r- en 1 d I en K DE VONDELING F Officieel gedeelte. Brandenburgh, Boschma Co. Woensdag 30 Juni 1920 LeJLTTL TZRZEISTT (Geautoriseerde vertaling.) - annex SNEEKER COURANT en WYMBRITSERADEEL BUITENLAND. I Uitreiking Bijkssuikerkaar ten NIEUWSTIJDINGEN. Officieel Orgaan der Gemeente Sneek. Ho. 79 36o Jaargang 7E gld. bij verlies CA iv van een duim, vv kerlngs-Bank te Schiedam zijn onze Abonné’s verzekerd tegen ongelukken voor aas aan No. pers kunnen hunne kaarten op vertoon van HOOFDSTUK XLV. (Wordt vervolgd.) nam. gld. bij verlies van een wijsvinger. 9—10 10- 11 11- 12 1- 2 2- 3 3- 4 4- 5 5- 6 6- 7 7- 8 No. No. No. No. No. No. No. No. No. Nadruk verboden. voorgelegd, toen hij zeer gehaast was. De jonge dame daar juffrouw Arnold had juist beloofd zijn vrouw te zullen worden, en het was niet meer dan natuurlijk, dat hij verlangde weer naar haar terug te gaan. Er moesten eerst nog verschillende stukken ge- teekend worden. Ik vertelde Strand, dat het niets dan formaliteiten waren en hij geloofde me. Hij had toen nog geen enkele reden om me te wantrouwen. Het eerste stuk las hij door, dat en het volgende waren niets an ders dan formaliteiten. En toen teekende hij ze alle. Er volgde een oorverdoovende uitbarsting, die ieder ander van zijn stuk gebracht zou hebben, maar Mason vervolgde onverdroten: Ik ben er me zeer goed van bewust, dat na deze bekentenis Engeland geen woon plaats meer voor me zal zijn. Maar deson danks heb ik ze gedaan en .ik ben bereid de gevolgen voor mijn rekening te nemen. Ik wilde den naam van een eerlijk man zuive ren van een onverdienden smet. Ik heb in mijn leven heel wat menschen leeren kennen en ik kan verzekeren, dat John Strand een van de nobelste en hoogststaande mannen is, die ik ooit ontmoet heb. Hij staat boven alle verleiding. Hij is een man van groot ver stand een man, waarop ge trotsch moogt zijn. Nu heb ik alles gezegd, wat ik te zeg gen had. Maar als ik de zaak voor iemand van u nog niet duidelijk genoeg heb ge maakt, ben ik bereid alle vragen, die ge mij doen wilt, te beantwoorden. Als ik in Lon den terug ben, zal ik een advocaat vragen een verklaring op te stellen van hetgeen ik vanavond hier gezegd heb. Dan zal ik on der eede bezweren, dat dit de waarheid i's. Hij zweeg en keek neer op de menschen- massa voor hem. Is er iets te vragen? zeide hij na een oogenblik. 9—10 10-11 11-12 12—1 Abonnement: per jaar f 2.50 fr. p. post f3.Losse Nos. 5 ot. Advertentiên 10 et. p. regel. Inge zonden Mededeelingen dubbel tarief, bij Abonnement belangrijke korting Kleine Adv. kunnen ingezonden wor den op den dag der uitgifte, tot 10 uur ia bedwang hield. Daarop verdwenen de roo- vers. er alg volgt uit L. Seinen, T. Draaisma, B. Deden. R. v.d. Werf, J. Jongsma, L. Lodewgk J. v.d. Zgp, A. Put, D. de Ruiter. T. Zandstra, S. Tuinstra, H. Faber. S. Blauw, S. v. Terwiiga, H. v.Winden U. Pasma, J. Hofstra, F. Sterk. J. de Haai, A. Hofstra, J. Visser. H. de Boer, H. v. Winden, F. Kuipers. H. Pasma, F. Kuipers, R. Bergsma. H. Blom, A. Ferwerda, J. Kracht. D. Kuipers, D. v.d. Zee, M. v. Dgk. J. Kuipers, J. Zijlstra, A. Postma. P. Oljj, F. Smallenburg, B. Bergsma. P. Faber, J. Hoekstra, H. Wagenmaker C. Pasma, S. Greidanus, B. Kuipers. M. Nauta, B. v.d. Werf, J. v.d. Laan. J. v.d. Baan, J. Anema, H. Klopstra. T. Zandstra, F. Terpstra, C. Kuipers. H. v. Delden, A. IJtsma, W. Schaaf. v.m. Maar niemand had een vraag. Allen wa ren even verbaasd, dat die man met zijn witte haren, die millionair, daar zoo dood kalm optrad en hun bekende, van welk een lage list hij zich bediend had. Maar ze had den toch allen een zeker ontzag voor hem; zijn persoonlijkheid beheerschte hen en ze bleven zwijgen. Ik geloof, dat ik er nu maar van door ga, fluisterde Mason Sylvester toe en verliet het podium. Sylvester stond dadelijk op en nadat hij zacht een paar woorden met den president gewisseld had, begon hij te spreken: Voor ik iets wist van mijnheer Mason’s plan om hier te spreken, was ik reeds be sloten hierheen te gaan en mijn volkomen vertrouwen in den heer Strand uit te spre ken. Zoodra ik hoorde van de lage beschul diging tegen hem ingebracht, was ik ervan overtuigd, dat hij onmogelijk tot zoo iets in staat kon zijn, want ik heb het voorrecht hem te kennen en hoog te schatten als een ach- tenswaardigen politieken tegenstander. In verscheidene bladen is vermeld, dat ik bij de aanstaande verkiezing als zijn tegencandi- daat zal optreden. Ik heb dat voornemen nooit gehad. Ik hoop van harte, dat niemand zich candidaat zal stellen, maar ook al mocht dit gebeuren, dan vertrouw ik, dat gij met-een overweldigende meerderheid Strand zult kiezen. De verklaring van den heer Ma son heeft nu de lucht gezuiverd en we we ten nu allen, dat John Strand bitter onrecht is aangedaan. Hij heeft deze beproeving ge dragen met een geestkracht, die bewonde- renswaardig is. Ge zult allen begrijpen welk een pijnlijke tijd het voor hem geweest is. Ik noodig u uit om een driewerf hoezee voor hem te laten weerklinken en met dit hoezee zal de onaangename episode verdwenen zijn uit den loopbaan van hem, die, dat vertrouw ik vast, bestemd is om eens de hoogste staatsbetrekking te vervullen. Sylvester zelf zette het „hoezee” in, dat van geestdrift bijna tot razernij steeg. En toen barstten allen uit in het populaire lied: „Lang zal hij leven in gloria.” Ierland. De onlangs gekozen graafschapsraad van Limerick is voor ’t eerst bijeengekomen en heeft zijn trouw betuigd aan de DailEireann, „de wettige lersche regeering”, dat is de Sinn Feinsche. De raad heeft besloten afschriften van dit maar John dacht er niet aan, er ongehoor zaam aan te wezen. Nieuwe hoop ontwaakte in zijn hart en terwijl hij wachtte, wat Mason zou zeggen, verschenen groote zweetdrop pels op zijn voorhoofd. De meesten van u weten wel wie ik ben. En wie het nog niet mocht weten: ik ben Silas Mason en ik ben hier gekomen om een onrecht te herstellen. Het was het mooiste oogenblik in het le ven van den millionair, want hij was diep bewogen en dacht er niet meer aan zijn woorden te wikken en te wegen. Ik vermoed, dat ge geen begrip zult hebben van de manier, waarop een Ameri kaan zaken doet. Maar dat komt er niet op aan. Ik zal deze zaak toch wel volkomen duidelijk voor u allen maken. Van het eer ste oogenblik af, dat ik in Engeland was, ben ik op den uitkijk geweest om hier geld te maken, en een tijd geleden meende ik, dat ik er het middel toe gevonden had. Ik maak te met groote zorgvuldigheid mijn plannen. Een van die plannen was, de ijzergieterij hier te koopen en ik heb ze gekocht. Ik zal u niet ophouden met bijzonderheden, die ge toch niet begrijpen zoudt. ’t Is voor u vol doende om te weten, dat ik hulp noodig had. Ik had een man noodig met een goede repu tatie en een naam op politiek gebied, en dien man vond ik in John Strand. Hij werd zoo half en half mijn compagnon, maar ik hield zorgvuldig' voor hem geheim, welke plannen ik had. Om het kort en goed te zeggen, hij was een blind werktuig en ik heb hem nooit in mijn vertrouwen genomen. Deze verklaring veroorzaakt een groote opschudding en een dof gemompel ging op, dat echter onmiddellijk verstomde, toen Ma son verder sprak. Ik zal u zeggen, hoe die bewuste stukken geteekend werden. Ik heb ze John Strand en Stheeman en J. de Jong Aalbertsberg 6—1 57 en Mr. Boerrigter slaan en de Wilde 6 1 6—4. dr. Klein liaan mej. Ament IE gld. bij verlie hv van een vinger John had het tooneel bijgewoond met een onbeweeglijk gezicht, maar toen Mason zijn eerste woorden sprak, begon zijn hart te bonzen van blijdschap, want hij geloofde, dat nu de mogelijkheid bestond van den blaam, die op hem rustte gezuiverd te wor den. En terwijl de millionair verder sprak, nam die hoop steeds toe, hoewel hij uiterlijk niets liet blijken van zijn innerlijke ontroe ring. Hij durfde niet om zich heen kijken, want hij voelde, dat Joyce’s oogen op hem gericht waren en dat zijn zelfbeheersching hem zou begeven, als hun blikken elkaar ontmoetten. Zij was met Sylvester en Lady Cora mee gekomen wat beteekende de tegenwoor digheid van die beiden? Lady Cora had hem reeds gezegd, dat zij in zijn onschuld ge loofde, en misschien had zij Sylvester over gehaald haar hierheen te begeleiden. Maar toen deze nu ook de vergaderden toesprak, voelde John een onuitsprekelijke dankbaar heid jegens den man, die met zulk een on baatzuchtigheid tegenover een mededinger kon optreden. Hij luisterde half wezenloos naar het stormachtig hoerageroep en het ge zang. Het scheen hem ongelooflijk, dat die menschenmasa in zoo korten tijd kon omge keerd zijn. Een paar minuten geleden ver foeiden zij hem en nu verhieven zij hem hemelhoog. iets hebben bemerkt 1 Studenten der Theologische school te Kampen hebben een oude kwestie eens weer op het tapgt gebracht. In verband met de plannen van het curatorium der [Theologische ichool, deze inrichting te verbouwen, hebben 32 studenten aan dit college het verzoek ge richt, hiertoe niet over te gaan, maar uit te zien, naar een andere stad in alle opzichten meer dan Kampen geschikt voor de algemeene, cultureels en theologische ontwikkeling, die huns inziens geëischt wordt voor a.s. predi kanten van onzen tijd. 1201-1400 1401—1600 1601—1800 1801—2000 2001—2200 Zaterdag 3 Juli 2201—2400 van 8-9 2401—2600 2601—2800 2801-3000 3001-3150 den oorlog 15 pCt. bedroeg, is het thans tot 20 pCt. gestegen. Groot is vooral de sterfte van personen tusschen 20 en 30 jaar, de oor zaak daarvan is de nog steeds toenemende tuberculose, en de ondervoeding bjj vrouwen, behoorende tot den werkenden stand. Hier is de sterfte 30 pCt. hooger dan in vredestgd. Ten slotte zg nog vermeld, dat de staging der sterfte van personen boven de 60 jaar op 33 35 pCt. is berekend. Het lijdt geen twgfel, dat alleen een betere voeding in dezen schrikbarenden toestand ver andering kan brengen. De wetenschap heeft uitgemaakt, dat oen normaal mensch per dag gemiddeld 2750 calorieën aan voedingstoffen noodig heeft. In Duitschland nu is vast gesteld, dat de eigen productie op het oogen blik per dag en per hoofd slechts 1615 calorieën oplevert, zoodat in de resteerende 1135 calorieën door invoer moet worden voorzien. Teneinde dit te kunnen bereiken, zou Duitschland 4 millioen ton broodgraan, 1 millioen ton olie houdende vruchten, 3 5 millioen ton veevoeder en 500.000 ton visch, gezamenlgk dus 9 millioen ton moeten invoeren. Er bestaat geen andere uitweg, dan dat het buitenland Duitschland deze hoeveelheden levensmiddelen levert. Raadselen der Valuta. Een Duiticher, die aan de Zwitsersche grens woont, werd in 1918 wegens smokkelarg ge arresteerd en daarna tegen betaling van 5000 francs op vrije voeten gesteld. Hg betaalde voor deze 5000 fres indertgd 7500 mark. Het duurde lang voor zgn zaak werd behandeld, doch kort geleden werd hg veroordeeld tot 300 fres. boete. Na aftrek der kosten van het geding, kreeg hg 1700 fres, terug van zgn borgstelling. Hg wisselde dit bedrag in tegen Duitsch geld en ontving toen24.000 mark M. a. w. heeft de gerechteljjke vervolging hem een netto-winst bezorgd van 16.500 mark.! Een schoonmaker uit Zurich wilde, volgens de „Frankf. Ztg.” een reisje maken naar Weenen. Aangezien hij echter geen geld had, verkocht hij drie paar schoenen, welke hg nog had staan, en ontving daarvoor 210 frs. Voor 10 frs. reisde hg naar Butch, aan de Oosten- rijkscho grens en wisselde zgn 200 franken in tegen 10.000 kronen. In een le klas coupé reed hij voor 1000 kronen naar Weenen, waar hg per dag 300 kronen uitgaf. Bovendien kocht hg drie paar mooie schoenen voor 300 kronen, zoodat toen hg terugkwam in zijn woonplaats, hij zijn drie paar schoenen terug had en bovendien nog een restant van 2000 kronen uur voorm. uur namid. De in deze gemeente gedomicilieerde (chip pers kunnen hunne kaarten op vertoon van hun broodkaartenbewijs op dezelfde plaats en tgd afhalen, eveneens pleegouders van Duitsche en Oostenrgksche kinderen, onder vermelding der naam van het kind, -mits de adreskaart is ingeleverd. n.l. uitdrukkelijk dat de inschrijvingssom in cijfers moest kloppen met die in woorden. En dit was niet ’t gevalde som in cijfers der laagste inschrijvers luidde; f 21420, die in woorden f 21425. ’t Slot van de geschiedenis was dat de brug niet gegund werd aan De Boer en Kuipers, noch aan B. en J. Dijkstra te Bolsward, die voor f 21545 hadden inge schreven, maar aan No. 3 W. S. de Jong te Lemmer voor f 21600. Onze vroegere stadgenoot, de heer Tjibbo Velsing, slaagde aan de Universiteit te Am sterdam voor *t voorbereidend geneeskundig examen. De heer J. Huitema, vroeger alhier, thans tijdelgk onderwijzer te Terborg, is met ingang van 1 Juli benoemd tot vast onderwij zer aan de O. L. School te Gramsbergen. Tegen het tapverbod. Ook de stad Amersfoort heeft nu hare pro teststaking van vergunninghouders tegen het tapverbod gehad. Het was Vrjjdag, op den marktdag. Het plan bestaat, dezen maatregel voorloopig een viertal Vrjjdagen te herhalen. B. en W. van Haarlem stellen voor, elk jaar ten hoogste drie beurzen van f 1000 per jaar beschikbaar te stellen voor jongelieden, om hooger onderwjjs te volgen, en elk jaar ook ten hoogste drie beurzen van f 600 per jaar voor jongelieden, die te Haarlem het Gymna sium of een inrichting van M. O. willen volgen. Poging tot doodslag op zijn wsder. Uit Gameren is te Tiel binnengebracht de 17-jarige W. A. V., verdacht van poging tot doodslag op zgn vader. Vader en zoon moeten ’s morgens vroeg twist gekregen hebben over een broek, die de zoen tegen den zin van zgn vader had aan getrokken, ’s Middags kregen zij woorden over een op zolder staande kist, welke de zoon zich wilde toeëigenen. De vader liep daarop naar de schuur en haalde een bgl om de kist stuk te hakken. De zoon ging, om dit te verhinderen, eveneens naar den zolder, waar hg zich wapende met een revolver, die hg daar had verstopt. Hg schoot vier maal in de richting van zgn vader, doch trof hem niet, maar zgn moeder, die een niet levensgevaarlijke wonde aan het hoofd kreeg. De dader vluchtte. Later werd hij door dea gemeenteveldwachter ontdekt, liggende in een perceel paardenboonen, met de revolver nog in de hand. Hg werd gearresteerd, en de revolver met nog 6 scherpe patronen in beslag genomen, Na verhoor is W. A. V. in het huis van bewaring te Tiel opgesloten. Verduistering bij een Vakvereeniglng De Amsterdamsche politie heeft gearresteerd den secretaris-penningmeester van de Lande lijke Federatie van meubelmakers en hout bewerkers H. A. K., die ten nadeele van ge noemde organisatie een bedrag van f 8200 moet hebben verduisterd. Vosdsslnood en sterflsoijfers. Men schrjjft aan de N. Rot. Ct. van des kundige zjjde Niettegenstaande de Duitsche regeering thans den invoer van verschillende levensmiddelen, zooals vroege aardappelen, peulvruchten en rijst, heeft vrjj gegeven, duurt de ondervoeding van het Duitsche volk voort. Dit bewijzen de laatst gepubliceerde sterftecijfers. Terwijl ge durende den oorlog de sterfte in de steden in vergelijking met vredestijd was gestegen met 45 tot 50 pCt. en op het platteland met 20 tot 25 pCt., luiden deze cjjfers thans in de steden plm. 25 pCt. en op het platteland plm. 10 pCt. De gezondheidstoestand onder de schoolkinderen is zelfs tengevolge van het melkgebrek nog verder achteruitgegaan ter wijl het sterftecijfer onder deze kinderen tg deus 6—3. J. de Jong en S. de Jong slaan dr. Eecen en N. de Wilde 75 4—6 86. Mein- dersma en Beuving slaan Haga en v. Ham 6—1 6—2. J. de Jong en S. de Jong slaan Taconis en mr. Boerrigter 6—4 6—4. Mein- dersma en Beuving slaan Vorstman en Tromp 2—6 6—3 6—3. Final; Meindersma en Beuving slaan J. de Jong en 8. de Jong. Aan de Zondag j.l. alhier gehouden Kaats- partg van jongens van 13, 14, 15 en 16 jaar, uitgeschre ven door de Kaatsvereeniging „Sneek”, namen 19 parturen van 3 deel. Door deze jonge kaatsers werd uitstekend gespeeld. Onder de Sneeker jeugd zitten beste krachten. Meer malen werden de ballen boven geslagen. Ook den opslag werd best spel vertoond. De Ijjst zag 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. No. 10. No. 11. No. 12. No. 13. No. 14. No. 15. No. 16. No. 17. No. 18. No. 19. Interessante partgen gaven da parturen 9 en 10 te zien. De kleine Ferwerda was in op- en uitslaan best. Zgn partuur was even wel niet opgewassen tegen het sterke spel van Pasma c.i. Ook parturen 15 en 16 gaven best kaatsspel. O. Pasma en zgn makkertjes waren echter niet opgewassen tegen de veel grootere spelers van partuur No. 16 Nauta en v. d. Werf. In de tweede omloop waren het de parturen 1 en 3 en 7 en 9 welke zich onderscheidden. Van der Zjjp en Put waren best in partuur No. 3. Bij partuur No. 7 had J. Visser een mooie wgze van opslaan terwijl Hofitra en de Haan in ’t keeren best waren. Na menige mooien strgd werd de prijs gewonnen door partuur No. 9 H. Pasma, T. Kuipers, R. Bergsmade tweede prjjs door partuur No. 19 H. v. Delden, W. Schaaf en A. IJtsmade 3e prjjs door partuur No. 16 M. Nauta, B. v. d. Werf en J. v. d. Laan. Voetbal. L. S. C. I.Sneek I 5—2. De Zondag jl. alhier op het Vrjje Speelter rein gehouden voetbalwedstrijd tusschen L. S. C. en Sneek, onder leiding van scheidsrechter J. de Windt eindigde met een 5—2 overwinning voor L. S. C. Sneek speelde met 10 man w.o. invallers. L. S. C. verscheen eveneens met een zwak elftal. Sneek doelpuntte het eerst. De drie eerste goals welke L. S. O. kreeg te boeken waren het gevolg van het onbetrouw baar spel van de Sneeker achterspelers. Over ’t geheel was ’t een saaie kamp. Met rust was de stand 31 voor L. S. C. Zaterdag j.l. deed zich bg de aanbe steding van een ijzeren ophaalbrug op beton nen onderbouw over de Trekvaart te Scharne- goutum vanwege ’t gemeentebestuur van Wjjm- britseradeel, ’t feit voor, dat er door eea in schrijver werd geprotesteerd tegen de gunning van ’t werk aan de laagste inschrijvers n.l. Corn.de Boer en IJ. Kuipers te Bolsward voor de som van f 21425. In de voorwaarden van aanbesteding stond De Burgemeester der gemeente Sneek brengt ter algemeene kennis dat de Rjjkssuikerkaar- ten voor het 4e tijdvak uitgereikt zullen wor den op onderstaande dagen en uren op ver toon der legitimatiekaart bij het Oistnbutiebureau (Waaggebouw) Vrijdag 2 Juli. 1200 van 89 201— 400 401— 600 601- 800 801-1000 1001—1200 besluit aan alle buitenlandsche regeeringen te zenden. De spoorwegstaking in Zuid-Ierland ver spreidt zich snel. De verbindingen met Lime rick, Cork en Waterford zgn verbroken. Het verkeer op de hoofdlgn wordt nog in stand gehouden, maar sedert gistermiddag is do post uit Dublin niet aangekomen. In een toespraak tot den gemeenteraad heeft de burgemeester van Cork aangekondigd, dat aan de stad een bijzondere heffing zal worden opgelegd om het spoorwegpersoneel te steunen. verklaarde, dat de gemeenteraad een der organen van de republikeinsche regeering is en gehoorzaamd moet worden. Anders zou het noodig kunnen zgn de bevolking duidelijk te maken, dat zjj gehoorzamen moet. De ge meenteraad erkent de Engelsche regeering nie Twee gewapende gemaskerde mannen zgn te Belfast het bureau van de Great Northern Ireland Railway binnengedrongen, waar twee klerken bezig waren de loosen voor de arbei ders in couverten te doen. De indringers maakten zich van het geld, ongeveer 1000 pnd. st. meester. De een stopte het in een zak, terwgl de ander de klerken met een revolver Friesch* Lawntensiisbond. Wedstrgden te Sneek 26—27 Juni. Door gebrek aan goede banen in Leeu warden, werden ditmaal de jaarlijksche wed strgden van den F.L T.B. op de fraai ge legen banen der Sneeker L.T.-Club gespeeld. In totaal waren er 33 deelnemers voor de verschillende nummers., waarvan ’t dames enkel- en dubbel-spel verreweg ’t zwakst be zet waren. In het dames enkelspel (4 deeln.) wist mej. Beekhuis in de final door meer be rekend spel van mej. Kalma te winnen (6-1 6-3). In het dames dubbelspel werd de eerepalm uitgereikt aan mevr. Wouda en mevr. Klein, 't Zuivere plaatsen van mevr. Klein bracht hier vooral de overwinning, terwgl voor ’t overige mevr. Wouda voor ’t net de ballen afdoende wist te behandelen. In ’t gemengd dubbelspel (14 d.) werd menige spannende partg gespeeld, waaruit tenslotte mej. Beekhuis en dr. Eecen als overwinnaars te voorschijn traden. In het heeren enkelspel (12 d.) was de strgd nog vinniger. Het gelukte dr. Klein na harden strijd de overwinning te behalen tegen de heer G. W. Tromp (6—1 3—6 8—6.) Het heeren- dubbelspel werd gewonnen door de heeren Meindersma en Beuving, die hun tegenpartij in de final in minder goede conditie vonden. Nadat de prijzen met een toepasselijk woord waren uitgereikt, behoorden deze wedstrijden, die een vlot en aangenaam verloop hadden en door prachtig weer werden begunstigd, weer tot het verleden. De volledige uitslagen zgn Dames Enkelspel: mej. Beekhuis slaat mej. Sprenger 6—0 6—2mej. Kalma slaat mej. Taconis 64 6—4 Finalmej. Beekhuis slaat mej. Kalma 6—1 6—3. Dames dubbelspel: mevr. Wouda en mevr. Klein slaan mej. Beekhuis en mej. de Brugse 3—6 6—3 6—4; mej. Pull on mej. Vorenkamp slaan mej. Sprenger en freule Quintus 6—4 4—6 6—2mevr. Wouda en mevr. Klein slaan mej. Taconis en mej. v. d. Leg 6—0 4—6 6—1. Final: mevr. Wouda en mevr. Klein slaan mej Pull en mej. Vo renkamp (6—2 6—2.) Gemengd dubbelspel: mej. Beek huis en dr. Eecen slaan mej. Vorenkamp en Tromp 63 64, Mevr. Elsinga en S. de Jong slaan mej. v. Druten 3—6 7—5 61; mej. Wolvius slaan mej. Kalma en 6—4. Mej. Taconis mej. de Bruijne Mevr. Klein en en Haga 63 64 mej. Pull en Vorstman slaan freule Quintus en Jhr. mr. Greven 3—6 6—1 7—5. Mej. Beekhuis en dr. Eecen slaan mevr. Wouda en P. v. Ham 6—3 3—6 6—1. Mevr. Klein en dr. Klein slaan mej. Taconis en mr. Boerrigter 8—6 64; mej. v. d. Leg en Taconis slaan mej. Pull en Vorstman 6-3 1—6 6-4. Mej. Beekhuis en dr. Eecen slaan Mevr. Elsinga en 8. de Jong 61 6—0. Final: Mej. Beekhuis en dr. Eecen slaan mej. v. d. Leg en Taconis 6—1 6—1. Heeren enkelspel.- Vorstman slaat Hertzberger 62 6—3. Tromp slaat Stheeman 62 75. Jhr. mr. Greven slaat J. de Jong 6—0 2—6 6—4. Dr. Eecen slaat Haga 7—5 62. Meindersma slaat Vorstman 6—3 62. Tromp slaat Aalbertsberg 6 164. Jhr. mr. Greven slaat dr. Eecen 16 75 62. Dr. Klein slaat S. de Jong 6 1 6—4. Tromp slaat Meindersma 8—6 8—6. Dr. Klein slaat Jhr. mr. Greven 63 7—5. Final: Dr. Klein slaat G. Tromp 6—1 3—6 8 6. Heeren dubbelspel: Taconis en mr. Boerrigter slaan Hertzberger en Smit 6—0 67.) John keerde zich plotseling om, want al ler oogen waren eensklaps op de linkerzijde van het podium gevestigd, en tot zijn verba zing zag hij Sylvester verschijnen. Die ver bazing werd nog grooter, toen Mason hem volgde, en daarna de drie dames. Wat beteekende dit? Waren zij allen ge komen als vrienden of als vijanden! Zijn verwondering was zoo groot, dat hij niet door kon spreken; maar men had Syl vester herkend en luide toejuichingen weer klonken voor hun gewezen afgevaardigde. Strand was dankbaar voor dit oogenblik, waarin hij zich herstellen kon en toen hij I eindelijk in staat was zijn speech te hervat ten, had hij bij zichzelf uitgemaakt, wat hij zeggen zou. Ik kon niet anders doen, dan u vragen me op goed vertrouwen weer uw stem te ge ven. Ik heb geen bewijzen om u te overtui gen, en.... Maar ik heb ze! Het was Mason, die hem aldus in de rede viel, en verscheidenen herkenden den eige naar van de groote ijzergieterij, waaraan de helft van de werklieden in de stad verbonden waren. Ga zitten. Strand; nu heb ik wat te zeggen. Deze woorden klonken als een bevel; KOMT GEMENGD. De rechtbank te Haarlem veroordeelde den fabrikaat G. B. Scholten te Amiterdam, die ia 1918 op de jaarbeurs te Utrecht mai- zeha verkocht had, die uit bloembollenmeel bestond, tot 14 dagen gevangenisstraf. Tusschen Orange en Avignon heeft een niet alledaagsche ontvluchting plaats gehad. In een nachttrein naar Marseille werden 23 veroordeelden vervoerd, op weg naar Algiers. Alle 23 zgn er in geslaagd om doorjjden vloer van den waggon uit te zagen te ont komen, zonder dat de begeleidende gendarmen Verschijnt DINSDAGS en VRIJDAGSAVONDS Uitgevers Sxjbik Telefoon No. 150. V^ïaens voorwaaïden overeengekomen met de Hollandsohe Aigamaena Varze> IflAA gld. bij levens- 1AA gld. ingeval van over- |EA gld. bij verlies van O—I. CnhiarioiM Kiin onze Abonné’s verzekerd teaen onaelukken voor AVVV lange invaliditeit. >VV lijden binnen 30 d. luV één hand, voet o! oog n n E ÖQ08 NIEUWE SNEEKER COURANT n Beurzen. KAATSEN. n

Sneeker Nieuwsblad nl | 1920 | | pagina 1