ïïit onzs Raadszaal* l l l i Uit de hand te koop: tts&sxz noo auas 200 150 sha.’sr-s; 75 at s/s so Ingezonden Mededeelingen. Ontheffing verordening op de Winkelsluiting. OUDE KOEMARKT. Irandenburgh, Boschma Co. annex SHEERER COURANT en WYMBRITSERADEEL I HM Orgssn der G«awtB Sieek- Wosmsdag 28 Juli 1920 I I I I B I IN ieuwstijdingen» i Officieel gedeelte. 36e Jaargeeg lo» 87 n- m O e J 1 t. F. Boeijen- re- Drie J 1 i- gid. by verlies van een wijsvinger. 19.688.56 JA der rekening at t :t ir e t, ten en openbare wegen roerende goederen uit te stallen, ten verkoop voorhanden te hebben, ten verkoop aan te bieden of te verkoopen, behoudens vergunning. Het verbod geldt met name chocolade, spek, vet, boter, kaas, margarine, goud en zilver, benevens daaruit vervaardigde arti kelen. De Duitsche regeering heeft de grenshan- del verboden. De hoenderteelt. De oorlog heeft heel wat kwaad gedaan aan de talrijkheid van den Nederlandschen kippenstapel, maar de aanfok van jonge kippetjes is dit jaar zoq groot geweest, dat, naar uit Barneveld wordt gemeld, de te korten spoedig weer zullen zijn aangevuld. Op de’laatste kippenmarkt aldaar zijn niet minder dan ’n kleine 20.000 stuks pluimvee verhandeld. De handel aan de grens. Met ingang van 1 Augustus treedt in wer king een ministerieele beschikking, waarbij het verboden wordt in een strook van 300 M. van de landsgrenzen des rijks op mark- kan. worden getrokken steld: le sectie: HEEG, 26 Juli. Benoemd tot onderwijzeres aan de Chr. School te Lutten a/d Dedemsvaart Mej. A. van Djjk, thans alszoodig alhier. HEEG, 26 Juli. Benoemd tot onderwijzer aan de Herv. Chr. School alhier de heer J. Hiemstra te Gaastmeer. LEMMER, 26 Juli. Kwamen hier in ons overigens zoo rustig dorp vroeger zelden ern stige baldadigheden voor, de laatste dagen komt hierin verandering. De vorige week toch werd hier nachts bij een onzer Raadsleden een harington door de ruiten geslingerd, en ia den nacht van Zaterdag op Zondag is hoogst waarschijnlijk door baldadige handeling, ons badhuis in brand gestoken en afgebrand. Men brengt een en ander in verbaad met de laatste dagen hier door onze Overheid genomen maat regelen tot het innen van achterstallige be lastingschulden. HEERENVEEN, 26 Juli. Hedenmiddag is alhier gevankelijk binnen gebracht de jongeling M., alhier wonende, sinds een paar weken voortvluchtig verdacht van diefstal vaMhoaige ,reau den Iedere 24 uren dient men van 1li/g liter irine te loozen. Bij veel grootere of veel klei nere hoeveelheden, als het water dik, bewolkt, iranderig of slechtriekend is, en te dikwijls >f te weinig komt, bestaat groot gevaar voor liergruis, -steen, ontsteking der nieren of blaas sa de waterachtige zwellingen van nier-water- lucht. Tot het voorkomen en genezen van urine- koornissen en waterzucht is het verstandig •en speciaal niergeneesmiddel bij de hand te louden en dit bij het eerste teeken der kwaal :e gebruiken. Foster’s Rugpijn Nieren Pillen werken spoe- iig en rechtstreeks op de nieren en blaas. 2ij bevorderen een vrije vloeiing der urinewe- jen, spoelen de belemmerende onzuiverheden lit de kanalen, en voeren het opgehoopte wa ter langs de natuurlijke wegen af. Zij leiden ie nieren zachtjes tot gezondheid en werk zaamheid terug, en bereiken zoodoende de oorzaak van nierwaterzucht. Foster’s Rugpijn Nieren Pillen werken niet cp het hart, noch op de lever, maag of inge wanden, doch uitsluitend op de nieren en Urine-organen, en zijn derhalve van de hoog- fete waarde bij nier-waterzucht, niergruis, Jsteen, en alle nier- en blaaskwalen. Te Sneek verkrijgbaar bij de firma’s Joh. W. Meijer en B. Meindersma a f 1.75 p. doos of f 10.p. zes doozen. Eischt de echte Foster’s Rugpijn Nieren Pillen, voorzien van het han delsmerk de man met zijn handen in de lendenen op de verpakking. 35 Op de Zondag te Leeuwarden gehouden hondententoonstelling werd o.m. bekroond Bernulf van den Oldenhove, met de 3e prijs in de nieuwelingsklasse, rubriek Duitsche Herders, eigenaar de heer K. J. Zjjlstra te Sneek. Batig saldo f 19.688.56’/, De secties tot onderzoek en als volgt samenge- Ahooeffient: per jaar f 2.50 fr< p. poet f3.Losse No». 5 et. Advertentiên10 et. p. regel. Inge zonden Mededeelingen dubbel tarief, bij Abonnement belangrijke korting Kleine Adv. kunnen ingezonden wor den op den dag der uitgifte, tot 10 uur Uitslag van de Zondag te Leeuwarden ge houden wedstrjjd le prijs, de 3 gouden horloges van de fam. v. Welderen Baron RengersT. Zglstra, I. Roukema (Harlingen) en I. Jousma. 2e prjjs Tj. Strikwerda, R. Brink en J. P. Dgkstra. 3e prgs M. Miedema, R. Yetsinga en J. Heeg. 4e prgs 8. Sevenster, R. Brouwer en K. Kooistra. 2e sectie: P. Bos, voorz., G. L. Dokkum, C. G. Stockmann, bezwaar. De heer 1JTSMA is verblijd dat de Mid denstand hier gezamenlijk optreedt. Hij wijst er echter op, dat als van festiviteiten eenig succes ten bate van de winkelweek zal uitgaan ook de arbeidende bevolking tn staat dient gesteld daarvan te kunnen pro- fiteeren, hetgeen alleen op Zondag 1 Wordt deze dag er uit genomen dan zal Spr. zijn stem nader moeten overwegen. De heer BLOK ondersteunt wat de heer Dokkum zeide over de festiviteiten op Zon dag. Spr. betwijfelt of de arbeidende bevol king alleen op den Zondag kan profiteeren. Ieder heeft tijd genoeg in de week om de etalagewedstrijd te zien. Men hoede zich hier voor Zondagsontheiliging. Spr. steunt gaarne het voorstel inzake de drooglegging van de festiviteiten. De heer KUYT: „de Kermis wel!” De heer BLOK: daarvoor had ik miin den. Spr. is het wat de medailles betreft eens met den heer IJtsma. Na eene opmerking van den heer BROU WER inzake toegang van de kerkgangers tot de kerk, wordt gestemd over het voor- stel-Beekhuis tot het verbieden van het schenken van alcoholhoudende dranken op het terrein. Dit voorstel wordt aangenomen met 105 paar weken Sleutelgeld. We maakten melding van een huuraan- bieding van een huis, waarbij men f 2700 sleutelgeld vroeg. Doch de „Haagsche Cou rant” hoorde van een nog veel sterker staal tje. Het betreft namelijk een huis aan de Daendelstraat, te ’s Gravenhage, dat aan geboden werd voor den tijd van 10 jaren, 5 gewone en 5 optie-jaren. De tegenwoor dige huurder betaalt f 1800. Hij wilde nu het huis overdoen aan een ander en ver langde daarvoor dan eenige „schadevergoe ding” voor verhuizing e. d. Dies stelde hij voor f 2200 huur, dus f 400 per jaar meer. Dit zou over 10 jaar f4000 zijn, welke som hij dan gaarne ineens zou willen hebben, ’t Spreekt wel haast van zelf, dat de heer, wien dit aanbod werd gedaan en die zelf op het oogenblik in Rijswijk woont, daar niet op in ging, hoewel er misschien toch nog wel menschen zijn, die gek genoeg zullen zijn. Als aanprijzing van het huis werd nog gezegd, dat men een gedeelte kon onder verhuren. Op Woensdag 4 Augustus a.s. mogen alle winkels geopend blijven tot uiterlijk 10 uur n.m. Burgemeester en Wethouders van Sneek, P. J. DE HOOP, De Secretaris, P. SIKKES. Wij treuren niet, als de genen die geen hope hebben. Mede namens da Familie, F. BLOK Jac.zn. Sneek, 26 Juli 1920. gld. bij verlies iv van een vinger K. M. DE HAAS Nota ris te Sneek, zal Donderdag 29 Juli a.s. des avonds 7 uur in het Café Gaasterland aan de Nieuwe Veemarkt te Sneek, finaal ver koopen Een in uitstekenden staat van gjnderhoud verkeerend WINKEL HUIS aan de Oude Koemarkt no. 128 met open plaats en steeg uit komende aan het Zuidend te Sneek, ter kad. grootte van 1 are 2 cen tiare, in eigen gebruik bij den heer G. J. Bakker. Geboden f6551. Aanvaarding en betaling 1 Sept. a.e. of bij overeenkomst eerder. Dagelijks te bezichtigen. Inmiddels uit de hand te koop. st. (die van de leden Stockmann, Lampe, Kuyt, de Wolf en Kiezebrink). Thans komt in stemming het voorstel- Dokkum om op Zondag geen festiviteiten te doen houden. Dit voorstel wordt verworpen met 87 st. Voor de h.h. Potma, Stockmann, Boeijen- ga, Lampe, Blok, Dokkum en Brouwer. De heer DE WOLF: „Men behoeft het verzoek niet meer in te willigen, de winkel week is al onmogelijk gemaakt.” Met 105 st. wordt alsnü besloten het verzoek sub 1 in te willigen (tegen de h.h. Brouwer, Potma, Boeijenga, Blok en Dok- kun Met 12—3 st. wordt verworpen een voor- stel-Brouwer om medailles beschikbaar te stellen (voor de h.h. Boeijenga, Brouwer en de Wolf.) e. Mededeeling van Mej. M. B. Meijer, dat zij de herbenoeming tot leerares in de natuur- en scheikunde aan het gymnasium met ingang van 1 September 1920 niet aan neemt. Voor kennisgeving aangenomen. f. Alsvoren van J. Fetlaar, betreffende zijn herbenoeming tot leeraar in de wis- en na tuurkunde aan de H. B. S. Alsvoren. g. Mededeeling van Mej. C. W. Roldanus te Winschoten, dat zij voor de benoeming tot leerares in geschiedenis en aardrijkskun de aan het gymnasium bedankt, tenzij haar de gelegenheid wordt geschonken een even- tueele benoeming te Assen af te wachten. Voor kennisgeving aangenomen. h. Mededeeling van H. Petersen te Utrecht, dat hij voor de benoeming tot leeraar in de wiskunde aan de H. B. S. be dankt. Alsvoren. i. Adres van het hoofdbestuur van het Friesch Volkssanatorium „Herema State” te Joure, houdende verzoek om bestendiging tot wederopzeggens van de voor 1920 ver leende subsidie. Komt bij de begrooting aan de orde. De heer IJTSMA vraagt of het zoo lang kan wachten en vraagt om te informeeren of er misschien spoed moet worden be tracht. De VOORZ. zegt dit toe. j. Verslag van de Centrale Bouwmateri alen Voorziening over 1919. Voor kennisgeving aangenomen. k. Adres van het bestuur der Aid. Sneek van den Ned. Bond van personeel in pn- blieken dienst en van dié van den Ned. R. K. Bond van Overheidspersoneel „St. Pau lus”, houdende verzoek een toeslag op de loonen te verleenen in afwachting eener sa larisherziening. In handen van B. en W. om prae-advies. Punt III. Aanbeveling van B. en W. voor de benoeming van een leeraar in wiskunde aan de hoogere burgerschool voor het schooljaar 1920/1921. B. en W. bevelen aan S. L. Frankena, al hier, die behoudens goedkeuring van den Minister van Onderwijs, dat hij als onbe voegde les geeft, wordt benoemd met 14 st. 1 blanco. Punt IV. Aanbeveling van B. en W. voor de benoeming van een leeraar in wis- en na tuurkunde aan de hoogere burgerschool voor het schooljaar 1920/1921. B. en W. bevelen aan J. A. Hauer, le lui tenant der artillerie te Geertruidenberg, die benoemd wordt met 13 stemmen (2 blanco). Punt V. Voorstel van B. en W. om over te gaan tot het opmaken van een dubbeltal voor de benoeming van drie leden van het College van Zetters. Op 1 Januari a.s. treden af de h.h. M. Haga, R. S. H. Visser en C. G. Stockmann. De heer Haga wenscht niet meer in aan merking te komen. Op het le dubbeltal komen de h.h. no. 1 A. F. Hingst, no. 2 U. Sijtema. Vacature-R. S. H. Visser. Op het dubbel tal komen no. 1 R. S. H. Visser; no. 2 H. F. Ringnalda. Vacature-C. G. Stockmann. No. 1. C. G. Stockmann; no. 2 Auke Dijkstra. Punt VI. Voorstel van B. en W. tot aan bieding van de gemeente-rekening over 1919. Deze rekening bedraagt: Ontvangsten f 1.339.927.68’/, Uitgaven - 1.320.239.12 1. Eene, zoo goed als nieuwe WINKELHUIZINGE met BO VENWONING op goeden stand te Sneek. 2. Eene, naast het vorige pand gelegen, zoo goed als nieuwe HUIZINGB, bevattende KAN TOOR, BERGPLAATS en af zonderlijke BOVENWONING. Beide panden te zamen leenen zich uitstekend voor de uitoefening eener groote Zaak. Te bevragen kantore van Notaris HERINGA te Sneek. kÏÏNÏFnniïs, Versohgnt JlNSDAGS en VRIJDAGSAVONDS Uitgevers Smok Telefoon No» 150. Groote brand. Vrijdagavond heeft aan de Rotterdamsche haven een zware brand gewoed, in een in aanbouw zijnde koelinrichting van de firma Van Staay. ’t Geheele gebouw brandde af. Schade ongeveer zeven ton. De brand ontwikkelde een geweldige rookmassa, die zelfs te Den Haag merkbaar was. Onroerend goed aan landarbeiders. Bij Kon. besluit is aan de gemeente Koï- lumerland c. a. een voorschot verleend uit ’s rijks kas tot een maximum van f9630, ter verstrekking aan de in die gemeente op gerichte vereeniging, uitsluitend werkzaam ter bevordering van de verkrijging van on roerend goed door landarbeiders, ter uitbe taling van het door een 3-tal landarbeiders benoodigd bedrag voor de verkrijging van een plaatsje, tegen een rente van 4 pct. per jaar tot uiterlijk het vierde kalenderjaar na de uitbetaling of den gemiddelden uitbeta- lingsdag van het voorschot, met bepaling dat daarna voor rente en aflossing geduren de 30 jaren een annuïteit moet worden vol daan, groot 54/» pct. van het werkelijk ver leende voorschot. Te Haarlem it aangehouden L. M., boek binder te Heerenveen, wiens opsporing was verzocht, omdat hg verdacht wordt van dief stal van ongeveer f350 uit het kantoor der gemeente-secretarie te Heerenveen. Lichamelijke TucMijs^g. In Hongarije is de straf door stokslagen in gevoerd voor prjjsopdrijvers, woekeraars en voor hen die het nationale leger beleedigen. Credietovereenkomst met Duitschland. Naar het Hbld. meldt zal de behandeling van het wetsontwerp tot bekrachtiging van de met de Duitsche regeering gesloten cre dietovereenkomst door de Eerste Kamer worden uitgesteld tot September. Het Amerikaansche presidentschap. Bryan heeft de candidatuur voor het pre sidentschap, hem door het congres der aan hangers van het drankverbod aangeboden, van de hand gewezen. Het congres benoem de daarop Aaron S. Watkins, professor in de letterkunde aan de militaire academie te Germantown tot candidaat. Met Cox, Harding en Watkins levert de staat Ohio nu 3 presidentieele candidaten. Een groot kanon. De fabriek van Vickers, te Sheffield, maakt op het oogenblik een kanon ter leng te van 80 voet, dat een projectiel van acht Engelsche duim (20 c.M.) tusschen de 115 en 130 K.M. ver zal kunnen wegslingeren. KORT GEMENGD NIEUWS. Te Arnhem is het veertienjarig doch tertje van een tuiahuiswachter, toen zg op’ haar rjjwisl by de Emmastraat de Hoofdstraat ia- reed, tusschen een motorwagen es een bjjwa- gen der eleetrische tram geraakt e.a overreden. Zij was onmiddallijk dood. Te Dusseldorp, zijn een aantal hotels voor andere doeleinden verkocht. De stad wil t nu trachten deze verkoopen zooveel mcgelgk ongedaan te maken, om de hotels te bezigen voor het onderdak brengen van de 8000 dak- loozen. Behalve deze dakloozen zoeken nog 17000 memchen, die trouwen of er zich ves tigen willen naar woningen. I Te Almelo trok een kindje van 10 maan den een emmer met kokend zeepsop omver. Het liep daarbjj zulke hevige brandwonden op, dat het overleden is. Te Hoogmade gem. Woubrugge komen 1 meer dan 50 typhusgevallen voor. Het genees- i kundig staatstoezicht stelde een onderzoek in. De aardbeien-oogst in Beverwjjk is dit jaar niet zóó gunstig geweest als verleden jaar, i al w’.s ook de gemiddelde prps per K.G. booger, namelyk 61| cent, tegen 59 cent in 1919. i Aangevoerd werd in 1920 2.634.000 K.G. met een opbrengst van f 1.609.000 terwjjl in 1919 geveild werden 4.652.000 K.G. met een op- 1 brengst van f2.775.500. Te Norgervaart (Dr.) kwam de zesjarige i A. V., toen zij van een wagen waarop zg een eind had meegereden, wilde afspringen, te val- len met het gevolg, dat een der wisten over haar hoofd ging. De dood trad spoedig in. Onder de Weeasche politie is een ern stige buikloop-epidemie uitgebroken, hoofdambtenaren zgn reeds overleden. Men schrijft de oorzaak toe aan bedorven groente 1 en beschuit uit de coöperatieve keuken van de politie. Op ie voordracht voor leerares in de Batuurkunïe aan het Gymnasium te Assen is door B. W. op no. 1 geplaatst mej. A. Hjjl- kema, lerares alhier. M U. L O -Examen. Gelaagd te Zwolle voor het M.U.L.O.-diploma A f. iKoopmanï, H. Wellema, H. de Boer, H. ’raamsma en A. v. d. Feer, allen te Sneek. ;e Zwolle zijn geslaagd S. IJntema te jlst, P. de Jong en G. Nieveen te Sneek en j. Mulder te Hommerts, alleen voor B. Geslaagd te Groningen voor de hoofdacte de heeren J. Hazelhoff, Langweer, E Hem- penius, Balk en C. Hettema, Woudsend. Da afd. Sneek van den Ned. Bond van arbeiders in Overheidsdienst verzoekt den Raad dezer gemeente de loonen te willos verhoogen en alsvolgt vast te stellen: Groep I min. f 28 max. f 31. Groep II min. f 30 max. f 33. Groep III min. f 32 max. f 35. Met dien verstande, dat het maximum zal 1 worden bereikt na 3 één-jaarl. periodieke ver- hoogingen van f 1 per week. 1 Tegen een werkman in dienst der ge- I meente Sneek is proces-verbaal opgemaakt we gels diefstal van hout, ten nadeele der ge- 1 meente. Geslaagd te Groningen voor de hoofd- 1 acte de heer C. Hettema, van hier, onder wijzer aan de O. L. School te Woudsend. Kaatsen. Aan de gisteren te Leeuwarden gehouden B kaatspartg van 3 kaatsers uit één plaats, prg- I zen f60, f30 en f 15, plus 3 zilv. lepels voor het le prgswinnend partuur, namen 17 partu ren deel. Wagens de hevige regenval heeft men de wedstrgd moeten statten. Onder de 5 aangebleven parturen behoort ook het Sneeker partuur A. Rienstra, J. de Vries en L, Ringma. De Kaatsvereeniging „Sneek” houdt in de Kermis-week twee Kaatswedstrijden. Kermis- Zondag» een ledenwedstrgd en des Dinsdags een wedstrgd van drie kaatsers uit één plaats. Men zie voor nadere bizonderheden t.z.t. de advertentiën in dit blad. VERGADERING van den Raad der GEMEENTE SNEEK/ op Maandag 26 Juli ’s avonds 7/4i uur. Voorz. de heer P. J. de Ho op, Burgemeester. Secretaris de heer P. Sikkel. Aanwezig alle (15) leden. De heer BOEIJENGA verzoekt verlof om na behandeling der agenda een vraag tot B. en W. te mogen richten inzake het adres van de Woningvereenining „Patrimonium”. Toegestaan. Punt 1. Notulen van de vergadering van 28 Juni 1920. Hebben ter visie gelegen en worden on veranderd vastgesteld. Punt II. Ingekomen stukken. Ingekomen zijn: a. Verzoek van het bestuur der Afd. Friesland van den Ned. Bond van gemeen- te-ambtenaren, om de salarissen van de ambtenaren ter secretarie vast te stellen overeenkomstig het rapport van de Com missie, regelende de salarissen dier ambte naren. In handen van B. en W. om prae-advies. b. Verslag van de Commissie voor de ge- meentereiniging over 1919. Wordt in gemeenteverslag opgenomen. c. Dankbetuiging van het bestuur der afd. Sneek van den Alg. Bond van politie personeel in Nederland voor de invoering van het drie-ploegenstelsel bij de politie. Voor kennisgeving aangenomen. d. Verzoek van het comité voor het hou den van een winkelweek met etalagewed strijd om vergunning voor het tijdelijk in gebruik nemen van het Oud Kerkhof voor de van 18 tot en met 26 September 1920 te houden openluchtfeesten, enz., en om be schikbaarstelling van medailles voor dit doel. B. en W. stellen voor sub 1 in te willigen en over sub 2 de raad te laten beslissen. Mevr. BEEKHUIS wenscht in de voor waarden aan inwilliging van sub 1 te ver binden te zien opgenomen dat de festivitei ten geheel alcoholvrij zullen moeten worden gehouden. De VOORZ. zegt dat het schenken van sterke drank verboden is, „verlof” te wei geren is iets anders. De heer BROUWER juicht de pogingen van Middenstand toe. Spr. heeft dit be zwaar dat hij niet gaarne wil dat er feesten op Zondag gehouden worden. Op deze dag dienen dus feestelijkheden verboden. Spr. is sterk voor het toestaan van medailles, men doet veel voor de arbeiders, men doe ook wat voor den Middenstand. De heer IJTSMA zegt dat de raad hier zit voor het algemeen belang, de arbeiders hebben er overigens niet veel last van dat de raad alleen op hun belangen let. Spr. juicht deze pogingen van Middenstand toe maar voelt niets voor het toestaan van me dailles. Men staat dan bloot aan aanvragen van medailles van allen kant. Laat men dit tweede verzoek voor kennisgeving aanne- mén. Er zijn wel andere wegen om medail les te krijgen. Mevr. Beekhuis bedoelt ook het biergebruik enz. op het feestterrein te verbieden, welk voorstel spr. steunt. De heer BROUWER zegt, dat de S. D. A. P. niet meer voor de arbeider doet als C. H. en A. R. De raad doet dat gezamenlijk, maar laat men nu ook de Middenstand ge zamenlijk helpen. Het betreft hier een ge meentebelang ook, de winkelweek zal hier veel menschen van buiten brengen. Vrees voor een precedent inzake medailles heeft spr. niet, elk geval dient op zichzelf be schouwd. De heer DOKKUM steunt gaarne de mid denstand maar acht de festiviteiten totaal overbodig voor het doel. De Zondag vooral gebruike men voor dergelijke herrie niet. De heer BROUWER is er ook voor de festiviteiten op Zondag te verbieden. Spr. herinnert er echter aan dat festiviteiten aan alle congressen enz. zijn verbonden. Spr. ziet in het houden van feestelijkheden geen Geslaagde» tweede ploeg P. Bles, W. de Boer, H. Bosch, allsn van leerenveen. J. Jongsma, Sneek. H. Kramer, x. M. Minaema, C. Winkel allen vaa Heeren- reen. E. Botma, 8. 8. Eriks, T. 8. Goïcga, 1. L. Hidma, M. K. Hjjlkema, J. Krol, allen an de R.H.B.S. Leeuwarden. J. Algera, Barkmeger, A. Bergsma, allen van de Chr. 1B.S. Leeuwarden. H. J. Frankena, A. Hid- uema, H. Ljjklema en J. J. Sieperda, allen ?an Sneek. Afgewezen3. J. IJtsma, voorz. A. Brouwer, M. A. Kuyt. L. Lampe, U. Sijtema, mevr. Beekhuis. Punt Vil. Voorstel van B. en W. tot vast stelling van het programma voor de hoogere burgerschool, leerjaar 1920/1921. Zhst. goedgekeurd. Punt VIII. Voorstel van B. en W. tot split sing van klassen der hoogere burgerschool voor den cursus 1920/1921. Hiertoe wordt zhst. besloten. Punt IX. Voorstel van B. en W. tot vast stelling van het aantal lesuren der leeraren aan de hoogere burgerschool voor den cur sus 1920/1921. Zhst. goedgekeurd. J j i l I j» in i «KW »BKK CCTRAHT Urlnekwailen en nier-waterzucht» J- IO111U; VUU1Z..J 1 uCl J v 11 ga^F. c'e Wolf, P- Potma, S. Breeuwsma, VI honderden guldeni van het Distribd der gemeente Schoterland. M. wl Bosch aasgehouden. i» .m.nii -nn-MOT» ■iimicttwi Gepakte Hoofdact». Eind-Examsn H.B.S. En Friesland»

Sneeker Nieuwsblad nl | 1920 | | pagina 1