I. 15 I !0 10 II II II DE VONDELING door JP.A. lTJL TIE^IHllSTT (Geautoriseerde vertaling.) Nadruk verboden. Firma JOHs. TROMP, I K De Nationale Bankvereeniging TE SNEEK 5 pCt. Pandbrieven Hypotheekbank voor Nederland n 97 pCt. Brandenburgh, Boschma Co. ibf. Dik weer Ingezonden Mededeelingen. Woensdag 2 Juni 1920 ■o. 71 ID RECL AMEKOLOM, en Nieuwstijdingen. 3 Officieel Orgaan der Gemeente Snaai Hartenkoning en Natura 36e jaargang «ge t te STELT VERKRIJGBAAR Verschijnt DINSDAGS en VRIJDAGSAVONDS Uitgevers 8ir»K Telefoon No. 150. gehad met een telefoonjuffrouw, omdat we telkens aan den haak hangen, teneinde onze beroemde 8 cent* Sigaren los te krijgen. Eiken dag komen wij te kort. Pleit dat niet voor de kwa liteit Vraagt uwen winkelier. En-gros alléén bij SNEEK. Algemeen bekend en zéér vertrouwd adres. Abonnement: per jaar f 2.50 fr p. post f3.Losse Nos. 5 ct. Advertcntiën 10 et. p. regel. Inge zonden Mededeelingen dubbel tarief, bij Abonnement belangrijke korting Kleine Adv. kunnen ingezonden wor den op den dag der uitgifte, tot 10 uur Volgens voorwaarden overeengekomen met de Holiandsch' AvMvn A RativiA'ci «rorz/Mkai 7E gld. bij verlies EA iv van een duim. vv kauings-Bank te Schiedam zijn onze Abonné's verzekerd tegen ongelukken voor i maar ge- zal zyn I zyn eigen gld. bij verlies van een wijsvinger. Verplichte jaarl. uitloting van vier pCt. Behooren tot de beleggingsfondsen der Rijkspostspaarbank. f NIEUWE SHEERER COURANT - annex SHEERER COURAHT en WYMBRITSERADEEL sttiwee» pas den volgenden morgen sprak een groot pak couranten Drie soorten van rheumatiek in verband met urinezuur Onderzoekingen hebben aangetoond, dat hoe onschadelijk urinezuur ook moge zijn in nor male omstandigheden, overproductie of op- hooping ervan in het bloed de inleiding is tot rheumatiek, spit en ischias, waarvan de pijnen en ontsteking wisselen, naarmate het over tollig urinezuur vermindert of vermeerdert. Deze ontdekking heeft veel bijgedragen tot de kennis van behandeling van rheumatische kwalen, in de eerste plaats wordt door ver mijding van zware maaltijden, moeilijk ver teerbare spijzen, alkohol, laat naar bed gaan, overwerken en zorgen, de vorming van urine zuur verminderd. En in de tweede plaats dient een geneesmiddel, dat de nieren ver sterkt en de filters hiervan in staat stelt om het overtollig urinezuur te bestrijden, de be handeling te voleindigen, Het eerste deel berust geheel bij den lijder, en het versterken der nieren kan veilig worden overgelatea aan Foster’s Rugpijn Nieren Pillen. Foster’s Pillen werken rechtstreeks op de nieren, die zfj heelen en versterken, deze or ganen opwekkend om het bloed te zuiveren en er de urinezunr-kristallen uit te filtreeren, die de spieren, zenuwen en gewrichten van een rheumatieklijder doen ontsteken. Zelfs als de rheumatiek, spit of ischias, hardnekkig of chronisch waren, hebben Foster’s Rugpijn Nieren Pillen duurzame genezingen bewerkstelligd. Zij zijn eveneens succesvol bij andere urine- znnr verschijnselen als niergruis, -steen, -waterzucht en blaasontsteking, want zij werken uitsluitend op de nieren en niet op de ingewanden. De echte Foster’s Rugpijn Nieren Pillen, kenbaar aan het handelsmerk de man met zijn handen in de lendenen op het etiket, zijn te Sneak verkrijgbaar bij de firma’s Joh. W. Meijer en B. Meindersma a f 1.75 per doos of f 10.per zes doozen. 44 62.) Do verpleegster kwam uit de ziekenkamer en Joyce nam haar plaats i», terwjjl zy eenige uren ging slapen. Cobden lag wakker en zyn gezicht helderde op, toen hg haar zag. Ik moet John spreken, voor hij weggaat, zeide hy. Ik zal het hem zeggen, antwoordde Joyee on ging do kamer uit om Cranston de bood schap over te brengen. Toen zy terugkwam, zag ze, dat haar oom iets te zeggen had, en ze ging naast het bed zitten. liep door het gebied, waar de heer A. G. Kröller een zwynenplaag organiseert. De eige naar van het landgoed heeft den weg aange kocht en een nieuwen doen aanleggen, die niet alleen veel smaller is, maar tevens door jonge dennenaanplantingen en gedeeltelik over de heide leidt. Nu genieten de herten en var kens van de prachtige omge ving, zegt de „Tel.”. u niet aangenaam ont- Er is niet veel sympa- Voetbal. Zondag j.l., ’s middags 3 uur ontving L.B.C. voor de competitie le klas Friesohe Voetbal bond alhier op het Sportterrein, de voetbal club V.C.U. van Leeuwarden. De wedstryd had een saai verloop en eindigde met een ge lijk spel 1-1. Na afloop hiervan speelden de L.S.C.-reserven een verloren partjj tegen Leeuwarden II. Hier was de eindstand 80 voor Leeuwarden II. Frisia III gaf het aan Snoek gewonnen met 5Q goals. Hetzelfde deed F.C.A. van Bolsward door niet op te komen tegen L.V.C. van Leeuwar den waardoor laatsgenoemde vereeniging ook een 50 overwinning boekt. Kampioenschap van Nederland. Voor het kampioenschap van Nederland is Zondag te Deventer een wedstrjjd gespeeld tusschen „Go-Ahead” aldaar(kampioen van het Oosten) en de Noordelijke kampioen „Be Quick” van Groningen. De Groningers wisten met 1-0 te winnen. Nog 1 wedstryd moet voor dit kampioenschap gespeeld worden n.l. tusschen Be-Quick en V.O.C. van Rotterdam. Zondag a.s. zal deze wedstryd te Groningen worden stem en bg die opmerking vloog het bloed haar naar de wangen. Waar is je ringvroeg hy. Dien heb ik niet aan, antwoordde zy ontwijkend. Dat zie ik. Al ben ik ziek, daarom ben ik nog niet blind, merkte hy ongeduldig op. Er volgde een oogenblik van stilte en zy was bang voor ’t geen er zou komen. Vermoedeljjk heeft John je gezegd, dat hij niet met je zou trouwen. Je behoeft het niet te ontkennen, kind ik zie het wel aan je gezicht. We zjjn besloten te wachten, tot de toe komst er wat helderder uitziet, antwoordde JE gld. bij verlies *u van een vinger komen en aan gezinnen zonder kinderen. Om de ou^e lieden, die dit noodig mochten heb- tagen S.^Bakker^zün” ben, tgdeus ziekten bg te kunnen staan zal worden gezorgd, dat een der woningen betrok ken wordt door een flinke vrouw die daarvoor door de bewoners onderling een salaris zal worden gewaarborgd. Om de werzaamheden i en het kloppen van kleeden te voorkomen zal elke woning van een stop contact worden voorzien waardoor een stofzuig- machine kan worden gebruikt welke psr uur tegen kostprijs aan bewoonsters en bewoners zal worden verhuurd. KORT GEMENGD NIEUWS. Een schipper te Naaldwyk, die per rjj- wiel langs een tuinpad reed, geraakte in de voorsloot en verdronk, doordat hg in het ry- wiel beklemd zat. Door onbekende oorzaak is de boerderij van H. van Doorn te Geld. Veenendaal tot den grond toe afgebrand. Bg verschillende gegoede ingezetenen in de gemeente Leiden vervoegde zich dezer dagen een als heer uitziend persoon met de mede- deeling dat hy in dienst was van den Bond tegen de Revolutie en ook in Leiden daarvoor propaganda wilde maken o.a. door het beleg gen van een groote vergadering in de Stads gehoorzaal. Tot dekking der kosten vroeg hy dan, als het bleek, dat zyn denkbeelden in goede aarde vielen, geldelyke steun, waarvoor hy gaarne quitantie' gaf. Het bleek echter, dat er van het houden esner vergadering niets waar was. De anti revolutie man heeft Leiden alweer verlaten en zet nu elders wellicht zijn propaganda voor eigen zak voort. De brandstichters in Ierland hebben Dinsdagavond het oude kasteel Kilbrittam, dat onbewoond was, in brand gestoken en tot den grond toe laten afbranden. De schade bedraagt 100.0C0 p. st. Te Frankfort a.M. is dertig kilogram goud in beslag genomen, die „Schieber” voor 1200,000 mark dachten te verkoopen aan ambtenaren van de woekercommissie. Een .zekere koopman Kambet uit Lodz heeft in Duitschland de laatste vijf jaren heel wat menschen beet genomen door hun voor te spiegelen een machine te baatten, waarmede hy van twee bankbiljetten van 1000 Mk. er drie kon maken door er een geprepareerd papier tusschen te leggen ex dan een électrische motor in werking te stellen. In werkelijkheid goochelde hy ee\ter de beide echte biljetten weg en stelde er drie valsche voor in de plaats. Zyn slachtoffers durfden hem niet aan te kla gen uit vrees van medeplichtigheid beschuldigd te worden. Een ingenieur heeft het bedrog nu eindelijk aan het licht gebracht. De bond van groote dagbladen in Duitschland heeft besloten, de abonnements prijzen tydeljjk opnieuw te verhoogen in ver band met de hooge papierprjjzen. Sommige bladen kosten vanaf 1 Juni 15 mark per maand. De Duitsche douaneambtenaren te Ihr- hove hadden opgemerkt, dat voortdurend be mande flesschen, die volgens de aangifte olie bevatten, naar en van Nederland vervoerd werden en hoewel volgens de visitatie met een peilinstrument de flesschen ook werkelyk olie moesten inhouden, vertrouwden zy de zaak toch niet. Toen zy eindelyk de flesschen eens nauwkeurig onderzochten, bleek het gevlochten omhulsel een bus met 40 K.G. boter te be vatten, waarin in het midden, onder de kurk, een buisje met olie was aangebraeht. Op deze maaier moeten de sluikhandelaars reeds groote hoeveelheden boter uit Oost- frietland hebben uitgevoerd. Nadat door een scheidsgerecht do loonen voor heerenkappers op 150 tot 170 Mark, voor dameskappers op 180 tot 200 Mark en voor kapsters op 140 tot 160 Mark per week zjjn vastgesteld, is de kappersstaking te Keulen geëindigd. Ongeschoold personeel krjjgt 110 tot 130 Mark per week. Een werwelwind vernietigde de stad Peggs by Tulsa (Ver. Staten), waar geen enkel huis bleef staan. Meer dan 200 menschen kwamen om het leven. De boeren in den omtrek van Gunst (Hongarije) weigeren de Hongaarsche bankbil jetten alg betalingsmiddel te aanvaarden. De overheid te Guni heeft thans een ruilhandel ingesteld. Zoo kan men b.v. een paar hooge schoenen verkrjjgen voor 400 K.G. aardappels of voor 300 K.G. mais, voor 400 L. melk, voor 10 K.G. vet of voor 120 K.G. peulvruchten. - Bg Dublin deden eenige knapen een allerzonderlingste vondst. Zy speelden met een foxterrier en deze groef eene tabakzak op met 400 gouden sovereigns. Gouden munten ziet men tegenwoordig niet veel meer. Doch die jongens hadden er nog nooit een gezien. Ze vonden het aardig speelgoed en deelden ze aan kame raadjes uit. Totdat do postbode met een angstig gelaat bij de politie kwam vertellen, dat de sovereigns van hem waren, dat hij ze geërfd had van zyn vader en uit angst voor diefstal in den grottd had verstopt. Ze werden weer by elkaar gezocht, doch hij kreeg maar 180 terug. Een der mooiste plekjes van ons land tusschen Hoenderloo en Otterloo, is thans voor de natuurliefhebbers verloren gegaan. De acht K.M. lange weg is afgesloten, daar hg Algemeene Verze- JftftA flld- bij levens- JAA gld. ingeval van over- (CA gld. bij verlies van tegen ongelukken voor *UVv lange invaliditeit. «VU lijden binnen 30 d. Ivv één hand, voet of oog totdat de aanslagbiljetten zyn uitgereikt of op het eventueel door hem ingediende bezwaar schrift of verzoek om ontheffing is beslist, omdat in dit geval de rente ingaat op den dag van de indiening der op de veranderde omstan digheden gegronde aanvraag {artikel 33, 2e lid der Ouderdomswet 1919). Hij kan dan later, d.w.z. zoodra hy een beslis sing op zyn eventueel verzoek om ontheffing ontvangt of wel een aanslagbiljet ontvangt be neden de in de wet genoemde grens of wel in het geheel niet meer aangeslagen wordt de stukken of bewyzen, waaruit van een en ander blykt, aan de Ryksverzekeringsbank toezenden. Voor verdere inlichtingen kunnen belang hebbenden zich wenden tot de tusschenpersonen of tot het kantoor van den Raad van Arbeid. TERZOOL, SI Mei. De Kaatsvereeniging „Try* Doarpen” hield gisteren een kaatsparty van leden, waaraan 13 parturen deelnamen. ’t Is wel wat jammer, dat er onder de leden een is, die er wat te veel uitloopt; ’t lot en het geluk moet al zeer 1 - - - - anders wint hij zeker de prys, waren de ge- gedachten der andere leden. Deze keer werd de prys dan ook weer ge wonnen door S. Bakker en J. Riemersma. Premie W. Schuurmans en H. Kloosterman. vereenvoudigen CadeauS. Aukema en W. Postma. CadeauI. v. d. Wiel en B. Bouma. De kaatsparty welke c'e Vereeniging zou houden op 13 Juni, wordt uitgesteld om de kaatspartij te Sneek. Een brik mat zeven mensohvn te water. Vrijdagmiddag had, naar de „Tel.” meldt, even over de grens der gemeente Leiden aan den Lage Ryndijk, onder Leiderdorp, een droevig ongeluk plaats, waarbij twee menschen het leven verloren. De landbouwer B J, Nieu wenhuis, van Nieuwkoop, kwam met een brik van de Leidsch* markt gereden. Op het voer tuig, dat door den landbouwer zelf bestuurd werd, zaten zeven personen, behalve huisgenooten van den landbouwer, ook nog andere dorpsgenooten. ïven voorby de Span- jaardsbrug schrikte het jonge paard en week opzy met het gevolg, dat paard en wagen in den Ryn stortten. Drie personen sprongen nog bytyds van het rijtuig vier geraakten te water. Van alle kanten kwamen personen toeschieten om hulp te verleenen. Het gelukte nog twee drenkelingen levend op den wal te krygen de twee anderen werden levenloos opgehaald. Het waren de 20-jarige Martinus Jacobus, en de 17-jarige Petronella, beiden kinderen van den landbouwer Nieuwenhuizen. Ook het paard werd levenloos opgehaald. D« papiaroriBl» on h«t courantenbeArljf. Zooal» onlangs reeds is gemeld zijn de pa- pierprijzen thans gestegen tot ongeveer het zesvoudige van die vóór den oorlog. Een verdere styging woidt nog verwacht, aangozien het wereldverbruik van papier thans ongeveer 25 pet. grooter is dan de wereldproductie, waar door gebrek aan grondstof, hoofdzakeljjk hout ontstaat. Naar aanleiding daarvan heeft de vorige week do Vereeniging van Dagbladdirecteuren in Nederland een vergadering te Amsterdam gehouden, uitsluitend in vprband met den voor het courantenbedryf zoo ernstigen toestand, door de ongekende stijging der papierpryzen ontstaan. In die vergadering were aasgetoond, dat voor velen alleen de papierkosten van hun blad belangryk meer, soms het dubbele van don abonnementsprijs bedragen Wanneer dan ook niet zeer ernstige maat regelen worden genomen, is de ondergang van. vele couranten volstrekt zeker. Met algemeene stemmen werd daarom be- Met die indiening moet hy met waehten, ,lot„ eeB gezamen]gke gedragslijn vast te stellen, wat zonder eenigen twyfel beljalve be perking van het papiergebruik, ook verhooging van abonnements- on advertentieprijzen zal medebrengen. Be «fcohaffinp van hat Franach. Naar „De School met den Bybel” meldt, zal de Minister van Ondorwys voor het toelatings examen H. B. 8. en Gymn. het Fransch als toslatingseisch voor het eerst in het jaar 1921 laten vervallen. Woningen voor kleine gezinnen. De Woningbouwstichting van de Vereeniging „Zomers Buiten” is voornemens by de Gemeen te Amsterdam ter goedkeuring in te dienen een plan tot het bouwen van een of meer com plexen woningen van een zeer klein type, dat bestaat uit een kamer, keuken en slaapkamer tje. Doel is deze woningen te verhuren aan gepensionneerden, oude lieden met aen vast in- zy en ze glimlachte dapper. Maar dat is jou wensch niet. Ik dacht wel, dat John zoo iets zots zou doen. Je moet maar niet boos op hem zyn, want de jongen heeft een moeilyken tijd. Alsof ik boos op hem zou kunnen zyn zeide ze ietwat heftig. Ik voel niets dan ver driet. O oom, hy draagt alles zoo moedig en ik ben zoo trotsch op hem. ’t Heeft hsm nooit ontbroken aan moed, dat ligt in de familie. Hij heeft Goddank alleen de deugden van ’t geslacht geëifd. Hy zweeg en zy keek hem met stralende oogen aan. Daar hoorde zy John’s stap op de gang, en snel ging zy de kamer uit. Een oogenblik later kwam zij met hem terug, en nu vroeg Cobden haar hen alleen te laten. Tob niet over me, jongen, zeide hy. Ik ben vast van plan weer beter te worden en ik zal ook weer beter worden. Ik heb over alles nagedacht, John, en ik ben tot het besluit gekomen, dat je naar je vader moet gaan. Myn vader, herhaalde John op een toon van verachting. Ja> j« vader je moet hem vertellen, dat Je hebt geschreid, zeide hy met gedempte je zyn zoon bent. Een zoon, wiens bezit hem een gruwel zal zyn I Toch ben je zjjn zoon zyn eigen vleesch en bloed, vervolgde Cobden kalm. Ik ken Southwold. Hy heeft een onstandvastig karakter, maar toch is er nog wel iets goeds in hem. Ik weet niet, hoe hy het op zal nemen, maar de mogelykheid bestaat, dat hy besluit, om je te zuiveren van den blaam, dien hy op je heeft geworpen. Dat zal ik hem nooit vragen. Ik blgf liever mijn leven lang onder verdenking. Ik had het hem willen zeggen en ik zou het gedaan hebben, als die ellendige ziekte er niet tusschen gekomen was, zeide Cobden om geloofd te worden. Ik vermoed, dat de Regearing den datum voor de stemming wel heel gauw vast zal stel len daarom verzoek ik u zoo mogelyk tegen morgen al oen meeting by een te roepen. Dat zal ik doenmaar ronduit sproken Nu vroeg John ongeduldig, toen de ander aarzelde. Ik ben bang, dat vangen zal worden, thie voor u op ’t oogenblik. Ik ben op alles voorbereid, antwoordde John. Maar zegt u mij eens ronduitkan u eerlijk voor me werken. Hiermee bedoel ik gelooft u me, als ik zeg, dat -ik volkomen on schuldig ben Als ik dat niet geloofde, zou ik uw agent niet gebleven zijn, mynheer Strand. Van het eerste oogenblik, dat ik u heb leeren kennen, is myn belangstelling voor u iets anders geweest dan eenvoudig van zakelyken aard. Ik erkende in u een groote persoonlijk heid maar toen ik meer met u in aanraking kwam, en u beter leerde kennen, heb ik niet alleen den politicus in u bewonderd, maar ben ik u als mensch gaan waardeeren en hoogachten. Er lag ontroering in zyn stem, toen hy dit zeide, en ook John was ontroerd, toen hy de hem toegestoken hand drukte. U zegt, niet in byzenderheden te willen treden, maar ik zou me geëerd voelen, als u me uw vertrouwen wilde schenken, vervolgde de agent. Ik heb in stilte altijd gedacht, dat ’t een complot is, om u uit ’t Huis te dryven. Uw macht werd te groot. Maar ’t is haast te laag, om waar te kmnen zyn (Wordt vervolgd.) Wat zeggen ze over me? vroeg John. Er werden feitelyk byna geen epmer- kingen gemaakt, alleen maar mededeelingen van de feiten, antwoordde de agent. Een tydlang was Strand bezig met het door- loopen van de couranten. Het optreden van John in het Lagerhuis werd zeer uitvoerig beschreven en in een paar gevallen werd er een woord van sympathie aan toegevoegd, waarvoor hg dankbaar was. ’t Is meer dan ik durfde hopen, zeide hij. Hoe zal vermoedeljjk de ontvangst in Loamshire zjjn ’t Is ongelukkig, dat de ijzerwerken hier juist in de Steel Trust zouden zyn gekomen. Mynheer Mason is op ’t oogenblik nu niet pre cies populair in dit district. En ik zal zeker zy a impopulariteit deele». Maar daar ben ik niet bang voor. Hoe is de algemeene opinie over mjj persooslyk John aarzelde even. Gelooven zij de beschuldiging, die tegen me ingebracht is vroeg hij toen op den man af. De meerderheid was tegen u, maar toen uw speech van gisteren in de avondbladen stond, was er een omkeer merkbaar. Denkt u, dat ik kans heb Dat hangt af van uw verdediging. Ik ben besloten niet in bijzonderheden te treden. Ik zal hun eenvoudig de waarheid meedeelen dat ik onkundig was van den inhoud van de stukken, die ik geteekend heb, en dat ik mij nooit geleend zou hebben tot een plan, als dat, wat me wordt toegeschreven. De agent zeide niets, maar John kon zien, dat hij teleurgesteld was. Het was niet dan na lange en ernstige overweging, dat hy be sloten had de waarheid omtrent Southwold te verzwegen. Sylvester’s raad had den doorslag tot dit besluit gegeven, en hem doen beseffen, dat zyn verhaal te onwaarschynlyk zou klinken gespeeld.'Een winnen of geljjk spel van „Be Quick” bezorgt de Groningers deze eere-titel. Men meldt ons: Hier werd kortgeleden een afdeeling van den R.K. Volksbond opgericht. Deze bond heeft o.m. het voornemen den strijd aan te binden tegen onzedelyke kleederdracht. Hoewel dit gelukkig in Sneek minder noodig is, zal de vereeniging toch de hulp inroepen van mode- en manufacturenzaken om gezamenlijk dat kwaad te bestryden. Klngma's Bank. Aan het verslag dezer instelling over 1919 is het volgende ontleend Winstf 74861, dividend 8 is f 40000, afschrijvingen f 21503, tantièmes, directie en comm. f 6904, reserve f 2557. De balans vermeldt in het debet o.a.debi teuren f 1.316.799, idem tegen accept f284.300, idem tegen effecten f 335.727, bankiers en kassiers f 793.766, beleening en prol. u.g. f 141.200. Creditdeposito’s f 1.229.269, credi teuren f 601.983, beleening en prol, f299.100, kapitaal f 500.000, reserve f 75000. Ouderdomsrente. Men verzoekt ons van bevoegde zyde het volgende bericht op te nemen. Het geval kan zich voordoen, dat er in de finaneieele omstandigheden van iemand, die op 3 December 1919 den leeftyd van 65 jaar had bereikt of overschreden en een aanvraag on rente als bedoeld in artikel 28 der Ouderdoms wet 1919 indiende, waarop door het Bestuur der Ryksverzekeringsbank een afwyzende be slissing werd genomen, omdat hy zelf of zyn echtgenoot in de vermogensbelasting óver het dienstjaar 1918/1919 of (en) in de Ryksinkom- stenbelasting over het dienstjaar 1918/1919 of het dienstjaar 1919/1920 was aangeslagen naar een inkomen van f1200.— of meer, of van iemand, die op grond van den belastingaanslag geen aanvraag om rente deed, wjjziging is ge komen, waardoor zyn vermogen of inkomen daalde in die mate, dat hy niet langer in de vermogensbelasting of (en) in de Rijksinkom- ste&beïasting wordt aangeslagen naar een inko men van f 1200.of meer. Ingevolge artikel 33 der Ouderdomswet 1919 heeft een dergelyk persoon alsnog recht op do rente ex artikel 23, wanneer hij aantoont, dat hy zelf of zyn echtgenoot niet langer^, in de vermogensbelasting of in de Ryksinkomstea- belastiug naar een inkomen van f1200.— of meer is aangeslagen. Het is dan in zijn belang, dat hy zoo spoe dig mogelyk, d.w.z. op den dag, waarop zijn vermogenstoestand of zyn inkomsten verande ring ondergingen of zoo spoedig mogelyk daarna een aanvraag om ouderdomsrente indient, of, mocht hy reeds eerder een aanvraag om rente hebben ingediend, waarop door het Bestuur der Rijksverzekeringbank afwijzend werd be schikt, een tweede aanvraag om rent* indient. zuchtend. U mag hem niet schrijven. Dat verbied ik uzeide John. Goed. Het is jou zaak en ik heb geen recht me er in te mengen. Ik geloof, dat ik nu wel zal kunnen slapen. Ik wil beter wor den, zoo gauw mogelyk; en als je terug komt, zullen wo verder spreken. Dag myn jongen. John hoog zich over Cobden heen en drukte hem' zacht een kus op ’t voorhoofd. Ik wilde, dat u werkelijk mijn vader was, zeide hy met gesmoorde stem. Joyce wachtte in de gang op hem en toen hij de deur achter zich dicht had gedaan, kwam zy haastig naar hem toe. John, ik leg me neer by je besluit en ik zal je niet lastig vallen met myn liefde. Maar herinner je, terwyl je weg bent, dat je geen second* uit myn gedachten bent, on dat ik »r zoo trotsch op ben, dat je zoo die ont zettende beproeving draagt. Joyce’s oogen bleven met oneindige teeder- heid op hem rusten, en onder dien blik be zweek zyn kracht. Met een gesmoorden kreet trok hy haar naar zich toe en kuste haar. Je maakt me heel gelukkig, fluisterde zij. Ik schaam me over mijn zwakheid. Maar Joyce, ik heb je zoo lief en het is misschien voor ’t laatst, zeide hy en hy kuste haar nog eens en nog eens. Eindelijk rukte hy zich los en een uur later zat hij in den trein naar Loamborough, met Cranston naast zich. Zyn geziekt was bleek, maar er lag hoop in zyn vastberaden blik. Ik zal het winnen, mompelde hij en Cranston glimlachte hoopvol, toen hy die woor den opving. Het was heel laat, toen zy in Loamborough aankwamen en i John zyn agent, die meebracht.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1920 | | pagina 1