nen Uit onze Raadszaal. ling Ingezonden Mededeelingen. 1E5OT5O Brandenburgh, Boschma Co- DE VRIES, Opticien MEPPEL iets De Nationale Bankvereeniging RECLAME KOLOM. No Firma F. de VBIES SCHAPENPL. 8. MEUBELFABRIEK NEDERLAND Zichtzendingen franco. gd ten, gel 1'1 4 St. Hicolaas-Artikelen. Officieel Orgaan der Gemeente Sneek. ma. I I - r’ 6 pCt. Pandbrieven IOO pCte Zaterdag 2 October 1920 37e Jaargang ■o. I ■I Fa. JOHs TROMP, Sneek. tant i 50 ct. de gemeente-eigen- Koopt nergens 1 U boort van ons. .wiugi ^oernai 1 19L' i-zittiii J. M. HUIZIHG*, Groningen. Wester singel 2. Telefoon 118. Reusachtig tot i 0 UUR rsgezin deel is. 3 But/ g-gf luis. :ooi t eei itei o 5 SCH rmet PIE astj< el. 1 JVEb- Mas.' 300- gaan Bute DINSDAGS en VRIJDAGSAVONDS Uitgevers 8nn Telefoon No. 150. emair FANTASIE COLLIERS TLLdLZELB JL 1ST ID El LT zoekt lis lit-Slaa n. 7 Bui Abonnement: per jaar f 2.50 fr. p. poet f3.Losse Nos. 5 ct. Advertenttën 10 ct. p. regel. Inge zonden Mededeelingen dubbel taiief, bij Abonnement belangrijke korting Kleine Adv. kunnen ingezonden wor den op den dag der uitgifte, tot 10 uur L 3 Sept. Interc. Telefoon 215, is a.s. Dinsdag 5 Oct. in ’t Hotel SCHRAM te Sniek te spreken en te ont bieden voor de levering van BRILLEN van 9 tot 3 uur. klas O, baar wor loxhle erubVaró^VuuA.? Overat -verfer ygbtmr TE SNEEK STELT VERKRIJGBAAR Hypotheekbank voor Nederland Verplichte jaarl. uitloting van vier pCt. Behooren tot de beleggingsfondsen der Rij kspostspaarbank. gt UIS miak: overe len ei| den van de reclame-commissie hoofdelijken omslag. Volgens voorwaardan overeengekomen met de Holiandsoha Algcmsene V*rzs« 7000 fa Schiedam ziin onze Abonné'i verzekerd tegen ongelukken voor évuv lang 71* gld. bij verlies CA Iv van een duim. vV herlnga-Bank te Schiedam zijn onze Abonné's verzekerd tegen ongelukken Stockmann, U. Sytema, Adv. i e Viss» ia en fl Ide Brei )0-f 1 )0-f 0 32—f 0 ette ko> ren, at :oekalyt ivoer week. zal in het bijzonder dit jaar onze sorteering zijn in gld. bij verlies van een wijsvinger. isatrü SCHOENCRÊME Geen natte voeten. Vereühijïit EN NIEUWE SNEEZER COURANT - annex SHEERER COURAHT en WYMBRITSERADEEL bij levens lange invaliditeit. uwe I ops- VERGADERING van den Raad der GEMEENTE SNEEK op Woemdag 29 September, avond» 71/» uur. Voorz. de heer P. J. de Hoop, Burgemee»ter. Secretaris de heer P. Sikke». Aanwezig 15 leden. De Voorz. stelt aan de orde Punt I. Notulen van de vergadering van 30 Augustus 1920. Hebben ter visie gelegen en worden onveran derd goedgekeurd. Punt 11. Ingekomen stukken. a. Adres van het bestuur van den Bond van hoofden van den technischen dienst van gemeen tewerken in Friesland, houdende verzoek om de jaarwedde van den gemeente-architect te reke nen met ingang van 1 Januari 1920 vast te stel len overeenkomstig een bij dat adres gevoégde tabel. Wordt bij punt 16 behandeld. b. Adres van Johannes van de Meer en ande ren, houdende verzoek weder licht te doen aan brengen in de lantaarn, staande voor de „De Graafbuurt”. Ter afdoening in handen van B. en W. c. Adres van het Bestuur der vereeniging „Openbare Leeszaal en Bibliotheek”, houdende verzoek om een jaarlijksche subsidie van f 3000 voor 1921 en volgende jaren. Wordt bij de begroeting behandeld. d. Adres van de Commissie van beheer der koorklassen, houdende verzoek om toekenning van een jaarlijksche bijdrage van f200. Alsvoren. e. Adres van het bestuur der afd. Sneek van den bond van Nederlandsche onderwijzers, hou dende verzoek een voorschot van f200 toe te kennen aan die onderwijzers, wien niet van rijks wege een zoodanig voorschot werd verleend. B. en W. stellen voor afwijzend te beschikken. De heer Breeuwsma verzoekt dat prae- geen enkel opzicht de perken hunner bevoegd heid zijn te buiten gegaan. Wij geven toe, dat de zaak anders aan zou liggen, indien het inderdaad gold een overwe ging van herziening der jaarwedden. Adressan ten, die zoo goed op de hoogte zijn in alles wat hun financieele positie betreft wisten echter, dat het deze aangelegenheid niet gold. Wij voor ons moeten ernstig bezwaar maken tegen een voortzetting van zaken, die van de werkelijkheid geen juist beeld geeft, en wij mee nen, ook met volledige erkenning van de betee- kenis en de rechten eener organisatie van over heidspersoneel, dat deze organisaties de pogin gen der over hen gestelde besturen om een zoo juist mogelijk beeld te verkrijgen van den toe stand waarin het gemeentepersoneel verkeert, niet moeten dwarsboomen, al adviseeren de hoofdbesturen daar dan ook toe. Bij dit voorstel worden tevens behandeld de adressen ingekomen onder a en k. De heer Breeuwsma is niet voldaan. Hij verkiest zijn voorstel boven dat van den heer Boeijinga. Bijslag voor het gemeentepersoneel is dringend noodig, terwijl uitzicht dient geopend op herziening der loonen bij de begrooting 1921. Spr. is niet voor kindertoeslag, die drukkend werkt op andere regelingen. Bij gelijke arbeids prestatie gelijk loon! Ook acht spr. de inkomen- grens van f 1800, welke hij voorstelde, billijker dan die van den heer Boeijinga a f29 per week'. Spr. beveelt zijn voorstel nog eens aan, waarbij meer menschen gebaat zullen zijn, al zal het f3000 meer kosten, welke men zou kunnen vin den uit de besparing ontstaan door het verwer pen van de kantoorbouw bij de gasfabriek. De heer K u ij t heeft zich verbaasd over het voorstel van B. en W., welk college onlangs zijn „non possumus” uitsprak over een voorstel de leeraren der ambachtsschool aan hun toeslag te helpen. Toen was er geen geld, nu wel! Thans komt het er echter ten koste van de zwaarbe laste burgers. Destijds heeft de salariscommissie de loonen vastgesteld, nu komt er weer een bij slag. Principieel is spr. voor behoorlijke salariee- ring maar men moet niet opbieden in liefde voor de arbeiders ten koste der gemeente. Waar moet het heen met de gemeentefinanciën als het zoo doorgaat? Het is geen gezonde politiek de loo nen midden in het jaar op te voeren. De ge meentewerklieden zijn vrij te gaan waarheen zij willen, als zij het beter kunnen krijgen. Spr. doet niet mede niet de opbied-poiitiek of zij komt van socialistische of van christelijke zijdes Die doen dit misschien voor de tribune om beter in zadel te komen. Spr. keurt het ook niet goed dat B. en W. zich verschuilen achter de hoofden van dienst inzake de enquête, welke van uit het stadhuis is bevolen. B. en W. zeggen zelf geen onderzoek te hebben ingesteld naar de noodza kelijkheid van deze toeslag en toch willen ze die nu maar geven! Wil men werkelijk iets voor de arbeiders doen geef ze dan reductie op de bios- coopkaarten! Spr. zal tegen het voorstel stemmen. Vervolg zie Tweede Blad. Ambteriaarsbond werd o. a. gezegd: In het bij zonder veroorloven adressanten zich zeer ernstig bezwaar te maken tegen de wijze, waarop het college van Burgemeester en Wethouders Uwer gemeente gemeend heeft een onderzoek te moe ten instellen naar de vraag of de thans geldende loonregeling verouderd en onvoldoende is te achten. Tegen deze uitlating komen B. en W. in hun prae-advies op als volgt: Wij hebben geenerlei onderzoek naar het in het algemeen onvoldoende zijn der huidige loon regeling ingesteld. Wij hebben slechts teneinde ons zooveel mogelijk een zelfstandig oordeel over den beweerden nood in de gezinnen der werklieden te vestigen, aan de hoofden van dienst gevraagd om ten opzichte daarvan aan de hand van eenige door ons gestelde vragen hun meening te doen kennen. Deze ambtenaren heb ben daarna de vragenlijst uMgereikt waarvan in de toelichting melding wordt gemaakt. Ofschoon deze handelwijze dus komt voor rekening dezer ambtenaren, meenen wij, dat zij, gelet op de om standigheid, dat het hier betrof overweging van toekenning van een bijslag in eens, ter beteu geling van beweerden oogenblikkelijken nood, in advies uitgebracht zal worden. Spr. gelooft dat er wel termen tot inwilliging aanwezig zijn. Het geldt hier slechts een voorschot, daar als de onderwijzerssalarissen verhoogd worden, ook deze onderwijzers in de verhooging zuilen dee- len en de gemeente dit voorschot dan terug krijgt. Z. h. s. besloten dat B. en W. prae-advies zullen uitbrengen. f. Adres van P. Bruël, amanuensis aan de H-. B. S. en het gymnasium, houdende verzoek om met terugwerkende kracht tot 1 Januari 1920 hem een salaris toe te kennen overeenkomstig de rijksregeling. Om prae-advies in handen van B. en W. g. Adres van het bestuur der vereeniging „Sneek” van de Alg. Ver. van leeraren bij het M. O. betreffende een gelijk verzoek ten aan zien van het personeel van de H. B. S. Alsvoren. h. Alsvoren van het bestuur der vergadering van leeraren aan het gymnasium ten aanzien van het personeel aan die onderwijsinrichting. Alsvoren. i. Verzoek van Mevr, de Wed. S. van der Horst, houdende verzoek om verhooging van 1 den toeslag van ’t aan haar verleende pensioen. Wordt behandeld bij de begrooting. j. Proces-verbaal van kasopneming van het gas- en waterbedrijf over het 2e kwartaal van 1920. Voor kennisgeving aangenomen. k. Adres van het bestuur der afd. Sneek van den Ned. Bond van werklieden in overheids dienst en dat der afd. Sneek van den Centr. Ned. Ambtenaarsbond, houdende verzoek om met te rugwerkende kracht tot 1 Juli 1920 de salarissen van gemeente-ambtenaren en werklieden be langrijk te verhoogen en te besluiten tot invoe ring van premievrij pensioen. Adhaesiebetuiging aan bovenstaand adres van de ambtenaren ter secretarie. Wordt behandeld bij punt 16. l. Adres van het hoofdbestuur der Algemeene Vereeniging van leeraren bij het M. O., houdende verzoek om invoering der rijksjaarweddenrege- ling voor ’t onderwijzend personeel aan de hoo- gere burgerschool. Om prae-advies in handen van B. en W. m. Adres van het hoofdbestuur der Ned. Ver eeniging van spoor- en tramwegpersoneel, hou dende mededeeling van een conflict tusschen het personeel der Ned. Tramwegmaatschappij en de directie dezer onderneming over de bezoldiging van het personeel. B. en W. stellen voor dit stuk voor kennisge ving aan te nemen. De heer IJ t s m a zegt, dat waar deze ge meente na bij deze dienst betrokken is, het ge- wenscht is dat het gemeentebestuur er bij het trambestuur op aandringt om alle middelen in het werk te stellen een conflict te voorkomen. De Voorz. was de quintessens der zaak uit dit adres niet duidelijk. Overigens is het zeer moeielijk hier een stand punt in te nemen. De heer IJ t s m a wenscht de Raad zich geen partij te laten stellen, alleen dient hij aan te drin gen op voorkoming van stagnatie in den dienst, gezien het belang dat de gemeente daarbij heeft De heer K u y t zegt dat het rationeel is dat men dan ook den werknemers een dergelijk stuk dient te zenden. Liever nog houde men zich er buiten. De heer B o e ij e n g a acht het een neutraal standpunt, wanneer men zich wendt tot den Mi nister met een dergelijk stuk. Een staking zou heel wat ongerief veroorzaken. Spr. dient een motie in de wenschelijkheid uitsprekende dat de Minister het daarheen leide dat door overleg par tijen het geschil oplossen. De Voorz. zegt dat de onderhandelingen reeds gaande zijn. De heer IJtsma acht dit niet de juiste weg Spr. had gedacht dat wanneer de gemeenten zich tot de maatschappij wendden er misschien bemiddeling zou kunnen komen. Geen bezwaar heeft spr. tegen het voorstel Kuyt. De heer Blok acht het 't beste dit adres voor kennisgeving aan te nemen, men handelt onver standig zich in een dergelijk conflict te mengen. Van één zijde wordt maar inmenging gevraagd, door daar aan gehoor te geven, stelt men zich reeds partij. Het voorstel Boeijenga wordt niet gesteund. Het voorstel IJtsma (beide partijen een schrij ven te zenden) wordt met 78 st. verworpen. Tegen de leden Blok, Lampe, Potma, Kieze brink, de Wolf, Brouwer, Stockmann. n. Adres van het bestuur der afd. Sneek van den Ned. Bond van sigarenwinkeliersvereenigin- gen, houdende verzoek om wijziging der veror dening op de winkelsluiting in dien zin, dat een gedeeltelijke Zondagssluiting wordt ingevoerd. In handen van B. en W. gesteld om prae-ad vies. Punt II. a. Benoeming van drie leden van de commissie voor de strafverordeningen. Aftredende leden: A. Brouwer Rz„ G. L. Dokkum, mevr. A. Beekhuis—Hesselink. Allen herbenoemd. b. Alsvoren voor de gemeentereiniging. Aftredende leden: J. IJtsma, M. A. Kuyt, L. L. Lampe. Allen herbenoemd. c. Alsvoren voor de openbare werken. Aftredende leden: F. de Wolf, J. IJtsma, P. Bos. Allen herbenoemd. d. Alsvoren voor de begrootingen en reke ningen. Aftredende leden: M. A. Kuyt, P. Th. Potma, C. G. Stockmann. Allen herbenoemd. e. .Alsvoren voor dommen. Aftredende leden: F. de Wolf, G. L. Dokkum, A. Brouwer Rz. Allen herbenoemd. Alsvoren voor den gemeentelijken wo ningbouw. Aftredende leden: P. Th. Potma, S. Breeuw sma, F. Boeijenga. Allen herbenoemd. g. Alsvoren voor de bedrijven. Aftredende leden: F. de Wolf, C. G. Stockmann, M. A. Kuyt. Herbenoemd de h.h. Stockmann en Kuyt. Be noemd na tweede vrije stemming de heer Breeuwsma met 8 st., de heer de Wolf had 2 st., de heer Bos 1, de heer Sytema 3 st., 1 st was blanco. h. Alsvoren van een voorzitter en vier le- 24 uren per dep en nooit rust. Niemand zon dagelijks 24 aren onafgebro ken kunnen werken. Toch is dit de taak der nieren zonder dat zij ooit rust krijgen. Zij hebben een belangrijke levenstaak te verrich ten, omdat zij het bloed filtreeren en er de vergiften en vloeibars onzuiverheden aan ont trekken. M. a. w. wij hebben ilinke gezonde nieren noodig om vrij te blijven van overtollig urine zuur en de langs nasleep van urinezuur-kwa- len als niergruis, rheumatiek, waterzucht, rugpijn, blaasontsteking, ischias, steen, spit enz. Geeft aan de nieren bij het eerste teeken van nierzwakte dadelijk hulp. Drinkt ge noegzaam zuiver water om de nierfilters door te spoelen en te reinigen, eet weinig vleesch en urinezuur-vormend voedsel en versterkt de werking der nieren met Foster’s Rugpijn Nie ren Pillen. Een zorgzame leefwijze en Foster’s Rugpijn Nieren Pillen hebben menig hardnek kig geval van nieraandoening en onzuiver bloed overwonnen. Zelfs in gevorderde ge vallen, waarbij meerdere kostbare behande lingen niet gebaat hadden, bewezen Foster’s Pillen succesvol te zijn. De aandacht wordt erop gevestigd, dat Fos ter’s Pillen niet op de lever, maag of inge wanden werken. Zij dienen uitsluitend voor de nieren en blaas en ziekteverschijnselen van deze organen. Duurzame baat is hun beste aanbeveling. Hoedt u voor namaak. Elke echte doos draagt de handteekening van James Foster. Foster’s Rugpijn Nieren Pillen zijn te Sneek verkrijgbaar bij de firma’s Joh. W. Meijer en B. Meindersma f 1.75 p. doos of f10.per zes doozen. 40 Boeijenga. Herbenoemd alle leden. Tot voorzitter wordt gekozen de heer Stockmann. De heer IJtsma had te kennen gegeven geen herbenoeming als voorzitter te kunnen aanvaar dt gld. bij verlies Lv van een vinger te dier, terwijl bij den invoer bepaalde gedeelten door hun natuurlijke verbindingen aan het inge voerde vast moeten zijn. Door deze bepaling is het onmogelijk in deze gemeente Argentijnsch rundvleesch in te voeren. Gezien de hooge vleeschprijzen tegenwoordig komt het B. en W. gewenscht voor dat in dezen eens een proef ge nomen wordt, waarom zij voorstellen bedoelde bepaling aan te vullen met een nieuw artikel lui dende: B. en W. zijn bevoegd onder door hen te stel len voorwaarden vergunning te verleenen tot het invoeren van vleesch in afwijking van het be paalde in het le en 2e lid van het vorige artikel. Z. h. s. aangenomen. Punt XIII. Voorstel van B. en W. tot wij ziging der verordening op het beheer van de gasfabriek en de waterleiding. In verband met het Raadsbesluit van 26 April 1920 no. 9, waarbij wordt bepaald, dat het elec- triciteitsbedrijf zal staan onder hoofdleiding van den directeur der gasfabriek en mede zal ressorteeren onder de commissie van bijstand voor dat bedrijf, stellen B. en W. voor in ge- noemde verordening eenige wijzigingen aan te brengen opdat zij ook van toepassing wordt op het electriciteitsbedrijf. Z. h. st. aldus besloten. Punt XIV. Voorstel van B. en W. tot wij ziging van de verordening op de heffing van rechten voor het schutten van vee in de gemeente Sneek. Daar tengevolge van den invloed der tijdsom standigheden de bedragen welke geheven wor den voor het schutten van vee, niet meer geacht kunnen worden om daarvan de uitgaven welke ten behoeve van het geschutte vee worden ge vorderd te dekken, stellen B. en W. voor voor het schutten van vee de volgende rechten te hef fen: a. wegens het aanhouden van vee, dat in de schutstal wordt opgenomen, voor één dier f 0.50, voor-elk dier meer, dat gelijktijdig wordt aange houden f 0.25; b. voor het overbrengen van aangehouden vee naar den schutstal: voor vette varkens, stieren, koeien en paarden f 0.40 per stuk, voor al het overige vee f0.25 per stuk; c. wegens voeding en verzorging in de schut stal voor elke 24 uur, voor een paard, stier, os of koe ouder dan 1 jaar f2.50; voor al het an dere vee per stuk f 1.50. Gedeelten van 24 uur worden voor vol gerekend. Wanneer evenwel het aangehouden vee bin nen zes uren na de aanhouding wordt terug ge haald, wordt respectievelijk betaald f 1 en f 0.50 per stuk. d. voor het dóen van openbare kennisgeving van het schutten f5; e. voor kosten van verkoop van niet terug ge vraagd vee: voor een paard, stier, os of koe ouder dan 1 jaar f3, voor al het andere vee f 1.50 per stuk. Z. h. st. aangenomen als voorgesteld. Punt XV. Nieuwe stemming over het amendement van den heer G. L. Dokkum op het voorstel van Burgemeester en Wethou ders tot het verbouwen van het kantoor en de regeneratieloods der gasfabriek en tot het maken van een rijwielbergplaats bij dje fabriek. De heer Dokkum stelde in de vorige vergade ring voor om niet over te gaan tot verbouwing van kantoor en het maken van een rijwielberg plaats. Over dit voorstel staakten de stemmen. Thans wordt het amendement verworpen met 8 tegen 7 stemmen. Tegen de hh. Kuijt, IJtsma, Kiezebrink, Bos, De Wolf, Brouwer, Stockmann en Blok. Alsnu komt aan de orde een voorstel-Lampe om niet over te gaan tot verbouwing van het kantoor. De heer IJ t s m a meent, dat er geen verbou wing plaats behoeft te hebben om een geschikte bergplaats voor rijwielen te verkrijgen. Spr. gaat met den heer Lampe mee, omdat hij geen be zwaar heeft tegen het aanbrengen van een fiets- bergplaats. Spr. zou echter bij aanneming van 't voorstel-Lampe over deze kwestie nog gaarne het woord hebben. De heer Blok zegt dat reeds besloten is om de rijwielbergplaats aan te brengen zooals B. en W. hebben voorgesteld. De heer Kiezebrink betoogt, dat men vol gens die voorstellen van B. en W. de rijwiel- bergplaats op de voordeeligste wijze wordt aan gebracht. De heer IJ t s m a kan zich dan met dit voor stel van B. en W. vereenigen. Het voorstel van den heer Lampe wordt alsnu aangenomen met 10 tegen 5 stemmen. Tegen de leden Kiezebrink, De Wolf, Brouwer, Stock mann en Kuijt. Hierna wordt het voorstel van B. en W. aldus gewijzigd aangenomen. Punt XVI. Advies van B. en W. tot toe kenning van een bijslag in eens aan ge- meente-personeel. In de vergadering van 30 Augustus jl. stelde de heer Boeijenga voor aan elke gehuwde of we duwnaar, die zijn hoofdbetrekking in dienst van de gemeente heeft en wiens loon niet meer be draagt dan f29 per week een bijslag in eens toe te kennen van f50 benevens f25 voor elk kind beneden de 14 jaar. De heer Breeuwsma stelde voor aan hen, die hun hoofdbetrekking in dienst van de gemeente hebben en wier salaris f 1800 per jaar of minder bedraagt een bijslag in eens toe te kennen van f 100 voor gehuwden en f50 voor ongehuwden. B. en W. hebben omtrent de gevolgen dezer voorstellen een onderzoek ingesteld. Bij het voorstel van den heer Boeijinga zullen 74, bij dat van den heer Breeuwsma 115 personen gebaat zijn. Het eerste voorstel zal de gemeente f7000 het tweede f 10.500 kosten. Hiervan komen resp. f 2300 en f 3200 ten laste van de gasfabriek. B. en W- geven de voorkeur aan het voorstel Boeijinga, omdat daarin met de factor kinderen, waardoor de behoeften in een gezin stijgen, re kening wordt gehouden en stellen voor een be sluit in dien geest te nemen. De kosten kunnen gedekt worden als volgt: Gasfabriek en waterleiding f2300, direct uit de gemeentekas f4700. De post Restauratie van de Burgemeesterskamer en kleine Raadszaal kan dan verlaagd worden met f3000, de H. O. verhoogd met f1700. In een adres van het bestuur der afd. Sneek van den Ned. Bond van werklieden in overheids- 1 dienst en de afd. Sneek van den Centralen Ned. Aftredende leden: J. IJtsma, voorzitter, C. G. L. L. Lampe, F. den, daar hij dikwijls uitstedig is. Punt IV. Aanbieding door B. en VV. van de gemeentebegrooting voor ’t dienstjaar 1921. De Voorzitter gaat over tot het trekken van de secties. In de le sectie loten de leden P. Bos, U. Siijema, S. Breeuwsma, F. Boeijinga, P. Th. Potmfe? A. Brouwer, C. G. Stockmann. In de tweede sectie de leden F. de Wolff, G. L. Dokkum, A. BeekhuisHesselink, J. IJtsma, M. A. Kuijt, L. L. Lampe. Punt V. Voorstel van B. en W. betreffende het geven van onderwijs aan de Burger avondschool. B. en W. stellen voor: i le. dat voor den cursus 1920/1921 niet zal worden overgegaan tot het oprichten eener vijfde klasse aan de Burgeravondschool; 2e. te bepalen, dat gedurende dien cursus in de vierde klasse les zal worden gegeven in vak- en handteekenen, gedurende negen uren per week; 3e. voor den cursus 1920/1921 te benoemen tot tijdelijk directeur der Burgeravondschool S. Bakker, en tot tijdelijke leeraren: a. C. H. van Noort voor Nederlandsch, gedu rende 6 uren per week; b. P. Toereppel, voor vakteekenen, gedurende 8 uren per week; c. J. Spoelstra voor natuur- en werktuigkunde, gedurende 5 uren per week, onder voorbehoud van de bewilliging van den Minister van Onder wijs, Kunsten en Wetenschappen, dat hij als on bevoegde les geeft; d. G. N. Manak voor handteekenen en projec tie, gedurende 8 uren per week aan de eerste drie klassen en 4 uren aan de vervolgklasse, welke laatste met de eerste aaneenvallen; e. G. J. Schoorl, voor lijn- en vakteekenen, ge durende 12 uren per week; f. S. Bakker, voor vakteekenen, gedurende 6 uren per week; onder bepaling, dat deze benoemingen zullen ingaan op 1 October 1920; 4e. te bepalen, dat de belooningen der tijde lijke leeraren zullen bedragen f 60 per weke- lijksch lesuur en die der vaste leeraren voor den cursus 1920/1921 eveneens f60 per wekelijksch lestiur; 5e. de verordening voor de Burgeravondschool te wijzigen in dien zin, dat in art. 24, le alinea in plaats van >,1914, 1915, 1916, 1917, 1918 en 1919” wordt gelezen „1914, 1915, 1916, 1917, 1918, 1919 en 1920." Besloten als voorgesteld. Punt VI. Benoeming van een vertegen woordiger der gemeente in het bestuur der Ambachtsschool. Benoemd wordt de heer Brouwer met 8 st„ de heer Bos had 5 st. De andere stemmen waren verdeeld. Punt WI. Aanbeveling van B. en W. voor de benoeming van een ambtenaar van den Burgerlijken Stand. B. en W. bevelen aan in de vacature van der Wal met ingang van 10 October a.s. te voorzien door de benoeming van den heer J. J. Maassen, benoemd hoofdcommies ter secretarie dezer ge meente. Benoemd wordt de heer J. J. Maassen met 15 stemmen. Punt VIII. Advies van B. en W. op het adres van Z. J. van den Bout, leeraar aan de H. B. S. en het gymnasium, houdende verzoek om vergunning tot het bekleeden der betrekking van leeraar aan de Rijkszuivel- school te Bolsward. B. en W. stellen voor gunstig op het verzoek te beschikken. Aldus z. h. s. besloten. Punt IX. Advies van B. en W. betreffende een gelijk verzoek van J. L. Dijkhuis, leeraar aan de H. B. S. B. en W. stellen voor gunstig op het verzoek te beschikken. Aldus z. h. s. besloten. Punt X. Advies van B. en W. op het adres van L. de Groen, leeraar aan de H. B. S., houdende verzoek hem vergunning te ver leenen tot het bekleeden van een neven betrekking. B. en W. stellen voor den heer L. de Groen voor het cursusjaar 1920/1921 vergunning te verleenen voor het bekleeden van de betrekking van leeraar in de handelswetenschappen aan de H. B. S. te Heerenveen. Aldus z. h. s. besloten. Punt XI. Voorstel van B. en W. tot goed keuring van de aanwijzing van les-leeraren voor de tijdelijke waarneming der lessen in natuur- en scheikunde, geschiedenis en aardrijkskunde aan het gymnasium. Daar er ondanks het meermalen plaatsen van oproepingen zich geen geschikte sollicitanten hebben aangemeld voor de met 1 September jl. te vervullen betrekkingen van leeraar in natuur- en scheikunde en van die in aardrijkskunde en geschiedenis, stellen B. en W. voor de lessen in genoemde vakken voorlöopig te doen waarne men als volgt: Natuurkunde door de hh. J. Spanjersberg en J. A. Hauer, leearen aan de H. B. S. Scheikunde door den heer F. W. C. de Haas, directeur der H. B. S. Aardrijkskunde door de hh. Chr. de Bonter, leeraar aan de Chr. Kweekschool en H. Mendel son, leeraar aan het Gymnasium. Geschiedenis door den heer J. L. Dijkhuis, leeraar aan de H. B. S. en H. Mendelson, leeraar Gymnasium. Aldus z. h. s. besloten. Punt XII. Voorstel van B. en W. tot aan vulling van de Algemeene Politieverordening der gemeente Sneek. B. en W. bereikte een verzoek van J. de Wilde, slager alhier, om Argentijnsch vleesch in deze gemeente te mogen invoeren. Bij de tegen woordige bepalingen in de politieverordening is verboden de invoer van versch vleesch bij klei nere hoeveelheden, dan de helft van het geslach- 700 0^-W«val v*n over- |EA gld. bij verlies van 4Vv lijden binnen 80 d. luv één hand, voet of oog

Sneeker Nieuwsblad nl | 1920 | | pagina 1