RJ I ;akf r.ZI Brandenburgh, Boschma Co- bij het Politiebureau Marktstraat. Officieel gedeelte. Uitreiking Broodkaarten Verbod van Melkbrood. Officieel Orgaan der Gemeente Sneek- M A ISGKI E S. NIEUWSTIJDINGEN. Maximumprijs Brood. No» 102 Woensdag 3 September 1919 35e Jaargang 1 1201 1300 1301-1400 1401-1500 1501-1600 1601—1700 1701-1800 1801-1900 1901-2000 2001—2100 2101-2200 101—200 201—300 301—400 1 kerings-Bank te Schiedam zijn onze Abonné's verzekerd tegen ongelukken voor tweemaal gewonnen heeft, H af- in 4 I p. en H. en E. en A. Rienstra, H. do Jong O. en S. Thomas Pasma, S. Zijlstra en Ph. n D n 2201-2300 2301—2400 2401-2500 2501—2600 2601-2700 2701—2800 2801—2900 2901-3000 3001-3100 3101-3150 L. Beetstra, J. Bosch ma en H. Ras A. Pleur, G. de Haan en L, Al- uur voorm. M I» Briefkaarten (Binnenland) Haag. Musselkanaal. Sneek. Leeuwarden. Witmarsum namid. n v.m. v Verachgnt DINSDAGS en VRIJDAGSAVONDS Uitgevers Snkek Telefoon No. 150. nam. 9-10 10- 11 11— 12 1- 2 2- 3 3- 4 4- 5 5- 6 6- 7 7- 8 5— 6 6— 7 7— 8 JIIEm SNEEKER COURANT A annex SHEERER COURANT en WYMBRITSERADEEL Volgens voorwaarden overeengekomen met de Hollandsche Algemeens Verze- Epe. Amsterdam. Brummen. Leeuwarden. Ede. Amsterdam. 89 uur voorm. n Hofmeester. R. Karsten, H. de Bruin Hofmeester met Pasma als keerder. Ze krijgen ook niets de telegraaf. Het verloop Anna Hop A. Idzenga, J. Kleefstra, Rjjks Schippersbeurs, B. Schotanus, F. De Minister van L. N. en H. heeft met in gang van 29 Augustus j 1. verboden het ver werken van melk, melkproducten en melk- bestanddeelen bij de bereiding van brood, en ingetrokken zijne bij beschikkingen van 11 en 13 Augustus j.l. vastgestelde maximum prijzen van melkbrood. Hooibroai. Door hooibrpei is gister in het dorp Tjalleberd de boerderij van Gebr. Puite grooten- deels afgebrand. Duizenden kilo’s hooi gingen verloren. P mag derhalve onder geen voorwaarde aflevering niet indien van zulk een hoogeren prijs een gegeven of in uitzicht gesteld in den welken vorm ook. Een onderscheiding. Het heeft Z.H. den Paus behaagd een der allerhoogste kerkelijke onderscheidingen, n.l. het ridderschap der St. Gregoriusorde toe te kennen aan den heer C. G. Stockmann Sr. al hier. Kaatsvcreenlglng „Snaak." Begunstigd door prachtig weer, had Zondag j.l. tot sluiting van ’t seizoen alhier op het De Burgemeester van Sneek brengt ter ken nis van hen die wel Normaalmargarinekaarten van het 4e tijdvak hebben ontvangen, doch het overblijvende gedeelte niet meer in hun bezit hebben, waardoor zij uitgesloten waren van de ontvangst van maisgries, dat zij thans deze nog kunnen ontvangen. Zij vervoegen zich daartoe in den loop dezer week op de gewone kantooruren (9 12 uur) met hun legitimatiekaart bij het Distributie- bureauwaar zij evenveel bons kunnen ont vangen, als zij normaalmargarinekaarten, 4e tijdvak gehad hebben. Voor elke bon kan in den loop dezer week gratis 7f/2 ons maisgries in ontvangst worden genomen bij de firma L. COCK, Singel. Zonder gemeenteraad. De gemeente Oud-Valkenburg zal het September zonder gemeenteraad en zonder wet houders moeten stellen. De oude raad toch is afgetreden en men heeft verzuimd de gekozen leden van den nieuwen gemeenteraad de geloofsbrieven te la ten inzenden. No. 10. H. Risselada, K. Werkhoven en G. v. d. Werf. O. Posthumus. I. Langius en S. Vliegongeluk te Winschoten. De vliegdemonstraties, die Vrgdag ter gele genheid van de opening van do tramlgn Delf zijl—Winschoten—Ter Apel te Winschoten ge houden zjjn, hebben al een zeer^ ongelukkig verloop gehad. De bekende Engelsche vlieger Hinchcliff werd tien uur te Winschoten ver wacht. Hg verscheen echter eerst tegen kwart na elf en wel uit de richting van Nieuwe Schans Hg cirkelde enkele keeren boven het bepaalde terrein, waarop ter herkenning een wit laken uitgespreid lag. Hij daalde echter niet, doch streek neer op een terrein aan de overzijde van de Rensel, in een stoppelveld. Later bleek, dat de windrichtimg hem een daling op het oorst bepaalde veld onmogelijk gemaakt bad. Dit terrein is nl. 50 M. breed, en 300 M. lang. Leze lengte is voldoende, doch waar de wind loodrecht op de breedtezijde stond en de ma chine met tegenwind moest dalen zou Hinch cliff slechts een baan van 50 M. ter beschik king gehad hebben en dezen afstand achtte hg met het oog op passagiersvluchten te gering. Vanuit het korenveld hadden de passagiers- vluchten plaats. Het lag in de bedoeling van den vlieger na die vluchten het eerste terrein in gebruik te nemen. Toen het publiek ’s mid dags echter zag, dat het weer even ver van het terrein verwijderd was, was het niet meer te houden. Met roeibootjes zetten de schip pers de menschen over de Rensel, schepen wer den dwarsliggend als bruggen gebruikt. Het publiek ging van het eerste naar het tweede terrein, terwjjl een zeer groot gedeelte der menschee, die niet van kaarten voorzien wa re», over de slooten sprongen en tot op het terrein holden, waar Hinchcliff landen moest. De politieagenten, die aaawezig waren, bleven op orders wachten het eerste terrein te mogen verlaten en de enkelen, die op het tweede ter rein de orde moesten bewaren, waren niet in staat het publiek voor den greppel te houden. Zoo was de toestand, aldus het „Gr. Dgbl”., toen de Engelschman om drie uur weer met passagiers opsteeg. Hij vloog enkele oogen- blikken en daalde daarna. Het publiek was weer op zijn terrein. Toen hij vlak bij den grond was liep een meisje juist voor de ma chine. Hincheliff trachtte uit te wgken, kwam op den grond, veerde weer op en raakte toen tusschen het publiek. Een zekere vrouw de Ruyter ontving zulk een slag van een der vleu gels, dat zij onmiddelljjk dood was, een jon getje van den heer Molema, dat ook getroffen n nam. n n Vrijdag 5 September van n n ff ff G. de Haan, P. Sannes en P. Jeltema. J. de Vries, A. Ferwerda en 401—500 501—600 601—700 701—800 801—900 901—1000 1001—1100 Donderdag 4 September. 11011200 van 89 uur ff ff De Burgemeester der gemeente Sneek brengt ter algemeene kennis, dat de Broodkaarten voor de volgende vier tijdvakken moeten wor den afgehaald op onderstaande dagen en uren op vertoon der legitimatiekaart Woensdag 3 September. No. 1—100 van 8—9 9—10 10— 11 11— 12 1— 2 2— 3 3— 4 De Burgemeester van Sneek brengt ter al gemeene kennis, dat de Minister van L N. en H. voor deze gemeente heeft vastgesteld voor WITTEBROOD een maximumprijs van 16 ets per 400 gram. Deze maximumprijs is de prijs tegen welken de aflevering ten hoogste mag geschieden en tegen een hoogeren prijs plaats vinden, ook niet indien van zulk een hoogeren prijs een gedeelte weder aan den kooper wordt terug gegeven of in uitzicht gesteld in den vorm korting, premie, toekomstig dividend of onder halen op een vertoon van hun broodkaartenbewgs, bij het de stemming die aldus werd verkregen onder een zeker gedeelte der Belgische bevolking werd niet weinig versterkt door het zwggen der Regeering, die aldus eerst op die manier de roofzuchtige plannen goedkeurde. Toch vlotte de zaak niet. Niet alleen werden de annexionisten niet gesteund door de Mogend heden en moest Minister Hymans heel wat van zgn buitensporige eischen prgs geven, doch de Vlaamsche Pers in haar geheel was over de zaak niet te spreken en stuurde den boel al meer in de war. Onze Vlaamscho sol daten, niet het minst, gaven openlijk hun ge vóelens van afkeer ten beste en toen het ons gelukt was de Vlaamsche bevolking, die door de Franichgezinde pers tegen Holland was opgomaakt, de juiste toedracht der zaak be kend te maken, toen was het pleit gewonnen. Vlaanderen zou nooit of nooit te vinden zijn ypor annexatie. Vele malen, o.a. te Brugge, te Gent, te Brussel zelfs, kwamen de sympa- thiegevoelens voor Holland tot uiting en moest ik mija liederavonden besluiten met het „Wil helmus” dat dapper werd toegejuicht. Onze Pruisen gaven het echter niet op. Alle middeltjes om stemming te verwekken waren hun goed en de Regeering werd genoopt tot handelingen die haar onmiddellgk in het ge drang brachten. Leonce du Castillon, de razende annexionist, die reeds van in Den Haag aanetuurde op roof en geweld, werd tot officier .der Krooiorde benoemd, eveaals de éénige offi- cieele Limburger die met de annexionisten openlijk meegisg, door de Belgische regeering werd gedecoreerd. Maar dat was niet alles. Zooala blijkt uit de nota komende uit het Ministerie van P. Hymans en gericht tot het Hoofdkwartier werd er ook oneerljjk gehandeld en de bekendma king van het document mag aangezien worden als het bewijs van de officieele samenspanning tegen Holland. Dat systeem kennen wjj, Bel gen, sedert lang. Langs den eenen kant flik flooien en zoete broodjes bakken, langs den andoren kant op bedekte wijze handelen in tegenovergestelden zin. Het is waarlijk niet voor niets dat de Pruisen hier vier jaar lang geregeerd hebben. Hunne manieren zijn tot in de minste bijzonderheden afgekeken en in praktijk gesteld Het gaat die heeren echter niet naar wensch en de kranige houding van Jhr. de Marees van Swinderen zal hun hebben aangetoond, dat het niet voldoende is een grooten bek op te zetten om zijn zin te krggen. Onze annexi onisten zgn thans letterlgk het hart in. Ze loopen met den kop tusschen do schouders ingetrokken en toonen een azgnzuur gezicht. Ik tramde dezen morgen door de stad en overal gingen de gesprekken over Holland. De franskiljontche heertjes, die zweren op de „Nation Beige” en steeds met dat oneerlgke papiertje in de hand loopen, waren niet malsch in hun overwegingen jegens Holland. Natuur lek kwam al de onzin voor den dag die hun Ijjfblad sedert maanden uitspuwt, maar ik hoorde nog andere dingen en, ik hoorde ze niet éénmaal, maar verscheidene malen ver kondigen zoodat ik aannemen kan dat, ofwel, de „Chère Nation” het brokje reeds te grab belen heeft gegooid, ofwel het een ordewoord is om de nederlaag eenigazins uit te leggen en goed te praten. Ziehier: Het is de schuld van de legerlei ding dat Limburg niet aan België zal komen. Onze soldaten moesten de Duitschers onmid dellgk hebben achternagezet, da Entente aldus voor een „fait accompli” hebban gebracht Dat zouden dus de praktjjken zgn geweest of hebben moeten zijn van het eerlijke België 1 Pouah wat ’n rotheid 1Eu zeggen dat do menschen, de patriotards bij uitnemendheid, lezers van „Nation”, „Soir” en andere bladen van hetzelfde kaliber, zulks zonder blikken of blozen in ’t openbaar durven vertellen. Daarom ziet men, wat een slechten invloed bedoelde kranten op hun lezers uitoefenen. Die ver dwaalden hebben niet eens notitie meer van' kwaad en goed, van eerlijkheid en diefstal. O, zaligmakende Beulemanspers 1 Thans begint men weer, wellicht als laatste troef, de volksstemming te eischen in Lim burg en men staat daarover verbluft, wanneer men Limburg kent. Onze annexionisten den ken waarlgk dat hun snoode propaganda, vruchten heeft gedragen onder de Limburgsche bevolking. Dat men gerust die volksstemming houde, dat zal nog de grootste tegenvaller zgn die onze geweldenaars hebben te boeken. Maar dan stel ik voor het resultaat te doen samen gaan met het al of niet aanblgven van Minis ter Hymans. Dan zgn wg hem zeker kwijt 1 f 2500 boven Amsterdam uitgestrooid. Gisteren, 1 Sept, warden tusschen 3 en 4 uur uit een vliegtuig, dat zich boven geheel Amsterdam bewoog, vanwege een chocolade fabriek 100,000 etiketten uitgestrooid. Daar onder bevonden zich 250 etiketten, waarop vermeld stond„Goed voor Tien Gulden,” on- derteokead door de betrokken firma. Een origineele gedachte! Luchtverkeer. Do firma Vickers Ltd. zal, zoo meldt de Haagsche Ct., eeuige luchtdiensten o?er ons land gaan exploiteeren. Deze plannen zullen in het volgende voorjaar verwezenlgkt worden. Voorloopig zullen kleine en middelmatig groote vliegtuigen, respectievelijk voor 2 3 en voor 12 passagiers in gebruik worden genomen. Een luchtreis den HaagGroningen zal ongeveer f 25 kostende overige trajecten naar verhouding van den afstand meer of minder. Voor het postverkeer zal een speciale lucht postzegel worden ingevoerd Het port voor een brief in binnenlandsch verkeer per vlieg machine zal vermoedelgk 10 cent bedragen en voor het verkeer met Engeland 25 cent. Emiel Hullebroeck schrijft in De (Brussel- sche) Standaard onder „Ontgoocheling” Onze annexionisten, in hun Pruisischen over moed, hebben gedacht dat de geheele walge lijke opzet om Holland afüandig te maken van een paar provincies, zeer gemakkelgk tot uit voering zou komen. Zg dachten dat België, erkend door de groote mogendheden als de redder van Europa, slechts een wensch zou hflbbon moeten uitdrukken om alles te beko men wat het wilde. Het was een heele ont nuchtering voor hun, aldra te moeten verne men dat de erkenning van verdiensten on roof zucht niet door alle mogendheden als samen gaande disgen konden worden beschouwd, maar de inpalmers zouden hun snoode plannen niet zoo gauw opgeven. Er werd letterlijk mot geld gegooid van waar het kwam, dat zullen we niet gauw wetenzoowel in de Hollandsche provincies als bij ons te lande en B. Bossinga, J. Drost, Juch, J. Rikkers, L. Scbaafsma, v. Wijk, P. Zielstra, N. Zijlstra, Zonder adres. idam Geslaagd als 2e stuurman bij de K. P. Mg. Ned. Indie onze vroegere stadgenoot de heer Dirk Zandhuizen. Het Hoerenhuis aan de Stationsstraat alhier, bewoond door de hh. R. Visser en P. Sipma, eigen aan do Vereeniging „De Truffel”, is onderhands aangekocht door den heer J. Kramer alhier. Zondag belegden de afdoelingen „Sneek” van de Centr. Ned. Ambt.bond en de Centr. Bond van Post-, Telegraaf- en Telefoon personeel, boven het Café „de Gouden Leeuw”, eene openbare vergadering, waar als spreker optrad J. Wiarda, van Enschedé. De spreker hield een betoog over de onvoldoende sala- rieering van het Overheidspersoneel en stelde de regeering en autoriteiten verantwoordelijk voor de groote ontstemming welke onder dat personeel, vooral onder het postpersoneel, heerschte, alsmade voor do gevolgen welke deze ontstemming kon medebrengen. Hg gaf de aanwezige ambtenaren den raad kalm te bljjven en niet tot daden over te gaan voor het seia daarvoor door de bondsleiding werd gegeven. Zsllwadetrljden te Langwster. Zaterdag zijn op de Langweerder Wielen ter gelegenheid van het 60-jarig bestaan van de Zeilvereeniging te Langweer zeilwedstrijden gehouden met den volgenden uitslag Boeiers: 1. Stanfries, van A. Faber, Langweer. x werd, een kind van 9 jaren, is kort daarop aan de bekomen verwondingen overleden. En kele anderen werden gewond. De toestand v«n een dezer gekwetsten moet zeer ernstig zgn. Vrouw de Ruyter was moeder van negen kin deren. Zooals te begrijpen valt, was de verslagen heid groot. De vliegdemonstraties, die Hinch cliff om vier uur geven zou, werden onmid dellijk afgelast. De vlieger vertrok onder po- litiegeleide naar de woning van één der com missieleden. Het toestel liep beschadigingen aan de vleu gels op. Salaris-actie kantoorbedienden. De hoofdbesturen van de drie samenwerkende bonden van kantoorbedienden, de Algemeene, de Christelijke en Mercurius, hebben de actie voor de invoering van minimumloonen be sproken. Besloten werd de vastgestelde minima te handhaven, d.i. in gemeenten van de le groep voor 18 jarigen f 700, 21-jarigen f 1200, 25-jarigen f 1600; voor de tweede en derde groep telkens f 50 minder. Daarnaast dienen de salarissen ook voor hen, dip deze minima reeds hebben bereikt, verhoogd te worden in verband met den duurderen levensstandaard. Over de geheele linie zullen de patroons dus salarisverhooging moeten toekennen. De actie zal worden ingezet door vlug- schriftjes, gevolgd door een groot aantal open bare vergaderingen in het geheele land. Se broodvoorziening. Do minister van Landbouw heeft met ingang van Zaterdag j.l. verboden het verwerken van melk, melkproducten en melkbestanddeelen bij de bereiding van brood, met uitzondering van klein brood en zoogenaamd luxe brood tot een gewicht van ten hoogste 50 gram. Da maximum prijzen van melkbrood zgn ingetrokken. De verdragen van 1839. Het Ned. corr. bureau meldt Nadat in de commissie voor de herziening van de verdragen van 1839 zoowel de Bel gische als de Nederlandsche delegatie het standpunt van haar regeeringen mondeling hadden uiteengezet, is aan de gedelegeerden der verschillende dolegatiën de gelegenheid gegeven de te berde gebrachte vraagstukken onder het licht der gegeven uiteenzettingen nader onder de oogen te zien. De Nederlandsche delegatie heeft daarvan gebruik gemaakt om hier te lande met de regeering besprekingen te houden. Naar wij vernemen keert zg in den loop der volgende week naar Pargs terug. De Belgische afgevaardigde, die voor de commissie tot herziening van de tractaten van 1839 te Pargs, de eischen van België verde digd heeft, heeft, blijkens de mededeelingen door het Bureau d’information beige aan de Belgische pers verstrekt, ook betoogd, dat het kanaal Gent-Terneuzen in het bezit van België moet komen. Dat kanaal is feitelijk alleen België van nuthet verdrag van 1839 schrgft een gelgk- heid voor van voorwaarden en van uitbating. De doorsnede van het kanaal verschilt op Nederlandsch gebied met deze op Belgisch gebied, waaruit voortspruit dat dikwijls her- stellingswerksn moeten uitgevoerd worden, waartegen Nederland recht tot verzet heeft België draagt aanzienlijke lasten, die Neder land niet heefthet verschil van batonning, van vaartregeling, enz. zgn ook verder zoovele hinderpalen. De Belgische afgevaardigde heeft dan ge vraagd, dat Balg in het bezit zou gesteld worden van het kanaal, van zgn oevers, van zgn mondingen en van de spoorwegen die er de voortzetting van zgn en aan Belgische con cessionarissen toebehooren. Die oplossing sluit, zoo heeft bij betoogd, zelfs niet de overdracht der voorrechten van soevereiniteit in. Het is eenvoudig de vraag die een concessiehoudende spoor- of waterweg- maatschappg doen zou als ze het door haar gebouwde werk in eigendom wilde verkrijgen. Bg de kwestie, zoo heeft de Belgische afge vaardigde verdar uiteen gezet, sluit zich de waterloozing aan van Belgisch Vlaanderen ia de Schelde. De werking der ontlastsluizen laat, zoo stelde hg het voor, te weaschen over in Zeeuwsch-Vlaanderen. België zou het recht moeten hebben, ten koste van Nederland, in dien dit land zijn verbintenissen niet naleeft, de kanalen en sluizen aan te leggen, die noodig zijn voor de waterloozing en België moot er het’ beheer vau in zgn eigen handen hebben. Aan den anderen kast moet Nederland er van afzien in Zeeuwsch-Vlaanderen werken te laten uitvoeren, die de Belgische waterloozing kunnen benadeelen. Groote jachten 1. Nut en Nocht, van D. v. d. Ley, Langweer; 2, Maaike, van Syndicaat Ypma, te Sneek. Kiel- en middenzwaardjachten boven 8.50 M. 1. Watersport, van G. Vrolgk, Sneek 2. Helena, van K. Vrolgk, Sneek. Kiel- en middenzwaardjachten tot 8.50 M. 1. Gretha, van J. Hofstra, Sneek; 2. Anna, van H. de Boer, Lemmer. Kiel- en middenzwaardjachten tot 7 M. I. Resie, van J. de Vries, Saeek. Tjotters niet langer dan 4.80 M.1. Far- rersnocht, van S. Hepkema, Leeuwarden 2. Argo, van baron van Heemstra, St. Nicolaasga. Farrersnocht (ex. Vreemdelingenverkeer Slo ten) behaalde voor de tweede keer den wis- selprjjs. Schouwen 4.75 bg 1.42 M.1. Reidhin III, van A. v. d. Veen, Grouw. Booten, wgdte tot 1.70 M., getuigd met gaffel of sprietzeil 1. Poask, -«an J. Poepjos, Sloten2. Ouwe Klaas, van K. Poepjes, Olde ouwer. Dinghies 1. Fluks, van dr. Klein, Sneek. Bg de start van de tjotters raakten Argo, van baron van Heemstra, en Remo, van G. Faber, met de masten in elkaarhet zeil van Remo werd onklaar en deze kon nu om den wisselprijs, die ze niet meezeilen. Een boot van den heer Buoing te Joure, die niet aan den wedstrgd deelnam, sloeg om en zonkdo inzittenden werden gered. Rijkszsiivelschool. Voor het toelatingsex: men voor de rijks- zuivelschool te Bolsward, van 25—29 Augustus, hadden zich 33 candidaten aangsmeld, van wie 1 absent bleef en 8 zich onder het examen terugtrokken. Toegelaten zgn B. Tj. Beukema te Emmen, G. Biorma te Tornaard, J. E. do Boer te Balk, L. M. Bosma te Ureterp, H. H. Bosscher te Wolvega, A. Dgkstra te Kollum, J. Dijkstra te Lesuwarden, P. v. d. Herberg te Aujum, O. de Jong te Bolsward, H. J. de Jonge te Oosterwolde. IJ Kornelis te Gcëoga, G. Ngholt te Langezwaag, H. Raadsma te Doikum, M. A. v. Varik te Lutjewinkel, J. P. van Vugt te Hilversum, J. E. Weide te Dwingeloo en 8. Wiersma te Kooten. De nieuwe cursus begint met 36 leerlingen, van wie 25 in de le en 11 in de 2e klasse. Van het la naar het 2e studiejaar zijn be vorderd J. H. A. Bakkonkamp, J. Klgnstra, O. Kuipers, J. E. Milten! urg, C. J. v. d. Molen, Th. Ngdam, W. Oost r.cff, B. v. d. Ploeg, N. J. Popma, J. Quarré en A. Slippans. Niet bevorderd 3. No. 11. Hofstra. Over het geheel werd er uitstekend gekaatst. Meermalen kreeg men mooie partgen te zien. Vooral de strijd tusschen 3 en 4 was spannend. In de eerste omloop vielen af de No’s 1, stand 5 3 en 6—6; No. 3 met dezelfde eindstand; No. 5, stand 5—2 en 60; No. 7, stand 52 en 6—6; No. 10, stand 5—3 en 6—6 Partuur No. 11 bleef in de le ronde staan. In de 2e omloop kwamen op de Igst ’oor de No’s 11, 2, 4, 6, 8, 9. Partuur 11 liet ’t leelijk zitten, ’t kreeg geen enkel bordje aan de telegraaf. De eindstand was 5—0 en 64 ’t Zelfde lot onderging partuur No. 6 De Vries c.s. Was dit partuur best in de le omloop, slecht was het in de 2e ronde. De Vries knoeide veel. In ’t perk leverde het ook niet veel goeds. De eiad-stand was hier 50 en 6 6. Beter ging ’t met de parturen 8 ea 9. No. 8 verloor met 35 en 2—6. Na afloop van de 2e ronde werd een pauze gehouden. De vol gende parturen waren nog aangtbleven No. 2, No. 4 en No. 9. Pl.m. halfdrie ving de strijd om de prgzen aan. ’t Eerst traden in ’t krgt No. 2 Thgs Pasma c.s. en No. 4 A. Rionstra c.s. Dat partuur No. 4 ’t sterkst was bleek maar al te ras. ’t Eerste halfspel is op 6- -6 gelgk voor ge noemd partuur. Dan haalt partuur No. 2 een spel met de volgende standen 84 en 80. L Ringma is in partuur 2 de beste. Hij is goed in op- en uitslaan. Zgn maten knoeien »og al eens. Hofmeester met opslaan en Pasma als keerder. Ze krijgen ook niets meer aan de telegraaf. Het verloop was als volgt: No. 2: 6—8-8—0—2-0-6-4 No. 4: 8—4-0-8-8-8-8-8 Partuur No. 2 ontvangt de 3e prgs. Om le en 2e prijs. Om le en 2e prgs moeten nu nog kampen de No’s 4 en 9. ’t Begin laat zich voor partuur 4 slecht aanzien. Op 8—4 valt partuur 9 ’t eerste halfspel ten deel. Spoedig hangt er een „schoona zes” aan de telegraaf voor partuur 4. Dan verknoeit Rienstra 3 ballen en wordt het 6— 6 gelgk. Ook dit halfspel valt partuur 9 ten deel doordat Rienstra „kwaad” slaat. Weer wordt het 6—6 gelgk, maar nu doet Zglstra ’t zelfde wat Rienstra kort te voren deed. Ook hg slaat „kwaad.” Stand 21 halfspel. Dan schiet partuur 4 flink vooruit, tweemaal op 6—0 vero/ert het een spel. 32 voor partuur 4. Dan maakt partuur 9 gelgk op de stand 6 4 en een bovenslag van Zglstra. Partuur 9 gaat daarna aan ’t knoeien en verliest tenslotte de partij met eind=tand 53 en 6—2 en een kaats. Het verloop was als volgt No. 4: 4—6—8—8—8—4 8—8—8 No. 9: 8—8-6-0—0-8-4-0-2 Partuur 9 ontvangt de 2e prgs. Partuur No. 4 de le prgs. De p Ijzen bestonden uit cadeaux ter waaide van f 15.f 7.50 en f3—. Postkantoor Snesk. Lgst van de aan dit kantoor en daar onder behoorendo hulpkantoren terug ontvangen brie ven en briefkaarten, over de 2e helft der maand Aug. welke door onbekendheid van de afzen ders niet konden worden uitgereikt. Brieven. Binnenland. Abonnement: per jaar f2. fr. p. post f2 50. Losse Nos. 5 ot. Advertentiën voor Friesland 6 ct. p. r., buiten Friesland 8 ct. Bij Abonnement belangrijke korting De advertentie-prijzen ?ijn lijdelijk ver hoogd met ean oorlogstoeslag van 20 7000 b’j leyens- gld. ingeval van over- IE A gld. bij verlies van 'JE gld. bij verlies CA gld. bij verlies van JE gld. bij verlies 4UUU lange invaliditeit. 4vV lijden binnen 30 d. ‘uv één hand, voet of oog van een duim, vv een wijsvinger. Zd van een vinger- vrge speelterrein, een ledenwedstrgd plaats, uitgeschreven door de Kaatsveroeniging „Sneek” De volgende 11 parturen kwamen op de lijst voor No. 1. A. Koning, J. Werkhoven v. d. Laan. p No. 2. Thjjs Pasma, L. Ringma No. 3. Piersma. No. 4. Piersma. No. 5. No. 6. Koopmans. No. 7. No. 8. tenburg. No. 9. uipers. 9-10 10- 11 11— 12 1- 2 2- 3 3- 4 4- 5 5- 6 6- 6’/, Schippers kunnen hunne broodkaarten der bovengenoemde dagen op Distributie-bureau, Marktstraat.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1919 | | pagina 1