J I? n GENOT Om oud te worden. De PINK PILLEN £3 na. In boeien. Brandenburgfi, Boschma Co. I, MEUBELFABRIEK NEDERLAND J. A. HUIZINGA, Groningen. KANTOOR-MEUBELEN. en r’s V&a b I flllicieoi Orgasn der Gemeente Sneek. - annex SNEEKER COURANT en WYMBRITSERADEEL SNELWEGERS UTRECHT. RECLAME KOLOM. Nieuwstijdingen. F*'- Zaterdag 16 October 1920 37e Jaargang Roa 5 lig ran »ef. G. Jo, a ir I Verschijnt DINSDAGS sa VRIJDAGSAVONDS Uitgevers Smxek Telefoon No. 150. Abonnement: per jaar f 2.50 fr« p. post f3.Losse Nob. 5 ot. Advertentlên 10 ot. p. regel. Inge zonden Mededeelingen dubbel tarief, bij Abonnement belangrijke korting Kleine Adv. kunnen ingezonden wor den op dan dag der uitgifte, tot 10 uur Westersingel 2. Telefoon 118. Kerkriieuws. „Harten-KoRing** „Ratiira” TROMP, Sneek. üveraL -uerferygbaap IER ont- st 50 ct. door K. d. 1. BRUYERE. (Nadruk verboden.) I 1 I - I I alen ben zij EL- CR’b ort- ken jijs- *ng, ige- 1UI- EL- 008, laar NIEUWE SNEEKER COURANT I Fransch ingenieur is. De uitvinding bestaat uit kabels met electrische spanningen van hooge frequentie, welke een muzikalen toon uitzenden, waarvan de hoogte het kenteeken is voor een bepaalde haven. Deze toon kan per telefoon aan boord van een schip gehoord worden op ’n afstand van tenminste drie kilometer. Met de doordringendheid en de hoogte van den toon als aanwijzingen zal de navigator bij machte zijn zijn juiste positie ook in den diksten mist te berekenen. Bovendien zal het, wanneer de kabel eenmaal gevonden is, een gemakkelijke taak zijn om evenwijdig er mee naar de haven te varen. Hetzelfde idee kan ook aangewend worden voor vlieghavens, voor het geven van aanwijzin gen aan vliegtuigen. t Volgens voorwanden overeengekomen met de Holinndsohc Algemeen» Varxa- 1AAA k*B*lngs-<Be.nk S® Schfcdan* zijn onze Abonné’s verzekerd tegen ongelukken voor Avuu o jens inig ich- Bedankt voor het beroep bij de Ger. Kerk te Ijlst Ds. P. Hekman van Gorredijk. De regeeringssteun voor middenstandsbouw. Men meldt, dat het aan het Hbl. ontleende bericht over de voorwaarden, waaronder de re- geering bereid zou zijn den particulieren mid- denstandswoningbouw te. steunen, voorbarig en niet volledig is. De onderhandelingen zijn nog gaande en zij hebben alleen betrekking op Am sterdam. KOBT GEMENGD. Het schoolgeld voor de middelbare staats scholen te Hamburg is bepaald op 1000 Mk. per jaar, met dien verstande, dat kinderen van ge zinnen met minder dan 15.000 Mk. inkomen zijn vrij gesteld. De 19-jarige boerenknecht A. G. te Spier - heeft bekend, den moord te Bellen te hebben gepleegd. Op den laatsten kermisdag is te Nijmegen de politieagent B. bij de arrestatie van een zich verzettenden beschonken voerman achterover gevallen, vermoedelijk tengevolge van beenlich- ting. B. werd dood opgenomen. Een 5-jarig dochtertje van den kunstschil der H. te Volendam is dood gevonden in een bak in de woning. De justitie uit Haarlem is ter plaatse. De heer Visser vraagt of het aandeelhouder schap der gemeente bij de Centrale Bouwmate rialen Voorziening (de gemeente heeft een vol gestort aandeel van f 1000) wel van profijt is voor Ijlst. Is het niet beter het van de hand te doen? Het lijkt een slechte belegging. De V o o r z. erkent dat er weinig van geprofi teerd is. Maar de aankoop geschiedde ook in het algemeen belang. Of Ijlst er nog verder van zal profiteeren, kan spr. niet zeggen. De vraag is echter: wat krijgt men voor dit aandeel? De heer Visser zegt dat het bestuur dezer Vereeniging misschien een weg weet het aandeel zonder verlies over te doen. Spr. gelooft dat het zeer in het belang van de woningbouw is dat er geen gebruik wordt gemaakt van de C. B. V., daar er dan geen aannemers zouden komen. De heer N a u t a herinnert er aan dat dit aan deel in abnormale tijden is genomen. Of het nu de tijd is tot ontbinding der C. B. V. over te gaan, kan Spr. niet zeggen. Spr. zou zeker tegen een voor goed blijven van de C. B. V. zijn. Heb ben we het aandeel echter dan zouden we, als we de tijd gekomen achtten voor opheffing daar voor kunnen stemmen. Dit is een argument tot aanhouding. De heer Visser zegt dat z. i. men reeds nu tracht deze vereeniging voor goed te doen voort bestaan, gezien de opvraging van de volstorting, terwijl er geruchten doordringen dat deze mij. niet kan concurreeren tegen de particuliere nij verheid. Daarom is Spr. voor verkoop van het aandeel. De heer v. d. Goot zegt dat dit lichaam trachtte het optreden der particuliere nijverheid in bedwang te houden. En spr. voelt daarvoor ook nu nog. Spr. wil liever een afwachtende houding aannemen. De heer N a u t a zegt dat het doel der C. B. V. was hoe aan materialen te komen. De heer Visser kondigt een voorstel voor een volgende vergadering aan. Hierna sluiting. „Nu, houd me nu maar niet langer op met je verwondering, want dan verzuim ik den heerlijksten tijd.” „Ik houd je immers niet op. Maar wees voorzichtig. Heb je de demi?” „Ja, ja, ik heb alles. Adieu, Hans, dag Anton, ’t Is aardig van je, dat je mijn arme geplaagde zuster wat helpt.” Welwillend klopte hij hem op den schou der. Anton mompelde wat, zonder zich om te wenden. Toen Julius vertrokken was, zwegen bei den een tijd lang. Johanna teekende niet, maar zag peinzend het raam uit. „Zeg, Anton, zou ’t goed gaan met hem, zou hem niets kunnen overkomen?” Anton wierp het teekenstift neer en streek zich ongeduldig door ’t haar. „Altijd alleen Julius, Julius en anders niets,” riep hij. „Is er dan in uw hoofd alleen plaats voor hem?” Hij sprong op en liep na denkend het kleine vertrek op en neer. „Wat is er toch?” vroeg Johanna ontsteld. Anton antwoordde niet, maar zag haar met zijn groote sprekende oogen aan, die haar blik zoo schenen te boeien, dat ze geen oog van hem afwendde. Hoezeer ze zich ook moeite gaf, dien blik te ontwijken, ze kon het niet. Met een soort van bevreemding zag ze voor ’t eerst, dat zijn oogen niet bruin waren, zooals ze meende, maar een donkere goudskleur hadden, en hij merkte op, hoe groote pupillen zij had en hoe door zichtig het blauw van haar oogen was. Met de handigheid, die iedere vrouw eigen is, wist Johanna niettegenstaande haar verle genheid, een groote onbevangenheid te too- nen, terwijl op Antons trekken duidelijk de me van hem niet scheiden, ’k Heb het moe der op haar sterfbed moeten beloven.” „Als ’t niet anders is,” jubelde Anton. „Lieve, lieve Jo, wat plagen we ons dan. Hij kan immers bij ons wonen, zijn kamers zal hij altijd beschikbaar vinden.” „Maar je vergeet, beste vriend, dat jullie in ’t geheel niet van elkaar houdt. Ieder van jullie zou immers steeds zijn eigen weg wil len gaan. Maar ik? Hoe zou ’t met mij gaan. Kan ik mijn genegenheid tusschen beide deelen? Jullie mannen zijn egoisten,” lachte ze. „Zou je ’t met de helft van de liefde en de zorg van je vrouw voor lief nemen? Thans reeds ben je naijverig op Julius, hoe veel te meer zou je dat niet zijn, waar het de liefde van je vrouw was, waar je recht op had.” „Dat houdt alles geen steek,” sprak hij, „ik laat mij daarom niet afwijzen. Als je maar half zooveel van mij hield, als ik van jou en je de mijne zou willen zijn, dan zou al ’t andere wel terecht komen.” „Anton je denkt er pas voor de eerste maal over ik ik durf het je wel be kennen, ik heb de mogelijkheid reeds veel vaker onder oogen gezien. Het zou een vree- selijke positie zijn. Je ik weet het je voelt niet de minste achting voor Julius, noch.voor zijn talent, noch voor zijn karak ter. Je bent zoo streng en consequent in den ken en doen. Dat is het. Hij heeft een kun stenaarsnatuur en daarom onberekenbaar. Bedenk dat nu eens, hij is immers een zie kelijk mensch, hoe moest ik daaronder lij den. Neen, neen, reeds bij de gedachte daar aan komen mij de tranen in de oogen.” Anton keek donker voor zich. „Hij zou niet zooveel bezwaren hebben, als hij zich van u wenschte te scheiden.” „Dat was ook wat anders. Ik ben gezond en kan er mij met gemak door slaan. Maar, zie je, Anton voer zij met vaste stem voort mocht dit eenmaal het geval zijn, ik meen, dat Julius zelf de scheiding van mij wenschte dan ben ik de uwe. Ben je nu tevreden?” Ze reikte hem de hand. Anton verroerde zich niet. Moedeloos liet ze het blonde hoofd hangen. „Tevreden?” mompelde hij en vatte de hand, die zij hem nog altijd toestak. „Tevre den! Niet, dat ik ook anders denken en voe len zal dan op dit oogenblik, maar kan men tevreden zijn, als men weet, dat ons geluk juist van hem afhangen zal.” „En mijn trots en eergevoel verbieden het, u, juist u, je verstaat me een zieke- lijken broeder, die u niet sympathiek is, op den hals te schuiven. Dat kan niet dat zal niet!” sprak ze vastberaden. Daarna was het lang stil in ’t vertrek. Al leen het kwetteren der zwaluwen, die buiten in kringen rondvlogen, was hoorbaar. Een geritsel van een droppel, die op het teekenpapier viel, deed Anton opkijken. „Je weent, lieve Jo!” riep hij en knielde reeds bij haar neer, nam haar in zijn armen en kuste haar de betraande oogen. „Jo, lieve, edele Jo, tot mijn ongeluk moet ik je steeds meer eeren en bewonderen. Maar ik geef je niet op, ik beschouw je als mijn bruid en waar ik ook zijn mag, als je me roept, kom ik. Ik ga van hier, want hier blijven kan ik niet. Naar Engeland of Ame rika, dat is nog niet zeker, maar je zult steeds geregeld bericht van me hebben.” Wordt vervolgd. 7. Naar Julius had Anton nog niet gevraagd, waarover Anna, zich verwonderde. Plotse ling trad deze binnen. Hij was gereed om uit te gaan en met zekere coquetterie gekleed. Onder den breed omgeslagen hemdskraag droeg hij een helzijden halsdoek in een knoop geslagen, waarin een aardige naald pronkte. Bij den blanken hals, ’t goudbruine krulhaar en de melancholische blauwe oogen kleedde hem dat voortreffelijk. „Hoe schoon is hij toch,” dacht Johanna onwillekeurig. „Je wilt uit, Julius? Alleen?” vroeg ze, ter wijl de mannen elkaar vluchtig de hand reik ten. De aangesprokene scheen een oogenblik verlegen. Terwijl hij, schijnbaar met moeite zijn glacé handschoenen vastknoopte, ant woordde hij zonder op te zien: „Ja, kind, ik zal het nog maar eens weer probeeren. Jij bent immers tegenwoordig altijd bezet, en ik gevoel me nog al vrij goed en zoo noodig neem ik een rijtuig.” „Blijf je lang uit?” „Dat weet ik nog niet. Maak je in geen geval ongerust, misschien ga ’k de Tann- hauser zien, ’k Heb in lang geen muziek ge- I hoord." „Hé, opmerkelijk!” sprak Johanna. Anton I zei niets, maar teekende bedaard verder. Vergadering van den RAAD der gemeente IJLST, op Dinsdag 12 Oct., ’s avonds 6% uur. Voorzitter de heer H. P. Fledderus, burge meester. I Aanwezig alle leden. Na opening der vergadering op de gebruike lijke wijze is aan de orde Punt I. Notulen, mededeelingen, ingeko men stukken. De notulen worden gelezen en onveranderd vastgesteld. Medegedeeld wordt dat goedgekeurd is het besluit tot het bouwen door Patrimonium. De aanbesteding van de gemeente- zoowel als Pa- trimonium-woningen staat reeds in de courant. De gemeenterekening is door Ged. St. goed gekeurd met een voordeelig slot van f 4136.70J^. Het ministerie van Arbeid bericht dat de aan gevraagde voorschotten voor de gemeentelijke woningbouw zullen worden verleend. De huur iis geraamd op f 220 per woning. Dit is echter ’t minimum. Huurders, die meer dan f1700 per jaar inkomen hebben, moeten meer huur betalen. Dezelfde voorwaarden zijn Patrimonium ge- steld. Al deze mededeelingen worden voor ken nisgeving aangenomen. Ingekomen zijn nog: Verzoek wed. Tijsma om ’n toeslag van 50 op haar pensioen. Wordt bij de begrooting behandeld. Idem bestuur Sneeker Ambachtsschool om een subsidie van f80 per leerling. Alsvoren. Idem Middelbare Technische School ad f50 per leerling. Alsvoren. Verslag hooibroei-commissie. Hooibroei werd ontdekt in 14 perceelen. Met dank aan de commissie voor kennisgeving aangenomen. Punt 11. Nadere behandeling van het ver zoek inzake het leggen van kabels enz. in gemeente eigendommen door de provincie. Electra te Ijlst bericht aan de gemeente, dat het bereid is ten behoeve der Provincie onthef fing te verleenen van hare concessie betreffende het uitsluitend recht tot het hebben van deze kabels. Een en ander in verband met de wensch van den leverancier der electriciteit, de fa. Nooit- gedacht, om zich aan te sluiten bij het Provin ciaal net. De heer Visser licht nader toe dat Electra geen bezwaar heeft het contract met de provin cie, zooals het is aangeboden, te passeeren. De V o o r z. vraagt of nu de bedoeling is dat alleen ten behoeve der aansluiting der fa. Nooit- gedacht deze ontheffing wordt verleend. De heer N a u t a zegt dat dit contract niet aangegaan kan worden wanneer Electra alleen toestaat dat de Provincie aanlegt de aansluiting transformatorfa. Nooitgedacht, want volgens dit contract zou de Provincie overal het recht tot kabelleggen krijgen. De heer Visser zegt, dat Electra geen be zwaar tegen dit contract heeft omdat Electra toch de distributie der electriciteit blijft behou den. De heer N a u t a wenscht dan dat het bestuur van Electra dit contract mede onderteekent. De heer Visser zegt dat het bestuur daar tegen geen bezwaar heeft. Z. h. s. wordt thans besloten met de provincie te contracteeren. De heer Visser zegt nog dat als Electra niet accoord ging met dit contract, dit haar van hooger hand toch zou worden ppgelegd. Daarom bestaat er bij Electra absoluut'geen bezwaar tot teekening. Punt III. Nadere vaststelling wijziging politieverordening. Het betreft hier o. a. het venten in het bijzijn van kinderen. Van hoogerhand wordt eenige wij ziging gewenscht. Besloten daaraan gevolg te geven. Ingekomen is voorts een schrijven van den minister betreffende het tapverbod enz. Het geldt hier het bezwaar dat de burgemeester het recht zou hebben het tappen te verbieden, indien hij zulks in het belang der openbare orde achtte. De minister wenscht nu ’n nadere omschrijving van de feiten die tot deze sluiting aanleiding zouden kunnen geven. De V o o r z. stelt voor dit artikel aldus te wijzigen dat nader wordt omschreven wanneer de burgemeester tot uitvaardiging van èen tap verbod mag overgaan. De heer v. d. Goot zegt dat de localiteit waarin de vergunning hier is, verkocht is. Kan men nu zoo ver gaan dat men hier geen nieuwe vergunning verleent? Spr is tegen het tappen van sterke drank. Wijziging van tapuren heeft voor hem niet zooveel beteekenis. De V o o r z. zegt dat in de gegeven omstan digheden de ééne vergunning hier niet geweerd kan worden. Sijperda’s vergunning zal waar schijnlijk aan z’n buurman komen. Z. h. s. wordt het voorstel van den V o o r z. thans aangenomen. Punt IV. Voorloopige beslissing omtrent wijziging bouwverordening. De V o o r z. deelt mede dat in Het bestek van Patrimonium de hoogte der vertrekken is be paald op 2.70 M„ terwijl de bouwverordening 2.80 M. voorschrijft. B. en W. stellen voor de wijziging zoo te lezen dat B. en W. van deze hoogte afwijking kunnen toestaan. Het advies der Gezondheidscommissie is nog niet ingewon nen. De heer v. d. Goot zegt dat door deze ver andering goedkooper kan worden aanbesteed, maar kan de gemeente daarvan nu ook nog pro fiteeren voor haar eigen woningen? De heer N a u t a zegt dat in een naburige ge- mente juist over deze hoogte verschil is tusschen raad en inspecteur. De laatste was voor 2.70 M. Nu heeft hij hier de gemeenteplannen goedge keurd met 2.80 M., maar B. en W. dachten aan den wil van den inspecteur tegemoet te komen door deze wijziging in de bouwverordening op te nemen. Misschien kan de gemeentebouw er toch nog van profiteeren. In beginsel z. h. s. besloten tot die aanvulling. Punt V. Wijziging der gemeentebegroo- ting 1920. Z. h. s. goedgekeurd als voorgesteld. ernst van den hartstocht, die hem kwelde, te lezen was. Toen Johanna het eindelijk ge lukte, zijn blik te ontwijken, kleurde ze tot onder het haar en tastte in haar verlegen heid naar teekenpen en potlood. Anton greep die slanke, zachte hand met zijn beide ruwe handen. „Je vraagt me, wat er is, Johanna?” vroeg hij met van opgewondenheid trillende stem. „Ik ben jaloersch, razend jaloersch op Julius. Ook ik wil in je hart me een plaatsje ge ruimd zien. Ik wil voor jou ook wat zijn. Je moest toch reeds lang weten, dat je me alles bent op de wereld, van mijn vroegste herinnering af. Hoe lang zweert me ’t woord niet op de lippen, lieve, dierbare.” Hij kon niet meer zeggen, maar drukte haar hand in de zijne, dat het haar pijn deed. Zij was inbleek geworden. „Spreek het woord maar liever niet uit, beste Anton,” sprak ze. „We zullen anders moeten ophouden, vrienden te zijn.” De gloeiende oogen op haar gericht, zat hij voorover gebogen, maar liet nu het hoofd in de handen, die Johanna had vrij gegeven, zinken. Haar deed het hart pijn. Ze iiad het zich zoo licht gedacht, was zoo vast besloten geweest, hem haar wederliefde niet te bekennen, om den moeilijken strijd te bekorten. Thans kon ze het niet. Niet een maal de troost van haar wederliefde zou ze hem schenken? Zacht lei ze haar hand op zijn hoofd en sprak: „Anton, hoor eens naar mij. Als ik vrij over me zelf beschikken mocht, dan zou ik u en geen ander toebehooren. Maar ik ben niet vrij. Aan mij zelf mag ik niet denken, want mijn eerste plicht geldt Julius. Ik kan verschaft U het roeken der alom bekend» 8 cents Sigaren en Vraagt Uwen win kelier. Engros bij JE gld. bij verlies «u van èen vinger Lange Pier. In de volgende week, 18 of 20 October, zal het 400 jaar geleden zijn dat Lange Pier in Fries land beter bekend onder den naam van Greate Pier de bekende vrijbuiter, te Sneek is over leden. Volgens de geschiedboeken is hij in de tweede helft der 15e eeuw te Kimswerd, prov. Friesl., geboren. Toen een groot gedeelte der Friezen, het Saksisch bestuur moede, in het begin der 16e eeuw zich schaarde aan de zijde van Karei, Her tog van Gelder, koos ook Pier diens partij’. Petrus van Thabor beschrijft hem als een reus achtig, forsch gebouwd man met een schrik wekkend voorkomen. Toen nu de Franckers, aangeveerd door Hesseï Martena, Kimswerd plunderden en verbrandden, greep Pier naar het zwaard en hij had het vooral gemunt op de Hol landers, die hij als erfvijanden der Friesche vrijheid beschouwde. Terwijl hij te lande een moedige bende stelde onder de bevelen van Wierd, den zoon van zijn zuster, rustte hij zelf een aantal schepen uit, waarmede hij als vrijbuiter rondzwierf op de Zuiderzee om het gezag der Geiderschen tegen dat der Saksisch gezinden te handhaven. Gedu rig behaalde hij overwinningen op de Hollanders en deed de gevangenen zonder genade over boord werpen en verdrinken. Voorts plunderde hij de Noord-Hollandsche steden, verdedigde Sneek en veroverde Hindeloopen enz. op de Bourgondiërs. Hij stierf in 1520 te Sneek, waar hij in de Groote Kerk is begraven, ter plaatse waar eer tijds de vroedschapsbank stond. In het Friesch Museum te Leeuwarden en op ’t gemeentehuis te Sneek is een groot zwaard, dat, naar men zegt, hem heeft toebehoord. Voetbal. Voor de le klas F. V. B. hebben Zondag a.s. alhier twee wedstrijden plaats, ’s Morgens 12 uur spelen de plaatselijke clubs L. S. C. 1 en Vitesse I. ’s Middags 2 uur ontvangt Sneek I F. C. A. I van Bolsward. L. S. C. II trekt uit naar F. C. A. II te Bols ward. Voorwaarts gaat naar Workum, terwijl S. V. G. tegen Harlingen moet uitkomen. Al deze wedstrijden zijn voor de competitie. Dagzegels-ïnvallditeitswet. Naar wij vernemen, is zeer binnenkort te ver wachten de uitvaardiging van een algemeenen maatregel van bestuur betreffende de invoering van dagzegels voor de premiebetaling krachtens de Invaliditeitswet ten behoeve van arbeiders, die op enkele dagen van de week bij verschil lende werkgevers werkzaam zijn, zooals bv. werkvrouwen. Voor deze dagzegels zullen de bestaande rente- zegels worden gebezigd met een overdruk, welke de waarde aangeeft. Scheepvaart bij mist. De Fransche admiraal Fournier heeft voor de Academie van Wetenschappen een demonstratie gegeven van de uitvinding van Loth, om schepen in staat te stellen een haven te verlaten of bin nen te komen bij mist. Loth’s apparaat eischt het gebruik van een electrischen kabel. De mi nister van marine heeft besloten het systeem in alle Fransche havens aan te brengen en er is sprake van een der kabels over het kanaal te leggen. Een nader bericht zegt, dat Loth een jong (W. C. OLLAND.) Voor ieder die weegt tot ruim 25 K.G. leveren wij een specialen Snelweger, nauw keurig op 1 gram, desverlangd 0,5 gr. met elk gewenschte weegplaat tot 34 X 34 cM. Prospectus gratis bij den Hoofdagent A. HEYNES, Jacob Marisstr. AMSTERDAM. >Joeg jaren aan uvf leVen toe. Breng leVen in U'Ve jaren. ’'jJacht u erdoor oud te vJorden, bevJaar al uvte krachten. Wanneer de menschetyke machine begint te sleten, nadert de ouderdom snel en neemt men af. Het bloed vJordt arm en vJaterachtig, de bloedsomloop gaat lang zamer en de zenuvJkrachten Verminderen; dat alles toont viel dat sommige bestanddeelen xVaaraan het lichaam het meeste behoefte heeft, beginnen te ontbreken. Een der eerste Verschijnselen is de Volhardende kou der Voeten en der handen. De maag, de ingelanden, de blaas geVen teekenen Van Z'Vakte, schenen somt^ds gedeeltl'Jk Verlamd. De zvJakte Vermeerdert en de hulpbronnen Van het leVen z'Jn £oo gering dat g'J begint in te zien dat uvJe gezondheid al zeer onderrmjnd is. zullen uvJ bloed rjk maken en al uvJe organen Versterken. Zj zullen de 'Verke- looze organen 'Veer op gang brengen. Z'J zullen jaren aan uxV leVen toevoegen en leVen in uvJe laatste jaren brengen. De ouderdom is een ziekte die Vooruit behandeld moet iVorden. vJordt behandeld door de hygiëne, door spaar zaam met z.'Jne krachten om te gaan en door de Pink Pillen te gebruiken. Z?r Pink Pillen -tierden Verkocht d f. i-u de doos en f. c> de zes doozen, franco, in het tioofddepotZVassaukade 314 te .Amsterdam. gld. bij levens- IAA gld. ingeval van over- IEA gld. bij verlies van 7C gld. bij verlies EA gld. bij verlies van lange invaliditeit. XUv lijden binnen 30 d. luv één hand, voet of oog iv van een duim, vu een wijsvinger.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1920 | | pagina 1