DE VONDELING door JP-A-TTL TZRZHUSTT (Geautoriseerde vertaling.) Nadruk verboden. Brandenburgh,Boschtna Co- 11. 1. BUITENLAND. annex SHEERER COURANT en WYMBRITSERADEEL Officieel Orgaan der Gemeente Sneek. Ingezonden Mededeelingen. NIEUWSTIJDINGEN. Woensdag 21 Juli 1920 36e Jaargang ■o« 85 Een moord van drie jaar geleden. tie- Vreemdelingen in ons land. HOOFDSTUK XLVII. i I ht n- w- dt en Abonnement: per jaar f 2.50 fr. p. post f3.Losse Nos. 5 ot. Advertentlën 10 et. p. regel. Inge zonden Mededeelingen dubbel tarief, bij Abonnement belangrijke korting Kleine Adv. kunnen ingezonden wor den op den dag der uitgifte, tot 10 uur Toen John al de couranten gelezen had, ging hij naar beneden om met Cranston te ontbijten en nauwelijks waren ze gezeten of Joyce, Sylvia en haar vader kwamen binnen. Zij waren allen opgewonden over de couran tenverslagen en John kwam ten slotte ook onder hun invloed. Toen het ontbijt was afgeloopen, wisten heeft berekend, dat er op 20 Juni jl. 157.188 vreemdelingen in ons land waren. Sedert de vorige opgave is het aantal dus gestegen De malaria-bestrijding. Parijs is als ’t ware bedolven onder de malaria-muggen. Eerst was men van plan petroleum over ’t vaarwater uit te storten, doch dan zou alle visch gedood worden. Dr. men?” vroeg Southwold bedaard. „Dat is niet de uitsluitende reden. Er is iets waarover ik wilde spreken. Southwold, je bent een oud man geworden en je bent niet gelukkig, dat zie ik. Herinner je je, wat we dertig jaar geleden waren, een paar van Nederlandsche gezant te Londen, jhr. mr. R. de Marees van Swinderen aangewezen om pldaar namens ons land op te treden als vertegenwoordiger bij het bureau van den Volkenbond. De conferentie van Spa. Deze conferentie is geëindigd na regeling van het militaire en het steenkoolvraagstuk. Noch de Fransche noch de Duitsche pers toont zich erg tevreden over de getroffen regeling. Frankrijk krijgt, volgens de Fran sche bladen, te weinig, volgens de Duitsche te veel steenkool. Bij de uitvoering der ge troffen regeling zal nu wel blijken of ze bil lijk is, het lijkt er echter wel op of men Duitschlands prestatievermogen op dit ge bied heeft overschat. Binnen enkele weken komt te Genève een nieuwe conferentie bijeen ter afhandeling van het vraagstuk der Schadevergoeding. Ierland. De bladen gewagen van de toenemende beweging van Sinn Fein in de Noordelijke districten, met name in Donegal, waar po gingen aangewend worden om de politie en de militairen, wier macht onlangs, als ge volg van een aanval op en het neerschieten van een agent versterkt-is, uit te hongeren. Een trein met levensmiddelen van London derry naar Burtonport werd aangevallen, de beambten gearresteerd en de voedings middelen in de naburige rivier geworpen. Later mocht de trein doorrijden zonder het voedsel voor de politiemacht. Ook op ande re wijze tracht men de politie en de militai ren voedsel te onthouden. De militairen te Derry hebben een man in het uniform van zeeofficier aangehouden, die, naar uit het verhoor bleek, uit Glasgow kwam, waar hij uit vijftig anderen uitgeko zen was om naar Derry te gaan om inlich tingen in te winnen betreffende marineza- ken. Op het station Inneskeen is een passa- gierstrein opgehouden. De machinist en sto ker zijn weggevoerd in een auto en de trein is vervolgens naar zijn bestemming ge bracht. de meest belovende jongelui in Londen. En welke vrienden we waren!” „Waarom ben je hier gekomen?” vroeg Southwold nu nog eens. Ik dacht, dat er geen betere kerel be stond dan jij. Ik vertrouwde je volkomen. Herinner je je, hoe warm je sympathie was, toen ik zoo hartstochtelijk verliefd werd op Miriam? Jij, hond!” Bij die twee laatste woorden veranderde zijn geheele wezen, het gaf een beeld van den haat, die hem in zijn doodelijke zwakte de kracht verleende tot dit onderhoud. „Werd er ooit op lager manier vriendschap verraden? Maar toen was het niet, dat ik ’t meeste leed. Dat was, toen ik de diepte van je gemeenheid peilde. Bij Miriam’s lijk legde ik de gelofte af, haar te zullen wreken en dat is me niet gelukt, want je bent tot groote hoogte geklommen, en je geniet de achting van iedereen, terwijl ik ik gezon ken ben tot een armen, gebroken dronk aard.” „Dat verhaal interesseert me niet,” zei Southwold koel. „Je ziet er heel ziek uit; ik geloof, dat het beter is, de pleegzuster te roepen.” En hij ging naar de deur. „Halt! Ik heb nog niet met je afgerekend. Niet alleen heb je door je schurkenstreken mijn leven verwoest, maar je hebt ook ge probeerd den man ten onder te brengen, dien ik liefheb als mijn eigen kind John Strand.” Mijnheer Strand is absoluut niet ten onder gebracht, integendeel! Als hij weer in ’t Parlement zitting neemt, zal hij machtiger zijn dan ooit, zeide Southwold zenuwachtig, want er was iets in Cobden’s wijze van doen dat hem schrik aanjoeg. Maar jij deedt al het mogelijke om hem in den grond te werken. Hadt je geen flauw gevoel van.mededoogen met den man die door karafter en kunde zichzelf heeft opge werkt tot wat hij is, dat je zoo’n duivelsch complot kondt smeden? Cobden hijgde naar adem en drukte zijn hand op zijn hart om het heftige kloppen te gen te gaan, en voor het eerst keek de pre mier hem aan met iets van medelijden. Ondanks alles wat je gedaan hebt, is Strand overwinnaar gebleven, en als hij te rug komt, zal het zijn doel zijn, je te laten lijden, zooals hij geleden heeft. Dat zal te laat wezen. Ik ben besloten af te treden, zeide Southwold. Deze mededeeling verbaasde Cobden, want hij had niet anders gedacht dan dat zijn vijand zoolang hij leefde zijn gewichtige positie zou blijven bekleeden. Ik wil geen spijt betuigen van iets wat dan ook, dat ik in vroegere tijden gedaan heb, want ik voel dien spijt niet, vervolgde Southwold op half moede, half onverschilli gen toon. Maar toch ben ik blij, dat Strand’s naam van eiken smet gezuiverd is. Ik heb altijd veel sympathie voor hem gehad. Een wonderlijke manier om je sympa thie te toonen, zeide Cobden, en er kwam een verwezen uitdrukking in zijn oogen. Waarom ben ik ook weer hier gekomen? Ik kan ’t me niet meer herinneren. Je deedt beter met naar huis te gaan. Onweer. Op verschillende plaatsen van ons land woedde Zaterdag zwaar onweer. Twente vooyal kreeg zijn deel, vooral doordat hier het onweer van een windhoos en zwaren hagelslag vergezeld ging. In de streek WeldamZetdamDelde- nerbroek zijn eenig'e honderdtallen boomen doormidden gebroken en ontworteld. Zware gezonde boomen zijn als een riet gebroken of van onder tot boven gespleten, ’t Is een enorme verwoesting. Veel grooter echter is de schade, veroorzaakt door de stukken ijs, die ter grootte van eieren bij hoopen vielen en den oogst vernielden. Rogge- en haver velden zijn deerlijk gehavend. Enkele boe ren schatten hun schade op f 1000 tot f4000. Bij een der boeren zijn in de wei bovendien drie koéien door den bliksem gedood. De stukken ijs konden gemakkelijk met de schop opgeschept worden; 4 uren na den hagelslag lagen ze er nog bij honderdtallen, ’t Waren scherpe, min of meer vierkante brokken. Bij zekeren boer kwam een zware boom op een schuur terecht; bij een derde waren alle ruiten stukgeslagen. Bij Carels- hoven, een uur verder in de richting Del- den, zijn twee zware lindeboomen van een meter doorsnee ongeveer, een meter boven den grond afgebroken, terwijl tusschen Ca- relshoven en de streek der verwoesting, boomen en veldvruchten zoo goed als niets geleden hebben. Broodprijzen. Voor het eerst sedert 1917 is in de laatste (6e) aflevering van het Maandschrift van het Centraal Bureau voor de Statistiek weder een overzicht opgenomen van den loop der prijzen van brood, in de kwaliteit van gewoon volksbrood. Uit dit overzicht blijkt,dat de prijs van melkbrood, waterbrood, ongebuild tarwe brood en roggebrood in de periode 16 Mei —31 December ’19 resp. 47.33/39.67, 18.12 en 20.42 cents per K.G. bedroeg. In verge lijking met het le halfjaar 1914 is de prijs van elk der bovengenoemde broodsoorten gestegen met resp. 30.04, 25.03, 4.12 en 10.41 cents per K.G., terwijl die stijging in vergelijking met het le halfjaar 1917 (tijd vak waarover het laatst een overzicht werd samengesteld) voor melkbrood bedroeg 12.58, voor waterbrood 9.47 en voor rogge brood 3.76 cents. De prijs van ongebuild tarwebrood is, vergeleken met het le half jaar van 1917, met 2.59 cents gedaald. Deze daling hield verband met een prijsverlaging van grondstoffen, welke door de regeering ter beschikking van de bakkers werden ge steld. len wat was het? Ik kan niet meer den ken! Ik had niet moeten komen - ik ben ziek. Maar met een uiterste krachtsinspan ning verzamelde hij zijn gedachten. Ik weet het! Ik ging naar Miriam en vond haar dood. Maar zij had een zoon achtergelaten. Het kind glimlachte tegen me en mijn hart Maar ik kwam hier om je iets te vertel-|john en Joyce zich een oogenblik van de an deren af te zonderen. Om twaalf uur is de candidaatstelling. Als er geen tegencandidaat is, keeren we terstond naar Londen terug. Ik ben erg be zorgd over je oom, zeide hij. De pleegzuster zou telegrafeeren wan neer het soms minder goed mocht gaan. Rouband heeft nu bedacht formaline in poe- dervorm op het water te strooien, waardoor de onderste waterlagen niet geschaad zou den worden. De tijd zal nog moeten leeren of deze maatregel afdoende helpt. Parijsche autobandieten. Den laatsten tijd maken autobandieten, nu in den werkelijken zin van het woord, Parijs weer onveilig. Twee jufjes, die ’s morgens vroeg van een bal-champètre terugkwamen, liepen langs de tuinen van het Trocadero, toen drie mannen in een auto kwamen aanrennen. Twee sprongen er uit, snelden met revol vers in de hand op de verschrikte vrouwen toe, namen hun handtasschen af, sprongen weer in den auto en renden heen. Op het geschreeuw der vrouwen kwam de chauffeur van graaf Polignac aanrijden, die juist een auto naar de garage bracht. Hij verzocht den slachtoffers in te stappen en begon een spannende vervolging van de bandieten. Hij haalde ze spoedig met zijn groote auto in. Door handig te zwenken dwong hij de bandieten in een greppel te rijden, maar in echten film-stijl, sprongen deze uit den auto vóór deze stopte, en maakten zich langs een donker zijpaadje uit de voeten. De politie vervolgde hen, doch te vergeefs. De auto, die zij achterlie ten, bleek een taxi te zijn, die den vorigen Zondag bij de rennen te Auteuil was gesto len. Den voorafgaanden nacht had een gelijk- soortigen aanval, plaats gevonden op eenige vrouwen, die de -Champs Elysées kwamen afloopen. Men gelooft, dat de daders tot de zelfde bende behoorden. Prins Joachim van Pruisen, f De jongste zoon van ex-keizer Wilhelm, prins Joachim van Pruisen, heeft zich in zijn villa „Liegnitz” te Potsdam Zaterdag doodgeschoten. Het was reeds geruimen tijd bekend, dat prins Joachim zeer was ter neergeslagen door de gebeurtenissen der laatste jaren. Hoewel hij, te zamen met prins Eitel Friedrich, tot de meest beminde zonen van den ex-keizer behoorde, vertoon de hij zich nooit in de hoofdstad. Hij wijdde zich geheel aan de studie der rechten en was assessor bij het Kamergericht te Pots dam. Prins Joachim is niet onmiddellijk aan de verwonding gestorven. Toen zijn kamer dienaar het schot hoorde en de kamer van den prins binnensnelde, vond hij deze ge heel bedekt met bloed op den grond liggen. Onmiddellijk werden professoren uit Pots dam en Berlijn ontboden, die slechts bij machte waren ’t lijden van den prins eenigs- zins te verlichten. De hoop, hem in het leven te houden, moesten zij opgeven. Na een doodstrijd van verscheidene uren stierf de prins om één uur ’s nachts. Den oorlog heeft de prins, als welhaast van zelf spreekt, als officier meegemaakt. Eind 1914 is hij op het oostelijk front door een granaatscherf gewond. De prins, die 17 December 1890 was geboren, is goed 29 jaar oud geworden. In Maart 1916 is hij ge huwd met prinses Marie van Anhalt. Kort geleden was hij nog in Doorn. ontsloot zich voor het hulpelooze schepseltje en ik nam het mee. Wat zeg je? vroeg Southwold met een vreemden klank in zijn stem. Ik heb het kind tot me genomen en op gevoed om het werktuig te zijn van mijn wraak op zijn vader. Cobden is dat de waarheid? Door eigen begaafdheid heeft hij zich opgewerkt, tot dat zijn eigen vader hem een verraderlijken slag toebracht, die hem in de diepte stortte. Is Strand mijn zoon, Miriam’s zoon? Southwold’s gelaat was doodsbleek en hij beefde over al zijn leden, terwijl hij het ant woord afwachtte. John Strand is je zoon je zoon zon der naam. Met de grootste moeite bracht Cobden deze woorden uit, en hij had ze niet gezegd of hij zonk in elkaar. Zij waren nu alleen in de kamer en zij stonden zwijgend tegenover elkaar. Plotse ling keek John op en zag, dat Joyce’s oogen op hem gevestigd waren met een uitdruk king van de innigste liefde. Joyce, lieveling, fluisterde hij. John, ik ben zoo gelukkig! Nu besef ik pas, hoe vreeselijk alles geweest is. Terwijl we in die ellende verkeerden, durfde ik het eigenlijk niet alles in te denken. Ik had je voor dien tijd al zoo lief, maar nu aanbid ik je met heel mijn ziel. Het is misschien on vrouwelijk om dat te bekennen; maar ik schaam me er niet voor. Je hebt gestreden om me van je te verwijderen, maar dat zal je niet gelukken. Dat is alleen je trots, die dat wil en trots kan niet bestaan, waar liefde is. Joyce, spreek zoo niet; ik mag niet zwak zijn! Jawel, fluisterde zij, en zich aan zijn borst vlijend, kuste zij hem op zijn mond, ’t Helpt niet, of je je tegen me verzet. Een man zonder naam; een zoon der schande, zeide hij bitter. Je vader beging de zonde; ben jij daar voor aansprakelijk? Hij is hier de verliezen de partij. Denk eens wat iedere man ervoor zou willen geven, zulk een zoon te hebben als jij. Als hij ooit de waarheid hoort, zal dat zijn straf zijn. Ondanks mijn wantrouwen, voelde ik me toch altijd tot hem aangetrokken en ik had ook den indruk, dat hij van mij hield. Dat was de stem van ’t bloed. Laat ik je eens goed aanzien. Ja, je lijkt in enkele trekken op hem, maar zijn gezicht mist iets den adel, die het jouwe heeft. Maar toch zal ik hem nooit haat kunnen toedragen want hij is jouw vader, zeide ze. (Wordt vtrvoLgd.) 72.) „Je kunt in ’t rijtuig blijven zitten; ik blijf niet lang weg”, zeide hij tot de verpleegster; maar zij drong er op aan hem naar de bibli otheek te brengen, waarheen de knecht hem voorging. „Nu, blijf dan maar, tot mijnheer South wold komt,” zeide Cobden vriendelijk, en zij hadden niet lang te wachten, want een paar minuten later trad de premier reeds binnen. „Ga nu maar heen, zuster; ik zal jé niet lang laten wachten. Mijnheer Southwold, ex cuseer, dat ik blijf zitten,” zeide Cobden met rustige waardigheid. „Waarom is u hier gekomen? U ziet er heel ziek uit,” antwoordde Southwold met gedempte stem. „Als u die vraag doet, kan u dunkt me •de couranten niet gelezen hebben. Uw plan nen zijn gedwarsboomd, en ik dacht: ik wil eens gaan zien, hoe hij dien tegenslag .draagt,” zeide Cobden met bijtenden spot. „Is dat de reden, waarom u hier is geko ot gld. bij verlies iu van een vinger Het Bestuur van den A. N..D. B. had eenl- gen tijd geleden aan de Amsterdamsche Ju- weliersvereeniging verzocht, om een half millioen beschikbaar te stellen voor werk- looze diamantbewerkers. De Juweliersver- eeniging heeft echter afwijzend op dit ver zoek beschikt, terwijl ook nog de 3 va- cantietoeslag niet verder zal worden be taald. De Duitsch-Nederlandsche crediet- en kolenovereenkomst. Een corr. van de N. Rt. Ct. meldt uit Spa: Naar ik verneem, zal de Duitsche regee ring nog eens in een officieele verklaring haar positie ten opzichte van de crediet- en kolenovereenkomst met Nederland uiteen zetten. Deze verklaring zal op het volgende neer komen: 1. De tegenwoordige Duitsche regeering zal haar voorgangster ten opzichte van het gesloten verdrag niet desavoueeren. 2. De regeering zal al het mogelijke doen voor een loyale uitvoering van het verdrag. 3. De regeering wijst er echter op, dat de mogelijkheid van vervullen niet alleen bij haar ligt, maar ook van de houding dei Entente afhangt. Het lid van de Tweede Kamer, dr. Th. van der Waerden, heeft, naar Het Volk meldt, de volgende vragen gesteld aan den minister van buitenlandsche zaken: 1. Heeft de minister van buitenlandsche zaken kennis genomen van de dagbladtele- grammen, volgens welke de entente ont stemd is over het crediet van 200.000.000 gulden aan Duitschland en de Commission des 'Réparations zou geprotesteerd hebben tegen de voorgenomen kolenleveringen van Duitschland aan Nederland? 2. Zoo ja, kan de minister dan een ver klaring geven van de tegenspraak tusschen bedoelde uitingen van den heer Millerand en de geruststellende verzekeringen van de zijde der Nederlandsche regeering in de zit ting der Tweede Kamer op 2 Juli jl.? 3. Is de minister bereid ter openbare ken nis te brengen de bescheiden, waarop zijn gunstig oordeel omtrent de toezeggingen van de Commission des Réparations steun de? 4. Bestaat er verband tusschen de jongste verhooging van den kolenprijs in Nederland met 8 gld. de ton en de overeenkomst met Duitschland, die in bedoelde zitting der Tweede Kamer werd aangenomen? Verdronken. Zaterdagmiddag is aan het stille sarand te Scheveningen een jonge man, die zich, on danks de daar geplaatste waarschuwingen, in ’t gevaarlijk water waagde, verdronken. Pogingen van baders om den onvoorzich tige te redden, bleven vruchteloos. De E. H. D., die nog getracht heeft door kunstma tige ademhaling de levensgeesten op te wekken, vervoerde het lijk naar het politie bureau aan de Duinstraat, waar kon wor den vastgesteld, dat het slachtoffer een 27- jarige kamerbewoner uit de Piet Heinstraat te ’s Gravenhage was. Het lijk is daarna naar de Algemeene Begraafplaats overge bracht. Nederland en de Volkenbond. Met het oog op den steeds toenemenden omvang der betrekkingen, welke tusschen t. n i o Nederland en het bureau van den Volken- 1 ^le,aLVo°n0lr bond te Londen bestaan, is de Nederland- werd alsnog toegelaten W. Jonk, alhier. LEMMER, 19 Juli. De heer V. van Sneek geraakte met zijn motorrijwiel waaraan zijspan met passagier in de diepe bermsloot van de Rijksstraatweg te Eesteren. Na een paard voor de motor te hebben gespannen mocht het na veel moeite gelukken deze weer op de weg te krijgen. Hoewel beide inzittenden met de schrik en een nat pak vrij kwamen, geraakte de passagier zoo diep in de modder, dat het een wonder mag heeten dat hij niet is gestikt. OOSTEREND, 19 Juli. Geslaagd voor de hoofdakte de heer G. Damstra, alhier. STAVOREN, 19 Juli. Benoemd tot onder wijzer aan de O. L. School te IJselmuiden de heer J. Lootsma, alhier. HEMELUM, 19 Juli. Benoemd is tot be heerder der coöperatieve stoomzuivelfabriek te Deinum de heer De Jong, thans als zoo danig alhier. Kaatspartij te Franeker. Volledige uitslag: le prijs, f90 3 kristallen bekers met zilveren voet, M. Miedema te Franeker, R. IJetsinga te Arum en J. Heeg te Oosterend. 2e prijs, f60, J. Vlietstra en N. Staalstra, beiden te Franeker, en Tj. de Jong te Tjum- marum. 3e prijs, f30, A. Rienstra en J. de Vries, beiden te Sneek, en M. Feenstra te Huizum. 4e prijs, f 15, R. Werkhoven, S. Vellinga en V. Bruinsma, allen te Franeker. 5e prijs, f 15, I. Jouwsma te Dokkum, T. Zijlstra te Witmarsum en Ids Roukema te Harlingen. 6e prijs, f 15, Ids Roukema te Wommels, P. Helfrich te Wijnaldum en J. A. Reitsma te Witmarsum. VAN DE LEEUWARDER RECHTBANK. Zitting van Maandag 19 Juli. Vonnissen. Hendrik S„ 52 jaar, handelsreiziger te Sneek, wegens ontucht met een kind ge pleegd te Leeuwarden, is veroordeeld tot 5 maanden gevangenisstraf. De Socialisatie-meeting te Leeuwarden. Bij de Zondag gehouden socialisatie-mee ting waren op de Wilhelminabaan te Leeu warden ongeveer vier duizend menschen bijeen. Drie personen verdronken. In den nacht van Zaterdag op Zondag heeft op de rivier de Maas onder de ge meente Schiedam een aanvaring plaats ge had tusschen de motorboot „Wilhelm”, waarmee een vijftigtal hengelaars naar het Oostvoornsche kanaal werden vervoerd, en het Fransche stoomschip „Brignogan”, ko mend uit Havre, doordat het roer van de motorboot onklaar was geraakt. Het schip bekwam weinig averij. Een viertal opvarenden sprongen uit angst overboord. Slechts één kon worden opge pikt. Verdronken zijn: R. Rijndertse, gehuwd en vader van een gezin, en A. J. Degens. De naam van den derden persoon die verdronk, is nog niet bekend. Woningwoeker. Iemand te Rotterdam, solliciteerende naar ’t huren van een leegstaand huis, was zoo gelukkig het huis te huren, doch werd door den verhuurder gedwongen een portret- lijstje te koopen voor een bedrag dat zij nier aan anderen mocht noemen. Een nieuwe vorm voor sleutelgeld! Verachgnt DINSDAGS en VRIJDAGSAVONDS Uitgevers Sukxk Telefoon No, 150, Vo7inB77^7e77v77n^^^ 20(10 ?ld' -bij 200 0^. ingeval van over- ISO ’"“f*.’” met 5345. Het grootste getal vormen de In Juniz 1917 kwam een'bejaarde huisbe- Duitschers, en vervolgens de Belgen. tijdelijk onbewoond huis aan ’t Sarphatipark j inspecteeren om te kijken of alles wel In orde was. Nauwelijks was hij de gang bin nen of hij ontving een doodelijken slag op ’t hoofd. In verband met deze misdaad werd de 23-jarige losse werkman Meys gearres teerd, die echter maar steeds ontkennen bleef en dan ten slotte ook werd vrijgespro ken. Thans is de oude zaak weer opgera keld en wel door een gedetineerde in het Huis van Bewaring, die den rechtercommis saris belangrijke gegevens verschafte. Deze inlichtingen leidden er toe, dat een viertal personen werd gearresteerd. - Tot de le klas der H. B. S. te Sneek waarder, W. H. Thijm te Amsterdam, eenpe werkloosheid in de diamant-industrie. inspecteeren om te kijken of alles wel in 1 0B 7K gld. bij verlie» CA Iv van een duim. vV S. iVil- rkje Ha- gld. bij verlies van een wijsvinger. jr. I te net itte iet» oer ger ;ug >lke >ort 150, :al- f22 95. un- 170 70. ere ie», 152 er<3 135 ikje irik rtec ure. ro»t en 8). sche regeerjng ertoe overgegaarii zich {jij den Volkenbond officieel te doen vertegen woordigen. Te dien einde heeft zij thans de NIEUWE SNEEKER COIRAI! k.rlngB-B»mk t» Sohl«d«m rijn onze Abonné’s verzekerd tegen ongelukken voor *vvv lange invaliditeit. >vU lijden binnen 30 d. UV één hand, voet of oog Nierkwalen schuilend in de kou. Het is niet algemeen bekend, dat een ge wone kou zoo dikwijls het begin is van ern stige nierkwalen. Dit geschiedt als volgtEen kou verstopt de huidporiën, luchtkanalen en ingewanden, zoodat het deel van het werk dezer organen in het rein houden van het bloed, gevoegd wordt bij de reeds zware taak van de nieren om het bloed te zuiveren. Rugpijn en urinestoornissen waarschuwen voor overspanning der nieren, en als geen acht wordt geslagen op deze waarschuwingen, bestaat gevaar voor rheumatiek, niergruis, nier-waterzucht, ontsteking der nieren of blaas, en zelfs ongeneeslijke ziekten. Een kou kan niet altijd vermeden worden, doch ongetwijfeld kunt gij aan de nieren de kracht bijbrengen om kwade gevolgen van een gevatte kou te weerstaan. Verklein de hoeveelheid urinezuur in het bloed. Gebruik daartoe minder vleesch en opwekkende middelen, wat de taak der nieren verlicht en hun kracht bewaart. Gij kunt verder succes verzekeren door het gebruik van Foster’s Rugpijn Nieren Pillen. Zij her stellen en versterken zwakke nieren, her nieuwen de werkzaamheid van de urine- organen en verzachten de blaas. Foster’s Pillen helpen bij iedere geneeslijke graad van nier aandoening. Zij dienen uitsluitend voor dit soort ziekten en werken niet op de maag, lever of ingewanden. Wacht u voor namaak onder gelijksoortige namen. De echte Foster’s Rugpijn Nieren Pillen dragen de handteekening van James Foster op de verpakking en zijn te Sneek verkrijgbaar bij de firma’s Joh. W. Meijer en B. Meindersma a fl.75 p. doos of f10.per zes doozen.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1920 | | pagina 1