ssk. I0T EN. h I. Ingezonden Mededeelingen. Brandenburgh, Boschma Co. 36eJJaargsNg NIEUWSTIJDINGEN. KANTOREN en DRUKKERIJ zijn morgen (Hardzeildag) GESLOTEN. e ie, netjes V. ölliciesl Orgaan der Gemeente Sneek. Woensdag 18 Augustus 1920 No» 93 L. C. iarkt, ireau egens gezin part >nder gen ia aeden n per 4 4AG, Octo- ¥AR- Den DEN 2 per- BRANDBNBURGH, BOSCHMA Co. Restgevallen te Parijs. Te Parijs zijn vier gevallen van pest ge constateerd. Een dezer lijders is overleden. KORT GEMENGD NIEUWS. Het „Laatste Nieuws” meldt: Door de veldgrijze onderdanen van keizer Wilhelm, die tijdens de bezetting er de liefheb berij op nahielden al het Belgische koper werk in te zamelen, werd het koperen be legsel van den koepel van het Brusselsche Paleis van justitie weggenomen. Gelukkig dat alleen maar dit gedeelte en niet 't heele gebouw in koper was gemaakt, anders had den ze het ook heelemaal weggedragen. Nu wordt de koepel opnieuw met koper belegd, een werk, dat maar 300.000 fr. zal teek esn i, te- lt kon- I L, i en sier- liga- :ike- izen irvan adert aal. rasch- 1TE. I0UW IEEE schot r No. d. uitje con- IISJE g. ver-l iet een m had •en een' is ge on ken. f 40 voor het tot stand brengen van werken van algemeen belang. In elk geval moet in het oog worden ge houden, dat de uitkeering een buitengewone bate is, die bijgevolg niet mag versmelten In de gewone ontvangsten en aangewend voor het doen van gewone uitgaven. Motor- demonstraties. De Friesche Motorclub hield Zondag, In samenwerking met de Vereeniging van Vreemdelingenverkeer te Heerenveen, op het terrein der ijsclub „Thialf” een prachr- demonstratie, bijgewoond door een talrijk publiek. Er werden verschillende behendig- heidswedstrijden gehouden. De uitslag daar van is: ringsteken: 1. G. Borghuis te Olden- zaal, 2. A. Eerligh te Leeuwarden, 3. J. Kirch te Oldenzaal; plankenwedstrijd: 1. W. Veen- stra te Oranjewoud, 2. H. Schrage te Sappe- meer, 3. P. Jongejans te Sneek, J. de Custer te Ruinerwold; pennenwerpen: 1. P. Prins te Dronrijp, 2. A. Visser te Heerenveen, 3. A. Schrage te Sappemeer, 4. J. Kirch te Ol denzaal; balwerpen op duozitting: 1. P. Straatsma te Witmarsum en mej. Truus Schuld te Utrecht, 2. D. van Huizen en mej. A. v. d. Veen te Jelsum, 3. P. Prins te Dron- rijp en mej. v. d. Wal te Leeuwarden. Voo? den verst afwonenden rijder werd de prijs toegekend aan F. v. d. Berg te Assendelff. De prijzen werden met een gepast woord door den voorzitter der Friesche Motorclub, den heer Verkouteren te Sloten, uitgereikt. Ofschoon de baan nog wat week was, wis ten de motorrijders er prachtig op te ma- noeuvreeren en moest men hunne behendig heid en zekerheid bewonderen. ’s Avonds gaf Vreemdelingenverkeer bal- champêtre en vuurwerk, dat ook druk be zocht was. L. C. Abonnement: per ja&r f 2.50 fr. p. pont f3.Losre Nos. 5 ct. Advertentiên 10 ct. p. regel. Inge zonden Mededeelingen dubbel tarief, bij Abonnement belangrijke korting Kleine Adv. kunnen ingezonden wor den op den dag der uitgifte, tot 10 uur bericht van verhindering zonden, zullen al die organisaties 1 of 2 of 3 afgevaardigden naar het stichtingscongres zenden. Behalve met de vaststelling van de statuten, benoe ming van een bestuur, aanwijzing van den zetel enz. en bespreking der ingediende voorstellen aangaande 8-urendag, minimum loonen en socialisatie van de landbouwbe drijven, zal het congres ook in behandeling nemen de onderwerpen, welke voorkomen op de agenda van de conferentie van het Internationaal Arbeidsbureau van den Vol kenbond. Het vlaggen te Purmerend. In de vergadering van den gemeenteraad van Purmerend is ’n voorstel van den voor zitter, om op verjaardagen van de leden van het Koninklijk Huis de vlag uit te ste ken en B. en W. te machtigen, dit ook te doen op andere dagen, waarop hun dat ge- wenscht zal voorkomen, aangenomen met 6 tegen 4 stemmen. Tegen stemden de drie aanwezige sociaal-democraten en wethou der Steert (v.-d.). Verachgnt DINSDAGS en VRIJDAGSAVONDS Uitgevers Bxixk Telefoon No. 150. Volgens voorwaarden overeengekomen met de Hollandsohs Algcmeana V«rze- 7000 k«rlng*-Bank ta Schiedam zijn onze Abonné’e verzekerd tegen ongelukken voor AVVV 5—0 en 64. Rienstra c. s. waren verreweg het sterkst. No. 8 en no. 9. Gewonnen door no. 8 met 5—3 en 6—2. No. 11 en no. 14. Gewonnen door no. 14 met 54 en 64. No. 16 bleef staan en kwam op de 3e lijst. Op de 3e lijst speelden nog de parturen 16 en 17. Eindstand 53 en 66 voor par tuur 17. No. 4 en no. 8. Een keurige partij met veel bovenslagen van Th. Pasma. Zijn par tuur moest het evenwel afleggen met eind stand 5—5 en 60 en een buitenslag van Altenburg. Rienstra was in op- en uitslaan best. Om de prijzen. In de laatste omloop waren nog aange bleven de parturen 14, 17 en 4. Eerst speelden 14 en 17. ’t Eerste halfspel was voor partuur 17. Daarna wist De Vries en zijn maats 2 spel achter elkaar te verove ren. De volgende 3 halve spellen kwamen voor 17 aan de telegraaf. Men besloot het perk te verleggen, in verband met de hinder door de zon. ’t Laatste spel verwierf partuur i voorbij wist te De runderpest. Naar aanleiding van de runderpest in Bel gië, had het korrespondentiebureau een on derhoud met prof. dr. H. Remmelts, inspec teur van den Veeartsenijkundigen Dienst, die uit België is teruggekeerd van een reis, waarin hij een onderzoek heeft ingesteld naar deze zoo gevreesde ziekte. Prof. Rem- melts deelde mede, dat de runderpest in vrij hevige mate heerschende is in bijna alle provinciën van België. Deze ziekte, die se dert 50 jaren niet in de West-Europeescne streken geweest is, heeft zich plotseling met buitengewone snelheid verbreid en grijpt In de Belgische gewesten om zich heen, nadat de eerste runderen aan de besmetting zijn blootgesteld. De toestand is thans zóó, dat de runder pest geconstateerd is op pl. m. 90 plaatsen, in alle provinciën met uitzondering van Ant werpen. De maatregelen door de Belgische regee- ring genomen tot bestrijding van verdere voortwoekering der gevreesde ziekte be staan in een verbod van vervoer van alle herkauwende dieren en varkens in geheel België met uitzondering van het slachtvee en daar ter plaatse waar de ziekte heerscht een afmaken van alle zieke en verdachte die ren. Verder is nog een stilstand van vervoer geboden voor alle vee binnen een omtrek van 1 K.M. ter plaatse waar een ziektegeval zich heeft voorgedaan. De ziekte is nog niet onmiddellijk aan onze grenzen, de plaatsen waar runderpest is uitgebroken het dichtst aan de Neder- landsche grens zijn in Oost-Vlaanderen: Oost-Winkel, Waerschoot, Heijdingen, Des- teldonk en Evergem. En bij Limburg het plaatsje Eupen, ongeveer 15 K.M. van de grens. De internationale landarbeidersorganisatïe. De stichting van een Internationaal Land arbeiders Federatie, waarvoor de verschil lende landarbeidersorganisaties in Europa tegen 17 Aug. en volgende dagen te Am sterdam zijn bijeengeroepen door den (Mo dernen) Ned. Bond van Arbeiders in het Land-, Tuinbouw- en Zuivelbedrijf, is ver zekerd. De organisaties in de volgende lan den: Duitschland, Duitsch-Oostenrijk, Tsje- cho-Slowakije, Polen, Denemarken, Zweden, Italië, Frankrijk, Engeland (2), Schotland cn Holland, met een totaal ledenaantal van over de 2 millioen, berichtten hun aanslui ting. Het getal leden der verschillende bon den is als volgt: Italië 850.000, Duitschland 650.000, Polen 250.000, Denemarken en Frankrijk 30.000, Engeland resp. 150.000 en 100.000, Duitsch-Oostenrijk 40.000, Zweden en Schotland 20.000, Holland 16.000, Tsje- cho-Slowakije en België 2000. Op een twee- o_, UI na^,^ nl. Polenj?n Frankrijk, welke bonden kosten. Een echt koopje dus. Wie het beta len zal? De Duitschers vermoedelijk of wat nog meer waarschijnlijk is de Belgi sche belastingbetalers. Te Maastricht is het vreemdelingenbe- zoek zóó groot, dat het is gebeurd, dat ge durende enkele nachten verschillende reizi gers buiten hebben moeten slapen, omdat de hotels overvol waren. Aan den Paterwoldschenweg nabij Groningen is ’n groote boerderij afgebrand, eigenaar J. van Hemmen te Haren. De oor zaak is hooibroei. De bewoners werden ge red. Alles brandde uit. Lage verzekering dekt gedeeltelijk de schade. Te Amersfoort stootte een 4-jarig kind een waschketel van een drievoet en bekwam daarbij zoodanige brandwonden, dat het aan de gevolgen overleed. Naar de „N. Ct.” ter oore kwam, zou het in de bedoeling liggen van den minister van Oorlog met voorstellen te komen, die ons leger in oorlogssterkte terug brengen op 100.000 man. Daarom meent ’t Comité op groote be langstelling te mogen rekenen. Dank werd gebracht aan Provinciaal en Stedelijk bestuur voor hunne medewerking. Namens deze beide corporatiën voerden de Commissaris der Koningin en de Burge meester ’t woord, waarna de genoodigden de gelegenheid kregen de tentoonstelling te bezichtigen. Wij willen thans niet in details treden doch alleen een enkele totaalindruk geven. En die is schitterend. Heel de opzet getuigt van durf en willen. Durf om iets grootsch op te zetten en de wil om ’t eenmaal voorgenomene zoo goed ma gelijk tot stand te brengen. Het terrein maakt, dank zij de bijzonder smaakvolle indeeling en inrichting van den architect der tentoonstelling, den heer Mein- tema, ’n prettige indruk. Eenvoudig smaak vol alles in de rechthoek gehouden, wit geschilderd met rood en lichtblauw afgezet, de kleuren van de Friesche vlag. Breede wandelpaden langs alle gebouwen, gepla veid met trottoirtegels, daartusschen gazons en bloemperken, die óók de gebouwen een vroolijk aanzien geven. Wanneer men weet, dat er meer dan 10.000 planten in ’t terrein zijn verwerkt, kan men eenige indruk krij gen van de bloemenweelde. Voor ontspannings- en rustgelegenheid tentoonstellingen zien is vermoeiend -Is ruimschoots gezorgd: op de terrassen heeft men een alleraardigst overzicht van ’t ter rein en onder ’t genot van vroolijke muziek en goede consumptie zal men hier menig uurtje genoegelijk kunnen doorbrengen. Voor de danslustigen in ’n flinke dansvloer gelegd, een hoog opspuitende fontein geeft een idee van frischheid en ’s avonds zal deze slagen de proeven althans ver licht worden en een regen vol heerlijke kleu ren doen neerdalen. En de exposities? Ze geven ons een beeld van het groote terrein dat door de electro- techniek wordt bestreken, van de kleinste toepassingen op huishoudelijk gebied af tot de grootste sterkstroom-installaties toe. In volgende nummers hopen we op ver schillende stands terug te komen. Thans alleen dit: daar is in Leeuwarden iets moois, iets nuttigs en iets leerzaams te zien voor een ieder; daarnaast is er gezorgd voor tal van attracties, zoodat wij meenen te mogen besluiten met de opwekking: Op naar de I. E. T. te Leeuwarden. Arm Etainen. In de raadsvergadering van Emmen heeft burgemeester Kootstra meegedeeld, dat wellicht op 1 September alle betalingen van de gemeente moeten worden gestaakt, ook die van de tractementen van de gemeente ambtenaren. Het tekort bedraagt dan on geveer f 150.000. Brandblussching bij opbod! Bij een brand van een groote hooiberg te Velsen, die door den bliksem getroffen was, eischten eenige mannen voor het uit elkaar halen van het hooi f2.50 per uur. Na onder- handeling werd, met het oog op het gevaar, f 2 gegeven. De spuitgasten werden toen ontevreden en eischten ook meer dan het vastgestelde. Zij kregen toen 90 cent per uur. Sommige mannen verdienden aan dezen brand f 30 a f 40. Deze brand kost de gemeente veel geld, zoodat in de laatste raadsvergadering aan B. en W. gevraagd is of het niet mogelijk is een vrijwillige brandweer te vormen. De burgemeester zeide ernstige overweging toe. Motorongeluk met doodelijke afloop. Vrijdag had op den weg van Laren naar Muiden een ernstig motorongeluk plaats. De heer Feld, uit Amsterdam, kwam op zijn motorfiets uit Laren, toen uit de richting Muiden een boerenwagen kwam aanrijden. Beide voertuigen weken naar denzelfden kant uit, ten gevolge waarvan een ernstige botsing ontstond. De heer Feld werd zwaar gewond naar het ziekenhuis te Muiden over gebracht, waar hij na tien minuten overleed. Uitkeering uit de O.-W.-belasting. Nu het zich laat aanzien, dat weldra tot de tweede uitkeering van het aandeel der gemeenten in de opbrengst der O.-W.-be- lasting zal worden overgegaan en bij het daartoe strekkende wetsontwerp ook ver scheidene Friesche gemeenten voor toeken ning van een bedrag in aanmerking zijn ge bracht, hebben Ged. Staten dezer provincie aan de gemeentebesturen als hunne ziens wijze bericht, dat het eventueel te ontvan gen bedrag in het algemeen dient te strek ken tot verlichting van den druk, dien de oorlogstoestand op de gemeente heeft ge legd, hetgeen o. a. duidelijk blijkt uit de be handeling van de wet op de heffing eener O.-W.-belasting, waar wordt gezegd dat tot het beschikbaarstellen ten behoeve van de gemeenten van ten hoogste 7» gedeelte van de opbrengst dier belasting is overgegaan ten einde tegemoet te komen aan den nood, waarin sommige gemeenten door de crisis verkeeren. De uitkeeringen dienen alzoo'in de eerste plaats te worden aangewend tot delging of vermindering van de zgn. crisisschuld, met name leeningen op korten termijn aange gaan ter bestrijding van uitgaven voort vloeiende uit de Distributiewet. Gemeenten, aan wie het is gelukt die uitgaven uit de ge wone inkomsten te hoeden, dienen de uit keering te gebruiken voor geheele of gedeel telijke aflossing van crisisschulden in ruime ren zin of van andere daarvoor het meest ïn aanmerking komende schulden, aangegaan Kaatsen. De Kaatsvereeniging Sneek hield Zondag jl. op het vrije speelterrein een ledenwed strijd. 17 parturen hadden zich hiervoor aangegeven. In twee perken werd begonnen. Er werd uitstekend gekaatst. Meermalen hing alles aan de telegraaf. Omstreeks 10 uur werd begonnen. De lijst zag er als volgt uit: No. 1: L. Ringma, L. Beetstra en J. Jil- lings. No. 2: A. Fleur, H. de Bruin en J. Cuperus. No. 3: F. Postma, G. de Haan en P. Jelte- ma. No. 4: A. Rienstra, K. Wieringa en H. Ris- selade. No. 5: S. Haga, J. de Haan en K. Werk hoven. No. 6: J. Aukema, IJ. Bosma en A. Muller. No. 7: P. Koopmans, H. de Jong en J. Zeilstra. No. 8: O. Piersma, F. Altenburg en Th. Pa s m a No. 9: J. Jillings, P. v. d. Laan en J. Vel- lema. No. 10: J. Kuipers, B. Kuipers en J. H. Calf. No. 11J. Meester, L. Koopal en H. Pas ma. No. 12: O. Piersma, B. de Jong en J. Terpstra. No. 13: J. Lemstra, H. Hofmeester en G. Alberda. No. 14: J. de Vries, J. Haga en Ph. Kui pers. No. 15: G. Tonkes, G. vd. Werf en P. San- nes. No. 16: B. Koning, L. Reitsma en O. Pos thumus. No. 17: S. Zijlstra, A. Jonkmans en S. Koopmans. In de eerste omloop vielen af de parturen: No. 2 met eindstand 54 en 64. No. 3 met eindstand 50 en 62. No. 6 met eindstand 51 en 64. No. 7 met eindstand 51 en 62. No. 10 met eindstand 54 en 62. No. 12 met eindstand 53 en 62. No. 13 met eindstand 55 en 66. No. 15 met 3 spel wegens niet opkomen. No. 17 bleef staan en kwam in de 2e om loop uit tegen partuur no. 1. Mooi was de strijd tusschen de parturen 1 en 2. Partuur 3 was veel te zwak tegen over dat van Rienstra c. s. No. 3 kreeg dan ook geen enkel bordje. Een heel aardige partij werd er gespeeld tusschen de parturen 9 en 10. Partuur no. 10 bestond uit 3 vete ranen, die een heel mooi spel vertoonden. No. 9 werd evenwel overwinnaar. Een van de zeldzaamste partijen was die tusschen 13 en 14. Partuur 14, Jan de Vries c. s. kon er in ’t begin niets van terecht brengen. De Vries sloeg veel buiten, de andere spelers van dit partuur deden eerst ook weinig. Het uitslaan van Lemstra wekte algemeen be wondering. Partuur 13 schoot flink vooruit. In korten tijd was de stand 5—1 en 6—4. Toen deze partij op één slag na was gewon nen door partuur 13 keerden de kansen ten voordeele van partuur no. 14. Meermalen werd de stand nog kritiek, doch de kans besliste steeds ten gunste van partuur De Vries c. s. Zoodat ze deze partij wonnen met eindstand 55 en 66. Op de tweede lijst kwamen uit de partu ren no. 1 en no. 17. Gewonnen door no. 17 met 5—5 en 6—4. ’t Was een mooie partij. No. 4 en no. 5. Gewonnen door no. 4 met Géén suikerschaarschte. Het Ned. Corr. Bureau in Den Haag deelt namens den heer L. Bückmann mee, dat er in ons land géén tekort is aan suiker en er niet komen zal óók. Er is suiker genoeg, en was dat niet het geval, dan zou de Centrale Suikermaat- schappij verplicht zijn, suiker op de wereld markt te koopen en hier in te voeren. Het verbruik van suiker in ons land stijgt geweldig. In 1920 zal, als ’t doorgaat zoo als nu, tweemaal zooveel suiker verbruikt worden als in 1911. In totaal 1.800.000 balen! Hoewel er in Mei 170.000 en over Juni 157.000 balen suiker door de Centrale Sui- kermaatschappij C. S. M. afgeleverd zijn voor ’t binnenland, is er toch nog ge brek, doordat velen ongehoorde hoeveelhe den inslaan, uit vrees, dat ze straks geen suiker meer zullen krijgen. Men meent, dat de prijs voor de vrije suiker van f 94 op f 110 gebracht zal worden. Deze geruchten om trent prijsverhooging zijn beslist onjuist, de prijs wordt niet hooger. Ook de prijs der vrije suiker niet. De grossiers in suiker houden hier en daar suiker achter, in de hoop dat ze van de stijging, waarop ze hopen, zullen profitee- ren. Die hoop kunnen ze gerust laten varen. De suiker wordt niet duurder. Er komt geen gebrek, óók niet ’t volgend jaar. Dan wordt er voor ’t binnenlandsch gebruik zelfs nog meer gereserveerd dan In dit jaar gedaan is. Er is dus absoluut geen reden een grooie hoeveelheid suiker op te slaan. Er is en er komt géén gebrek aan suiker, en de prijs gaat niet omhoog. De C. S. M. heeft 6 millioen gulden ge stort als waarborg, dat ze haar verplichtin gen zal nakomen. Indien zij niet voor suiker zorgde, zou die 6 millioen verbeurd zijn. Volgens den heer Bückmann wordt in geen enkel land ter wereld méér suiker ge bruikt dan hier. En nergens is ’t goedkooper dan hier. De suiker op bonnen is dit jaar f 110, be neden de wereldprijs per baal geleverd; de vrije suiker nog f50 beneden de weretd- markt-prijs. Incident te Ramsgate. In de Engelsche haven Ramsgate heeft een woedende menigte belet dat een Duitsch schip, de Irene, er met cokes werd geladen, die bestemd was voor Denemarken. Een aantal voormalige soldaten sprak de menig te toé 'en eischte het onmiddeilijke vértrek van Duitsche schepen uit de haven. De plaatselijke autoriteiten beloofden overleg te plegen met de regeering. Smokkelwaren. Te Keulen zijn 785 vaten spiritus, die met het schip Karlsruhe IV vanuit Rotterdam daar werden aangebracht en een waarde van ongeveer 25 miljoen Mark vertegen woordigen, in beslag genomen ten bate van het rijk. De geadresseerde, een gewezen zeeoffi cier, is gevangen genomen. Bij onderzoek bleek nl., dat de invoervergunning valsch was, Tevens heeft men ontdekt, dat nog veel andere goederen werden ingevoerd op val- sche invoervergunningen, die met behulp van gestolen stempels en formulieren zijn vervaardigd en grootendeels aan Nederland- sche firma’s werden verkocht. Men .heeft reeds voor 10 millioen Mk. aan ten onrechte ingevoerde goederen in beslag genomen en den invoer van groote partijen kunnen ver hinderen. De laatste dagen zijn op het goederensta tion Keulen-Gereon nog aanzienlijke hoe veelheden spek, vet en vleesch in beslag ge nomen. groote kaats, welke Haga slaan. Verloop was als volgt: No. 14: 2—8—8—8—8—4—4—2—8—8. No. 17: 8—2—4—2—4—8—8—8—4—6. Partuur 17 ontving dus de 3e prijs. Om le en 2e prijs kampten daarna de parturen no. 4 en no. 14. Om beurten werden de halve spellen vero verd. Er werd mooi gekaatst. Rienstra sloeg meer dan eens boven, terwijl De Vries als opslager meesterwerk verrichtte. Ook het uitslaan van De Vries was best. De oude veteraan Risselade was ook in deze partij weer uitstekend. In het keeren en uitslaan behoefde hij voor de jongeren niet onder te doen. Haga en Kuipers maakten in deze partij eenige fraaie bovenslagen. De half- spellen werden met de volgende standen veroverd: Het le halspel was voor Rienstra op 80 doordat De Vries een kaats niet voorbij sloeg. Gelijk werd het op 86 met een bui tenslag van Rienstra. Op 8—2 kreeg partuur 14 een spel omdat Wieringa een bal in ’t perk liet zitten. Een spel gelijk op 80 werd ’t wegens het niet voorbij slaan van een kaats. Op 82 \y2 spel voor 14 met een bovenslag door Haga. Gelijk ll/2 spel met een perkslag van Rienstra. Op den stand 86 gaf De Vries weer eens een echte prïp- per en kreeg voor zijn partuur 2 spel. Op 84 werd het weer twee spel gelijk met een kwaadslag van De Vries. Met een schoone zes en een kaats, welke door partuur 14 niet werd voorbij geslagen, namen Rienstra c. s. de leiding met 5 eersten. Als de stand 64 is, weet Haga een groote kaats voorbij te slaan en is ’t weer 5 eersten gelijk, ’t Is een zeldzame partij. Met 62 en een kleine kaats slaat Rienstra daarna voor en hebben J. de Vries, J. Haga en Ph. Kuipers de le prijs gewonnen. Partuur 4 Rienstra c. s. de 2e prijs. ’t Is ’n mooie wedstrijd geweest. Wat men in de laatste weken niet op de groote kaats- partijen zag, nl. ’n partij gewonnen met uit slaan, kon men hier aanschouwen. Op deze ledenpartij werd meesterlijk uitgeslagen. In de eerste plaats noemen we Lemstra uit par tuur 13. Dat dit partuur het zoover heelt weten te brengen, 5—1 en 64 tegen J. de Vries c. s. in de le omloop (later keerden evenwel de kansen ten gunste van partuur 14) is te danken geweest aan het keurige uitslaan van Lemstra. In deze partij maakte hij veel bovenslagen. Ook Thomas Pasma, A. Rienstra, J. Haga, J. de Vries, cn zoo zouden we door kunnen gaan, waren spelers van kwaliteit in het uitslaan, 't Is voor het bestuur en leden van de kaatsver. Sneek een kostelijke dag geweest. Er was veel publiek. De prijzen bestonden uit kunstvoorwerpen. Voor onderwijzer-stenograaf, stelsel Pont, slaagde de heer I. Nauta, onderwijzer aan de m.u.l.o. „Rehoboth”, alhier. Bij den Zondag gehouden zeilwedstrijd door de zeilvereeniging „S. Z. C.” won in de eerste klas boeiers en jachten de eerste prijs „Maaike”, van D. Oppenhuizen; 2e prijs wegens te weinig deelneming niet uit gereikt. In de 2e klas tjotters, de le prijs, van der Werf van Kromwal; 2e prijs R. Se- vensma met Anna Maria. 3e klas kielbooten, le prijs Wilhelmina, van A. Veen; 2e niet uitgereikt. 4e klas, jollen, le prijs Iris, van L. v. d. Weij; 2e prijs Luna, van Johs. Zwart. Aangezien de klassen boeiers en jachtes wegens geringe deelneming werden gecom bineerd, bleef de uitgeschreven 5e klas ach terwege. Wat meer wind was den wedstrijd onge twijfeld ten goede gekomen. IJSBRECHTUM. Geslaagd voor de hoofd- acte de heer A. Vleer, alhier. WOMMELS. Geslaagd voor de acte Hoog- duitsch L. O. mej. H. IJntema, alhier. I. E. T. In tegenwoordigheid van tal van autori teiten en genoodigden werd Zaterdag te Leeuwarden de Intern. Electriciteits-Ten- toonstelling geopend met een rede van den voorz. den heer R. Buisman, waarin deze er de aandacht op vestigde, hoe deze tentoon stelling van groot belang is voor onze pro vincie, nu deze aan den vooravond staat van algeheele electrificatie. Het Friesche pu bliek zal hier de electriciteit kunnen zien in al haar verschillende toepassingen en het beste en meest practische kunnen uitkiezen. 7C gld. bij verlies CA Iv van een dnim. vv in loodig E”. ver ia ’t I ■8 gld. bij levens lange invaliditeit. gld. bij verlies van een wijsvinger. e zee elijk. NIEUWE SNEEKER COURANT annex SNEEKER COURANT en WYMBRITSERADEEL ischt. Gewone huidkwalen en hot oeneosmlddei er voor. Een uit de lichaamsgesteldheid voortkomen de huidkwaal vereischt medisch advies. Er zijn echter bepaalde opgedane huidaandoenin gen, die spoedig moeten zwichten voor veran dering in gewoonten en voeding, en behande ling met een speciale, antiseptische zalf. Tot de laatsten behooren de roosachtige, dragende, roode, droge of natte vormen van eczeem, die uit onzuiverheid van het bloed, geestelijke inspanning of besmetting ontstaan. Andere soortgelijke aandoeningen zijn dauw- r worm, gordelroos, psoriasis, winterhanden, mej standen 84 en 86 met een waterpokken, huidjeuking enz. Bij al deze huidkwalen is volkomen zinde lijkheid, geregelde stoelgang, rust, eenvoudig voedsel en onthouding van alkohol noodzake lijk. Men mag niet over de aangedane deelen wrijven of krabben wegens de daaruit voort vloeiende misvormingen en gevaren. Om de jeuk en pijnlijkheid te verdrijven is een spe ciale zalf noodig en Foster’s Zalf wordt hier voor alom geprezen. Zij heelt en geneest bo vengenoemde jeukende huidkwalen- Foster’s Zalf dient licht te worden aange wend na afsponsing en zacht drogen der aan gedane deelen. Een enkele doos van deze speciale zalf is gewoonlijk voldoende om zelfs hardnekkige huidaandoeningen te genezen. De zalf is ook bijzonder geschikt voor in- en uit wendige aambeien. Let op den juisten naamFoster’s Zalf. Te Sneek verkrijgbaar bij de firma’s Joh. W. Meijer en B. Meindersma a fl.75 per doos. lette 1 TE gld. bij verlies *3 van een vinger JA A 01A ingeval van over- IC A gld. bij verlies van *V V lijden binnen 30 d. 13V één hand, voet of oog

Sneeker Nieuwsblad nl | 1920 | | pagina 1