis stonden. Lady Edith moest ge holpen worden en Lidderdale II moest, als de omstandigheden daar nu toe leidden, niet langer op vrije voeten blijven. Ik maakte de noodige houden Lady Maud zou kunnen winnen. Daarbij stond jij hem in den weg, Willy, maar voorloopig zag hij daarin weinig gevaar, ook al bedierf het zijn humeur: hij meende, dat de af stand tusschen Lady Maud en jou te groot was om de zaak ernstig op te nemen. Véél grooter was de hinderpaal, dien zijn geheim huwelijk met Lady Edith hem in den weg legde. Toen hem nu de gelegenheid geboden werd, om dien hinderpaal uit den weg te ruimen, heeft hij die aangegrepen. Ziehier, wat er dien nacht in het huis van Lord Stockton gebeurd is: Even vóór half één verliet Lidderdale II onbemerkt (naar hij meen de) de feestzalen. Wanende, dat op Lord Low den nog steeds tzware verdenking rustte, be campagne om de schade in te halen. Men zou daarvoor een afzonderlijke organisatie kunnen vormen, zooals „Gemeentebelang” te Doetin- chem, dat in overleg met het bestuur van die gemeente de zaak regelt,, of, ^goals naar wij meenen in Amersfoort heli gwal'is, de propa ganda in handen geven van ,$m?fiieke Werken”. Dat er echter iets in die richting dient ge daan, lijkt ons noodzakelijk. Het verhaal van G. G. (vervolg). De brieven van James Standerton. Er heerschte een ooèenblik stilte. G. G. was wederom zeer bewogen. Hij stond op, liep eeni- afspraken met Jenkins en met jou, Willy. Aan het toeval mocht ik zoo weinig mogelijk over laten en wij zouden misschien met een wanho pig man te doen krijgen: drie tegen één waar borgde, naar ik meende, ons Succes. Toch was het een domheid, dat ik de za ken zóó en niet anders aanpakte, ’t Was zelfs een domheid, die bijna het leven gekost heeft aan Lady Edith. Hier werd G. G.’s stem bij na onhoorbaar. Als zij vermoord was, zou ik daarvan de schuld geweest zijn, want ik beging een onvergeeflijk verzuim. Welk verzuim dan toch? vroeg ik ver baasd. Mij dunkt, méér dan jij kon ’n mensch niet doen! Willy, zei hij heel ernstig, „ik ben van nature wat tot spotten geneigd en eerst spotte te ontdekken dat ik aan zoo weinig gedacht had. Maar ik wilde er niet om liegen. Ik zei dus, dat al deze onthullingen mij te plotseling over- i ‘F systeem van „town-booming”. We noemen hier naast Doetinchem, Amersfoort, welks sprekende cliché-advertenties betreffende de voordeelen van vestiging in die gemeente, velen zich wel zullen herinneren/ Arnhem, Dordrecht en eenige andere steden deden ook iets in die richting. En het viertal gemeenten,, tot nog in dit artikel genoemd, vond men dan ook, met Doesburg, vertegenwoordigd op de Jaarbeurs te Utrecht, om daar, waar de bloem der Nederlandsche in dustrie bijéén was, mondeling en schriftelijk pro paganda te maken voor het in hunne gemeenten beschikbare industrie-terrein en voor vestiging in de betrokken gemeenten. Gemeenten uit het Noorden waren daar niet vertegenwoordigd; het scheen wel of zij zich neerlegden bij de Asschepoes-rol, welke met name de Nederlandsche spoorwegen haar reeds lang hebben toebedeeld. En toch ware het mede juist daarom van zoo groot belang geweest, wanneer het Noorden daar met kracht van ar gumenten ware opgekomen voor-een eervolle positie, ook op industrieel terrein. Laat het Noorden, laat onze gemeente in het bijzonder dat beseffen. Begrijpen ook wij tijdig, dat een succesvol gemeentelijk grondbedrijf een volledig uitbreidingsplan onzer gemeente is immers thans in voorbereiding niet enkel is ’n kwestie van een baar teekeningen, een paar cijfers, of wat statistieken, maar vooral ook van koopmanschap en van doelmatige reclame en propaganda. Niets zullen we hebben aan onze industrieterreinefi, wanneer we den industrieel niet weten te winnen. En om hem te winnen, moeten we hem bereiken en op pakkende wijze weten te overtuigen. Bedenke men dat in den strijd om den in dustrieel reeds een aantal Nederlandsche ge meenten ons voor zijn en treffe man energiek Nederlandsche leerstoel te Londen. Nog dezen zomer zal aan de Londensche Universiteit een hoogleeraar in het Neder- landsch worden benoemd. Wij kregen dezer dagen toegezonden een propagandakaart. Nu hebben we de laatste vier jaar zooveel propaganda te verdragen gehad, t’ dat wij spoedig geneigd zijn een dergelijk ge schrift den weg te doen gaan van een vierjarige stroom van oorlogs-propagandaschriftuur n.l. die naar de papiermand. Ditmaal echter maakten we een uitzondering. We spaarden de kaart; niet alleen omdat ze een vredes- inplaats van een oorlogsdoel propageer de, maar ook omdat we er iets over wilden schrijven. Het was n.l. een propaganda-kaart voor den verkoop van industrieterrein te Doetinchem. Stad en Ambt Doetinchem is een der weinige gemeenten in Nederland, wier bestuur officieel reclame maakt voor haar grondbedrijf. In Ame rika is dat juist andersom, daar maakt elk ge meentebestuur propaganda voor zijn stad en ieder burger acht het zich een plicht naar de mate van zijn krachten, daaraan mee te doen. Vroeger noemde men dat hier „humbug”. De laatste jaren hebben we echter heel wat Ameri- kaansche producten beter leeren waardeeren en nu beginnen enkele Nederlandsche gemeen ten ook iets te voelen voor het Amerikaansche Eiken Beukenhout gekloofd f 6.— p 100 K.G. Eiken-Bosjes f 3 50 per 100 stuks. Meteoorsteenen. Zondagavond zagen eenige bewoners van Beverwijk dat de lucht in zuidelijke richting plotseling verlicht werd, waarna een vuurregen scheen neer te dalen. Drie groote meteoorstee nen vielen kort daarop ter aarde. Ambulantisme. De Leeuwarder gemeenteraad heeft met 12 tegen 9 stemmen verworpen het voorstel- Zandstra c.s., tot afschaffing van het zoogen. ambulantisme aan de inrichtingen van lager on derwijs. Vóór alleen de sociaal-democraten. Spionnage. Te Vlissingen is weer een geval van spion- nage ontdekt. In een woning is een inrichting voor draadlooze telegrafie in beslag genomen, welke daar gedurende de laatste twee oorlogs jaren was aangebracht ten bate van den Duit- schen berichtendienst. De installatie bevond zich in een bovenhuis, waaronder een bureau der marine is gevestigd. De beheerder van het draadloos station had in den vloer zijner wo ning een gat gemaakt, waarin de toestellen bij eventueel gevaar konden worden weggestopt. Ze zouden zich dan hebben bevonden in de zol deringen van het bureau van marine, waar de politie wel nooit dergelijke verboden toestellen zou hebben gezocht. De zaak is ter onderzoek in handen der justitie te Middelburg gesteld. lijk nadat ik begonnen was hem te wantrouwen, zooveel mogelijk in het oog liet houden. Hij mocht mij niet door de vingers glippen. Ik ben er vast van overtuigd, dat hij reeds lang met zijn buit gevlucht zou zijn, wanneer hem niet een bijzondere omstandigheid had te ruggehouden. Begrijp je, wat ik bedoel, Willy? Zijn plotselinge hartstocht voor Lady Maud! Voor iemand van zijn stempel, is het moeilijk zich iets te ontzeggen, dat hij begeert, en als er een vrouw in het spel is, vergeet de meest geslepen misdadiger zijn voorzichtigheid! James Standerton schijnt krankzinnig genoeg geweest te zijn te gelooven, dat hij, door zijn bedrog vol te houden of althans lang genoeg vol te BATO-RIJWIELEN. De N.V. Nationale Rjjwielfabriek „Bato”, gevestigd te Tiel, alhier vertegenwoordigd door den heer A. WURING, N. Noorderhorne, heeft aan haar fabrikaat een pakkende reclame verbonden, ontleend aan de herinneringen, welke ons zpn overgeleverd van de Batavieren. Deze hebben betrekking op kracht en snelheid. In de étalage van den heer Wuring vindt men een echten „Batavier”, die zeer zeker de attentie trekt en daarbg het fabrikaat, dat onder de algemeene aandacht verdient te worden gebracht. Bij avoad komt deze etalage het beste tot haar recht. ge malen de kamer op en neer, en ging vervol gens weer zitten. Willy! zei hij. Is de vraag nog niet bij je opgekomen, waarom James Standerton niet ge poogd heeft zich bijtijds uit de voeten te maken? Hij had een mooien buit, ter waarde van tien duizenden ponden in de wacht gesleept en kon toch moeielijk verwachten, dat hij voor altijd de persoon van Lord Lidderdale zou kunnen, voor stellen! Hij moest toch niettegenstaande hij nog geen direct gevaar zag blijvend rond- loopen met het gevoel, dat ontdekking ieder oogenblik te vreezen was. Een geslepen boef, als hij, koestert in dit opzicht geen illusies. Heb je daaraan nooit gedacht, Willy? Het was voor mijn eigenliefde niet streelend, l- sloot hij, met duivelsche geslepenheid, daarvan Wester sing el 2. Telefoon 118. Handelsvereeniging te Leeuwarden, is besloten tot het oprichten van een bureau, dat zich spe ciaal bezig houdt met het verzamelen van klach ten in zake spoorwegen in Friesland. Daar de oprichting van dit bureau zeer be langrijk is voor de Handeldrijvende en Industri- eele Middenstand in Friesland, achten wij het niet ondienstig, hierop even de bijzondere aan dacht te vestigen. Het is van algemeene bekendheid, dat onze provincie regelmatig bij andere gedeelten des lands ten achter wordt gesteld in zake spoor- wegaansluitingen, materiaal enz Door samengaan van belangen van Staats- en Hollandsche spoor, is de concurrentiestrijd tusschen deze twee maatschapijen eveneens op geheven, zoodat, wanneer Friesland niet paraat blijft, deze provincie ook na den oorlog de slechte gevolgen hiervan zal ondervinden. Om mede daarvoor te wakèn en te zorgen, dat onze provincie in meer normaal komende tijden niet als een minderwaardig aanhangsel van Neder land beschouwd zal worden, is dit bureau in het leven geroepen. Het is noodzakelijk, dat het bureau regelma tig de klachten overbrengt naar de officieele autoriteiten. Dat er in die richting succes is te behalen, de stad Groningen strekke ons tot voorbeeld. Het volgende rapport in zake spoorwegtoe- standen is door het „Klachten-bureau” ver zonden. „Inzake de spoorwegdienstregeling van en naar Leeuwarden, beftdken ons van den Handel voortdurend alleszins gegronde klachten. De verbindingen met Holland, Groningen en Twente zijn ten eenenmale onvoldoende, zoo dat spoedige verbetering hierin een besliste noodzakelijkheid mag worden genoemd. Nog vóór 1 Juni, welke datum ons is genoemd als te zijn de ingang van een nieuwe dienst regeling, zal moeten worden voorzien in: le. De zeeweg naar Holland weder bruik baar te maken voor den reiziger uit Leeuwar den, zoodat hij in één dag heen en terug kan keeren en er tijd voor afwikkeling van zijn za ken overschiet. 2e. De weg over land zoodanig in te richten, dat een sneltreinverbinding met doorloopende wagons den reiziger in staat stelt om te 12 uur in Holland aan te komen, zoodat hem meerdere tijd vóór het doen van zaken is toegestaan. 3e. De aansluiting met treinen op Twente dus danig te regelen, dat men niet eerst in den na middag van Leeuwarden in dit industriegebied behoeft te arriveeren. 4e. De trein op het traject HarlingenNieu- weschans beter te doen aansluiten. De trein van 12.56 uit Groningen niet alleen Dinsdags, doch ook andere dagen te laten loopen. Abonnement: per jaar f2. fr. p, poat f2.50. Loasu Nob. 5 ct. Advertentiën voor Friesland 6 ct. p. r., buiten Friesland 8 ct. Bij Abon- nemee belangrijke korting De advertentie-prijzen zijn lijdelijk ver hoogd met een oorlogatoealag van 2O°/o. BURGEMEESTER en Sneek, Brengen ter openbare kennis, dat op Dins dag dan 8 April a.s. zal plaats hebben de candidaatstelling voor de verkiezing van de (leden van den Gemeenteraad en' dat de formulieren, voor de opgave van candidaten gedurende drie weken vóór en op ter secretarie der gemeente kosteloos verkrjjgbaar zjjn. Iedere lijst moet onderteekend worden door inbegrepen niet bekend; hieraan is het ook toe te schrijven, dat bij het begin van den brand soldaten hun kisten naar huis konden brengen, zonder dat hun bij den uitgang door de wacht iets gevraagd werd, laat staan-, dat zij tegengehouden werden. XLIV. Nu zul je vragen/ Willy, waarom ik, als majoor Curtis, op het feest wenschte te ver schijnen? Mr. Jenkins had mij gerapporteerd, dat Lord Lidderdale II Lady Edith eenige ma len in het publiek ontmoet had en dat deze wel verre van iets te laten blijken van angst of afschuw integendeel allervriendelijkst tegen hem was en zelfs den indruk maakte, alsof zij zijn gezelschap zocht. Ik begreep daarvan niets; dat zij hem niet in het publiek voor het hoofd stooten kon was duidelijk, omdat hij haar in zijn macht had, maar er bestond geen enkele reden, waarom zij veinzen zou, hem graag te mogen lijden. Hier was een nieuw mysterie, dat ik al leen oplossen kon, wanneer ik hen samen zag, en daartoe bood de soirée bij Lord Stockton mij de gelegenheid. Natuurlijk wilde ik niet, dat Lidderdale II mij herkennen zou. Het bewust zijn, dat G. G. aanwezig was, zou hem onwille keuriger voorzichtiger maken dan anders; van daar mijn vermomming. Met Jenkins verdeelde ik het werk: hij zou speciaal Lady Edith en ik onzen vriend in het oog houden. Kort nadat majoor Curtis zijn entrée ge daan had en nog voordat hij poolshoogte had kunnen nemen, werd hij door Mr. Jenkins aan gesproken, die hem naar een rustig hoekje trok. Daar deelde deze hem mede, dat hij Lady Edith onbemerkt door de zalen volgendedeze plotseling op Lidderdale II had zien toegaan, waarop beide de balzaal waren ingegaan. Hij had ze gevolgd, maar zich in de toen nog leege zaal niet in hun buurt durven wagen. Toen zij echter den wintertuin betraden, was het hem gelukt onder de beschutting der hooge planten, wat meer te naderen. Maar toen hij dicht ge noeg in ftun nabijheid gekomen was om te ho pen, iets te kunnen opvangen, had Lidderdale II zich omgewend om alleen naar de balzaal terug te gaan. Jenkins had toen gehoord, dat Lady Edith vrij luid zeide: „In Gods naam, My- lord, om half-één in mijn zitkamer!” waarop Mylord haar toestemmend geantwoord had. Majoor Curtis begon de oplossing te ver moeden van het raadsel, dat G. G. nog niet had opgelost. Maar eerst jouw mededeelingen later op den avond, Willy, stelden mij geheel op de hoogte. Het beroep op de hulp van Lidderdale II, dat je Lady Edith had hooren doen, verklaar de alles: ze zag dezen, in zijn Londensche ge daante, nog steeds voor Lidderdale I aan! Zij meenue uus, uur oeme uruers in leven waren luunciuaic n cviai naai jvu en ivw uam Je neut geujK zei u. u., uiunaai zunuci hjk te nemennenj en sienterae aaarmeae ooor en had de bescherming van den eenen tegen 1 Edith kijken. In zijn blik op haar lag een wereld een zweem van spot. Maar mij had die vraag 'de lange benedengang. Ik volgde hem Voorzich- den anderen ingeroepen! Het gèheimzinnige I van haat en boosheid. Op eens begreep ik, hoe 'dikwijls genoeg bezig gehouden. Dit was een tig, tot hij de achtertrap opging, waarna ik jou briefje, dat je mij toonde, was natuurlijk van i blind ik geweest was: ik had over het hoofd j van de redenen, waarom ik dén man, onmiddel-gj.ng halen, Willy! Inmiddels moet Standerton zich, bij het naar boven gaan, met masker en valschen baard vermomd en zijn hand van het verband ontdaan hebben. Het is mij gebleken, dat hij zich op Stockton-Court steeds met dien baard liet zien. Voeg daarbij, dat de valsche Lord Lidderdale in Londen met een verbonden arm liep, maar James Standerton’s arm op Stockton-Court in de beste conditie was, en je zult het begrijpelijk vinden, dat Lady Edith aan het bestaan van twee personen geloofde. Bo vendien zou zelfs een veel grootere gelijkenis haar niet op het rechte spoor geholpen hebben, want zij wist, hoe buitengewoon groot de ge lijkenis tusschen de tweelingbroeders was; (Wordt vervolgd.) Verder bereiken ons klachten over het slechte den, doch waren bij het personeel het kader k materiaal, dat speciaal in het Noorden benut schijnt te worden. Gebroken ruiten, onvoldoen de closetinrichitngen, onreinheid der coupé’s en dergelijke klachten, die ons dagelijks bereiken en die bij onderzoek door onze commissie zeer gegrond blijken te zijn, zoodat ook deze grieven van het reizend publiek van Leeuwarden onder het oog van beheerders zal moeten worden gebracht.” De Commissie inzake Spoorwegklachten I. J. HELINGS, Voorzitter. M. HAMSTRA, Secretaris. G. J. OOIMAN, Commissaris. Het bureau zal verder is het bizonder hare aandacht moeten vestigen op de ontwerp-dienst- regeling der Maatschappijen en verbeteringen te bevoegder plaats voorstellen. Het bureau zal tevens aanraking zoeken met Middenstandsorganisaties in andere Friesche steden. De klachten en de gewenschte wijzigingen worden regelmatig verwacht en ter kennis ge bracht aan den Minister van Waterstaat, aan de De Haagsche kazernebrand. Bij het onderzoek naar de oorzaak van den brand in de Oranjekazerne in de Haag is, vol gens de „Avp.”, gebleken, dat een der deuren, welke toegang gaf tot de gang naar de rust kamers, geforceerd is. Een der slaapzalen van i, onderofficieren bevond zich juist onder de plaats waar de brand uitbrak en eenige ser geants, die naar boven snelden, vonden die tweede deur geopend. Het vermoeden, dat opzet in het spel is ge weest, wordt hierdoor bijna zekerheid. Het schijnt met de bluschmiddelen inderdaad een treurige boel te zijn geweest. Bij de rustkamer bevond zich een brandslang, doch om de kast, waarin deze opgesloten was, te openen, moest de sleutel van beneden worden gehaald. Een afstand van eenige minuten. Voorschriften voor geval van brand beston- Burgemeester en Wethouders van Sneek brengen ter openbare kennis, dat op Dinsdag den 8 April 1919, van des voormiadags negen tot des namiddags vier uur, Ijjsten van can didaten voor het lidmaatschap van den Ge meenteraad kunnen worden ingeleverd ter se cretarie der gemeente. Sneek, den 14 Maart 1919. Burgemeester en Wethouders voornoemd, de noodige maatregelen voor eene propaganda- ten minste 25 kiezers, bevoegd tot deelneming aan deze candidaatstelling en voorkomende op de kiezerslijst dezer gemeente. (Gewenscht is achter den naam, zoo mogelijk, ook het betrekkelijk volgnummer van de kiezerslijst te vermelden) Dezelfde kiezer mag niet meer den ééne candidatenlijst ondCrteekenen. De inlevering der lijsten moet geschieden persoonlijk door één der onderteekenaars De candidaten kunnen daarbjj tegenwoordig zijn lo herinnering wordt gebracht artikel 147 dêr Kieswet, luidende als volgt „Hij die eene lijst, als bedoeld in art. 35 inlevert, wetende dat zij voorzien is van handteekeningen vftn personen, die niet bevoegd zijn tot deelneming aan dé verkiezing, waarvoor de inlevering geschiedt,ter wijl zonder die handteekeningen geen voldoend aan tal voor eene geldige lijst zou overblijven, wordt ge straft met gevangenisstraf van ten hoogste drie maan den of eene geldboete van ten hoogste honderd twin tig gulden. Met gelijke straf wordt gestraft hij, die wetende dat hij niet bevoegd is tot deelneming aan de ver kiezing, eene voor die inlevering bestemde lijst, als bedoeld bij art. 35, heeft ond-rteekend.” Sneek, den 14 Maart 1919. Burgemeester en Wethouders voornoemd, P. J. DE HOOP. Burgemeester. P. SIKKES. Secretaris. gld. bij levens- TA A gld. ingeval van over- |EA gld. bij verlies van lange invaliditeit. *vv tijden binnen 30 d. Ivu één hand, voet of oog. Voetbal. Het programma van den Prieschen Voetbal bond voor Zondag a.s. luidt alsvolgt De voetbalclub Sneek gaat op bezoek bij V C.U. te Leeuwarden. De plaatselijke clubs L.V.C. en Friesland moeten des morgens om 12 uur elkaar bekam pen. Te Bolsward speelt de club van dien naam tegen Friesland II van Leeuwarden. Met ingang van 15 Maart a.s. wordt verplaatst van Oosterwolde naar Sneek, de marechaussee A. Schouten. B. en W. hebben den dag van stemming ter verkiezing van de leden van den Gemeenteraad bepaald op Maandag 12 Mei a.s. Een klachtenbureau inzake de; Spoorwegen. Men schrijft ons: In de op 28 Januari gehouden ledenvergade ring van de Algemeene Winkeliers, Industrie en Eiken Geldemch Hout f 20.p. 1000 st. (38 c.M. lang.) Eiken Geldersch Hout f (19 c.M. lang.) Eiken Middel Hout f (22 c.M. lang.) UIAI mij w V7111 Zj 1L.11 Iv VvlUCl^vll, £>lllf9 '111J 111 kic ff VUb LlClll V op de soirée van Lord Stockton Lady Maud vallen waren dan dat ik er veel over had kun- -nam daar Lowden’s jas en hoed (de laatste is zong en haar blikken de jouwe zochten, zag ik nen nadenken. |in z’n soort uniek, zooals je weet, en dus dade- meende dus, dat beide broers in leven waren 'Lidderdale II eerst naar jou en toen naar Lady Je hebt gelijk zei G. G., ditmaal zonder lijk te herkennen) en slenterde daarmede door den anderen ingeroepen! I bneijc, uüi jp mij wuimc, wctj> hclluuihjis. van i umru in. geween wao. in. uau wvi «vt iiwrw haar vervolger afkomstig. Waarschijnlijk wilde gezien, in welk gevaar Lady Edith verkeerde, zij Lord Lidderdale raadplegen over wat haar te j wanneer deze gevaarlijke misdadiger hartstocht doen stond: dat was vrijwel onmogelijk in het voor haar zuster had opgevat! feestgewoel beneden en daarom had zij hem Hij zweeg; en in rrlijn verbeelding zag ik de verzocht, op haar zitkamer te komen. Onbewust1 muziekzaal bij Lord Stockton en herinnerde mij, hoe ik bij majoor Curtis plotseling dien eigen- aardigen schok van het achterhoofd had opge merkt. gèheimzinnige van haat en boosheid. Op eens begreep ik, hoe 1 dikwijls genoeg bezig gehouden. Dit

Sneeker Nieuwsblad nl | 1919 | | pagina 1