DE VONDELING Fa. Joh. Tromp. ervoeis en tXeeren, Brandenburgh, Boschma Co. MEUBELFABRIEK NEDERLAND I Bewaarplaats voor Inboedels. I Ingezonden Mededeelingen. barnes RECLAME KOLOM. I OHicieal Orgaan der Gemeente Snaak. annex SNEEKER COURANT en WYMBRITSERADEEL A Nieuwstijdingen. BUITENLAND. Gebrs Kijk enen in de I Etalages bij Zaterdag 10 Juli 1920 Mo. 82 7C gld. bij verlies EA Iv van een duim, vu I HM I HOOFDSTUK XLVL wat waar hij alles (Wordt vervolgd.) I I mannen mannen mannen gld. bij verlies van een wijsvinger. Verschijnt DINSDAGS en VRIJDAGSAVONDS Uitgevers 8nxx Telefoon No» 150. 36e'Jaargang Hij sliep onrustig, en in zijn droomen hield hij Joyce in zijn armen en kusten zij el kander. Toen hij den volgenden morgen wakker werd, stond Cranston naast zijn bed met een gezicht stralend van blijdschap. „U moet de ochtendbladen lezen schit terend zijn ze 1” riep hij uit. I J. A. HUIZ1SOA, Groningen. Wester singel 2. Telefoon 118. Op de Zondag a.s. te houden groote Kaats- partg (vrije samenstelling), uitgeschreven door de Kaatsver. „Eendracht” te Harlingen, prgzen f 120, f 60, f 30 plus medailles, zullen in één partuur uitkomen A. Rienstra en J. de Vries te Sneek en M. Veenstra te Huizum. Voetbal. Voor de Competitie le klas Friesche Voet balbond moeten nog twee wedstrijden gespeeld worden n.l. tusschen L.S.C.—Frisia en Sneek— Friesland. Naar men verneemt geven beide Leeuwarder elftallen het aan de Sneeker clubs gewonnen. Zondag as. speelt L.S.C. van hier een vriend schappelijke voetbalwedstrijd tegen de Sport vereniging „Gaasterland” op het sportterrein „Kibergen’' nabij Kippenburg. Zitting Woensdag 7 Juli. S. B., 50 jaar, broodbakker te Sneek, werd door den kantonrechter aldaar voor overtreding van de verordening op den nachtarbeid in de bakkerjj, veroordeeld tot een geldboete van f3 of 2 dagen hechtenis. De rechtbank te Leeuwarden vernietigde; in dooi ï’-A.UL TZRZElSrT (Geautoriseerde vertaling.) Nadruk verboden. P. S. Zondags is de zaak gesloten. Uit de eerste berichten betreffende de on- derhandelingen zelf blijkt dat de geallieerden zich onaangenaam verrast gevoelden toen bleek dat de Duitsche vertegenwoordigers niet vol doende op de hoogte waren van het vraagstuk der beperking van Duitsehlands bewapening, dat zg het eerst aan de orde stelden. Direct zijn daarop Duitsche militaire deskundigen ontboden die de geallieerden hebben voorge steld de termijn, waarin Duitschland zijn le germacht tot 100000 man moet beperken met nog 15 maanden te verlengen. Lloyd George, die namens de geallieerden vooral het woord voerde, had hier geen oore» naar. Hjj wees er op dat de Duitsche bevolking nog 3 mil- lioen geweren onder zich heeft, die het niet uitlevert aan de Duitsche regeering, zoodat in werkelijkheid in Duitschland een gewapende macht aanwezig is, welke een voortdurend ge vaar vormt. Southwold had met groote bezorgdheid Sylvester’s besluit vernomen, want het zou een ramp zijn, als John opnieuw in North- Loamshire gekozen werd. Maar toen hij den volgenden morgen in de Times het verslag van de meeting in het Stadhuis las, ont stelde hij hevig. Hij vloog daarop het hoofd artikel door en zag, dat Strand’s onschuld een aangenomen feit was. Er was slechts een lichtpunt, dat de rol, die hijzelf ge speeld had, niet publiek was gemaakt. Er viel niet meer aan te twijfelen of Strand zou met een overweldigende meerderheid herkozen worden, wie zich dan ook tegen over hem mocht stellen, en dan zou hij meer dan ooit macht hebben in ’t Parlement. Onder de gegeven omstandigheden zou het zelfs dwaas zijn, een tegencandidaat te stel len, de publieke opinie zou zulk een maatregel veroordeelen. En zoo was het complot, waar hij alles van verwacht had, droevig mislukt en in plaats van den weg der Regeering te effenen, had hij die veel moeilijker gemaakt. „Ik ben te oud om het tegen hem op te nemen”, mompelde hij voor zich heen. Abonnement: per jaar f 2.50 fr. p. post f3.Losse Nos. 5 et. Advertenticn 10 et. p. regel. Inge zonden Mededeelingen dubbel tarief, bij Abonnement belangrijke korting Kleine Adv. kunnen ingezonden wor den op den dag der uitgifte, tot 10 uur en zij wilde niet, dat hij haar droefheid zag Sylvia volgde haar en toen zij weg was, zeide Mason tegen John Waarom heb je me de deur niet ge wezen Omdat ik u begrepen heb, mijnheer Mason. Ik ben ervan overtuigd, dat u me nooit kwaad heeft willen doen, antwoordde John kalm. Ik had niet anders als een bedreiging op ’toog. ’tWas die schurk van eenSouth- wold, die alles bedreven heeft. Ik had groote lust hem aan de kaak te stellen, maar ze zouden me beslist niet geloofd heb ben. En terwille van jou heb ik mijn mond maar gehouden. Ik heb je heel wat kwaad gedaan, en bij wijze van vergoeding heb ik een chèque naar je bankier gestuurd. Is de som niet groot genoeg, dan zeg je ’t maar. Dat kan ik niet aannemen, antwoordde John glimlachend. Ik sta daarenboven nog altijd bij u in de schuld. Onzin, als je er een rechtszaak van maakte, zou je een groote schadevergoeding kunnen eischen. Ik verlang geen schadevergoeding van dien aard. Toen ik u zoo juist de hand gaf, wilde ik daarmede te kennen geven, dat wat mij betreft het verleden vergeten is. Ik zou toch op de een of andere ma nier goed willen maken, wat ik misdreven heb. Ik ga terug naar New-York wil je nu mijn vertegenwoordiger hier zijn. Ik kan je vast beloven, dat er nooit weer zulke streken zullen worden uitgehaald. Ik ben tot besluit gekomen, dat poli tiek en zaken niet met elkaar te vereenigen zijn, antwoordde Strand, ik ben van plan verder van mijn vierhonderd pond sterling 'sjaars te leven. 70.) Lady Cora wisselde met allen een hand druk en ging toen heen met Sylvester. Toen zij weg was, sprak niemand en het was Cranston, die het eerst zijn gedachten onder woorden bracht. Ze is een loyale vrouw, en een goede vrouw ookzeide hij. Kinderen lief, zeide Mason nu tot Sylvia en Joyce, vind je niet, dat het tijd is om naar bed te gaan? Het is een vermoeiende dag geweest. Sylvia kuste haar vader en Joyoe trad op Strand toe, maar zij bleef aarzelend staan. John, je voelt je niet gelukkig. Wat is er beste? fluisterde zij. Maar die vraag was overbodig; zij kende de oorzaak van zijn verdriet maar al te goed en een gevoel van haat tegen Southwold rees bij haar op. Goeden nacht, beste, zeide zij bedroefd. Goedennacht, Joyce. Je weet niet hoe veel goed je innige sympathie me gedaan heeft. Nu heb ik werk voor me en ik zal slagen in 'tgeen ik me voorneem. Ja, ik zal mezelf een naam scheppen, zeide hij, diep ontroerd. Zij drukte zijn hand en haastte zich weg, want de tranen kwamen haar in de oogen Daar kan je geen vrouw van onder houden en ik vermoed, dat je er wel gauw een nemen zult. Ik zal nooit trouwen. Wel allemachtig en ik dacht Ik zal nooit trouwen, herhaalde Strand met nadruk. U heeft me een aanbod ge daan, dat ik niet kan aannemen, maar toch zou ik u graag iets vragen. Dat is goed nieuws. Als het in mijn macht staat, dan is de vraag al ingewilligd. Een onmogelijkheid is ze niet. Mijn jonge vriend hier Dat had ik wel kunnen verwachten, zeide Mason, terwijl hij Cranston met ge- fronsd voorhoofd aankeek. Je hebt gelijk, dat je hem jong noemt hij is nog maar een jongen. De natuur zal dat gebrek ongetwijfeld verbeteren. Ik houd u aan uw woord. Ik zal mijn belofte gestand doen, maar misschien laat ik liever de natuur eerst eens een poos aan ’t werk. Pas een paar dagen geleden deed ik dat jonge mensch een aanbod, dat hij weigerde. Hij deed toen waarschijnlijk, Sylvia wenschte, dat hij doen zou. Daar heb je gelijk in. Nu ik zal er eens over denken. Goedennacht. Hij knikte even, welke korte groet ook voor Cranston bedoeld was en verliet hen. Je bent een hartelijke, loyale vriend voor me geweest, Philip, zeido Strand; ik weet niet, wat ik zonder je begonnen zou zijn. Het was een goede dag voor me, toen we elkaar hebbes leeren kennen. Ik dacht, terwijl u met Mason sprak, telkens aan Joyce. Is u wel heelemaal fair tegenover haar? U spreekt over mijnloyau- teit en U vergeet de hare, zeide Cranston. IE gld. bij verlie *u van een vinger „Als wg den vrede in de toekomst willen handhaven, moeten wg niet alleen nationaal maar internationaal denken een van de groote lossen van den oorlog is, dat nation aal denken zonder internationaal te denken tot een ramp leidt”, zeide Lord Grey Maandag op een ver gadering in Londen. Dat zgn woorden, welke de deelnemers aan de conferentie te Spa, die Maandag j.l. voor het eerst bgeen kwam, zich wel ter harte mogen nemen. Sedert de vrede van Versailles gesloten werd, bleek duidelgk dat de geallieerden zich daar veel te sterk door het nationale hebben laten leiden, veel te weinig internationaal hebben gedacht. Daar te Versailles hebben zg Duitschland slechts gezion als een totaal verslagen tegen stander, aan wien zooveel mogelijk buit tan bate van de eigen naties moest worden ont nomen. Maar de tijd sedert dien verstreken heeft reeds velen, ook in de geallieerde landen, geleerd dat men er daarmee niet is, dat men wel Duitschland allerlei lasten kan opleggen, maar dat men daarmee Duitschland niet tot een draagkrachtig schuldei aar maakt. Die tgd heeft ook geleerd dat Europa niet gediend is met een Duitschland, dat door werkloosheid en honger een bron van onrust vormt, en dat willen de geallieerden bereiken dat Duitschland zgn verplichtingen te Versailles aangegaan, zooveel mogelgk nakomt, het daartoe in staat dient gesteld door het aan voedsel en grond stoffen van zijn industrie, benevens aan een koopvaardijvloot en aan buitenlandsche markten dient geholpen. De kwestie is nu maar of alle geallieerden bereid zijn dat te erkennen en hunne houding te Spa er naar zullen richten en of Duitschland bereid zal zijn loyaal mede te werken aan het ontwerpen van eene rege ling, welke het niet alleen in staat stelt zelf te leven, maar ook nog eens vasilegt de groote verplichtingen welke het inderdaad jegens de geallieerden heeft. Wg moeten bekennen om trent deze punten sceptisch gestemd te zgn. Wg gelooven dat met name de vertegenwoor digers van een sterk geteisterd land als Frank rijk nog niet zoodanig gezind zgn, dat zg be reid zullen worden gevonden eenige hoofdlgnen van het verdrag van Versailles te verlaten, hetgeen toch noodig zal zgn wil men een beide partijen bevredigende regeling vindon. Evenmin gelooven wg dat deze Duitsche re- goering gereid zal zgn te aanvaarden wat vooral Frankrijk van haar te Spa schgut te verwachten nl. een bevestiging van het ver drag van Versailles. Ear verwachten wij van deze bgeenkomst dat zg opnieuw aan het licht zal brengen, en ditmaal in het gezicht van den vroegoren vgand, een verschil van opvatting tusschen de geallieerden zelve inzake het ver drag van Versailles en zijn uitvoering. Zou dit het geval zgn dan zouden we hoogstens mogen verwachten een verdere verwijdering van de geallieerden uit elkaar en toenadering van enkelen hunner tot Duitschlandhetgeen, naar het ons voorkomt, een zekere 'zuivering van de politieke atmosfeer ten gevolge zou kunnen hebben. Die zal ik mijn leven lang niet ver geten Je weet niet, wat het voor me was koud te zijn, terwijl ik er naar hunkerde haar in mijn armen te sluiten, ik moest van avond de gelukkigste man ter wereld zijn en ik geloof, dat ik de ongelukkigste ben. Kan u me niet zeggen, wat er is? „Neen Philip, onmogelijk. Van nu af zal ik aan niets als aan mijn werk denken. Ik ben nu weer gauw terug in 't Parlement en dan zal ik ze mijn macht laten voelen. Er zijn oogenblikken, dat ik mezelf niet ken en dit is zoo’n oogenblik”. Hij zweeg en bedekte zijn gezicht met zijn handen. Cranston zag, dat hij hier geen troost kon geven en ging na eenige aarze ling heen. Toen John alleen was, sprong hij op en begon rusteloos de kamer op en neer te loopen. Was hij genoodzaakt alle geluk uit zijn leven te verbannen om een zonde, die niet hij bedreven had. Hij had geen naam, maar hij kon immers maken dat de naam van Strand door het geheele land be kend werd. Joyca wist de waarheid en zij had zich immers niet van hem afgewend, integendeel had zij zich nog inniger aan hem gehecht. Hij zeg nog de uitdrukking van pijn in haar oogen, toen hij haar met zulk een koel heid behandeld had. Een hevig verlangen naar haar overviel hem, en als zij op dat oogenblik voor hem verschenen was, zou hij niet in staat zgn geweest standvastig bij zijn besluit te blijven. „Ik heb haar te lief. Ik kan niet van haar afzien”, mompelde hij. Tot laat in den nacht bleef hij met zich zelf strijden en toen hij eindelijk naar bed ging, was hij naar lichaam en ziel uitgeput. Tot candidaat der democraten is gekozen Oox, de man der „natten.” Cox is de man van de „natten”, ofschoon hij niet principieel tegen „droog” is. Hij is alleen tegen gedwongen drooglegging van hen, die meer voor de „nattigheid” gevoelen. Nog op school gaande, werkte Cox des avonds in een drukkerg en werd enkele jaren later verslaggever van de „Cincinnati Inquiry”, aan welke courant hij tien jaar verbonden bleef, totdat een congreslid hem als secretaris engageerde. Cox kocht daarna met geleend geld de „Daily News” van Dayton, en, toen hg allengs genoeg verdiend had, kocht hg ook de „Daily News” van Springfield. In 1908 koos Ohio hem als congreslid en vier jaar later als gouverneur. In 1912 werd hij niet her kozen als gouverneur, doch van 1914 af heeft hg het gouverneurschap onafgebroken waar genomen. Ohio dankt aan hem een wet voor ongevallenverzekering en vrijzinnige wetten tegen kinderarbeid en betreffende het onderwijs, welke laatste zgn faam vestigde. KORT GEMENGD NIEUWS. Het Var-departement in Frankrgk, in het bgzonder de streek van Tanneron, wordt geteisterd door een sprinkhanenplaag. In de velden wemelt het van deze kleine vernielers, die ernstige schade aanrichten. Zij hebben den fruitoogst ongeveer reeds voor de helft ver nield en doen thans een aanval op de wijn gaarden. Men zoekt naar middelen om de ongewenschte gasten te bestrgden. In een pas geëxploiteerden mgn heeft men een donkere opaal opgsgraven, die onge veer 2566 karaat weegt (ongeveer 1 pond.) De steen is volmaakt van kleur en zonder eenige beschadiging. Vier ontploffingen hebben Woensdag morgen om half acht plaats gehad in de Fran- scha staatskruitfabriek te Dgon. Vier gebou wen, bestemd voor het maken van perchloraat zgn in de lucht gesprongen, en werden ver nield. Tot dusver zgn er ongeveer vijftig slachtoffers geteld, waaronder tien dooden. In een omtrek van vgftien kilometers werden de ruiten verbrgzeld. Ten nadeele van de Russische vorstin Paul Demidoff is te Nizza voor 150.000 fran ken aan juweelen gestolen. Men verdenkt er Michael Flegmentoff, een barer dienaren van, die Maandag tegelijk met de juweelen gevlogen bleek. appèl dit vonnis met veroordeeling verder van beklaagde tot de straf in eerste instantie op gelegd. In cassatie werd het vonnis van de rechtbank vernietigd en de zaak ter afdoening verwezen naar het hof te Leeuwarden. Op 10 Juni 1.1. veroordeelde dit college den bakker bg verstek tot een geldboete van f25 of 25 dagen hechtenis. Beklaagde! verzet tegen dit vonnis kwam heden in behandeling. Als gemachtigde van beklaagde trad op mr. J. Meihuizen te Bergum, terwgl als getuige werd gehoord de verbalisant J. Genis politie agent te Sneek. De advocaat-generaal requi- reerde bekrachtiging van het gewezen arrest, terwijl de verdediger betoogde, dat de betrek kelijke verordening geen rechtsgeldigheid zou hebben op grond, dat ze niet het gemeente belang betreft. Op dien grond vroeg pleiter voor zgn client ontslag van rechtsvervolging. L.C. Omtrent de Maandag te Durgerdam ge houden vergadering door de commissie uit den Zuiderzeeraad, die zich belast met het onder zoek naar de schadevergoeding aan de visschers bij de droogmaking der Zuiderzee, kan nog worden gemeld De heer Vissering (voorzitter) deelde mee, dat het voornemen der regeering wasgeen schadeloosstelling, maar een tegemoetkoming te geven. Aan schadevergoeding werd namens de visschers gewenschtf 15 per week voor boven 50 jaar f 12 per week voor van 4550 jaar; f9 per week voor van 40—46 jaarf 6 per week voor mannen van 35—40 jaar. Bg overlgdenvoor de weduwen en weezen deel van die be dragen. Vergoeding voor de vaartuigen, zeilen, netten, enz, te betalen door het rgk, en be staande in het verschil tusschen de tegen woordige taxatie en de waarde, welke die voorwerpen na de droogmaking van de Zui derzee hebben. Voor jongens van 14 tot 20 jaar opleiding op een ambachtsschool tot het timmer-, smids- en ander bedrgf buiten de visscherjj, benevens een toelage voor de ouders wegens gemis aan de verdiensten dier kinderen: alles op kosten van het rgk. Door de afsluiting van het Amsteldiep zal terstond een achteruitgang waargenomen wor den in de vangst van haring, spiering, bot en ansjovis. Tevens zal de koers, welken de vis- schen volgen bij het binnentrekken der Zui derzee, zich verplaatsen naar de Friesche kust, en daar een opeenhooping van visschers ver oorzaken. De voorzitter was van meaning, dat de Nederlandsche Heidemaatschappij wel spoedig door het uitzetten van veel pootvisch een goeden vischstand zal bevorderen, waardoor tal van visschers hun bedrgf kunnen voortzetten. Van visscherszgde verklaarde men daaren tegen, dat de visch eerst na een aantal jaren voor de consumptie geschikt zou zijndat een groot gedeelte tengevolge van het zoutgehalte zou sterven, zooals na den watersnood in Waterland gebleken is met de baars en zeelt, en dat het twgfelachtig is of het IJselmeer een goede paai- of teeltplaats zal wezen. Men was algemeen overtuigd, dat, als de Zuiderzee droog is, de vaartuigen voor geen ander doel geschikt en dus waardeloos zgn noch voor vrachtschepen, noch voor de binnen vaart, noch voor de Noordzeevisseherg. Eenige vergoeding zal dus noodig zgn. Van visscherszgde werd betoogd, dat vooral de ouderen voor geen enkel handwerk geschikt zgn en dus een pensioen wonschelgk is. Ook voor grond- of dgkwerk zgn ze minderwaardig, zoodat ze bg het dijkwerk te Durgerdam ook minder loon genoten dan de polderjongens. De heer Lely (oud-minister van waterstaat) merkte op, dat er vermoeflelijk binnen niet te langen tijd veel werk voor de visschers kon komen. Door een staatscommissie wordt name- Volqens voorwaarden overeengekomen met de Hoiiassdsohe Algemeen® Verze> fi’d- bij levena- 1AA gld. ingeval van over- 1EA gld. bij verlies van kerlngs-Bank te Schiedam zijn onze Abonné’e verzekerd tegen ongelukken voor AVVv lange invaliditeit. *Vv Lijden binnen 30 d. luV één hand, voet oi oog esp*1 lijk overwogen, het watergebied voor Amster dam met ongeveer 6000 H.A. te vergrootea. Daartoe zullen de afsluitdgk met de Oranje sluizen bij Schellingwolde moeten verdwijnen, en een nieuwe afsluitdgk met sluiswerken worden aangelegd buiten Durgerdam, van den Waterlandschen dgk af naar een punt beoosten Muiden, zoodat de Vecht er binnenvalt. De plannea zgn ia voorbereiding en de nieuwe afsluitdgk zal nog gereed moeten zijn vóór de afsluitdgk van Wieringen naar Friesland. Ean arts te Amsterdam, die een verklaring van krankzinnigheid afgaf van een brandweer man, zonder zich persoonlgk te hebben over tuigd, waardoor die psrsoon eenigen tijd in het Wilhelminagasthuis werd opgesloten, werd gisteren wegens wederrechtelijke vrgheidsbe- rooving veroordeeld tot f 300 boete of 10 dagen hechtenis. De eisch was f 300 boete of 3 maan den hechtenis. Na gehouden overleg met tal van Kamer leden heeft de Ned. Ver. van Spoorwegperso neel besloten zgn besluit tot Igdelgk verzet voorloopig op te schorten daar er binnenkort een nieuwe loonregeling verwacht wordt. In den laatsten tgd wordt er onder studen ten van de Technische Hoogeschool te Delft grof gespeeld. Te Delft werd het zoo erg zoo verloor een jongmensch bg het spel maar eventjes f 133.000 (zes cgfers) dat de Se naat der Hoogeschool noodig vond, van het recht, dat de wet hem geeft om studenten van 1 tot 5 jaar den toegang tot de Hoogeschool te ontzeggen, gebruik te maken. Bg aasplak- king is nu bekend gemaakt, dat twee studen ten, met name genoemd, voor een jaar geen toegang tot de lessen zullen hebben. Ook de Senaat van het Studentencorps gaat met kracht tegen het kwaad in en heeft de twee leden geschorst. Bovendien is hg voor nemens, of heeft hg reeds besloten, een van de twee, die als oud-president van den Senaat daarvan eerelid is, van dat eerelidmaatschap vervallen te verklaren. (Vad.) Volgens de „Prov Geld.” en „Nijm. Crt.” is de bekende Frans Rosier voorwaardelijk in vrgheid gesteld. Hem is Arnhem als woon plaats aangewezen, Het Antwerpsche blad „Le Métropole” heeft de hand gelegd op een door de Duitschers bij hun aftocht achtergelaten archief en er onder meer een dokument in gevonden, dat het be staan, tgdens den oorlog, van een plan tot bezetting van Zuid-Beveland bewgst. Het blad drukt een der bescheiden af, eigen handig geschreven door het hoofd van den generalen staf en gericht aan de haven komman datuur van Antwerpen, waaruit blijkt, dat do Duitsche ^pgeering aan den havon- kommandant, admiraal Louran, bevel gaf, alles in gereedheid te brengen met het doel, de onderdeden der L-divisie, per schip, naar Zuid-Beveland over te brengen. Een ander dokument geeft de samenstelling van het expeditiekorps op, dat bestaan zou uit voetvolk, veldartillerie, zware houwitsers, drie ruiterij-patroeljes, een kompagnie pontonniers wijst de orde van de sleeptreinen aan, enz. Beide stukken dragen den datum 30 No vember 1917. De uitvoering van de daarin uiteengezette ontscheping moest geschieden, indien het geval K (Fall K) zich voordeed. Van welken aard dit geval kon zgn, wordt echter niet medegedeeld en kon het blad uit de in zijn bezit zgnde bescheiden ook niet opmaken. NIEUWE SNEEEER COURANT In pakken Kaatsen. Gerechtshof Leeuwarden. D® conferentie te Spa. Da candidaat dar democraten vaar ha* Amurlkaanscha Preeldentachap. wm en 2^' O® droogmaking der Zuiderzee. Tarwe bloem „KRISTAL 1 KOOPMANSMEELFABRIEK Leeuwarden s -j Vrijheidsberoovlng. Oa actie van het Spoorwegpersoneel. Grof spel onder studenten. Voorwaardelijk in vrijheid gesteld. Nederland's onzijdigheid door Duitschland bedreigd. >7

Sneeker Nieuwsblad nl | 1920 | | pagina 1