DE VONDELING VALDA Pastilles. Brandenburgh, Boschma Co. GES ZOMERS L ECHTE VALDA PASTILLES A te verkrijgen, wanneer ze koopt in doozen van Fl. !.- io. REKLAMHKOLOM Z’Jk.TTL TBENT Officieel Orgaan b Gemeente SneeL Verschynt !L Nieuwstijdingen Woensdag 4 Augustus 1920 ffio» 89 36e Jaargang e. I. ZOOWEL ALS IN IEDER ANDER SEIZOEN VOORZIEN VAN OEN HAAM VALDA M 7E gld. bij verlies CA lv van een duim. vU itie- f 4500 mej. onvoorziene uitgaven dier be- d. ,n a n u a 3 (Wordt vervolgd.) uit i ton ige- in geenerlei walgeld-ver- Uitgaven, o. a. demping vaa bermsloot Z. h. it. balloten. Hierna sluiting. gld. bij verlies van een wijsvinger. doos (Geautoriseerde vertaling.) Nadruk verboden. gste 17.5 Irag DINSDAGS on VRIJDAGSAVONDS Uitgevers Sxxkk Telefoon No. 150. elke >ort 150, tal- f25 95. »m- 175 .75. ette ten, 130 n i NIEUWS SUEEKER CDURAET annex SHEERER COURANT en WYMBRITSERADEEL Moet men WAKEN voor de veiligheid van de ademhalingswegen. ïF Moet men VERMYDEN de gevolgen van weersverandering r Moei men BESTRYDEN de gevaren van stof en microben 1 Moet men VERZORGEN de verwaarloosde koude, verouderde keelaandoeningen, chronische borstkwalen Moet men de ademhalingsorganen VERDEDIGEN, VERSTERKEN en WAPENEN, met behulp van de ANTISEPTISCHE Voorziet U er dadelijk oan, maar weigert alle pastilles, die men U ooor enkele stuioers bij het gewicht aanbiedt, want dat is ALTYO namaak. U kunt er slechts zeker oan zijn de i Abonnement: per jaar f 2.50 fr p. post f3.Losse Nos. 5 ct. Advertentièn 10 ct. p. regel. Inge zonden Mededeelingen dubbel tai ief, bij Abonnement belangrijke korting Kleine Adv. kunnen ingezonden wor den op den dag der uitgifte, tot 10 uur VERGADERING van den RAAD der GEMEENTE IJLST, op Vrgdag 30 Juli, ’s avonds 63/4 uur. Voorzitter de heer H. P. Fledderus, Bur gemeester. Aanwezig alle (7) leden. Na opening der Verg, op de gebruikelijke wijze is aan de orde Punt 1. Notulen. Ingekomen stukken en mededeelingen. f 4000 - 500 - 3500 Totaal f 8000 0. aerd 135 Voorstel van B. en W. betref fende het tapverbod. Punt IX. Adres van P. Siemelink te Gaast- meer e.a. tot het aanleggen van een weg van Heidenschap naar Gaastmeer. Punt X. Reclames H. O. 1920. „Als ik had geweten, dat ik een zoon had „Waarom wist u dat niet? Wiens schuld was het, dat u ’t niet wist?” „De schuld lag aan beide kanten. Je moe- der"heeft me nooit waarlijk liefgehad. Zij handelde naar een ingeving van ’t oogen- blik en hel was Cobden, dien zij werkelijk liefhad. Zij zeide het me en dit was de re den, dat ik haar in drift verliet. Toen ik haar eenige dagen later weer opzocht, was zij verdwenen. Ik deed wat ik kon om haar terug te vinden, maar ’t gelukte me niet. Zij deed mij onrecht aan, door zich voor mij te verbergen, zij beroofde i«e van mijn zoon, en „Uw zoon!” riep John bitter uit. „Ik had altijd verlangd een zoon te heb ben, ik zou hem een opvoeding hebben ge geven, die hem, als hij talent bezat, tot een beroemd man zou hebben gemaakt.” „Neen, uw opvoeding zou hem tot lage trouweloosheid hebben gebracht.” „Ik verdien je beleedigingen en ik moet ze dragen,” zeide Southwold met kalme waardigheid. „Ik begrijp u niet,” zeide John. „Soms begrijp ik mezelf niet. Maar nu ik een zoon heb, waarop ik trotsch kan zijn, kost het me geen moeite me uit het politieke leven terug te trekken. Zoolang ik je gekend heb, heb ik je mijns ondanks bewonderd. Jij hebt, wat ik altijd heb gemist: edele grondbeginselen. En dat is een erfenis van je moeder, want zij was een goede en nobele vrouw.” „Als u haar maar getrouwd had,” zeide John met nauw hoorbare stem. „Je moogt me haten, maar aan het feit, dat je mijn zoon bent, kan je niets verande ren. Ik heb een verklaring geschreven, die ik vanavond aan de couranten zal geven. Daarin erken ik je formeel. Natuurlijk draag je in ’t vervolg mijn naam, en iater „Ik denk er niet aan!” riep John heftig uit. „Het is eenvoudig onvermijdelijk,” ant- State», waardoor de kosten va> demping van de bermsloot een wgziging hebben ondergaan, moet ook de gemeente-begrooting worden ge wijzigd tot een bedrag van f 8000 aan inkom sten en uitgaven en wel op de volgende wijze: Inkomsten gedeelte van het saldo over 1919 verkoop ongebouwde eigendommen tgdelgke geldleening „Dat verklaart zijn dwaling. Toen wij trouwden, vroeg Miriam mij, de acte in be waring te nemen,” zeide Southwold, zijn zoon peinzend aanziende. „Dus al dien tijd heb je gedacht, dat ik schande over je moe der had gebracht en over jou, mijn zoon!” „Ja.” „Het is niet meer dan natuurlijk, dat je me gehaat hebt. Laat me je ook van mijn kant alles vertellen. Niet als verdediging, maar ik wensch, dat je het weet. Ik werd verliefd op Miriam zoodra ik haar leerde kennen. Maar ik wist, dat zij verloofd was met Cobden en ik streed tegen mijn harts tocht. Het hielp me niet, mijn liefde was sterker dan ik zelf. En toen ontzag ik nie mand en niets meer en ik was vastbesloten I haar voor me te winnen. Het duurde vrij [te, en ik slaagde eindelijk alleen doordat ‘t den haar niet waarlijk lief had. Langen tijd bleef zij nog aarzelen, maar toen kwam ze onder den invloed van een van die hef tige, haast waanzinnige passies, waar geen verklaring voor te vinden is en op ’t laatste oogenbiik, des morgens dat ze trouwen zou, stemde ze er in toe, met mij weg te gaan. Maar het was altijd mijn voornemen met haar te trouwen, en dat heb ik ook gedaan.” Hij zweeg even en keek John aan en In dien blik lag iets smeekends. „Maar al spoedig kwam de ontgooche ling. Ik had haar lief, maar eiken dag be merkte ik weer, dat zij mij nooit waarachtig had lief gehad. In haar slaap hoorde ik haar om York roepen en ik werd razend van Ja loezie. We begonnen elkaar verwijten te doen en in een aanval van woede verliet ik haar. Het overige weet je. Ik heb voortdu rend naar haar gezocht, totdat ik hoorde, dat zij gestorven was, en de detectieven die ik gebruikt had, hebben niet gezegd, dat er een kind was. „Waarom heeft u uw huwelijk geheim ge houden?” stte $■- ere be- 9- iets 74.) Bij deze vraag, die met trillende stem ge daan werd, besefte hij opeens zijn onbe wuste wreedheid en instinctmatig breidde hij zijn armen uit. Met een snik verborg zij haar gezicht aan zijn borst en schreide zacht. Hij troostte haar met hartelijke woorden en zij begonnen te spreken over den man, dien zij beiden hadden liefgehad, en al pra tende werd John’s droefheid minder schrij nend. „Je hebt er immers geen berouw van, dat je met me getrouwd bent, want in zekeren zin ben je er toe gedwongen,” zeide zij. „Kijk me eens aan, lieveling.” lij hief haar gezicht op en toen zij elkaarhet voor ’t welzijn van ’t land zou wezen, je kei opzicht om persoonlijke redenen. Ik heb „U zegt, dat ik uw zoon ben. Ik veracht Volgens voorwaarden overeengekomen met de Holiomdsoh® Vsüpz®" 7000 kerings-Stank t® Schiedam zijn onze Abonnó’s verzekerd tegen ongelukken voor *vvv IC gld. bij verlies *3 van een vinger Vergadering van den Raad der gemeente WIJMBR1TSERADEEL, op Donderdag den 5 Augustus 1920, des namiddags 2| uur. Punten van behandeling Punt I. Notulen van 3 Juli jl. Punt II. Ingekomen stukken en mededee lingen. Punt III. Voorstel van den heer J. Cnos- sen Jzn., waarover in een vorige vergadering de stemmen staakten. Punt IV. Voorstel van den heer I. Schaaf- sma om een toeslag in eens aan enkele ambte naren toe te kennen. Punt V. Opmaking van dubbeltallen voor de benoeming van leden van het College van Zetters. Punt VI. Aanbieding der gemeenterekening over het dienst>aar 1919. Punt VII. Wijziging der gemeente- begroo ting voor 1920 en rechtstreeksche betaling uit den post voor grooting. Punt VIII. Einduxamsn H. B. S. Friesland. Vierde groep. Geslaagd J. A. Overdiep, J. H. Overdiep, R. Post, W. v. d. Vegt, R. H. Visser, B. Dgkitra en IJ. Wierima, allen van de R. H. B. S te Heerenveen H. J. Frietema, L. Hofstra, O. Mulder, W. Pasma, W. Annema en M. Peekema, allen van de R. H. B. S. te LeeuwardenW. Schat en J Witteveen bei den van de Chr. H. B. S. te LeeuwardenA. Djjkstra, P. Fekkes, R. Heeg en R. J. de Wit, allen van da Gem. H. B. School te SneekJ. de Bruin, extraneus. Afgewezen 4, terugge trokken 1. De examens zjjn afgeloopan. Van de 17 candidaten der school te Sneek zakte één candidaat; Van de 32 uit Heeren veen vielen er 7; van de 26 der R. H. B. S. Leeuwarden 1; van de 13 der Chr. aldaar 1; van de 3 extraneï 2; in ’t geheel 12; 2 can didaten uit Heerenveen trokken zich terug, geslaagd zijn 82. Kaatsen. Aan de Zondag j.l. te Witmanum gehouden groote jaarljjksche kaatspartjj namen 11 par turen deel. Den geheelen dag is er uitste kend gekaatst’ De le prijs f 75 en 3 groote verg. zilv. med. werd gewosnen door A. Rien- stra Saeek, J. Reitsma Pingjum en J. A Reit- sma Witmanum. De 2e prjjs f 45 door Ids Roukema Harlingen, Ids Jousma Dokkum en T. Zijlstra Witmanum. De 3e prjjs f 30 door R. Zaagmans Witmanum, Ids Roukema Wom- mels, en H. Lemstra Witmanum. De med. voor de meeste bovenslagen viel ten deel aan Ids Jousma van Dokkum met 13. Rienstra maakte 8 bovenslagen in één partjj. De med. voor de beste opslag verwierf A, Smidts van Franeker. Van de 13 door hem opgeslagen ballen in één partjj kwam geen enkele voor of buiten. De laatste partjj om le en 2e prijs was spannend. Alles hing aan de telegraaf en ein- dingde met 55 en 66 ten voordeele van Rienstra c s. doordat Roukema en zijn maats op genoemde stand, een door Reitsma opge slagen bal lieten zitten. Op de groote jaarl. kaatspartjj Woens dag as, te Franeker te houden, prjjzen f 120 3 zilv. kruisen en koningsprjjs zilv. balf 90, f 60, f 30 en 2 X f 15, zullen in één par tuur uitkomen A. Rienstra Sneek, J. Reitsma Witmarsum en A. Smidts Franeker. VOETBAL. Zondag jl. speelde „Voorwaarts” van Sneek □en vriendschappelijke wedstrjjd tegen „Wor- kum” te Workum. De wedstrjjd werd met 1—0 gewonnen door de Sneekers. Zondag a.s. worden alhier seriewed- strjjden en estafetteloop gehouden, uitgeschre ven door „Voorwaarts’' alhier. Het batig saldo wordt afgedragen aan de Ver. ter bestrijding der Tuberculose. Voor nadere bizonderheden verwijzen we naar een advertentie in dit blad. Benoemd tot leeraar in de wiskunde aan het gymnasium te Assen de heer J. Fet- laar, alhier. LEMMER, 30 Juli. Heden zou bij een 6-tal visschers alhier, die weigerden de gemeente lijke belasting over 1919 alsnog te betalen, worden overgegaan tot executoriale verkoop hunner huisboedels. Toen de deurwaarder echter vergezeld van de burgemeester geas sisteerd door rijks- en gemeentepolitie en marechaussee te paard ten huize van 4 hun ner verscheen, kozen deze eieren voor hun geld en betaalden de verschuldigde belas ting. De volgende twee bleven echter pertinent weigeren, waarop hun boedels in een ver huiswagen werden gepakt en naar Sneek vervoerd, waar ’t na 10 dagen, als de betrok ken personen dan nog niet hebben betaald, publiek zal worden verkocht. Wanordelijk heden deden zich bij een en ander niet voor, het publiek bleef kalm. F. D. HjMMERTS, 31 Juli 1920. Op de voor dracht vooreen ondsrwjjzerei aan de openbare school te Bakhuizen komt voor Mej. D. B. Wjjnterp, alhier. Friesoh fokwas naar hot bultosr land. De firma K. N. Kuperus en Zonen te Mars- sum kocht 15 stuks vee aaa, ingeschreven in het Friesch Rundvee Stamboek, welke naar Argentinië werden verzonde» om deel te ne men aan de te Buenos Ayres te houden ten toonstelling. Verder kocht de firma Schaap te Deersum 21 stuks Friesch fokvee, waaronder 4 stieren, welke naar Chili zullen worden uitgevoerd. woordde Southwold rustig. „Ik ben erfge naam van mijn broer, graaf Aldeburgh, en na mijn dood gaat de titel op jou over.” John’s gezicht werd spierwit. „Wat bedoelt u? Ik begrijp u niet,” en toen begon hij snijdend te lachen. „Ik den titel erven? In welke hoedanigheid?” „Als mijn zoon.” „Als uw wettige zoon?” vroeg John zijn vader streng aankijkend. Nu was het de beurt van Southwold om verbaasd te zijn. „Welke reden heb je om te denken, dat je mijn wettige zoon niet bent?” vroeg hij op strengen, koelen toon. „Cobden heeft me gezegd, dat u mijn moeder niet getrouwd had. Was het niet waar?” vroeg hij en in zijn spanning om het antwoord te hooren, hield hij zijn adem lang, votor ik eenigen inejruk op haar maat<- in. p- - --z J „Ik ben met je moeder getrouwd. Ik zal me gelukte haar te doen gelooven, dat Cob- je niet vragen me op mijn woord te geloo ven.” Southwold ging naar de safe, die hij open de en nam uit een lade een document, dat hij John overhandigde met de woorden: „Misschien zal je dit officieel getuigenis gelooven.” John hield het stuk tusschen zijn bevende vingers en de woorden schemerden hem voor de oogen. Maar eindelijk kon hij niet langer twijfelen. En bij de overtuiging, dat er geen schande aan zijn geboorte kleefde, was ’t hem, alsof zijn hart zou barsten van dankbare vreugde. „God zij dank!” fluisterde hij met trillen de stem. „Ik begrijp niet, waarom je dacht, dat ik niet met haar getrouwd was. Misschien heeft Cobden je met voordracht bedrogen.... „Hij wist het niet,” viel John hem haastig in de rede. „Dat was altijd zijn bitter ver driet, dat de vrouw, die hij liefhad, onteerd was. U moet bedenken, dat zij dood waS, toen hij haar terug vond. Bij haar papieren heeft hij geen huwelijksacte gevonden en daardoor kwam hij tot de gevolgtrekking.” De notulen worde» gelezen e» onveranderd goedgekeurd. De V o o r z. deelt mede, dat door Ged. St. i* goedgekeurd 2e kwartaal schoolgeld-heffing. B. en W. zijn nog niet klaar gekomen met plannen voor wijziging van de walgeld-veror- dening en hebber, weinig moed hier mee klaar te komen. Er heeft een conferentie plaats gehad tus schen het D. B. van IJlst en dat van Wijm- britseradeel- iazake de weg Hommcrts-IJlst. Hier bleek, dat Wjjmbritseradeel niet genegen was in te gaan op de planaen, die de weg- commissie inzake de kosten had vastgesteld. Da begrooting zal waarschijnlijk zeer belangrijk moeten wordon verhoogd. Spr. heeft daardoor minder moed omtrent het tot standkomen vaa den weg. De heer Visser vraagt of er opzicht een herziening van de ordening is te verwachten. De Voorz. zegt dat B. en W. het in het algemeen belang niet wenschelgk of mogelijk geacht hebben met een passende verandering te komen. De hr. de Vries zegt, dat wijzigingen moei- Igkhede»! veroorzaken; een strengere cqntrole wordt dan Hoodig, wat de meerdere inkomsten weer teniet zon doea gaan. De heer Van der Goot vraagt of op de conferentie inzake de weg ook gesproken is over de kwestie of de dan noodige verande ringen in de stad zelf geheel door IJlst moeten worden bekostigd. De Voorz. zegt dat de zaak wel besproken is maar zonder verder gevolg. Wpmbritsera- deel wilde dat IJlst zich i» dit opzicht zelf zou redden. De heerNauta zegt dat als Wijmbritseradeel genegen is een bepaald percentage van alle kos te» op zich te nemen, het er weinig toe af doet of dit geld dan wordt besteed voor ver anderingen buiten IJlst of veranderisgen i» gld. bij levens- lAft gld. ingeval vsn over- ICA gld. bij verlies vaa lange invaliditeit. v V lijden binnen 30 d. v één hand, voet of oog in de oogen keken, loosde zij een diepen zucht van tevredenheid. „God zij dank,” fluisterde zij. „Ik ga vanmiddag naar Southwold,” ver volgde hij. „Moet je werkelijk met hem spreken?” vroeg ze angstig. En hij knikte ten ant woord. „We zullen een paar dag^n weg gaan, hier vandaan, en dan moet ik dadelijk aan ’t werk. We zullen heel arm zijn, Joyce.” „Daar geef ik niets om, nu ik bij jou ben. En, John, beste, zal je niet te hard zijn voor je vader?” „Noem hem zoo niet,” zeide hij bitter, en zij durfde'niets meer te zeggen. Precies om vier uur stond Strand op de stoep van ’t groote huis in Downing Street. Hij werd in de bibliotheek gelaten; daar IJlst. Misschien wars de oplossing in deze richting te zoeken. De heer de Vries wjjst er nog op dat de kosten belangrijk hooger worden. Meende men vroeger te kunnen volstaan met f 17 per M. weg, thans zal dit f22 worden. Deze mededeelingen worden ahnu voor ken- nisgevisg aaïgenomen. Ingekomea zijn Armvoogdg-begr. 1921. Het subsidie van de gemeente bedraagt f2530, f700 hooger dan verledea jaar. Verzoek van wed. de Jong, om de gebrui kelijke tegemoetkoming. Adres hoofdbestuur Friesch Volkssanatorium met verzoek bestendiging subsidie: dit is naar 2 cent por inwoner f 30 in het jaar. Zullen bij de gemeontebegrooting worden behandeld. Punt II. Goedkeuring armvoogdijrekening, dienst 1919. Deze rekening wordt nadat de desbetreffende commissie bg monde van den heer Visser, rapport heeft uitgebracht z. h. st. goedgekeurd. Punt 111. Voorloopige vaststelling gemeente rekening dienst 1919, met voorstel van B. en W. om over f 4000 te beschikken van het batig saldo voor de dienst 1920. Het batig saldo bedraagt f 4100. B. en W. stellen voor hiervan f4000 over te schrijven op de begrooting 1920. Z. h. st. goedgekeurd en aldus besloten. Pun IV. Voorstel van B. en W. om de gem. bijdragen voor het bouwen der woningen te verlagen, daar gerekend moet worden dat voor dempingskosten enz. voor ieder terrein ’/5 of f 1000 komt. In een schrijven wgzen Ged. Staten op de hooge kosten der grondwerken, waardoor het bouwterrein zoo duur wordt, dat dit college in overweging geeft naar ander bouwterrein uit te zien. De demping van de geheele bermsloot zal f 5000 kosten. Elk bouwterrein zal in deze kosten '/5 moeten bijdragen of f 1000. Op de begrooting was gerekend op der kosten of f 2000. De inspecteur van het woningtoezicht wijst er op, dat door de te dempen bermsloot al het menagfewater van het stadje wordt afgevoerd en dat dus de gemeente de kosten van demping der bermsloot en van de rioleering in zijn ge heel, ook voor de niet langs de bouwterreinen liggende gedeelten heeft te dragen. De daarvoor benoodigde som kan, aldus B. en W. misschien later bij het afstaan van bouwterrein op de gegadigden verhaald worden. Deze verandering heeft eveneens een wijziging van de annuiteitsrekening enz. tengevolge. Een wgziging in de gemeentebegrooting van f 8000 aan inkomsten en uitgaven zal even eens noodig zgn. De heer N a u t a zegt dat B. en W. niet meegaan met de uitspraak van den inspecteur als zouden de algemeene kosten van afvoer van het menagewater door de gemeente moeten worden betaald. Daar echter do tgd dringt, hebben zjj zich noodgedwongen bg het advies neergelegd. De heer Visser zegt dat thars wel het maximum is bereikt, wat ds gemeente in de woningbouw kan bedragen. Men kan slechts hopen dat de werkelijke kosten de raming niet zullen ovenchrjjden. Z. h. st. conform het voorstel van B. en W. besloten. Punt V. Nadere wijziging der gemeente- begrooting, dienst 1920. Naar aanleiding van de wensch van Ged. Zaterdag j.l. werd voor rekening van den heer K. Vrolijk Hz. aanbesteed het ver bouwen van ’t perceel, wijk 4 no. 10, staande aan de Kruizebroederstraat te Sneek. Architect de heer F. de Jong Izn. Ingekomen 4 biljetten: Ingeschreven als volgt: A. v. d. Zee f 17135; KI. Hienistra f 15937; H. Tromp f15121; O. de Vries f 14819. Voorloopig niet gegund. Tennis. Uitslag wedstrijd SneekFraneker L. T. C. 2e klas tenniscompetitie, afdeeling Fries land. 1. Damesenkel: Mevr. Klein slaat Buwalda 26, 64, 64. 2. le Heerenenkel. W. B. Lankhorst slaat J. Meindersma 61, 63. 3. 2e Heerenenkel: dr. Klein slaat L. Beti- ving 62, 61. 4. Damesdubbel: mevr. Klein en mej. Ament slaan mevr. Hoekstra en mej. Pott 1, 6- 0. 5. Heerendubbel: J. Meindersma en L. Pott slaan dr. Klein en A. Haga 63, 75. 6. le gemengd-dubbel: mevr. Klein en W. Lankhorst slaan mej. Buwalda en J. Mein dersma 63, 68, 63. 7. 2e gemengd-dubbel: mej. Ament en dr. Klein slaan mevr. Hoekstra en F. Beins 62 6—4. Zoodat Sneek wint van Franeker met 61 en daarmee kampioen der afdeeling is ge worden. Het winkelhuis aan de Oude Koemarkt, bewoond door Wed. Martens en eigen aan den heer K. v. d. Goot, is onderhands aan gekocht door den heer U. W. Zijlstra, Rij wielhandel alhier, voor de som van f3200. hingen verscheidene geschilderde familie portretten en hij begreep, dat zij mannen voorstelden van ’t zelfde vleesch en bloed als hij, maar op wier verwantschap hij geen aanspraak kon maken. Eindelijk ging de deur open en Southwold kwam binnen. John stond op en de twee mannen keken elkaar aan zonder te spre ken. „Je bent mijn zoon,” zeide Southwold met gedempte stem. John boog even zijn hoofd, maar zeide geen woord. Plotseling was het, alsof alles in zijn hoofd ronddwarrelde. Hij deed een uiterste poging om zijn zelfbeheersching te herwinnen. Wat voelde hij toch? Was het haat? Was het afkeer? Wat was het, dat hem zoo ontroerde? „Ik beken, dat ik het was, die je ten onder heb willen brengen. Ik heb altijd geweten, dat je onschuldig waart aan ’t geen je ten laste werd gelegd,” vervolgde Southwold op koelen toon en met rustige kalmte. „Dat weet ik. Voelt u dan geen schaamte, dat u dit zoo kalm kunt toegeven?” „Ik denk niet, dat je me zult gelooven, maar op mijn woord van eer, ik dacht, dat Tin4- 14- x tj invloed te vernietigen. Het was in geen en- altijd van je gehouden. den vader, dien ik nooit als zoodanig zal erkennen, den man, die den vriend verried, die hem vertrouwde. En toen hij aan zijn zondige lust voldaan had, de vrouw ver liet, die hem liefhad!” „Zwijg!” riep Southwold streng uit, maar John vervolgde zonder eenig mededoogen: „Heeft u ooit gedacht aan den man, wiens leven door u verwoest is. Zonder uw ver raad, zou York Cobden een hooge positie in de maatschappij verkregen hebben. En de man, dien ge zoo benadeeld hebt, heeft uw zoon bewaard voor ellende en armoede en hem de opvoeding gegeven, die een man van stand en ontwikkeling toekomt.'1

Sneeker Nieuwsblad nl | 1920 | | pagina 1