Zitting Keuringsraad. t 1 R, Uit onse Raadszaal I Iffl Brandenburgh, Boschma Co. - J Brieven uit de Tweede Kamer ‘h I Officieel gedeelte. Nieuwstijdingen. 2 Waarschuwing tegen kwade praktijken bij keuring van lotelingen. Officieel Orgaan der Gemeente Sneek- Verschijnt - annex SNEEKER COURANT en WYMBRITSERADEEL Hinderwet. Ro. 80 Woensdag 18 Juni 1919 33e jaargang IR, SCO i 41. J1' A, ijk. 19. ;R, ,TS 1 I land IE gld. bij verlies *u van een vinger kcrings-Bank ie Schiedam zijn onze Abonné’s verzekerd tegen ongelukken voor :e reau Dhr. genheid gesteld ler- opmerking van den heer U. Rijpma, dat hij ont- ÏR, I i ar. De BURGEMEESTER! van Sneek. vervol- gen N’s •es- ch- ote ub- uin bü ff leen aan voor gld. bij van een om- ter- JR- ud- nit .ch- verslag. DINSDAGS en VRIJDAG SAVONDS Uitgevers Snkek Telefoon No. 150. Suit es a lit te NIEUWE sneezer courant an il, Ab onnem entper jaar f 2. fr. p. post f2.50. Losse Nos. 5 et. Advertentiënvoor Friesland 6 ct. p. r., buiten Friesland 8 ct. Bij Abonnement belangrijke korting De advertentie-prijzen zijn tijdelijk ver hoogd met een oorlogstoeslag van 20 o gld bij verlies van een wijsvinger. verlies EA t duim, du en ing. in ed. ver- meting of een ge- tan An in sdig U-w van A. Hjjlkema, leerares aan VERGADERING van den RAAD der Gemeente SNEEK op Donderdag 12 Juni 1919, ’s namiddags 7% uur. Punt II. Ingekomen stukken. Ingekomen zgn a. Adres van S. Stellingwerf!, leeraar aan de H.B.S. en het Gymnasium, houdende ver zoek om in verband met art. 13, 2a lid der verordening tot regeling der jaarwedden van het onderwijzend personeel aan de H.B.S., reeds vroeger genomen besluit. p. Verslagen van de Sneeker Ambachts school en Middelbare Technische schooi over het jaar 1918. Zullen worden opgenomen in het Gemeente wet onderwijs aan jeugdige personen. Het Hoofdbestuur der Maatschappij tot Nut van ’t Algemeen schrijft in een adres aan de Tweede Kamer, dat het in het ontwerp van wet houdende bepalingen tot bespreking van van den arbeidsduur in het algemeen en tot het tegengaan van gevaarleken arbeid van jeugdige personen en van vrouwen, tot zijn leedwezen zoodanige bepalingen betreffende den arbeid van jeugdige personen mist, dat het aan hen te geven onderwijs voldoende tot zijn recht komt. Onder meer meent het dat bg de vaststelling van de Arbeidswet met de moge- ijjkheid van de invoering van leerplicht voor het voortgezet onderwgs moet worden rekening gehouden. E*n vpcpmd verschijnsel. Te Dölitz in Pommeren heeft de gemeente- vjjver een bloedkleur aangenomen, en bij on derzoek vertoonde het water alle eigenschap pen van bloed. Wat kan dat te beteekenen hebben? vraagt de,N. Crt. Verscheidene ge leerde medici zijn bezig te onderzoeken, of er mogelijk boven-natuurljjke oorzaken bij in het spG zijn. Het vreemde verschijnsel dat eiken dag maar twee uren duurt, is nu al sedert vgf weken waargenomen, tot grooten schrik der bewoners, die er een somber voorteeken in ziel. De BURGEMEESTER van SNEEK, brengt ter algemeene kennis, dat de keu- ringsraad voor dé lichting van het volgend jaar voor deze gemeente zitting zal houden te Sneek in het voormalige Paleis van Justitie op 28 Juni a.s. de ingeschrevenen onder volg nummer 136, om 9| uur voorm. en de ingeschrevenen onder volgnummer 3772 om 1 uur nam.op 30 Juni a s. om 9| uur voorm., de ingeschrevenen onder volgnummer 73108 en om 1 uur nam. de overig». Wie niet behoeven te verschijnen. Voor den keuringsraad behoeven niet te verschijnen de ingeschrevenen lo. die bij onherroepelijk geworden uit spraak var den dienst, hetzij voorgoed of tij delijk zijn vrjjgesteld, hetzij voorgoed ofvoor- loopig zijn uitgesloten 2o. die doen blijken door ziekte of gebre ken buiten staat te zijn voor den keurings raad te verschijnen 3o. die zich in verzekerde bewaring be- i een rijks- rijksopvoedingsgesticht of „De Hel**. De Vereeniging van Letterkundigen, welke Zaterdag te Haarlem heeft vergaderd, heeft een uitgebreid telegram gezonden aan den mi nister van Justitie, waarin geprotesteerd wordt tegon de inbeslagneming van „De Hel”. De uitgever van de Nederlandscho uitgave van „De Hel” heeft bericht ontvangen uit Zaandam, Haarlem en Utrecht, dat aldaar de inbeslaggenomen exemplaren door de politie bij de boekhandelaren zgn teruggebracht. Hieruit zou men kunnen opmaken, dat de inbeslagneming niet doorgaat. Kaats wisselprljs. De kaatsvereeniging te Dordrecht is door eenige vrienden van de kaatssport in da gele genheid gesteld een nieuwen wisselprijs uit te loven. Het ii een zilveren cup, ter waarde van ongeveer f200, die voor het eerst op 29 Juni a.s. te Dordrecht zal worden ver kaatst. De vereenigingen buiten Friesland mogen met een tweetal parturen aan den wedstrgd deelnemen. De prgs wordt het eigendom van dezelfde vereeniging, die hem driemaal achter een of vjjfmaal in ’t geheel wint. Nederlwndsch ven naar België. De „Nation Beige” schrijft, dat er onder- handelingen hebben plaats gehad tusschen hooggeplaatste Belgische- en Nederlandsche ambtenaren in verband met de voorwaarden, waarop Nederlandsch vee naar België zou kun nen worden uitgevoerd voor de landbouwers in de verwoeste streken. Men is tot een overeenkomst geraakt, welke den uitvoer van vee uit Nederland en d i in voer in België onder controle stelt van de beide regeeringen, zonder dat deze evenwel plaats heeft door het administratieve raderwerk. Naar hst vaderland terug. Te Rotterdam is uit Kaapstad aangekomen het stoomschip „Fieldmarshall” met 467 uit Afrika uitgewezen Duitiche burgers. De groot ste helft zijn vrouwen en kinderen. Allen zi: 1 ontscheept en naar Duitschland vertrokken. Het lager onderwijs. Naar „de Amsterdammer” uit parlementaire kringen verneemt, moet het in de bedoeling liggen, het ontwerp Lager Onderwijswet van minister De Visser spoedig in de afdeelingen te onderzoeken en het dan vóór de begrooting in de Tweede Kamer te behandelen. Men verwacht dat de Eerste Kamer begin ,1920 met het ontwerp zal beginnen, zoodat de wet dan midden in 1920 in werking zal kun nen treden. voorkomen van praktijken, om lotelingen tegen betaling van een som gelds hulp aan te bieden ter verkrijging eeser verklaring van onge schiktheid voor den militiedienst, ter algemeeue kennis, dat de bemoeiing van bedoelde p rgo- nen in geen enkel opzicht tot afkeuring van den betrokkene kan leiden, terwyl de raed-1 DEN HAAG, 11 Juni. Vriend Simpel, Terwijl de hooge temperatuur in en buiten de Kamer ons op het allerduidelijkst aanwijst dat we op dit oogenblik midden in de zomer van het jaar 1919 zitten, kwam vandaag in de vergadering der honderd uitverkorenen aan de orde een wijziging van de begrooting van 1918. En dit betrof geen peulschilletje. De Minister van oorlog was zijn butget f 150 millioen te bo ven gegaan en vroeg hiervoor goedkeuring van de Kamer. Meer dan deze Sanctie kon hij niet vragen, omdat het geld al verbruikt was. De heeren Ter Laan en Duymaer van Twist grepen deze extra-gelegenheid nog eens aan om een en ander te zeggen over den toestand «van leger en soldaten. Beiden betuigden hunin stemming met het voorstel van den Minister om eens de proef te nemen met de diensttijd van 6 maanden. Tot zoover sloegen hunne klokken op elkaar, maar daarna gingen de wegen der beide spre kers uiteen. Terwijl de heer Ter Laan aandrong op algeheele demobilisatie en dan zoo spoedig mogelijk, en klaagde over de schrielheid van den Minister tegenover gedemobiliseerden, meende de heer Duymaer van Twist integen deel, dat de Minister bijzonder royaal geweest was en hoewel spr. ook veel voelde voor demo bilisatie, achtte hij het op het oogenblik niet wenschelijk alle manschappen tot op den laat- sten man naar huis te sturen. Uit een geheel andere koker blies de heer Kruyt, die volkomen liquidatie van leger zoo wel als van vloot, de eenige goede socialisti sche politiek achtte. De Ministers antwoordde de sprekers, dat de mobilisatie lang zoo. gemakkelijk niet is als mo bilisatie. Hij heeft bovendien nog verschillende troepen noodig, vooral voor bewakingsdienst, omdat de misdadigheid bijzonder is toegeno men. Als er meer van de lichting 1919 opkomen, misschien kan dan een gedeelte van de lichting 1918 worden afgelost. Met den 6 maandschen diensttijd zal een proef worden genomen. Na nog wat re- en dupliek geeft de Kamer met 4018 stemmen zijn zegen over de door den minister gebruikte 150 millioen. Vervolgens wordt aangenomen een wetsont werp, regelende de demobilisatie, nadat een amendement K. Ter Laan om de tijd waarop de vrijwillige landstormers naar huis moeten gaan van 31 Juli tot 31 December te verstellen met 44—11 stemmen verworpen is. Uit het kleine aantal leden dat bij de stem ming aanwezig is, moet men haast wel opma ken dat zelfs een Kamerlid bij warm weer liever lui dan moe is en dat dus zelfs deze categorie onzer medeburgers niets menschelijks vreemd is Na een beetje discussie, waarbij de heer Krmyt o.a. verklaalrde, dat hij wil geacht wor- I den tegen te hebben gestemd, wordt nu vervol- pleging dier personen den loteling slechts financieel nadeel kan berokkenen. Voorts dat art. 206 van het Wetboek van Strafrecht met gevangenisstsaf van ten hoogste twee jaren bedreigt 1°. hem die zich opzettelijk voor den dienst bg de militie ongeschikt maakt of laat maken en 2°. hem die een ander op diens verzoek opzettelijk voor dien dienst ongeschikt maakt en dat naar luid van datzelfde artikel, ge vangenisstraf van ten hoogste zeg jaren wordt opgelegd, indien in het laatste geval het feit den dood ten gevolge heeft. Sneek, 12 Juni 1919. De Burgemeester voornoemd, P. J. de HOOP. KORT GEMENGD. Bg Makkinga is ruim 50 H.A. heide en bosch afgebrand. De schade beloopt duizenden guldens. De gevreesde nekkramp openbaart zich weer. Een 15-jarige jongen te Njjmegen is thans lijdende aan de ziekte. De boeren, die melk leveren aan de coöperatieve zuivelfabriek te Terwispel hebben over het afgeloopen boekjaar een extra uitkee- riug ontvangen van IJ cent per liter. Sommige boeren kregen dientengevolge een douceur van 1000 gulden. Een 10-jarig meisje te Amsterdam ge raakte spelend te water. Een hond sprong het kind na en bracht het behouden aan den kant. De omzet aan den totalisator tijdens de paardenrennen op de Grunewaldrenbaan te Berljjn bedroeg den tweeden Pinksterdag meer dan vier millioen mark. In Geldern hebben Belgische soldaten het standbeeld van keizer Wilhelm I van zijl voetstuk afgetrokken tot groote verontwaardi ging der bevolking. Op den St. Agnietenberg nabij Zwolle is een monument optbuld voor Thomas Kem- pis, den beroemden kloosterling uit de mid deleeuwen en samensteller van het boekje, „"e Navolging van Christus”, hetwelk in alle talen is overgezet, 000 uitgaven heeft beleefd en nog heden ten dage verspreid is onder alle volken. Strafbepalingen. Met hechtenis van ten hoogste veertien da gen of geldboete van ten hoogste honderd- vijftig gulden wordt gestraft de ingeschrevene, die niet voldoet aan een op hem rustende ver- plichting, om* voor den keuringsraad te in schijnen of zich aan een lés- i neesktmdig onderzoek te onderwerpen. l Met gevangenisstraf v.an ten hoogste twee maanden of geldboete van ten hoogste zes honderd gulden wordt gestraft hij, die opzet telijk een der hiervoren bedoelde feiten pleegt. ''Sneek, 12 Juni 1919. De Burgemeester voornoemd: P. J. DE HOOP. SNEEK, Juni 1919. Men schrijft ons: Nu de hooitgd is aangebroken heeft de afd. Sneek van de „N. O. G. O. V.” wederom de zalen van Amicitia” afgehuurd om gedurende enkele weken des Zondags aan de in deze en virons vertoevende maaiers en hooiers een ge zellig „tehuis” aan te bieden. Vele mannen hadden Zondag j.l, reeds ge bruik van deze gelegenheid gemaakt. De groote zaal was geheel gevuld. Voor koffie en tabak was gezorgd. Verder werd het verblgf hun aangenaam gemaakt door voordrachten en zang van de Geh. Onth. zangvereen. „Soli Deo Glo ria” (directeur de heer Jac. S. de Vries) en werden de mannen toegesproken door den voorzitter, de heer P. F. Verbeek, die hun het goed recht der drankbestrijding onder betoog bracht. Van de gelegenheid tot schrijven van brie ven en verzending van postwissels werd een zeer druk gebruik gemaakt. Voetbal. Sneek I en L. V. C. van Leeuwarden heb ben Zondag jl. de punten verdeeld. Een gelijk spel 3—3 was de uitslag van deze door Sneek zoo slecht gespeelden wedstrgd. De Leeuwar- ders gaven een fimk spel te zibn, en hadden een overwinning volkomen verdiend. 's Middags bond L. S. C. alhier de kamp aan tegen V. C. U. van Leeuwarden. V. C. U. is het gelukt L. S. C. te kloppen met 3—2 goals. L. S. C. speelde met 9 spelers. Een geljjk spel had de verhouding beter weerge geven. Op 12 Juni is alhier opgericht een af- deeling van de R. K. Fabrieks-, Haven- en Transportarbeidersbond. Door „Herwonnen Levenskracht” zijn Pjnksterdinsdag ruim 5000 bloemetjes verkocht, waarvan de opbrengst was f576.64|. De Directeur van het Brandstoffen bureau alhier verzoekt ons mede te dealen, dat hg bg zgn bezoek aan de Rijkskolendistributie te den Haag gemachtigd is, alle geruchten omtrent ophéffiog der distributie of vrijgeven der turf beslist tegen te spreken. De kolen voorziening is nog van dien aard, dat er niet aan kan worden gedacht. Benoemd tot Opzichter-teekenaar bij de Gemeentewerken alhier, de heer J. Lootsma te Stavoren, oud-leerling van de M.T.S. alhier. H«& nisuwe Sanatorium. De zuivere opbrengst van de inzameling van gelden voor het nieuwe Friesche Volkssana- torium was te Hallum f 580 te Dedgum f51.35 te Zurich f 125 te Hichtum f 86.60 te Ping- jum f 381.70; te Witmarsum f 589.45 te Schettens f 250.70 te Longèrhouw f 86.75 te Schraard f 95.45 te Hartwerd met Olde- en Ugoclooster f 84.80 te Burgwerd f 153 85; te Idsegahuizen en Praam f 50.35te Gaast f 41 te Corn werd f 58 75 te Ferwoude f 84.20 te Makkum f379 071/! te Wons en Engwier f 80 50 te Driesum f 159.15 te Zwaagwest- einde f 118.80; te Almenum f 161 t« Jutrrp- Hommerts f238.40te Ooststellingwerf f 2174.45 te Doniawerstal f1247. Bg de sub commissie in Baarderadeel is nog van de kerkvoogdij der Ned. Herv. gemeente te Jellum een bedrag van f 20 ingekomen. De metaalindustrie. In de vergadering van de besturen der sa menwerkende bonden in de metaalindustrie is, naar „Het Volk" bericht besloten om, wanneer dj besprekingen ter konferentie van 18 Juni a.s. geen bevredigend resultaat mochten opleveren, in verschillende plaatsen den strjjd met de ondernemers aan te binden. Schuttsvasr. Het hoofdbestuur van de schippersvereniging „Schuttevaer” heeft aan den minister van Waterstaat verzocht, om, wanneer wordt be sloten tot aanleg van een ruimer vaarwater L”mmer-Groningen, dit vaarwater een capaciteit te doen geven voor schepen van 800 1000 1-1 ton en een brughoogte van ten minste 6.50 M. gens een wijziging van de Landstormwet aan genomen, waardoor het bestaan der vrijw. landstorm in vredestijd verzekerd wordt. En nu komt het laatste gerecht van het voor zoo’n warme dag wel wat rijk voorzien menu ter tafel in- de vorm van een wijziging der Oorlogszee-ongevallenwet, die bij wijze van overgangsmaatregel de verzekering van werk lieden in het zeevaart- en zeevisscherijbedrijf mogelijk maakt. De lange rij van sprekers werd geopend door den heer A. P. Staalman, die de tegenwoordige toestand op dit gebied een oneer voor ons land noemde. Ook andere sprekers hadden heel wat pijlen op hun boog, zoodat er een lang debat ontstond en verschillende amendementen inge diend werd; bij dat van den heer Heijkoop deed zich een curieus geval voor. Toen de voor zitter vroeg of het amendement Heijkoop onder steund werd, bleek het dat al de geestverwan ten van den voorsteller, de soc. democraten, de plaat gepoetst hadden en was het aan een paar katholieke heeren te danken dat het amende ment dadelijk niet verviel. Intusschen kon men dit punt op de agenda niet afwerken en werd de-vergadering tijdens dt discussie verdaagd tot morgen. Dan komt Barbusses Hel in bespreking. Als de tempera tuur dan weer zoo hoog is als vandaag, is het decor voor een debat over dit onderwerp wel aanwezig. Nu we zullen afwachten. Ontvang intusschen vele groeten van je vriend R- BLUF vinden of die verpleegd worden in werkinrichting, een een tuchtschool 4o. die verpleegd worden in een krank zinnigen-, idioten-, doofstommen- of blinden gesticht 5o. die hun beroep maken van de buiten- landsche zeevaart of van de zeevisscherij bui tenslands 6o. die woonplaats hebben of verblgf hou den in het buitenland 7o. die zich in vrijwilligen militairen dienst bevinden. De onder 5o. en 6o. bedoelde ingeschreve nen kunnen zich echter desgewenscht bij den keuringsraad aan een meting en, zoo noodig, aan een geneeskundig onderzoek onderwerpen, althans indien zij niet reeds op andere wijze een meting en een geneeskundig onderzoek hebben ondergaan. Onderzoek voor een anderen keuringsraad. De Commissaris der Koningin kan op ver- zoek van een ingeschrevene bepalen, z0n dmnsttiji met één jaar te wrllen verlen- non tnr. aan nar, ainnn van hot. Rn.nnnhaar 1920 dat deze zal worden onderzoent voor een an- deren keuringsraad dan dien in het district, waarbinnen hij voor de militie is ingeschre ven. De ingeschrevene moet het zelf vragen een verzoek van den vader, de moe der, den voogd of den curator is niet vol doende. Wenschen omtrent de inlijving. De ingeschrevenen kunnen bij den keurings raad hun wenschen met betrekking tot de in lijving bij een bepaald korps of in een be paald garnizoen, dan wel bij de zeemilitie kenbaar maken. Geneeskundige verklaringen. De verklaringen, die belanghebbenden bg het onderzoek wenschen te toonen of over te leggen tot staving van beweerde ongeschiktheid, moeten voorzien zgn van een bandteekening, voor echt veiklaard door den burgemeester. Nieuw geneeskundig onderzoek. Van een ingeschrevene, omtrent wien door den keuringsraad uitspraak is gedaan, kan binnen 10 dagen, te rekenen van den dag, waarop de uitspraak in het openbaar is mede gedeeld, bij den militieraad een nieuw genees kundig onderzoek worden aangevraagd lo. door den ingeschrevene, wien de uit spraak geldt, of door zgn vader, moeder, voogd of curator 2o. door elk der overige voor de gemeente ingeschrevenen of door zgn vader, moeder, voogd of curator. Deze aanvrage, die, zoo zg geschiedt door een der hierboven onder 2o. bedoelde personen, --- op aannemelijke in de aanvrage omschreven «lag neemt als lid van den gemeenteraad, gronden moet berusten, en die op ongezegeld Alsvoren. papier kan worden gesteld, moet evenwel bg J- Adres van het bestuur der Afd. Si den burgemeester dezer gemeente worden in geleverd s anders wordt daaraan geen gevolg gegeven. Adres van H. Mendelson, leeraar het Gymnasium, houdende verzoek hem den .nieuwen cursus te willen herbenoemen. In handen van B. en W. gesteld om prae- advies. r. Adres vat) C. C. J, W. van Nooten, leerares aan het Gymnasium, houdende ver zoek haar met ingang van den nieuwen cursus vast te willen benoemen. Alsvoren. s. Alsvoren het Gymnasium. Alsvoren. - t. Adres van besturen van verschillende vakvereenigingen houdende verzoek, om in de bestekken van uit te voeren gemeentewerken bepalingen betreffende loonen en werktgden op te nemen, zooals deze door hen aan de patroonsvereenigingen zgn aangevraagd. De heer Faber dringt op spoedige be handeling aan. In handen gesteld van B. en W. om praa advies en te behandelen bg de andere stukken dienaangaande. u. Adres van H. J. Hofmeester en Y. Rienstra, houdende verzoek, om hun ontheffing te Ver- leenen van het verbod van invoer in de ge meente van elders geslacht en voor de con sumptie goedgekeurd paardenvleesch. In handen gesteld van B. en W. om prae- a ivies, na een opmerking van den heer Brouwer. v. Adres van het bestuur der vereeniging „Oranje” houdende verzoek om een bgdrage van f 1000 voor het op 31 Augustus a.s. te houden kinderfeest. In handen van B. en W. gesteld om prae- advies. w. Adres van het bestuur der Vereeniging voor Christelijk Schoolonderwijs, houdende verzoek om het door de gemeeite aangekochte terrein aan de Bloemstraat tegen billyken prij» af te staan tot het bouwen van een lagere school c.a. Alsvoren, na een Mr. G e r b i a n d y. x. Verslag van de gemeentelijke Arbeids beurs over het jaar 19:8. Zal in het Gemeentt verslag worden op genomen. y. Koninkljjk Besluit tot verhooging der jaarwedde van den Commissaris van Politie. De jaarwedde van den Commissaris wordt verhoogd van f2700 op f3200. Voor kennisgeving aangenomen. Ct. I I Burgemeester en Wethouders van Sneek brengen ter openbare kennis dat aan G. T. MOLLINGA aldaar en zijne rechtverkrijgenden vergunning is ver leend tot het oprichten van een beenderen bewaarplaats in het gebouw, plaatselijk bekend Wijk 16, no. 81, kadastraal bekend gemeente Sneek, Sectie C, no. 1722, gelegen op het ter rein „de Aschbelt” aan den Lemmerweg. Sneek, 17 Juni 1919. Burgemeester en Wethouders voornoemd, P. J. de HOOP. De Secretaris, P. SIKKES. gen, tot aan het einde van het schooljaar 1920 In handen van B. en W. gesteld om prae- advies. b. Adres van D. Havinga, leeraar aan de H.B.S. houdende verzoek hem in vaste be trekking te willen benoemen voor Aardrijks kunde en tjjdelijk voor Nederlandsch en Duitsch. In handen van B. en W. gesteld om prae- advies. c. Adres van J. Spanjersberg, houdende verzoek zijn benoeming als leeraar aan do H.B.S. te willen verlengen tot 1 Sept. 1920. Alsvoren. d. Adres van A. D. G. Noest, leerares aan de H.B.S., houdende verzoek haar met den aanvaug van den nieuwen cursus een vaste aanstelling te verleenen. Alsvoren. e. Schrgven van W. J. Goslinga, leeraar aan het gymnasium, houdende verzoek hem twee maanden ziekteverlof te verleenen. Dit verzoek is reeds toegestaan door B. en W. tot tjjdelijk leerares wordt benoemd Mej. R. Douma. Besluit van Ged. Staten, houdendé goed keuring van de lyjjziging der gemeente- begrooting over het jaar 1918. Voor kennisgeving aangenomen. g. Alsvoren, houdende goedkeuring van de wijziging dor gemeentebegrooting over het jaar 1919. Alsvoren. h. Proces verbaal van gehouden opneming van kas en boeken bij den gemeente-ontvanger. Alsvoren. i. Mededeeling van Volgens voorwaarden overeengekomen met de Hollandsch* Algemeene Verze- inflft gld. bij levens- JAA gld. ingeval van over. Ir a gld. bij verlies van wp - AUUu lange invaliditeit. £vV lijden bynnen 30 IjV één hand, voet of oog Adres van het bestuur der Afd. Sneek van den Ned. Chr. Bond van werklieden n openbare diensten en bedrgven, houdende ver zoek om de verkiezing van leden on plaats vervangende leden van het scheidsgerecht voortaan te laten geschieden volgens het stelsel der evenredige vertegenwoordiging. In handen van B. en W. om prae-advies. k. Besluit van Ged. Staten, houdende goed keuring van het Raadsbesluit van 6 Mei 1919, no. 12, tot onderhandsche verhuring van den trekschippersstal te Leeuwarden aan de Maat schappij tot Exploitatie vaa Staatsspoorwegen. Voor kennisgeving aangenomen. l. Alsvoren, houdende goedkeuring van het Raadsbesluit van 6 Mei 1919, no. 10, tot ver koop van een strookje grond aan de Woud- vaartskade, deel uitmakende van het perceel Sectie C, no. 19, aan C. Molliaga. Alsvoren. m. Adres van het College van Diakenen der Ned. Herv. 'gemeente, houdende verkoelt om restitutie der gasrekening van de Diaconie- woningen aan den Oppenhuizerweg. (In het vorig nummer reeds opgenomen.) n. Afschrift van het Koninklijk Besluit van 16 Mei 1919, no. 48, waarbij aan de gemeente Sneek, ingevolge de bepalingen der Woningwet, j_>o muoob.. een voorschot uit ’s Rgkskas wordt toegekend Brengt naar aanleiding van het nog steeds voor den bouw van woningen aan het Kloosterhof. vorjg nummer reeds opgenomen.) o. Adres van het bestuur der Afd. Friesland van den Ned. Bond van gemeente-ambtenaren, houdende verzoek over te gaan tot invoering van premievrg psnsioen voor de gemeente ambtenaren. Afwgzend beschikt met verwijzing naar een

Sneeker Nieuwsblad nl | 1919 | | pagina 1