De Troonrede. Wij vragen Uwe aandacht voor onze van Seer lage prijzen. I, 'i 03. Speciaal Etalages GEBRs. BERVOETS* tricotpakjes en truitjes. Ölficieel Orgaan der Oemeenie SneeL Venchgnt Brandenburg, Boschma Co- Ingezonden Mededeelingen. 1. WosnssSag O September 1920 M ieuw&uj dingen. rs, i Uh, 36e Jaargang Ho« 103 j. n IN, 18, r 10. 0, ■LS. uit- ibols. T 0. DIN SDAGS en VRIJDAGSAVONDS Uitgever» 10. 3L et. ii leak. en. ,00 .90 ,20 ,10 ,00 .70 90 40 00 30 50 35 20 35 25 10 at. 5' Abonnement: per j’aar f 2.50 fr. p. post f3,Losse No». 5 et. Advertentlên 10 ct. p. regel. Inge zonden Mededeelingen dubbel tarief, bij Abonnement belangrijke korting Kleine Adv. kunnen ingezonden wor den op den dag der uitgifte, tot 10 uur I I uit: E8 7C gid. bij verlies KA iv van een duim. vU R. Achter P. anti. ’t Bt. J enz. i van under ver- g en altijd L. L. Suierveld, Tims; eerv. 1 volbl. Zeug, ver edeld Duitsch Landvarken, B. Postma, Goënga. Rubriek XVI. Klasse I, één-jarige geiten. Ie prijs „Minke”, W. Buding, wit, stamb.n. 512, 1 jr.; 2e prijs „Sanna II”, H. Koopmans, blauw, stamb.n. 514, 1 jr.; eerv. „Hendrika”, G. P. vd. Goot, wit, stamb.n. 519, 1 jr. Klasse II, 2 en 3-jarige geiten. Ie prijs „Lize”, D. Boersma, reekleur, stamb.n. 7, 3 jr.; 2e prijs „Jaantje”, H. Risselade, wit, stamb.n. 6, 3 jr.; eerv. „Doetje”, S. Jaarsma, wit, stamb.n. 5, 3 gld. bij verlies van een wijsvinger. No. 6 No. 13 Najaarskeuring der afd. Sneek Friesche Mij. Op de gisteren onder veel belangstelling ge houden najaarskeuring van Fokvee en Tuigpaar- den werden bekroningen uitgereikt als volgt: Rubriek I. Enterstieren. Ie prijs „Karei”, volbl., K. Rauwerda, Tirns; 2e prijs „Pel Trijn”, no. 11502, geb. 1 Jan. 1919, R. T. Abma, Folsgare; 3e prijs „Piet”, no. 10813, geb. 10 Dec. 1918, J. A. Veeninga, Folsgare. Rubriek II. Kalverstieren, geb. voor 15 Febr. 1920. Ie prijs „Jonge Jan XXXVIII”, volbl., geb. 24 Jan. 1920, Jelle Visser, Oosthem; 2e prijs „Pel Kroon”, volbl., geb. 10 Jan. 1920, K. Vellinga, Scharnegoutum. Rubriek lil. Kalverstieren, geb. na 14 Febr. 1920. Ie prijs „Adema LXXXV”, volbl., geb. 15 Febr. 1920, S. Knol, Hartwerd; 2e prijs „Paul”, volbl., geb. 23 Febr., R. T. Abma, Folsgare; id. „Pel Zwarthak X”, volbl., geb. 29 Febr., T. Hoekstra, Loënga; 3e prijs „Fetze”, volbl., geb. 1 April, J. H. Bootsma, Nijland; id. „Tinus”, volbl., geb. 21 Febr., P. Hornstra, Uitwellingerga. Rubriek IV. Drietal melkekoeien. Ie prijs „Sib- beltje IV”, no. 23344, „Pieke V”, no. 31273, „Minke VI”, no. 27938, T. Hoekstra, Loënga; id. „Ceres Jantje VIII”, no. 29119, „Pel Keintje II”, no. 30127, „Buringa XXXXVII, no. 33925, K. Vellenga, Scharnegoutum; 2e prijs „Terpstra II” no. 27548, „Riemkje X”, no. 32778, „Ine”, no. 29845, Jan de Jong, Tirns; id. „Aaltje II”, no. 32832, „Geertje II”, no. 35825, „Cornelia 11”, no. IX’ Smkkk Telefoo» Nö. 150. NIEUWE SNEEKER COUEAÏT annex SHEERER COURANT en WYMBRITSERADEEL Gil min. 175 kg. boter., 3.20 vet in een van de beide Geitenfokver. Sneek, volbl. Sanenbok, 2 jr. - Rubriek XVIII. Vee ter opluistering. Ie prijs 1 I „West-Frisia”. Doel: J. Tams. L. Achter: R. Karemaker. Watses. L. Half: P. Knukkel, M. Half E. Bakker, aanvoerder. R. Half P. Bakker. L.Buiten: N. Horsman, L. Binnen G. Frank fort, Midvoor J. Vingerhoed, R. Binnen J. Lub, R. Buiten E. v. d. Brug De doelpunten voor „West-Frisia” werden gemaakt door: Frankfort 1, J. Lub 1, N. Horsman 1. stra, Uitwellingerga; 2e prijs „Cuperus”, no. 32177. Opbr. 1920: 6248 kg. melk, 3.47 vet, 234 kg. boter, Jan de Jong, Tirns; 3e prijs „Akke”, no. 24128. Opbr. 1918: 4872 kg. melk, 3.55 vet, 187 kg. boter. Opbr. 1919: 470l kg. melk, 3.50 vet, 179 kg. boter, T. Hoekstra,, Loënga. Rubriek VII. Tweetal melke twenterrieren. Ie prijs „Jeltje X”, volbl., geb. 27 Maart 1917, „Pietje IIP, volbl., geb. 30 Maart 1917; Ids de Boer, Tirns; 2e prijs „Bontje”, no. 35110, „Lucie II”, no. 35111; P. W. Cnossen, Nijland; 3e prijs „Riemke”, no. 35268, „Aagje I”, no. 35267; Jan de Jong, Tirns. Rubriek VIII. Tweetal melke enterrieren. Ie pr. „Piekje”, volbl., geb. 1 Nov. 1917, „Nelly”, volbl. geb. 16 Febr. 1918; T. Hoekstra, Loënga; „Leentje II”, volbl., „Sietske II”, volbl.,; gebr. Boersma, Loënga; 2e prijs „Moor”, volbl., „Ju weeltje Donker”, volbl., P. Andela, Tirns; 3e prijs „Akke”, volbl., geb. 24 Febr. 1918, „Griet”, volbl., geb. 12 Maart 1918; Jan de Jong, Tirns. Rubriek IX. Tweetal hokkelingen, geb. voor 15 Febr. 1919. Ie prijs „Pel I”, volbl., geb. 8 Febr. 1919, „Pel II”, volbl., geb. 13 Febr. 1919, T. Hoekstra, Loënga; „Jantje V”, volbl., geb. 18 Dec. 1918, „Pietjes Keintje”, volbl., geb. 20 Jan. 1919, W. S. Andringa, Tirns; 2e pr. „Sjoukje VI”, volbl., geb. 23 Jan. T9, „Eisinga X”, volbl., geb. 29 Jan. 1919, J. Speerstra, IJsbrechtum; Rubriek X. Tweetal hokkelingen, geb. na 14 Febr. 1919. Ie prijs „Emma II”, volbl., geb. 20 Febr. 1919, „Richtje”, volbl., geb. 1 Maart 1919, G. Eisinga, IJsbrechtum; 2e prijs „Sibbeltje XV” volbl., geb. 16 Febr. 1919, „Melkbron IV”, volbl., geb. 26 Febr. 1919, T. Hoekstra, Loënga; „Jeltje IV”, volbl., geb. 12 Maart 1919, „Tietje III”, volbl., geb. 17 April 1919; K. Rauwerda, Tirns. Rubriek XI. Tweetal koekalveren, geb. voor 15 Febr. 1920. Ie prijs „Eisinga XII”, volbl. geb. 5 Nov. 1919, „Emma III”, volbl., geb. 19 Nov. 1919; J. Speerstra, IJsbrechtum; 2e prijs „Antje IV”, volb.”, geb. 3 Jan. 1920, „Pierkje III”, volbl. geb. 27 Jan. 1920; T. Hoekstra, Loënga; Eerv. „Piersma XVIII”, volbl., geb. 26 Jan. 1920, „Nel ly III”, volbl., geb. 25 Jan. 1920, J. H. Bootsma, Nijland; „Sikkema XXI”, volbl., geb. 28 Jan. 1920, „Pel I Omke Klaas”, volbl. geb. 9 Febr. 1920, P. Huistra, Scharnegoutum. Rubriek XII. Tweetal koekalveren, geb. na 14 Febr. 1920. 2e prijs „Buringa Lil”, volbl., geb. 17 Febr. 1920, „Veldstra V’*, volbl., geb. 19 Febr. 1920, K. Vellinga, Scharnegoutum; id. „L.S.C.” Doel: J. Haga. R. Achter: E. Bergsma, aanvoerder, L. Achter B. de Haan. L. Half: A. Heijmans, Center Half J. Wij- minga, R. Half J. Velleman. L. Buiten: K.Kresner, L. Binnen D. Olij, Centervoor Jan Visser, R. Binnen Jo. Visser R. Buiten W. Hoogeveen. Het doelpunt voor L.S.C. werd gemaakt door Jan Visser. De wedstrijd werd op uitstekende wijze en tot volle tevredenheid van beide elftallen geleid door den heer Tj. Klouwers van Bo- vencarspel, scheidsrechter bij de Ned. Voet balbond. Na afloop van bovengenoemde wedstrijd bonden .Voorwaarts” alhier en „Workum” de strijd aan, die door een ernstig ongeval spoedig moest worden gestaakt.. Een „Voor- waarts”-speler kwam, toen hij een bal zou „koppen” in botsing met de Workumer spe ler V/. Flapper. De stoot welke Flapper tegen zijn hoofd kreeg, was van dien aard, dat dr. Hannema, die werd ontboden, overbrenging naar het St. Anthonius-Zie- kenhuis noodzakelijk achtte. Kaatsen. Zaterdagmiddag is op de Wilhelminabaan te Leeuwarden de wedstrijd gespeeld tus- schen de 5 aangebleven parturen van de verregende Leeuwarder kermiskaatspartij. Eerst speelden twee Leeuwarder parturen n.l. Sevenster c.s. en Plantinga c.s. Eerst- genoemden wonnen met eindstand 55 en 6—4. De kamp tusschen Franeker en Sneek eindigde ten gunste van Sneek met eindstand 52 en 62. De Vries sloeg in deze partij slechts eenmaal buiten. Het Leeuwarder partuur Sevenster c.s. moest toen weer uitkomen tegen Witmarsum T. Zijlstra c.s. Witmarsum won op ’t kantje af met 55 en 62. Om le en 2e prijs kampten daarna Sneek en Witmarsum. De eerste 3 halve spellen waren voor Witmarsum. Toen maakte Sneek 2 spel achter elkaar. Gelijk ging het verder op. Alles kwam aan de telegraaf. Met den stand 55 en 66 werd besloten de le en 2e prijs f 60.en 30.onder elkaar te ver deden en nog een spel meer te spelen om de 3 zilveren lepels, welke waren toegevoegd aan de eerste prijs. Het bestuur en scheids rechter gingen hiermee accoord, zoodat J. de Vries, A. Rienstra en L. Ringma allen alhier en T. Zijlstra en H. Zijlstra en M. Lemstra allen te Witmarsum elk f 15.ontvingen. De lepels werden daarna gewonnen door de Witmarsumers met 6 punten voorsprong. Friesche Voetbalbond. Zaterdagavond werd in het „Friesch Koffie huis” te Leeuwarden, onder voorzitterschap van den heer J. de Windt, de jaarlijksche algemeene vergadering van bovengenoemden Bond gehou den, welke druk was bezocht. Het jaarverslag van den secretaris waarin o.a. werd gememoreerd het 15-jarig bestaan van den Bond in het afgeloopen seizoen, gewaagde van de groote toeneming van het aantal deelne mende vereenigingen en de steeds grooter wor dende publieke belangstelling. Te betreuren is dat de voortdurende terreinen- nood, zoowel te Leeuwarden als in andere plaat sen, nog steeds een beletsel blijkt, om de ver schillende wedstrijden beter te doen slagen. Dank zij een uiterst accuraat en zuinig beheer is het den penningmeester gelukt, het nadeelig saldo van den „F.V.B.’, waarmede deze de laat ste jaren had te kampen, in een batig saldo van f360.54 te doen veranderen. Ter versterking van de financieele positie van den Bond werd besloten een hoofdelijke omslag van f 0.20 te heffen. van de eerste levensbehoeften ook in hare ge volgen zorgwekkend. Volle toewijding en groot beleid zullen alleen de oplossing kunnen brengen van de vraagstukken, welke zij ons voorlegt. .Met de vreemde mogendheden worden be trekkingen onderhouden, die over het algemeen tot voldoening aanleiding geven. Intusschen blijft de toestand in Europa onzeker. Daarbij zijn de vooruitzichten, welke den Volkenbond werden geopend ten aanzien van de toekomstige Staten verhoudingen nog niet in vervulling gegaan. On der deze omstandigheden blijf ik bedacht op maatregelen tot sterking van ons volk, gepaard met vermindering van den persoonlijken en gel- delijken druk van den militairen dienst. Ofschoon de rijksmiddelen tot dusver boven verwachting vloeiden, zal toch versterking der inkomsten niet kunnen uitblijven. Eenerzijds kan stellig niet gerekend worden op een voortduren van de zoo belangrijke stijging der ontvangsten; anderzijds nemen de uitgaven in niet mindere mate toe. Voorts zijn nog verschillende maatre gelen in voorbereiding, die ook belangrijke offers van ’s Rijks schatkist zullen vragen. Overtuigd dat de onderscheidene belastingen een zeer zwa- ren druk op mijn volk leggen acht ik de uiterste spaarzaamheid geboden. In het vertrouwen, dat ook de plaatselijke overheid zich doordrongen zal betoonen van dezen eisch, wordt een ver- hooging van de algemeene rijksuitkeering aan de gemeenten bij wijze van noodmaatregel voorbereid. Ontwerpen tot gedeeltelijke herzie ning van de Grondwet zijn in dit zittingsjaar te verwachten. Een voorstel tot technische ver betering van de Kieswet zal u bereiken. Alge- heele herziening van de wet tot regeling van het Middelbaar Onderwijs zal worden voorge steld. Eene wettelijke regeling van het Middel baar en Lager Landbouwonderwijs is in ver- gevorderden staat van voorbereiding. Ingediend zal worden een wetsontwerp inzake de huis industrie, een ontwerp Landbouwongevallenwet en een ontwerp tot instelling van gezondheids diensten. Een wetsontwerp tot herziening van de grond slagen der gewestelijke en plaatselijke bestuurs inrichting in Nederlandsch- Indië is daar te lande in behandeling en zal u in den loop van dit zit tingsjaar ter overweging worden aangeboden. Mede zullen u voorstellen bereiken tot verster king der middelen van Nederlandsch Indië en tot ontginning van de aardolie-bronnen van Djambi. Met de bede dat Gods zegen op uw arbeid moge rusten, verklaar ik de gewone zitting der Staten-Generaal geopend. Volgen» voorwaai den overeengekomen met de HaiSsndsohe k«rines*Sanfc. Sa SohiatSsni aijn omse Abonné’a verzekerd tegen ongelukken voor *UUV Houdt altijd een huidzaif In huis. Men dient een betrouwbare zalf te kennen of liever nog in huis te hebben om haar in geval van nood te gebruiken. En wel, omdat de ergste huidkwalen aan vankelijk zeer gering kunnen zijn. Een ruwe, korsterige huid, jeuk, een pijnlijk of brandend gevoel, vuiligheid, puistjes of vlekken kunnen het begin zijn van een der vele bedroevende vormen van eczeem, dauwworm, gordelroos, psoriasis, schurft, of andere vormen van huid ziekte. Om te voorkomen, dat de kwaal zich uit- breidt, is zindelijkheid en spoedige aanwending van een antiseptische zalf aan te bevelen. Het succesvol resultaat zijnde van jarenlange onderzoekingen, bevat Foster’s Zalf de anti septische verzachtende en genezende bestand- deelen, die het best geëigend zijn om de ont steking, pijn en prikkeling van alle jeukende huidziekten te doen bedaren. Foster’s Zalf droogt niet te spoedig op, laat zich niet te gemakkelijk afvegen en zij dringt tot elke plek door. Aanwending bij het uitbre ken van een kwaal voorkomt uitbreiding en verzekert baat. Foster’s Zalf dient niet voor open wonden, doch uitsluitend voor jeukende huidziekten en is een uitstekend geneesmiddel voor in en uitwendige aambeien. Let op den juisten naamFoster’s Zalf. Te Sneek verkrijgbaar bij de firma’s Joh. W. Meijer en B. Meindersma a fl,75 per doos. 34 Rubriek VI. Koeien met hooge boteropbrengst, laatste lact. perioden, le prijs „Sietske II”, no. 27618h. Opbr. 204 kg. boter, 3.23 yet, P.Horn- „Geertje” met 4 dochters, Geertje Hl”, ,,‘1V”, „V”, „VI”, J. Speerstra, IJsbrechtum; 2e prijs 6 melke enterschapen, R. T. Abma, Folsgare; id. „Piet”, no. 9951, geb. 18 Nov. 1917, K. Vellinga, Scharnegoutum; eerv. „Juliana II”, volbl., kalf- hokkeiing, geb. 7 Nov. 1919, G. Bootsma, Go- enga; id. Zeug met biggen, Jan Suierveld, IJs brechtum. Tuigpaarden. Bekroonde, le prijs „Afke”, zw. merrie, J. Bangma, Nijland; 2e prijs „Fimke”, zw. merrie, R. T. Abma, Folsgare; 3e prijs „Ro sine’,’, zw. blesmerrie, R. T. Abma, Folsgare; be- stuursprijs „Coba”, zw. merrie, J. Wind, Oppen huizen; id. „Santje”, zw. merrie, Tj. van Gosliga, Sneek. Onbekroonde, le prijs „Emma II”, zw. merrie, Foppe de Jong, Oppenhuizen; 2e pr. „Vogeltje”, zw. merrie, P. W. Cnossen, Nijland; 3e prijs „Humette”, zw. merrie, G. Piersma, Offingawier; bestuursprijs „Anna”, W. Reitsma, Tirns; id. „Sara”, zw. merrie, G. W. vd. Leij, Uitwellinger ga; id. „Juliana”, Jan Heeringa, Scharnegoutum. De in de tweede rubriek bekroonde paarden mochten deelnemen in de eerste rubriek. Het bestuur was B. en W. dankbaar voor het welwillend afstaan van het terrein aan den Sta tionsweg. Met halftime was de stand 2—1 voor Enk huizen. Nadat er gewisseld was van doel werd er niet meer het spel vertoond van voor half time. Nog eenmaal wist Enkhuizen te doel punten. L.S.C. liet eenige prachtkansen om te scoren voorbijgaan.. Het einde kwam met een 31 overwinning voor „West-Frisia”. De opstelling van de elftallen was als- volgt: IE gld. bij verlies *0 van een vinger „Doutzen XV”, volbl., geb. 21 Febr. 1920, „An nie”, volbl., geb. 9 Maart 1920, J. Leenstra, Scharnegoutum; 3e prijs „Juliana III”, volbl., geb. 22 Febr. 1920, „Doting II”, volbl., geb. 27 April 1920, G. Bootsma, Goënga; id. „Doutzen volbl., geb. 11 April 1920, „Froukje II”, volbl., geb. 25 April 1920, J. Leenstra, Scharnegoutum. Rubriek XIII. Collectieve inzending, le prijs „Trijntje II”, „Kleiterp XIII”, „Geertje II”, „Aal tje II”, „Sjoukje V”, „Geertje IV”, „Sjoukje VI”, „Eisinga X”, J. Speerstra, IJsbrechtum; 2e prijs „Cornelia”, melke koe, „Jetje III”, twenterrier, „Tietje II”, enterrier, „Jeltje IV”, hokkeling, K. Rauwerda, Tirns; id. „Minne IV”, melke koe, „Jetje III”, twenterrier, „Wilhelmina IV”, enter rier, „Tietje III”, hokkeling, K. Rauwerda, Tirns; 3e prijs „Riemke”, no. 35268, „Terpstra II”, no. 27548, „Aagje II”, no. 35267, „Ine”, no. 29845, „Akke”, volbl., „Griet”, volbl., „Fetje VII”, vol bloed, „Wikje IX”, volbl., Jan de Jong, Tirns id. 1 koe, 3 twenterrieren, 2 enterrieren, 2 hokkelin gen, H. Bouma, Scharnegoutum; id. „Wilhelmina III”, no. 26419, „Bergsma”, no. 27297, „Bontje II”, no. 35110, „Lucie”, no. 35111, „Schoone Donna”, volbl., „Christine”, volbl., „Schoontje”, volbl., „Mooie Amerikaantje”, volbl., P. W. Cnos sen, Nijland. Rubriek XIV. Ramlammeren bij tweetallen. Ooien bij 4-talien. 2e prijs tweetal ramlammeren, R. T. Abma, Folsgare; id. viertal ramlammeren, D. Hiemstra, Folsgare; eerv tweetal ramlamme ren, IJ. Sijbrandij, Speers. Rubriek XV. Beeren en fokzeugen. le prijs 1 ----- I volbl. Beer, veredeld Duitsch Landvarken, B. i. 33797, J. Speerstra, IJsbrechtum; id. „Mina Postma, Goënga; id. 2 fokzeugen, gekruist ras, no. 26149, „Mina XI”, no. 26150, „Tjitske 1 - XIII” no. 29836, S. Kooistra, Folsgare; 3e prijs „Essher 11”, no. 29037, „Klaske”, no. 40300h, Janke Sijbrandij”, no. 32394, J. H. Bootsma, Nijland; id. „Louiza”, no. 17491, „Trijntje VU”, no. 28987, „Jitsche VII”, volbl., V. 8303, M. 21844, J. Leenstra, Scharnegoutum; id. „Boukje V”, no. 31180, „Trijntje”, no. 44554, „Neeltje II”, no. 30^79, J. Bangma, Nijland. Rubriek V. Koeien voor 1 Dec. kalvende ouder dan 2 jaar. le prijs „Truus”, no. 27772, R. T. I v - t ;Abma, Folsgare; 2e prijs „Kleiterp XIII”, no. I ;r. eerv. „Klaske”, P. Grondsma, reekleur, 2'jr. met geheel gebluscht, zoo heeft God ons toch 24201J. Speerstra, IJsbrechtum; 3e prijs „Gre- i Klasse Ill, 4-jarige en oudere, le prijs „Janke”, vergund voortdurend werkzaam te zijn tot her-|thay volbLj geb, 28 April 1917/ lds de Boel- Q p yd Xartbont, stamb n. 20, 5 jr.; w f hïan het 00r lein J^r Og uerbJOk^n ,eve"‘iTirns; eerv. „Teatske IV”, no. 42809h, kalftijd 30 2e prijs „Froukje”, S. Faber, wit, stamb.n. 24, wicht. Desniettemin blijft de aanhoudende duurte Nov Joh Douma, Goënga. 4 ;r Van dp Pfrctp Ipvpnchphnpffpn r»r'«lr in harp orp- r-» 1 tt» ir Klasse IV, ter opluistering. Eerv. „Hendrik Voetbal. Zondagmiddag heeft L.S.C. alhier het voetbalseizoen geopend niet een wedstrijd tegen „West-Frisia” van Enkhuizen. „West- Frisia” telde drie invallers. Over het geheel speelde dit elftal een zeer mooie partij. In tegenstelling met het Friesche „afgebroken” spel gaven de Hollanders een mooi gecom bineerd spel te zien. Vooral in de eerste speelhelft vertoonden ze keurig samenspel, waardoor onze stadgenooten tegen wil en dank ook een open spel moesten geven. Dat de L.S.C.er’s dit konden hebben ze zeker wel bewezen. Zonder Kampen in doel heb ben ze den strijd aangebonden en zich kranig geweerd. Zelden hebben we de L.S. C.er’s met zooveel animo zien spelen. De voorhoede viel keurig aan, de halfs onder braken verschillende aanvallen van de „W.F.”-voorhoede, terwijl de backs menige gevaarlijke kogel wisten af te weren. L.S.C. wist na een kwartier spelen met een fraai doelpunt de leiding te nemen. Na een halfuur maakte „West-Frisia” ge lijk en nam vijf minuten voor rust de leiding. DEN HAAG, 21 Sept. H. M. de Koningin sprak heden in de Vereenigde zitting der beide Kamers van de Staten-Generaal de volgende troonrede Mijne Heeren. Wederom valt mij een voorrecht te beurt in 7 uw midden te mogen spreken van werken des I I vredes. Al is de oorlogsfakkel in Europa nog Met een toepasselijk woord werden de me dailles aan de nos. 1, 2 en 3 in de beide klassen van den „F. V. B.” uitgereikt, nl. aan Leeuwar den”, „L. V. C.” en „Sneek” in de le klasse en aan „L. V. C. II”, „Leeuwarden II” en „L. S. C. II” in de 2e klasse. Het bestuur werd bij acclamatie herkozen, terwijl de centrale pers- en propaganda-commis- sie door eenige wijziging het plan heeft, in het komende seizoen met kracht de propaganda voor de voetbalsport voort te zetten. Bij de rondvraag werd o. a. naar voren ge bracht de wenschelijkheid, om de competities te splitsen in een noordelijke en zuidelijke afdee- ling; het bestuur bleek reeds de noodige maat regelen te hebben getroffen. De secretaris-penningmeester competitieleider, de heer J. Mes, wien een woord van dank werd gebracht voor zijn vele werkzaamheden in het belang van den „F. V. B.” verricht, verzocht nog om aller medewerking om het komende seizoen goed te doen slagen, waarna de vergadering werd gesloten. L. C. POPPINGAW1ER, 19 Sept. Voor de kermis kaatspartij hadden zich 17 parturen van drie in partuur aangegeven. Door de harde wind werd er veel buiten geslagen. Om prijs en premie kre gen wij nog een mooie partij te zien tusschen de no. 6 L. Koopal, Sneek, D. Stienstra, Mars- sum en E. Veenstra, Dronrijp tegen no. 13 L. Ringma, Sneek, P. Boschma, Engelum en G. Hiemstra, Leeuwarden. L. Ringma met zijn maats haalde al spoedig 2 spel, toen keerde de kans in ’t voordeel van no. 6, toch werd het nog 5 eersten en 4 gelijk. Verloop was als volgt: 0-0-8-0-4-8-8-8-8-6-8 56 punten. 8-8-6-8-8-6-6-2-0-8-4 64 punten. De verliezende partij maakte 6 punten meer. Prijs f 33 L. Koopal, Sneek, D. Stienstra, Mars- sum en E. Veenstra, Dronrijp; premie L. Ringma, Sneek, P. Boschma, Engelum en G. Hiemstra, Leeuwarden; cadeau D. Miedema, Irnsum en J. Hallema, Poppingawier, de derde maat Haga van Sneek was absent gebleven. De sluiting der I. E. T. Zondagmiddag zes uur is de internationale electriciteitstentoonstelling te Leeuwarden offi cieel gesloten. In de feesttent, waar zich velen hadden ver- eenigd, sprak de heer R. Buisman, als voorzitter van het Uitvoerend Comité, de aanwezigen toe. In de eerste plaats dankte hij de provincie en de gemeente voor de ondervonden hulp en steun, welke ook gedurende de tentoonstelling zoo dik wijls werd gewaardeerd. De verwachtingen van de aandeelhouders mogen niet te hoog worden gesteld, zoo zeide de heer Buisman. Het weer heeft niet meege werkt, waardoor er onmogelijk van winst sprake kan zijn. Het waarborgfonds zal dan ook zeer belangrijk moeten worden aangesproken. De aandeelhouders hebben ons in staat gesteld in ’t Noorden een tentoonstelling te organiseeren, waarvan de resultaten nog vele Jaren zullen worden genoemd. Vervolgens sprak de heer Buisman namens het geheele comité zijn diepe teleurstelling uit over het feit, dat een wethouder van Leeuwar den de tentoonstelling niet met een bezoek heeft vereerd (gefluit). Onderzoek melkprijzen gevraagd. De Algemeene Nederlandsche Zuivelbond (F.N.Z.) heeft in een brief aan den Minister van Landbouw, in verband met den laatsten tijd vaak gehoorde meening dat de melk te duur is, verzocht door een daartoe bevoegde en deskundige commissie een nauwkeurig onderzoek te doen instellen naar de produc tiekosten van de melk, in de eerste plaats van die, welke in de zandstreken wordt ge produceerd. De F.N.Z. meent dit met te meer recht te mogen vragen, omdat bij de vaststeling van de Staatsbegrooting voor 1920, hoofdstuk X door den minister, naar aanleiding van een door den heer Weitkamp voorgestelde, doch later ingetrokken motie, is toegezegd, dat hij gaarne een dergelijk onderzoek zou laten instellen. Adressant twijfelt er niet aan of een dergelijk onderzoek zal veel bijdragen tot het uit den weg ruimen van onjuiste voorstellingen en begrippen, welke omtrent deze aangelegenheid bestaan, en die in niet geringe mate de verhoudingen verscherpen tusschen consument en producent. Het tapverbod. Naar aanleiding van een ministerieel schrijven aan Ged. Staten over de tapver- boden, gingen drie vergunninghouders te Joure naar den burgemeester om te vragen of de kermis te Joure nu „droog of nat” zou moeten gehouden worden. De burgemeester antwoordde, dat z.i. de kermis droog blijft, ingevolge het voor kor ten tijd genomen raadsbesluit. gld. bij levans- IAA gld. ingeval van over- |EA gld. bij verlies van lange invaliditeit. A Vu lijden binnen 80 d. Iwv één hand, voet of oog

Sneeker Nieuwsblad nl | 1920 | | pagina 1